HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 563  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Hahahaha ne meni.
Nestvarno mi je to da su sibencani odjebali porse kad im se ponucio XD
Malo ko nesta pregovarali i nakraju:meeh nije to za nas dobra ponuda =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 01:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Na HRT-u pricaju o nekoj srednjoeuropskoj inicijativi i nekakvim ulaganjima vezanim na to.
Što bi to trebalo bit imali potonjih informacija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 07:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
A tko bi radio u tim tvornicama? Da neka auto kompanija čvrsto odluči izgraditi tvornicu gdje bi radilo 3000 radnika morali bi kao i Poljska, Slovačka itd uvoziti radnike sa istoka. Tko bi im radio za 600 eura (a za koliko Ukrajinci rade u Poljskoj)?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
A tko bi radio u tim tvornicama? Da neka auto kompanija čvrsto odluči izgraditi tvornicu gdje bi radilo 3000 radnika morali bi kao i Poljska, Slovačka itd uvoziti radnike sa istoka. Tko bi im radio za 600 eura (a za koliko Ukrajinci rade u Poljskoj)?


Pa to i jesu uradili u Slovačkoj. Dovukli kosooke da rade. Mala je korist državi u kojoj su oni. Jedino se pumpa BDP a i sujeta jača jer eto imamo industriju i proizvodimo aute.

U biti je i logičnije kod nas nego u Slovačkoj. Luke su bliže. Povezano je puno gradova željeznicom. Ima praznih gradova sa velikim stambenim fondom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 10:18 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Prosjek plaće u hrvatskoj autoindustriji je 1037 eura, koja zaposljava preko 2000 radnika. Šta mislite da se nitko iz Njemacke nebi vratio da ovi ponude 1000 eura?

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ako doista ponude 1000 eura onda je to druga stvar. Predmnjevam da je tada mnogim npr Karlovčanima ili Varaždincima isplativije da ostanu u svom gradu nego da idu u vanka za 1200 eura.5

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 11:21 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Diablo je napisao/la:
Prosjek plaće u hrvatskoj autoindustriji je 1037 eura, koja zaposljava preko 2000 radnika. Šta mislite da se nitko iz Njemacke nebi vratio da ovi ponude 1000 eura?


Ja bi radio i za 20% manju platu u Hr nego sto radim u njemackoj, ali nize tesko da bi se spustao.
Problem je zamisli da otvore takvu Firmu negdje oko Siska ili Bjelovara jer eto dobro je povezano i blizu zapadu. Bitnije od para je tu kvaliteta zivota u tim gradovima, neznam cim bi me privukli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pa dobro ti si od malih nogu tamo. Ovo se više odnosi na one koji su u dilemi da li otići ili koji su tek par godina vanka i koji peru guzice i nosaju balvane.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Junuz Djipalo je napisao/la:

U biti je i logičnije kod nas nego u Slovačkoj. Luke su bliže. Povezano je puno gradova željeznicom. Ima praznih gradova sa velikim stambenim fondom.


imamo i aerodrome i autoceste. i onda kad do Vlade dođe takva informacija, nitko prstom ne mrdne. tvornica ode u Mađarsku. baš me zanima rade li i tamo za siću kad se Mađari otimaju za investicije? :kava

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Počeli su 2006. u Slovačkoj:

"Otkako je Kia došla u slovački grad Žilinu, država je od nje uprihodovala 320 milijuna eura na ime poreza, četiri puta više od iznosa koji je sama zemlja uložila kako bi privukla Kiju."

Nije nešto za 13 g. 240 mil € (kad se izuzme sudjelovanje države) ili manje od 20 godišnje. Više Valamar uplati poreza npr.

Ne znam zašto ljudi daju prednost tvornicama naspram hotela. Pitanje je samo profitabilno ili ne. Ako ljudi hoće u hotele kod nas onda to treba iskoristiti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 05 pro 2018, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako je ovaj čovjek u stanju baš svaku poantu fulati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 02:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Bobovac je napisao/la:
A tko bi radio u tim tvornicama? Da neka auto kompanija čvrsto odluči izgraditi tvornicu gdje bi radilo 3000 radnika morali bi kao i Poljska, Slovačka itd uvoziti radnike sa istoka. Tko bi im radio za 600 eura (a za koliko Ukrajinci rade u Poljskoj)?


U ceskoj je 1000 eura placa u autoindustriji!
Ko u slavoniji nebi radio tvornicki posao za recimo 700 eura?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Junuz Djipalo je napisao/la:
Počeli su 2006. u Slovačkoj:

"Otkako je Kia došla u slovački grad Žilinu, država je od nje uprihodovala 320 milijuna eura na ime poreza, četiri puta više od iznosa koji je sama zemlja uložila kako bi privukla Kiju."

Nije nešto za 13 g. 240 mil € (kad se izuzme sudjelovanje države) ili manje od 20 godišnje. Više Valamar uplati poreza npr.

Ne znam zašto ljudi daju prednost tvornicama naspram hotela. Pitanje je samo profitabilno ili ne. Ako ljudi hoće u hotele kod nas onda to treba iskoristiti.

Negdje sam citao da se hotel tek sestom vlasniku isplati :zubati
Hoteli su da se lova pere,pusti to.
Nema gospodarstva od turizma samoga,treba proizvodit nesta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 02:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Bobovac je napisao/la:
Pa dobro ti si od malih nogu tamo. Ovo se više odnosi na one koji su u dilemi da li otići ili koji su tek par godina vanka i koji peru guzice i nosaju balvane.


Mislim da nije razlog odlaska veca placa vani.
Nitko nije ovdije mislio bit bogat.Ja bi evo radio u hrvatskoj autoindustriji samo da negledam nase sefove :yes i nase neradnike kako u drzavnim tako i u privatnim firmama.U privatnim rođaci nerade nista pa ti teglji i za njih.Naspram tome 800 eura za rad u hrvatskoj za neku stranu kompaniju mi zvuci dobro a 1000 ko san.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 04:41 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Eminencija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Počeli su 2006. u Slovačkoj:

"Otkako je Kia došla u slovački grad Žilinu, država je od nje uprihodovala 320 milijuna eura na ime poreza, četiri puta više od iznosa koji je sama zemlja uložila kako bi privukla Kiju."

Nije nešto za 13 g. 240 mil € (kad se izuzme sudjelovanje države) ili manje od 20 godišnje. Više Valamar uplati poreza npr.

Ne znam zašto ljudi daju prednost tvornicama naspram hotela. Pitanje je samo profitabilno ili ne. Ako ljudi hoće u hotele kod nas onda to treba iskoristiti.

Negdje sam citao da se hotel tek sestom vlasniku isplati :zubati
Hoteli su da se lova pere,pusti to.
Nema gospodarstva od turizma samoga,treba proizvodit nesta.


Krivo si čuo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 13:57 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Bobovac je napisao/la:
Pa dobro ti si od malih nogu tamo. Ovo se više odnosi na one koji su u dilemi da li otići ili koji su tek par godina vanka i koji peru guzice i nosaju balvane.


Ovi sto su tek dosli, njima su svakako puna usta njemacke sve zlatno sve super "jebo hrvatsku ni mrtav vise dole" a u stvari sluge rade po 70 i vise sati tjedno da cisto prezive i nesto ostave za ljeto i Bozic kad eto ipak odu u Hrv. "radi rodbine" i potrose i to malo para. Neznam jel ljudima izvan njemacke jasno kako su skupi stanovi. Evo npr ja se doselio u Stuttgart i kvadrat ti nema ispod 15€ za najam, nac ces ga za manje ako si negdje 45 minuta voznje od grada, u nekom selu gdje ujutro jos cujes oroza.
Cesto sam razmisljao o tome fenomenu, jel to toliko tesko u Hrvatskoj ili je jednostavno tako tesko priznat da si se zajebao sto si dosao. Moram tu rec da uvjek ima iznimaka ljudi koji su dosli pa uspjeli, ljudi koji su imali u Hr fakultet ali nisu imali posla i onda nadu ovde u struci i njima je bio uspjeh sto su dosli. Samo vjerujte mi, malo je takvi.
Zamisli da kad radis za minimalac u njemackoj tebi ostane 1200€ na ruke a evo moj stan u gradu sa 84qm je 1300€ bez rezija, bez struje i gasa. Eh sad ti racunaj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 06 pro 2018, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4233
Zato se ide sa cimerom ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nova istraživanja popularnosti:

https://www.dnevnik.ba/vijesti/hdz-i-sd ... -zid-rastu

Kako je SDP ovako propao, Zivi zid mu puse za vratom i strpljivo igraju igru mrcvarenja. Mada se meni taj Zivi zid čini daleko gori i opasniji od SDP-a, nekakvi vandali i nepredvidljivi ludjaci koji stavove izvlače iz teorija zavjera, a medicinska sestra Pernar je idiot po vise kriterija, od njegovog znanja financija koje su mu omiljena tema, pa do BiH koja je najvažnije vanjskopolitičko pitanje. .

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pernar je glas politicki, ekonomski i znanstveno nepismenih Hrvata.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Robbie MO je napisao/la:
Nova istraživanja popularnosti:

https://www.dnevnik.ba/vijesti/hdz-i-sd ... -zid-rastu

Kako je SDP ovako propao, Zivi zid mu puse za vratom i strpljivo igraju igru mrcvarenja. Mada se meni taj Zivi zid čini daleko gori i opasniji od SDP-a, nekakvi vandali i nepredvidljivi ludjaci koji stavove izvlače iz teorija zavjera.


Pa i nije. Sve te agencije za istraživanje su plaćene iz iste vrećice koja plaća i NVO-ove i većinu medija.

HNS je danas, što je rekao za njega Beljak, isključivo Hrvatski nogometni savez. Oni što ih nazivamo lijevoliberalnim nemaju se gdje uvalit pa pokušavaju u SDP gdje je Bernardić zapravo pravo osvježenje. Više HDZ danas liči na SK nego SDP sa Bernardićem i njegovim ljudima.

Živi zid je prepoznao bankarsko-odvjetničku pljačku i stao protiv nje. Nitko ne brani i drugim strankama da to učine, ali je onda teško doći na vlast. Vidiš da drže "istraživanja", medije i sl. Bernardića su potpuno ignorirali.

Ja se doista toplo nadam da ga neće uspjeti srušit.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Koja je to bankarsko-odvjetnička pljačka?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Robbie MO je napisao/la:
Pernar je glas politicki, ekonomski i znanstveno nepismenih Hrvata.


Video sam tog mladog populističkog seronju , takvi se sad rađaju na sve strane , mi u Srbiji takvog na vlasti imamo.

To je tip ljudi koji nema nikakvu ideološku niti programsku pozadinu , nešto mrzi EU pa voli Rusiju i socijalno osvešten i nacionalno utemeljen , a da mu sad Soroš da lovu odmah bi okrenuo ploču.

Inače zna se za one i kod vas i kod nas kako političara tako i umetnka,novinara,...koji su pukli na Soroševom natječaju pa su danas veliki antilevičari i mrze Soroša kao čistog vraga iz pakla. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Robbie MO je napisao/la:
Koja je to bankarsko-odvjetnička pljačka?


Ovrhe prije svega. Npr. pustili su telekome da skupljaju nenaplaćene račune i čuvaju godinama (10-ak godina) iako su mogli prekinuti uslugu kad su vidjeli da im netko ne plaća. Ovi su si naštimali zakon o ovrhama na način da za svaki račun šalju ovrhu. Sad zamisli koliko računa od 50 kn su imali u roku 10 g. i na sve njih bi građanin platio i troškove države, odvjetnika, javnog bilježnika, banaka. Svaki bi ispao oko 1.000 kn.

Kasnije bi se glavnica skupila pa bi još išle kamate na to, pa bi i one išle na ovrhu... ludilo.

Banke su isto, umjesto da traže osiguranje kredita i ljudima naprosto oduzmu stan koji ne mogu plaćati, dijelile krede šakom i kapom, i kasnije ljudima, i zaduženim ali i jamcima ovršavala plaće i imovinu kako bi naplatile potraživanja jer obično kupljeni stan ne bi pokrio dugove. K tome bi tu nenaplativost potraživanja jednostavno preselile onima koji plaćaju.

Uglavnom, sad je se to malo sredilo a i ljudi su postali puuuuno oprezniji s financijama, ali gorak okus je baš ostao i mislim da je to najveći uzrok apatije u društvu i iseljavanje. Kad smo trebali pokazat suverenitet i da imamo Hrvatsku - nismo to pokazali nego smo pustili da rade što hoće i kako hoće strani telekomi, i strane banke, općenito korporacije.

Recimo Hanžeković, vlasnik JL, se obogatio na ovrhama HRT računa (oni su 80 kn) a on je naplaćivao ovrhe 250. Kad su ga pitali je li mu žao on je dogovorio da nije jer da su pazili na račune ne bi dobili ovrhu.

Kad je umro došao je Pernar i rekao referencirajući se na tu izjavu: Da je pazio na zdravlje ne bi umro.

Ajme kako su ga razapinjali a to je bila zapravo vrhunska izjava u kojoj je sažeto sve, ali to dvorska luda može reći ali normalan političar ne. Zato mi je drago što postoji. Ubode on tu i tamo.

Uglavnom, za dug od 50 kn ne bi te nitko smio više haračit od još 50 kn, po meni, a što je najbolje, te ovrhe ne zastarijevaju jer sudske presude ne zastarijevaju. To je bila famozna prilagodba pravosuđa koju smo trebali da uđemo u EU. Nismo je morali tako odradit ali smo odradili najgore u Europi. I ubili Hrvatsku ne puno manje od pobunjenih Srba i više od hordi migranata.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 08 pro 2018, 20:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Ne znam detalje o ovrhama, ali nacelno sve ono sto ide u u smjeru odgajanja i stvaranja financijski pismenog i odgovornog drustva, kao i kulture izvrsavanja svojih obaveza je vrlo pozitivno i znacajno za razvoj i napredak drustva.
Tu je ŽZ najveca stetocina , kao i svi ostali demagozi koji drze drustvo zarobljeno u okvirima stqrih komunistickih vrednota i navika sibicarenja, neodgovornosti, pogodovanja i ostalih vrsta zaostalosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Događanja u Hrvatskoj
PostPostano: 10 pro 2018, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
ZAŠTO SU AMERIKANCI POGRIJEŠILI? Petar Herceg uopće nije iz Hrvatske. On je Hrvat iz BIH. Pripada narodu kojem US administacija drugo desetljeće gazi ustavna prava
https://poskok.info/zasto-su-amerikanci ... vna-prava/
Kad ovako nešto budu govorili političari u Hr, tek tada ću vjerovati da se bore za Hrvate u bih. Do tada ću imati mišljenje da smo sluzili samo za potkusurivanje Hrvatske sa zapadom tj dobijanje određenih privilegija na našu štetu.Mi smo sluzili kao toalet papir usranoj zagrebackoj guzici...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14053 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 563  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO