HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 873 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
weasel je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Po običaju lupetaš. Nikad nisi bio u Vojvodini, koja je Las Vegas za mizeriju od Slavonije.
Videćete koliko je koga briga za "prečane", mogli biste se vrlo neugodno iznenaditi.
Zbog BiH je izbio i Prvi svetski rat, a izbiće i Treći ako je potrebno.


Bio sam sto puta preko Dunava kod vas i vidio sam kako živite. Kakav Las Vegas pa svi ste rupa od države.
Sela i gradovi su vam puno siromašnija od naših , ceste su vam katastrofa, čak vam i autoceste imaju rupe. :smijeh

Slavonija kao siromašniji kraj Hrvatske je vidljivo bogatija od Vojvodine a gdje su tu bogati Hrvatski krajevi kao Istra, Zagreb ili Dalmacija.
Pa mi smo za vas Zapad. Vaši lokalni bradonje uzimaju hrvatske kune od Hrvatske države koju mrze i žive preko u Vojvodini.
Rade npr kod nas u državnoj službi pa poslje posla idu preko doma.
Hej, od jednog minimalca (3000 kn, 405 EUR) žive kao kraljevi kod vas, toliko ste propali.Zahvalite se našoj gostoljubivosti i neosvetoljubivoj naravi, puno vaših tako preživljava.
Prodaj svoju velikosrpsku propagandu nekom drugom tko ne zna stanje na terenu. Vi ste šaka jada koja ima kompleks manje vrijednosti. :D


Troškovi života i cene su znatno niže u Srbiji i Srpskoj. Zato iz pograničnih krajeva (ovo što nije pobeglo u Nemačku i Irsku) dolazite da kupujete ovde.
U suprotnom bi pocrkali od gladi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 08:47 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Vujadin je napisao/la:
Ponizni kmetovi koji se kriju iza skuta natoa i Amerike.
Bili ste vi podanici Beograda veći deo 20. veka.
Sada bežite u Irsku i Nemačku kada su vam velike sile poklonile tu nezavisnost koju 900 godina niste imali. Kakva ironija.
A najviše bežite upravo iz ovih krajeva uz granicu sa Srbijom. Ostaje prazan nebranjeni prostor.


Irska-Njemačka, to ti je propaganda od onih lbtq novinara koji rade za strane interese, nemoj to ponavljat.

Vujadin je napisao/la:
Tko će demografski ispražnjenu istoćnu Slavoniju branit od ćetnika iz Novog Sada, ако nam branitelji koji nisu završili u Irskoj, krenu u pohod u Bosnu? :crying
Ni 1991. je nismo obranili već je završila u ćetnićkim rukama.


Branit će nas 2 i pol milja iz Slavonije, Zg-a i ovi okolo Zg-a. Ima nas još milja dolje i u HB-u cca 0,4. Nemamo neke pretenzije, samo branimo svoje kuće od okupatora pa neće biti problem. Pohoda na Bosnu nema, samo branit kuće.

Vujadin je napisao/la:
Po običaju lupetaš. Nikad nisi bio u Vojvodini, koja je Las Vegas za mizeriju od Slavonije.
Videćete koliko je koga briga za "prečane", mogli biste se vrlo neugodno iznenaditi.
Zbog BiH je izbio i Prvi svetski rat, a izbiće i Treći ako je potrebno.


Ma je da... :smijeh

Narušavate strateško partnerstvo s ovim svađama i provokacijama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Vujadin je napisao/la:
Troškovi života i cene su znatno niže u Srbiji i Srpskoj. Zato iz pograničnih krajeva (ovo što nije pobeglo u Nemačku i Irsku) dolazite da kupujete ovde.
U suprotnom bi pocrkali od gladi.

Normalno da su troškovi života manji kad vam je standard katastrofa. U pograničnim krajevima se kupuju cigarete i gorivo, zato što je jeftinije. Inače se kupuje domaće. I ta pojava je samo u mjestima koja su na granici s vama. S prosječnom plaćom kod nas se živi bolje nego s prosječnom plaćom u Srbiji. Izgledate kao bangladeš. Jel boli srce kad vidiš tablu RH pa zatim EU? Pa još vidiš kako je kod nas ljepši život? Više je tvojih u Austriji i Njemačkoj nego Hrvata a našo si se nama rugat. Pun vas je Beč. Nemate problema bit sluge vekovnim neprijateljima. :laugh

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Zato što neki s mjesta oko granice žele kupovat jeftinije kao sav normalan svijet bi mi crkli od gladi da nas Srbi ne hrane. Omg. Uvijek možemo očekivati od njega da ne koristi hiperbole i ne valja gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 12:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kao da ja provalim da bi Dalmatinci crkli od gladi bez nas jer kupuju jeftinije proizvode preko granice i toče gorivo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Nije ništa život u Srbiji jeftiniji ako ideš na skijanje u Austriju, griješ se na plin, voziš auto koji nije mrtvački sanduk. Ako se odrekneš svega, jeftinije je. Ja tu ove domaće što se upravo vrate npr. s putovanja na Kubu, pa kukaju, ne mogu više slušat.

U Srbiji je jeftinije tamo gdje ljudski rad dominira u cijeni nečeg a jbga sve što je uvozno je skoro isto a sve skoro uvozimo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Vujadin je napisao/la:
Po običaju lupetaš. Nikad nisi bio u Vojvodini, koja je Las Vegas za mizeriju od Slavonije.
Videćete koliko je koga briga za "prečane", mogli biste se vrlo neugodno iznenaditi.
Zbog BiH je izbio i Prvi svetski rat, a izbiće i Treći ako je potrebno.


Citat:
Troškovi života i cene su znatno niže u Srbiji i Srpskoj. Zato iz pograničnih krajeva (ovo što nije pobeglo u Nemačku i Irsku) dolazite da kupujete ovde.
U suprotnom bi pocrkali od gladi.

Bio sam i ja u Novom Sadu i kao Slavonca me je bilo sramota u vaše ime. Cijene uopće nisu jeftinije osim cigara i to ne puno. Ljudi su super, ugodni za priču i sve, ali standard vam je katastrofa i to se vidi u svakom kutku.

I samo da kažem da je ovo Srba što je ostalo oko Vukovara i u Vukovaru lojalni građani koji se mogu vidit u hrvatskim dresovima za vrijeme utakmica.

Druga srpska sela dalje od Vukovara, bliže Osijeku su uglavnom pusta i život se svodi na 10 starijih ljudi koji ispijaju pivo ispred trgovine.

Pričam iz iskustva.

P.S. Takvi tipovi ko ti Vujadine bi prvi pobjegli da se zapuca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
1986 je napisao/la:
Bio sam i ja u Novom Sadu i kao Slavonca me je bilo sramota u vaše ime. Cijene uopće nisu jeftinije osim cigara i to ne puno. Ljudi su super, ugodni za priču i sve, ali standard vam je katastrofa i to se vidi u svakom kutku.

Što je najgore, Vojvodina im je kao jedna od razvijenijih pokrajina, kako tek onda izgleda jug Srbije? Beograd bi im bar kao glavni grad trebao biti uređen i lijep. Nisu ni to u stanju srediti. Katastrofa na što to liči. Zagreb je za njih doslovno Europska metropola. Kakva god Hrvatska bila i koje god probleme imali daleko smo bolji od njih.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Sastanak suverenista i dodrinaša pod pokroviteljstvom ruskog tajkuna Vujnovca.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Haso je negativac, ali PPD (Vujnovac) nije nešto loše, dapače. Dugogodišnje sponzorstvo sportskih i drugih kolektiva u Hercegovini. I dalje određena mogućnost da će dići dijelove Aluminija iz pepela. Ako je Škoro dio te priče, onda je OK lik.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Vujnovac odlučuje tko će biti vlast 2020., Škoro je njegov poslušni psić.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
robelec je napisao/la:
Vujnovac odlučuje tko će biti vlast 2020., Škoro je njegov poslušni psić.


Čekam negativni punchline. PPD je dobar. A na forumu najvjerojatnije nećeš naići na Rusofobe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Brkićev najbolji prijatelj Vujnovac u društvu Antonije Glavaš i Ivane Ivančić, bliskih suradnica i Hercegovki.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
robelec je napisao/la:
Vujnovac odlučuje tko će biti vlast 2020., Škoro je njegov poslušni psić.

kmeeeeek :crying
Tresemo se zbog skorih izbora? Veliki vođa i njegove ovce gube vlast. :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
weasel je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Vujnovac odlučuje tko će biti vlast 2020., Škoro je njegov poslušni psić.

kmeeeeek :crying
Tresemo se zbog skorih izbora? Veliki vođa i njegove ovce gube vlast. :zubati


Treseš se ti od danonoćnog trolanja po ovom forumu.

Čitam malo tvoje upise zadnjih 10 dana i ti stalno isto o HDZ-u trubiš botino dosadna.

Jebote, ovo je forum, a ne portal koji čitaju široke mase! Na ovom forumu, na temama iz RH se vrti možda 40 ljudi i svi imaju izgrađena svoja politička stajališta i pozitivne ili negativne stavove o HDZ-u te nema potrebe da piliš jedno te isto o HDZ-u.

Znamo svi koliko si patološki opterećen HDZ-om i koliko mrziš HDZ tko god ga vodio, ali nema potrebe da se stalno na svakoj novoj stranici ponavljaš.

Više to nije normalno, od jutra do sutra zagađuješ spamom ovaj forum jer ti je svaki upis isti ili sličan.

Odi dosadnjakoviću zgubidanski botiraj i spamaj protiv HDZ-a po portalima, tamo ti je mjesto, a ne na ovom forumu gdje ubijaš u pojam forumaše istim jebenim spamom o HDZ-u.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ide i meni na živce što je onaj Junker štipao Plenkija za guzu, što su nam nametnuli Istanbulsku, što su spriječili referendume, što je Pupovac s nima u vlasti, kao i HNS; itd. sve ono što im Nino iz kolumne u kolumnu nabija na nos, sve te mane HDZ-a znam, daleko su od onog što propagiraju. Ne vidim to samo ja nego većina Hrvata, zato smo valjda Milanovića i izabrali za predsjednika.

S druge strane, ja mislim da jednostavno u RH nema sposobnijih od njih. Oni i kad kradu ljudima ostaje. Velika su stranka, nađu sposobne ljude za razliku od SDP-a, a o manjim da i ne govorimo.

Živi se sve bolje, možda je to posljedica i nikad manjih kamatnih stopa, ali lako je i brojkama potkrijepiti tvrdnju. Nikad nismo bili bliže zapadu i više se odmicali od istoka nego sad.

Volio bih kad bi na sljedećim izborima HDZ dobio veliku podršku kako ne bi morao u koalicije sa HNS-om i Pupovcem npr. Tad bi bio možda i ležerniji, više bi krali kao nekad, ali bi manje slušali diktate drugih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Junuz Djipalo je napisao/la:

S druge strane, ja mislim da jednostavno u RH nema sposobnijih od njih. Oni i kad kradu ljudima ostaje. Velika su stranka, nađu sposobne ljude za razliku od SDP-a, a o manjim da i ne govorimo.

Živi se sve bolje, možda je to posljedica i nikad manjih kamatnih stopa, ali lako je i brojkama potkrijepiti tvrdnju. Nikad nismo bili bliže zapadu i više se odmicali od istoka nego sad.


Statistika potvrđuje da je Plenković najbolji premijer u povijesti Hrvatske!

Evo kako to izgleda u odnosu na prethodnike po broju zaposlenih i BDP-u, Zoka je uvjerljivo najgori:

BDP - broj zaposlenih

2008. 48,135 - 1,555.
2009. 45,093 - 1,499.
2010 45,022 - 1,432.
2011. 44,737 - 1,411.
Sanader/Kosor
___________________
2012. 43,959 - 1,395
2013. 43,516 - 1,364
2014. 43,002 - 1,303.
2015. 43,092 - 1,307.
Milanović
____________________________
2016. 46,640 - 1,360.
2017. 49,118 - 1,345.
2018. 51,608 - 1,406
2019. 57,000 - 1,543
Plenković

Brojke su u milijardama EUR-a, odnosno u milijunima kod ukupno zaposlenih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Dobro, postoje kod zaposlenosti trikovi koji šminkaju statistiku, recimo "stručno osposobljavanje mladih" je čista prijevara, to je SDP izmislio, a HDZ je izmislio paušalne obrte koji su statistički drastično povećali broj zaposlenih.

No, primjeti se po mnogim stvarima rast standarda. Ja to gledam kroz gužve u shopping centrima. Dok ljudi troše, vjeruju u budućnost a odnekud i imaju.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 19:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4441
Lokacija: Grobnik
robelec je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

S druge strane, ja mislim da jednostavno u RH nema sposobnijih od njih. Oni i kad kradu ljudima ostaje. Velika su stranka, nađu sposobne ljude za razliku od SDP-a, a o manjim da i ne govorimo.

Živi se sve bolje, možda je to posljedica i nikad manjih kamatnih stopa, ali lako je i brojkama potkrijepiti tvrdnju. Nikad nismo bili bliže zapadu i više se odmicali od istoka nego sad.


Statistika potvrđuje da je Plenković najbolji premijer u povijesti Hrvatske!

Evo kako to izgleda u odnosu na prethodnike po broju zaposlenih i BDP-u, Zoka je uvjerljivo najgori:

BDP - broj zaposlenih

2008. 48,135 - 1,555.
2009. 45,093 - 1,499.
2010 45,022 - 1,432.
2011. 44,737 - 1,411.
Sanader/Kosor
___________________
2012. 43,959 - 1,395
2013. 43,516 - 1,364
2014. 43,002 - 1,303.
2015. 43,092 - 1,307.
Milanović
____________________________
2016. 46,640 - 1,360.
2017. 49,118 - 1,345.
2018. 51,608 - 1,406
2019. 57,000 - 1,543
Plenković

Brojke su u milijardama EUR-a, odnosno u milijunima kod ukupno zaposlenih.

Zaboravio si treći jednako važan argument uspješnosti, a to je absolutni rast vanjskog duga. Mislim da Tihomir Orešković po učinjenom daleko šiša sve premijere. Da je imao prilike ostat 4 godine, tko zna gdje bi bili danas...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
dane-croatia je napisao/la:
Zaboravio si treći jednako važan argument uspješnosti, a to je absolutni rast vanjskog duga. Mislim da Tihomir Orešković po učinjenom daleko šiša sve premijere. Da je imao prilike ostat 4 godine, tko zna gdje bi bili danas...



Ino dug - Devizne rezerve

2008. 43,919 - 9,121
2009. 48,173 - 10,376
2010. 49,423 - 10,660
2011. 49,117 - 11,195
Sanader/Kosor
_____________________________
2012. 47,575 - 11,236
2013. 48,471 - 12,908
2014. 49,095 - 12,688
2015. 48,230 - 13,707
Milanović
_____________________________
2016. 44,714 - 13,514
Orešković
_____________________________
2017. 43,683 - 15,706
2018. 42,710 - 17,438
2019. 40,053 - 20,426
Plenković

Ključna figura u Oreškovićevoj vladi je bio ministar financija Zdravko Marić, kao uostalom i danas u Plenkovićevoj vladi. Marić je taj koji je zauzdao rastrošnost konzervativnim predviđanjem proračuna zadnje četiri godine, on je osmislio mini porezne reforme u vrijeme Oreškovića koje su Plenkovićevoj vladi omogućile suficite, stabilnost i rast. Marić je riješio probleme oko Agrokora, Uljanika i Đure Đakovića te sve sindikalne zaostatke koje je zakuhao Milanović. Samo na sanaciju Uljanika smo bacili 4 milijarde kn, a opet završili godinu u suficitu.

Marić radi razliku u korist Plenkovića i da se mene pita, Marića kao ministra financija treba zadržati svaka buduća vlada, tada mi iskreno i ne bi bilo važno tko je vlast u Hrvatskoj. Ne dao Bog da nam dođu za ministre profesori sa Ekonomije koje smrdljivi SDP predlaže. Priča se da bi SDP htio za ministra financija Josipa Ticu (Hercegovac podrijetlom). Taj tip je mojoj sestri na ekonomiji prije nekih 5, 6 godina laprdao kako je Uljanik primjer kompanije koja doprinosi razvoju društva, neke regije i da sve kompanije u RH moraju slijediti Uljanik.

Ma tip je bezveznjak od profesora, veliča jugo-ekonomiju, sindikate, ma vidiš da je neki luđak mazohistički kada je član SDP-a, a Hercegovac podrijetlom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 25 sij 2020, 23:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4441
Lokacija: Grobnik
Plenkovićeva Vlada što se tiče gospodarstva i državne uprave jest jedna od boljih vlada, ali kad ga uzpoređujemo s Oreškovićem, tada treba gledat relativno tko je što nasliedio i nakon toga postigao. Orešković je nasliedio kaos, a napravio smanjenje duga i gospodarski rast, dok je Plenković samo nastavio ono što je Orešković već posložio. Zato mislim da bi danas s Oreškovićem, da je izdržao, bilo još bolje. Također, Most je, dok je bio skupa s HDZom natjerao HDZ, da unutar sebe ipak počne kakvu takvu transparentnost i borbu protiv šerifa, makar još uviek nedovoljno, a ove političke trgovine nakon Mosta s Pupovcem i HNSom su HDZ opet počele gurat prema unazad i k tome još ideoložki previše u lievo...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasina državotvorna politika
PostPostano: 26 sij 2020, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
weasel je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Bio sam i ja u Novom Sadu i kao Slavonca me je bilo sramota u vaše ime. Cijene uopće nisu jeftinije osim cigara i to ne puno. Ljudi su super, ugodni za priču i sve, ali standard vam je katastrofa i to se vidi u svakom kutku.

Što je najgore, Vojvodina im je kao jedna od razvijenijih pokrajina, kako tek onda izgleda jug Srbije? Beograd bi im bar kao glavni grad trebao biti uređen i lijep. Nisu ni to u stanju srediti. Katastrofa na što to liči. Zagreb je za njih doslovno Europska metropola. Kakva god Hrvatska bila i koje god probleme imali daleko smo bolji od njih.

Prolazio sam par puta tamo.
To je ciganluk, onako, kao da je rat bio.
Konji na cestama =))
Jednom išao u Bugarsku (Sofija), jednom do Soluna, a jednom se vraćao iz Rumunjske.

Srbija ispod Beograda je afrička zemlja, s time da vjerojatno tom usporebom vrijeđam Afriku.


Vrh
   
 
 Naslov: Hasanbegović: Izetbegovićeva ostavština i političko-nacionalna filozofija su konkretan putokaz
PostPostano: 20 lip 2020, 09:25 
Offline

Pridružen/a: 05 lip 2009, 16:25
Postovi: 1055
“Izetbegovićeva
ostavština i
političko-nacionalna
filozofija nije samo
povijesna simbolika
već konkretan
putokaz…”
(sa promocije Gračaničkog glasnika,
broj 36 u Gazi Husrev-begovoj biblioteci,
24.1.2014.)
Prof. dr. Zlatko Hasanbegović
Kada sam dobio poziv da sudjelujem u predstavljanju novog broja Gračaničkog glasnika, posvećenog desetoj obljetnici smrti rahmetli Alije Izetbegovića, i to
u novoj Gazi Husrev-begovoj biblioteci, pomalo sam
ostao zatečen jer dolazim iz jedne druge sredine iz koje
se na događaje u Bosni i Hercegovini motri iz lagodnije vanjske perspektive, a ovdje u Sarajevu, bez sumnje
od mene ima i pozvanijih govoriti. Ipak, nisam niti za
trenutak dvojio trebam li se odazvati i to iz dva razloga:
prvi, jer je riječ Gračaničkom glasniku, a ne nekoj drugoj
publikaciji, a poziv da se nešto kaže baš u ovoj kući se
ne odbija.
Moja veza s Gračaničkim glasnikom je dvostruka,
sentimentalno-obiteljska u širem smislu i pomalo suradnička, iako u skromnim okvirima. Naime, moj djed
s majčine strane, rahmetli Sabrija Prohić, Gračanlija
je i tek jedan od izdanaka sredine koja je uvijek igrala ........


https://gracanickiglasnik.ba/wp-content ... Wtfwd4shTU

........................

E da Domovinski pokret , ZDS ....:)

Drina, cvijeće, mekinje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasanbegović: Izetbegovićeva ostavština i političko-nacionalna filozofija su konkretan putokaz
PostPostano: 20 lip 2020, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Hrvati u BiH ne mogu očekivati od Hasanbegovića ništa pozitivno. Čak se i cviećarenja ostavio. Sada je u pogledu BiH na liniji s Mesićem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hasanbegović: Izetbegovićeva ostavština i političko-nacionalna filozofija su konkretan putokaz
PostPostano: 20 lip 2020, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
NIje bilo ni za ocekivati nesto drugo.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 873 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 35  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Aquinas_, Marko80, Patriota, Tomba17 i 479 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO