HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 13:46 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
Bobovac je napisao/la:
tangata je napisao/la:
Zakonodavstvo gotovo svih europskih zemalja daje pravo djetetu tek kada se rodi. “Starorimsko pravo kaže da nerođeno čedo nema prava, i toga se drži zakonodavstvo brojnih država, pa tako i naše. Dijete ostvaruje pravo tek rođenjem i ako uopće do njega dođe.


Hajde ne kenjaj. Još je Rimsko pravo nerođeno dijete smatralo subjektom prava tzv "nascitarius". Šta se miješaš i stvari o kojima nemaš pojma, zašto muljaš i lažeš?

Znači i prije 2000 godina ljudi su razumjeli ono što mnogo danas ne razumiju.


Sve predpostavke u vezi abortusa su nepreispitane predpostavke. O tom neriješenom etičkom problemu treba da su uključeni biološki, psihološki, sociološki, pravni, filozofski, teološki i etički stručnjaci i opet će razmišljanja, postupci i načini objašnjenja biti nedorečeni. Individualno je da li je to dobar, moralni čin ili čisto zlo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32060
lider30 je napisao/la:
U Njemačkoj je do 12 tjedana dopušten pobačaj. Kasnije samo na preporuku liječnika za neki od razgloga - trudnoća ide u neželjenom (opasnom) smjeru, život majke ugrožen, trudnoća ugrožava trajno zdravlje trudnice i slično.

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.

Nije mi jasno, zašto te stvari nisu konzistentne u društvu.

Kako nisu konzistentne, zna se točno što je zigot - ljudsko biće sa potencijalom da odraste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
lider30 je napisao/la:

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.


molim te, objasni mi nešto. je li fetus prije toga mrtav? kako raste od trenutka začeća i kako mu se razvijaju organi, pa i srce, ako nije živ?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
lider30 je napisao/la:
U Njemačkoj je do 12 tjedana dopušten pobačaj. Kasnije samo na preporuku liječnika za neki od razgloga - trudnoća ide u neželjenom (opasnom) smjeru, život majke ugrožen, trudnoća ugrožava trajno zdravlje trudnice i slično.

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.

Nije mi jasno, zašto te stvari nisu konzistentne u društvu.


Prestanak rada srca je klinicka smrt ili bolje receno to je samo prestanak rada srca, a ne smrt ni srca, a pogotovo nije smrt organizma.
Smrt nastaje nepovratnim gubitkom zivotne funkcije bilo stanice, organa ili organizma, najcesce se uzima mozdana smrt, ali nije ni to teoretski uvijek definitivna smrt, a prestanak rada srca se ne definira kao prestanak zivota jer to ni nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Većina zemalja zabranjuje pobačaj poslije 3 mjeseca trudnoće osim ako nema jako dobrog razloga i to je sasvim ok.

Što se tiče oplođene jajne stanice, oko 30% ih se smatra da prirodnim putem propadaju, prije nego uopće nastupe simptomi trudnoće. Oplođene.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
ZGabriel je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.


molim te, objasni mi nešto. je li fetus prije toga mrtav? kako raste od trenutka začeća i kako mu se razvijaju organi, pa i srce, ako nije živ?

Zivot covjeka pocinje zacecem i tu znanost nema nikakve dvojbe, a ne bi trebao imati ni ijedan prosjecno obrazovan laik jer je to jednostavno i ocigledno.
Treba li embrij imati ljudska prava moze se raspravljati, ali tu se ljevicarski argumenti plitki i lako oborivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
BBC je napisao/la:
A zbog čega oni (anti)prosvjeduju ? Ne kužim baš. Svakoj ženi zakon dozvoljava da sama odluči. Ima i previše vremena, ako zakasni sa odlukom sama je kriva.
Zakoni su sasvim dobri i dovoljni.


Pa da.

Meni nije jasno ni oko čega jedna ili druga strana prosvjeduje? Oko pomicanja granice gdje je pobacaj zabranjen?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Robbie MO je napisao/la:
BBC je napisao/la:
A zbog čega oni (anti)prosvjeduju ? Ne kužim baš. Svakoj ženi zakon dozvoljava da sama odluči. Ima i previše vremena, ako zakasni sa odlukom sama je kriva.
Zakoni su sasvim dobri i dovoljni.


Pa da.

Meni nije jasno ni oko čega jedna ili druga strana prosvjeduje? Oko pomicanja granice gdje je pobacaj zabranjen?


Pa stvar je ocigledna, hodaci za zivot jednostavno zele informirati ljude u znanstvenu cinjenicu kako zivot pocinje zacecem, a motivirani su ocuvanjem zivota kao temeljne vrijednosti.
Druga strana zeli obmanuti javnost , koristeći se pseudoargumentom kako se bore za slobodu, a motivirani su vlastitim komoditetem, a iza kojega u ishodistu stoji sotonizam koji prije svega mrzi zivot i razvija citavu ideologiju uništenja zivota i civilizacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ivica je napisao/la:
Ako se trenutak zazčeća uzme kao početak ljudskog života onda fetus, zigota ili kako ga već nazivaju podilazi i pod konvencije,zakone itd o ljudskim pravima kao i svakog drugog čovjeka bez obzira da li je njegova starost 3 dana, 30 ili 60 godina.

Legalizirati Abortus znači legalizirati ubijanje po životnoj dobi. Ako si neko uzme za pravo zakonski regulirati pobačaj/ubistvo u budućnosti ga ništa ne spriječava da legalizira ubijanje po nekim drugim kriterijima, jer već ima uporište u pobačaju kao ishodište.

Npr, Čovjek od 60 godina nije čovjek nego starac, pošto je starac i teret je društvu i djeci i unucima idemo ga ubiti

Čovjek koji je obolio od Alzheimera nije čovjek nego bolesnik i kao takav je teret društvu i obitelji idemo ga ubiti

Mongoloid nije Čovjek nego mongoloid i kao takav teret je društvu idemo ga ubiti, jer eto roditelji braća i sestre nemogu putovati po svjetu a i šteti proračunu.

komunizam i fašizam su mila majka prema ovome...


Ne upisuju ti kao datum rodjenja u dokumente trenutak kad ti je otac ejakulirao u mater.

Isto tako propale oplođene jajne stanice (30% prirodno propadaju) ne registriraju se u državnim statistikama umrlih osoba.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32060
zaba1111 je napisao/la:
..a iza kojega u ishodistu stoji sotonizam koji prije svega mrzi zivot i razvija citavu ideologiju uništenja zivota i civilizacije.

Amen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
ZGabriel je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.


molim te, objasni mi nešto. je li fetus prije toga mrtav? kako raste od trenutka začeća i kako mu se razvijaju organi, pa i srce, ako nije živ?


Začeće nije trenutak. Nego proces koji počinje plivanjem spermija (je li spermij živ?) ka jajnoj stanici. Taj proces možda izgleda kratko na našoj skali, ali ne postoji nikakav magični trenutak, i probijanje kroz membranu traje, a traje i spajanje kromosoma (vjerojatno nekoliko minuta ili sati da se to sve pospaja) nakon što je sami spermij unutra. A i tu su stvari relativne, odnosno definicija je li baš sve pospojeno ili nije (neke stvari se vjerojatno nikad ne spoje, ili ne spoje pravilno, što recimo uzrokuje manje defekte i nesavršenstva koja svi imamo).



Poanta je da nema striktnog početka. Odnosno ne postoji trenutak početka in the first place.

Zbog načina razmnožavanja, nastanak novog života i ciklus života je jedan kontinuirani prijelaz kemijskih i bioloških procesa, molekulu po molekulu, skoro kao kod vegetativnog razmnožavanja biljaka.

A s obzirom da ne postoji nikakav magični trenutak, a svijest (osoba=svijest) ne postoji bez mozga i živčanog sustava, itekako se može, i vidimo nužno mora, diskutirati kada će se nešto nazvati ljudskom osobom, i kada će joj se dati i kolika prava. Više je spermija u svakom jaju, nego stanovnika Hrvatske.

Svaka crta koja se povuče je arbitrarna.

Trenutak smrti je isto arbitraran. Nešto što danas predstavlja trenutak smrti, recimo moždana smrt, za 100 godina neće biti. Ako će se recimo moći probuditi iz leda ili nekakve kriogene komore mrtvaci nakon par mjeseci.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Spermij je ziv, odnosno spermij je zaseban zivot.
Ljudski zivot nastaje kompletnim spajanjem spermija i jajne stanice cime nastaje novi zivot, putovanje spermija nije ljudski zivot niti proces prodora koroz membranu. Dakle svrseni proces spajanje kada stanica postaje novi samostalni zivot.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Naša Kvačica je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne znam je li abortus dio tog "jugo-paketa", mada jeste zanimljivo da se slični (ili isti?) likovi pojavljuju na svim manifestacijama tog ideološkog paketa (YU, Tito, izbjeglice, istospolni brak, abortus, "suočavanje" s domovinskim ratom). Kao da nemaju vlastitu pamet i stav o raznim, nepovezanim pitanjima. Mada se isto može reći i za sukobljenu stranu. Zašto svi ti stavovi moraju biti u paketu po principu, uzmi sve ili ništa?


To je zaista zanimljivo, npr. u Jugoslaviji za vrijeme Tita istospolni brakovi ne samo da nisu bili dopušteni, nego su se smatrali kriminalom. Znači, dvije suprotstavljene ideologije, ali danas predstavljene od iste skupine.


evoluirali su valjda na temelju znanstvene spoznaje. :zubati

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
s ovom temom se zakasnilo preko 30 godina, broj pobačaja je u velikom padu u zadnjem desetljeću, to je neusporedivo s brojkama iz 70-tih, 80 tih i 90-th, ne samo kod nas nego i u cijeloj Europi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Robbie MO je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:

molim te, objasni mi nešto. je li fetus prije toga mrtav? kako raste od trenutka začeća i kako mu se razvijaju organi, pa i srce, ako nije živ?


Začeće nije trenutak. Nego proces koji počinje plivanjem spermija (je li spermij živ?) ka jajnoj stanici. Taj proces možda izgleda kratko na našoj skali, ali ne postoji nikakav magični trenutak, i probijanje kroz membranu traje, a traje i spajanje kromosoma (vjerojatno nekoliko minuta ili sati da se to sve pospaja) nakon što je sami spermij unutra. A i tu su stvari relativne, odnosno definicija je li baš sve pospojeno ili nije (neke stvari se vjerojatno nikad ne spoje, ili ne spoje pravilno, što recimo uzrokuje manje defekte i nesavršenstva koja svi imamo).



Poanta je da nema striktnog početka. Odnosno ne postoji trenutak početka in the first place.

Zbog načina razmnožavanja, nastanak novog života i ciklus života je jedan kontinuirani prijelaz kemijskih i bioloških procesa, molekulu po molekulu, skoro kao kod vegetativnog razmnožavanja biljaka.

A s obzirom da ne postoji nikakav magični trenutak, a svijest (osoba=svijest) ne postoji bez mozga i živčanog sustava, itekako se može, i vidimo nužno mora, diskutirati kada će se nešto nazvati ljudskom osobom, i kada će joj se dati i kolika prava. Više je spermija u svakom jaju, nego stanovnika Hrvatske.

Svaka crta koja se povuče je arbitrarna.

Trenutak smrti je isto arbitraran. Nešto što danas predstavlja trenutak smrti, recimo moždana smrt, za 100 godina neće biti. Ako će se recimo moći probuditi iz leda ili nekakve kriogene komore mrtvaci nakon par mjeseci.


ajde, nek si mi objasnio. :D

a sad objasni ono sa kromosomima u spermiju i jajnoj stanici i što nose i što nastane spajanjem to dvoje. i kako je je sve već zapisano.
to što mi nešto ne vidimo, ne znači da ne postoji.

a onda provjeri koje su razlike između biljnih i životinjskih stanica i seksualnog i aseksualnog razmnožavanja.




ne znam kako se ne umorite od lupetanja. ne znate osnovne stvari iz biologije a razbacujete se zaključcima.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
Povijest je već pokazala da ilegalni i nestručno obavljeni pobačaji, osim brojnih posljedica po zdravlje žene, rezultiraju njihovom visokom smrtnošću. Ženama je stoga zakonom zajamčeno pravo da same odaberu hoće li i kada postati majke, koliko će djece imati i što će raditi sa svojim tijelom. Danas je to ljudsko pravo ponovno pod napadom.
https://youtu.be/fZwVADPH7YA?t=15


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Hajde ti @hanaliza u materinu! Koga ti zajebavaš? Koga ti misliš da istakijaš? Kao da mi ne znamo vaše džamijaške folove.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Bobovac je napisao/la:
Hajde ti @hanaliza u materinu! Koga ti zajebavaš? Koga ti misliš da istakijaš? Kao da mi ne znamo vaše džamijaške folove.


O pa da, vidim ja poznato mi, ta neponovljiva besmislenost rečenica i iritantna nelogičnost koja ispija životnu energiju čitatelja. :zivili

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
Bobovac je napisao/la:
Hajde ti @hanaliza u materinu! Koga ti zajebavaš? Koga ti misliš da istakijaš? Kao da mi ne znamo vaše džamijaške folove.

Miran. Slika tvoga avatara govori vise od rijeci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 27 svi 2019, 21:30 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
Naša Kvačica je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Hajde ti @hanaliza u materinu! Koga ti zajebavaš? Koga ti misliš da istakijaš? Kao da mi ne znamo vaše džamijaške folove.


O pa da, vidim ja poznato mi, ta neponovljiva besmislenost rečenica i iritantna nelogičnost koja ispija životnu energiju čitatelja. :zivili

Dobro gosn Kvacka, a niste mozda primjetili posjecenost tema gdje sam ostavila trag besmislenosti. Oni sa zivotnom energijom su vanka, provode se i trose je na lijepe stvari. Necete da mi date priliku. Iz ljubomore. Koliko mojih tema je ukradeno kada se registrujem, a odmah me izbacite. Pravda, hocu pravdu i ravnopravnost kao i homoseksualci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 28 svi 2019, 07:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
zaba1111 je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
U Njemačkoj je do 12 tjedana dopušten pobačaj. Kasnije samo na preporuku liječnika za neki od razgloga - trudnoća ide u neželjenom (opasnom) smjeru, život majke ugrožen, trudnoća ugrožava trajno zdravlje trudnice i slično.

Meni je logično, ako se smrt utvrđuje prestankom otkucaja srca, da i fetus postaje živo (ljudsko) biće negdje oko 6-8 tjedna, kada mu prokuca srce.

Nije mi jasno, zašto te stvari nisu konzistentne u društvu.


Prestanak rada srca je klinicka smrt ili bolje receno to je samo prestanak rada srca, a ne smrt ni srca, a pogotovo nije smrt organizma.
Smrt nastaje nepovratnim gubitkom zivotne funkcije bilo stanice, organa ili organizma, najcesce se uzima mozdana smrt, ali nije ni to teoretski uvijek definitivna smrt, a prestanak rada srca se ne definira kao prestanak zivota jer to ni nije.


U praksi se utvrđuje moždana smrt?

Kako sam te razumio - na cesti dođe do prometne nezgode i utvrđuje se moždana smrt? Baka umre na postelji i dođe konzilij i utvrđuje moždanu smrt ili? Nisam u najnovijim tijekovima. Točno sam napisao utvrđuje, jer kada stvarno nastaje smrt možemo i filozofsku raspravu pokrenuti.

Također i kronološku dob pogrešno računamo. Kada puniš 30. rođendan, onda je pravilno reći da imaš 30 godina +cca 9 mjeseci.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 28 svi 2019, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
tangata je napisao/la:
Danas je to ljudsko pravo ponovno pod napadom.



pobačaj NIJE ljudsko pravo. :rolleyes

pročitati Povelju UN-a o ljudskim pravima.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 28 svi 2019, 07:42 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
ZGabriel je napisao/la:
tangata je napisao/la:
Danas je to ljudsko pravo ponovno pod napadom.



pobačaj NIJE ljudsko pravo. :rolleyes

pročitati Povelju UN-a o ljudskim pravima.


ODLUKA UN-A: Pravo na abortus ljudsko je pravo
UN je odlučio – pravo na abortus je pravo svake žene i nitko joj to ne smije uskratiti.

Sve je zakotrljala Peruanka kojoj je 2001. godine kao 17-godišnjakinji liječnik odbio izvršiti abortus. Fetusu je dijagnosticirana anencefalija (smanjeni mozak) koja je gotovo uvijek fatalna i htjela je pobaciti. Iako je u tom slučaju pobačaj legalan, liječnik ga je odbio izvesti.Djevojka je prisilno donijela na svijet curicu koju je morala dojiti i koja je živjela sljedeća četiri dana. Zbog svega je pala u depresiju.

Djevojka je podnijela tužbu Odboru za ljudska prava Ujedinjenih naroda koji su 2005. godine zaključili da su djevojci prekršena ljudska prava te da mora dobiti novčanu reparaciju.

Petnaest godina nakon incidenta žena je konačno dobila reparacije zbog “okrutnog, nehumanog i ponižavajućeg tretmana”, javlja Huffington post. To je prvi slučaj da je UN proglasilo državu odgovornom zbog propusta u osiguravanju pristupa sigurnom i legalnom pobačaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 28 svi 2019, 07:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kad to unesu u Povelju, onda se javi. novinski naslovi nisu relevantni.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hod za život 2019.
PostPostano: 28 svi 2019, 08:00 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2019, 19:49
Postovi: 56
ZGabriel je napisao/la:
kad to unesu u Povelju, onda se javi. novinski naslovi nisu relevantni.

U pravu si, pravo na pobačaj ne priznaje nijedna povelja o ljudskim pravima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO