HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 06:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 318 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tuta je napisao/la:
Inače znam da hrvatska nacija ima ozbiljnih problema kada Keleminec, predsjednik A-HSP-a, fašističko-teorijsko-zavjerske stranke, sastavlja vojsku nacistički raspoloženih maloumnika, a nama glavni problem neki ljubitelji partizana što su to pokušali spriječiti... Alaha ti milostivog i samilosnog...

Ima li tko od Hrvata da kaže - jebi ga, ne valja nacizam, ne valja HSP, ne valja Keleminec, ne valja fašizam, već uvijek motanje, izjednačavanje, usporedbe, sranja pizde materine.


Ma daj zajebi.

Svatko ko je protiv antifašista je dobar čovjek.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Zadar1993 je napisao/la:
Lupetaš Tuta. AHSP nije izveo ništa nelegalno ni protuustavno ovime, a osim toga neš ti meni broja koji se okupio desetak ljudi kojima se pridaje značenje kao da se cijeli Jobbik umarširao u Zagreb. S druge strane imaš 50ak likova na državnoj sisi tzv. antifašisti koji relativiziraju domovinski rat, dilaju dokumente, napadaju branitelje i brane Tita i ostale komunističke zločine kao i sam zločinački sustav. Ti trebaju puno prije biti podvrgnuti tretmanu u policijskoj postaji i skinuti sa državne sise.
Inače komunizam i fašizam/nacizam su izjednačeni i osuđeni rezolucijom Vijeća Europe. Kome se ne sviđa neka seli iz Europe na Kubu.


Gazi!!

Samo jako. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Inače znam da hrvatska nacija ima ozbiljnih problema kada Keleminec, predsjednik A-HSP-a, fašističko-teorijsko-zavjerske stranke, sastavlja vojsku nacistički raspoloženih maloumnika, a nama glavni problem neki ljubitelji partizana što su to pokušali spriječiti... Alaha ti milostivog i samilosnog...

Ima li tko od Hrvata da kaže - jebi ga, ne valja nacizam, ne valja HSP, ne valja Keleminec, ne valja fašizam, već uvijek motanje, izjednačavanje, usporedbe, sranja pizde materine.


Ma daj zajebi.

Svatko ko je protiv antifašista je dobar čovjek.


I Adolf Hitler?

doc je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Lupetaš Tuta. AHSP nije izveo ništa nelegalno ni protuustavno ovime, a osim toga neš ti meni broja koji se okupio desetak ljudi kojima se pridaje značenje kao da se cijeli Jobbik umarširao u Zagreb. S druge strane imaš 50ak likova na državnoj sisi tzv. antifašisti koji relativiziraju domovinski rat, dilaju dokumente, napadaju branitelje i brane Tita i ostale komunističke zločine kao i sam zločinački sustav. Ti trebaju puno prije biti podvrgnuti tretmanu u policijskoj postaji i skinuti sa državne sise.
Inače komunizam i fašizam/nacizam su izjednačeni i osuđeni rezolucijom Vijeća Europe. Kome se ne sviđa neka seli iz Europe na Kubu.


Gazi!!

Samo jako. :D


A šta ima da gazi? Jesam ja komunist ili pravdam komunizam... sabura malo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tuta je napisao/la:
doc je napisao/la:

Ma daj zajebi.

Svatko ko je protiv antifašista je dobar čovjek.


I Adolf Hitler?


Striček Hićo pogotovo.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

I Adolf Hitler?


Striček Hićo pogotovo.


Odmori malo. Čitaj šta ljudi pišu, udahni, sačekaj pet minuta, pa onda repliciraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ne pravi se pametniji nego šta jesi.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Ne pravi se pametniji nego šta jesi.


Ne pravim se, da se pravim ne bih ovde s tobom gubio vrime na forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Jebote Adolf Hitler u 2015. godini da te jebo. Žišku.

Zamisli ti replike u doba kad "antifašisti" teroriziraju sve i svašta pametno upitati: I Adolf Hitler...

Ma i on i Džingis kan...

slika

Nastavimo u revijalnom tonu.

Osim ako nećeš da se vratimo vremenoplovom u vrijeme Staljinovih čistki, streljanja i gulaga pa da od mene zatražiš da osudim kratko i jasno ruski carski monarhizam kako nebi davao komunistima štofa za kritiku...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Fino reci i ja sam među grupom Hrvata šta je stala u obranu kamerada Keleminca relativizacijom njegovih ustaških srolja s petokrakom, partizanima, Srbima i Vesnom Pusić. Ja ni nakoga drugog nisam niti mislio, niti imam namjeru pravdat razne komuniste ili nekog drugog. Drage su mi tekovine antifašističke borbe, nije mi drag komunizam. Valjda ti je to do sada jasno da se s komunizmom ne simpatiziram ni 1%.

Ako nisu u stanju jebat mater Keleminčevim ustašama, već si našao da mene Hitler jebe jer sam spomenuo Keleminca u negativnom kontekstu, onda imaš problema s vrijednostima. Šta sam trebao, ako kritiziram Keleminca obvezno kritizirat i drug Mesića i Tita, onda bi bio sretan? E ne ćemo tako druškane. Nekad i ustaše moraju dobit kritiku samo za sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Vratite se na temu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 01 ožu 2015, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
volvoks je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
LAŽ je da nije ekonomski uzrok.
Neka daju penziju svakoj ženi koja rodi na pr.3. ili 4. dete,pa da vidiš..

A ko ce to placat? Uzroci su mješoviti, ekonomski bi se dalo to dići na 1,6-1,7, no više ne ide bez promjene svijesti.
Realnost je da je imati 5-6 djece velik trošak i sa velikim plaćama, koliko je to odjeće, tečajeva, sportova, izleta i da se većina ljudi na to neće odlučiti. Uz to, pola romkinja rodi 4 djece. Svi bi fino od penzije živjeli.

Placace drzava.Tako sto ce debele pare koje kradu kojekakvi kriminalci u vlasti preusmeriti na pravo mesto.Kroz porez na nezenje preko recimo 30 godina.Porez na one koji imaju 1 dete.Bezbroj je nacina.Nemoj molim te da spominjes odecu i obucu kad znas da se to prenosi sa deteta na dete.I nemoj da spominjes razne izlete ferije itd.To je luksuz.I ne samo to.To me podseca na prosecnog Srbina iz recimo BGa koji a zenu,jedno dete,nekakvo rasno ili polurasno PSETO koje seta(!!)i naravno Fiat Punta na kredit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 07 ožu 2015, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Briga me hoćeš li se iseliti iz i Hrvatske, a još manje hoćeš li o tome pisati na Facebooku
7. 3. 2015. u 18:25 Ivan Brezak Brkan

Citat:
Briga me, a i sve tvoje kolege i prijatelje koje ovom raspravom nerviraš već barem danima (koliko se tema zahuktala ponovno), odnosno mjesecima (koliko je aktualna). Shvaćamo probleme birokracije, političke inertnosti i niskog standarda te zašto imaš potrebu pisati o svom ‘dalekom’ putovanju u statusima na Facebooku na hrvatskom jeziku.



Prije nego što krenem dalje u obradu teme, upozoravam da se neću baviti razlozima zašto biste trebali razvijati svoj startup u Hrvatskoj ili inozemstvu. ‘Ambiciozni’ projekti poput Facebooka dokazuju da morate biti u srcu Silicijske doline, dok lokalni primjeri poput srpskog Nordeusa, češkog Socialbakersa ili bugarskog Telerika pokazuju da se može skalirati i u regiji. Sve ovisi o tome kakav projekt razvijate i tko vam je publika, ali o tom drugi put, u drugom članku…

Poticaj ovotjednih rasprava, kako na mom Facebook profilu, tako i na nebrojeno drugih, bili su komentari Escapeovog Damira Podhorskog koji je prozvao mainstream medije da prikazuju ostanak u Hrvatskoj kao, u najmanju ruku, idiotski potez – a iseljenje – kao spas.

Na Damirov komentar su se osjećali prozvani svi (ili barem većina) onih koji su “trbuhom za kruhom” odlučili otići u inozemstvo. Birokracija, loši uvjeti rada i politička inertnost samo su neki od (opravdanih) argumenata o tome zašto se naši sugrađani odlučuju preseliti u Berlin, London ili New York.

‘Tko nije probao vani…’

Šuti. U najmanju mi je ruku komično kada mi netko tko je u inozemstvu proveo nekoliko mjeseci govori kako je u Londonu savršeno, a u San Franciscu najdivnije na svijetu. Jesi li zaista iskusio cjelokupnost života na toj lokaciji ili govoriš o iskustvima temeljenim na nekoliko (turističkih) izleta ili godinu, čak i dvije života?

Ma svu si pamet svijeta pokupio, jer ti sad na Facebooku piše Lives in London. Baš si faca. Faca koja smatra da je pametnija od drugih zahvaljujući lokaciji na kojoj živi. Sigurno si i bolji dizajner, jer koristiš Mac.

Znaš li kakav je život starijim ljudima u Londonu, gdje je aktualna kampanja o tome kako je taj grad samo za mlade i bogate?. Shvaćaš li zašto se u Silicijskoj dolini govori o “tehnološkoj eliti”, dok središte San Francisca vrvi prosjacima? Znaš li da Hong Kong – jedna od sigurno poslovno najambicioznijih svjetskih metropola – smrdi po ribi? Nisi znao? Onda putuj, upoznaj otkrij – i zaista probaj. A nemoj soliti pamet drugima nakon što si 3 puta bio 500 kilometara od kuće.

Potpuno se slažem s tobom da veći gradovi i razvijenije ekonomije nude velike prilike za osobni i poslovni razvoj, ali nažalost imaju i nedostatke koje ćeš tek upoznati. I sumnjam da ćeš o njima pisati na Facebooku kad se povremeno vratiš u Hrvatsku, jer je more čisto (živjela hrvatska propaganda), ljudi su zabavniji, a spiza bolja od japanskog restorana u New Yorku.

Gledamo svijet kroz ružičasti Google Glass

Farmeronov Matija Kopić opravdano je spomenuo da tehnološka industrija živi u ružičastom svijetu u kojem su uvjeti bolji. To vrijedi i za ostatak svijeta, ne samo Hrvatsku. Bilo da živiš u New Yorku, Londonu, Seulu, Beogradu ili Zagrebu – kao član “tehnološke elite” imat ćeš bolji standard od većine svojih sugrađana.

Opravdavanje vlastitih odluka?

Dobro znamo zašto pišeš sve te statuse koliko ti je savršeno na novoj lokaciji. Odlučio si se na jedan velik korak (za Balkanca) i u određenim trenucima moraš opravdati zašto se seliš na daleku lokaciju ‘udaljenu’ maksimalno dva leta od mamine spize. Isto kao što moraš sam sebi opravdati da ti s bivšom nije bilo nikada dobro.

Budimo iskreni. Bilo je mnogo lijepih trenutaka (s bivšom), isto kao što će ti nedostajati mnogo toga u Hrvatskoj. Kao što u Hrvatskoj imamo mnogo toga što treba promijeniti kako bi nam svima bilo bolje, tako ćeš i u inozemstvu naći stvari koje ti se neće svidjeti. Kolegi koji je rođen u Rusiji, a odrastao je u SAD-u, u Nizozemskoj se nije svidjelo koliko su stuck up pa se odlučio preseliti u uzbudljivu – Bugarsku.

I ne kažem da nećeš uspjeti u Dublinu ili Berlinu, dapače. Radi se o odluci koju treba donijeti s jasnim, argumentiranim razlozima. Jedan čitatelj Netokracije, vrsni stručnjak u svom (digitalnom) polju, imao je priliku otići van, ali je zaključio kako će život njemu i njegovoj obitelji biti puno bolji – u Hrvatskoj. Ali o tome ne piše na Facebooku.

“Hrvatska je super” – Posted 3 minutes ago…


U Hrvatskoj ne znamo za umjerenost niti u hrani, niti u medijskim objavama. Tvoj status o tome kako je sve u Barceloni bolje nego u Hrvatskoj samo će postati dio (medijskog) trenda gdje se potencira iseljavanje. Kao što je jednostavna usporedba Nenada Bakića pokazala, mediji u Hrvatskoj su nekad manipulativniji od američkog Fox Newsa. Jer negativne vijesti prolaze pa tako i suosnivač Oradiana, startupa koji se uselio u Hrvatsku, naglašava kako im je dosta hrvatske negativnosti.

Nakon tvoje negativnosti će se pak svi tvoji Facebook prijatelji osjećati kao budale, jer oni su odlučili ostati (ili ne mogu napustiti) Hrvatsku. Zemlju u kojoj mnogo toga moramo mijenjati, ali koja je iz nepoznatih razloga mnogima itekako ugodna za život. Osobni razlozi? Dobra hrana, supružnik, bolji uvjeti, ugodniji život – samo su neki od argumenata koji ti sigurno zvuče poznato, jer ih koristiš opisujući gdje se seliš. O

I sretno ti bilo, zaista. Dio smo Europske unije i putovati kontinentom pa i svijetom jednostavnije je nego ikada. Preseliti se je isto lakše. Ne moraš pisati koliko je nešto u Hrvatskoj loše, već nas inspiriraj onime što ti se svidjelo vani. Švedski imigranti sigurno neće pisati o tome koliko im je manje hladno u Kaliforniji. Znaju već. Tko zna, da su mnogi uhljebi putovali poput tebe, možda danas ne bi kočili promjene kakve trebamo kako bismo ti jednog dana bili lokacija o kojoj ćeš pisati status na Facebooku.



koristan link na facebooku http://www.netokracija.com/briga-me-hoc ... tske-99387

:smajl007

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 07 ožu 2015, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Odličan članak. I inače mi nisu jasni članci u VL koji veličaju iseljavanje, i to opisuju sudbine koje i nisu baš nešto ali ih prikazuju kao veliki uspjeh vani. Mislim, možeš preživljavat i na Vlašiću iz danas u dan.

Začudo u JL su članci tog tipa obratni. Ne kužim baš igru.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
U mojemu mjestu ugasena su jos dva ognjista. Moje mjesto je 1980 imalo 4 razreda osnovaca, danas ima jednog osnovca. Broj praznih kuca zbog izumiranja i odseljenja presao je 70%, zbog starosne strukture stanovnistva u narednih 10 godina nestati ce svi starosjedioci. 37 kuca jedne familije je prazno, nema potomaka ili su rasuti po svijetu. Vjerujem da je takva situacija i u okolnim mjestima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Ti i dalje živiš u svom rodnom mestu?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Kačamak je napisao/la:
Ti i dalje živiš u svom rodnom mestu?

ne

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Pa o čemu onda pričaš?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
DrMag je napisao/la:
U mojemu mjestu ugasena su jos dva ognjista. Moje mjesto je 1980 imalo 4 razreda osnovaca, danas ima jednog osnovca. Broj praznih kuca zbog izumiranja i odseljenja presao je 70%, zbog starosne strukture stanovnistva u narednih 10 godina nestati ce svi starosjedioci. 37 kuca jedne familije je prazno, nema potomaka ili su rasuti po svijetu. Vjerujem da je takva situacija i u okolnim mjestima.


Ista priča je i uskoro svim hrvatskim mjestima koja su tijekom rata pokorena. Ne vidim uopće čemu naglašavati to.

Ovih dana je u Kraljevoj Sutjesci ugašena osnovna škola koja je do rata imala 1200 učenika (90% Hrvata). Moja reakcija na tu vijest bila je : - Zar je nakon 1993 i bilo škole u KS?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Kačamak je napisao/la:
Pa o čemu onda pričaš?


O ovome > Hrvatski narod odlučio nestati

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
DrMag je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Pa o čemu onda pričaš?


O ovome > Hrvatski narod odlučio nestati

Nikad. U jednom povijesnom trenutku bilo nas je 17k. Pa opet nismo "nestali", pogotovo danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Mar-kan je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

O ovome > Hrvatski narod odlučio nestati

Nikad. U jednom povijesnom trenutku bilo nas je 17k. Pa opet nismo "nestali", pogotovo danas.


Ne postoji povijesni tocak koji ce vratiti stvari na svoje mjesto.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 25 svi 2019, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Bilo je i u Livnu i u Ljubuškom i u Čapljini Muslimana pa ih sad nema. Ako nas negdje nema ili nas ima slabo ne znači da želimo nestati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 27 svi 2019, 07:43 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Mar-kan je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

O ovome > Hrvatski narod odlučio nestati

Nikad. U jednom povijesnom trenutku bilo nas je 17k. Pa opet nismo "nestali", pogotovo danas.


Ali tada je prosječna dob Hrvata bila 20 godina i svi su bili radno aktivni osim teško bolesnih i nemoćnih. Danas je prosječna dob 50 godina a polovica Hrvata je u penziji.

To je ista priča kao da kažeš kako Nijemci neće nestati jer njih ima 65 mil a muslimana u Njemačkoj 5 mil. Ali kad pogledaš iz perspektive da je među novorođenima muslimana 50%, jasno da će Nijemci nestati. Svaki narod koji se bazira na penzionerima, a ne na djeci će nestati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 27 svi 2019, 07:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Kaftanzoglio je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Nikad. U jednom povijesnom trenutku bilo nas je 17k. Pa opet nismo "nestali", pogotovo danas.


Ali tada je prosječna dob Hrvata bila 20 godina i svi su bili radno aktivni osim teško bolesnih i nemoćnih. Danas je prosječna dob 50 godina a polovica Hrvata je u penziji.

To je ista priča kao da kažeš kako Nijemci neće nestati jer njih ima 65 mil a muslimana u Njemačkoj 5 mil. Ali kad pogledaš iz perspektive da je među novorođenima muslimana 50%, jasno da će Nijemci nestati. Svaki narod koji se bazira na penzionerima, a ne na djeci će nestati.


Hrvatski narod nije monolitan. Izumrijet će bolesni ljevičari i slični "progresivci". Za razliku od Njemačke, u Hrvatskoj postoji zdravi sloj društva.

slika

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatski narod odlučio nestati
PostPostano: 27 svi 2019, 08:55 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Ovo su samo parade gdje mnogi dolaze jer tu pjeva Thompson a ne zato što imaju ili će imati 3 ili 4 djece.

Općenito mislim da nije neka razlika u natalitetu prema političkom svjetonazoru , samo ovako iz glave mi pada na pamet nekoliko javnih zagovaratelja domoljubno-kršćanskih vrijednosti u 40-ima koji nemaju nijedno dijete.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 318 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO