HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 17:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Bio sam na Baltiku. Tu su negdje kao i mi. Veliš funkcionira samo nisu dobili pravu priliku. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 17:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15810
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Imaš li ti primjer igdje na svijetu da to funkcionira kako si ti zamislio? Volio bih vidjeti brojke.


Baltičke zemlje. Litva je digla fertilitet s 1.3 na 1.6., Estonija na 1.7. Nije još dovoljno, ali liberalni ekonomski model daje rezultate.
Uz jasan nacionalizam i etničku homogenizaciju.


Gruzija je digla s 1,5 iz 1990 na 2,3 2017. 2019 je 2,1

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
Trebalo bi dijaspori dati priliku da se vrati. Barem svaki drugi iseljenik. Pod dijasporom smatram i one koji su samo po ocu, majci Hrvati. One koji se ne vrate da se stimulira da ulažu svoj novac u Hrvatskoj i HB. Jačanje katoličkog identiteta (što i admiral Domazet Lošo zagovara). Iako smo mi i Poljaci po tom pitanju vrh u Europi. I konačno - trebalo bi se riješiti krađe iz državnog proračuna. A i malo više tjelovježbe ne bi škodilo. Tek toliko da nema pretile djece. Samostalnost medija. A ne da neki svjetski pokvarenjaci nama upravljaju. :hrvatinic

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Krađe iz proračuna se ne možeš rješiti dok je proračun ogroman. Samo kad je on oskudan, a vlast pod pritiskom penzionera i sindikata mora njih namiriti za glasove, onda im ostaje malo za krasti.

Mali proračun, mali udio države u BDPu, mali porezi. Jaka ekonomija.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
U pravu si. Žalosno je što danas-jučer-sutra svaka druga kuna iz proračuna završi u rukama nekih lopina. Da se nadovežem na moj zadnji upis - proglašenje gospodarskog pojasa na Jadranu. Trenutno domaći izdajnici na vlasti to ne dozvoljavaju.

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
divizija je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Samo neka je do Drine.


Polako, za tako nešto BIH treba još depopulirati za jedno 70% i omjer RH vs BIH doći na bar 3:1.

Zasada, na strateški interes je Herceg-Bosna i Turska Hrvatska

Valjalo bi i preko Drine kad je već idealna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
A zašto vi mislite da se krade neki enorman novac iz proračuna? Ako se ukrade 10% puno sam rekao. Nije to baš tako, ako je npr. Mamić pokrao neke pare od države pa sagradio apartmansko naselje na kojem su ljudi radili a ono opet dovodi turiste i generira BDP, to nije nešto što utječe puno na naš standard.

Tko su ti što kradu? Danas uopće nije lako oprat ni 10%, znam ih ja koji kukaju. :D

Puno više utjecaja imaju pogrešne strateške odluke od krađe. Recimo ministar financije digne veliki kredit na 6 % kamate a dogodine ima za 1 %.


Nikad se nije manje kralo nego danas.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Polako, za tako nešto BIH treba još depopulirati za jedno 70% i omjer RH vs BIH doći na bar 3:1.

Zasada, na strateški interes je Herceg-Bosna i Turska Hrvatska

Valjalo bi i preko Drine kad je već idealna.


Čuj, kod toga, ja bi bio najsretniji kad bi Slovenci htjeli s nama, ali shvaćam da smo preveliki Cigani da si to oni dozvole.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
A zašto vi mislite da se krade neki enorman novac iz proračuna? Ako se ukrade 10% puno sam rekao. Nije to baš tako, ako je npr. Mamić pokrao neke pare od države pa sagradio apartmansko naselje na kojem su ljudi radili a ono opet dovodi turiste i generira BDP, to nije nešto što utječe puno na naš standard.

Tko su ti što kradu? Danas uopće nije lako oprat ni 10%, znam ih ja koji kukaju. :D

Puno više utjecaja imaju pogrešne strateške odluke od krađe. Recimo ministar financije digne veliki kredit na 6 % kamate a dogodine ima za 1 %.

Nikad se nije manje kralo nego danas.



Krade se i rasipa jako puno. Troši se na gluposti masovno i krade se ko nikada i to je posve normalizirano. Svaka javna investicija je 70% pokraden novac, a često i bezvezna "investicija".

Neko ko pokrade pare od države može time generirati BDP, problem je suprotan, problem je što država krade narodu kroz proračun, i time destimulira investicije i potrošnju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 tra 2015, 10:24
Postovi: 189
Lokacija: Dalmatia, Pennsylvania
U kojem svijetu živiš ti Junuze? (Nemam namjeru da te vrijeđam.)

_________________
V E R I T A S


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
divizija je napisao/la:
Krađe iz proračuna se ne možeš rješiti dok je proračun ogroman. Samo kad je on oskudan, a vlast pod pritiskom penzionera i sindikata mora njih namiriti za glasove, onda im ostaje malo za krasti.

Mali proračun, mali udio države u BDPu, mali porezi. Jaka ekonomija.

Nemoguća misija.
Cilj svake države je da je proračun svake godine bolji i jači,a ne oskudan.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Graničar18 je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Krađe iz proračuna se ne možeš rješiti dok je proračun ogroman. Samo kad je on oskudan, a vlast pod pritiskom penzionera i sindikata mora njih namiriti za glasove, onda im ostaje malo za krasti.

Mali proračun, mali udio države u BDPu, mali porezi. Jaka ekonomija.

Nemoguća misija.
Cilj svake države je da je proračun svake godine bolji i jači,a ne oskudan.


Nije to ilj države, nego vladajučih elita. Doslovce time kupuju glasove i trpaju u svoje džepove.
No ponavljam, neke zemlje vode liberalnu ekonomsku politiku uz mali udio države u BDPu.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
divizija je napisao/la:
Nije to ilj države, nego vladajučih elita. Doslovce time kupuju glasove i trpaju u svoje džepove.
No ponavljam, neke zemlje vode liberalnu ekonomsku politiku uz mali udio države u BDPu.

Čekaj malo. Znači ako je proračun Njemačke jedne godine bio npr.100 milijardi evra,a iduće godine srežu na 50 milijardi,šta misliš kakva bi bila reakcija javnosti u Njemačkoj ?
Koje su to zemlje koje vode liberalnu ekonomsku politiku uz mali udio države u BDP-u ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:47 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Graničar18 je napisao/la:
Čekaj malo. Znači ako je proračun Njemačke jedne godine bio npr.100 milijardi evra,a iduće godine srežu na 50 milijardi,šta misliš kakva bi bila reakcija javnosti u Njemačkoj ?


Ako bi im posljedično smanjenje preza povećalo neto plaće za 30%, vjerojatno jako dobra.
Graničar18 je napisao/la:
Koje su to zemlje koje vode liberalnu ekonomsku politiku uz mali udio države u BDP-u ?



Baltičke zemlje, Singapur, Tajvan i sl.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Baltičke zemlje nisu neke superuspješne zemlje da bi bile baš tako dobar primjer. Recimo, Njemačka je puno bolja. Ako ti se baš ne živi s Arapima imaš mjesta koliko hoćeš gdje ih nema.

Hrvatska nije slična ni Tajvanu ni Singapuru, niti možemo bit.

Mi max možemo bit kopija neke uspješne njemačke pokrajine.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Eternity je napisao/la:
U kojem svijetu živiš ti Junuze? (Nemam namjeru da te vrijeđam.)


U onom u kojem hendlam poprilično velike javne nabave.

Veći je problem rasipanje i nekompetentnost nego krađa.

Ne može se pokrast (vidi se) koliko se može upropastit.

U Jugi su svi krali, netko ovo netko ono. Danas rijetko tko uopće ima priliku maznut. To su uglavnom ljudi koji upravljaju nabavama i potpisuju ugovore.

Ali na svakoj nabavci imas i druge tvrtke koje se često žale a tu su i mediji pa i tajne službe koje ponekad hoće nekog uklonit, ili politički protivnici, ili zviždači...pa državna revizija... pa porezna koja ima prema oib-u i algoritmima laku detekciju povećanja imovine.

Vama koji ništa o tom ne znate, mislite da te to netko negdje postavi pa ti kao u samoposlugu iz proračuna uzimaš. Nije to baš tako. I rizično je i opasno. Ja baš i ne bih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10009
divizija je napisao/la:
Ako bi im posljedično smanjenje preza povećalo neto plaće za 30%, vjerojatno jako dobra.

Nešto slično su švabe i napravile nedavno. Skinuli su PDV sa 19% na 16%, (dok traje korona) poslje korone opet dižu na PDV na 19%,i u pojedinim zanimanjima ponajviše zdravstvenim su podijelili koronabonuse.
Povećanja plata ili nema,ili tanka 2-3% brutto kod nekih firmi.30% je SFI. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baltičke zemlje nisu neke superuspješne zemlje da bi bile baš tako dobar primjer. Recimo, Njemačka je puno bolja. Ako ti se baš ne živi s Arapima imaš mjesta koliko hoćeš gdje ih nema. .


Njemački model nije bolji, zato je ovi i suztižu.

A mjesta bez Arapa su zbog ljudi poput tebe sve oskudnija.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Graničar18 je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Ako bi im posljedično smanjenje preza povećalo neto plaće za 30%, vjerojatno jako dobra.

Nešto slično su švabe i napravile nedavno. Skinuli su PDV sa 19% na 16%, (dok traje korona) poslje korone opet dižu na PDV na 19%,i u pojedinim zanimanjima ponajviše zdravstvenim su podijelili koronabonuse.
Povećanja plata ili nema,ili tanka 2-3% brutto kod nekih firmi.30% je SFI. :zubati


Naravno da nema, kad je teška kriza, ali u tim uvjetima ikakvo povećanje je uspjeh.

Za 30% treba daleko veće kresanje.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Tanki su ti ideolozi s FF-a i politologija kad dođu brojčice na tapet. Misle pada s neba. Podijeliš ljudima otkaze a oni navale tvrtke stvarat i svi se bogate. Ne ide to tako.

SAD je dereguliran pa je ipak Hrvatska za većinu bolje mjesto za živjeti. Teško je očekivat da budemo bolji od najuspješnijih slavenskih zemalja. Češke i Slovenije. Kad u RH povučeš Hrvatsku od Čakovca do Senja, pa sve zapadno već jest na toj razini. Nama štekaju ex Krajina, Slavonija i Dalmacija koja nije na samoj obali. Dakle, nema se puno toga ni za popravljat.

Već smo i stari kao nacija, ne možemo puno to popravit bez uvoza ljudi. Malo nas je za ozbiljnu proizvodnju, nismo Poljaci.

Hoću reći, imaš osjećaj da se mnogo toga može, i da je problem samo u političarima, a u stvari i nemaju oni kad dođu na vlast neki velik manevarski prostor, pogotovo kad si dužan pa ti stalno netko omču oko vrata drži.


Ja sam zadovoljan s evolucijom, nisam za revolucije ni neke mahnite i drastične poteze.

Volio bih da se sredi pravosuđe prije svega, da se uvede porez na nekretnine kako bi se pokrenuo taj novac zarobljen u njima i volio bih da se ukinu granice prema Slovenjji i BiH, € uvede, potiče legalna imigracija ljudi koje želimo i trebamo...

Eto, nije puno. I nije neostvarivo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
Lustracija sudstva,tuziteljstva i medija te dovest nekog fanatika na vlast koji ce jednom turnejom po australiji vratit 50 000 Hrvata.
Također uvest zakon za povratnike da 5 il 10 godina imaju određene beneficije iako sam misljenja da ni to nije potrebno, eventualno spustit porez na 15-16%. Ostalo sve dolazi samo od sebe...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20791
Država bi trebala osiguravati školstvo, zdravstvo, Vojsku, upravu, i infrastrukturu zemlje, u sve ostalo se ne trebaju petljati. Dakle što manje miješanja države u poduzetništvo ali opet treba biti jaka socijalna država gdje se ne bi dopustio brutalni kapitalistički neoliberalni model. Neki zdrav miks između to dvoje.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 20:03 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10437
Samo neobrutalni neokapitalistički neoliberalno neomodel.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 31 kol 2020, 20:07 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 19:35
Postovi: 172
Promjena znacenja Hrvat.
Hrvat mora postat ideja i nacin ponasanja, a ne samo katolik i prezime.
Mora postat sinonim za postenje, zdravlje, snagu, obitelj, inovator itd.
Bolje i pokoji Juan i Ahmed koji imaju gornje odlike i spremni su doc tu otvorit tvrtke i zaposljavat nego neke rvatine kao oni iz Kastela sto znaju napast i otimat od slabijeg od sebe.
To znaci i oduzimanjem drzavljantva koji na tezi nacin okaljaju ime Hrvat, kao za primjer ti iz Kastela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idealna Hrvatska
PostPostano: 01 ruj 2020, 06:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bio sam na Baltiku. Tu su negdje kao i mi. Veliš funkcionira samo nisu dobili pravu priliku. :D


Dobili su i koriste je, jer su nedavno bili 8 stepenica ISPOD nas.

Sad nas šiju i demografski i ekonomski. Kad budu 8 stepenica iznad nas, ti ćeš i dalje biti u svom filmu.

Ti si osoba koja nešto zabrije i onda naprsto brije. Nema tu argumenti, činjenice, statistike, trendovi, važno je da Junuz ima dojam. I onda nam iznese svoj dojam na forumu,

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO