HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 14 ruj 2018, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
master_mind_ je napisao/la:
Hrvatsku nije u Schengen blokirala samo Slovenija već i Mađarska. Ulazak u Schengen je nebitno za Hrvatsku a Plenković to predstavlja kao od neke velike važnosti. Radi se o tome što ubacivanjem RH u Schengen i uvođenjem eura dokazuje svoju lojalnost Briselu, a osobito Njemačkoj koja dominira EU.

Plenković je ideološki blizak Vesni Pusić i osobni je prijatelj Ace Stankovića s kojim je skupa studirao (to je jednom izlanuo tijekom svojih emisija). Skandalozno je da jedna takav jugočetnik je na čelu stranke koja nominalno zastupa drugačije stajalište.

I Schengen i € su za Hrvatsku strateski bitni. Euro ima prednosti i mane, ali je sigurno više prednosti.

Plenković jugočetnik...zanimljivo kako desno uvijek postoje neke teorije zavjere, i Tuđman je bio u Jugoslaviji neko i nešto pa eto rastavio istu na djelove. Tako i Plenković, udbaš ovo ono a pogle šta je napravio od oporbe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 14 ruj 2018, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Graničar Jozo je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:

Ulazak u Schengen je nebitno za Hrvatsku a Plenković to predstavlja kao od neke velike važnosti.


Ne slažem se. Ako ti je najjača gosp. grana turizam onda je to itekako bitno pitanje.

Ne znam jesi li se vozio autom preko granice u vrijeme turističke sezone, ali ako nisi mogu ti reći da nije baš ugodno čekati između SLO i HR.

Ulazio sam početkom kolovoza iz Slovenije (kod Krapine) i kolona s Hrvatske strane za ulaz u SLO je bila u tri trake na autoputu u dužini od oko 5 km. Pretpostavljam da je prosječno vrijeme čekanja preko sat.

Ima tu još bitnih stvari, ali bitan je Shengen itekako. Za Euro ne znam baš, čim Vujčić za to mora obirati nisam siguran u benefite.

Dobro, trebati će čekati nešto na granici. Ti doista vjeruješ da će turizam narasti ako se ukine granice sa Slovenijom? Daj ne padaj na fore medija isusa ti. Idu turisti na Tajland, Rusiju i slično. Pa kada idu na aerodrom isto moraju čekati u redu da predaju putovnice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 14 ruj 2018, 15:36 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
1986 je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Hrvatsku nije u Schengen blokirala samo Slovenija već i Mađarska. Ulazak u Schengen je nebitno za Hrvatsku a Plenković to predstavlja kao od neke velike važnosti. Radi se o tome što ubacivanjem RH u Schengen i uvođenjem eura dokazuje svoju lojalnost Briselu, a osobito Njemačkoj koja dominira EU.

Plenković je ideološki blizak Vesni Pusić i osobni je prijatelj Ace Stankovića s kojim je skupa studirao (to je jednom izlanuo tijekom svojih emisija). Skandalozno je da jedna takav jugočetnik je na čelu stranke koja nominalno zastupa drugačije stajalište.

I Schengen i € su za Hrvatsku strateski bitni. Euro ima prednosti i mane, ali je sigurno više prednosti. Sve pametne zemlje sprječavaju uvođenje eura, dok one koje jesu propadaju.

Plenković jugočetnik...zanimljivo kako desno uvijek postoje neke teorije zavjere, i Tuđman je bio u Jugoslaviji neko i nešto pa eto rastavio istu na djelove. Tako i Plenković, udbaš ovo ono a pogle šta je napravio od oporbe

Hrvatska od eura nema nikakvih prednosti već naprotiv to bi bio čavao na lijes gospodarstva. Hrvatska je otvorena ekonomija što znači da mora profit raditi izvozeći proizvoda. Ukoliko bi to mogla raditi mora biti u stanju manipulirati valutom, odnosno kunom. Uvođenjem eura hr gubi mogučnost da sama manipulira tečajem. Sve zemlje koje su uvele euro propadaju osim Njemačke.

Plenković sam je bio član mladeži partije u mlađim danima. Šta ti negiraš ove nepobitne činjenice o njegovom backgroundu?

Ali dobro čim govoriš da je euro strateški bitan za hr vidi se da si u biti neki jugović ili liberal, tako da nema smisla ti to govoriti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 14 ruj 2018, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8143
Lokacija: Na rubu egzistencije
master_mind_ je napisao/la:
Graničar Jozo je napisao/la:

Ne slažem se. Ako ti je najjača gosp. grana turizam onda je to itekako bitno pitanje.

Ne znam jesi li se vozio autom preko granice u vrijeme turističke sezone, ali ako nisi mogu ti reći da nije baš ugodno čekati između SLO i HR.

Ulazio sam početkom kolovoza iz Slovenije (kod Krapine) i kolona s Hrvatske strane za ulaz u SLO je bila u tri trake na autoputu u dužini od oko 5 km. Pretpostavljam da je prosječno vrijeme čekanja preko sat.

Ima tu još bitnih stvari, ali bitan je Shengen itekako. Za Euro ne znam baš, čim Vujčić za to mora obirati nisam siguran u benefite.

Dobro, trebati će čekati nešto na granici. Ti doista vjeruješ da će turizam narasti ako se ukine granice sa Slovenijom? Daj ne padaj na fore medija isusa ti. Idu turisti na Tajland, Rusiju i slično. Pa kada idu na aerodrom isto moraju čekati u redu da predaju putovnice.


logika korosnika avio i cestovnog prijevoza je sasvim drugačija.

da, smanjit će gužve na granici i olakšati ljudima s djecom dolazak na more. izračunaj kolio je realni trošak dolaska autom i avionom iz srednje i istočne Europe na Jadran.

zadnji put kad sam letio, let je bio pun mladih Britanaca koji su pjevali sweet home alabama. :zubati

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemacke
PostPostano: 15 ruj 2018, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
zaba1111 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Samo budali nije jasno da, nakon sto bi Svabija iskoristila narode koji su kleknuli, poput Hrvata, Slovaka, Madjara, Norvezana, kolaboracionistickih Francuza, itd. da lakse osvoji Europu, nakon sto poraze sve one koji se vojno bune, te pobiju Zidove i Poljake i konsolidiraju se kao pobjednik i hegemon, mozes mislit kako bi poslije pobjede postovali ove "inferiorne" narode (Norvezani i Francuzi im doduse nisu bili "inferiorni", dok Hrvati i Slovaci jesu). Ili da bi Njemacka stala na prosirenju zivotnog prostora za njemacki narod? Mozda odjednom postali dzentlemeni, nakon uspjesnog izvrsenja 7-8 genocida i da su im se ti genocidi pokazali kao "pun pogodak"? Pa vec negdje 1970. bi im opet zafalilo lebensrauma, i mozes mislit kako bi Hrvati zadrzali lijepo Jadransko more, najblize toplo more Njemackoj i geostrateski juzni izlaz Njemacke na svjetske vode. Prvo bi naredili cijelom stanovnistvu Dalmacije da se maknu 20km s obale i naprave mjesta za Nijemce (u zaledju se mogu bavit poljoprivredom da hrane Nijemce na obali), a one koji bi odbili ili pobunili se bi postreljali.


Sasvim je jasno da su njemacka "saveznistva" s manjim "inferiornim" narodima bila privremenog karaktera, cisto toleriraju "dosadne kukce" dok ne poraze one koji su opasniji i koji im vojno pruzaju otpor. Znaci Hrvati su isposlovali odgadjanje masakra nad Hrvatima za nekih 20-ak godina.
Nakon pobjede u WW2, na red bi dosli svi koji po nekom kriteriju smetaju ili se nalaze na putu necega, a u periodu od par desetljeca ili stotina godina bi im morao u necemu zasmetati.

Po meni, postoji bar 50% sanse da bi nacisti napravili genocid i nad Hrvatima do godine 2000. Nitko normalan ne bi pokraj htio imati narod zaludjen agresivnom ideologijom, koji je industrijski usavrsio cinjenje genocida, i koji gleda na Slavene kao europski kolonizatori Indijance kad su se sirili ka zapadnoj obali americkog kontinenta, i proglasavali svojim svaki resurs koji im je trebao.



Amerikanci su pola Europe oslobodili 45. , a drugu polovicu 90. Slobodu koju danas uzivamo u Europi ponajvise mozemo zahvaliti njima jer nasi djedovi su zivjeli u svijetu u kojem je hitlerovska bolest bila normalna, a ocevi u vremenu komunisticke bolesti, dakle mi danas smo preko noci, tek nedavno uskocili iz najbolesnijeg drustva u kojemu se teror podrazumjeva i ne dozivljava kao nesto skandalozno, u totalnu slobodu i drustvo koje stiti ljudska prava, a sto se danas opet opasno zloupotrebljava, ali to je druga tema.

Uglavnom da pitas danas prosjecnog europljanina , bilo na istoku bilo na zaladu, sto misli o stvaraocima i cuvarima svjetkog poretka , o SADu, vecina bi se izjasnila negativno jer kao oni teroriziraju druge, posebno tako sto drze pod kontolom ISILovce, a sto bi bile sve muslimanske zemlje da nije upravo SADa i njihovog ocuvanja reda.
Znaci unistili naciste, komuniste, drze za gusu Isilovce i opet ne da ne valjaju nego su najveci negativci.

Slazem se da bi opisani scenario bio slican da je Hitler dobio rat, ali opet cesto se zapitam je li stvarno povjest kavu danas ucimo zaista bika takva, jer tesko povjerovati da je drustvo tako nedavno bilo na toj razini i da su Nijemci bili toliki manijaci, to stvarno zvuci nestvarno.


Dobro. No, ne slažem se da se ljudska prava poštuju. Ljudska prava ne vrijede papira na kojemu su napisana. Sve je stvar geopolitike i borbe za teritorij i resurse. Kao što je uvijek i bilo. Nažalost. Svijet u kojem živimo u meni izaziva jezu, no ne dopušta mi da budem naivna.
Sve velike riječi u svjetskoj politici su krvava opsjena.
Ne znam kako će ijedan političar zaslužiti raj.
Zaključak. Krv i dalje pršti, kulja i suklja svuda oko nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 15 ruj 2018, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
daramo je napisao/la:
Kako su ovi ostali glasali?
Ova poznatija ekipa Petir, Pucula, Zovko se oglasila.


HDZ-ovci su podržali Orbana + Petir i Tomašić.
Ostatak ekipe (u socijalistima i liberalima) protiv Orbana.
Jozo Radoš sigurno.
Jedino za Piculu ne znam.
Zanimljivo je što su zastupnici HDZ-a glasali protivno većinskom stavu Europske pučke stranke, njihove grupacije u EP-u.
I zanima me, što će se tražiti kao protuusluga od susjeda?
Zaista.
https://www.hkv.hr/vijesti/europske-int ... rskoj.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 16 ruj 2018, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
S obzirom da je tema započela sa Starešinom, evo nečega što se tiče izravno vas.
Nisam vidjela da je kolumna negdje, ako jest, ispričavam se.
https://www.slobodnadalmacija.hr/mislje ... g-bosne-93


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 16 ruj 2018, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
snowflake je napisao/la:
S obzirom da je tema započela sa Starešinom, evo nečega što se tiče izravno vas.
Nisam vidjela da je kolumna negdje, ako jest, ispričavam se.
https://www.slobodnadalmacija.hr/mislje ... g-bosne-93
Šta je poruka gospođe Starešine?Da bi se Hrvati trebali okrenuti interesima američke ambasade koja podržava muslimane pa će za uzvrat dobiti šta?Propast Republike Srpske ili nekakav svoj entitet ili ... šta?

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemacke
PostPostano: 16 ruj 2018, 06:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
snowflake je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:


Amerikanci su pola Europe oslobodili 45. , a drugu polovicu 90. Slobodu koju danas uzivamo u Europi ponajvise mozemo zahvaliti njima jer nasi djedovi su zivjeli u svijetu u kojem je hitlerovska bolest bila normalna, a ocevi u vremenu komunisticke bolesti, dakle mi danas smo preko noci, tek nedavno uskocili iz najbolesnijeg drustva u kojemu se teror podrazumjeva i ne dozivljava kao nesto skandalozno, u totalnu slobodu i drustvo koje stiti ljudska prava, a sto se danas opet opasno zloupotrebljava, ali to je druga tema.

Uglavnom da pitas danas prosjecnog europljanina , bilo na istoku bilo na zaladu, sto misli o stvaraocima i cuvarima svjetkog poretka , o SADu, vecina bi se izjasnila negativno jer kao oni teroriziraju druge, posebno tako sto drze pod kontolom ISILovce, a sto bi bile sve muslimanske zemlje da nije upravo SADa i njihovog ocuvanja reda.
Znaci unistili naciste, komuniste, drze za gusu Isilovce i opet ne da ne valjaju nego su najveci negativci.

Slazem se da bi opisani scenario bio slican da je Hitler dobio rat, ali opet cesto se zapitam je li stvarno povjest kavu danas ucimo zaista bika takva, jer tesko povjerovati da je drustvo tako nedavno bilo na toj razini i da su Nijemci bili toliki manijaci, to stvarno zvuci nestvarno.


Dobro. No, ne slažem se da se ljudska prava poštuju. Ljudska prava ne vrijede papira na kojemu su napisana. Sve je stvar geopolitike i borbe za teritorij i resurse. Kao što je uvijek i bilo. Nažalost. Svijet u kojem živimo u meni izaziva jezu, no ne dopušta mi da budem naivna.
Sve velike riječi u svjetskoj politici su krvava opsjena.
Ne znam kako će ijedan političar zaslužiti raj.
Zaključak. Krv i dalje pršti, kulja i suklja svuda oko nas.


Kako misliš da se ne postuju ljudska prava? U slobodnom svijetu zapadne civilizacije ona itekako imaju vrijednost i svi mi zivimo slobodno sa svim zakonom opisanim pravima. Stovise, svijest o pravima je dosegla takvu razinu da se taj pojam vec i zloupotrebljava pa se izmisljaju i nova prava koja se ne temelje na realitetu , tipa homobrakovi, a koja se prihvacaju upravo zbog snazne ukorjenjenosti u svijest ovih prostora za potrebom ljudskih prava, pa se i takvo nesto moze vjestom manipulacijom nametnuti.
Ili politicka korektnost, ista stvar , zbog opce svjesti o jednakopravnosti i slobodama pristaje se na takvu vrstu komunikacije iako to podrazumjeva skrivanje istine i ignoriranje znanosti , to nas cak opasno i ugrozava , ali se na tome ustrajava.

Svjetski poredak je cinjenica, a on je takav da imamo demokratski i s druge strane ostali svijet. Demokratski svijet je danas jaci i zato mi uzivamo slobodu, ali ako se stvari preokrenu i nadvlada recimo islamski svijet, sa slobodom i pravima se tada pozdravi. A sadasnji svjestki poredak nije pao s neba nego se za njega krvavo borilo, a ovi ostali nisu zatrti nego se i dalje nastoje vratiti i oporaviti svoju moc, a povijest je pokazala, kao i njihovo ponasanje danas da njihova moc zanaci nasu ugrozu. Zato je drzanje njih pod kontrolom nuznost.

Dakle čuvena geopolitika nije primarno na sceni zbog nafte, otimanja bogatstva , reusrsa i slicnoga, nego radi ocuvanja svjetskog poredka, odnosno slobode koju mi danas uzivamo.

Mi smo preko noći prihvatili demokraciju i slobodu jer su one temeljne krscanke vrednote, medjutim ovi ostali to tako ne dozivljavaju, njima da i doneses slobodu oni ne bi nase temeljne vrednote prihvatili u potpunosti, zato je politika pape Frane prilicno promasena i navlaci na pricu s pocetka kako se ljudska prava, odnosno krscanske vredenote zloupotrebljavaju jer krscanski je pomoci i zaista im treba pomoci, ali na nacin da ne ugrozimo sebe.
A dovlacenje izbjeglica i njihovo izvjesno i znanstveno potvrdjeno jacanje na nasim prostorima dvodi u veliku ugrozu ne samo nasu ekonomiju i ljudska prava i slobode, nego i same zivote nase djece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 16 ruj 2018, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
snowflake je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Kako su ovi ostali glasali?
Ova poznatija ekipa Petir, Pucula, Zovko se oglasila.


HDZ-ovci su podržali Orbana + Petir i Tomašić.
Ostatak ekipe (u socijalistima i liberalima) protiv Orbana.
Jozo Radoš sigurno.
Jedino za Piculu ne znam.
Zanimljivo je što su zastupnici HDZ-a glasali protivno većinskom stavu Europske pučke stranke, njihove grupacije u EP-u.
I zanima me, što će se tražiti kao protuusluga od susjeda?
Zaista.
https://www.hkv.hr/vijesti/europske-int ... rskoj.html


Picula protiv. Sam je to rekao za novine. Očekivvano od Junckera Juniora.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednosmjerni vazalski ugovor izmedju Hrvatske i Njemačke
PostPostano: 17 ruj 2018, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
master_mind_ je napisao/la:
Dobro, trebati će čekati nešto na granici. Ti doista vjeruješ da će turizam narasti ako se ukine granice sa Slovenijom? Daj ne padaj na fore medija isusa ti. Idu turisti na Tajland, Rusiju i slično. Pa kada idu na aerodrom isto moraju čekati u redu da predaju putovnice.

:smajl007

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO