HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 09:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 335 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2023, 23:08
Postovi: 784
Zanimljivo recimo sad možemo radit sranja sa dronovima . Gejmeri UZPovci u selu u kući nekoj dok piju cedevitu zažele se dzojstika i sa 100-200 dronova na udaljenosti od 10-15 km naprave dar mar , krezavi neznaju šta ih je snašlo dok jedan bajro s visine od 7-8 km snima i kida se od smijeha .

_________________
DAJ POLETI SOKOLE KROZ BRDA I DOLINE
KRŠNE HERCEGOVINE , SREDNJE BOSNE PONOSNE
PONESI NA KRILIMA PORUKU DEBILIMA
OVO JE ZEMLJA HRVATSKA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:
Ovdje je novi DPR OSRH do 2036., jučer objavljen.

https://www.morh.hr/wp-content/uploads/ ... 4-1434.pdf


Da vidimo što se nabavlja, po ovom planu, konkretno navedeno.

Kopnena vojska - 1 bojna Loparda, 2 bojne Bradleya. Ostalo sve nešto uopćeno, eto, trebalo bi. Ništa precizno ne kažu o topništvo.

Mornarica - Korveta/e? Do 2028. I novi protubrodski raketni sustavi zemlja -more. OK.

Zrakoplovstvo - modrnizacija radara, nabavKA JOŠ 8 Crnih Jastrebova i otpis postojećih transportnih Mi17 i nikakav plan zamjene postojećih čime helikopterska fota ostaje na kurčevih 12 aparata, male nosivosti. Nema govora o nabavci ikakve PZO.
Zanimjivo, nema ništa konkretno o dronovima.

Ovim DPR, neprijatelji Hrvatske će biti ohrabreni.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:14 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2023, 23:08
Postovi: 784
Iskreno jako loš DPR
44 Leoparda
84 Bradlya
126 Patrija
8 Himarsa
18 Cezara
12 PZH
12 Rafala
12 Black HAWK
2 Korvete
2 Baterije srednje PZO
14 000 prof vojnika i 18 000 pričuvnika

To je vjerovatno naša HV 2030 . Sramota a ima se novca

_________________
DAJ POLETI SOKOLE KROZ BRDA I DOLINE
KRŠNE HERCEGOVINE , SREDNJE BOSNE PONOSNE
PONESI NA KRILIMA PORUKU DEBILIMA
OVO JE ZEMLJA HRVATSKA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 47304
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
I šta možeš sa 44 tenka na 1000km granice, svaki tenk rasporediti na 20km.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
Srednji Prst je napisao/la:

Veseli me što imamo napokon svoju proizvodnju kamikaza . Štancamo ih na stotine tisuća . U slučaju sranja u BOSNI imamo jeftino sredstvo . NPR 2 satnije naoružane VHS-2 sa red dotovima napadaju neki reon , svaki vod od 30 ljudi ima 1 bacač granata na VHS-u . Iza 2 km jedna posada UZPovaca gejmera njih 10 daju podršku sa 300-400 dronova precizno i ubojito . Prije napada topnička priprema jedan cezar npr iz rame tuče sa 50-60 granata precizno po crti koja će se probijat kod kiseljaka . A muslimani imaju na toj crti 300 ljudi sa kalašnjikovima i 3 rpg-a i 2 minobacača 60 mm bez dronova . Imaju brojčanu nadmoć al dzaba tehnologija i obučenost UZPovaca pobjeđuje . Rezultat , 30 poginulih muslimana , 60 ranjenih , osvojen reon i probivena crta u dubini od 3 kilometra . Naše snage gube 8 ljudi i 20 ranjenih .



Da smo imali to 1993. npr u Mostaru. Pa šaljemo rojeve preko Neretve. Polako prolaze kroz one orijentalne uličice i ruševine, prolaze kroz prozore i vrata, rupe u zidovima, traže meso. Vide u mraku. Uh rođo.


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20887
dudu je napisao/la:
Ovdje je novi DPR OSRH do 2036., jučer objavljen.

https://www.morh.hr/wp-content/uploads/ ... 4-1434.pdf


Moguće buduće nabave prema Dugoročnom planu razvoja OS RH 2025.–2036.

Kopnena vojska

- Zamjena tenka M-84 novom zapadnom platformom glavnog borbenog tenka.
- Nabava gusjeničnih borbenih vozila pješaštva za najmanje dvije mehanizirane bojne (zamjena BVP-a M-80).
- Dodatna oklopna vozila na kotačima i potpuna modernizacija postojećih.
- Sustavi protuoklopnih vođenih raketa nove generacije.
- Modernizacija samohodnih haubica i zajednička nabava:
• samohodnih topničkih sustava velikog dometa
• višecjevnih lansera raketa (MLRS)
- Digitalizacija zapovjedno-informacijskih i radiokomunikacijskih sustava te sustava upravljanja vatrom.
- Nabava ISTAR opreme i sredstava inženjerijske potpore.

Hrvatska ratna mornarica

- Višenamjenska korveta – puštanje u operativnu uporabu do kraja prvoga trogodišta.
- Dovršetak serije obalnih ophodnih brodova domaće proizvodnje.
- Specijalizirani brod(ovi) za protuminsko djelovanje ili integracija besposadnih/autonomnih sustava.
- Desantno-jurišni brodovi tijekom drugog i trećeg razdoblja.
- Sustavi za površinski nadzor mora i integraciju u NATO C2.
- Ugradnja novih protubrodskih/proturadarskih raketnih sustava na postojeće platforme.

Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

- 12 višenamjenskih helikoptera zapadnog tipa (zamjena Mi-171Sh) – operativni do 2028.
- Modernizacija radarskoga sustava FPS-117, uvođenje pasivnoga radara i puni priključak na NATO IAMD.
- Nabava sustava protuzračne obrane srednjega dometa i nastavak razvoja integrirane PZO-a.
- Moguć(a) nabava strateških/teških transportnih zrakoplova za međunarodne zadaće.
- Modernizacija izvidničko-borbenih helikoptera, s opcijom uvođenja besposadnih sustava.
- Obnova flote protupožarnih zrakoplova uz potporu EU-mehanizama.

Združene i potporne sposobnosti

- Kontinuirana nabava besposadnih zrakoplovnih sustava (UAV) raznih klasa te sustava za protudronsku zaštitu.
- Novi radarski, senzorni i elektronički sustavi, uključujući opremu za elektroničko ratovanje nove generacije.
- Sustavi nuklearno-biološko-kemijske (NBK) zaštite: individualna oprema, NBK izviđačka vozila i mobilni sustavi dekontaminacije.
- Projekti osobne opreme i sustava vojnika budućnosti (veća ubojna moć, integracija senzora, AI).

Napomena: Dokument predviđa četverogodišnji ciklus prioritizacije; navedene nabave raspoređene su od 2025. do 2036. i ovise o proračunskim, NATO-/EU-tehničkim i industrijskim čimbenicima.

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:43 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2025, 08:48
Postovi: 883
Srednji Prst je napisao/la:
POPOVO_POLJE je napisao/la:

Pretjeruješ s ovim 30% žena. 14% Hrvatske vojske čine žene kod Srba je 15% u Mađarskoj su na 20%. Hrvatski jal je nevjerovatan uvijek je sve najgore kod nas ništa ne valja bla bla... što misliš koliko ljudi starijih od 40 godina ima u mađarskoj ili srpskoj vojsci? Jesu kod njih sve od 18-30 godina? Jesu kurac. Anušić je tu manje od 2 godine a već vidimo napredak. Vojska se zanemarivala od smrti Tuđmana i ti misliš da se preko noći više od 20 godina može nadoknadit.

vidi se da nisi u sustavu , otidji u bilo koju vojarnu pa onda reci da ima 14 posto žena .


Ali tako je i drugim vojskama nismo mi nikakvo odstupanje. I u najjačoj vojsci na svijetu Američkoj žene su preko 20%. Naši susjedi Srbi i Mađari nemaju ništa manji postotak žena u vojsci od nas. Uostalom ponašate se kao da žene ne moguu biti korisne u vojsci.

_________________
Inzko izrazio duboku zabrinutost


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64248
Lokacija: DAZP HQ
Srednji Prst je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Pa novi DPR kaže da ćemo imati 150 oklopnih gusjeničara, M80 će se povući i idu neki novi (vjerojatno ne Bradley).

Ići će se u dodadnu nabavku i Patrija i Pantzerhaubitza.

Broj Leoparda bar 84, za dvije brigade.

Jedino mi se broj Rafala, Himarsa i Cezara čini prevelikim, to se neće dogoditi.

Usput BDP 2030. bi trebao lagodno biti na 120+ milijardi eura.

Je malo san prisra broj rafala vjerovatno od 18 do 20 . Himarsa vjerovatno 24 , Cezara vjerovatno 36 .

Veseli me što imamo napokon svoju proizvodnju kamikaza . Štancamo ih na stotine tisuća . U slučaju sranja u BOSNI imamo jeftino sredstvo . NPR 2 satnije naoružane VHS-2 sa red dotovima napadaju neki reon , svaki vod od 30 ljudi ima 1 bacač granata na VHS-u . Iza 2 km jedna posada UZPovaca gejmera njih 10 daju podršku sa 300-400 dronova precizno i ubojito . Prije napada topnička priprema jedan cezar npr iz rame tuče sa 50-60 granata precizno po crti koja će se probijat kod kiseljaka . A muslimani imaju na toj crti 300 ljudi sa kalašnjikovima i 3 rpg-a i 2 minobacača 60 mm bez dronova . Imaju brojčanu nadmoć al dzaba tehnologija i obučenost UZPovaca pobjeđuje . Rezultat , 30 poginulih muslimana , 60 ranjenih , osvojen reon i probivena crta u dubini od 3 kilometra . Naše snage gube 8 ljudi i 20 ranjenih .


Želim AI FPV dronove s face recognitinom i da imaju svu bazu Balkana, nijedan Hrvat ne smije nastradati u firendly fireu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64248
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Ovdje je novi DPR OSRH do 2036., jučer objavljen.

https://www.morh.hr/wp-content/uploads/ ... 4-1434.pdf


Da vidimo što se nabavlja, po ovom planu, konkretno navedeno.

Kopnena vojska - 1 bojna Loparda, 2 bojne Bradleya. Ostalo sve nešto uopćeno, eto, trebalo bi. Ništa precizno ne kažu o topništvo.

Mornarica - Korveta/e? Do 2028. I novi protubrodski raketni sustavi zemlja -more. OK.

Zrakoplovstvo - modrnizacija radara, nabavKA JOŠ 8 Crnih Jastrebova i otpis postojećih transportnih Mi17 i nikakav plan zamjene postojećih čime helikopterska fota ostaje na kurčevih 12 aparata, male nosivosti. Nema govora o nabavci ikakve PZO.
Zanimjivo, nema ništa konkretno o dronovima.

Ovim DPR, neprijatelji Hrvatske će biti ohrabreni.


Ovo je načelan dokument koji izlazi u javnost, neće u njemu pisati decidirano što ćemo uzimati, zapravo ne piše pojedinačno baš ništa.

Vezano za PZO i dronove stoji ovo. Nisam još sve pročitao pa možda se spominje i dalje.


Privitak/ci:
Screenshot_20250807_182521_Chrome.jpg
Screenshot_20250807_182521_Chrome.jpg [ 215.29 KiB | Pogledano 461 put/a. ]
Screenshot_20250807_182440_Chrome.jpg
Screenshot_20250807_182440_Chrome.jpg [ 91.11 KiB | Pogledano 461 put/a. ]

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mimohod OS RH 2025
PostPostano: 07 kol 2025, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20887
To načelno je ustvari površno i dokaz nesposobnosti. Vlada i MORH kriju svoju nesposobnost iza državnih i vojni tajni. Treba to rastjerati.

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 335 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO