HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 kol 2018, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
komšiluče, drž`te gaće.

Citat:
Brigadir Harel Taggar IDF: "Today, we are making history. Today, we are setting another milestone in the establishment of the STRATEGICAL COOPERATION between our two countries, ARMED FORCES and Air Forces." [...] "Our journey just begun - we have a lot to prove, and a lot to accomplish. Together, professionally, with pride, with values, partnership and friendship, we will succeed"
Ambasadorka Kleitman drzave Izrael u RH: "This is only the beginning [...] because we will have another projects ... "


slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 kol 2018, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Drugi projekat je rokanje talibancica po bosni zajedno sa HRZ ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 kol 2018, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
ni to nije dosta, Krstičević dodaje gas...vraćaju se Šepurine. ne nužno kao lokacija, nego se stvara novi elitni centar za obuku dočasnika HV-a.


_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 kol 2018, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Mudra odluka, samo tako....

Pelješki most i cijeli jug Hrvatske iz Ploča će čuvati hrvatski marinci

https://www.dnevnik.ba/vijesti/peljeski ... ki-marinci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 kol 2018, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
dudu je napisao/la:
ni to nije dosta, Krstičević dodaje gas...vraćaju se Šepurine. ne nužno kao lokacija, nego se stvara novi elitni centar za obuku dočasnika HV-a.


Baš mi priča kolega, BiH izbori su u listopadu, taman nakon sezone.
Ako će se nešto dogoditi, treba se dogoditi brzo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 kol 2018, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ploče su bitne za dotjerivanje brodovima kupljenog oružja, za HVO.
I samohodne haubice. Par komada ćemo Bakiru skupo prodati, bez municije.

Znači hrvatska vojna obavještajna zajednica za ozbiljno uzima prijetnje islamista iz Bosne da će minirati most.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 kol 2018, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35609
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Pelješki most i luku Ploče će čuvati hrvatski marinci, za nedaj bože :D
Izgradnjom Pelješkog mosta BiH gubi povlašteni status u luci Ploče a zanimljivo da postoji interes SAD-a za infrastrukturu vojarne u Pločama.
U planu je i možebitna gradnja LNG postrojenja.

Uz vojarnu ide heliodrom i morski vezovi za desantne brodove.
U vojarni će biti smještena elitna postrojba specijalaca.

HV gazi snove o bosanskom moru.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 09 kol 2018, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Pregovori u vezi nabavke Blackhawkova za specijalne snage su u završnoj fazi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 kol 2018, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
daramo je napisao/la:
Pelješki most i luku Ploče će čuvati hrvatski marinci, za nedaj bože :D
Izgradnjom Pelješkog mosta BiH gubi povlašteni status u luci Ploče a zanimljivo da postoji interes SAD-a za infrastrukturu vojarne u Pločama.
U planu je i možebitna gradnja LNG postrojenja.

Uz vojarnu ide heliodrom i morski vezovi za desantne brodove.
U vojarni će biti smještena elitna postrojba specijalaca.

HV gazi snove o bosanskom moru.

Volim dalekovidne planove, a dobre vijesti su uvijek dobrodošle!
:zivili

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 15 kol 2018, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ceha je napisao/la:
dudu je napisao/la:
ni to nije dosta, Krstičević dodaje gas...vraćaju se Šepurine. ne nužno kao lokacija, nego se stvara novi elitni centar za obuku dočasnika HV-a.


Baš mi priča kolega, BiH izbori su u listopadu, taman nakon sezone.
Ako će se nešto dogoditi, treba se dogoditi brzo.

Pitaj kolegu hoće li se išta dogoditi, ovo ostalo nam je svima poznato :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 28 kol 2018, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
Mar-kan je napisao/la:
Mudra odluka, samo tako....

Pelješki most i cijeli jug Hrvatske iz Ploča će čuvati hrvatski marinci

https://www.dnevnik.ba/vijesti/peljeski ... ki-marinci

stvarno se radi na vojsci u zadnje vrijeme


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 03 ruj 2018, 11:18 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2018, 10:57
Postovi: 60
dudu je napisao/la:


slučajno sam naletio na ovaj video u kojem general bojnik Miljenko Filipović iznosi podatke koliko je naših ljudi bilo u udarnim vojnim formacijama HV-a.

spominje prve specijalne policijske postrojbe u kojima ima puno Duvnjaka (prvi hrvatski redarstvenik, antitetoristička jedinica Lučko, jedinica za posebne namjene Rakitje).

u ključnoj jedinici za posebne zadatke MUP RH u Kumrovcu koja je osnovana u studenom 1990.- od 350 pripadnika 58 je iz Livna, 52 iz TG-a, 40 iz Širokog+ iz svih ostalih hercegovačkih i bosanskih općina, samo 20-tak pripadnika je bilo iz RH (zapovjedni kadar).

od tih 350, 128 ih odlazi u Split i osniva 4. gardijsku brigadu, 130 ih osniva 2. gardijsku brigadu, a od ostatka se osniva Bojna Zrinski.

na kraju kaže da Hrvati iz BIH čine više od 64% svih poginulih vojnika HV-a (malo mi je to teško za povjerovati, ali možda se i može ako se gleda po nekom daljem podrijetlu, pogovoto kod Slavonaca).

TG, Livno, Kupres i Rama- hrvatski spartanci. :gunsmilie


Poštovanje,

mislim da ipak niste naveli sve gardijske postrojbe u kojima su se nalazili Hrvati iz BiH ( a da ne govorimo o nekim drugim postrojbama ).
Naime, kad je krenulo sranje mnogo ih se prijavilo da pomognu Hrvatskoj koja je prije zagazila u ratni sukob sa našim "vekovno dobrim" susjedima.

Ako su dečki bili u ATJ i Rakitju, onda imaju prste i u 1. gardijskoj brigadi, sad ne bih znao koliko točno, ali sami Tigrovi su vezani uz ove dvije jedinice.
Isto tako, neću moći naći video, ali pripadnici 7. gardijske brigade navode da su bili internacionalna ekipa, tako da vjerujem da ih je i tu bilo.

Prema svema što se o njima priča ludo hrabri domoljubi.
A vjerujem da ih nisam ni smjestio u sve postrojbe u kojima su bili, samo ističem dvije elitne formacije HV-a na koje su, vjerujem, utjecali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 ruj 2018, 08:32 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Inace ne pisem na ovoj temi ali eto navelo me da napisem nesto jer vidim da Hrvatska uklizuje u hladni rat sa zemljama regije.
Ako cemo bit ozbiljni tu su Hrvatska i Srbija koje ulaze u takmicenje, ko ce se vise naoruzat, sta Bosna tu pokusava to mi nije jasno?
Jel to Bakir prica bajke da bi nafurao svoje i skupio koji glasacki poen ili ozbiljno misli da je neka sila jer proizvode metke i neku pusku tamo, nije mi jasno.

Vidim da se mnogo pise ovde o Tenkovima, Avionima i Helikopterima. Mi Hrvati mislimo da smo sila neka jer smo nabavili 20ak neki aviona koji su stari 30ak godina.
Zamislite samo svijet prije 30 godina... ni Compa, ni Mobitela a o Smartphon-u da ne pricamo. Isto tako se vojna industrija, pa cak i vise, razvila i znam ja da su ti avioni modernizirani ali evo ovako za nekog lajka, koliko mozes Golfa dvojku modernizirat i jel realno ga onda usporedivas sa nekim novim Golfom (necemo ga usporedivat sa nekom bijesnom meckom).

Druga i mnogo preca stvar je da se nacin ratovanja promjenio, mnogo promjenio. Vidilo se u Siriji sad da su Tenkovi npr. stari nacin ratovanja. Ogromna spora stvorista koja se izdaleka vide i mnogo in je lako gadat i unistit cak i sa rucnim spravama.
Neradim direkt za vojnu industriji ali radim u tehnoloskom sektoru, gdje radimo na stvarima koja ce na trziste za 4-5 godina. Medu ostalom Software za Displayove i autonomnu voznju itd.
To govorim jer znam koje su mogucnosti danas, kad mi ovde radimo na tome da auto samo vozni itd.
Sta mogui tek oni glavno mozgovi sto su u vojnoj industriji????

Evo vam jedan veoma zanimljiv video, pa malo razmislite....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 ruj 2018, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
ManInBlack je napisao/la:
Najave iz vojne industrije:

Citat:

- Do kraja godine biti ce predstavljen novi projektil povecanog dometa i preciznosti za vbr rak-12. Umjesto dosadasnjih 8 km, novi projektil letjeti ce minimalno 15 km, uz preciznost grupnog udara unutar 10 m. Novi projektil je kompozitne konstrukcije, opremljen elektronskim sklopovima za vodjenje i stabilizaciju leta do cilja.

- Isti projektantski ured radi i na sustavu Alkar, elektro-optickom vodjenom projektilu za precizne udare na vecoj udaljenosti (do 30 km) i pratecom opremom. (odgovor na srpski alas)


https://www.glasistre.hr/istra/napustio ... etu-568950

Citat:
Po narudžbi radimo novi lanser raketa, RAK 4, a dosad samo radili s kalibrima dometa 8 kilometara, koje ćemo također isporučiti, i dometa 9 kilometara koji su već spremni za isporuku. Znači, za lanser RAK 4, koji ćemo sad početi proizvoditi, a čija će raketa od 220 centimetara imati domet od čak 20 kilometara, tražimo neka nova tehnološka rješenja.


:kava

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 ruj 2018, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
VUKsaJUGA je napisao/la:
Inace ne pisem na ovoj temi ali eto navelo me da napisem nesto jer vidim da Hrvatska uklizuje u hladni rat sa zemljama regije.
Ako cemo bit ozbiljni tu su Hrvatska i Srbija koje ulaze u takmicenje, ko ce se vise naoruzat, sta Bosna tu pokusava to mi nije jasno?
Jel to Bakir prica bajke da bi nafurao svoje i skupio koji glasacki poen ili ozbiljno misli da je neka sila jer proizvode metke i neku pusku tamo, nije mi jasno.

Vidim da se mnogo pise ovde o Tenkovima, Avionima i Helikopterima. Mi Hrvati mislimo da smo sila neka jer smo nabavili 20ak neki aviona koji su stari 30ak godina.
Zamislite samo svijet prije 30 godina... ni Compa, ni Mobitela a o Smartphon-u da ne pricamo. Isto tako se vojna industrija, pa cak i vise, razvila i znam ja da su ti avioni modernizirani ali evo ovako za nekog lajka, koliko mozes Golfa dvojku modernizirat i jel realno ga onda usporedivas sa nekim novim Golfom (necemo ga usporedivat sa nekom bijesnom meckom).

Druga i mnogo preca stvar je da se nacin ratovanja promjenio, mnogo promjenio. Vidilo se u Siriji sad da su Tenkovi npr. stari nacin ratovanja. Ogromna spora stvorista koja se izdaleka vide i mnogo in je lako gadat i unistit cak i sa rucnim spravama.

Nemogu se uspoređivati avioni i auti, taj avion koji mi dobivamo bio je u Izraelskim rukama, dobro čuvan i moderniziran, dokazan je na ratištu, djelovi su jeftini i nećemo imati puno brige oko održavanja, a naši potencijali neprijatelji kasne za tim avionom 20 godina

Sirijski tenkovi su većinom sovjetski t-72 i t-55, na neke su nešto malo nabacali dodatnog oklopa i to je to, takvi tenkovi u urbanoj borbi ne mogu puno napraviti kad ih iza svakog kuta mogu poklopit s obićnim RPG-om. Isto vrjedi za Hrvatske tenkove, oklop nikakav, iste takve tenkove su u Vukovaru uništavale zenge koje su prije rata bili pekari. Ali ako mu dodamo oklop kakav su mu dodali npr. Rusi, totalno druga priča, tu RPG više ne pomaže


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 ruj 2018, 14:13 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
STIŽU HRVATSKI MARINCI! Oni će biti prva kopnena manevarska borbena postrojba smještena južno od Knina i faktor stabilnosti čitavog južnog Jadrana
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... a/7827555/
Zanimljivo da zabranjeni u članku spominje i Hrvate u bih kao i moguće destabilizacijske aktivnosti...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 lis 2018, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Ovi hrvati iz Hrvatske nisu nikakvi patrioti, presporo naoruzavaju Hrvatsku.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 lis 2018, 10:14 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
https://www.dnevnik.ba/dogadaji/video-d ... a-na-pleso


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 12 lis 2018, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2017, 14:44
Postovi: 76
U vojarni na Plesu u petak su predstavljeni višenamjenski helikopteri Black Hawk tipa UH-60 M, koje Vlada Sjedinjenih Američkih država donira Republici Hrvatskoj.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
SAD nam je donirao 2 nova full opremljena Blackhawka vrijedna 55 milijuna dolara (uvode se u službu 2020.), a mi se obvezujemo kupiti još 10 do 2025. godine. Sviđa mi se deal jer nas obvezuje inače bi mi to zaboravili zbog krpanja neke rupe.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
dudu je napisao/la:
SAD nam je donirao 2 nova full opremljena Blackhawka vrijedna 55 milijuna dolara (uvode se u službu 2020.), a mi se obvezujemo kupiti još 10 do 2025. godine. Sviđa mi se deal jer nas obvezuje inače bi mi to zaboravili zbog krpanja neke rupe.

To si u pravu :smajl007

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 13 kol 2018, 10:38
Postovi: 92
HV ce dakle biti odgovarajuce opremljena za izvodjenje brzih operacija.

Bombarderi F16, haubice PzH2000, izvidnicki Kljove i transportni helikopteri Crni jastrebi, modernizirani tenkovi M84, Patrije i veci broj drugih oklopnih vozila.

Nedostaju dronovi, jurisni helikopteri i brojcano povecanje snaga za munjevito djelovanje.

Koliko vremena je potrebno za obuciti profesionalca vojnika, a koliko za docasnika?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 12:28 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
kaj nisu blackhawksi jurišni helihopteri?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 13 kol 2018, 10:38
Postovi: 92
s one strane dinare je napisao/la:
kaj nisu blackhawksi jurišni helihopteri?


Ne, Crni jastrebi su "utility" helikopteri tj. visenamjenski, primarno transportni. Moze se reci da su "borbeni" i "napadni" helikopter, ali nikako jurisni jer je to sasvim druga kategorija.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_UH-60_Black_Hawk

Jurisni je npr. Apache, Eurocopter Tiger, Kamov, Cobra itd. Manje poznati:

Talijanski Mangusta

slika

Turski ATAK

slika

Kineski Harbin

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 lis 2018, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
I šta, oni misle blackhawksima zamijeniti relativno nove mi 171 š?

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO