HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 14:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 17:24 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
BBC je napisao/la:
Treba kupiti od Rusa. Oni ne seru i ništa ne uvjetuju kad tražiš da kupiš rezervne dijelove.
Sasvim dovoljno za Balkan i okolicu.

Cijena Mig-35 (40 m dolara)
Suhoj Su 57 ( 45m eura)
Izvor mi je wikipedija no ovo vjerojatno nije istina, cijena ovog 5 generacije mora bit bar duplo veca . Carmello pretpostavljam da ovo dobro poznajes pa me zanima koja bi bila finalna cijena 12 komada jednih i drugih te jel isto izvedivo. Naravno s ekonomske strane, s politicke vjerojatno nije... :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To je flyoff cena golog aviona. Moraš da kupiš i zemaljsku infrastrukturu ako ga uvodiš kao novi model, a ona košta koliko i sami avioni. Znači već ti je cena dupla od one koju si napisao. Onda moraš da platiš i obuku mehaničara i pilota. Pa moraš da platiš naoružanje, koje i koliko, to je na tebi. Znači dva i kusur puta skuplje nego što piše u vikipediji (ako je cena u vikipediji tačna, pošto je vikipiedija krcata glupostima).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 18:48 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
Tko je gledao HRT dnevnik i izjave pilota (pogotovo americkog) onda mu je sve jasno koji je novi hrvatski avion :D

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Znači Mig-35 100 miliona dolara komad?Puta 12 , mnogo para.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
Kačamak je napisao/la:
Znači Mig-35 100 miliona dolara komad?Puta 12 , mnogo para.

Novi hrvatski avioni su f16 block 50/52 zracnih snaga Minesotte.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Znači Mig-35 100 miliona dolara komad?Puta 12 , mnogo para.


Borbena avijacija je skup sport jbg. Ali 100 miliona je samo kada ga kupuješ prvi put. Ako posle naručiš još, ispadne te duplo jeftinije jer nemaš dodatne troškove za zemaljsku infrastukturu. A za nas bi i prvi put bio duplo jeftiniji jer je skoro sva zemaljska oprema za MiG 29 i MiG 35 (koji je u suštini nabudžena verzija MiG 29M) ista i može da se koristi na MiG 35.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Pa tu opremu verovatno ima i Hrvatska s obzirom da ima Mig-ove.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 05 tra 2019, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
MiG-ove 21, nije isto, MiG 21 je proizveden 50-ih, MiG 29 je proizveden osamdesetih. Dve generacije razlike, i naravno, potpuno drugačija oprema. MiG 35 je u suštini najnovija verzija MiG-a 29.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 tra 2019, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69052
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Je li ovo Amerika reklamira za prodaju?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vid ... 76496.aspx

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 tra 2019, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Kohorst: "Napravit ćemo sve da i vi dobijete borbene avione"


https://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i ... 2bdMsasDeA

Veleposlanik Sjedinjenih Američkih Država Kohorst je izrazio zadovoljstvo posjetom Nacionalne garde Minnesote Republici Hrvatskoj. "Hvala vam na pozivu i dobroj suradnji. Napravit ćemo sve da i vi dobijete borbene avione", rekao je veleposlanik poželivši pilotima siguran let.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 tra 2019, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5120
Njegova ekscelencija veleposlanik (Fat-ass) Kohorst...izgleda mi antipatično, ko neki židov.

Kad će gen.Krstičević u mirovinu (s Antom lovit ribu)
Još dok sam ja (prije 20god.) bio na osiguranju KNGSOSRH gen.Stipetića, on mu je bio zamjenik. Mislim da on ima preko (JNA-HV) 30god. vojne karijere...

Mene zanima šta je bilo s ponudom Luftwaffe-a...
Kad su nam nudili besplatne F4 (taman servisirane) za obuku i prijelaz na zapadnu tehnologiju. Pod uvjetom da kupimo rabljene EF od Luftwaffe-a, s tim da su nam ponudili extra cijenu, jer su znali da smo u krizi. Pričalo se oko 45mil.€ po komadu.
Navodno da smo ih odbili, jer su tražili da Luftwaffe može koristit ZB Zemunik...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 tra 2019, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2017, 14:44
Postovi: 76
https://www.youtube.com/watch?v=4Duin2CjoMU


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 tra 2019, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Brane je napisao/la:
Njegova ekscelencija veleposlanik (Fat-ass) Kohorst...izgleda mi antipatično, ko neki židov.

Kad će gen.Krstičević u mirovinu (s Antom lovit ribu)
Još dok sam ja (prije 20god.) bio na osiguranju KNGSOSRH gen.Stipetića, on mu je bio zamjenik. Mislim da on ima preko (JNA-HV) 30god. vojne karijere...

Mene zanima šta je bilo s ponudom Luftwaffe-a...
Kad su nam nudili besplatne F4 (taman servisirane) za obuku i prijelaz na zapadnu tehnologiju. Pod uvjetom da kupimo rabljene EF od Luftwaffe-a, s tim da su nam ponudili extra cijenu, jer su znali da smo u krizi. Pričalo se oko 45mil.€ po komadu.
Navodno da smo ih odbili, jer su tražili da Luftwaffe može koristit ZB Zemunik...

Sa EF tranche 1 bi se usrećili u pm. Stalno su u kvaru, nema rezervnih delova za njih, sat leta je skuplji nego za celu eskadrilu drugih aviona. Pitaj Austrijance koliko su srećni što su kupili EF, ne leti nijedan, samo sede u hangaru i izgledaju moćno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5120
Citat:
Sa EF tranche 1 bi se usrećili u pm. Stalno su u kvaru, nema rezervnih delova za njih, sat leta je skuplji nego za celu eskadrilu drugih aviona. Pitaj Austrijance koliko su srećni što su kupili EF, ne leti nijedan, samo sede u hangaru i izgledaju moćno.


Preuveličavaš stvari...

Naravno da su imali problema, ko i svi proizvodi koji su s analogne prelazili na digitalnu generaciju. (Mercedesova E klasa iz 2003 je također imala puno problema, jel to znači da je Mercedes loš)

Problem Austrije nije samo u EF, nego i u loše osposobljenom kadru. +kolko znam oni su tražili posebno presretač (odnosno Air-policeing odnosno lovca) samo zrak-zrak borbu (vjerovatno da bi jeftinije prošli)

Luftwaffe ima standardni MF-multifunkcionalni EF znači zrak-zrak, zrak-zemlja, to je velika razlika i Luftwaffe ima jednu od najboljih logistika

EF je jedan od najboljih MF-multifunkcionalnih aviona i jedan od rijetkih koji zadovoljava potrebe HRZ-a. HV treba potporu HRZ.
https://www.aircraftcompare.com/helicop ... oon-T1/287

Moraš imat u obziru da od Zagreba do Dubrovnika ima preko 800km (znači 1600km, a mi nemamo novca da bi imali 2 ZB ko sad Pleso i Zemunik) F16, Gripen, MIG29 ko i naši MIG21 nezadovoljavaju naše osnovne potrebe konfiguracije terena.

Idealna opcija bi bila uzet SU35 (zbog cijene) i uplatit 100mil. u razvoj novog aviona Njemačke i Francuske koji će bit gotov tamo 2035god.

Realna opcija bi bila uzet ovo (i uplatit za 2035god.)
https://en.wikipedia.org/wiki/Alenia_Ae ... 346_Master
a rezervna ovo
https://en.wikipedia.org/wiki/Yakovlev_Yak-130

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Brane je napisao/la:
Moraš imat u obziru da od Zagreba do Dubrovnika ima preko 800km


Kopnom ac nesto vise od 600 km, zracna linija preko BiH 380km, odnosno preko hr zracnog prostora 400 km

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Brane je napisao/la:
Citat:
Sa EF tranche 1 bi se usrećili u pm. Stalno su u kvaru, nema rezervnih delova za njih, sat leta je skuplji nego za celu eskadrilu drugih aviona. Pitaj Austrijance koliko su srećni što su kupili EF, ne leti nijedan, samo sede u hangaru i izgledaju moćno.


Preuveličavaš stvari...

Naravno da su imali problema, ko i svi proizvodi koji su s analogne prelazili na digitalnu generaciju. (Mercedesova E klasa iz 2003 je također imala puno problema, jel to znači da je Mercedes loš)

Problem Austrije nije samo u EF, nego i u loše osposobljenom kadru. +kolko znam oni su tražili posebno presretač (odnosno Air-policeing odnosno lovca) samo zrak-zrak borbu (vjerovatno da bi jeftinije prošli)

Luftwaffe ima standardni MF-multifunkcionalni EF znači zrak-zrak, zrak-zemlja, to je velika razlika i Luftwaffe ima jednu od najboljih logistika

EF je jedan od najboljih MF-multifunkcionalnih aviona i jedan od rijetkih koji zadovoljava potrebe HRZ-a. HV treba potporu HRZ.
https://www.aircraftcompare.com/helicop ... oon-T1/287

Moraš imat u obziru da od Zagreba do Dubrovnika ima preko 800km (znači 1600km, a mi nemamo novca da bi imali 2 ZB ko sad Pleso i Zemunik) F16, Gripen, MIG29 ko i naši MIG21 nezadovoljavaju naše osnovne potrebe konfiguracije terena.

Idealna opcija bi bila uzet SU35 (zbog cijene) i uplatit 100mil. u razvoj novog aviona Njemačke i Francuske koji će bit gotov tamo 2035god.

Realna opcija bi bila uzet ovo (i uplatit za 2035god.)
https://en.wikipedia.org/wiki/Alenia_Ae ... 346_Master
a rezervna ovo
https://en.wikipedia.org/wiki/Yakovlev_Yak-130

Realne opcije su ti trenažni avioni.

EF je jednostavno preskup za održavanje čak i za bogate zemlje, a kamoli za vas. Ako bi ih i uzeli, to bi verovatno bili polovni, i verovatno tranša 1. Ti avioni se kvare kao nenormalni. Rezervne delove je skoro nemoguće naći. A to što su osposobljeni samo za vazduh-vazduh borbu je sitnica uzevši u obzir prethodno nabrojano. Naravno, kada je sve ispravno i kad imaš para da letiš, to je možda i najbolji avion na svetu za vazduh-vazduh borbu, ali takve situacije nisu baš česte. Bukvalno avion koji vam najmanje odgovara.

Suhoj bi vam odgovarao, ako morate sve iz jedne baze, a zemlja vam ima retardiran oblik, ali ta kupovina vam neće biti dozvoljena čak i kada bi imali para za nju (ne zaboravi da se jedva krpite za 30 godina stare F-16 i da ste pripremili 500 miliona za eskadrilu, što nije dovoljno ni za 30 godina stare F-16, tako da vam je M-346 ili Jak 130 možda čak i najizglednija opcija, ili onaj korejski trenažni FA-50).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5120
OK
cca 600km (krivo sam reko)

Svakako da bi mi trebali kontrolirat zračni prostor BiH, ipak je to naš protektorat po Daytonu.
Naravno tu je i pitanje ratne odštete, jer Jugoslaviju su činile i BiH,CG,Makedonija,APV,APK, a ne samo Srbija.
Međutim ne znam kako je to riješeno pravno...

Ne znam baš da bi ja osobno da sam pilot HRZ-a (a nisam) samo tako letio iznad BiH. Nikad ne znaš, šta oni imaju još od Jugo-PZO arsenala... prije bi se spustio doli na more, probo letit ispod radara i onda iznenadit neprijatelja...

Tu su i redovne patrole pograničnih prostora...
+kolko znam mi nemamo vojni radara na moru, jer USA nas je izradila, mi smo platili a nikad nam nisu isporučili sve dijelove, tako da more pokrivamo s civilnim radarom i ovim kamerama što je Policija postavila.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
F-16 je buduci avion HRZ. Nikakvi Gripeni i pm. Do jeseni ce se pokrenuti postupak nabave.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5120
DrMag je napisao/la:
F-16 je buduci avion HRZ. Nikakvi Gripeni i pm. Do jeseni ce se pokrenuti postupak nabave.

Presjednik Vlade ima veliki ego, tako da se neće više upuštat u neke propale experimente gen.Krstičevića.
Sam Plenki je reko da ovaj mandat odustaju od kupovine borbenih zrakoplova, to ti znači da 800mil. kuna će im ostat viška u proračunu.(od ove i sljedeće godine)
Treba pripremit presjedanje EU2020 i izbore za Sabor2020 i još sad na jesen izbore za Predsjednika RH.

HRZ je na čekanju do daljnjeg nažalost...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Plenković priznao da ne može jamčiti nabavu borbenih aviona u ovom mandatu

Izvješće NATO-a pokazuje da Hrvatska ulaže 1,7 posto BDP-a u obranu. "Sve što je Hrvatska deklarirala deklariraju i drugi, treba nastaviti dalje, što se tiče ratnog zrakoplovsta ostajemo privrženi osigurati i ojačati tu sposobnost. Kada budemo malo konsolidiraniji da vam više o tome kažemo reći ćemo, radimo na tome", rekao je premijer, ali i priznao kako ne može garantirati da će do kraja mandata kupiti nove borbene avione.

Izjava je prilično jasna, ko ume da čita sa razumevanjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Plenković priznao da ne može jamčiti nabavu borbenih aviona u ovom mandatu

Izvješće NATO-a pokazuje da Hrvatska ulaže 1,7 posto BDP-a u obranu. "Sve što je Hrvatska deklarirala deklariraju i drugi, treba nastaviti dalje, što se tiče ratnog zrakoplovsta ostajemo privrženi osigurati i ojačati tu sposobnost. Kada budemo malo konsolidiraniji da vam više o tome kažemo reći ćemo, radimo na tome", rekao je premijer, ali i priznao kako ne može garantirati da će do kraja mandata kupiti nove borbene avione.

Izjava je prilično jasna, ko ume da čita sa razumevanjem.


Naravno, potrebno je bilo smiriti novinare i njihove strasti za huskanjem. Proces nabave ide dalje, za F-16 su svi, bilo je i nekih drugih vrucih ponuda. Ostaje da se vidi koja verzija i od koga, ameri su prvi favorit. Moguce je da avioni nece stici do kraja mandata ove vlade, ali ova vlada ce ih kupiti 100%.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I Bureke ste kupili 100%. Vaša nabavka aviona je gora od indijske sapunice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
I Bureke ste kupili 100%. Vaša nabavka aviona je gora od indijske sapunice.


A sta ces kada smo u NATO i EU gdje postoje neka pravila koja se moraju postivati u nabavi. Mislis da istih problema nema u drugim Nato clanicama?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mislim da je ova izjava nedvosmisleno jasna svakom ko ima pola mozga.

Citat:
Plenković priznao da ne može jamčiti nabavu borbenih aviona u ovom mandatu

Izvješće NATO-a pokazuje da Hrvatska ulaže 1,7 posto BDP-a u obranu. "Sve što je Hrvatska deklarirala deklariraju i drugi, treba nastaviti dalje, što se tiče ratnog zrakoplovsta ostajemo privrženi osigurati i ojačati tu sposobnost. Kada budemo malo konsolidiraniji da vam više o tome kažemo reći ćemo, radimo na tome", rekao je premijer, ali i priznao kako ne može garantirati da će do kraja mandata kupiti nove borbene avione.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 tra 2019, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Hvala, ali imam citav mozak, elegantno popunjen i sa jakim kognitivnim vjestinama.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr, PCM i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO