HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 06 lis 2019, 21:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Što god da se uzme, i bilo kakav F-16 iz nekog nizozemskog otpada je jači od srpskih Mig-29 (avion bez iti jednog zabilježenog obaranja), i to je dovoljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 lis 2019, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Brane je napisao/la:
Recimo iznad Bosne su MIG29-ke eskivirale rakete sa F16 tek su ih srušili s drugim raketama...iznad Kosova je falilo 2-3sec. lock-a da MIG29 sruši F16
JBG čim ga lock-aš oni te vide na radaru jer zračiš...

Izvor?
Inače, oni (ameri-nato tko vec) vide bukvalno SVE i prije nego uzlete, razmjena podataka je maltene u realnom vremenu... Ne treba im detekcija radarskog snopa drugog aviona.

Brane je napisao/la:
Grci su ti s Mirage-om srušili turski F16...

Turci su vježbali, nenaoružani. Zvanično se vodi kao nesreća, Grk slučajno opalio...


Brane je napisao/la:
Nije to baš tako ko što se priča, da je F16 neko čudo tehnike, pogotovo za tu lovu koju traže za F16 Block70 oko 90mil.$ po meni ne vrijedi ni približno toliko...

Vrijedi. Pogledaj mu samo elektroniku, da ne pričamo o ostalom...




Brane je napisao/la:
F35 ima veliku prednost manevriranja, jer su mu rakete u trupu, dok F16, EF, Rafale imaju rakete pod krilom što im onemogućava manevre. Pogotovo F16 i Mirage koji imaju male spremnike goriva i morali bi nosit podvjesne ili trupne tankove, a s njima još manje možeš radit bilo kakve manevre...
F35 je tu u velikoj prednosti, jer uvijek može manevrirat isto bio prazan-pun.

F35 je formula 1 za sve gore navedene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 07 lis 2019, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Mar-kan

Izvor su Srpski piloti... ima par dokumentaraca o tome na YT (nemoj me tjerat da sad tražim to, ne da mi se)

Ne vide sve! Onda bi ti radar bio prezagušen s podatcima, barem u ta vremena. AWACS je kružio na Mađarskom i on je skeniro područje, al ne lovi na niskim visinama.
Možda se sjećaš da je naš pilot tako ukro prvi MIG21 Danijel Bo.... čak je oštetio krilo koliko je nisko letio da ga JNA radar ne ulovi...

Uglavnom JNA je koristila radare iz baza, MIG29 nije ni imo neke funkcionalne radare. Tako da su ih navodili sa zemlje, tako su srušili nešto Tomahawk-a...
U Bosni ovi su im javili da imaju dva NATO aviona u blizini i digli su se, jbg radar je presudio, prvu raketu je eskiviro, druga ga je pogodila, jedan mrtav pilot, a ovog što se katapultiro su skoro linčovali bosanski srbi, jedva je preživio (priča za film)
Na Kosovo ista priča, baza mu je javila visinu i položaj NATO aviona, digo se vizualno ga skužio po tragu od motora/dima lock-oga, al jbg kaže da mu je falilo par sekundi, da radar isprati metu i spičko ga je neko koje bio iza njega. Katapultiro se i danima se skrivo od OVK jer su im ameri javili da ga nađu i na kraju je uspio doć do JNA baze di se spasio (isto tako zanimljivo svjedočanstvo)

Također imaš dokumentaraca o borbama na Kosovu sa A10 Wartdog avionima, e tu je istina ono što si reko i srbski vojnici to potvrđuju, da su napadali ponoći da ih se teže uoči, a oni su mogli vidjet dosta detaljno kretanje vojske (isto tako zanimljivo svjedočanstvo)

Uglavnom da se nać zanimljivi podataka. recimo kad USAF deklasificira neke stvari. npr. od 2001-2016 na OH58 Kiowa su poginula 42 američka pilota (znači službeni podatak). Još zanimljivije da se može srušit sa jurišnom puškom 7,62 jer nema zaštite. Ne mogu je ni stavit jer je pretežak helikopter...

Recimo problemi s razvojom F16 to je bio prvi fly-by-wire avion. Slično ko i F35 ima puno tvorničkih grešaka tako da je na testiranjima poginulo 10-ak pilota, pa tužbe obitelji protiv proizvođača i sl.

Mislim neda mi se sad piskarat tu al F16 ima problema sa središnjim trupom, pa su to popravljali nakon razvoja samog aviona. Zato svaki 10 godina prolazi generalni remont, što je skupo...

EF je razvijen da bi trup izdržo 40-45 godina i da bi se samo nadograđivao s novim sustavima, al se pokazalo kroz korištenje da će morat nakon 25 godina raditi remont, radi oštećenja središnjeg trupa.

Jbg to su velike G-sile i opterećenja i logično da nije lako napravit savršen stroj...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 15 lis 2019, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Izgleda da su uz svedjanje otpisani i ameri. Sve jaci pritisak dolazi iz Z.EU za odabir aviona iz domace proizvodnje.


slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 15 lis 2019, 16:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
DrMag je napisao/la:
Izgleda da su uz svedjanje otpisani i ameri. Sve jaci pritisak dolazi iz Z.EU za odabir aviona iz domace proizvodnje.


slika

Izvor?

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 16 lis 2019, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
DrMag je napisao/la:
Izgleda da su uz svedjanje otpisani i ameri. Sve jaci pritisak dolazi iz Z.EU za odabir aviona iz domace proizvodnje.

slika


nisam baš siguran da će biti Rafale, ali da, Francuzi igraju "nemoralno". :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 16 lis 2019, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
dudu je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Izgleda da su uz svedjanje otpisani i ameri. Sve jaci pritisak dolazi iz Z.EU za odabir aviona iz domace proizvodnje.

slika


nisam baš siguran da će biti Rafale, ali da, Francuzi igraju "nemoralno". :zubati

Upravo se Grippen vraca u igru ako EU zeli avione domace proizvodnje :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 16 lis 2019, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Od Hrvatske nogometne reprezentacije jači je samo HV.

slika

Gelo- mora da je iz Livna. :zubati

slika

Deus Vult.

slika

slika

slika

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 17 lis 2019, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Diablo je napisao/la:
dudu je napisao/la:

nisam baš siguran da će biti Rafale, ali da, Francuzi igraju "nemoralno". :zubati

Upravo se Grippen vraca u igru ako EU zeli avione domace proizvodnje :zubati


Grippen je Svedsko-americko cedo.

@dudu slika je ilustracija.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 29 lis 2019, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ



_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 29 lis 2019, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Pobjednicka vojska.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 30 lis 2019, 18:55 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
U Hrvatskoj se proizvodi najbolji pištolj na svijetu, košta 1000 KM
https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-hr ... /191030021

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 30 lis 2019, 20:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Diablo je napisao/la:
U Hrvatskoj se proizvodi najbolji pištolj na svijetu, košta 1000 KM
https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-hr ... /191030021


E vidio sam ovu vijest danas. Svaka čast!

Super izgleda, možda si ga poklonim za rođendan. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 31 lis 2019, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
https://obris.org/hrvatska/breaking-new ... likoptere/

Izgleda da konacno krece zamjena Mil-ova.

_________________
-1500


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 15:33 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Starac Vjest je napisao/la:
https://obris.org/hrvatska/breaking-news-rh-kupuje-dodatne-black-hawk-helikoptere/

Izgleda da konacno krece zamjena Mil-ova.


"Američka agencija u obavijesti Kongresu navodi kako će ovi helikopteri Hrvatskoj omogućiti interoperabilnost s američkim i NATO snagama u misijama, ali i u borbi protiv terorističkih prijetnji". :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
https://www.vecernji.hr/premium/tko-ce- ... je-1356704

Vrlo zanimljiv tekst. Očigledno je kako nam amerikanci nisu spremni dati bilo kakvo ozbiljno naoružanje, koliko pamte pokazuje onaj s-300 kojeg su dobili na poklon a od tog nismo dobili apsolutno ništa. Hrvatska treba pronači nekoga tko će zaista biti naš vojni saveznik, a ne s figom u đepu. Nama nedostaje PZO i Ratno zrakoplovstvo i to se mora hitno riješiti.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
weasel je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/premium/tko-ce-sad-u-kazati-da-za-nas-nije-ravnoteza-kada-smo-vojno-slabiji-od-srbije-1356704

Vrlo zanimljiv tekst. Očigledno je kako nam amerikanci nisu spremni dati bilo kakvo ozbiljno naoružanje, koliko pamte pokazuje onaj s-300 kojeg su dobili na poklon a od tog nismo dobili apsolutno ništa. Hrvatska treba pronači nekoga tko će zaista biti naš vojni saveznik, a ne s figom u đepu. Nama nedostaje PZO i Ratno zrakoplovstvo i to se mora hitno riješiti.

Text je obicna budalastina jer se pravdanje s ravnotezom spominje i pri prodaji oruzja nekim drugim zemljama.
Također nisu oni Barake stopirali zbog ravnoteze vec zbog gubitka love posto se uz Hrvatsku jos nekoliko zemalja zanimalo za Barake pri cemu bi LM ostao bez dobrog kolaca. Nek im posalju upit za F35 il novi f16 pa da onda vidimo brigu o ravnotezi...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vi bi postizali ravnotežu tako da vam drugi poklanjaju složene i skupe sisteme? Bojim se da ćete ipak morati da odrešite kesu ako vam je ravnoteža cilj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Diablo je napisao/la:
weasel je napisao/la:
https://www.vecernji.hr/premium/tko-ce-sad-u-kazati-da-za-nas-nije-ravnoteza-kada-smo-vojno-slabiji-od-srbije-1356704

Vrlo zanimljiv tekst. Očigledno je kako nam amerikanci nisu spremni dati bilo kakvo ozbiljno naoružanje, koliko pamte pokazuje onaj s-300 kojeg su dobili na poklon a od tog nismo dobili apsolutno ništa. Hrvatska treba pronači nekoga tko će zaista biti naš vojni saveznik, a ne s figom u đepu. Nama nedostaje PZO i Ratno zrakoplovstvo i to se mora hitno riješiti.

Text je obicna budalastina jer se pravdanje s ravnotezom spominje i pri prodaji oruzja nekim drugim zemljama.
Također nisu oni Barake stopirali zbog ravnoteze vec zbog gubitka love posto se uz Hrvatsku jos nekoliko zemalja zanimalo za Barake pri cemu bi LM ostao bez dobrog kolaca. Nek im posalju upit za F35 il novi f16 pa da onda vidimo brigu o ravnotezi...

Sve to stoji ali opet mi aviona nemamo. Da su se pokazali kao saveznici nisu. Znaju da želimo eskadrilu aviona i ignoriraju nas konstantno. Kad bi Hrvatska pokušala kupiti f35 bilo bi vrlo zanimljivo kako bi SAD reagirao. LM bi sigurno jedva dočekao ponudu ali state epartment? Nisam siguran da bi baš blagonaklono na to gledali jer nije isto prodati F35 Danskoj i Norvškoj ili nama. Zna se gdje živimo mi a gdje oni. S kim bi Norveška ili Danska ratovale? Kupuju avione reda radi, njih više nitko ne ugrožava.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Prodali bi vam F-35 kada bi imali para da ga kupite. Ne postoji nijedan drugi razlog zašto ne bi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Od kud svima ta informacija da je S300 poslan u USA...

Gledali ga jesu, ali samo vizualno (i slikali) neke strane delegacije, nije im bilo dozvoljeno ništa dirati...

Pa nisu u HV-u baš takvi poltroni da djele najmodernije oružje RH...a da ne pričamo kakav bi skandal to bio u međunarodnim razmjerima...

BTW
Vidim da se priča o Bradley oklopnim vozilima i ĐĐ...
Moram priznat da dobro izgledaju, al realno nemaju ni amfibijske mogućnosti, niti medicinski program, a ni oklop nije dostatan za današnje uvjete...
Ima dobar humoristički video "Pentagon wars" na YT o razvoju Bradley-a

Po meni USA poltroni opet pokušavaju kupit nešto što nam ne treba, sjetite se OH58 Kiowa koji su plaćeni oko 400mil. kuna, šatro donacija,
Kolinda i Krstičević i njihove laži...još niko nije odgovaro za F16 i napuhanu cijenu od 500mil. $

UH60 donacija od 55mil $ jel to neka zajebancija, šta na njima vrijedi toliko?
Nemeš ni stat u njima, jer su preniski stropovi, to otežava medicinskim timovima rad, a isto tako padobrancima da vježbaju skokove, jer nema ni zadnjih vrata ko na Mi171sh

Ovo su takve pljačke da to nije normalno...
F16-B70 za nas dođe 90mil.$
F35 ona mornarička varijanta za druge zemlje dođe oko 90mil.$
WTF

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
weasel je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Text je obicna budalastina jer se pravdanje s ravnotezom spominje i pri prodaji oruzja nekim drugim zemljama.
Također nisu oni Barake stopirali zbog ravnoteze vec zbog gubitka love posto se uz Hrvatsku jos nekoliko zemalja zanimalo za Barake pri cemu bi LM ostao bez dobrog kolaca. Nek im posalju upit za F35 il novi f16 pa da onda vidimo brigu o ravnotezi...

Sve to stoji ali opet mi aviona nemamo. Da su se pokazali kao saveznici nisu. Znaju da želimo eskadrilu aviona i ignoriraju nas konstantno. Kad bi Hrvatska pokušala kupiti f35 bilo bi vrlo zanimljivo kako bi SAD reagirao. LM bi sigurno jedva dočekao ponudu ali state epartment? Nisam siguran da bi baš blagonaklono na to gledali jer nije isto prodati F35 Danskoj i Norvškoj ili nama. Zna se gdje živimo mi a gdje oni. S kim bi Norveška ili Danska ratovale? Kupuju avione reda radi, njih više nitko ne ugrožava.

Prodali bi oni i rođenu mater za određene pare a ne Hrvatskoj avione.Čak su poslali i sluzbenu ponudu(par stranica iza) gdje svaki njihov avion vraca ravnotezu u Hrvatsku korist...

Druga stvar je sto nasi hoce od *** pravit pitu sto ne ide...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Brane je napisao/la:
Od kud svima ta informacija da je S300 poslan u USA...

Gledali ga jesu, ali samo vizualno (i slikali) neke strane delegacije, nije im bilo dozvoljeno ništa dirati...

Pa nisu u HV-u baš takvi poltroni da djele najmodernije oružje RH...a da ne pričamo kakav bi skandal to bio u međunarodnim razmjerima...

BTW
Vidim da se priča o Bradley oklopnim vozilima i ĐĐ...
Moram priznat da dobro izgledaju, al realno nemaju ni amfibijske mogućnosti, niti medicinski program, a ni oklop nije dostatan za današnje uvjete...
Ima dobar humoristički video "Pentagon wars" na YT o razvoju Bradley-a

Po meni USA poltroni opet pokušavaju kupit nešto što nam ne treba, sjetite se OH58 Kiowa koji su plaćeni oko 400mil. kuna, šatro donacija,
Kolinda i Krstičević i njihove laži...još niko nije odgovaro za F16 i napuhanu cijenu od 500mil. $

UH60 donacija od 55mil $ jel to neka zajebancija, šta na njima vrijedi toliko?
Nemeš ni stat u njima, jer su preniski stropovi, to otežava medicinskim timovima rad, a isto tako padobrancima da vježbaju skokove, jer nema ni zadnjih vrata ko na Mi171sh

Ovo su takve pljačke da to nije normalno...
F16-B70 za nas dođe 90mil.$
F35 ona mornarička varijanta za druge zemlje dođe oko 90mil.$
WTF

Ti si bio na licu mjesta kad se slikao i vizualno gledao S-300?? Ako je to i istina reci nam gdje je isti sad??

Znas li da je Bradley unistio vise neprijateljskih tenkova od samog Abramsa dok je trajao rat na bliskom istoku??

Ameri su ti dali cijenu golih aviona te generacije koja je iznosila 140 m dolara sve skupa ako se ne varam, dok su ti Zidovi nudili nadogradnju,naoruzanje,obuku pilota,razne dijelove za 500 m sto također nije bezobrazno inace se ostale zemlje nebi raspitivale..

Kad su novi avioni u pitanju, cijena F16 i F35 moze biti umalo jer je F35 umanjena cijena s obzirom na narucenu kolicinu koja snizava samu cijenu proizvodnje, dok mi bjednici trazimo 12 komada... Također cijena eksploatacije nije ni priblizna kao ni potrebna infrastruktura....

UH 60 je proglasen za jedan od najboljih helikoptera ikad napravljenim, dok su Kiowe najbolje opremljene sa raznim senzorima,nocnom kao i termo opetikom itd... Koliko bi ti platio tih 16 komada??

Imas razmisljanje kao kakav leftard, il namjerno prosipas demagogiju ovdje??

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
S-300 vjerovatno leži negdje u nekom hangaru. Neki kažu da je zadnji put viđen u Dugom Selu 2007.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 04 stu 2019, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Dok je bio u Puli su ga slikali i pregledavali...da znam nebi vam reko, postoji nešto što se zove i vojna tajna, ljudi koji rade na takvim mjestima trebali bi se držat toga...pitaj u Njemačkoj di drže Patriot sustave, reće ti znaš kad...

Logika nalaže da je možda u raketnom skladištu u Žrnovnici

Ne znam, znam da B ima raketne sustave 3km dometa, očigledno da to govori o Iračanima i njihovoj opremi na Tenkovima, ako ti neko može doć na 3km i gađat te...
Međutim to je već šira tema o povlačenju oklopa iz Bagdada i onda vraćanju po noći u Bagdad di su im ameri uništili skoro sav oklop.

Ništa nebi platio, šta će mi Kiowe OH-označava observer helikopter (promatrački helikopter) samim time njegovo vrijeme je prošlo, nema nikakav oklop, srušiš ga s 7,62 (odnosno rušili su ga po Iraku) motor je isforsiran preko 90% preopterećen je...
To je civilni helikopter s kraja '60-ih koji je prebačen za trening vojske i nadograđivan, motor su forsirali da bi mogo letit s većom težinom. Za to su na njemu čak skinuta vrata zbog težine, al se mogu montirat nazad...
Njegovu ulogu su preuzele BEL-bespilotne letjelice ili ti dronovi...
400mil. bi uložio u BEL, ako padne ne gubiš ništa, a puno je manji teže ga je uočit i puno tiši, uostalom '90-ih smo bili među vodećima u Europi u BEL programu. Oluja nikad nebi bila tako uspješna bez BEL snimki.

Mi8 su ti u Iraku koristili i USAF jer su bili otporni na teške vremenske uvjete pijesak i vrućinu...al nama helikopteri trebaju prije svega za medicinske usluge oko 150 spašavanja života odrade godišnje.
Za šta nam treba UH60-utility helikopter za medicinu NE, za napad ne, jer nema tu razinu oklopa, jedino ostaje za prebacivanje grupa diverzanata.
E onda zašto nebi uzeli jedan helikopter koji ima sve AW101 ili NH90 i izbacili Mi171sh i UH60 iz jednažbe, jer ne mogu im parirat u ničemu, jer su stariji 40 godina od ovih EU-zvijeri

Poanta toga je da USA namjerno frizira cijene za poltrone, koji ne znaju reć ne...
Ova tvoja tvrdnja da naoružanje,simulatori, infrastruktura dođe 400mil.$ je smiješna.
2,5 milijarde kuna za neko staro naoružanje simulatore i građevinske radove...tko normalan osim poltrona to može popušit...to je čista demagogija

Leftard ili poltron tu nema razlike...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7905 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO