HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 02:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svi polovni Rafali su u upotrebi. Nema viška za prodaju.

Gde se pominje polovni Rafale? U vašem zahtevu za ponudu?


U medijima piše polovni Rafale.

Moguće da su mediji mislili Mirage, a napisali Rafale. Tražiti od Francuza polovan Rafale je bezobrazluk prve klase. I ako ste to stvarno uradili, znaće da ih namerno zajebavate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kakva trolčina, čitam i ne verujem.


neka pati kome smeta

slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma šta ima meni da smeta, nego dižeš ovde ljudima nadu bezveze samo da bi se smejao njihovim reakcijama iza ekrana. Čudan deda u pizdu materinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
:zubati
Aj malo guglaj pa ponovo pročitaj...

I jedan i drugi se zovu F-16V. Ali samo nov se zove blok 70, a slovna oznaka mu je V, kao što su starijim varijantama slovne oznake bile A/B i C/D. Unapređen C/D će se zvati F-16V, ali ne i blok 70. Nov F-16 će se zvati i F-16V i blok 70.

F-16V je standard. Imaš puc glanc nov, koje su naručili npr. Slovaci.
Bahrein je naručio i nove F-16V i plus određen broj starijih verzija podižu na standard "V" ili Blok 70/72. Sve piše. Ne razumijem što je nejasno :neznam

Btw, možda ova sadašnja Vlada na čelu sa HDZ-om, ponukana relativno lošim rezultatima na izborima za Eu i Predsjednika RH, želi da privede kraju ovu trakavicu sa nabavkom, čime bi sigurno popravila rejting barem kod domoljuba...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pomešao sam Viper (za koji sam mislio da je F-16V, što i jeste, ali sam mislio da je samo paket nadogradnje) i Super Viper (za koji sam mislio da je nov blok 70, ali nije. Super Viper je specijalna verzija za Indiju koju će proizvoditi tamo i nosiće oznaku F-20).

Moja greška, priznajem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Nema šanse da budu francuzi.
Ljudi moraju shvatiti da je hrvatska duboka država ekstremno proamerička, otuda između ostalog i ovakav stav prema BH Hrvatima i prema BiH općenito.
Bez obzira na retoriku Milanovića ili Plenkovića koji su kao veliki europejci, Hrvatska je na liniji inicijative Tri mora, dakle "američka zemlja" u Europi, kao što je to Poljska, Estonija, Latvija ili Litva, ili Rumunjska, jedino što mi nemamo toliki značaj kao ove države jer ne graničimo sa Rusijom direktno.
Stoga nema šanse da će se kupovati išta osim F-16 ica.
Vjerojatno rabljenih i iz neke pizde materine, ali veća je šansa i za bilo kakav F-16, pa i novi, nego bilo koji neamerički avion.
Europski avioni nemaju šanse.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pomešao sam Viper (za koji sam mislio da je F-16V, što i jeste, ali sam mislio da je samo paket nadogradnje) i Super Viper (za koji sam mislio da je nov blok 70, ali nije. Super Viper je specijalna verzija za Indiju koju će proizvoditi tamo i nosiće oznaku F-20).

Moja greška, priznajem.

Grci su dogovorili nadogradnju 85 kom! Moguće da se Hr namiri iz te kvote...

In October 2017, the US approved the sale of 123 upgrade kits to Greece to bring their existing F-16C and D fighters up to the new F-16V standard. On 28 April 2018, Greece decided to upgrade 85 aircraft.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Istin je napisao/la:
Nema šanse da budu francuzi.
Ljudi moraju shvatiti da je hrvatska duboka država ekstremno proamerička, otuda između ostalog i ovakav stav prema BH Hrvatima i prema BiH općenito.
Bez obzira na retoriku Milanovića ili Plenkovića koji su kao veliki europejci, Hrvatska je na liniji inicijative Tri mora, dakle "američka zemlja" u Europi, kao što je to Poljska, Estonija, Latvija ili Litva, ili Rumunjska, jedino što mi nemamo toliki značaj kao ove države jer ne graničimo sa Rusijom direktno.
Stoga nema šanse da će se kupovati išta osim F-16 ica.
Vjerojatno rabljenih i iz neke pizde materine, ali veća je šansa i za bilo kakav F-16, pa i novi, nego bilo koji neamerički avion.
Europski avioni nemaju šanse.


12 aviona je manje od pola eskadrile (puna eskadrila je 28 aviona). To je takav sitniš od količine da je smešno to dovoditi u vezu sa nekom geopolitikom. Slobodni ste da kupite šta hoćete, samo je pitanje para.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pomešao sam Viper (za koji sam mislio da je F-16V, što i jeste, ali sam mislio da je samo paket nadogradnje) i Super Viper (za koji sam mislio da je nov blok 70, ali nije. Super Viper je specijalna verzija za Indiju koju će proizvoditi tamo i nosiće oznaku F-20).

Moja greška, priznajem.

Grci su dogovorili nadogradnju 85 kom! Moguće da se Hr namiri iz te kvote...

In October 2017, the US approved the sale of 123 upgrade kits to Greece to bring their existing F-16C and D fighters up to the new F-16V standard. On 28 April 2018, Greece decided to upgrade 85 aircraft.

Ja vama već više od godinu dana pričam da su vam Grci najbolje rešenje, a vi istripovali da su Jevreji neki mađioničari i da je njihov F-16 nešto najspecijalnije na svetu (a realno je nemalo lošiji od američke verzije istog godišta).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Mar-kan je napisao/la:
Btw, možda ova sadašnja Vlada na čelu sa HDZ-om, ponukana relativno lošim rezultatima na izborima za Eu i Predsjednika RH, želi da privede kraju ovu trakavicu sa nabavkom, čime bi sigurno popravila rejting barem kod domoljuba...


:palacgore1 upravo to. Zadnja dva tjedna je bilo burno u HDZ-u, sada moraju pametno spasavati glave, prijete im lijevo i desno od njih. Svaki promasaj sa nabavkom aviona je ravan samoubojstvu ovakvog HDZ-a, a najvecu tezinu nosi debeli financijski minus u tom poslu. Prevladala je opcija : " vuci siti, ovce na broju" i tu ce se birati tko ima sto ponuditi Hrvatskoj. Jedno je sigurno ministra obrane se vise ne pita za misljenje.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Grci su dogovorili nadogradnju 85 kom! Moguće da se Hr namiri iz te kvote...

In October 2017, the US approved the sale of 123 upgrade kits to Greece to bring their existing F-16C and D fighters up to the new F-16V standard. On 28 April 2018, Greece decided to upgrade 85 aircraft.

Ja vama već više od godinu dana pričam da su vam Grci najbolje rešenje, a vi istripovali da su Jevreji neki mađioničari i da je njihov F-16 nešto najspecijalnije na svetu (a realno je nemalo lošiji od američke verzije istog godišta).

Pazi, kvaka je ako se budu uzimali nadograđeni. To je nešto sasvim drugo od prvobitne ponude. Vidjećemo uskoro...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zašto bi Grci vama prodavali avione koje nadograđuju za sebe!? To je potpuno besmisleno.

Grci mogu samo da vam prodaju ono što su vam već nudili, pa vi ako baš hoćete, zovite Amere da vam ih budže.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto bi Grci vama prodavali avione koje nadograđuju za sebe!?

Grci mogu samo da vam prodaju ono što su vam već nudili, pa vi ako hoćete, zovite Amere da vam ih budže.

Kakvi Grci, takav posao se sklapa s ozbiljnim i vojno jakim zemljama. Ili Izrael ili SAD ili Francuska. Ovi ostali su za ukras.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zašto ste svi istripovali da je kupovina manje od pola eskadrile "takav posao".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
A tko tvrdi da je kupovina 12 aviona konacan cilj i da se za deset godina krenuti u formiranje pune eskadrile? U HR politicari nemaju muda za velike projekte, radije to podijele na vise porcija i ostave za generacije koje dolaze. Ovo sada je spasavanje zracnih snaga, nista vise.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 13 sij 2020, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naravno da je samo spašavanje. I naša nabavka 29-ki je bila isto to. I zato su mi smešni likovi koji drobe o geopolitici ili nazivaju nabavku 12 aviona "takav posao", kao da kupujete nosač klase Gerald Ford.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Da podsjetimo:

USA su poslije rata od RH zahtijevale zaustavljanje proizvodnje i razvoja bespilotnih letjelica, topnistva (nov pogon je ugasen i raspordan), tenkova, podmornica klase velebit, nabavku pzo i aviona od rusa,..

Izrael - podrska srbima tijekom ratova 90tih

Svedska - antihrvatska politika, sankcije na vojnu opremu njihove proizvodnje,..

Franvcuska -?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:06 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
DrMag je napisao/la:
a najvecu tezinu nosi debeli financijski minus u tom poslu. Prevladala je opcija : " vuci siti, ovce na broju" i tu ce se birati tko ima sto ponuditi Hrvatskoj.

Problem offset programa je sto su to uglavnom prelijevanja iz supljeg u prazno. Najjeftinija opcija je jednostavno izabrati i platiti, po mogucnosti u jednoj rati da ne bude kamata. Ali dobro, moraju i politicari 'zamuljati' malo pricu da je lakse prodaju javnosti.

DrMag je napisao/la:
Jedno je sigurno ministra obrane se vise ne pita za misljenje.

On je svoju priliku propustio sa Baracima, sada povjerenstvo vodi Kopal 'crni labud'.

Muci me ovo lutanje, F-35A.bl.4 po cijeni F-16.bl.70 su odbili u startu, salju pro-forma zahtjev za novi F16.bl.70 i C/D Gripen, a od polovnjaka traze kramu koja moze letjeti najvise 15 godina (realnije 10) uz mali nalet, ili ludo skupe Tajfune.tr.1 i Rafale. I to jos dvomotorce! I to jos polovnjake iz Francuske, valjda zato jer su proizvodni kapaciteti toliko manji od narudzbi. Mogu misliti kako ce biti veseli u francuskoj vojsci sad kad im kasne isporuke zbog izvoza i jos dodje naredba "salji par komada u Hrvatsku".

Tajfuni i Rafali su toliko skupi da se opet vracamo na temu F-35. Za tu cijenu pono logicniji izbor. Ili su cijene toliko spustene da je ovo neka posebno dobra prilika? Ova prica postaje previse zamrsena.

_________________
-1500


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
weasel je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto bi Grci vama prodavali avione koje nadograđuju za sebe!?

Grci mogu samo da vam prodaju ono što su vam već nudili, pa vi ako hoćete, zovite Amere da vam ih budže.

Kakvi Grci, takav posao se sklapa s ozbiljnim i vojno jakim zemljama. Ili Izrael ili SAD ili Francuska. Ovi ostali su za ukras.


"Grcka" ponuda je zapravo americki odgovor na nase zicanje polovnjaka. Ne moze Grcka po svojoj volji prodavati F-16 naokolo.

_________________
-1500


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naravno da je samo spašavanje. I naša nabavka 29-ki je bila isto to. I zato su mi smešni likovi koji drobe o geopolitici ili nazivaju nabavku 12 aviona "takav posao", kao da kupujete nosač klase Gerald Ford.

Ako se kupuje ozbiljan avion onda se kupuje od zemlje koja ga je proizvela a ne od zemlje koja ga je samo kupila. Nama je takav posao važan i zato ga treba obaviti kako je red. Geopolitika je u svemu. Nas su 90-ih vukli za rukav radi odluke Croatia Airlines da se kupe Airbusi a ne Boeingovi avioni. Pa ti misli. Ameri sve pamte i bilježe...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:12 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naravno da je samo spašavanje. I naša nabavka 29-ki je bila isto to. I zato su mi smešni likovi koji drobe o geopolitici ili nazivaju nabavku 12 aviona "takav posao", kao da kupujete nosač klase Gerald Ford.


Jel' mora bas svaka druga poruka na ovoj temi biti neko tvoje prepucavanje ili pametovanje!? Pusti nas da razglabamo o svojim problemima bez tvojih djetinjastih upadica. Kad vec ne pridonosis temi kostruktivno, onda radije nemoj nikako. Na svaki moguci nacin si suvisan ovdje.

_________________
-1500


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ipak je daleko više suvišan ovaj matori troler koji vas zajebava da kupujete Rafale.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
Mozda, ali to je "nas" problem. Nema potrebe za tolikim trolanjem.

Inace, informacija o Rafaleu je tocna. Iznenadjujuca, ali tocna. U igri je i taj avion. Ja se i dalje kladim na Barake, ali Rafale je postao validna opcija.

_________________
-1500


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne trolujem. Sve što sam napisao je bilo iskreno. Za razliku od dr.Maga, koji vas očigledno zajebava.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 14 sij 2020, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zašto bi Grci vama prodavali avione koje nadograđuju za sebe!? To je potpuno besmisleno.

Grci mogu samo da vam prodaju ono što su vam već nudili, pa vi ako baš hoćete, zovite Amere da vam ih budže.


Ne mogu Grci ništa mimo SAD-a, tj LM-a, što se vidjelo na primjeru Baraka.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO