HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 317  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
novem je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Zašto bi mi kupovali američke avione zbog nekih donacija, pa oni doniraju skoro svakom u NATO-u i to nije nikakva izlika. Ti avioni koje bi kupli bi bili daleko skuplji od svega što su oni nama dali. Treba uzeti najbolje i gledati naše interese a amere ko hebe, dokazali su se naši glavni neprijatelji u BiH. Treba se vezati za EU koja je buduća supersila. Rafale je osim toga i najbolji izbor od svih. Čisto radi sranja kojeg su nam ameri priredili zadnji put s Barakom bi ih odhebao i odabrao Francuze. Treba ih naučit pameti da nismo njihova pudla nego suverena zemlja.


Ne daju se donacije tek tako na lijepe oči. Cilj je da se ojača suradnja, vežeš za
određene proizvode i naravno kod njih s vremenom naručuje bolja verzija. EU od 1992. pokušava biti supersila. Ekonomski sigurno jeste, politički je to velika bauštela. Npr. pet godina nema kompromisa oko migranata, jer svaka zemlja drugačije razmišlja, dalje je nepotrebno komentirati.

Pogledaj lijepo listu američkih donacija saveznicima, nismo mi jedini niti išta posebni, doniraju oni svima u savezu, najviše Izraelu naravno.
Ne razumijem zašto se amerika tako slijepo sljedi, sjetite se što je zadnji put bilo kad smo sljedili bespogovorno jednu silu, pa smo se junačili Berlin pao Ođak nije, rezultat toga svi znamo. Amerika je 90-ih bila na povijesnom maksimumu i to je to, tada su jedino oni bili bitni sada više nisu. Treba se prešaltavati na EU koja postaje jedna od supersila svijeta. Puno ti je bliža Francuska koja je pored nas u EU i skojom svakodnevno skoro imamo posla preko institucija nego tamo neka Amerika s kojom imaš slabu ekonomsku razmjenu i tu i tamo nas se sjete.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Odgovor si već dobio.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Bobovac je napisao/la:
A može i F16 Viper... 150-200 milijuna dolara po komadu pa kupuj koliko hoćeš...

Ako ne može Rafale (novije tranše), može Viper. Sve odgovara u odnosu na migove. Uglavnom, sa tehničke strane slatke muke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 234
Što manji troškovi održavanja i što veća nosivost. Da bi bilo novca za unaprjeđenje HKoV-a u nadolazećim godinama, povećanje ljudstva. A da avioni mogu istovariti što veći ubojiti teret po naletu. Dakle čak i ogoljeni Izraelski F16 su super opcija. Može se uzet čitava eskadrila s komplet naoružanjem i obukom za cijenu 12 novih bez ičega. I dobijaš partnerstvo s Izraelom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778


Napokon :zivili

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
slika

Što mislite hoće li ovi naši u komisiji gledati Janove epizode i preoporuke za avione. :zubati
Kladit bi se dao da se čovijek bolje u to razumije od 90% tih likova tamo.

Isto tako ne bi bilo loše da ga psolušaju, očito navija za Francuze. :aleale

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
weasel je napisao/la:
slika

Što mislite hoće li ovi naši u komisiji gledati Janove epizode i preoporuke za avione. :zubati
Kladit bi se dao da se čovijek bolje u to razumije od 90% tih likova tamo.

Isto tako ne bi bilo loše da ga psolušaju, očito navija za Francuze. :aleale

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Transfer blama.

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 15:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
dudu je napisao/la:
Da se razumijemo, bolje od F-16 Block 70 ni nema na ovom natječaju, tako da ako se i odlučimo za Amere nije da gubimo u tom slučaju.


Moze li se ovo objasniti u 2-3 natuknice ?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Robbie MO je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Da se razumijemo, bolje od F-16 Block 70 ni nema na ovom natječaju, tako da ako se i odlučimo za Amere nije da gubimo u tom slučaju.


Moze li se ovo objasniti u 2-3 natuknice ?

- Nov puc glanc
- Jedan motor (upravljivost, agilnost, troškovi itd)
- Elektronika i naoružanje boli glava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 16:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Moze li se ovo objasniti u 2-3 natuknice ?

- Nov puc glanc
- Jedan motor (upravljivost, agilnost, troškovi itd)
- Elektronika i naoružanje boli glava


thanks

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Moze li se ovo objasniti u 2-3 natuknice ?

- Nov puc glanc
- Jedan motor (upravljivost, agilnost, troškovi itd)
- Elektronika i naoružanje boli glava


Plus najkorišteniji avion i jedini uistinu dokazan, toliko da je već malo i dosadan.

Meni je glavni minus image, neš ti eksluzivnosti, kupuju ga Bugari i Slovaci.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 234
Blok 70 platiš, ali nije tvoj. Ako ti zaista zatreba, ne možeš ga upotrijebiti ako Hamerika tako odluči, blokiraju ga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
dudu je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
- Nov puc glanc
- Jedan motor (upravljivost, agilnost, troškovi itd)
- Elektronika i naoružanje boli glava


Plus najkorišteniji avion i jedini uistinu dokazan, toliko da je već malo i dosadan.

Meni je glavni minus image, neš ti eksluzivnosti, kupuju ga Bugari i Slovaci.


:HVO
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Inace postoji jos jedan razlog zasto je Rafale Car za sve ostale avione iz ponude. Rafale može ponjeti 9.500 kilograma ubojitog tereta. Ima preko 14 točaka na trupu i krilima gdje se može postaviti što nas je volja. Od svih zapadnih aviona sam F-15 može ponjeti više ubojitog tereta. Dakle puno više od manjušnog F-16 i one švedske kosilice.

Pogledajte samo ovu sliku....

slika

Jedan prelet ovog rafala nad neprijateljem i tko god je s krive strane okidača jao njemu.

Nama treba lovac koji ima takve sposobnosti, pogotovo lovac koji je tako dobar bombarder.

Kolika je ovo ubojita snaga, a to je samo jedan avion, mi bi ih imali 12 i svaki bi mogao 3-4 sata rokati po neprijatelju prije no potroši gorivo.

HRZ bi bio glavni od Berlina do Istambula s ovim.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Mar-kan je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Plus najkorišteniji avion i jedini uistinu dokazan, toliko da je već malo i dosadan.

Meni je glavni minus image, neš ti eksluzivnosti, kupuju ga Bugari i Slovaci.


:HVO
slika


To Robbie na zadatku? :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
novem je napisao/la:

To Robbie na zadatku? :zubati

Pa di je ta termoelektrana sunce mu...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
novem je napisao/la:
To Robbie na zadatku? :zubati


E, kapetan Mikula Mali callsign Robbie :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Mar-kan je napisao/la:
novem je napisao/la:
To Robbie na zadatku? :zubati


E, kapetan Mikula Mali callsign Robbie :zubati


Odmah sam ga prepoznao. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 19 ruj 2020, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
weasel je napisao/la:
Inace postoji jos jedan razlog zasto je Rafale Car za sve ostale avione iz ponude. Rafale može ponjeti 9.500 kilograma ubojitog tereta. Ima preko 14 točaka na trupu i krilima gdje se može postaviti što nas je volja. Od svih zapadnih aviona sam F-15 može ponjeti više ubojitog tereta. Dakle puno više od manjušnog F-16 i one švedske kosilice.

Pogledajte samo ovu sliku....

slika

Jedan prelet ovog rafala nad neprijateljem i tko god je s krive strane okidača jao njemu.

Nama treba lovac koji ima takve sposobnosti, pogotovo lovac koji je tako dobar bombarder.

Kolika je ovo ubojita snaga, a to je samo jedan avion, mi bi ih imali 12 i svaki bi mogao 3-4 sata rokati po neprijatelju prije no potroši gorivo.

HRZ bi bio glavni od Berlina do Istambula s ovim.


Rogati avion, -- jednorog

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 ruj 2020, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 ruj 2020, 14:04
Postovi: 234
Običaj je da zemlja-kupac avionima u sastavu svog ratnog zrakoplovstva daje domaće ime. Pa tako Izraelci svoje F-16 zovu Barak, Sufa Itd.

Predlažem ime USKOK za novog hrvatskog bombardera, kojeg god da se uzme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 ruj 2020, 01:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ministry of Sound je napisao/la:
I ja sam za Rafale po većini parametara ali uvijek ima ono ali. Je li đon obraz primati od Amera dobru sadaku, njome se i kurčiti (Kiowe i ostalo), i to uopće ne valorizirati pri kupnji aviona? Suprotno sam od Amerofila, oni su zaslužni za 90% nedaća hrvatskog naroda u BiH, ali treba stati na loptu pa vidjeti je li nepošteno primati sadaku (nelošu) i to nimalo ne vratiti. Prije nego što kažete da se Ameri samo rješavaju starog gvožđa, pa mogli su se tako i Francuzi i ostali riješiti nekih starih helikoptera i svega ostalog.

Teškog srca vjerojatno za F-16, ali samo ukoliko bi se mogla u to uglaviti politika, pogotovo u BiH.

Inače, Francuzi mi idu na živce, nisam ih nikad mogao podnositi poslovno, ali imam jednu slabost prema njima. Ničim izazvani, Francuzi su donacijama izgradili lijepu crkvu u selu moga oca, tamo prije skoro 100ak godina.

Citat:
rješavaju starog gvožđa

Starog pleksiglasa u slučaju Kiowa. Da, da, jasno mi je da je figure of speech, samo se kurčim činjenicom da znam od čega su napravljene.

Citat:
Inače, Francuzi mi idu na živce

Unapred se izvinjavam ako stvarno postoji legitiman razlog što ti idu na živce, ali ovako na prvu loptu zaključujem da su te Anglosaksonci jako dobro istrenirali da ih mrziš (ovo nije samo zbog ove izjave palo sa neba, nego sam to zaključio jer je ovo jedno hiljaditi post u kojem izražavaš prezir i nipodaštavanje prema njima, kao original Englez).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 ruj 2020, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
novem je napisao/la:

Ne daju se donacije tek tako na lijepe oči. Cilj je da se ojača suradnja, vežeš za
određene proizvode i naravno kod njih s vremenom naručuje bolja verzija. EU od 1992. pokušava biti supersila. Ekonomski sigurno jeste, politički je to velika bauštela. Npr. pet godina nema kompromisa oko migranata, jer svaka zemlja drugačije razmišlja, dalje je nepotrebno komentirati.

Pogledaj lijepo listu američkih donacija saveznicima, nismo mi jedini niti išta posebni, doniraju oni svima u savezu, najviše Izraelu naravno.
Ne razumijem zašto se amerika tako slijepo sljedi, sjetite se što je zadnji put bilo kad smo sljedili bespogovorno jednu silu, pa smo se junačili Berlin pao Ođak nije, rezultat toga svi znamo. Amerika je 90-ih bila na povijesnom maksimumu i to je to, tada su jedino oni bili bitni sada više nisu. Treba se prešaltavati na EU koja postaje jedna od supersila svijeta. Puno ti je bliža Francuska koja je pored nas u EU i skojom svakodnevno skoro imamo posla preko institucija nego tamo neka Amerika s kojom imaš slabu ekonomsku razmjenu i tu i tamo nas se sjete.

Dobiješ za džabe nešto što bi oni inače bacili u đubre i zauzvrat kupuješ rezervne delove i plaćaš tehničku podršku. Nisu oni sisali vesla i nisu postali najmoćnija zemlja na svetu jer su radili stvari iz altruizma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 ruj 2020, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Da se razumijemo, bolje od F-16 Block 70 ni nema na ovom natječaju, tako da ako se i odlučimo za Amere nije da gubimo u tom slučaju.

Ne gubite ništa osim ogromne količine novca zbog razlike u ceni, ali stoji činjenica da su najbolji, jer su ipak novoproizvedeni. Nego, nešto nisam baš siguran u tu tvoju tvrdnju o rokovima, to možda piše jedino u vašem zahtevu i nigde drugde osim tamo. Nekako sumnjam da bi zbog vaše nevelike narudžbe od 12 aviona zajebavali kupce koji su već potpisali ugovor i čekaju isporuku. Da ste naručili 200, dali bi vam i da ih pravite po licenci, kao Turcima, kada bi imali kapaciteta. Ali za 2/3 eskadrile da imate specijalan status, pa i ne zvuči baš realno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 20 ruj 2020, 06:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Da se malo ohladimo, trenutna francuska ponuda je zadnja na listi favorita, osim ako u BAFO ne pogaze konkurente.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7916 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 317  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO