HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 13:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 950 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 07 sij 2021, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
pomocnik kuhara je napisao/la:
Brane je napisao/la:
To treba vratit nazad...

Da, treba vratiti natrag, kao i onih zasad fiktivnih milijun eura. Od samog starta su počeli prebrojavati žrtve, pa su izračunali da su u potresu poginula 2,5 Srbina. Sad šalju pomoć samo svojima. Ne samo da treba vratiti ovu pomoć, nego odbiti njima poslati pomoć za svaku njihovu prirodnu katastrofu. Drugim riječima, oni bi da im se pomogne, a pomagali bi samo Srbima u Hrvatskoj.


Ne, ne treba vracati, pomazuci srbe, pomazu indirektno hrvate. Osim toga RH je tijekom poplava i klizista pomagala Hrvate u BiH i Sremu!

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27387
Citat:
VRHUNSKA KVALITETA

Tražene stambene kontejnere (g)rade i ljudi iz BiH! Ima ih i na Antarktici, a cijena im je povoljna
https://www.dnevnik.ba/vijesti/trazene- ... jena-im-je



Bogat asortiman proizvoda.

https://tehnix.hr/wp-content/uploads/20 ... R.web_.pdf

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 11:16 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Baš smo se ja i brat sitili kako je davni dana naš susjed koji je volio popit prepričava kako je radio na obnovi iza Oluje i kako se masovno kralo. Gledaš snimke rusevina pa da nigdi ne viri mata, nigdi armature.

Drzavno odvjetnistvo da radi posa bi krenilo masovno gonit ekipu koja je vodila obnovu i nadzorne inzenjere koji su se pravili slipi i gluvi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 14:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Burbon je napisao/la:
Baš smo se ja i brat sitili kako je davni dana naš susjed koji je volio popit prepričava kako je radio na obnovi iza Oluje i kako se masovno kralo. Gledaš snimke rusevina pa da nigdi ne viri mata, nigdi armature.

Drzavno odvjetnistvo da radi posa bi krenilo masovno gonit ekipu koja je vodila obnovu i nadzorne inzenjere koji su se pravili slipi i gluvi.


Koliko sam ja vidio na terenu, većina novog je opstala. Vjerojatno ima iznimki, ali ipak je 95% ruševina stara gradnja.

Prdimenzionira se priča o obnovi, iako to treba istražiti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Isto bi 95% bilo previše, mada razumin sta oces rec.

Jedan zanimljiv element je bura. Naime zbog orkanskih udara bure kuće u jadranskom i dinarskom pojasu imaju jače građena krovišta jer bi se inače cigla svaki put razletila u pičku materinu. Toga na sjeveru nema, prije 2-3 god je jednom prilikom malo čudno u Zagrebu zapuvala bura, nas je čak pustilo s posla ranije :D bila je relativno velika steta po gradu i nisan se moga načudit panici kod ljudi. I sad nas par koji smo odoli di je bura normalna pojava pokusavamo objasnit da je smisno paničarit i da tolika steta od malo vitra nije normalna al ispadaš lud. Ljudi naprosto nisu navikli na to i gradnja krovova je totalno drugačija, posebno starija. Eto jedan zanimljiv element.

Zanimljiv je i utjecaj baustelaca, u doba juge dinarsko podrucje je davalo najviše gasterbajtera i baustelaca pa je kod nas osim fascinacije s njemačkim autima solidna fascinacija baustelom ono beton zeljezo hrpa njemackih izraza. Meni je to uvik bilo komicno kad bi ja i stari nesto radili a on psuje na njemackom kako ga je 70-ih naučilo u Austriji i Bavarskoj :D Al ostala je dobra stvar, kuće po dalmatinskon zagori su jebeni bunkeri saliveni od armiranog betona. Cesto poprilicno ruzne al cvrste u picku materinu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 14:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Burbon je napisao/la:
Isto bi 95% bilo previše, mada razumin sta oces rec.


Ako si točno u epicentru i otvori se pukotina u tlu, teško da i nova gradnja opstaje, no opet, bijavši dolje, vidim da je skoro sve srušeno staro.

Ružno je reć, ali potres je uvelike uvrzao procese koji su neizbježni, zamjene starih objekata novim. Samo su ljudske žrtve stvarni gubitak.

Nažalost, u Zagrebu će bojim se čitava ta stara gradnja ostati do idući put.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 14:35 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
divizija je napisao/la:
Burbon je napisao/la:
Isto bi 95% bilo previše, mada razumin sta oces rec.


Ako si točno u epicentru i otvori se pukotina u tlu, teško da i nova gradnja opstaje, no opet, bijavši dolje, vidim da je skoro sve srušeno staro.

Ružno je reć, ali potres je uvelike uvrzao procese koji su neizbježni, zamjene starih objekata novim. Samo su ljudske žrtve stvarni gubitak.

Nažalost, u Zagrebu će bojim se čitava ta stara gradnja ostati do idući put.


Ma u epicentru kod takvog potresa jasno ne možeš proći bez šteta ali bilo bi je puno manje s kvalitetnijom gradnjom.

Ne samo Zavreb nego svi gradovi imaju zapustene centre, šta je posljedica nerješenog pravnoimovinskog stanja. To se sporo i nikako ne riješava i samo je pitanje kad ce dpci do vece tragedije. Svaki centar je opasna zona po život.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 17:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27387
Montažna. :palacgore1

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 19:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
[quote="Burbon"]Isto bi 95% bilo previše, mada razumin sta oces rec.

Jedan zanimljiv element je bura. Naime zbog orkanskih udara bure kuće u jadranskom i dinarskom pojasu imaju jače građena krovišta jer bi se inače cigla svaki put razletila u pičku materinu. Toga na sjeveru nema, prije 2-3 god je jednom prilikom malo čudno u Zagrebu zapuvala bura, nas je čak pustilo s posla ranije :D bila je relativno velika steta po gradu i nisan se moga načudit panici kod ljudi. I sad nas par koji smo odoli di je bura normalna pojava pokusavamo objasnit da je smisno paničarit i da tolika steta od malo vitra nije normalna al ispadaš lud. Ljudi naprosto nisu navikli na to i gradnja krovova je totalno drugačija, posebno starija. Eto jedan zanimljiv element.

Zanimljiv je i utjecaj baustelaca, u doba juge dinarsko podrucje je davalo najviše gasterbajtera i baustelaca pa je kod nas osim fascinacije s njemačkim autima solidna fascinacija baustelom ono beton zeljezo hrpa njemackih izraza. Meni je to uvik bilo komicno kad bi ja i stari nesto radili a on psuje na njemackom kako ga je 70-ih naučilo u Austriji i Bavarskoj :D Al ostala je dobra stvar, kuće po dalmatinskon zagori su jebeni bunkeri saliveni od armiranog betona. Cesto poprilicno ruzne al cvrste u picku materinu :D[/quote :zrinjski1 ]


Vi, tko šiptari, jake utvrde i puškarnice spremali se za rat, da ni tenk to ne može orušiti. Višekatnice tko osmatračnice.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
K:M je napisao/la:
Burbon je napisao/la:
Isto bi 95% bilo previše, mada razumin sta oces rec.

Jedan zanimljiv element je bura. Naime zbog orkanskih udara bure kuće u jadranskom i dinarskom pojasu imaju jače građena krovišta jer bi se inače cigla svaki put razletila u pičku materinu. Toga na sjeveru nema, prije 2-3 god je jednom prilikom malo čudno u Zagrebu zapuvala bura, nas je čak pustilo s posla ranije :D bila je relativno velika steta po gradu i nisan se moga načudit panici kod ljudi. I sad nas par koji smo odoli di je bura normalna pojava pokusavamo objasnit da je smisno paničarit i da tolika steta od malo vitra nije normalna al ispadaš lud. Ljudi naprosto nisu navikli na to i gradnja krovova je totalno drugačija, posebno starija. Eto jedan zanimljiv element.

Zanimljiv je i utjecaj baustelaca, u doba juge dinarsko podrucje je davalo najviše gasterbajtera i baustelaca pa je kod nas osim fascinacije s njemačkim autima solidna fascinacija baustelom ono beton zeljezo hrpa njemackih izraza. Meni je to uvik bilo komicno kad bi ja i stari nesto radili a on psuje na njemackom kako ga je 70-ih naučilo u Austriji i Bavarskoj :D Al ostala je dobra stvar, kuće po dalmatinskon zagori su jebeni bunkeri saliveni od armiranog betona. Cesto poprilicno ruzne al cvrste u picku materinu :D[/quote :zrinjski1 ]


Vi, tko šiptari, jake utvrde i puškarnice spremali se za rat, da ni tenk to ne može orušiti. Višekatnice tko osmatračnice.


E pajdo moj, takav ti je pojas dalmatinskog zaleđa, zavrsja i hercegovine, svaka kuca je bunker višekatnica. Dobar dio ima i posten podrum, moj je uklesan u zivu stinu, usrid lita u njemu nije vise od 10 stupnjeva, za vino, ili skloniste.

Oruzje se masovno vracalo al svatko je ostavio pokoji komad, nek se nađe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 11 sij 2021, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Lijepa gesta ! :palacgore1

Citat:
Gesta sarajevskog policajca u razrušenoj Petrinji ganula cijelu regiju: ‘Bilo je to teško gledati‘

slika

Dan nakon stravičnog potresa u Petrinji, pomoć u Hrvatsku stiže iz cijele Europe. Imuni na razaranje gradova u Hrvatskoj - Petrinji, Glini, Sisku, Zagrebu... - nisu ostali ni građani Bosne i Hercegovine. Već prvim jutrom iza tog 29. prosinca, kad je potres magnitude 6,2 po Richteru pogodio Petrinju, na noge su se digli i građani glavnog grada BiH. Pomoć je krenula iz Velike Kladuše, pa Mostara, Tuzle, Zenice, Sarajeva...

No u prvi plan posljednjih dana izbio je jedan Bosanac. Naime, na društvenim mrežama pojavila se fotografija policajca u uniformi koji sa zemlje u porušenoj Petrinji iz blata podiže zastavu Hrvatske.

- Policajac iz Bosne i Hercegovine u ruševinama grada Petrinje (Hrvatska), koju je potres sravnio do zemlje, pronalazi zastavu Republike Hrvatske i s poštovanjem postupa sa simbolom države. Budimo ljudi! Veliko je srce bosansko - navodi se u objavi na Instagram profilu Nermina Saraja, uz koju su objavljene i dvije fotografije Bosanca koji s velikim poštovanjem postupa prema zastavi RH.

Portal Radiosarajevo.ba otkrio je identitet policajca iz BiH - riječ je o Sarajliji Samiru Mirviću, zapovjedniku Jedinice za intervenciju i podršku pri Direkciji za koordinaciju policijskih tijela BiH.

Mirvić je portalu potvrdio da je fotografija nastala u Petrinji te da je on na njoj.

- Da, točno je da sam ja na toj fotografiji koja se dijeli društvenim mrežama. Sve se dogodilo kad smo u petak krenuli iz Sarajeva dostaviti pomoć Petrinji i Glini. Akciju pomoći organizirao je Alija Jašarević, njegovo udruženje veterana brigade Starog Grada. On se obratio mojoj direkciji, a direktor Mirsad Vilić dao je podršku da naš tim sudjeluje u ovoj akciji pomoći prijateljima u Hrvatskoj - priča Mirvić za portal Radiosarajevo.ba.

Kaže da je cilj humanitarne akcije bila pomoć za kolege iz policijskih stanica Petrinja i Glina.

- Malo smo se išli prošetati gradom kako bismo, ako to bude potrebno, još nekome pomogli od građana. U prolasku pored ruševina, vidio sam u blatu hrvatsku zastavu. Bilo mi je teško gledati zastavu Hrvatske u blatu, imao sam neki loš osjećaj, onako ljudski. Sagnuo sam se, podigao je, smotao i stavio uz ulazna vrata, u nadi da će je vlasnik pronaći i uzeti. Nisam ni znao da su me prijatelji slikali i sve objavili na Instagramu. Mislim da nisam nikakav heroj, ali da imam veliko srce bosansko, imam. Uostalom, kao i svi Bosanci - izjavio je Samir Mirvić, Bosanac o kojemu priča cijela regija.

Na pitanje kakva je situacija u Petrinji i Glini, Mirvić kaže - vrlo teška.

- Jako teška, ti ljudi koji su sve ovo preživjeli za mene su veliki heroji. Želim im da izdrže i da im Bog da snage, da se tlo konačno smiri - rekao je Samir Mirvić za Radiosarajevo.ba i iz privatnog albuma poslao nekoliko fotografija druženja s kolegama policajcima iz Petrinje i Gline.

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
U tijeku je medijska hajka na vladu i sustav. Jedva su dočekali da o nečem mogu pisat. Pišu laži naravno jer na Banovini sve funckionira i svi imaju sve što im je potrebno.

Bože sačuvaj da nešto korisno rade, samo promoviraju kaos, nered, nemir i svađu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 18:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16345
..je i grmoja nakon deset dana dosa i žali se da mu ne daju kuvat..haha..sutra će doc panj Bulj ibbice pokrali ukrali..samo nesto su mi tihibiz dp ...hladno valjda domoljublje..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2020, 02:45
Postovi: 210
Šta je je, oporba fino bere političke poene i okreće javnost na svoju stranu pred lokalne izbore, s obzirom kako se HDZ pokazao u ovoj situaciji, i svojom ažurnošću, sposobnosti da državne strukture adekvatno reagiraju na ovakav nemili događaj (da niti ne pričam kako se apsolutno ništa nije pokrenulo u Zagrebu, evo 10 mjeseci od tamošnjeg potresa), i još su na vidjelo izašli "kosturi iz ormara" po pitanju krađa tokom poslijeratne obnove kuća ("divni" HDZ-ov župan Žinić), i sad kao šlag na torti ovaj nesposobni državni Pleter, ma milina :zubati

_________________
Prvo sapun, onda parfem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5103
LakePlacid je napisao/la:
Lijepa gesta ! :palacgore1

Citat:
Gesta sarajevskog policajca u razrušenoj Petrinji ganula cijelu regiju: ‘Bilo je to teško gledati‘

slika

Dan nakon stravičnog potresa u Petrinji, pomoć u Hrvatsku stiže iz cijele Europe. Imuni na razaranje gradova u Hrvatskoj - Petrinji, Glini, Sisku, Zagrebu... - nisu ostali ni građani Bosne i Hercegovine. Već prvim jutrom iza tog 29. prosinca, kad je potres magnitude 6,2 po Richteru pogodio Petrinju, na noge su se digli i građani glavnog grada BiH. Pomoć je krenula iz Velike Kladuše, pa Mostara, Tuzle, Zenice, Sarajeva...

No u prvi plan posljednjih dana izbio je jedan Bosanac. Naime, na društvenim mrežama pojavila se fotografija policajca u uniformi koji sa zemlje u porušenoj Petrinji iz blata podiže zastavu Hrvatske.

- Policajac iz Bosne i Hercegovine u ruševinama grada Petrinje (Hrvatska), koju je potres sravnio do zemlje, pronalazi zastavu Republike Hrvatske i s poštovanjem postupa sa simbolom države. Budimo ljudi! Veliko je srce bosansko - navodi se u objavi na Instagram profilu Nermina Saraja, uz koju su objavljene i dvije fotografije Bosanca koji s velikim poštovanjem postupa prema zastavi RH.

Portal Radiosarajevo.ba otkrio je identitet policajca iz BiH - riječ je o Sarajliji Samiru Mirviću, zapovjedniku Jedinice za intervenciju i podršku pri Direkciji za koordinaciju policijskih tijela BiH.

Mirvić je portalu potvrdio da je fotografija nastala u Petrinji te da je on na njoj.

- Da, točno je da sam ja na toj fotografiji koja se dijeli društvenim mrežama. Sve se dogodilo kad smo u petak krenuli iz Sarajeva dostaviti pomoć Petrinji i Glini. Akciju pomoći organizirao je Alija Jašarević, njegovo udruženje veterana brigade Starog Grada. On se obratio mojoj direkciji, a direktor Mirsad Vilić dao je podršku da naš tim sudjeluje u ovoj akciji pomoći prijateljima u Hrvatskoj - priča Mirvić za portal Radiosarajevo.ba.

Kaže da je cilj humanitarne akcije bila pomoć za kolege iz policijskih stanica Petrinja i Glina.

- Malo smo se išli prošetati gradom kako bismo, ako to bude potrebno, još nekome pomogli od građana. U prolasku pored ruševina, vidio sam u blatu hrvatsku zastavu. Bilo mi je teško gledati zastavu Hrvatske u blatu, imao sam neki loš osjećaj, onako ljudski. Sagnuo sam se, podigao je, smotao i stavio uz ulazna vrata, u nadi da će je vlasnik pronaći i uzeti. Nisam ni znao da su me prijatelji slikali i sve objavili na Instagramu. Mislim da nisam nikakav heroj, ali da imam veliko srce bosansko, imam. Uostalom, kao i svi Bosanci - izjavio je Samir Mirvić, Bosanac o kojemu priča cijela regija.

Na pitanje kakva je situacija u Petrinji i Glini, Mirvić kaže - vrlo teška.

- Jako teška, ti ljudi koji su sve ovo preživjeli za mene su veliki heroji. Želim im da izdrže i da im Bog da snage, da se tlo konačno smiri - rekao je Samir Mirvić za Radiosarajevo.ba i iz privatnog albuma poslao nekoliko fotografija druženja s kolegama policajcima iz Petrinje i Gline.


Jeftina propaganda by muslims...

Nema pedlja di HV nije prošo ili navijači BBB, Torca... i zastava leži na podu... moš si mislit i baš neko slika u to isto vrime...i sad se objavljuje...

Za ovo bi SOA odnosno VSOA trebale pogurat istragu, jer ovo je pomno isplanirano u "bakirevoj kuhinji" u to sam siguran 100%

Naravno FALA svakom poštenom čovjeku iz BH koji je pružio pomoć!

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2019, 15:02
Postovi: 927
Sisački biskup izjavio je da je "potres podmukao i nepredvidiv i protiv njega se ne može boriti kao protiv Turaka, komunista i Srba"

:D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 12 sij 2021, 22:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16345
Krilnik je napisao/la:
Šta je je, oporba fino bere političke poene i okreće javnost na svoju stranu pred lokalne izbore, s obzirom kako se HDZ pokazao u ovoj situaciji, i svojom ažurnošću, sposobnosti da državne strukture adekvatno reagiraju na ovakav nemili događaj (da niti ne pričam kako se apsolutno ništa nije pokrenulo u Zagrebu, evo 10 mjeseci od tamošnjeg potresa), i još su na vidjelo izašli "kosturi iz ormara" po pitanju krađa tokom poslijeratne obnove kuća ("divni" HDZ-ov župan Žinić), i sad kao šlag na torti ovaj nesposobni državni Pleter, ma milina :zubati

..da baš će se nabrat narod će nasjest na propagandu dp i možemo koji vjerojatno skupa idu na lokalne izbore..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Krilnik je napisao/la:
Šta je je, oporba fino bere političke poene i okreće javnost na svoju stranu pred lokalne izbore, s obzirom kako se HDZ pokazao u ovoj situaciji, i svojom ažurnošću, sposobnosti da državne strukture adekvatno reagiraju na ovakav nemili događaj (da niti ne pričam kako se apsolutno ništa nije pokrenulo u Zagrebu, evo 10 mjeseci od tamošnjeg potresa), i još su na vidjelo izašli "kosturi iz ormara" po pitanju krađa tokom poslijeratne obnove kuća ("divni" HDZ-ov župan Žinić), i sad kao šlag na torti ovaj nesposobni državni Pleter, ma milina :zubati

Ne bi ni Švicarska reagirala adekvatno na elementarnu nepogodu koju je nemoguće predvidit i te jačine. Zatim ti se sleti u jedan porušeni grad par tisuća ljudi sa par stotina vozila svi traže nešta svoje, svi misle da pomažu, a ustvari odmažu.

Na kraju je dobro i ispalo.

Obnova Banovine je 90% obavljena korektno, radi se o potresu 6.4 po rictheru kojeg nije izdržala ni novogradnja.

Pleter jest sumnjiva firma i trebalo bi ju ugasit, ali šta sad ljudi nisu bili zadovoljni kad ih nije bilo, sad kad su došli opet nisu zadovoljni. Ustvari su najnezadovoljniji oni kuhari koji su tu mislili ostati i zaraditi nešto, ovako su 10 dana volontirali pa im sad krivo.

To nezadovoljstvo ustvari šire mediji i komentatori npr. ko @divizija. Malo tko će se od stradalih ljudi požalit na nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Oporba bi bila retardirana da ne skače oko ovog, sta bi tribali davat podrsku vladi? Onda nisu oporba nek uđu u vlast.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Burbon je napisao/la:
Oporba bi bila retardirana da ne skače oko ovog, sta bi tribali davat podrsku vladi? Onda nisu oporba nek uđu u vlast.

Oporba da, mediji ne.

Ali s obzirom da su kod nas mediji i SDP/(Ne)Možemo jedno te isto, onda si upravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
1986 je napisao/la:
Burbon je napisao/la:
Oporba bi bila retardirana da ne skače oko ovog, sta bi tribali davat podrsku vladi? Onda nisu oporba nek uđu u vlast.

Oporba da, mediji ne.

Ali s obzirom da su kod nas mediji i SDP/(Ne)Možemo jedno te isto, onda si upravu.


Koliko znam vecina medija su u privatnim rukama, s tim da 2 najveca tiskana su otvoreno uz plenkovica (mada zabranjeni pokusava glumit kao neki balans tesko je vise razumit koji je njihov stav). Od portala ima svega i svacega stvarno cvate 1000 cvijetova reka bi drug Mao. HRT je drzavni al televiziju gledaju samo još penzioneri.

Osim toga nije ovo jugoslavija ko kaže da mediji moraju bit uz vlast?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Mađarska će obnoviti petrinjsku Prvu osnovnu školu te crkvu u Žažini

https://kamenjar.com/madarska-ce-obnovi ... -u-zazini/

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 17:06 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Bravo ugari, lipa gesta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
Sve zemlje u dometu Rafala se razmeću s poklonima, Turci šalju kontejnere kakve hoćeš, Austrijanci montažne kućice svih vrsta, Srbija uplatila milijun eura samo da se zabilježi, Madjari bi gradili za džabe, jedino baznian muzlims prijete i traže koridor do otvorenog mora. Jao budala.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Potres u Petrinji (Glina, Sisak, Zagreb...)
PostPostano: 13 sij 2021, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
Brane je napisao/la:
Krilnik je napisao/la:
Je, opet je baš fino zadrmalo, ako ovako potraje i ove zgrade/kuće koje nisu previše oštećene će postati statički nesigurne, već 10 dana se trese.

Dosad dva 5+ i jedan 6+, ove ispod 5 više ni ne brojimo, četvorki je bilo barem desetak.



Najgore mi, hoće nakon ove petice drmnut i jedna šestica ko prošli tjedan, to će me psihološki ubit narednih par dana, pogotovo što tako nešto može složit već pomalo načetu kuću :zubati
(stavio sam smajlić, al nije mi do smijeha)

Da pušing...mogu samo zamislit kako ti je... :palacgore2

Kod mene (istok ZG) treska skoro cijeli dan...e sad naravno nisam stručnjak, al imam par teorija koje ću podijelit sa svima vama

1) POTRES
- roknut će još jači potres ZG (oko 7R) tu teoriju baziram na tome da treska od ovog u Petrinji (nakon zagrebačkog nije ništa vibriralo/ljuljkalo, osim pet-šest potresa) već tjedan dana i to satima, nije jako al osjeti se fino (i sad dok sjedim i pišem)
- znači da se nešto događa ispod možda Medvednica klizi il dio nje, to znači da ima neki pad dolje i kad udari u dno to se mora osjetit.
- ja ne mogu vjerovat da nitko o tome ne priča na HRT-u i ostali...možda je cenzura HDZ je poznat po tome, jednostavno su preglupi da bi bilo što napravili...jeb..te pa nazovi jeb...ni Japan i traži da ti pošalju najbolje stručnjake da istraže šta se događa...možda nije ništa (postoji neko realno objašnjenje) a možda se sprema katastrofa maximalnih razmjera mislim na 100-tine poginulih u ZG i okolici...

2) VULKAN
- ovo je najluđa teorija i vjerovatno najsmješnija ekipi...al tu iznad Medvednice su izvori tople vode, Stubičke toplice, Krapinske toplice, Varaždinske toplice, a prema istoku Daruvarske toplice, to znači da je magma/lava blizu površine i da moja teorija nije skroz bez pokrića...čak je na zapadu ZG bio izvor tople vode kod Podsuseda...
- to bi objasnilo zašto stalno treska, magma je probila slojeve i sada kuha ispod nas...(ko u onom američkom filmu) :biceovodobro

3) ODRON-PROPADANJE
- ovo mi je možda najstrašnija teorija, a to je da zbog svega nabrojanog, plus stoljetne explotacije nafte/plina na ovom području Moslavine, su se stvorili veliki krateri ispod nas koje podzemne vode ili plinovi od magme uništavaju i urušavaju
- kad se tu doda naseljavanje Zagreba, recimo koliko teži jedna zgrada il kuća puta 50.000 kuća il 10.000 zgrada to je velika masa koja je možda uzrokovala pucanje tvrdih slojeva zemlje i sad plinovi i to prodire gore i urušavaju gornje slojeve...
- inače 2018god il 2019god. u ljeto osjetila se jebe...grmljavina ispod zemlje u sred bjelog dana, al potresa nije bilo, barem se nije mogo osjetit, tako da to nitko nije registriro osim ekipe na istoku ZG čak nije bilo ni u novinama, a kamoli da su sez...zabilježili nešto službeno...ja sam imo osjećaj kao da sve propada ispod nas zbog strašne zvučne kulise...to mi je uvijek ostalo u sjećanju, jer tada se dogodilo nešto masivno ispod nas i nikad to nije istraženo, ko zna da jee možda bi predvidili sve ovo na vrijeme...


Ispričao sam kolegi za tvoje teorije neki dan, evo šalje mi sliku s obronaka Medvednice, aktivirao se vulkan. :zubati


Privitak/ci:
IMG-20210113-WA0011.jpg
IMG-20210113-WA0011.jpg [ 28.63 KiB | Pogledano 1904 put/a. ]

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 950 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO