HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 15 vel 2020, 06:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
https://narod.hr/hrvatska/drzavna-komis ... -iz-srbije

Državna komisija utvrdila nepravilnosti: Tvrtka ‘Rijeka 2020’ povrijedila je postupak javne nabave i pogodovala poduzeću iz Srbije

Trgovačko društvo RIJEKA 2020 d.o.o. zajednički su osnovali Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija, sa svrhom provođenja projekta Europska prijestolnice kulture za 2020. godinu. Skupštinu tvrtke čine Vojko Obersnel, kao predsjednik i Zlatko Komadina, član Skupštine.

Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave (DKOM) prihvatila je žalbu tvrtke Eldra iz Bregane i poništila odabir novosadske tvrtke Studio Berar rental, jer tvrtka ‘Rijeka 2020’ nije dostavila dokaz da tvrtka iz Srbije nema u Hrvatskoj dugove. Ovakva odluka ne bi bila neobična da svečanost u riječkoj luci nije već održana.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 15 vel 2020, 07:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 24 vel 2020, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Raspudić i riečki vjeroučitelj Miletić o Rieci i obćenito politici:


_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 24 vel 2020, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Cijeli taj koncept mi je ljigav, pozvati nekoga tko nije iz Rijeke I nema veze s Rijekom da priča protiv vlasti i docira s visoka kako bi trebalo biti. I onda mu se još naguziti i davati materijala. Prekršeno je moralno pravilo da se kritizira interno, a hvali prema vani, bez obzira da li u pitanju žena, grad ili država.

Raspudić tu nije ništa kriv, on je pozvan rekao ono što misli iako sve već prežvakano i ništa novo nismo čuli. Ali da li možeš zamisliti da u Zadru ili Splitu ili Širokom Brijegu lokalni voditelj pozove nekoga iz Rijeke koji će pametovati kako bi tamo trebalo urediti grad?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 25 vel 2020, 05:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
Cijeli taj koncept mi je ljigav, pozvati nekoga tko nije iz Rijeke I nema veze s Rijekom da priča protiv vlasti i docira s visoka kako bi trebalo biti. I onda mu se još naguziti i davati materijala. Prekršeno je moralno pravilo da se kritizira interno, a hvali prema vani, bez obzira da li u pitanju žena, grad ili država.

Raspudić tu nije ništa kriv, on je pozvan rekao ono što misli iako sve već prežvakano i ništa novo nismo čuli. Ali da li možeš zamisliti da u Zadru ili Splitu ili Širokom Brijegu lokalni voditelj pozove nekoga iz Rijeke koji će pametovati kako bi tamo trebalo urediti grad?


Raspudić komentira družtvenu zbilju u cieloj Hrvatskoj. Zašto bi Rieka bila posebna da ju zaobilazi, a pogotovo kad ga sami Riečani zovu i pitaju za komentar? Makar ste vi ljevičari uviek voljeli čuti kad su iz Europe i svieta dolazili u Hrvatsku kritizirati Tuđmana i Hrvatsku. To što bi neki europski birokrat izjavio protiv Tuđmana, su vam uviek bili najjači argumenti u vašem lievo-liberalnom tisku.

Kad smo kod unutarnjih kritika, a izvanjskih hvala: Je li ti smetalo kad je Josipović u Izraelu govorio o ustaškim zmijama u Hrvatskoj ili da počnemo o tomu što je Mesić po svietu govorio o Hrvatskoj?
E moji licemjerni jugovići, kad nemate kontraargumenata na kritike, onda bi iznenada počeli trabunjati o nekim moralnim pravilima, a makar je kod vas moral uviek bio relativan pojam... :neznam

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 25 vel 2020, 06:09 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Kratko i jasno - da smetalo mi je. Ja nisam nikad pred strancima iznosio negativnosti iz Hrvatske.

Rekao sam ti da nije problem Raspudić, on je pozvan i rekao što misli.
Neka se Miletić kandidira za gradonačelnika pa neka kaže sve što ima, bio bi jedini gradonačelnik koji je javno plakao na televiziji kad je dobio otkaz nakon prosvjeda u Zagrebu, a vi s desnice valjda takve plačipičke volite?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 25 vel 2020, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4442
Lokacija: Grobnik
Kaftanzoglio je napisao/la:
Kratko i jasno - da smetalo mi je. Ja nisam nikad pred strancima iznosio negativnosti iz Hrvatske.

Rekao sam ti da nije problem Raspudić, on je pozvan i rekao što misli.
Neka se Miletić kandidira za gradonačelnika pa neka kaže sve što ima, bio bi jedini gradonačelnik koji je javno plakao na televiziji kad je dobio otkaz nakon prosvjeda u Zagrebu, a vi s desnice valjda takve plačipičke volite?


U redu, onda počni čistit svoje ljevičarsko dvorište, pak kad uvjeriš Mesića i Josipovića da su nemoralni, dođi moralizirat nama ,,desničarima''. Također, Josipović i Mesić su pred pravim strancima pljuvali po Hrvatskoj, a meni Raspudić ipak nije stranac jerbo je mog hrvatskog roda. Također, s obzirom da u Rieci u najboljem slučaju živi oko 5% domaćih, meni je Raspudić u Rieci, u najmanju ruku domaći jednako kano i Željko Jovanović, a s obzirom da je Raspudić ipak moje narodnosti čak i više. Rieka je grad bez indentiteta, t.j. ovi koji danas vladaju Riekom (a koje bira većina građana), uobće ne drže do poviesti i riečke uljudbe, a to je najbolje pokazao ovaj EPK. Zar nije pomalo smiješno kad furešt iz Rieke proziva nekoga da je stranac? :zubati

Zašto bi se Miletić kandidirao za gradonačelnika Rieke? Zar neki običan čovjek koji pošteno radi svoj posao nema pravo javno komentirat loše stvari u gradu?
Smeta ti što je Miletić zaplakao, ali ovo ti je valjda zdrav humor?
slika
Nije lahko Obiju kad takve stvari mora izvoditi u javnosti, a da Soroševi mediji ne bi počeli otvarati pandorinu kutiju njegovih kriminala i skandala...
S obzirom koju je moralnu i fizičku nakazu napravio od sebe, mislim da mu ni najveći sirmomah ne zavidi na novcima koje ima...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rieka - priestolnica (ne)kulture
PostPostano: 26 vel 2020, 10:29 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Pa zašto bi se ja bavio nekim Mesićem, Josipovićem ili Stazićem i što su oni rekli prije 15 godina? To uopće nije moj svijet niti su oni u izvršnoj vlasti.

EPK je aktualna tema i više stranaca s kojima radim je to komentiralo u pozitivnom svijetlu i što sam ja sad njima trebao pričati o Obersnelu I pokazivati im videa Nina Raspudića?

Rijeka je grad specifičan i po tome da je oporba kroz 20 godina skupina bijednika, luzera I plačljivaca, kao i onaj Hrvoje Burić što je išao plakati kod Bujanca zbog EPK. U tom kontekstu treba gledati i vladavinu Obersnela. A on je rekao da mu je ovo zadnji mandat i oni koji žele vlast bi trebali znači raditi na tome ako su izbori sljedeće godine, a ne se baviti više s njim.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO