HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 17:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 793 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 10 ožu 2021, 08:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
laganini je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Ti nikad ne pišeš ništa konkretno nego samo pod svaku cijenu braniš stranku. Braniš je i od transparentnosti koju su sami obećali. Proturiječiš Plenkoviću. Neće to dobro proć...

..opet citirašsi u kontradikciji da te citiram "braniš stranku a proturiječiš Plenkoviću"..e moj veseljko...

Draži ti je Vice od Plenkovića. Orjunaška posla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 12 ožu 2021, 21:05 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2257987

Eto na, Vice plagirao doktorat :sega

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 12 ožu 2021, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..na nekoliko desetaka mjesta koristio ...plagijat teški..evo sad imbex je krenuo sad naše ustaše kreću..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 12 ožu 2021, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
"Plagirao doktorat" zvuči kao da je krivotvorio diplomu. Zapravo je prepisao dio doktorske disertacije. Ne izgleda mi kao kapacitet za toliko obrazovanje. Iznenađen sam da uopće ima fakultet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
a prije samo dvije godine došao je i do titule doktora znanosti pomorskog prometa - i to ni manje ni više nego na Sveučilištu u Osijeku. U kuloarima se još uvijek ispredaju legende i vicevi o splitskim HDZ-ovcima koji su kombijem odlazili po doktorate u Osijek, s Antom Sanaderom kao vođom puta.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/n ... o-20201123

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8241
Lokacija: Na rubu egzistencije
HHerceg je napisao/la:
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2257987

Eto na, Vice plagirao doktorat :sega


Ne mo gu će.

P. S. Ako je ovo ponajbolji kandidat, kakvi su drugi.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
HHerceg je napisao/la:
a prije samo dvije godine došao je i do titule doktora znanosti pomorskog prometa - i to ni manje ni više nego na Sveučilištu u Osijeku. U kuloarima se još uvijek ispredaju legende i vicevi o splitskim HDZ-ovcima koji su kombijem odlazili po doktorate u Osijek, s Antom Sanaderom kao vođom puta.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/n ... o-20201123

..neki se rugaju i s mostarskim..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Clint Eastwood je napisao/la:
slika

Kerum bi izmjestio Loru iz Splita i napravio marinu. Nije mu čaća i on stvarali Hrvatsku ratnu mornaricu da je on deložira iz Splita.

Drugi grad u Hrvata, a ratna luka u centru.

Treba unovčiti taj prostor. Kandidati blijedi.
Spilće ako nemaju bolje od ljaksera Keruma, što reći...
Sretno.... balkanska politička kaljuža, Gora i od bizantske.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..ima..nas Vice-gradonačelnik.. :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1799
Lokacija: Strateška autonomija
Ali najjače je ovo:

Teorijska paradigma rasta trajnog propusnosti izazvala je operativna, društvena i ekološka zabrinutost, s obzirom na rizik od prekomjernog kapaciteta i disekonomija razmjera.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 18:20 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Koji doktor. :sega

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 18:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8167
K:M je napisao/la:
Drugi grad u Hrvata, a ratna luka u centru.



Nije to u centru kako ti zamišljaš, to je u kaštelanskom zaljevu koji je prirodno zaštićen i od vjetrova i od valova, teško je pronaći bolji položaj za luku,
tu se nalazi i teretna carinska luka, ratna luka, brojne marine (Kerum bi još jednu kao da ih nema i previše), tu je i terminal INA industrije, CEMEX-a i
jednostavno je tu priroda tako osmislila taj teren. Da živiš u Splitu znao bi da taj zaljev nije nešto pogodan za turizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5206
i_jopet je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Drugi grad u Hrvata, a ratna luka u centru.



Nije to u centru kako ti zamišljaš, to je u kaštelanskom zaljevu koji je prirodno zaštićen i od vjetrova i od valova, teško je pronaći bolji položaj za luku,
tu se nalazi i teretna carinska luka, ratna luka, brojne marine (Kerum bi još jednu kao da ih nema i previše), tu je i terminal INA industrije, CEMEX-a i
jednostavno je tu priroda tako osmislila taj teren. Da živiš u Splitu znao bi da taj zaljev nije nešto pogodan za turizam.

Po meni bi trebali naći prostor za Brodosplit da mogu širit proizvodnju...
slika
slika

Ratnu luku bi trebalo prebacit u Ploče...uglavnom tamo di nema izravnog urbanog doticaja, praktički ti obični turist s kamerom snimi cjelu ratnu luku u Splitu
Ploče s juga štiti Pelješac sa 1000m n.v. i gore Biokovo sa 1700m n.v. sasvim dovoljno da radari pokriju sve živo...more je duboko 18m tako da i podmornice mogu sigurno uplovit...
slika
slika
slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 19:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8167
Moguća su svakakva rješenja ako su kvalitetna, turizam svakako tamo nije opcija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8241
Lokacija: Na rubu egzistencije
Flamel je napisao/la:
Ali najjače je ovo:

Teorijska paradigma rasta trajnog propusnosti izazvala je operativna, društvena i ekološka zabrinutost, s obzirom na rizik od prekomjernog kapaciteta i disekonomija razmjera.


Sve se nešto razmisljam tko je zapravo hdz-ov kandidat u ST, Ramljak ili Mihanovic?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 13 ožu 2021, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
Brane je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:

Nije to u centru kako ti zamišljaš, to je u kaštelanskom zaljevu koji je prirodno zaštićen i od vjetrova i od valova, teško je pronaći bolji položaj za luku,
tu se nalazi i teretna carinska luka, ratna luka, brojne marine (Kerum bi još jednu kao da ih nema i previše), tu je i terminal INA industrije, CEMEX-a i
jednostavno je tu priroda tako osmislila taj teren. Da živiš u Splitu znao bi da taj zaljev nije nešto pogodan za turizam.

Po meni bi trebali naći prostor za Brodosplit da mogu širit proizvodnju...
slika
slika

Ratnu luku bi trebalo prebacit u Ploče...uglavnom tamo di nema izravnog urbanog doticaja, praktički ti obični turist s kamerom snimi cjelu ratnu luku u Splitu
Ploče s juga štiti Pelješac sa 1000m n.v. i gore Biokovo sa 1700m n.v. sasvim dovoljno da radari pokriju sve živo...more je duboko 18m tako da i podmornice mogu sigurno uplovit...
slika
slika
slika


...dobra ideja podržavam...vojarna je ionako u pločama..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Domovinski pokret na Marjanu postavio spomen-ploču žrtvi komunizma Frani Tenti
slika

Splitski ogranak Domovinskog pokreta je na vrhu Marjana pored hrvatskog barjaka postavio spomen-ploču Frani Tenti. Ovim činom, ističu, stranka je ukazala na nedosljednost i propuste gradske vlasti te naglasila kako će Domovinski pokret svoje ideje i obećanja, za razliku od trenutačne upravljačke strukture grada, u budućnosti provoditi u djelo.

Ploču je postavio tajnik splitskoga ogranka Davor Stipan, u pratnji mladih članova stranke, piše Dalmatinski portal.

Frane Tente je bio hrvatski domoljub koji je 1947. godine na Marjanu podigao hrvatsku zastavu. Tente je zastavu podigao u olovnim poslijeratnim godinama partijskog jednoumlja i totalitarnog komunističkog sustava. Zastava koju je podigao bila je baklja slobode u mraku predstojećih desetljeća negacije nacionalne misli. Tentina zastava predstavlja i svojevrsnu spomen svijeću za tisuće mladića njegovih godina koji su bez suda i osude pobijeni diljem Križnog puta. Na koncu, njegova žrtva ohrabrenje je i okrepljenje za sve žrtve koje će se priložiti na oltar Domovine do konačne slobode u krvavoj kupelji Domovinskoga rata.

Gradsko vijeće Splita uvrstilo je u proračun za 2020. godinu stavku za podizanje spomenika Frani Tenti na Marjanu – kazao je Stipan i dodao kako spomenik nije podignut.

– Ne ulazeći u razloge zbog kojih je izostala realizacija spomenika, Domovinski pokret ovom spomen pločom podsjeća na spomenutu odluku Gradskog vijeća i traži da se na primjeren način, bez odgađanja, oda počast mladom domoljubu – zaključio je.

Tko je mladi domoljub i komunistički mučenik Frane Tente?

Frane Tente (19) je na vrhu Marjana skinuo 1947. jugoslavensku zastavu s crvenom zvijezdom i stavio 18 metarski hrvatski barjak.

Simbolika vrha Marjana bila je hrvatska zastava, to je simbol hrvatstva i takva se zadržala do danas. Predstavljala je prkos nenarodnim i antihrvatskim režimima. U jugokomunističkoj Jugoslaviji na vrh Marjana partizani su stavili jugoslavensku zastavu, a skinuo ju je i stavio hrvatski barjak Frane Bettini (22) uz pomoć golobradih mladića Frane Tente (19) i Vjekoslava Matijevića (20).

Za taj hrabar čin hrvatska mladost (osuđene su i dvije vrlo mlade djevojke) platila je teškom robijom, a Frane Tente životom.

Ovaj izuzetno hrabar čin i akcija izazvala je šok u splitskih i jugoslavenskih komunista.

Istraga je počela. Već za dva tjedna uslijedila su uhićenja. Prvi je uhićen Bettini, 29. travnja, a do 18. svibnja svi su bili u splitskome zatvoru, među njima i Tente. Iako su svi bili maloljetni, prošli su užasni istražni postupak i izvedeni su pred sud. Presuda je uslijedila vrlo brzo. Okružni sud srednje Dalmacije u Splitu presudio je 27. svibnja: optuženi su da podrivaju SFRJ, a u stvari su tiskali različite letke i pisali parole po ulicama. Premda maloljetan, Frane Tente je zatočen u kaznionici i komunističkom mučilištu u Lepoglavi.

U presudi je stajalo da je osuđen jer je:

-sastavio i umnožio nekoliko parola i letaka s pozivom na nasilno rušenje postojećeg državnog uređenja
-razbacivao letke protunarodnog sadržaja u dvorištu gimnazije u Splitu
-skupa s drugima, na Marjanu skinuo jugoslavensku zastavu s petokrakom i digao hrvatsku zastavu bez zvijezde petokrake

Nakon presude Tente je sproveden u Šibenik, pa u kaznionicu u Lepoglavu, a nakon toga na prisilni rad na izgradnju pruge Šamac – Sarajevo. Nakon toga nastavio je odsluženje petogodišnje kazne u Lepoglavi.

Ondje je umro u nehumanim uvjetima izvrgnut mučenjima i teroru projugoslavenskih komunista.

Tijekom zime po zapovijedi upravitelja kaznionice Frane Tente je zatvoren u samicu. Tenti su stražari zapovjedili skinuti svu odjeću osim donjeg rublja. Potom su mu na noge stavili okove i odveli u visoku prostoriju bez stakla u kojoj su ga zatvorili. Prethodno su pod zalili su vodom da se stvori led. Iste zime, veljače 1948. Frane Tente umro je od upale pluća. Drugi dokumenti pisali su da je Tente umro u dvadesetoj godini 8. studenog 1948. godine u 16 sati. U zatvorskom izvješću stajalo je da je umro od “vodene upale porebrice i tuberkulozne upale mozgovnih opna”.

Franino tijelo nikad nisu vratili pa mu se ni do danas ne zna za grob. Ovaj golobradi mladić živio je u svijesti i pričama generacija Hrvata u Splitu, Dalmaciji i Hrvatskoj kao simbol domoljuba i praktički djeteta koje je dao svoj život za Hrvatsku. Nažalost, on je samo jedan od tisuća koji su doživjeli sličnu sudbinu na jugoslavenskim stratištima.


https://narod.hr/hrvatska/domovinski-po ... rani-tenti

:hrvatinic

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..luzeri ne kuže da se lokalni izbori ne dobivaju na ideologiji..tu samo mogu izgubit..ko ih vodi..relkovic..???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

slika

slika

Dok je srca bit će i Kroacije.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20867
laganini je napisao/la:
..luzeri ne kuže da se lokalni izbori ne dobivaju na ideologiji..tu samo mogu izgubit..ko ih vodi..relkovic..???

Samo komuniste može smetati spomen ploča Hrvatskom junako kojeg su udbaške zvijeri ubile.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..to je ok al nije za lokalne izbore..dobronamjeran sam..truba posadit sto maslina to je ono sto prolazi..državni izbori su druga prica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Nisi dobronamjeran nego si glup. Umjesto da pokažeš poštovanje prema mladiću koji je život dao za Hrvatsku tebi je prva reakcija da trolaš kao debil.

Mogao si sve ove godine naučiti da se ovako ne chata na nekim temama.

Zato i jesmo tu gdje jesmo. Stoka sitnog zuba.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..jasan sam oko koncepta kampanje ali ok ako neko misli da će na tome dobit plus na izborima meni ne smeta..nema to veze s tim sto pričaš ako iko ja sam osjetljiv na te stvari..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 16 ožu 2021, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5206
Šta je je Split zna cijenit naše heroje...
Čuo sam za Franu davno, drago mi je da je izvučen iz zaborava, ko i svi što su bili s njim. Respect Torcidi

Opara je po mom sudu bio dobar gradonačelnik (šteta što ga bolest onemogućila da odradi još neke stvari) mislim da je stavljena i ploča za poginule na pjaci od američkog bombardiranja...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Split bira gradonačelnika...
PostPostano: 17 ožu 2021, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Laganini je u pravu momci.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 793 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: VUKsaJUGA i 43 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO