HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 00:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 362 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 06:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Mile je N E U N I Š T I V. :zubati

Baš me zanima kako će se sada odigrati situacija u Zagrebu.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Po svoj prilici sve po starom, a vjerojatno ne će biti ni izbora, eventualno u prosincu ako se proračun ne izglasa.

S Mikijem nikad ne znaš, njemu sve ovisi o tome kako se taj dan digne.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Nažalost "antifašisti" nisu vidjeli priliku u tome pa ga nestrpljivo poslali u pritvor.


Vidjeli su vidjeli.

Bar oni koji su ga i poslali u rešt. :D

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
IZAŠAO IZ REMETINCA
Bandić trčao, zapalio svijeću na Kamenitim vratima, obišao Dolac pa posjetio prostorije stranke
slika
Na upit o povratku na posao kratko je kazao: "Strpljen-spašen"

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/bandi ... aka-999554

Kakav samo politički boss. :klanjam

Citat:
Nakon obilaska grada posjetio je prostorije stranke 'Bandić Milan 365 - stranka rada i solidarnosti'


=))

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
S obzirom na to koji ustavni suci su (prema pouzdanim informacijama) odigrali bitnu ulogu u ovakvoj odluci, možemo reći da ga je SDP i oslobodio.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 10 tra 2015, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ko je ova garava? Want!

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 11 tra 2015, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2014, 00:48
Postovi: 25
Usput je sreo Dubravka Šimenca i Gordana Jandrokovića koji su ga pozdravili, kao i mnogobrojni građani, a jedna gospođa čak se i rasplakala zbog njegove situacije.

:hang


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 18 tra 2015, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Bandić na pitanje o smjeni Švaljek: Kaj vas to rajca?
slika

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/bandi ... ca-1001070

:laugh

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 18 tra 2015, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Govorio sam vam ja odmah da mu ne mogu ništa jer tužitelji ništa i nemaju.

Sanader isto ne bi bio osuđen u drugim zemljama zapada Europe. Zagorec nema šanse sa onakvim sudskim materijalom. Prije bi ga Austrijanci za Hypo malverzacije osudili, nego za ono što mu HR stavljala na teret.

Imate sudstvo za *** i suci sude kako im se digne ***. U biti kako je poplava članaka po medijima i na koju stranu novinari naginju.
Ona odvratna ala Holy sudkinja koja je Sanadera osudila je održala čitavu recitaciju nekih nebuloza kao da je svećenik ili sociolog. Jebena bruka i sramota.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 18 tra 2015, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
BBC je napisao/la:
Govorio sam vam ja odmah da mu ne mogu ništa jer tužitelji ništa i nemaju.

Sanader isto ne bi bio osuđen u drugim zemljama zapada Europe. Zagorec nema šanse sa onakvim sudskim materijalom. Prije bi ga Austrijanci za Hypo malverzacije osudili, nego za ono što mu HR stavljala na teret.

Imate sudstvo za *** i suci sude kako im se digne ***. U biti kako je poplava članaka po medijima i na koju stranu novinari naginju.
Ona odvratna ala Holy sudkinja koja je Sanadera osudila je održala čitavu recitaciju nekih nebuloza kao da je svećenik ili sociolog. Jebena bruka i sramota.


Znam njega, znam njih i znam da imaju. Ovo sa zatvaranjem pa puštanjem nema veze s njegovom krivnjom, nego s proceduralnim stvarima.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 18 tra 2015, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Je, "imali" su i protiv Zagorca. Krunski svjedok 3 puta hvatan u laži. Istovremeno 100% dokaz da je Mesić trebao završiti na sudu se lagano zaboravilo. Nemoj pametovati, svi znamo kako stvari stoje u Hrvatskoj.
Većina tih glavonja je odgojena i školovana u pravosudnom nemoralu komunizma, bolje ne može ni biti kad lustracije nije bilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
BBC je napisao/la:
Je, "imali" su i protiv Zagorca. Krunski svjedok 3 puta hvatan u laži. Istovremeno 100% dokaz da je Mesić trebao završiti na sudu se lagano zaboravilo. Nemoj pametovati, svi znamo kako stvari stoje u Hrvatskoj.
Većina tih glavonja je odgojena i školovana u pravosudnom nemoralu komunizma, bolje ne može ni biti kad lustracije nije bilo.


Nemojte Vi pametovati o stvarima o kojima nemate pojma, gospodine BBC. Postajete sve sličniji Tuti.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
E sad ste ga pretjerali gospodine SDB!

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SDB je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Je, "imali" su i protiv Zagorca. Krunski svjedok 3 puta hvatan u laži. Istovremeno 100% dokaz da je Mesić trebao završiti na sudu se lagano zaboravilo. Nemoj pametovati, svi znamo kako stvari stoje u Hrvatskoj.
Većina tih glavonja je odgojena i školovana u pravosudnom nemoralu komunizma, bolje ne može ni biti kad lustracije nije bilo.


Nemojte Vi pametovati o stvarima o kojima nemate pojma, gospodine BBC. Postajete sve sličniji Tuti.


Čuj "nemam pojma". A čitava Hrvatska vidjela visoko kvalitetan video sa prijevodom koji im austrijska tajna služba napravila.
Ako Mesić tad, ili njegov savjetnik ako je kršio zakon na svoju ruku, nisu nikad osuđeni za to DOKAZANO djelo, jebi ga.
Ne hvali mi tu nakaradu od pravosuđa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
BBC je napisao/la:
SDB je napisao/la:

Nemojte Vi pametovati o stvarima o kojima nemate pojma, gospodine BBC. Postajete sve sličniji Tuti.


Čuj "nemam pojma". A čitava Hrvatska vidjela visoko kvalitetan video sa prijevodom koji im austrijska tajna služba napravila.
Ako Mesić tad, ili njegov savjetnik ako je kršio zakon na svoju ruku, nisu nikad osuđeni za to DOKAZANO djelo, jebi ga.
Ne hvali mi tu nakaradu od pravosuđa.


Moj post se nije odnosio na Zagorca, nego na branjenje Bandića i povlačenje paralela koje nemaju veze s vezom. Čitati s razumijevanjem.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Može i o Bandiću. Da bi ti vjerovali na riječ mora se podrazumiijevati da imaš pristup trenutno zaštićenim dokumentima.
Što je opet vrlo loša činjenica po pravosudni sustav.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 20 tra 2015, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2014, 00:48
Postovi: 25
BBC je napisao/la:
Imate sudstvo za *** i suci sude kako im se digne ***. U biti kako je poplava članaka po medijima i na koju stranu novinari naginju.


Inače se ne mješam u ovakve rasprave, ali ovo je smješno.

Dal ti misliš da su mediji u HR neovisni i da pišu samo istinu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 01 svi 2015, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vrlo ljigav tip.
Postao senilan pa zaboravio da nije dobrodošao u Srebrenicu. Malo će ga ispred FTV provozati kao malog medu u cirkusu i to je to.
Zagrepčani skidajte to na izborima.


Citat:
Bandić: Dolazim u Srebrenicu s 15 autobusa iz Zagreba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 01 svi 2015, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Morat ću malo popričat sa njim. Opet je počeo budalesat. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 01 svi 2015, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Smijete međusobno komunicirati? :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 01 svi 2015, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Moja supruga ga voli, ne da ništa reći protiv njega. Eh ti Pereci, i Bogu su teški.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 01 svi 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
BBC je napisao/la:
Moja supruga ga voli, ne da ništa reći protiv njega. Eh ti Pereci, i Bogu su teški.


Baš.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 29 lis 2015, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Hohštapler i politički Ćiro Blažević (možda 2 najodvratnija Hrvata iz BiH uopće) i dalje jaše:

Citat:
DANI: Vaša Koalicija rada i solidarnosti ide na izbore i u XI. izbornoj jedinici u kojoj se izjašnjavaju i birači u Bosni i Hercegovini. Što biste im poručili?

BANDIĆ: Pozivam ne samo Hrvate nego i sve Bošnjake u Bosni i Hercegovini koji imaju državljanstvo Republike Hrvatske da se registriraju i glasaju u BiH. Registrirati se mogu i prilikom dolaska na biralište. U Sarajevu ima 6.000 Bošnjaka koji imaju hrvatsku domovnicu i koji mogu glasati u XI. izbornoj jedinici. Ne znam koliko vam je poznato da je još za vrijeme rata predsjednik Tuđman naložio da se državljanstvo RH dodijeli u Sarajevu svima onima koji su za slobodnu Bosnu i Hercegovinu i neovisnu Hrvatsku. U Sarajevu je u to vrijeme u godinu 6.000 Bošnjaka dobilo državljanstvo Republike Hrvatske. Ovim putem pozivam i njih da se prijave, registriraju i da glasaju za Koaliciju rada i solidarnosti i za Stranku rada i solidarnosti Milana Bandića, jer je od Zagreba napravljen ogledni primjer suživota 22 manjinske nacionalne zajednice i većinskog naroda. Manjine ili manjinske nacionalne zajednice su ures i bogatstvo demokracije.

DANI: Vas Bošnjaci u gradu Zagrebu naprosto obožavaju jer im mnogo pomažete. To Vam je poznato?

BANDIĆ: Ja ih sada pozivam da se registriraju i glasaju u Bosni i Hercegovini. Ovih 6.000 domovnica o kojima govorim dobili su svi oni Bošnjaci koji su pomagali, bili na tragu onih zastava koje su ovdje zajedno isticane na samom početku. Nažalost, poslije je '93. u Mostaru je bio rat. Ali, ja sada pozivam da se te zastave ponovno svežu, tako da ih nitko ne razdvoji, da ljudi izađu na izbore i da glasaju ne samo Hrvati nego i Bošnjaci koji imaju ljubavi prema Hrvatskoj i prema svojoj domovini Bosni i Hercegovini.

DANI: Dva najveća bloka predvođena HDZ-om, odnosno SDP-om različito se u kampanji postavljaju prema bh. Hrvatima. Dok SDP-ova koalicija Hrvatska raste uopće nema listu za XI. izbornu jedinicu, HDZ-ova Domoljubna koalicija ide na izbore u ovoj izbornoj jedinici, a bh. Hrvate uključila je i u svoj program. Po Vama, što je poruka ovih pristupa?

BANDIĆ: Kada je u pitanju pomoć Hrvatima izvan matice, tu je Ustav RH jasan, to je obaveza hrvatske vlasti ako hoćete i gradonačelnika Zagreba kao gradonačelnika svih Hrvata ma gdje živjeli. To je Ustavom riješeno i tu nema pogodbe. To što nemaju listu za XI. izbornu jedinicu, kako ste rekli da se zove koalicija? Rasta ili Kukuriku? Ova 21? To nije 21, to je 2 u 1, ili sad kako se zovu Hrvatska raste, to nije dobro. Ne bih ja rekao da oni ne vode računa o Hrvatima izvan Hrvatske, nego jednostavno misle da nemaju nikakve šanse da dobiju koji glas, zato se oni skrivaju i neće se u to petljati. Ali sada se hoda i obećava bez obzira na to što se nema lista. Nije u pitanju tko će dobiti jedan mandat, dva ili tri. Podsjetit ću, upravo je HDZ zajedno sa SDP-om izglasao i srušio kvotu predstavnika Hrvata van Hrvatske u Saboru. To je napravio gospodin Sanader zajedno s predsjednikom Račanom. Mi smo nekada bili zastupljeni sa pet do osam zastupnika, sada ih imamo tri.

DANI: Zašto se to dogodilo?

BANDIĆ: Neka se pitaju HDZ i SDP, oni su Hrvate izvan Hrvatske sveli na nacionalnu manjinu u Hrvatskom saboru, to je bio njihov deal. A sada ću vam reći i zašto se to dogodilo. Iz jednostavnog razloga. Zašto bi se oni brinuli o ljudima koje su trebali samo za vrijeme Domovinskog rata kada se stvarala Hrvatska, kada su torbe stizale iz cijelog svijeta ili danas kada ih trebaju kao glasačku mašinu da budu prevaga jedne ili druge opcije. Meni su građani Zagreba, Republike Hrvatske i hrvatski ljudi izvan Hrvatske cilj, a njima su sredstvo, glasačka mašinerija. Uvjeren sam da ljudi to znaju i da će na izborima to honorirati ili ne.

DANI: Na predsjedničkim izborima prije četiri godine Vi ste u drugom krugu dobili 94 posto, a u prvom 58 posto glasova birača u BiH. Je li istina što se priča da bi se HDZ trebao zabrinuti za rezultat u XI. izbornoj jedinici sada kada se Vi pojavljujete na parlamentarnim izborima?

BANDIĆ: Mi smo se pojavili. Na našoj kandidacijskoj listi u XI. izbornoj jedinici je ukupno sedmero ljudi, na prva tri mjesta su tri dame. Mlada dama Ivana Buntić je iz Međugorja, radi na Radiju Mir Međugorje, ima 26 godina, magistra je znanosti, ima svoj posao i autentična je predstavnica Hrvata iz tog dijela hrvatske enklave u Hercegovini. Druga dama Leonida Tomić ima 25 godina, iz Žepča je iz srednje Bosne.

Nikad se nije bavila politikom. Treća dama je Marica Hrukaš s malo više iskustva, u najboljim godinama, iz Odžaka. Kroz te tri naše dame na listi Koalicije rada i solidarnosti pokazali smo tri stvari: prvo, da cijenimo žene, drugo, da cijenimo autentične predstavnike iz tri dijela Bosne i Hercegovine gdje živi značajan broj Hrvata i, treće, da se politika prema Bosni i Hercegovini neće voditi stranački sa zagrebačkog Iblerovog ili Trga žrtava fašizma, gdje su središnjice SDP-a i HDZ-a, ili ovdje, s Jelačić placa gdje je moja stranka, nego će politiku voditi autentični predstavnici Hrvata iz BiH. Ono što želim podvući je da nitko s naše kandidacijske liste, ni te tri dame, a niti njihove zamjene nisu ni u jednoj stranci, pa ni u Stranci rada i solidarnosti Milana Bandića. Ja sam na tome insistirao da odagnam bilo kakvu primisao da želimo instrumentalizirati ljude u stranačke svrhe i voditi politiku iz Zagreba.

DANI: Mnogo se govori o jednakopravnosti Hrvata u Bosni i Hercegovini. Po Vama, koje bi rješenje za jedankopravnost Hrvata u BiH, odnosno kakva reforma unutarnjeg ustrojstva države bi bila prihvatljiva i za hrvatski i za bošnjački narod jer su jedino Srbi zadovoljni postojećim stanjem?

BANDIĆ: Budući da su Dejtonski sporazum potpisali Milošević, Izetbegović i Tuđman, on se dugoročno ne može mijenjati. Procjena je da je to cementiralo odnose u Bosni i Hercegovini po pitanju nacionalnih entiteta: Republika Srpska na 49 posto, teritorij Federacije na 51 posto teritorija BiH. Jedina šansa koju ja vidim i već vidim da se to priprema do Nove godine koliko sam informiran je, prvo, izmjena Izbornog zakona, onda Ustava BiH koja će značiti istinsku ravnopravnost i konstitutivnost sva tri naroda. Svaki narod da izabere svoje predstavnike, ako hoće izabrati crnog vraga, neka izaberu crnog vraga, ali da to bude njihova temeljna zadaća i volja i da im nitko ne može izabrati predstavnika osim njih. Nažalost, do prije godinu i pol to se moglo dogoditi. I zato to treba ziher ugraditi u Izborni zakon, ako treba i mijenjati Ustav Bosne i Hercegovine da se to osigura svim trima konstitutivnim narodima. To je preduvjet da svatko gradi svoju sudbinu, da zajedno gradimo bolju i demokratičniju Bosnu i Hercegovinu da, ako ne do Nove godine onda do proljeća, apliciramo za pristupne pregovore oko ulaska Bosne i Hercegovine u članstvo Europske unije.

DANI: Je li teritorijalna autonomija uvjet za ravnopravnost nekog naroda u okviru jedne države ili se ta ravnopravnost može ostvariti i bez teritorijalne autonomije?

BANDIĆ: Mislim da postojeći okvir Bosne i Hercegovine ne možemo mijenjati. Volio bih da BiH i teritorijalno bude jedinstvena, ali Dejtonski sporazum je nešto cementirao i tu nema rikverca. Ali, unutar postojećeg teritorijalnog ustroja Bosne i Hercegovine, dva entiteta, a tri etniciteta moramo graditi zajedništvo, a graditi zajedništvo možemo samo ako smo ravnopravni. Ravnopravni možemo biti ako osiguramo i unesemo izmjene u Izborni zakon i Ustav, da je svatko kovač svoje sudbine ma gdje koji pripadnik tri naroda živio u Bosni i Hercegovini.

DANI: Što mislite o načelu federalizma u ustrojstvu BiH o kojem se također mnogo govori?

BANDIĆ: Za mene je dovoljan okvir promjena Izbornog zakona i promjene u Ustavu da svatko bude kovač svoje sreće i da odlučuje o svojoj sudbini, da izabere svoje predstavnike na bilo kojoj razini u Bosni i Hercegovini. To je preduvjet stabilne, demokratske, europske Bosne i Hercegovine.

DANI: Mnogi u Vama vide sponu između Hrvatske i BiH, a Vi?

BANDIĆ: Strateški interes Hrvatske je stabilna i demokratska Bosna i Hercegovina. Aktivno i javno radio sam svih ovih 16 godina na tome i bio taj most, glavna karika između Hrvatske i Bosne i Hercegovine, između Hrvata u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, izgradio sam stabilne i dobre odnose sa sva tri naroda Bosne i Hercegovine.

DANI: Kao gradonačelnik Zagreba pomagali ste i pomažete obnovu i povratak Hrvata u Republiku Srpsku, donosili ste pomoć u Srebrenicu, imate odličnu suradnju sa Sarajevom i brojnim drugim gradovima u BiH. U slučaju da postanete gradonačelnik Hrvatske, tj. hrvatski premijer, što biste dalje radili u tom smjeru?

BANDIĆ: Radio bih 365 dana na pomoći našim ljudima, zajedno s političkim čimbenicima Bosne i Hercegovine. Nemojte zaboraviti da sam 2000., kada sam prvi put izabran za zagrebačkog gradonačelnika, potpisao prvih 500.000 kuna za obnovu pet kuća na Ceru u bosanskoj Posavini. Ja sam prijatelj Hrvata bosanske Posavine, prijatelj Hrvata u Bosni i Hercegovini, dokazani prijatelj sva tri naroda u BiH, smatram se prijateljem i s bošnjačkim i sa srpskim narodom, hvala Bogu i sa svojim narodom. Ja sam dijete Bosne i Hercegovine, hrvatski sin Bosne i Hercegovine jer je BiH i hrvatska zemlja. Ja sam sretan i ponosan što imam dvije domovine, jednu po rođenju, a drugu po izboru mjesta življenja i rada u Zagrebu, jer mi je Zagreb sve dao, a ja njemu i Hrvatskoj još moram puno toga dati.

DANI: Ako postanete predsjednik hrvatske Vlade, koji bi bio Vaš prvi potez prema Bosni i Hercegovini?

BANDIĆ: Sad ću vas iznenaditi, ja bih posjetio ne Sarajevo, ni Banju Luku, ni Mostar, posjetio bih najmultietničniju enklavu u Bosni i Hercegovini koja je pretrpjela rat. Došao bih ondje, nagradio bih te ljude što su sačuvali jedinstvo Bosne i Hercegovine i u ono najteže vrijeme mržnje, razaranja, ubijanja i svega ostalog. To je Bandić! Pozvao bih svoje kolege iz BiH da odemo u tu sredinu i da ondje u Društvenom domu kujemo i odatle počnemo graditi takvu Bosnu i Hercegovinu. Ima takvih mjesta, a je li se itko toga dosad sjetio? Nije. Ne mogu se oni toga sjetiti jer oni nisu blizu običnom čovjeku.

DANI: Idete li u Grude posjetiti mamu?

BANDIĆ: Hvala Bogu da mi je mama živa, moja mama je pametnija od mene. Ima 85 godina, svaku priliku koristim kada idem dolje da svratim k njoj. Mama ima doma pet kokoši, jednoga pivca i jednog Rudija, sina mog ljubimca retrivera Rudija. Još može sebi skuhati. Meni uvijek skuha raštiku kada god dođem jer ona zna da ja volim raštiku. Skuha mi istu onakvu raštiku kao što je kuhala kada je u Grude dolazio Džemal Bijedić, davno je to bilo, neka mu je pokoj vječni i selam.

DANI: O BiH se stalno govori kao o problemu. Jeste li u novije vrijeme čuli neku dobru vijest iz BiH?

BANDIĆ: Evo, čuo sam ovo 5 plus iz Prnjavora, to mi je bilo zgodno kad me već pitate.

DANI: Hoćete li nešto poručiti Vašim potencijalnim glasačima u BiH?

BANDIĆ: Situaciju u Bosni i Hercegovini znam bolje nego bilo koji politički čimbenik u Hrvatskoj. Moja je poruka da 8. studenog, kako Hrvati, tako i Bošnjaci koji imaju hrvatsko državljanstvo, izađu na izbore. Da okrenemo novu ploču i da autentičnu politiku Hrvata u Bosni i Hercegovini u Hrvatski sabor donesu novi ljudi. Znači, pamet u glavu, Hrvati u Bosni i Hercegovini, moji zemljaci. Napišite molim vas i ovo: moje drage prijatelje Bošnjake, njih 6.000 koji su dobili državljanstvo za vrijeme Domovinskog rata, kada je više od 1.300 Bošnjaka položilo život na oltar domovine u Hrvatskoj, pozivam da se registriraju, izađu na izbore i da glasaju. Neka glasaju po svojoj savjesti, a ja znam za koga će po svojoj savjesti glasati.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uhićen Milan Bandić
PostPostano: 29 lis 2015, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Šta je trebao reć, da se bori za Treći? Mogao je... kao da će se ona tri udžuma Šuker, Ljubić itd., nešto više zalagat za prava Hrvata. Gospodin Bandić ima moj glas, i nadam se bar 1/3 zastupnika da će ić njemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 03 vel 2020, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Evo sad se vidi kontrola i povezanost NVO-ova i medija u hajci na Bandinja zadnjih tjedan dana. Čak mu i ženu i dijete razvlače iako mu je žena bolesna a i mala čini mi se. Prava mafija bi bar poštedila njih.

Sad mi je lagano žao Bandića iako mislim da je odavno zreo za let. No, ono što me užasava je ta mašinerija za koju nisam siguran tko ju kontrolira.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 362 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO