HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 16:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 24 vel 2013, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
doc je napisao/la:
A čuj. I 96% građana Hrvatske se raduje oslobađanju generala,

U pravu si ali onih 4% je na vlasti te je tu problem...

Gdje sam ja Hrvatska je moja i od onih koji su ju vazda sanjali, a koji nisu mogu nas povuć za ***, mada im je najpametnije da šute, što inače i rade, ako se uopće i zna tko su. Tako da, ako želite slobodnu Hrvatsku, krenite od sebe i svog kraja, tko bi se meni i mojima u mom kraju tome usprotivio ne bi nimalo dobro završio. Potrudite se da tako bude i u vašem okruženju, pa će bit mnogo manje frustracija i kukanja o tome kako Hrvatska ne valja. Ako ne valja, onda ju brate mjenjaj, počevši od sebe i svoga okruženja. Od kukanja nema selameta...
Lijepo receno ali tu nastaje problem jer svatko je postao letargican i svki drugi gradanin veli "biti ce bolje". Imam osjecaj da su svi vise nezainteresirani,da nemju snage vise,...jednostavno svako se zavukao u svoju jazbilu te ceka sto ce neko drugi uraditi...Zalosno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 25 vel 2013, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Čika Božo je napisao/la:
Na stranu od koga proističe ovaj thread (i ovih srpskih upadica, a ima ih kolko, 180 tisuća sveukupno u RH), no tema je svakako zanimljiva...

slika

Što se županijskog uređenja tiče, tu su mi nekako suvišne redom Krapinsko-zagorska, Međimurska, Virovitičko-podravska i Požeško-slavonska županija, koje su ili teritorijalno, ili stanovništvom iznimno male i mogle bi se spojiti/prekrojiti kako bi se smanjio birokratski aparat.

Primjer Krapinsko-zagorska je iznimno mizerna i površinom i stanovništvom, te bi se mogla dijelom pripojiti Zagrebačkoj, a dijelom Varaždinskoj županiji.
Međimurska ima stanovništva, no malena je površinom, te bi se također mogla pripojiti Varaždinskoj (koja bi se tada mogla nazvati Zagorsko-međimurska ili Varaždinsko-međimurska županija).
Virovitičko podravska, iako velika površinom, zapravo nema pravi i jaki centar, te bi se mogla podijeliti između Koprivničko-križevačke te Osječko-baranjske županije (Koprivničko-križevačka županija bi se tada mogla preimenovati u Koprivničko-podravsku, što je ionako prirodniji naziv).
I posljednje, Požeško-slavonska županija je također stanovništvom mizerna i ionako gravitira Slavonskom Brodu, te bi se mogla podijeliti između manjim dijelom Bjelovarsko-bilogorske, te najvećim dijelom Brodsko-posavske županije (koja bi tada mogla dobiti naziv Brodsko-slavonska ili slično).

Uglavnom, sjeverna Hrvatska i dijelovi istočne Hrvatske prema Mađarskoj su po meni bespotrebno iscjepkani, a moglo bi se uštediti na državnim plaćama potrebnima da se sve te županije održavaju.
Broj bi ovime pao sa 20 županija plus Grad Zagreb na 16 županija plus Grad Zagreb.

O općinama, odnosno općinicama neću, recimo samo da je takvo rascjepkavanje iznimno opterećuje državu.

Naravno, treba također nadodati i da politički uhljebi koji bi bili pogođeni ovakim restruktuiranjem županija/općina, a koji poput pijavica žive na državni račun i imaju status i poziciju, nikada nebi pristali na ovako nešto te je u tim okolnostima to i praktički nemoguće sprovesti u djelo.


Izvrsna ideja. Ja također mislim kako treba te kopnene županije smanjivatidok ove jadranske su ok. Mislim da će SDP to ipak i napraviti. Osim ovog restrukturiranja potrebno je restukturirati i izborne jedinice.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 27 vel 2013, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Meni je recimo nelogična moja županija koja je teritorijalno podijeljena. Trebala bi biti do Neuma. Što se ostalih tiče, ja bih regionalizirao Hrvatsku po modelu 6 plus Zagreb. Slavonija, Dalmacija, Sjeverna Hrvatska, Gorska Hrvatska, Primorska Hrvatska, Središnja Hrvatska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 28 vel 2013, 16:59 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2010, 13:53
Postovi: 787
Lokacija: Pod Sljemenom
Icebreaker je napisao/la:
Meni je recimo nelogična moja županija koja je teritorijalno podijeljena. Trebala bi biti do Neuma. Što se ostalih tiče, ja bih regionalizirao Hrvatsku po modelu 6 plus Zagreb. Slavonija, Dalmacija, Sjeverna Hrvatska, Gorska Hrvatska, Primorska Hrvatska, Središnja Hrvatska.



To je ok. Dat im neke ovlasti a općine ostavit kakve jesu, al ukinut financiranje. Ko može bit samostalan nek bude općina, ko ne nek ga regija uklopi u veču općinu.
Npr. Dugoplje je malo al imaju para pa ih ne dirat, al zato neku veču i mnogoljudniju ak nemaju para ukinut.
Po mogučnosti 5 regija, te iste pretvorit u europske statističke regija ako je moguče.

_________________
Say kaj or die


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
ulazimo u drugu godinu mandata kukurikavca, ali o pitanju županija i općina tj. teritorijalnog preustroja i decentralizacije hrvatske nema glasa ... a kako se mahalo time pred izbore .... uhh!??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
IDS-u nikako ne odgovara teritorijalna reorganizacija, jer bi ih se najvjerojatnije spojilo s Rijekom...
Možda izađu iz koalicije, pa ćemo vidjeti...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
IDS-u nikako ne odgovara teritorijalna reorganizacija, jer bi ih se najvjerojatnije spojilo s Rijekom...
Možda izađu iz koalicije, pa ćemo vidjeti...


Svako ukrupnjivanje županija bez prethodno provedenog lokalnog savjetodavnog referenduma prouzročiti će veliku političku štetu ovoj vlasti, da ne spominjem moguća događanja naroda u više gradova i razvijanje autonomaških pokreta. Ergo, županije bi bilo bedasto mijenjati osim ukoliko sami građani istih ne iskažu želju za time, a usput rečeno valja spajati međusobno samo one županije koje imaju manje od 400 000 stanovnika . Svake ideje oko "Regije Dalmacije, Središnje Hrvatske i Slavonije" i ostalih gluposti si izbijte iz glave, prvenstveno jer tipovi poput crvenog popa nisu mjerodavni za ova pitanja.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
Zadar1993 je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
IDS-u nikako ne odgovara teritorijalna reorganizacija, jer bi ih se najvjerojatnije spojilo s Rijekom...
Možda izađu iz koalicije, pa ćemo vidjeti...


Svako ukrupnjivanje županija bez prethodno provedenog lokalnog savjetodavnog referenduma prouzročiti će veliku političku štetu ovoj vlasti, da ne spominjem moguća događanja naroda u više gradova i razvijanje autonomaških pokreta. Ergo, županije bi bilo bedasto mijenjati osim ukoliko sami građani istih ne iskažu želju za time, a usput rečeno valja spajati međusobno samo one županije koje imaju manje od 400 000 stanovnika . Svake ideje oko "Regije Dalmacije, Središnje Hrvatske i Slavonije" i ostalih gluposti si izbijte iz glave, prvenstveno jer tipovi poput crvenog popa nisu mjerodavni za ova pitanja.


mah ... kukurikavci kokodaču, a karavane prolaze .... problem je i u alternativi njima ... niš bolji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Bagulin je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Svako ukrupnjivanje županija bez prethodno provedenog lokalnog savjetodavnog referenduma prouzročiti će veliku političku štetu ovoj vlasti, da ne spominjem moguća događanja naroda u više gradova i razvijanje autonomaških pokreta. Ergo, županije bi bilo bedasto mijenjati osim ukoliko sami građani istih ne iskažu želju za time, a usput rečeno valja spajati međusobno samo one županije koje imaju manje od 400 000 stanovnika . Svake ideje oko "Regije Dalmacije, Središnje Hrvatske i Slavonije" i ostalih gluposti si izbijte iz glave, prvenstveno jer tipovi poput crvenog popa nisu mjerodavni za ova pitanja.


mah ... kukurikavci kokodaču, a karavane prolaze .... problem je i u alternativi njima ... niš bolji.


Treba još vremena da dođu neki kadrovi koji mogu ponijeti RH, dovoljno će biti još godinu dvije.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Zadar1993 je napisao/la:
Treba još vremena da dođu neki kadrovi koji mogu ponijeti RH, dovoljno će biti još godinu dvije.


KGK?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 11 ožu 2013, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Glazbenik je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Treba još vremena da dođu neki kadrovi koji mogu ponijeti RH, dovoljno će biti još godinu dvije.


KGK?


Jok. Specifično sam mislio na srastanje nove generacije.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 12 ožu 2013, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Mišljenja sam da bi Hrvatsku trebalo podijeliti u 5 velikih regija, županija, oblasti kako hoćete. Dakle :Zagreb, Slavonija, Dalmacija, Istra i Dubrovnik.

A onda ove regije podijeliti na podregije/podžupanije kako god.

Treba nam decentralizacija.

Dobro urađena i da i regije/podregije/općine imaju određenu financijsku moć a ne da ovise o Banskim Dvorima previše.

Neke općine su stvarno nelogične ali slažem se sa @duduom čisto smanjivanje općina nije riješenje. Neke treba ukinuti, neke spojiti u jednu, a neke čak i osnovati. U Lici i Gorskom Kotaru mora postojati općinica ili grad sa malo stanovnika kako bi tamo ljudi ostali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 12 ožu 2013, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ibar je napisao/la:
Mišljenja sam da bi Hrvatsku trebalo podijeliti u 5 velikih regija, županija, oblasti kako hoćete. Dakle :Zagreb, Slavonija, Dalmacija, Istra i Dubrovnik.

A onda ove regije podijeliti na podregije/podžupanije kako god.

Treba nam decentralizacija.

Dobro urađena i da i regije/podregije/općine imaju određenu financijsku moć a ne da ovise o Banskim Dvorima previše.

Neke općine su stvarno nelogične ali slažem se sa @duduom čisto smanjivanje općina nije riješenje. Neke treba ukinuti, neke spojiti u jednu, a neke čak i osnovati. U Lici i Gorskom Kotaru mora postojati općinica ili grad sa malo stanovnika kako bi tamo ljudi ostali.


Podžupanije se nisu pokazale dobrim rješenjem, a Hrvatska ih je uvela još za banovanja Ivana Mažuranića.
http://www.pravo.unizg.hr/_download/repository/Izgradnja_hrvatske_moderne_uprave_i_javnih_sluzbi_1874-1876_Dalibor_Cepulo.pdf

Ovaj sustav je najbolji koji imamo, a decentralizacija treba/može biti samo u pitanju redistribucije postotka prihoda između države, županija, gradova i općina.

Jedine općine koje bi imalo smisla ukidati su one koje obuhvaćaju industrijske zone velikih gradova, pa ubiru naknadu za industriju čija radna snaga dolazi iz grada (slučaj općina Stupnik, Kostrena itd.)
http://www.nacional.hr/clanak/27559/stupnik-opcina-bogatija-od-svicarske
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Ri-Servis/U-Opcini-Kostrena-regres-od-2500-kuna

Ali, čemu centralizacija?

***

Ne bih ukinuo ni jednu općinu čiji stanovnici sami ne bi glasali za njezino ukidanje. Eventualno bih je ostavio bez novca.

U Švicarskoj ima općina od 30 stanovnika. Tko voli, nek' izvoli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 12 ožu 2013, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Bit ću malo tvrdoglav pa reć da bi nam ipak dobro došle podžupanije(Baranja, Podravina, Moslavina, Gorski Kotar itd.)

Ne treba uvijek gledat samo na ekonomski aspekt već i na neke druge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 12 ožu 2013, 14:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5391
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ibar je napisao/la:
Bit ću malo tvrdoglav pa reć da bi nam ipak dobro došle podžupanije(Baranja, Podravina, Moslavina, Gorski Kotar itd.)

Ne treba uvijek gledat samo na ekonomski aspekt već i na neke druge.


Onda bi ih prirodnije bilo nazvati kotarevima. :whistling


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 13 ožu 2013, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Tako je Glazbenik. Nisam bio siguran oko imena skroz. Zahvaljujem :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 13 ožu 2013, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Sto se vise djeli, kotari , zupanjije, administrativne regije,sredista ili kakva vec cudesa...lakse se djeli i vlada. Nikome se racuni ne prilazu...osobno sam za ukudanje svega, te bih ostavio samo opcine!
Ukinuo sve one uposlene administrativne zohare sto ih nagurase u urede ove silne godine.

A ako bih i da imam bilo koju moc...ili da se desi da ulovim zlatnu ribicu, prva bi mi zelja bila da privatni sektor stavim u urede a uredski u proizvodni...pa i na samo godumu dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 23 ožu 2013, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
Zadar1993 je napisao/la:
Bagulin je napisao/la:

mah ... kukurikavci kokodaču, a karavane prolaze .... problem je i u alternativi njima ... niš bolji.


Treba još vremena da dođu neki kadrovi koji mogu ponijeti RH, dovoljno će biti još godinu dvije.


he, he ... veliš taman do izbora ... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 23 ožu 2013, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Bagulin je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Treba još vremena da dođu neki kadrovi koji mogu ponijeti RH, dovoljno će biti još godinu dvije.


he, he ... veliš taman do izbora ... :zubati


Pa to je i cilj :zubati , da do izbora se srede neke stvari, jer iskreno uletanje u vlast kao bezglavi jahač može završiti jedino katastrofom (koju upravo svjedočimo).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 30 ožu 2013, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Nema šanse da se dogodi neka ozbiljnija rekonstrukcija naše države sve dok nam izvana to ne narede.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 31 ožu 2013, 02:10 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Sa ovakvim likovima...nikada
slika
upload img

Stogodisnja istina...
slika
upload a picture


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 01 tra 2013, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
Da, puno buke nizašto.
http://www.google.hr/imgres?start=168&u ... x=95&ty=68
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr& ... x=96&ty=55
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr& ... =157&ty=84
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr& ... =91&ty=108
http://www.google.hr/imgres?start=168&u ... x=95&ty=68
Svi djelovi RH nisu baš isti.
Npr. Vukovarsko-Srijemska i veći dio Virovitičko-Podravske (bez same Virovitice) bi se mogli bez većih problema pripojiti Osječko-Baranjskoj županiji, s novim imenom Baranjsko-Srijemska (gledajući imena starih županija) ili Podravsko-Slavonska županija sa središtem u Osijeku.
Požeška (bez Pakraca) bi se trebala pripojiti Brodsko-Posavskoj u novu Požeško-Slavonsku ili Posavsko-Slavonsku županiju sa središtem u Brodu.
Problem je što je druga županija puno manja od prve.
Sjeverne županije, Međimurska, Varaždinska, Koprivničko-Križevačka, sjever Bjelovarsko-Bilogorske i Virovitica bi mogao biti nova županija Podravska županija (ako gledamo povijesna imena to bi bila Varaždinsko-Bjelovarska županija) sa središtem u Varaždinu (ili Bjelovaru).
Krapinsko-Zagorska, Zagrebačka, Sisačka, Karlovačka, s jugom Bjelovarsko-Bilogorske i Pakracem, gravitiraju ZG-u (zapadna Slavonija, dakle Grubišno Polje, Daruvar, Pakrac, možda i Novska su zona preklapanja i lako moguće da bi negdje drugdje bolje pasali) bi trebali biti jedna županija sa središtem u zg-u (iako bi neke stvari možda moglo rasporediti po ostalim gradićima) recimo Zagorsko-banovinska/Posavska ili Zagrebačka županija. Moguća je i promjena granice županije u ogulinskom kraju.
Grad ZG je naravno poseban.
Primorsko-goranska županija, Istarska i Ličko-Senjska bi bile posebna županija, recimo Liburnijska (povijesno Senjsko-Modruška, Istarsko-Krbavska?) sa središtem u Rijeci.
Na sjeveru Dalmacije je Zadarska i Šibensko-Kninska bi se trebale stopiti u jednu, iako to Šibenčanima nije baš po volji, a na jugu Splitsko-Dalmatinska i Dubrovačka u jednu.
Naravno neka područja bi se možda organizirala tako da dio lokalne vlasti ostane u njihovim rukima u vidu nekih podžupanija, npr. Dubrovačke, Međimurske, Šibensko-Kninske ili nečeg sličnog.

Dakle, dio ovlasti bi se uzdignuo na stupanj iznad, kao i kontrola, a za područja koje se pokažu sposobnija za korištenje lokalnog novca bi se neke stvari spustile/ostale na (pod)županijskom nivou.
8 županija sveskupa;
Baranjsko-Srijemska (središte Osijek)
Požeško-Slavonska (središte Brod)
Podravska (središte Varaždin, možda Bjelovar)
Posavska/Zagorsko-Banovinska (središte Zagreb)
Liburnijska/Primorsko-Goranska (središte Rijeka)
Zadarsko-Šibenska/Krčko-Kornatska/Krčko-Zrmanjska/Bribirsko-Sidraška? :D (središte Zadar)
Splitsko-Dubrovačka/Cetinsko-Neretvanska/Dubrovačko-Cetinska? :D (središte Split)

Ako bi se Požeško-Slavonska županija ukinula i pripojila Baranjsko-Srijemskoj, onda bi se ova jednostavno prozvala Slavonskom (ili Slavonsko-Baranjskom).
Postoji još i ideja da se kontinentalne županije nazovu;
Istočnopodravska
Istočnoposavska
Zapadnopodravska
Zapadnoposavska
a primorske;
Primorsko-goranska
Primorsko-krčka
Primorsko-zagorska (primorsko-cetinska)?
Dubrovnik je malo predaleko od Splita, ali bila bi tu neka podžupanija :D

Osobno mi se za okolicu zg-a sviđa ime Zagorsko-Banovinska
za okolicu os-a Baranjsko-Srijemska
za sjevernu RH Podravska (možda Podravsko-Međimurska kad svi već imaju 2 imena?)
za okolicu Broda Požeško-Slavonska (Požega ovdje nije samo ime grada već i doline)
okolica Rijeke ima ok ime kao Primorsko-Goranska
okolica Zadra kao Zadarsko-Krčka (Primorsko-Krčka?)
južna Dalmacija kao Dubrovačko-Cetinska

Dakle;
1. grad ZG
2. okolica Zg-a/Posavska/Zagorsko-Banovinska
3. okolica Vg-a i Bj-a/Podravska/Podravsko-Međimurska
4. okolica Os-a/Baranjska/Baranjsko-Srijemska
5. okolica Bd-a i Pž-a/Požeška/Požeško-Slavonska
6. okolica Ri/Liburnska/Primorsko-Goranska
7. okolica Zd-a i Ši-a/Krčka/Zadarsko-Krčka
8. okolica Sp-a i Du-a/Cetinska/Dubrovačko-Cetinska

Da nam ne bude dosadno :D
slika

p.s. Evo još jedne;
slika
Županija ima manje;
1. grad ZG
2. okolica Zg-a/Posavska
3. okolica Vž-a i Bj-a/Podravska
4. okolica OS-a/Slavonska
5. okolica Ri i Zd-a/Liburnska
6. okolica Sp-a/Dalmatinska

p.p.s a da se ne gledaju prirodne zapreke, išlo bi po tv signalu
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.sat-multimedia.hr%2Fdata%2Fimages%2Fvariations%2Fcontent%2F5726.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.sat-multimedia.hr%2Fdigitalna-tv-dvb-t%2Fdigitalna-tv-u-hr%2Fspremni-za-digitalno-doba%2F&docid=8gtkDzKSyCJttM&tbnid=t15bTK9AGcpbmM&w=600&h=600&ei=vthYUfD4EObi4QT4uICwAQ&ved=0CAkQxiAwBw&iact=ricl
Eventualno
D5+D6=D5
D8+D9=D8
a na D2 treba nešto napraviti, inače to ostaje slijepa točka RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 02 tra 2013, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
Zadar1993 je napisao/la:
Bagulin je napisao/la:

he, he ... veliš taman do izbora ... :zubati


Pa to je i cilj :zubati , da do izbora se srede neke stvari, jer iskreno uletanje u vlast kao bezglavi jahač može završiti jedino katastrofom (koju upravo svjedočimo).


mladiću, iskreno mislim da će vama trebati malo više vremena, ali i djela da skinete pečat lupešćine sa svojih škini. u pojedinim zemljama su stranke nakon takvih događaja kakve je imao hdz znale i propast, nestat ili se ponovno registrirat pod drugim imenom ... repovi su strahovito debeli i opterećujući ... još od pretvorbe devedesetih, lokalnih šerifa koji su se preko noći obogatili raznim malverzacijama ... "sanader & družba superhika" je samo vrhunac takvoga ponašanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 02 tra 2013, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Bagulin je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:

Pa to je i cilj :zubati , da do izbora se srede neke stvari, jer iskreno uletanje u vlast kao bezglavi jahač može završiti jedino katastrofom (koju upravo svjedočimo).


mladiću, iskreno mislim da će vama trebati malo više vremena, ali i djela da skinete pečat lupešćine sa svojih škini. u pojedinim zemljama su stranke nakon takvih događaja kakve je imao hdz znale i propast, nestat ili se ponovno registrirat pod drugim imenom ... repovi su strahovito debeli i opterećujući ... još od pretvorbe devedesetih, lokalnih šerifa koji su se preko noći obogatili raznim malverzacijama ... "sanader & družba superhika" je samo vrhunac takvoga ponašanja.


Slažem se, no danas prvi put u 12 godina imamo nadu da će novi kadrovi napraviti jedan odstup od dijela prethodnika. Ako išta ta nada vrijedi, a njena realizacija je također vrlo moguća.
Glede vremena, pitanje je slažem se koliko će sve trajati. Ja bih rekao do parlamentarnih izbora (redovnih), no moguće da bude i kako kažeš.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Unutarnje uređenje Republike Hrvatske
PostPostano: 02 tra 2013, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
slika
upload photos


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, goran2hr i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO