HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 264 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Još jedan mit :kava

CIA: Američka pomoć Hrvatima novi je srpski mit

https://www.vecernji.hr/vijesti/cia-ame ... it-1186681

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Baron je napisao/la:
Braćo Hrvati i sestre Hrvatice,

Čestitam vam dan slobode i oslobođenja Republike Hrvatske od srpske okupacije.

„Navik on živi ki zgine pošteno“


slika


Evo i lojavca da cestita. :zubati
Dajte braci i sestama Hrvatima bar TV kanal kad su pobili toliko vama mrskih Srba.
Nema gubavijeg naroda od Bosnjaka. Ajd mi i Hrvati se pobijemo ko ljudi pa ko najebe najebe al ovi gubavci sto u borbi udaraju krišom kad se ukaze prilika su najgora ljudska vrsta.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
s one strane dinare je napisao/la:
kiler je napisao/la:
a smeće i đubre Plenković uhićuje vojne zapovjednike zbog par povika Za dom spremni,usred Knina na dan oslobođenja od srpske okupacije... :rigam
dabogda mu plaća za lijekova trebala...


+kolinda se nesto ispricava i sve ostalo
Koji jad
A tek ovi "hrvatski" portali ala vecernji, treba im tenkovima redakcije pogazit

https://www.vecernji.hr/vijesti

Sto fali VL, evo je citam i ne vidim za kaj se srdis, protestiras.

Puno ima clanaka o SNV i neki Milosevic, Ana Brnabic, Kolinda i isprike....

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 15:52 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
dudu je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Ko gubi ima pravo da se ljuti :D
Kme


briljantna pobjeda čiji je sjaj svake godine sve jači i jači.

sad je vrijeme za neke nove oluje, prije svih gospodarske, a onda i sve druge.


A zekonje pekonje neka i dalje placu kad dobiju po picki. Nama je to skroz ok.

Oluje dabome, tek smo poceli.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
sretan nam Dan pobjede. :tank

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6120
Citat:
Da je Tadić tom prigodom govorio o zločinima unutar Oluje i potrebi njihovog sankcioniranja, mogli bismo ga i razumjeti

Jes vidio ti Nine, ne moze se on nacuditi srbovanju iako o njemu par redaka iznad pise, valjda srbovanje nije ovo, nego je srbovanje nesto ljepse i logicnije pa nas ovo treba zacuditi.

Ja se npr ne mogu nacuditi i nikako zaboraviti kako je najcijeniji hb intelektualac davao otvorenu podrsku, ljudima koji su nastojali stvoriti odredjeni pokret i dijelom i uspjeli, u vrijeme dok su ti isti opetovano ponavljali da je oluja etnicko ciscenje, da hb Hrvtai nemaju razloga slaviti oluju i da su hb hrvati time prodani.
Mora da je to bilo hercegbosnovanje pa nas kao takvo ne treba cuditi jer hbosanci su tupani koji ioanko misle vise na tudji nego na svoj interes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
VIDEO:
– Samo istina može dati mogućnost srpskom narodu da se rastereti
kolektivne krivnje i sramote!



Priznanje krivice: Milan Babić

Vođa pobunjenih Srba u Hrvatskoj, Milan Babić, je u den Haagu, 27. siječnja 2004., priznao i pokajao se za monstruozan zločin velikosrpskog plana u Hrvatskoj, definiranog u optužnici. Optužen je i osuđen između ostaloga za:

1. Sudjelovanje u udruženom zločinčkom pothvatu kako bi se prisilno i trajno odstranila većina hrvatskog i drugog nesrpskog stanovništva sa trećine teritorija Hrvatske.
2. Sudjelovanje u reorganizaciji snaga Teritorijalne Obrane kako bi sudjelovale u zločinima.
3. Sudjelovanje u financijskoj, materijalnoj, logističkoj i političkoj potpori za vojno preuzimanje teritorija Hrvatske od kojih će se formirati tzv. SAO Krajina.
4. Zatražio je pomoć i sudjelovanje snaga JNA u uspostavljanju i održavanju tzv. SAO Krajine.
5. Sudjelovanje u propagandi koja je dovela do eskalacije nasilja protiv Hrvata i ostalog nesrpskog stanovništva
6. Distribucija oružja Srbima radi širenja kampanje progona.

Donosimo integralni tekst njegova priznanja i pokajanja.

„Izlazim pred ovaj Tribunal sa dubokim osećanjem sramote i kajanja. Dozvolio sam sebi da učestvujem u progonu najgore vrste, protiv ljudi samo zato što su bili Hrvati, a ne Srbi.

Nevini ljudi su proganjani, nevini ljudi su nasilno istjerani iz svojih kuća i nevini ljudi su ubijeni. Ćutao sam o tome. Čak i nakon što sam saznao šta se dogodilo ćutao sam o tome. Još gore, nastavio sam sa službom i kroz moje vlastite aktivnosti postajao lično odgovoran za nehumane postupke koji su pogodili nevine ljude. Žaljenje koje osećam zbog toga je bol sa kojim moram živeti ostatak života.

Ovi zločini i moje učešće u njima nikada ne mogu biti opravdani.

Ostajem bez reči kada treba da izrazim dubinu mog kajanja za ono što sam učinio i za uticaj moga greha na druge. Mogu samo da se nadam da iznoseći istinu, priznanjem krivice i izražavanjem moga kajanja, mogu poslužiti kao primer onima koji još vjeruju da takva nečovječna postupanja mogu ikada biti opravdana.

Samo istina može dati mogućnost srpskom narodu da se rastereti kolektivne sramote.

Samo priznanjem krivice ja mogu preuzeti odgovornost za sve pogrešno što sam uradio. Ja se nadam da svojim kajanjem mogu bar malo olakšati patnje onima koji su patili.

Shvatio sam da nam neprijateljstva i podeljenost nikada ne mogu poslužiti da bolje živimo. Shvatio sam da naša pripadnost istoj ljudskoj vrsti je značanija od bilo koje razlike između nas. Shvatio sam da samo kroz naše razumevanje i povjerenje možemo imati šansu da živimo kao ljudi i tako obezbedimo bolju budućnost za našu djecu i generacije koje dolaze.

Molio sam Boga da mi pomogne da se pokajem i zahvaljujem Bogu na mogućnosti koju mi je pružio da izrazim svoje kajanje.

Molim moju braću Hrvate da oproste svojoj braći Srbima.

Preklinjem moj srpski narod da ostavi prošlost iza sebe i okrene se budućnosti, gde će dobro, saosećanje i pravda na neki način olakšati rezultate zla u kojemu sam i sam učestvovao. I na kraju bezrezervno stavljam sebe na raspolaganje ovom tribunalu i međunarodnom pravu.“

Ožujka 2006. u den Haagu Milan Babić, krunski svjedok protiv Slobodana Miloševića, pronađen je mrtav u svojoj pritvorskoj čeliji.
Vođa srpskih radikala, Vojislav Šešelj, 2014. izjavljuje: „U den Haagu sam činio sve da Milanu Babiću zagorčam život. Da nije bilo mene, ne bi se ubio.“


Željko Zenga Maršić

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 18:59 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
novovrijeme je napisao/la:
Baron je napisao/la:
Braćo Hrvati i sestre Hrvatice,

Čestitam vam dan slobode i oslobođenja Republike Hrvatske od srpske okupacije.

„Navik on živi ki zgine pošteno“


slika


Evo i lojavca da cestita. :zubati
Dajte braci i sestama Hrvatima bar TV kanal kad su pobili toliko vama mrskih Srba.
Nema gubavijeg naroda od Bosnjaka. Ajd mi i Hrvati se pobijemo ko ljudi pa ko najebe najebe al ovi gubavci sto u borbi udaraju krišom kad se ukaze prilika su najgora ljudska vrsta.


slika

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Tuđmanov pobjednički govor u Kninu:

Citat:
Hrvatice i Hrvati, draga hrvatska mladeži, hrvatski vojnici, dragi Kninjani onoliko koliko vas je ovdje ostalo i koliko ste se vratili i svi vaši gosti koji su se okupili danas.

Zaista, na ovaj dan koji možemo prihvatiti ovo što je rekao general Čermak, da ga možemo nazvati danom završetka hrvatskog povijesnog križa. Obično sudionici povijesnih događaja i nisu svjesni dalekosežnosti zbivanja u kojima sudjeluju. Ovo što smo mi danas učinili dovevši ovaj "Vlak slobode" iz Zagreba glavnog grada svih Hrvata u Knin, kraljevski hrvatski grad, na putu za Split u hrvatsku Dalmaciju postojbinu hrvatske državnosti, ovo nije ni izdaleka tek otvaranje željezničke pruge, ovo nije tek oslobađanje ovih do sada okupiranih područja. Ovo je stvaranje temelja za samostalnu i nezavisnu suverenu Hrvatsku državu, za buduća stoljeća.

Tako dugo dok su bili u Kninu, dok je Knin bio pod okupacijom, tako dugo budućnost Hrvatske države nije bila sigurna, a od "Oluje", od ovih naših dana ona jeste. Nikada više i nitko je neće moći ugroziti. Knin je bio, ne samo prijestolnica hrvatskog kralja Zvonimira, Knin je bio glavni grad Kraljevine Hrvatske i onda kada nismo imali više vladara i svoje narodne krvi, sve do 1522. godine dok ga nisu osvojili turski osmanlijski osvajači i dok zajedno s njima nisu došli i oni koji su do jučer bili u tom našem hrvatskom Kninu. Ali danas, to je hrvatski Knin i nikada više nema povratka na ono što je bilo, da nam usred Hrvatske šire rak koji je razarao hrvatsko nacionalno biće, koji nije dopuštao da hrvatski narod bude zaista sam svoj na svome, da Hrvatska bude jednom sposobna za samostalan i suveren život pod kapom nebeskom u svjetskoj zajednici suverenih naroda.

Preostaje na hrvatskim povjesničarima da danas u slobodnoj i suverenoj Hrvatskoj objasne kako je to taj Knin postao jazbina četničkog antihrvatstva. Taj Knin koji je znači kao što rekoh bio glavni grad Hrvatske do 1522. godine, taj Knin u kome je sve do usprkos tome što su pravoslavnom pučanstvu davane koje-kakve olakšice od turskih vremena, pa austrijskih, pa mađarskih, pa se množilo, ali ipak sve do kraja prvog svjetskog rata u Kninu je bila dvostruka većina hrvatskog pučanstva. U vrijeme ujedinjenja Hrvatske sa Srbijom u bivšu jugoslavensku zajednicu u Kninu je prema popisu pučanstva iz 1910. godine bilo 68% hrvatskog pučanstva, a 32% srpskog, pravoslavnog.

A sada, 1991. godine bilo je svega 14% hrvatskog pučanstva tu usred hrvatske zemlje, a 86% srpskog.

Trebati ce ispitati i objasniti i hrvatskim ljudima i svijetu zašto je to Knin postao četnička jazbina i zašto su, ne samo napustili Knin, nego onda poveli sa sobom i sve ono što je bilo vezano za velikosrpsku ideju, za ideju priključenja ovih hrvatskih krajeva ili velikosrpskoj Jugoslaviji ili samoj velikoj Srbiji. Ne znate možda vi mnogi mladi da je 41. godine kad se čitava bivša Jugoslavija raspala, da su u Kninu, kninski odvjetnik Niko Longo Novaković i pop Momčilo Djujic sastavili popis u ime sto srpskih intelektualaca i u ime sto tisuća Srba i zahtijevali, nudili se fašističkoj Italiji da fašistička Italija pripoji ovu kninsku krajinu i Dalmaciju Italiji. Vi ne znate i to da su ovdje iz Knina, kada su hrvatski komunisti, pa i oni srpski koji su bili u komunističkom pokretu poveli antifašističku borbu, da su ti Kninjani koje sam spomenuo tu u Otricu, 11. kolovoza 41. potpisali sporazum s Talijanima protiv nezavisne države Hrvatske, a sa fašističkom Italijom za borbu protiv hrvatstva.

Prema tome, sta je to bilo povijesno da je Knin bio takav užas antihrvatski koji ih je doveo do toga da i 90-te započnu borbu protiv samostalne, demokratske Hrvatske, ali evo koji ih je doveo i do toga da neslavno nestanu iz Knina i iz ovih krajeva kao da ih nikada nije ni bilo.

Ali da bismo to postigli draga hrvatska braco i sestre morali smo ujediniti razjedinjeno hrvatstvo, morali smo prikupiti svu hrvatsku pamet, a odbaciti svu hrvatsku glupost, morali smo stvoriti svoju hrvatsku vojsku, svoju hrvatsku oružanu silu s kojom smo bili kadri da ih pobijedimo i da svijet uvjerimo i da mu dokažemo da smo kadri da svoju zemlju očuvamo i da njome vladamo.

Ovdje u Kninu stvarali su svoju srpsku državu da je ujedine s onim bosanskim Srbima i sa Srbijom i njihovom Jugoslavijom. Ovdje u Kninu govorili su da imaju tri srpska mora, ovdje u Kninu spremali su se za dugotrajno ratovanje, kovali su svoje novce, a onda pod snagom hrvatske vojske, pod mudrošću naših odluka i našeg vodstva nestalo ih je za dva, tri dana.

Kao sto rekoh, nisu imali vremena da pokupe ni svoje prljave pare, devize niti gaće.

Već sam danas rekao, da nas je taj pothvat "Oluje" i prije toga hrvatskog ljeta 95-tog tu u bosanskom zaleđu mnogo koštao, milijardu kuna. Rekao sam, međutim da smo zaplijenili i zarobili njihovog naoružanja, ratne tehnike i svega onoga u tvornicama sto je dvostruko vrednije.

Ali, treba spomenuti i ovo, to oslobođenje Knina i središnjih hrvatskih krajeva odavde pa do pod Zagreb, do Diska, 28 kilometara od Zagreba su bili.

To smo morali platiti i krvlju. U toj operaciji izgubili su živote oko 200 hrvatskih ljudi i vise od tisuću hrvatskih vojnika i civila bilo je ranjeno. Prema tome, nisu samo bježali, pokušali su pružati otpor, i njih je poginulo vise nego li tri puta naših ljudi. Ali, to je znak da ćemo znati cijeniti to sto smo izvojevali i pod cijenu hrvatske krvi i nikom vise nikada nećemo dopustiti da nam ugrozi ovu nasu slobodu, ovu nasu demokraciju, ovu nasu lijepu Hrvatsku zemlju u kojoj mora biti mjesta, ne samo za sve hrvatske ljude ovdje, nego u kojoj moraju naci svoje mjesto i svi oni izgnani Hrvati iz Hrvatske koje sam u Gospicu pozvao da se vraćaju. A, razumije se, od plodnih kotara pa do svih ovih krajeva koje smo oslobodili ima mjesta za sve naše ljude i slaviti ce nas narod tu svoju slobodu i izgraditi ce tu svoju Hrvatsku za koju je palo od Zvonimirovih vremena pa do danas premnogo hrvatskih ljudi, za koju je prepatilo premnogo hrvatskih sinova i u tamnicama i Venecije i Beca i Peste i Beograda. I iz sve te hrvatske povijesti znali smo izvuci pouke da bismo došli evo do ovog današnjeg dana slobode koji je zaista kraj na hrvatski križ, jer ono sto nam je preostalo Vukovar, hrvatski simbol, istočna Slavonija i Baranja, to je na istoku Hrvatske zemlje, Hrvatska zemlja je sada jača, ne samo jača, nego potpuno učvršćena sa oslobođenim Kninom i ovim središnjim hrvatskim krajevima. I taj preostatak oslobodit ćemo ako bog da uz pomoć međunarodne zajednice na miran način bez žrtava, a ako to neće biti moguće onda sa svojom silom.

A, vas draga hrvatska braco i sestre pozivam da sada prionemo na to da taj Knin oživi zaista, da ga naselimo, napucimo i ne samo Knin, nego i Benkovac, i Obrovac, i sva mjesta do Plitvičkih jezera i do Siska, čitavu Hrvatsku moramo oživjeti, čitavu Hrvatsku moramo početi izgrađivati da ona bude zemlja na koju se može ponositi svaki Hrvat, kao sto to već danas može, ali i zemlja bogatstva i sreće svih hrvatskih ljudi. (Pljesak.) Neka je vječna slava svim onim hrvatskim junacima i vitezovima koji su dali svoje živote za to da bi danas hrvatski barjak mogao biti na Zvonimirovoj tvrđavi, da bi Hrvatska mogla imati sigurnu budućnost. I neka nam vječno živi jedina nam Hrvatska.


velikan, daleko iznad svih prije i poslije njega, daleko iznad svakog hrvatskog prosjeka, doslovno hrvatski mesija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 05 kol 2017, 21:29 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
dudu, vi podrzavate stajaliste da su Srbi u RH, RAK=KANCER, kao sto sam procitao uu vasem postu ???

slika

- Срби се тамо константно искључују из политичког и јавног живота и постају скривена мањина. Ова земља, суочена с великим проблемима сопственог идентитета, константно емитује антисрпско расположење које плодно тло налази у окружењу. Постоји јасна веза између насиља над Србима у Хрватској и на Косову, иако је током прошле године у покрајини забележено мање инцидената на националној основи него у Хрватској - казао је Антић.

Само 186.000 Срба

ПРЕ рата у Хрватској је живело 582.000 Срба и чинили су 12,2 одсто становништва. Према попису из 2001, било их је 201.000. Десет година касније, према подацима са последњег пописа обављеног 2011. остало их је још мање - 186.000, односно само 4,36 одсто.

(Вечерње новости)

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
KiM piše tek toliko da se nešto napiše, a što nitko ovdje ne čita to strano škrabanje nema veze!
Istina vas jedino može osloboditi i spasiti!
Pogledaj što je pok. Milan Babić priznao u Haagu:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... MmRAeQTSjc

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 04:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
PROČITAJTE EMOTIVNU ISPOVIJEST SRBINA KOJI JE DOČEKAO HRVATSKU VOJSKU:
“Od toga dana poštujem ovu svoju državu”


slika

Vrlo zanimljivu ispovijest objavile su nedavno srpske Novosti koje naglašavaju kako je “za razliku od većine svojih sunarodnjaka,
Milan Kovačević iz Perne kraj Vrginmosta u ljeto 1995. s onemoćalom majkom ostao na pragu svoje kuće”.

http://www.sloboda.hr/procitajte-emotiv ... ju-drzavu/

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 06:55 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Proslava je svake godine sve važnija, a oslobođeni teritorij je sve više zapušten. Pada mi na pamet Dinara kao najviši hrvatski vrh. Slovenci imaju izreku da se svaki pravi Slovenac mora popeti na Triglav. Na Dinari mislim da nije bilo više od 5% Hrvata, a uopće da je to najviši vrh ne zna više od 30% Hrvata. Da ne govorim da osim Triglava svi znaju za grčki Olimp, francusko-talijanski Mont Blanc ili austrijski Grossglockner čak i ako ih planinarenje ne zanima ni najmanje.

Ili recimo rijeka Una gdje se turizam odvija u pravilu na BH strani, tako ovi ZG menadžeri kad idu na tim building na Unu poboljšavaju turističke rezultate Unsko-sanskog kantona, a niti ne znaju da je Una u prvom dijelu toka i hrvatska rijeka i da je izvor u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 07:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Kaftanzoglio je napisao/la:
Proslava je svake godine sve važnija, a oslobođeni teritorij je sve više zapušten. Pada mi na pamet Dinara kao najviši hrvatski vrh. Slovenci imaju izreku da se svaki pravi Slovenac mora popeti na Triglav. Na Dinari mislim da nije bilo više od 5% Hrvata, a uopće da je to najviši vrh ne zna više od 30% Hrvata. Da ne govorim da osim Triglava svi znaju za grčki Olimp, francusko-talijanski Mont Blanc ili austrijski Grossglockner čak i ako ih planinarenje ne zanima ni najmanje.

Ili recimo rijeka Una gdje se turizam odvija u pravilu na BH strani, tako ovi ZG menadžeri kad idu na tim building na Unu poboljšavaju turističke rezultate Unsko-sanskog kantona, a niti ne znaju da je Una u prvom dijelu toka i hrvatska rijeka i da je izvor u Hrvatskoj.

Šta bi mi, da nemamo ovakvih 'stručnjaka', koji nam pomažu u zemljopisu, povijesti i kulturi? Pa mi bi jednostavno propali.
Zato nama fali "bratsvi i jedinstvo" (kao šaka u glavu) jer mi nismo još naučili kako živjeti sami, bez pomoći drugova lezilebovića!
:smijeh :smijeh :smijeh

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
Kaftanzoglio je napisao/la:
Proslava je svake godine sve važnija, a oslobođeni teritorij je sve više zapušten. Pada mi na pamet Dinara kao najviši hrvatski vrh. Slovenci imaju izreku da se svaki pravi Slovenac mora popeti na Triglav. Na Dinari mislim da nije bilo više od 5% Hrvata, a uopće da je to najviši vrh ne zna više od 30% Hrvata. Da ne govorim da osim Triglava svi znaju za grčki Olimp, francusko-talijanski Mont Blanc ili austrijski Grossglockner čak i ako ih planinarenje ne zanima ni najmanje.

Ili recimo rijeka Una gdje se turizam odvija u pravilu na BH strani, tako ovi ZG menadžeri kad idu na tim building na Unu poboljšavaju turističke rezultate Unsko-sanskog kantona, a niti ne znaju da je Una u prvom dijelu toka i hrvatska rijeka i da je izvor u Hrvatskoj.


Velebit je hrvatska verzija Triglava, Mont Blanca i sličnih simboličnih primjera. Vrh Dinara na planini Dinari kao najviši vrh u Hrvatskoj nije ni najviši na toj istoj planini nego je to vrh Troglav koji spada pod Livno. Dinara je među 5 značajnijih planina u Hrvatskoj, ne bih rekao ni da je među tri.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58886
Lokacija: DAZP HQ
[quote="KiM"]dudu, vi podrzavate stajaliste da su Srbi u RH, RAK=KANCER, kao sto sam procitao uu vasem postu ???
[quote]

Srbi u RH su bivši rak minuciozno odstranjen prije 22 godine u složenoj operaciji. Danas su Srbi u Hrvatskoj cvijeće, most suradnje i prevoditelji u komunikaciji prema istočnim susjedima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Kaftanzoglio je napisao/la:
Proslava je svake godine sve važnija, a oslobođeni teritorij je sve više zapušten. Pada mi na pamet Dinara kao najviši hrvatski vrh. Slovenci imaju izreku da se svaki pravi Slovenac mora popeti na Triglav. Na Dinari mislim da nije bilo više od 5% Hrvata, a uopće da je to najviši vrh ne zna više od 30% Hrvata. Da ne govorim da osim Triglava svi znaju za grčki Olimp, francusko-talijanski Mont Blanc ili austrijski Grossglockner čak i ako ih planinarenje ne zanima ni najmanje.

Ili recimo rijeka Una gdje se turizam odvija u pravilu na BH strani, tako ovi ZG menadžeri kad idu na tim building na Unu poboljšavaju turističke rezultate Unsko-sanskog kantona, a niti ne znaju da je Una u prvom dijelu toka i hrvatska rijeka i da je izvor u Hrvatskoj.


Eh da je bar 5%, nije ni 0,5
A dobro vecinu obicnog puka zaboli tuki za icim, kamoli za nekom geografijom
Al istina je sto dudu kaze, samo manji dio dinare je u rh i jebiga odma nije to to ko velebit i biokovo i sl.
Najvisi vrh u hrvata je plocno na cvrsnici, a sta mislis koliko pereca zna to npr? Tu je tek 0,000nesto hahah
Una i bihac i sve okolo je vazda bilo hrvatsko i u buducnosti nema gdje nego u rh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 10:01 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
dudu je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Proslava je svake godine sve važnija, a oslobođeni teritorij je sve više zapušten. Pada mi na pamet Dinara kao najviši hrvatski vrh. Slovenci imaju izreku da se svaki pravi Slovenac mora popeti na Triglav. Na Dinari mislim da nije bilo više od 5% Hrvata, a uopće da je to najviši vrh ne zna više od 30% Hrvata. Da ne govorim da osim Triglava svi znaju za grčki Olimp, francusko-talijanski Mont Blanc ili austrijski Grossglockner čak i ako ih planinarenje ne zanima ni najmanje.

Ili recimo rijeka Una gdje se turizam odvija u pravilu na BH strani, tako ovi ZG menadžeri kad idu na tim building na Unu poboljšavaju turističke rezultate Unsko-sanskog kantona, a niti ne znaju da je Una u prvom dijelu toka i hrvatska rijeka i da je izvor u Hrvatskoj.


Velebit je hrvatska verzija Triglava, Mont Blanca i sličnih simboličnih primjera. Vrh Dinara na planini Dinari kao najviši vrh u Hrvatskoj nije ni najviši na toj istoj planini nego je to vrh Troglav koji spada pod Livno. Dinara je među 5 značajnijih planina u Hrvatskoj, ne bih rekao ni da je među tri.



Pa tako je jer smo mi tako izabrali. Srbi iz Krajine su opjevali tu Dinaru stotine puta u pjesmama dok je kod nas mislim Thompson u jednoj pjesmi Vjetar s Dinare, prije i poslije toga nikad nitko.

A i Troglav i na Konj na Kamešnici su vrhovi hrvatskog etničkog prostora, na njih vode putevi iz Hrvatske , uredno su opisani u vodičima i nikad se iz BiH nitko nije bunio, u Sarajevu vjerojatno ni ne znaju gdje se to nalazi. Tako da je tvoj zaključak time još čudniji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
A šta su pravi Hrvati koji su ostali van Hrvatske (mislim na HB), koje ste prodali muslimanima ?
Kolateralna šteta, nešto što se gura pod Bakirov ćilim ?

Svaka proslava oluje je okretanje glave od ''hrvatskog Kosova'' i upravo isto ono što radi i Vučićev režim, bežanje od odgovornosti i izdaja državnih i nacionalnih interesa.

Herceg Bosna je srce Hrvatske, a ne neki Knin i ova sela gde ste proslavljali izdaju HB.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 10:31 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
dudu je napisao/la:
KiM je napisao/la:
dudu, vi podrzavate stajaliste da su Srbi u RH, RAK=KANCER, kao sto sam procitao uu vasem postu ???

U pravu si, prazan zarastao teren je bolji nego napucen, koji bi placao porez i dizao BDP....genijalno...mrtav je najbolji i exportiran.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/samo-s ... ne/dvv55qn

"SAMO ŠTO SAM UPALIO TRAKTOR, POBILI SU MI PORODICU" Potresna scena iz izbegličke kolone 1995. (VIDEO)

Blic | 04. 08. 2017 - 10:10h
| Komentara: 117

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Troglav, bio sam na njemu tamo neke 83/84., predivan srpski vrh iznad srpskih sela Gubin i Sajković s predivnim pogledom na srpsko donje Livanjsko polje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
kad pričamo o planinama. ovo je 10 najviših planina koje je HVO držao, sa pripadajućim najvišim vrhovima:

1. čvrsnica, pločno 2228 mnv (posušje)
2. vran, veliki vran 2074 mnv (tomislavgrad)
3. cincar, cincar 2006 mnv (glamoč)
4. klekovača, velika klekovača 1962 mnv (drvar)
5. raduša, idovac 1956 mnv (rama)
6. dinara, troglav 1913 mnv (livno)
7. vitorog, veliki vitorog 1907 mnv (glamoč)
8. golija, velika golija 1892 mnv (livno)
9. šator, veliki šator 1875 mnv (grahovo)
10. kamešnica, konj 1856 mnv (livno)

svih 10 je više od najvišeg vrha RH sinjala na dinari (1831 mnv)


u naših 5 županija tu se još nalaze (bilo pod ABiH):

prenj, zelena glava 2155 mnv (mostar)
vranica, nadkrstac 2112 mnv (uskoplje)
velež, botin 1969 mnv (mostar)
visočica, džamija 1967 mnv (konjic)
vlašić, paljenik 1933 mnv (travnik)
itd.

Agathonikos je napisao/la:
Troglav, bio sam na njemu tamo neke 83/84., predivan srpski vrh iznad srpskih sela Gubin i Sajković s predivnim pogledom na srpsko donje Livanjsko polje.


troglav, predivan hrvatski vrh u 90% hrvatskoj općini livno, u 80% hrvatskoj županiji hercegbosanskoj :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Blitz je napisao/la:
A šta su pravi Hrvati koji su ostali van Hrvatske (mislim na HB), koje ste prodali muslimanima ?
Kolateralna šteta, nešto što se gura pod Bakirov ćilim ?

Svaka proslava oluje je okretanje glave od ''hrvatskog Kosova'' i upravo isto ono što radi i Vučićev režim, bežanje od odgovornosti i izdaja državnih i nacionalnih interesa.

Herceg Bosna je srce Hrvatske, a ne neki Knin i ova sela gde ste proslavljali izdaju HB.


dobro, kao da bi mi u HB bolje prošli da nije bilo oluje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
"Hrvatski Bihać i USK", "pet hrvatskih županija", jbg, ni u proslavi ne mogu bez megalomanije...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: VRO "OLUJA"
PostPostano: 06 kol 2017, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
s one strane dinare je napisao/la:
troglav, predivan hrvatski vrh u 90% hrvatskoj općini livno, u 80% hrvatskoj županiji hercegbosanskoj :kava

Teško.


http://avaz.ba/storage/2014/08/14/thumb ... 18x446.jpg

Nego, je li ta 80% hrvatska županija konačno kupila novu ili bar popravila staru klupsku kosačicu? Šta nam bruka taj hlivanjski športski klub nazvan po srpskom planinskom vrhu, miševe mu županijske. Ili neka kupuje ili popravlja kosačicu ili neka menja ime klubu, nema druge.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 264 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO