HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 lip 2026, 22:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Treba li Za Dom Spremni postati službeni pozdrav Hrvatske Vojske
DA 76%  76%  [ 26 ]
NE 3%  3%  [ 1 ]
Treba ostaviti kao sad povijesni pozdrav iz Domovinskog Rata 12%  12%  [ 4 ]
Treba zabraniti i kažnjavati bilo kakvo isticanje ZDS 3%  3%  [ 1 ]
Rezultati Ankete 6%  6%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 34
Autor/ica Poruka
 Naslov: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 7625
Za Dom Spremni

Na slici pronađeni posmrtni ostatci Hrvatskog Vojnika Žarka Manjkasa iz Zagreba koji je poginuo kod Vukovara braneći Bogdanovce
Na njegovom tijelu je odora na kojoj se vidi insignia Hrvatske Vojske i "Za Dom Spremni" kao simbol jedne generacije i njihove mladosti dok su stvarali Modernu Hrvatsku Državu!


slika


Za Dom Spremni 3 riječi koje desetljećima izazivaju velike rasprave u Hrvatskoj i Europi.

Najpoznatiji pozdrav Hrvatske Vojske iz rata protiv Jugoslavije '90-'95 još uvijek zaokuplja široke mase u Hrvatskoj i Europi.
Vjerovatno i glavni razlog prijepora je taj što je Hrvatska Vojska pobjedila, a Jugoslavenska Armija izgubila i kapitulirala '95

Kapitulacija JNA '95
slika

Što vi imate reći o ovoj temi koja uvelike zaokuplja naš medijski prostor u Hrvatskoj, pa i Europi ??

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 5625
Lokacija: Grobnik
Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni:
https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimku

Kekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni.

Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 7625
Pjesma "Bojna Čavoglave" koja čuva Za Dom Spremni kao simbol pobjede u Domovinskom Ratu.



Marko Perković Thompson kao autor i izvođač je često prozivan od medija kao negativac.
Thompson kao hrvatski vojnik je karijeru počeo na frontu i nakon što je pjesma postala HIT počinje glazbenu karijeru koja je imala svojih uspona i padova koje mediji nisu previše pratili.
Tek 10 godina nakon početka karijere Thompson radi novi album i veliki koncert u Splitu na Poljudu i njegova karijera počinje veliki uspon.

Nakon koncerta u Splitu mediji više manje jednostrano sustavno rade na uništavanju njegove karijere od medijskih napada do lobiranja za zabranu njegovih koncerata, kako u Hrvatskoj (npr Arena Pula) ali pogotovo u inozemstvu Njemačka, Švicarska, Austria itd.
S obzirom da hrvatskim glazbenicima koncerti po Europi i USA su osiguravali dugogodišnju egzistenciju i mogućnost rada na novim albumima. Ne treba ni naglašavati da je Thompsonu onemogućavano pravo na rad odnosno na život jer mu je glazba jedini izvor prihoda za uzdržavanje obitelji.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 7625
dane-croatia je napisao/la:
Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni:
https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimku

Kekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni.

Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara...

Haha... Možemo > Ustaše

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 5800
Jedna od većih pogreški tadašnjeg državnog vodstva bila je ne proglasiti Za dom spremni službenim pokličem HV-a.
pa tako već 30 godina moramo svako malo slušati mentalne proljeve crvenih štakora na tu temu.
Za doma spremni!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 23412
Apsolutno , trebalo je to odma 91 napravit zajedno s kunom i Hrvatskim grbom.

Mislim ovaj trenutni pozdrav s mimohoda Domovini vjerni ( koji je smjehotresan btw)
je ništa drugo nego politički korektni Za dom Spremni

Vratite original :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 15:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35498
"Zato..." :smijeh



_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 5800
novem je napisao/la:
"Zato..." :smijeh




Tog tuzlanskog srbina treba protjerati, pa neka uživa u antifašizmu tuzle. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64239
Lokacija: DAZP HQ
weasel je napisao/la:
Apsolutno , trebalo je to odma 91 napravit zajedno s kunom i Hrvatskim grbom.

Mislim ovaj trenutni pozdrav s mimohoda Domovini vjerni ( koji je smjehotresan btw)
je ništa drugo nego politički korektni Za dom Spremni

Vratite original :zubati


Da, to je doslovno prijevod na novohrvatski. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 19115
Miševi iz rupa izišli. Neka se i ne vraćaju

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503
2025/2026 - 14,366


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 35498
slika
:zubati

_________________
- BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49
Postovi: 3528
Nek tetoviraju iglom i koncem ZDS na podlaktici, ekstra bodovi ako se inficira.

Tako će biti zadovoljni i jugonostalgičari i Hrvati.

_________________
Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 21:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31973
Brane je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni:
https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimku

Kekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni.

Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara...

Haha... Možemo > Ustaše


Ljudi za sva vremena :D

Dok se ne ugoje, a onda otkriju svoje prave farbe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 21:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31973
horus je napisao/la:
novem je napisao/la:
"Zato..." :smijeh




Tog tuzlanskog srbina treba protjerati, pa neka uživa u antifašizmu tuzle. :kava


Čovjek 30ak godina priča da nije naš.

Pa neka mu Tuzle i Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 09 srp 2025, 21:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31973
novem je napisao/la:
slika
:zubati


Izgleda kao netko iz Let 3.
Lik je fakat jadnik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 12 srp 2025, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
Što reći?! HDZ u svom punom sjaju - https://narod.hr/hrvatska/policija-kren ... o-sto-kazu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 12 srp 2025, 09:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 8405
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
goran2hr je napisao/la:
Što reći?! HDZ u svom punom sjaju - https://narod.hr/hrvatska/policija-kren ... o-sto-kazu


Plenković bio na ribanju kod šefa Pupovca.

A sinoć u Puli se pjeva Bella ciao , petokrake...baš me zanima idu li tu prijave.
Ili 27.7.kad budu događanja u Srbu.

_________________
Pogledaj u nebo majko, evo sinova...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 12 srp 2025, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07
Postovi: 2832
kiler je napisao/la:
goran2hr je napisao/la:
Što reći?! HDZ u svom punom sjaju - https://narod.hr/hrvatska/policija-kren ... o-sto-kazu


Plenković bio na ribanju kod šefa Pupovca.

A sinoć u Puli se pjeva Bella ciao , petokrake...baš me zanima idu li tu prijave.
Ili 27.7.kad budu događanja u Srbu.


Ne idu prijave nego uplate €€€€ na račun.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 15 srp 2025, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20884
Bravo momče!


_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Za Dom Spremni
PostPostano: 15 srp 2025, 22:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 31973
dane-croatia je napisao/la:
Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni:
https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimku

Kekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni.

Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara...


slika

Inače, ovo je dobar članak;
https://www.vecernji.hr/vijesti/raspudi ... ma-1875600
Čovjek je šlapa i sve, ali ovdje pametno zbori.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 103 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO