|
|
Stranica: 1/5.
|
[ 103 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Brane
|
Naslov: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 11:05 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41 Postovi: 7625
|
Za Dom SpremniNa slici pronađeni posmrtni ostatci Hrvatskog Vojnika Žarka Manjkasa iz Zagreba koji je poginuo kod Vukovara braneći Bogdanovce Na njegovom tijelu je odora na kojoj se vidi insignia Hrvatske Vojske i "Za Dom Spremni" kao simbol jedne generacije i njihove mladosti dok su stvarali Modernu Hrvatsku Državu! Za Dom Spremni 3 riječi koje desetljećima izazivaju velike rasprave u Hrvatskoj i Europi. Najpoznatiji pozdrav Hrvatske Vojske iz rata protiv Jugoslavije '90-'95 još uvijek zaokuplja široke mase u Hrvatskoj i Europi. Vjerovatno i glavni razlog prijepora je taj što je Hrvatska Vojska pobjedila, a Jugoslavenska Armija izgubila i kapitulirala '95 Kapitulacija JNA '95  Što vi imate reći o ovoj temi koja uvelike zaokuplja naš medijski prostor u Hrvatskoj, pa i Europi ??
_________________ JA SAM ZAGREB !!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dane-croatia
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 11:14 |
|
Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10 Postovi: 5625 Lokacija: Grobnik
|
Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni: https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimkuKekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni. Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara...
_________________ RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst KREPAT MA NE MOLAT http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Brane
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 11:24 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41 Postovi: 7625
|
|
Pjesma "Bojna Čavoglave" koja čuva Za Dom Spremni kao simbol pobjede u Domovinskom Ratu.
Marko Perković Thompson kao autor i izvođač je često prozivan od medija kao negativac. Thompson kao hrvatski vojnik je karijeru počeo na frontu i nakon što je pjesma postala HIT počinje glazbenu karijeru koja je imala svojih uspona i padova koje mediji nisu previše pratili. Tek 10 godina nakon početka karijere Thompson radi novi album i veliki koncert u Splitu na Poljudu i njegova karijera počinje veliki uspon.
Nakon koncerta u Splitu mediji više manje jednostrano sustavno rade na uništavanju njegove karijere od medijskih napada do lobiranja za zabranu njegovih koncerata, kako u Hrvatskoj (npr Arena Pula) ali pogotovo u inozemstvu Njemačka, Švicarska, Austria itd. S obzirom da hrvatskim glazbenicima koncerti po Europi i USA su osiguravali dugogodišnju egzistenciju i mogućnost rada na novim albumima. Ne treba ni naglašavati da je Thompsonu onemogućavano pravo na rad odnosno na život jer mu je glazba jedini izvor prihoda za uzdržavanje obitelji.
_________________ JA SAM ZAGREB !!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Brane
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 11:25 |
|
Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41 Postovi: 7625
|
dane-croatia je napisao/la: Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni: https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimkuKekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni. Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara... Haha... Možemo > Ustaše
_________________ JA SAM ZAGREB !!!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 12:09 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
| Vrh |
|
 |
|
horus
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 13:22 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12 Postovi: 5800
|
|
Jedna od većih pogreški tadašnjeg državnog vodstva bila je ne proglasiti Za dom spremni službenim pokličem HV-a. pa tako već 30 godina moramo svako malo slušati mentalne proljeve crvenih štakora na tu temu. Za doma spremni!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
weasel
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 13:29 |
|
Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58 Postovi: 23412
|
Apsolutno , trebalo je to odma 91 napravit zajedno s kunom i Hrvatskim grbom. Mislim ovaj trenutni pozdrav s mimohoda Domovini vjerni ( koji je smjehotresan btw) je ništa drugo nego politički korektni Za dom Spremni Vratite original 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 13:51 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 14:24 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 15:33 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novem
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 16:12 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06 Postovi: 35498
|
"Zato..."
_________________ - BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU. - Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP. - Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
horus
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 16:18 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12 Postovi: 5800
|
novem je napisao/la: "Zato..."
Tog tuzlanskog srbina treba protjerati, pa neka uživa u antifašizmu tuzle.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
dudu
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 16:46 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39 Postovi: 64239 Lokacija: DAZP HQ
|
weasel je napisao/la: Apsolutno , trebalo je to odma 91 napravit zajedno s kunom i Hrvatskim grbom. Mislim ovaj trenutni pozdrav s mimohoda Domovini vjerni ( koji je smjehotresan btw) je ništa drugo nego politički korektni Za dom Spremni Vratite original  Da, to je doslovno prijevod na novohrvatski. 
_________________ "Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 17:55 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Rika sv Vida
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 18:00 |
|
Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37 Postovi: 19115
|
|
Miševi iz rupa izišli. Neka se i ne vraćaju
_________________ Broj učenika u osnovnim školama u USK 2013/2014 - 25,758 2023/2024 - 15,503 2025/2026 - 14,366
|
|
| Vrh |
|
 |
|
novem
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 19:23 |
|
Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06 Postovi: 35498
|
_________________ - BiH se Muslimanima desila, 1991. je nisu htjeli. Cilj im je bio opstanak YU. - Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP. - Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Salivator
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 20:37 |
|
Pridružen/a: 25 pro 2023, 10:49 Postovi: 3528
|
|
Nek tetoviraju iglom i koncem ZDS na podlaktici, ekstra bodovi ako se inficira.
Tako će biti zadovoljni i jugonostalgičari i Hrvati.
_________________ Thiel je odselio u Patagoniju. Odselimo Patagoniju!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 21:04 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
Brane je napisao/la: dane-croatia je napisao/la: Izišla snimka gdje Kekin na koncertu 2004. viče Za Dom, a poblika odgovara Spremni: https://narod.hr/hrvatska/kekin-u-domu- ... jte-snimkuKekin uvjerava da je viknuo ZATO. Ali na snimci se jasno čuje Za Dom a i jasno se čuje publika kako odgovara Spremni. Eh ti kosturi iz ormara od naših trend ljevičara... Haha... Možemo > Ustaše Ljudi za sva vremena  Dok se ne ugoje, a onda otkriju svoje prave farbe.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 21:06 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
horus je napisao/la: novem je napisao/la: "Zato..."
Tog tuzlanskog srbina treba protjerati, pa neka uživa u antifašizmu tuzle. 
Čovjek 30ak godina priča da nije naš.
Pa neka mu Tuzle i Srbije.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 09 srp 2025, 21:08 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
novem je napisao/la: Izgleda kao netko iz Let 3. Lik je fakat jadnik
|
|
| Vrh |
|
 |
|
goran2hr
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 12 srp 2025, 09:37 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07 Postovi: 2832
|
|
| Vrh |
|
 |
|
kiler
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 12 srp 2025, 09:50 |
|
Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26 Postovi: 8405 Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
|
goran2hr je napisao/la: Plenković bio na ribanju kod šefa Pupovca. A sinoć u Puli se pjeva Bella ciao , petokrake...baš me zanima idu li tu prijave. Ili 27.7.kad budu događanja u Srbu.
_________________ Pogledaj u nebo majko, evo sinova...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
goran2hr
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 12 srp 2025, 10:59 |
|
Pridružen/a: 04 svi 2022, 15:07 Postovi: 2832
|
kiler je napisao/la: goran2hr je napisao/la: Plenković bio na ribanju kod šefa Pupovca. A sinoć u Puli se pjeva Bella ciao , petokrake...baš me zanima idu li tu prijave. Ili 27.7.kad budu događanja u Srbu. Ne idu prijave nego uplate €€€€ na račun.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 15 srp 2025, 19:37 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20884
|
|
Bravo momče!
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Za Dom Spremni Postano: 15 srp 2025, 22:41 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31973
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|