HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 222 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 06 sij 2020, 08:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69050
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ja imam dojam da Index producira bar 10 autorskih vijesti i tekstova dnevno.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 06 sij 2020, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kombinacija lažne konzervativnosti i poduzetničke nesposobnosti.

Većina konzervativaca oko mene se zgraža nad novim društvenim tendencijama (površnost, konzumerizam, instant slava, urušavanje sustava vrijednosti koji je kako-tako funkcionirao u 20. stoljeću), ali redovito gledaju reality show-e, prate narodnjačku scenu u Srbiji, otvaraju index.hr - tako da mislim da je taj konzervativizam i religija dosta hinjena.

Ne bih zanemario da vodeće stranke dosta utječu na to. Medijska (lijeva i desna) scena je onda odraz ulaganja HDZ-a kao stranka koja većinski kanalizira konzervativne ideje i SDP, koja to radi s liberalizmom i ljevicom. Ne mislim samo financijsko ulaganje (kao najvažnije), jer treba ulagati i u svoje medijske kadrove i pokazati općenito interesa na tom polju. Imam osjećaj da je konzervativcima malo stalno do prosvijetljenja ljudima medijima, vole manji protok informacija i da su ljudi više skloni teorijama zavjera i sličnim glupostima, jer su onda oni kao zaštitnici interesa malog naroda u svjetskim pokvarenim igrama. Liberalne ideje i politike su zato mediji sve suprotno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 12:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69050
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
lider30 je napisao/la:
. Imam osjećaj da je konzervativcima malo stalno do prosvijetljenja ljudima medijima, vole manji protok informacija i da su ljudi više skloni teorijama zavjera i sličnim glupostima, jer su onda oni kao zaštitnici interesa malog naroda u svjetskim pokvarenim igrama. Liberalne ideje i politike su zato mediji sve suprotno.


Savrsen opis.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
lider30 je napisao/la:
Većina konzervativaca oko mene se zgraža nad novim društvenim tendencijama (površnost, konzumerizam, instant slava, urušavanje sustava vrijednosti koji je kako-tako funkcionirao u 20. stoljeću), ali redovito gledaju reality show-e, prate narodnjačku scenu u Srbiji, otvaraju index.hr - tako da mislim da je taj konzervativizam i religija dosta hinjena.

Kakav je to onda "konzervativac", doduše to su banalne stvari koje nabrajaš? Ti opisuješ "liberala".

Naša Kvačica je napisao/la:
Zato jer slobodno tržište nije postojalo. Ti ljevičarski mediji su redovito direktno ili indirektno kroz oglašavanje dobivali financijsku podršku iz inozemstva, kao i razne NVO. To u startu stvara veliku prednost.

Za slobodno tržište potrebno je najprije donijeti zakon poput onoga u Mađarskoj koji zabranjuje financiranje iz inozemstva. Onda bi tek vidjeli što kaže tržište.

Kako god, nema naravno opravdanja za desničare zašto sami ne naprave dobre medije.



Džon Slinton, nekadašnji šef osoblja magazina New York Times:
Citat:
“U današnjoj Americi više ne postoji sloboda tiska. To znamo i vi i ja. Kada bih dozvolio da se pošteno mišljenje objavi barem u jednom broju mojih novina, izgubio bih posao za manje od 24 sata. Posao nas novinara je da uništimo istinu, da lažemo u oči, da iskrivljujemo, ocrnjujemo, da iskorištavamo tuđu pohlepu i da prodajemo svoju zemlju i rasu zarad kore kruha. To znamo i vi i ja. I kakva je to ludorija, ova navodna sloboda tiska?

Mi smo marionete bogatih. Oni vuku konce, a mi igramo. Naši talenti, naše mogućnosti, naši životi, sve je to svojina drugih ljudi. Mi smo intelektualne prostitutke."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
koje slobodno tržište? :D drugovi su se rasporedili po medijima, javnim ustanovama, državnim službama još prije rata. sad njihova djeca nastavljaju jahati na našoj grbači.

kad pogledaš prodaju dnevnih novina, npr. - vlasnici bi davno propali. ali novine su tu radi propagande a ne radi zarade. a onaj tko je svoje novce pošteno zaradio, npr. neki Hrvat iz inozemstva, nije lud da ulaže novac u nesiguran projekt.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
ZGabriel je napisao/la:
koje slobodno tržište? :D drugovi su se rasporedili po medijima, javnim ustanovama, državnim službama još prije rata. sad njihova djeca nastavljaju jahati na našoj grbači.

kad pogledaš prodaju dnevnih novina, npr. - vlasnici bi davno propali. ali novine su tu radi propagande a ne radi zarade. a onaj tko je svoje novce pošteno zaradio, npr. neki Hrvat iz inozemstva, nije lud da ulaže novac u nesiguran projekt.


Novine nisu gubitaši, analizirali smo nekoliko firmi detaljno. Ukoliko imaš posjećen online portal koji je samodostatan (reklamno tržište u RH jeste solidno), tiskanje tih vijesti koje praviš za portal je čista dobit s obzirom da troškovi tiskanja i distribucije tih novina iznose manje od 10% prodajne cijene.

Na temi nažalost nitko ne nudi konkretna rješenja i analize, samo fatalizam i netočne teze (da medije financira politika i novci iz inozemstva).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Ponudio je Markan dva posta iznad izjavu managera New York Timesa. Zašto ti i Robbie ne možete vidjeti taj post?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ponudio je Markan dva posta iznad izjavu managera New York Timesa. Zašto ti i Robbie ne možete vidjeti taj post?


Preskočio čim sam vidio da piše "Džon Slinton" (necitirani srpski izvor, a Google nema ništa za John Slinton NYT, čak i u tome primjeru nije riječ o uredniku nego HR manageru). Sve su to izlike za nerad i fatalizam. Sve je predeterminirano, sve su odlučili neki tajnoviti "veliki igrači", nemoj ništa dalje istraživati, naguzi se i skidaj gaće.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Ministry of Sound je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Ponudio je Markan dva posta iznad izjavu managera New York Timesa. Zašto ti i Robbie ne možete vidjeti taj post?


Preskočio čim sam vidio da piše "Džon Slinton" (necitirani srpski izvor, a Google nema ništa za John Slinton NYT, čak i u tome primjeru nije riječ o uredniku nego HR manageru). Sve su to izlike za nerad i fatalizam. Sve je predeterminirano, sve su odlučili neki tajnoviti "veliki igrači", nemoj ništa dalje istraživati, naguzi se i skidaj gaće.


Haha :zubati , ma u principu si ti u pravu (lako ti je raspravljati kad imaš argumente), mislim čak da sam potvrdio već negdje gore. Ali ajde eto nije sve crno bijelo, samo je 90% crno bijelo. Mogu tenkovi ući u hercegovačku banku ali me opet nitko ne spriječava da sjednem za laptop i radim.... prepreka ima, urota ima, lobija ima, đavo radi svoje sve je to točno, ali uspješni ljudi su oni koji povrh svega toga kažu ja sam kriv. Mea culpa, sve drugo je izgovor. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Preskočio čim sam vidio da piše "Džon Slinton" (necitirani srpski izvor, a Google nema ništa za John Slinton NYT, čak i u tome primjeru nije riječ o uredniku nego HR manageru). Sve su to izlike za nerad i fatalizam. Sve je predeterminirano, sve su odlučili neki tajnoviti "veliki igrači", nemoj ništa dalje istraživati, naguzi se i skidaj gaće.


Haha :zubati , ma u principu si ti u pravu (lako ti je raspravljati kad imaš argumente), mislim čak da sam potvrdio već negdje gore. Ali ajde eto nije sve crno bijelo, samo je 90% crno bijelo. Mogu tenkovi ući u hercegovačku banku ali me opet nitko ne spriječava da sjednem za laptop i radim.... prepreka ima, urota ima, lobija ima, đavo radi svoje sve je to točno, ali uspješni ljudi su oni koji povrh svega toga kažu ja sam kriv. Mea culpa, sve drugo je izgovor. :kava


Kao što sam znaš na mom primjeru, dobro poznajem to tržište. A što se tiče tih "moćnika", upoznao sam ih hrpu (Rupert Murdoch je bio impresivan jer je sve sam izgradio od skoro nule, a njemu smo pomagali s nekim financijskim derivatima tijekom jednog preuzimanja koje je radio njegov News Corp), i vjeruj mi da vam ne rade o glavi, pogotovo ne Hrvatima.

Konkretno na primjeru Hrvatske, garantiram da ima prostora za jak medij koji bi vrlo brzo uletio u top 5 (mislim da znaš zašto sam toliko siguran u to), i zastupao desne interese. ja se neću s time baviti, jer imamo puno drugih prioriteta, ali mi je nepojmljivo da nitko drugi ne može prepoznati tu priliku.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Naša Kvačica je napisao/la:
...ali uspješni ljudi su oni koji ..

:zubati


Btw, zanimljiv opus Harper Collins izdavačke kuće u vlasništvu Murdocha...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 07 sij 2020, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ministry of Sound je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
koje slobodno tržište? :D drugovi su se rasporedili po medijima, javnim ustanovama, državnim službama još prije rata. sad njihova djeca nastavljaju jahati na našoj grbači.

kad pogledaš prodaju dnevnih novina, npr. - vlasnici bi davno propali. ali novine su tu radi propagande a ne radi zarade. a onaj tko je svoje novce pošteno zaradio, npr. neki Hrvat iz inozemstva, nije lud da ulaže novac u nesiguran projekt.


Novine nisu gubitaši, analizirali smo nekoliko firmi detaljno. Ukoliko imaš posjećen online portal koji je samodostatan (reklamno tržište u RH jeste solidno), tiskanje tih vijesti koje praviš za portal je čista dobit s obzirom da troškovi tiskanja i distribucije tih novina iznose manje od 10% prodajne cijene.

Na temi nažalost nitko ne nudi konkretna rješenja i analize, samo fatalizam i netočne teze (da medije financira politika i novci iz inozemstva).


ima nekih ajmo reći "desnih"** portala na kojima piše ok ekipa. recimo hkv. ali zadnji put kad sam zavirila tamo, dizajn im je pretpotopni i prođe me volja da išta čitam.
nadalje, nećemo se lagati - ozbiljne, duge članke nitko ne čita. zašto bi onda netko kupio novine takvog sadržaja?
postoji Hrvatski tjednik i premda su im naslovnice ponekad pretjerane, sadržaj je pristojan (u smislu kvalitete). s obzirom na to da još izlaze, pretpostavljam da jesu profitabilni.


***po mom sudu, kod nas nema ni prave desnice ni prave ljevice. s obzirom da su potonji mahom nastavljači politike SKH, hrvatski domoljubi nisu sigurno, tako da bih ove "desne" prije nazvala domoljubnima. ili nacionalističkim.
(biti nacionalist za mene nije uvreda.)

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 25 sij 2020, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Jedna zanimljiva činjenica. 24sata na svom twitteru-u ima 170 000 pratitelja, a na cca 95% objava nemaju niti jednog lajka, komentara ili retweet-a. Tportal ista stvar, 129 000 pratitelja. Dnevnik.hr 223 000, isto skoro ništa.

Index najposjećeniji portal ima 15 800, RTL 23 000, a zabranjeni 17 400 jer oni vjerojatno ne kupuju pratitelje.

Koja jad i bijeda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 25 sij 2020, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Negdje sam pročitao kako su većinom narodi desničarski orijentirani. E sad, ako hoćeš upravljat procesima koji dovode ljude na vlast znači da trebaš dovest u ravnotežu lijevu i desnu stranu. Kad imaš prejaku desnicu najlakše ih oslabiš kroz medije i uz pomoć NVO-a. Ako imaš prejaku ljevicu, uvučeš par tisuća migranata i ojačaš desnicu.

Ne slažem se da nema neke vanjske sile koja tim upravlja i ne samo kod nas. Doista nemam jasnog objašnjenja ali vidim da se odjednom neka tema gura kroz sve medije i po tome se može skužiti tko je pod okupacijom.

Recimo, kako smo počeli koristiti termine "klimatske promjene" umjesto globalno zatopljenje, "migranti" umjesto izbjeglice, "regija" umjesto ex Yu zemalja, stvarati od Grete heroinu iako dijete ne zna možda ni čtati ni pisati... I to nije jedan medij radio nego 90 % njih.

Ne vjerujem da netko kontrolira novinare, nego urednike.

Imam nekih novinara prijatelja na FB koji prvi počnu s nekom novom furkom, pa su mi kao laste koje najave što slijedi kroz medije. Kao da pišu po pratijskom zadatku, a mislim da to nije "kao".

I sad imamo u RH medijima redovno bar jedan članak na naslovnici koji o Trumpu govori u negativnom kontekstu. Iako nas poprilično zaboli k. za njega ali su to dužni gazdama.

Zanimljiv mi je način kako se Al Jazeera dokopala medijskog prostora kod nas, mi plaćamo SPTV, SPTV prikazuje neke gluposti na programu a u udarnim terminima emitiraju AL Jazeeru.

Svaki okupator, od Osmanlija do nacista, je pokušavao postići da okupirani sam plaća svoju okupaciju. Zato treba malo novca, jednom kad se politički teren pripremi, onda ne treba.

Daleko od toga da nema tržišnog natjecanja, ali onaj koji pobjeđuje u njemu, dobiva stimulanse od države i stranih izvora za npr. razvoj slobode medija, demokracije tako da tko god pobijedi u tržišnoj utakmici je opet nji'ov. (čiji god).

Ako sumnjaš u to što ti podmeću onda te guraju u ljude koji vjeruju u fake news ili da je zemlja ravna. Tj. glupane a nitko ne želi bit glupan.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 25 sij 2020, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Imam frendove filozofe koji kao papagaji ponavljaju: "Treba razvit i imat kritičko mišljenje." No, pritom misle na kritiziranje popova. To je kao da si mačka pa imaš kritičko mišljenje prema miševima.

Treba imat kritičko mišljenje i biti protiv autoriteta ali treba znati tko su autoriteti. Autoriteti su oni protiv kojih ne smiješ zucnut. U komunizmu, znamo KP i Tito su bili autoritet. U ratu nije baš oportuno bilo protiv Šuška ili Tuđmana pisnuti ali danas isto ne smiješ protiv nekoga zucnuti.

Pa sad razmislite sami, protiv koga se ne smije zucnuti, i protiv koga medijii ne laju nikad, to su autoriteti i prema njima treba razvijati i imati kritičko mišljenje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 27 sij 2020, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Zato jer nije slobodno. Oni koji imaju moć koristi je i da utječu na oglašivače, kao i da donacije, poreze i sl. Index je recimo moglo zatvoriti zbog poreznog duga.
Nadalje, svi vole žutilo, lijevi mediji su ga prepuni, pa im rubrike o sportu i guzicama i sisama čitaju svi odreda.

No, u SAD je najgledanija televizija FOX. Nažalost, ne postoji hrvatska verzija. Tek među portalima imamo koliko-toliko ravnopravnosti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 27 sij 2020, 14:40 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
divizija je napisao/la:
Zato jer nije slobodno. Oni koji imaju moć koristi je i da utječu na oglašivače, kao i da donacije, poreze i sl. Index je recimo moglo zatvoriti zbog poreznog duga.
Nadalje, svi vole žutilo, lijevi mediji su ga prepuni, pa im rubrike o sportu i guzicama i sisama čitaju svi odreda.

No, u SAD je najgledanija televizija FOX. Nažalost, ne postoji hrvatska verzija. Tek među portalima imamo koliko-toliko ravnopravnosti.


Dakle moć i promocija interesa strane kolonijalne elite na uštrb male zemlje sa šovinističkim primjesama, kako progresivno i socijalno osvješteno, pravi ljevičari. Malverzacije s porezima, primitivno žutilo, primitivni malograđanski tračevi, primitivna estrada, promoviranje površnosti i objektificiranje žena kao seksualnih objekata, razglabanje o sportu da se makne pozornost sa bitnih stvari. I onda se ti mediji nađu prozivat nekog za "licemjerje" i "primitivizam", prodaju lažno moraliziranje i glumatanje "outrage"-a. Sramota šta kod nas prolazi, po cijele dane slušam cinične "kritičke" solipametnjakoviće kojima percepciju i tijek misli diktiraju ovi propagadisti. Preformulirat ću Katonovu o Kartagi, među ostalim smatram da hrvatske mainstream medije treba ugasiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 28 sij 2020, 02:59 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
divizija je napisao/la:
Zato jer nije slobodno. Oni koji imaju moć koristi je i da utječu na oglašivače, kao i da donacije, poreze i sl. Index je recimo moglo zatvoriti zbog poreznog duga.
Nadalje, svi vole žutilo, lijevi mediji su ga prepuni, pa im rubrike o sportu i guzicama i sisama čitaju svi odreda.

No, u SAD je najgledanija televizija FOX. Nažalost, ne postoji hrvatska verzija. Tek među portalima imamo koliko-toliko ravnopravnosti.

Desničarski mediji bi isto tako bili zatvoreni zbog govora mržnje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 09 vel 2020, 09:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
U većini intelektualnih aktivnosti konzervativci su donji.

slika

slika

Neću ulaziti u to što je prije kokoš ili jaje, i koji je kauzalitet, no postoji jaka korelacija obrazovanja i liberalizma.

Dio obrazovanijih i intelektualnijih ljudi u redovima konzervativaca, su ustvari liberali koji su vidjeli praznu ekonomsku nišu i slabu konkurenciju, što omogućuje strelovit uspon u hijerarhiji konzervativaca. :zubati


Problem današnjeg "obrazovanja", posebno na društvenim fakultetima, je što je to ljevičarsko pranje mozga, a ne obrazovanje. Kad izbaciš društvene fakultete iz ove računice, stvari se drastično promijene i udijeli se promijene na krist konzervativaca.
Također, istraživanja su pokazala da su obrazovani i društveno etablirani ljudi u većoj mjeri socijalni konfomisti i povode se za trendovima i preuzimaju "službene" stavove. Za vrijeme komunizma najviše komunista je također bilo među obrazovanijim ljudima. Jednostavna ta ekipa prva prihvaća službeni narativ. A on je na zapadu liberalan.

No s druge strane, u današnjem svijetu postoji zanimljiv fenomen, koji nije lako objasniti, a to je da ljudi koji su ne samo obrazovaniji, već i inteligentniji od prosjeka (bez obzira na formalno obrazovanje) pokazuju ogroman nedostatak "zdravog razuma". Od šume ne vide drvo. Preapstraktni su, ne mogu se "spustiti na Zemlju", već žive u oblacima. Prepuni su sjajnih teorija koje ne funkcioniraju u praksi i pokazuju znakove kognitivne disonance zbog toga. Sjetite se samo koliko je bilo vrhunskih marksističkih intelektualaca. Isti su bili slijepi na ne funckioniranje socijalizma u praksi. Ima masa uglednika u nas koji su uzeli kredit u švicarcima. Sve pametni ljudi. Imaju često problema sa asocijalnošću, ne mogu naći partnera, imaju nizak fertilitet, slabe društvene veze. Često budu odlični u nekim područjima, ali se ne znaju normalno obuć, musavi su i prljavih stanova. Čest je nedostatak emocijalne inteligencije, ekonomski su ovisni o državi. U financijskim odnosima ih preyebe neki lajbek s tri razreda. U prosječno visokointeligentnim društvima se pojavljuju posve neshvatljivi fenomeni: na zapadu mazohističko obožavanje imigranta koji onda siluje, zakolje ili zapali auto tim istima koji ga obožavaju. U Japanu trećina ljudi u tridesetim godinama nikada ništa nije pojebala. Kao da inteligencija (to nema veze s obrazovanjem) nakon određene razine postane problem. No kažem, to nema direktne veze s obrazovanjem.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 12 vel 2020, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
MILIJUN KUNA GLOBE ZA PRISTRANE VIJESTI U pripremi novi Zakon o medijima, predviđene su drakonske kazne
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... e/9964030/

Dodaje se kako su zabranjene audio i/ili audiovizualne medijske usluge koje ugrožavaju ustavni poredak i nacionalnu sigurnost te poticanje na antisemitizam i ksenofobiju, ideje fašističkih, nacionalističkih, komunističkih i drugih totalitarnih režima. “Nasuprot toga, TV, radio i internet trebaju promicati hrvatske kulturne stečevine i promicati međunarodno razumijevanje i osjećaj javnosti za pravdu, braniti demokratske slobode, služiti zaštiti okoliša, boriti se za ravnopravnost žena i muškaraca, promicati razumijevanje za pripadnike nacionalnih manjina”, piše u prijedlogu, i to je dio koji nije sporan.


Međutim, prilično je izvjesno da će brojne reakcije izazvati članak 16., koji, osim kriterija istinitosti i korektnosti, propisuje i da: “vijesti moraju biti nepristrane i profesionalno korektne te moraju poticati slobodno oblikovanje mišljenja, mišljenja i komentari moraju biti lako prepoznatljivi kao mišljenje ili komentar te mora biti razvidno čije se mišljenje ili komentar objavljuje. Pružatelji medijskih usluga i elektroničkih publikacija obvezni su promicati nepristranost, poštujući razlike u mišljenjima o političkim ili gospodarskim pitanjima ili u svezi s trenutačnom javnom politikom”, kaže se u prijedlogu. Ukratko, proizlazi da će država određivati kako pojedini medij mora “vjerno prikazivati” određeni događaj, a “različita mišljenja primjereno zastupati”.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 12 vel 2020, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Ovaj zakon naravno nikada nece proci, balon je pusten prije unutarstranackih izbora da bi briselski jad imao vece sanse...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 15 vel 2020, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ulazim sve više u dubinu ovoga pitanja. Apsolutno postoji tržište za portal koji bi privukao nekih 60% stanovništva RH i koji bi na osnovi čitanosti bio samodostatan. Konačno sam dobio uvid zarade reprezentativnog uzorka portala na Google AdExchange. Po mojim kalkulacijama, mjesečni prihodi iznose minimum 400.000 EUR, a moguće da idu i do 700.000 EUR. Ovo su prihodi koji ovise isključivo o brojnosti čitatelja. To su ogromne brojke koje znače da su mnogi portali neovisni i od politike. Reklame koje dobiju od direktnog zakupa bannera, ili politike su samo šlag na kraju.

Nažalost po Hrvatsku (ne samo desnicu), svi portali koji pretendiraju na tih 60% stanovništva su uz politički stav također i vrlo, vrlo ozbiljni i skloniji crkvenom pristupu životu (nema objava koje bi privukle plebs).

I tako tih 60% desnijih Hrvata za svoj fiks crne kronike, treša, sisa i guzica idu na Index, RTL, zabranjeni i ostale, i njima klikovima prave lijepu zaradu i kopaju sami sebi rupu.

Portal profila Daily Mail (inače najpopularniji na cijelom engleskom govornom području) bi rasturio u RH, 1000% siguran. Ja se ne bih upuštao u te projekte, ali ovo znanje i spoznaje mi definitivno pomažu u drugim stvarima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 15 vel 2020, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Ministry of Sound je napisao/la:
Ulazim sve više u dubinu ovoga pitanja. Apsolutno postoji tržište za portal koji bi privukao nekih 60% stanovništva RH i koji bi na osnovi čitanosti bio samodostatan. Konačno sam dobio uvid zarade reprezentativnog uzorka portala na Google AdExchange. Po mojim kalkulacijama, mjesečni prihodi iznose minimum 400.000 EUR, a moguće da idu i do 700.000 EUR.


Ma gledaj pajdo, ja kad računam u Excelu još nisam dobio rezultat ispod 10 000 000KM godišnje. Malčice bude drugačije u praksi. :zubati

Ali slažem se da bi desni portal imao tržište. Može se ubaciti i malo humora zašto ne, nisu desničari tako uštogljeni kao što ti misliš. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 15 vel 2020, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Naša Kvačica je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ulazim sve više u dubinu ovoga pitanja. Apsolutno postoji tržište za portal koji bi privukao nekih 60% stanovništva RH i koji bi na osnovi čitanosti bio samodostatan. Konačno sam dobio uvid zarade reprezentativnog uzorka portala na Google AdExchange. Po mojim kalkulacijama, mjesečni prihodi iznose minimum 400.000 EUR, a moguće da idu i do 700.000 EUR.


Ma gledaj pajdo, ja kad računam u Excelu još nisam dobio rezultat ispod 10 000 000KM godišnje. Malčice bude drugačije u praksi. :zubati

Ali slažem se da bi desni portal imao tržište. Može se ubaciti i malo humora zašto ne, nisu desničari tako uštogljeni kao što ti misliš. :palacgore1


Imam 100% točne podatke za cirka 50-ak portala u RH. Na osnovi tih podataka (o njihovoj zaradi) koristim Gemius podatke o čitanosti da napravim procjenu za portale koji nisu dio te ekipe. Dakle, ako 100% znam podatke za određeni portal (zapravo za 10-ak vodećih portala u RH), i ako znam njihovu čitanost, istom metodom mogu približno to procijeniti za ostale portale (za koje postoje podaci o čitanosti iz istog izvora).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto slobodno tržište ne može uspostaviti političku ravnotežu u medijima u RH?
PostPostano: 23 vel 2020, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2019, 23:27
Postovi: 595
Ministry of Sound je napisao/la:
Ulazim sve više u dubinu ovoga pitanja. Apsolutno postoji tržište za portal koji bi privukao nekih 60% stanovništva RH i koji bi na osnovi čitanosti bio samodostatan. Konačno sam dobio uvid zarade reprezentativnog uzorka portala na Google AdExchange. Po mojim kalkulacijama, mjesečni prihodi iznose minimum 400.000 EUR, a moguće da idu i do 700.000 EUR. Ovo su prihodi koji ovise isključivo o brojnosti čitatelja. To su ogromne brojke koje znače da su mnogi portali neovisni i od politike. Reklame koje dobiju od direktnog zakupa bannera, ili politike su samo šlag na kraju.


Kako se generira ovaj profit? Samo od analitickih firmi koje trpaju svoje cookie-je na svaku iole popularniju stranicu? Sponzorirani clanci? Daj malo razradi ove brojke. Da su iznosi u kunama, bili bi previsoki.

_________________
-1500


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 222 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: snowflake i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO