HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 01:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 06 lip 2011, 20:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
mario_cro je napisao/la:
inače zna li tko kakav je bio odnos prema hrvatima koji su bili mobilizirani u arbih ?
moj otac je dobio poziv za mobilizaciju u arbih u bolnici na radnom mjestu i pred šefom je odbio govoreći kako ako već ako mora u vojsku ići će u HVO(otišao u bosansku bijelu 108 HVO brčko ) ,nakon čega je dobio otkaz u bolnici ,a djed je mobiliziran
u arbih, morao je u vreči nosat granate kroz snijeg na planinu i vračat se sa poginulim borcem,na njemu je to dakako ostavilo traga i preminuo je od srcanog udara u 50 -toj godini 2001 -ve,smatramo da je od stresa koji je tamo doživio.. :placipicka

ukratko zanimalo me jesu li clanovi moje porodice iznimka pa se sa njima lose postupalo,ili je slicno bilo sa svim hrvatima koji su morali u arbih? :zivili


Kakav je bio odnos, pa mogu ti reći jedno, u periodu 94-95 dvojica nasilno mobiliziranih poznanika ubijena na liniji, jedan ranjen u pozadini. Za ove ubijene se pričalo da su ih ubili muslimani u rovu, a ranjeni (rođak) sigurno nije bio u dometu srpskih strijelaca jer su oni bili iza drugog brda i izvan vidokurga.. Eto pa razmisli.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 06 lip 2011, 20:47 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
ManInBlack je napisao/la:
zlatni šta ti znaš o partijanju :zubati nije to za vas, vi se morate okrenuti tradicionalnom 'partijanju' na razno raznim koridama, vašeru u puračići, sevdahu. Partijanje je za gospodu :)

I tko je tebe pozvao da komentarišeš :zubati


Ti si cist izdanak 'rvatske aristrokratije inace potomak 'rvatskih plemica iz rodne vam Spijonice :zubati zna se i da ti je baka inace `rvatska plemkinja pishkila tako sto zadigne kiklju i shikne onako ostoje bez da chuchne inace to je stari plemicki obicaj u Spijonici:smajl007

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 06 lip 2011, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
zlatni_ljiljan je napisao/la:
mario_cro je napisao/la:
inače zna li tko kakav je bio odnos prema hrvatima koji su bili mobilizirani u arbih ?
moj otac je dobio poziv za mobilizaciju u arbih u bolnici na radnom mjestu i pred šefom je odbio govoreći kako ako već ako mora u vojsku ići će u HVO(otišao u bosansku bijelu 108 HVO brčko ) ,nakon čega je dobio otkaz u bolnici ,a djed je mobiliziran
u arbih, morao je u vreči nosat granate kroz snijeg na planinu i vračat se sa poginulim borcem,na njemu je to dakako ostavilo traga i preminuo je od srcanog udara u 50 -toj godini 2001 -ve,smatramo da je od stresa koji je tamo doživio.. :placipicka

ukratko zanimalo me jesu li clanovi moje porodice iznimka pa se sa njima lose postupalo,ili je slicno bilo sa svim hrvatima koji su morali u arbih? :zivili


Ako ti je dedo umro 2001-e znaci tata ti je negdje 70-71 godiste ,znaci tajo je imao jedva dvadesetak kad je poceo rat,mozemo zakljuciti koliko je onda tebi godina i povrsh svega jos te zanima rat i kojekakve budalestine umjesto da te zanima Zrce party od kojeg nije grehota ni dobiti infarkt...


to je otac od mame,moj stari je 63 godiste,ja sam 91 godiste... :pistolji
cuj ako su to tebi budalastine....onda ok
pa zanima me jednostavno,navedi mi jedan razlog zbog kojeg me ne bi trebalo zanimat,jadan onaj tko ne zna svoju proslost... :kava
a zrće je predaleko :zubati zanimalo bi me da je bliže :aleale
neznam zasto uopce trollas ,bolje odi na sarajevo x forum...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 14 lip 2011, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2011, 00:02
Postovi: 4
Johnny Reb je napisao/la:
Da se i ja malo umiješam u diskusiju. :zubati
Moj stari se prijavio u Prvu tuzlansku brigadu ARBiH i pričao mi je da je u njoj bilo i Bošnjaka i Hrvata i Srba. Također, po njegovim ratnim pričama zaključio sam da je bilo i dosta časnika Srba ili Hrvata (pojavljuju se imena poput Ivan i Marko). Kad sam ga pitao zašto je otišao u ARBiH a ne u HVO rekao mi je da na početku to i nije bilo bitno i da mu je bilo bliže (na što sam se ja nasmijao). Također, pretpostavljam da je htio biti bliže kući jer živimo u istočnom naselju Tuzle, Simin Hanu, koje je prije rata bilo većinski srpsko mjesto a Prva tuzlanska je držala crtu na Majevici. Međutim, ova brigada je rasformirana jer nekome nije odgovarala, možda upravo zbog ove mješovitosti. Otac je onda prešao u neku 250. ili 252. brigadu koju su zvali "tabut brigada". Uglavnom poslije su ga bacali na sve strane - Brčko, Vozuća, Ključ, Sanski Most... Srećom, vratio se živ i zdrav. :zubati Bilo bi mi draže da je bio u HVO-u ali ponosan sam na njega iako je bio u Armiji.
:HercegBosanac


Ala ti znas gluposti valjati ...."Tabut brigada" je u prijevodu bila "balinska samoubilacka formacija"....Ista je formirana od fanatika iz Prve Tuzlanske..(KOJA NIKAD NIJE RASFORMIRANA)...Bas ta "brigada" u kojoj je bio tvoj otac je popalila sve srpsko od Gospica, Simin Hana, Caklovica, Bara, Gojinog Brda itd...
Da li si oca ikad zapitao da li mirno spava???????

_________________
Karibik


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 30 tra 2012, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
E ako je moj stari fanatik, onda smo svi fanatici... Haha...
Ne valjam ja gluposti nego samo kažem ono što sam čuo. A što ću ja kad je popalila, svi su tad palili, valjda bilo popularno... Većina Srba tog kraja (uključujući i očeve vjenčane kumove) je svakako već i prešla Majevicu a onima što su ostali nije falila ni dlaka s glave. Prvi susjed nam je bio Srbin, liječnik, cijeli rat radio u bolnici, drugom sin poginuo u ARBiH. A pričao mi je da se uveliko pljačkalo, nije cigla na cigli mogla ostat ali to nisu radili pravi borci nego stoka koja dođe poslije borbi kad se sve smiri. I danas kad na filmu vidi da vojska pljačka govori "Vidi Liljana!". :)
A spava mirno, nije nikoga ubio, nije ništa ukrao, testeriše ko u pilani... ;)

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 10 svi 2012, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
20. obljetnica formiranja 115. HVO Brigade „Zrinski“

Općinski odbor Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Tuzla svim bivšim časnicima i bojovnicima 115. HVO brigade Zrinski čestita 20. obljetnicu osnutka Brigade.

Neka ovaj dan, 10. svibnja, zauvijek ostane tradicija ponosnog sjećanja na utemeljenje brigade i dan spomena, tuge i ponosa na sve njezine poginule pripadnike i vitezove koji su dali svoj život za našu opstojnost i slobodu u Tuzli i Bosni i Hercegovini.

115. HVO brigada Zrinski bila je prva utemeljena vojna postrojba u Tuzli toga ratnog proljeća 1992. godine. Bila je to jedina brigada koju su cijelo vrijeme činili dragovoljci, najviše Hrvati, ali i Bošnjaci i Srbi iz Tuzle, Živinica, Lukavca i Drijenče, koji su prepoznali nadolazeću pošast i stali braniti svoja ognjišta i našu opstojnost u ovome kraju.

Brigada je na svome ratnom putu imala 50 poginulih i više od stotinu ranjenih pripadnika, branila je na bojištima na Majevici, u brčanskoj Posavini, Gradačcu...

U jeku ratnih sukoba, 14. svibnja 1993. godine, u tuzlanskoj vojarni "Husinska buna" povelju o bratimljenju i vojnoj i svakoj drugoj suradnji 115. HVO brigade Zrinski i Prve tuzlanske brigade potpisali su zapovjednici Zvonko Jurić i Jusuf Šećerbegović. Taj je događaj imao veliko značenje, dakako i u političkom smislu stvaranja jače obrane tuzlanskog kraja.

Ni godinu poslije, politika se okrenula, ultimativno je zatraženo „podčinjavanje" 115. brigade, skidanje oznaka Hrvatskog vijeća obrane, i to bez da je 115. HVO brigada Zrinski popustila i za milimetar na bilo kojoj bojišnici. Časno i odgovorno prema hrvatskome narodu, izbjegavajući krvoproliće i razaranja, 115. HVO brigada Zrinski je 10. siječnja 1994. godine završila svoj ratni put. Njezini su pripadnici posve domoljubno kraj rata dočekali u drugim postrojbama u Tuzli i Brčkom.

Pripadnici 115. HVO brigade Zrinski, brigade svijetlog ratnog puta, živi, poginuli i ranjeni temelj su naše opstojnosti na ovim prostorima na kojima vjekovima živimo.

OO HDZ BiH Tuzla



http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -5649.html

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 10 svi 2012, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sad ćemo da vidimo koji će tuzlanski mediji prenijeti ovo priopćenje, s obzirom da za 115 brigadu u samoj Tuzli nema mjesta u obliku spomenika, pristojne ulice, obilježavanja godišnjica od strane Općine iako je svakodnevno oko 300 pripadnika ove brigade čuvalo općinu Tuzla sa sjeverne strane na majevici od Tetime do Drijenče. plus linije na ozrenu, prema šekovićima, gradačcu, brčkom.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 11 svi 2012, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Samo tuzlarije :) ostali ni slova o obljetnici, ali su zato tu članci o obljetnicama i pogibijama raznih paravojnih - islamističkih organizacija (crni labudovi, patriotska liga itd)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinjski"
PostPostano: 12 svi 2012, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Prigodnim programom danas je obilježeno 20 godina od osnutka 115 HVO brigade Zrinski.

Svečanost je počela svetom misom za poginule branitelje u crkvi na Husinu, potom je na spomen obilježju palim braniteljima položeno cvijeće i odana počast od strane obitelji poginulih i nestalih branitelja, hvidre, udruga proisteklih iz rata, političkih i vojnih delegacija, te generalnog konzula RH u Tuzli. Uslijedila je svečana akademija gdje su se nazočnim u domu na Husinu obratili zapovjednici 108 i 115 brigade HVO-a, Civilno rukovodstvo HVO-a za tuzlansku regiju, Predstavnici hrvatske komponente OS BiH, Predstavnici udruga demobilisanih boraca TK, Predstavnici političkih stranaka.
U izlaganju su se govornici prisjetili tih vremena, pripreme za obranu, aktivne i pasivne obrane, vojnog puta, sadašnjosti i budućnosti.

Na početku je glumac Nenad Tomić pročitao imena, datum rođenja i smrti svih poginulih branitelja, tijekom njegova čitanja mnogima su potekle suze.

Posebno su u uši ušle riječi predstavnika saveza demobilisanih boraca TK, da će uraditi sve da se ispravi nepravda prema gospodinu Zvonki Juriću zapovjedniku 115 hvo brigade koji jedini od Tuzlanskih zapovjednika nije dobio plaketu grada Tuzle...

slika
g Zvonko Jurić, zapovjednik 115 HVO brigade

slike:

https://www.facebook.com/media/set/?set ... tif_t=like

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 12 svi 2012, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
12.05.2012.
Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Soli
Zašto su pripadnici HVO-a branitelji drugog reda?

Županijski odbor Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Soli svim bivšim časnicima, dočasnicima i bojovnicima 115. HVO brigade Zrinski čestita 20. obljetnicu osnutka Brigade.

Izražavamo puno poštovanje dragovoljcima koji su prvi stali u obranu svoga ognjišta i domovine Bosne i Hercegovine i koji su se organizirali u prvu obrambenu vojnu postrojbu na području današnje Tuzlanske županije – u 115. HVO brigadu Zrinski. U vrijeme časnog ratnog puta u toj je brigadi bilo oko dvije tisuće bojovnika, najviše Hrvata, ali i Bošnjaka i Srba, 50 ih je poginulo a više od stotinu ranjeno na bojišnicama oko Brčkog, Gradačca, na Majevici, prema Ozrenu i Šekovićima. Jedinstveno je bilo u tadašnjoj ratnoj BiH bratimljenje u travnju 1993. godine 115. HVO i Prve tuzlanske brigade Armije BiH. A kada je završavala svoj svijetli ratni put, 115. HVO brigada Zrinski je više nego itko drugi doprinio izbjegavanju novog krvoprolića i razaranja u današnjoj Tuzlanskoj županiji.

U svjetlu ovih „ratnih“ činjenica, na dan kada 115. HVO brigada Zrinski obilježava 20. obljetnicu i kada činimo sve da uspomena na poginule bude trajna i kada činimo sve što možemo da preživjeli imaju život dostojan dragovoljcu branitelju, dužni smo upozoriti na poratni i današnji (gotovo diskriminatorski odnos i krajnji nemar) vlasti prema bivšim pripadnicima 115. HVO brigade Zrinski i prema samoj brigadi Hrvatskog vijeća obrane.

- U Ministarstvu za branitelje Vlade Tuzlanske županije ili nekom njezinom tijelu zaduženom za pitanja branitelja nema niti jednog pripadnika 115. HVO brigade Zrinski?!
- Kod dodjele bespovratne pomoći za zbrinjavanje branitelja, a u posljednjih 10-tak godina iznosila je oko 60 milijuna maraka, kao da je rađeno namjerno razdvajanje. Na prste jedne ruke se mogu izbrojiti pripadnici HVO-a koji su dobili takvu pomoć iz proračuna. Za branitelje iz 115. HVO brigade Zrinski nezamislivo je teško doći do pomoći i preko općinskih službi u Živinicama, Lukavcu, Srebreniku ili Tuzli. Pomaganje braniteljima da dođu do krova nad glavom značilo bi i njihov ostanak u Tuzlanskoj županiji pa je otuda nejasno i busanje u prsa o multietničnosti ako se ona ne provodi.
- Udruge proistekle iz Hrvatskog vijeća obrane u Tuzlanskoj županiji na godinu dobiju tek tisuću, dvije tisuće maraka, što nije dovoljno ni za podmirenje uredskih potreba.
- Naprosto je neshvatljivo, krajnje ponižavajuće, da pri nedavnom izboru važnih datuma za Tuzlansku županiju, Vlada nije našla mjesta ni za što niti za ikoga vezanog za Hrvatsko vijeće obrane. Tako čak ni za 15. ožujka 1992. godine, dana kada se na području današnje Tuzlanske županije dogodio prvi sukob branitelja iz „Živiničkih sokolova“ i bivše JNA na Sprečanskom mostu. Nakon zarobljavanja svoga časnika u tome oružanom sukobu, zrakoplovi bivše JNA su granatirali selo Lug kod Živinica. Bilo je to prvo borbeno djelovanje iz zrakoplova tadašnje JNA.
- Nemoguće je naći ni zdravorazumsko objašnjenje političkom otporu da se jedna ulica u Tuzli obilježi imenom 115. brigade Zrinski Hrvatskog vijeća obrane.

Ovime izražavamo nezadovoljstvo odnosom vlasti i nametnutim mišljenjem prema 115. HVO brigadi Zrinski, brigadi čiji su pripadnici životima branili svoj dom, naša sela i gradove, koji na bojišnici nisu ni za milimetra popustili, koji nisu ni prema kome i ni prema čemu u Tuzlanskoj županiji na žao učinili i to ovjerili časnim postupkom 10. siječnja 1994. godine, brigadi Hrvatskog vijeća obrane, pobratimu Prvoj tuzlanskoj.

PREDSJEDNIK ŽO HDZ BIH SOLI
MIJO KREŠIĆ

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 02 vel 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

slika

slika

slika

Citat:
Po gasenju 115 Brigade prelazak u 108 brigadu i osnivanje satnije Soli u sastavu 2 .bojne Gromovi . Ova fotografija je 1. postrojavanje Satnije Soli.


slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 06 vel 2013, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

slika

slika


slika

Evo moje satnije

slika

Katarina

slika

slika

slika

slika

:HVO

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 06 vel 2013, 21:45 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Jebene slike MiB :palacgore

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 06 vel 2013, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Zapovjednik 115 brigade g. Zvonko Jurić

slika

:palacgore1

Ove slike idu prvi put u javnost, 20 godina su čekale da se objave.

Prijatelj je dobio 12GB ratnog video i foto materijala 115 i poslije 108 brigade.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 06 vel 2013, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

slika

A par mjeseci poslije, su nam dali ultimatum

slika

slika

slika

slika

Lik između brke i ovog sa naočalima je bio naš doc (musliman), zadnjih mjeseci se sumnjivo ponašao...

slika

Lik skroz desno, lakše ranjen na Ulicama kod Brčkog kada su srbi zauzeli to hrvatsko selo..

slika

slika

slika


Posavina
slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 06 vel 2013, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

slika


slika


slika


slika


slika

slika


slika

slika


slika

slika

slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 07 vel 2013, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24632
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zanimljive fotke, a sada daj malo zanimljivog videa!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 09 vel 2013, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Slike palih bojovnika

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 806&type=1


_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 09 vel 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
Ima li cifra koliko ih je preslo u VRS nakon rasformiranja?

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 09 vel 2013, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Melcher je napisao/la:
Ima li cifra koliko ih je preslo u VRS nakon rasformiranja?


Nezvanično oko 700 muškaraca i žena je prešlo crtu na Visorima i predalo se u ruku VRS, većina njih je poslije logora završila u Žepču, Kiseljaku, Čapljini u sklopu razmjene. Neki su otišli put srbije i dalje na zapad, jer su im žene bile srbijanke, zvanično samo je Dražen Ardemović završio u VRS (oženjen srpkinjom, a i sam je valjda bio pola pola), te par tuzlanskih srba koji su bili u 115 brigadi.

I da ti dodam, više je bivših pripadnika ove brigade završilo na ratištima teočaka i sl, nego u vrs ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 09 vel 2013, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika


slika


slika

slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 10 vel 2013, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 10 lis 2012, 09:36
Postovi: 608
Lokacija: Bošnjački institut
Osam Bosnjaka, zanimljivo. Medu njima i jedna zena.

_________________
˝Ovdje leži div, hb.org-in stid i sram, što bijaše kriv, jer bijaše Bošnjak"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 10 vel 2013, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Što je zanimljivo? HVO je od samog početka diljem bosne i hercegovine bio multikulti, poslije su muslimani odvajanjem od tih brigada sa oružjem hvo-a osnivali svoje postrojbe. Prvi zapovjednik 108 HVO brigade je bio bošnjak i pola te brigade su bili bošnjaci, onda su se početkom 93 odcijepili u svoju 108 brigadu, a godinu poslije bili su spremni uperiti oružje u svoje dojučerašnje suborce i ljude koji su ih naoružali. Tako je bilo i u Mostaru, Čapljini, Vitezu,...

Izuzev Tuzle i Sarajeva broj Hrvata u abih u ostalim mjestima je bio mizeran.

Hanifa je bila dobra djevojka, njen djed je bio ustaša Avdage Hasića.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 15 vel 2013, 18:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

slika


slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 115. HVO Brigada "Zrinski"
PostPostano: 21 vel 2013, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Legenda obrane naših sela na staroj Majevici, 'Paša'

slika

i žestoke cure iz Drijenče

slika

preko 80 fotografija https://www.facebook.com/media/set/?set ... 806&type=1

hehe, kako ono muslimani u svojoj propagandi kažu za nas hrvate iz Tuzlanskog kraja, 'dobri hrvati' :ujko

:herceg_bosna :zastava_Hrvata

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO