HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 18:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 01 lip 2011, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9552
Lokacija: HR HB
pobjeguljina majka, zaplakala nije...

kada čovjek izgubi kuću i zemlju zaboli ga qrac za narod i domovinu, još ako mu se u uši ulije da je prodan i izdan onda više nema dileme. Rukama i nogama grabi do minken-bojne, minimum, a ovi sretnici su zapeli u HR. Ne znam šta su očekivali jer rat nije završio niti padom Dervente ni Jajca, a najbolje da su se isti bućkali po Jadranu dok neki ginu po Mostaru i Uskoplju...

sretao sam ih po Rami, znam i da su ih domaći pljačkali po Makljenu sve po toj priči da su dezerteri i slične stvari, a likovi su kao i većina domobranije tada čuvale crtu, ne mogu se sjetiti jesu li imali kakvih gubitaka ili napada, ali nisu bili rahat.

ne moraju se podcjenjivati ni oni koji su silom dovučeni, jebga nije svako za igranke i za klanja, zato se danas i puni psihijatrija, a druga su priča oni koji nisu ni omirisali rata pa im se upakuje u mozak priča o prodaji, dogovorenom ratu i ostalim đubrivom za pravdanje dezertera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 01 lip 2011, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
kakve ti to znas??

de se stavite u kozu jednog Pougarca, pa onda pisite, sumnjam da je od vas ovde ko ratovo osim bumbara, vrlo realan upis, evo piva :zivili

kad je poceo rat nije svaki bojovnik pusku imo, poslje kad smo bili na vrhuncu moci, kaze povlacanje, ostavljas ognjiste, ostavljas sve, usi pune izdaje, o moralu da ne pricam
mladji su ostali u Lasvanskoj dolini, ko je imo zenu dicu, oso za Hrvatsku, rijetki se dokopali EU

evo sad sam malo virno u knjige, tek svaki 7. Pougaraca je pogino u Pougarju, svudje smo ginili samo najmanje di smo zapravo trebali...od Vukovara do Dubrovnika, ipak najvise u Lasvanskoj dolini, 3-4 u tom spominjanom Prozoru

i sta bi trebo moj otac, sa zenom troje dice, koje nije vidio 5 miseci (u Sloveniji smo bili), i ranjenim ocem i bolesnom majkom...mores ti mislis ta oces, to je za mene ne bitno, ja sam svog oca ponosan, ono sto ga je majka duzila i zbog cega ga je klela, on je ispunio, branio je rodno Pougarje

bilo je pozvan u tu "legendarnu 175.", oso je, vratio se ziv i zdrav, i ne vidim u cemu je problem
iz nje se sjeca svoga zapovjednika, onog doktura kiropraktire ako znate, Antu Pavlovica, svaki put kad se s njim cudnem na fejsu, posebno pozdravlja svoga bojovnika

bojovnici 175. nisu bili dezerteri vec IZBJEGLICE ( bar u slucaju mojih Pougaraca, hrpa nas se doselila tj. izbjegla u Daruvar), ko je pozvan bio taj je i oso, ko se je imo na osnovu cega skinit, se je skino i amen, nazalost jedan pogino, zbog njega ne zelim da pravite sprdnju oko 175.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 01 lip 2011, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9552
Lokacija: HR HB
more piva :zivili

zbog tih poginulih pougarčana moralo se vratit u rat, muškarci u borbu, a nakon rata i cijela obitelj na zemlju i zgarište ako se cijeni to što su isti poginuli braneći je.

zbog poginulih u 175 "dragovoljačkoj" smanjite šprdnju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 08:11 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
bumbar92 je napisao/la:
more piva :zivili

zbog tih poginulih pougarčana moralo se vratit u rat, muškarci u borbu, a nakon rata i cijela obitelj na zemlju i zgarište ako se cijeni to što su isti poginuli braneći je.

zbog poginulih u 175 "dragovoljačkoj" smanjite šprdnju


Bumbar zbog ovi zadnji (ali i svi drugi) upisa imaš gajbu piva od mene i javi se pri prolasku kroz Lašvansku dolinu koju su branile pa i veliki dobrinos obrane dale izbjeglice i prognanici, kotorvarošani, jajčani, pougarci, zeničani, travničani i drugi, a bilo ih je 40 % vojnosposobnih u dolini sigurno (i od svih baksuzluka u životu niih zapadne da budu izbjeglice u LD - a u hotelima u hrvatskoj muslimani -jebemti takvu sreću)... a u sranje kakvo smo dospijeli su možda i krivi seratori ko ovi na forumu sve neki turbo hrvati... a njih mi čekali čitav rat u dolini i njih i praljkove tenkove sa makljena..., pa mogao je bar jedanheroj uskočit u onaj jebeni helikopter koji je dolazio po ranjenike pa da s nama zajedno tuče mrskog neprijatelja ondje gdje smo u prosjeku dnevno gubili dva ili tri čovjeka... jebemti takve heroje koji se ovdje junaće provocirajući nekog našeg prognanika i njegov doprinos ratu- ... više cijenim naš radni vod HVO-a u lašvanskoj dolini nego brigadu takvih junaćina....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 08:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
sioux111 je napisao/la:
a u sranje kakvo smo dospijeli su možda i krivi seratori ko ovi na forumu sve neki turbo hrvati... a njih mi čekali čitav rat u dolini i njih i praljkove tenkove sa makljena..., pa mogao je bar jedanheroj uskočit u onaj jebeni helikopter koji je dolazio po ranjenike pa da s nama zajedno tuče mrskog neprijatelja ondje gdje smo u prosjeku dnevno gubili dva ili tri čovjeka...


Da je bilo po ovima na koje misliš još bi i dan danas Praljak i njegovi tenkovi bili na Makljenu.

Doista, taj argument da nitko nije htio doći i pomoći obranu LD je argument koji mora začepiti usta svim tim nekim takozvanim, velikim, povijesnim, genetskim Hrvatinama.
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 09:09 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Bobovac je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:
a u sranje kakvo smo dospijeli su možda i krivi seratori ko ovi na forumu sve neki turbo hrvati... a njih mi čekali čitav rat u dolini i njih i praljkove tenkove sa makljena..., pa mogao je bar jedanheroj uskočit u onaj jebeni helikopter koji je dolazio po ranjenike pa da s nama zajedno tuče mrskog neprijatelja ondje gdje smo u prosjeku dnevno gubili dva ili tri čovjeka...


Da je bilo po ovima na koje misliš još bi i dan danas Praljak i njegovi tenkovi bili na Makljenu.

Doista, taj argument da nitko nije htio doći i pomoći obranu LD je argument koji mora začepiti usta svim tim nekim takozvanim, velikim, povijesnim, genetskim Hrvatinama.
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.


Vrlo dobro znam šta govorim, i davno su pale i maske i iluzije vjeruj mi, ima ona jedna izreka iz našeg kraja koja kaže, bosanac je glup al ajd ga zajebi... mada mi je namjera bila sasvim druga, sačuvati dostojanstvo obićnog ubogog čovjeka (skoro klasićnog andričevskog bosanskog seljaka) kakvi smo svo svi mi od nekog lažnog velikog domoljublja... domoljublje se pokazuje na dosta naćina ali ni jedan nije provociranje i gaženje dostojanstva bilo koga a najmanje svog sunarodnjaka bez obzira koliko on bio jadan, a nije jadan (izbjeglica bez ičega, pa i u strahu da izgubi i život kad je već sve drugo izgubio) zato što je to izabrao već iz nekog drugog razloga (da ne širimo temu)...

Nebi volio da ovo bilo tko pogrešno shvati nije ovo neka međuregionalna ili bilo kakva druga prepucavanja... jednostavno poštujmo se pa tek onda tražimo da nas drugi poštuju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ne uskakali su u helikopter....samo bi iskakali sa padobranom prije LD......kakvi likovi :kava

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Bobovac je napisao/la:

Da je bilo po ovima na koje misliš još bi i dan danas Praljak i njegovi tenkovi bili na Makljenu.

Doista, taj argument da nitko nije htio doći i pomoći obranu LD je argument koji mora začepiti usta svim tim nekim takozvanim, velikim, povijesnim, genetskim Hrvatinama.
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.

Bušići su jedan period držali crtu (ne znam kad i koliko) kod Novog Travnika.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 15:37 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
ivica je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Da je bilo po ovima na koje misliš još bi i dan danas Praljak i njegovi tenkovi bili na Makljenu.

Doista, taj argument da nitko nije htio doći i pomoći obranu LD je argument koji mora začepiti usta svim tim nekim takozvanim, velikim, povijesnim, genetskim Hrvatinama.
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.

Bušići su jedan period držali crtu (ne znam kad i koliko) kod Novog Travnika.


Jedini period kada je postrojba ABB boravila u NT je listopad 1992 daleko prije ozbiljnijeg sukoba sa muslimanima (to je onaj drugi sukob) po njihovim izjavama došli su da uhite neke naše kriminalce, zavedu neki red i sl a baš neku crtu osim onu u radničkom domu tj u gradu i nisu držali... istina proizveli su jak psihološki učinak kod muslimana (zavladala je određena panika i fama od "punog grada hercegovaca") koji su na trenutak povjerovali da su naši sunarodnjaci iz hercegovine spremni "čuvat crte pa time i granicu HZ HB kod Novog Travnika"... nažalost proveli su kratak period u NT da značajnije ocijenim njihov vojnički učinak a posebice taktički ili strateški u obranu ovih krajeva"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9552
Lokacija: HR HB
Bobovac je napisao/la:
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.


bilo je momaka koji su išli helikopterom nazad prema Lašvi, netom što su došli iz logora Manjače bili su neki i sa nama par terena.

isto tako kada su većinu vodili autobusima, čini mi se u Uskoplje da ih naoružaju i vrate na crtu, oni su na pola Duvanjskog polja izašli iz autobusa i masovno razgulili prema "zapadu". Bar da su ih malo odmorili nego onako friške nakon logora odma na crtu, to nije bilo u redu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 15:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
bumbar92 je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Nijedan da ne uskoči u helikopter... baš nijedan.... To je bilo vrijeme kada su padale maske i iluzije.


bilo je momaka koji su išli helikopterom nazad prema Lašvi, netom što su došli iz logora Manjače bili su neki i sa nama par terena.

isto tako kada su većinu vodili autobusima, čini mi se u Uskoplje da ih naoružaju i vrate na crtu, oni su na pola Duvanjskog polja izašli iz autobusa i masovno razgulili prema "zapadu". Bar da su ih malo odmorili nego onako friške nakon logora odma na crtu, to nije bilo u redu.


O kojim logorašima govoriš (pretpostavljam Travničanima) i o kojem mjesecu? Jer nije isto ako je to bilo npr u lipnju 1993 ili pak u zimu 1993/1994.
A ja znam par primjera da su ljudi doista išli dragovoljno helikopterima u Središnju bosnu, ali tu je bilo riječ o ranjenicima iz SB koji su se nakon oporavka željeli vratiti među svoje drugove.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9552
Lokacija: HR HB
Bobovac je napisao/la:

O kojim logorašima govoriš (pretpostavljam Travničanima) i o kojem mjesecu? Jer nije isto ako je to bilo npr u lipnju 1993 ili pak u zimu 1993/1994.
A ja znam par primjera da su ljudi doista išli dragovoljno helikopterima u Središnju bosnu, ali tu je bilo riječ o ranjenicima iz SB koji su se nakon oporavka željeli vratiti među svoje drugove.


da nakon pada travnika, većina ih je bila odatle pa su se predali srbima, nakon mjesec dana logora ih "razmijenili", a reče već da su mnogi nagulili preko grane nakon toga...
Njih 20ak je išlo nazad sa heliosima što ih znam, a jel bilo još nekih to ne znam, znam da su letovi bili česti.

kasnije je bila hvatačina tih i ostalih po RH pa popunjavali ovu 175.br zvanu "iskonska" ili "dragovoljačka"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 02 lip 2011, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 06 ruj 2009, 23:01
Postovi: 75
ima ona jedna koja kaze ."HERCEGBOSNO TEBA RAMA BRANI,A U RAMI JAJCANI SAMI"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 16 lip 2011, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
to ocito parodija na onu pjesmu gdje Ramljaci oce pric Drinu :neznam inace super pisma :)

di su sad oni "adezeovi provokatori"?? naklase me i brzo se sakrise :pepam

dok su Pougarci gazali po "Rami", cetvorica njihove brace su mucki ubijena kod Daruvara :(

evo i amblema, nadjoh na netu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 16 lip 2011, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
cakara je napisao/la:
to ocito parodija na onu pjesmu gdje Ramljaci oce pric Drinu :neznam inace super pisma :)

di su sad oni "adezeovi provokatori"?? naklase me i brzo se sakrise :pepam


kakve ti veze imaju adz provokatori s ovim dešavanjima... a i nepretjerujte svuda i među svima je bilo i heroja i pičaka i prođite se generaliziranja... a i kad smo kod politike šta vam je trebo general žika budimir za sv Antu u Dobratićima još govorio nešto ... nije ga bilo 1992 godine.. pa pitam samo otkud sad.. puno pozzz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 16 lip 2011, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 tra 2011, 00:49
Postovi: 808
cakara je napisao/la:
to ocito parodija na onu pjesmu gdje Ramljaci oce pric Drinu :neznam inace super pisma :)

di su sad oni "adezeovi provokatori"?? naklase me i brzo se sakrise :pepam

dok su Pougarci gazali po "Rami", cetvorica njihove brace su mucki ubijena kod Daruvara :(

evo i amblema, nadjoh na netu
slika




Šta bi trebalo značiti ovo "iskonska" na amblemu?
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 16 lip 2011, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
upravo su mene tako nazvali na ovoj temi :)

nisam njega vidio, samo Jurisica...u Dobreticima je na vlasti HSP i ovo je idealna prilika da Pougarje dobije asvaltnu vezu sa Travnikom i da se sanira put sa Jajcem, mislim da puno ne trazimo za ovo 21. stoljece :) imali smo prugu samo 20 godina nakon Rijeke, nekad je priko Pougarja iso glavni put Sarajevo - Travnik - Banja Luka i na tome je ostalo, kakav bio prije 200-300 godina takav i osto, mozda sad cak i u gorem stanju, 2.-3. najstarija skola Bosne i Hercegovine je u mome selu bila itd :)
ja razumijem da smo mi po zrtvama u 2. sv ratu bili 99,5 % ustasko-domobranski kraj i da nam je komunisticka vlast zbog toga krv pila i da nam je tu npr. prugu sto smo imali "oduzela" i dicu u skoli sakatu pravila i sto drugi cuda
red da i nama jednom svane, neka dodje i predsjednik Turske samo da Pougarje dobije cca neki 13-14 km asvalta, jel trazimo puno?? kolko smo Hrvata katolika tijekom stoljeca dali Jajcu, Travniku, Banja Luci, Hrvatskoj... da za svakog dobijemo jedan metar izasli bi Kupres :)
pozdrav svim ljudima dobre volje :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 16 lip 2011, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
cakara je napisao/la:
upravo su mene tako nazvali na ovoj temi :)

nisam njega vidio, samo Jurisica...u Dobreticima je na vlasti HSP i ovo je idealna prilika da Pougarje dobije asvaltnu vezu sa Travnikom i da se sanira put sa Jajcem, mislim da puno ne trazimo za ovo 21. stoljece :) imali smo prugu samo 20 godina nakon Rijeke, nekad je priko Pougarja iso glavni put Sarajevo - Travnik - Banja Luka i na tome je ostalo, kakav bio prije 200-300 godina takav i osto, mozda sad cak i u gorem stanju, 2.-3. najstarija skola Bosne i Hercegovine je u mome selu bila itd :)
ja razumijem da smo mi po zrtvama u 2. sv ratu bili 99,5 % ustasko-domobranski kraj i da nam je komunisticka vlast zbog toga krv pila i da nam je tu npr. prugu sto smo imali "oduzela" i dicu u skoli sakatu pravila i sto drugi cuda
red da i nama jednom svane, neka dodje i predsjednik Turske samo da Pougarje dobije cca neki 13-14 km asvalta, jel trazimo puno?? kolko smo Hrvata katolika tijekom stoljeca dali Jajcu, Travniku, Banja Luci, Hrvatskoj... da za svakog dobijemo jedan metar izasli bi Kupres :)
pozdrav svim ljudima dobre volje :)


Bio je i gen. žika al nebitno... glede Dobretića tog asfalta ili šta već gore treba ne znam šta bi ti rekao a da budem iskren...
Donedavno je jedan HSP-ov vijećnik Luka Jakovljević držao kafić "Dvojku" u Travniku a kako je Luka Ok lik skroz (mislim da je i sad predsjednik Hvidre Dobratići), s nama se borio cijeli rat i dobar borac bio često smo kavenisali i oko svega razglabali posebno o tom kraju vašem gore... prilićno je realan pa mislim da sam upoznat s prilikama gore ... naravno dosta ljudi poznam i iz adz-a dobratići al bitno je promišljanje i ovog hsp-ovca... da bi se imala realna slika

Dobratići su jedan krasan kraj bogat resursima ali i prilikama i to je sve što se ima sada gore stvarno samo to... sve ostalo fali ali najvažnije što fali to ste Vi Dobretićani posebno Vi mlađi sa iskustvima, obrazovanjem i svim drugim što ste stekli po bjelom svijetu u ovom vremenu... sve to fali Vašim dobretićima da bi bio mjesto dostojnog rada, življenja i napretka.. sada to nije to mjesto, malo živne za sv. Antu ponešto i tjekom ljeta ali zimi je gore manje više mrtvilo... istina ima ljudi koji od Dobratića i na račun Dobratića dobro žive ali to je mali broj premali i na razini statističke pogreške... a gore je toliko toga bogatstva da bi vas dobar dio mogao od tog prilićno lijepo živjeti.... kriviti nekog drugog što u gore sad nije drugačije nebi bilo fer...isto tako jedan savjet ne očekujte da če netko iz Posušja, Mostara, Sarajeva ili Travnika pa i Jajca neke stvari gore rješit... vjerujte mi neće... isto tako što ih neće rješit ni moj Marko Đukić dugogodišnji predsjednik HDZ Dobratići sa mjestom življenja i rada u Novoj Gradišci... da bi se nešto činilo i radilo za Dobretiće prije svega se gore treba živjeti i raditi... gore postoji otvorenih sigurno 20 radni mjesta koji popunjavaju Jajčani, Travničani ili Vi sa mjestom življenja u tim mjestima... da ne govorim o ogromnom prirodnom bogatstvu (šume, vode, divljać, rude, ogromne poljeprivredne površine) ... ogroman potencijal a nema ga tko iskorištavat (ili ga iskorištavaju npr ona brača mislim iz Kreševa koji su otvorili pilanu u Dobretićima i svaka im čast na tom)...

asfalt nije najveći problem gore vjeruj mi... ponekad je više problem smutnje, seoske svađe kuda prolazi pa i razlog mnogih narušenih međuljudskih odnosa gore (a glavni razlog što je gore na vlasti HSP je narušeni međuljudski odnosi među ljudima pa i dosta poslijeratnog kriminala da budem iskren do kraja) a to je kraj gorštački i i ljudi oštri kao i klima gore... jednostavno ne praštaju i vračaju milo za drago

I još jedna stvar... zar stvarno misliš da Vam treba neki Posušak ko Jurišić dat asfalt u vaše Dobretiće... moj cakara vrijednost izvučene šume iz vaše šumarije za samo dvije godine ti je vrijednost radova da se dovrši onaj put preko Gostilja za TR... Ne trebate vi ništa odozgo molit da vam se da, već gore treba doći živiti, raditi i gospodariti... i tad ste u drugoj poziciji...

A previše cijenim poštenje i gordost ti ljudi gore da i za sv. Antu se nisam zadržao dugo gore dovoljno da vidim one ljigavce i da mi pokvare lijep dan ... gore su ljudi živjeli od svojih ruku rada a ne ko ovi jurišići od svog naroda jada... zato potjerajte to odozgo...to je bagra živa i ništa vam neće dat nisu oni ušli u vlast da daju već da uzmu... eno ti primjer Županije ZHŽ... ko eto voliće više tvoje Dobratiće od svog Posušja oče klinac... i naravno mislio sam na onog Jurišića iz Posušja dok o Petru Jurišiću iz Dobratića mislim sve dobro... zalagao se za taj kraj i uradio nešto... treba vas više gore i to je rješenje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 19 lip 2011, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
koja je budala pravila ovaku brigadu ? nidje veze ...ako su vec hvatali ljude po Hr i na silu mobilizirali trebali su ih rasporediti po drugim brigadama i onda bi mozda nesto od nekog i bilo ,a ovako svi na jednom mjestu , nidje veze


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 09 lis 2011, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Ja licno mislim da je svako trebao izvrsiti duznost prema svome narodu. Drago mi je da sam ja svoju izvrsio.S druge strane mislim da se stim ne treba previse ni hvaliti i iz toga izvlaciti neke privilegije i prava koja ne pripadaju. Da smo imali normalnu drzavu ili da smo tada bili jos bolje organizirani, mislim mi hrvati ovdje u bih, dosao bi ti kurir ili postar sa pozivom i morao bi ici u vojsku ili bi bio dezerter, a kao vojni dezerter u svakoj drzavi bi imao veliki problem. Druge nebih rado osudivao, jer ne znam sta je druge motiviralo ili demotiviralo.Generalno gledajuci mislim da je bilo mnogo gresaka i u nasoj politici i organizaciji. Na primjer jos uvijek sam u dilemi dali je trebalo dozvoliti familijama da se evakuiraju u hrvatsku,evropu itd.Ja licno sam familiju, zenu i dvoje male djece poslao vani. Ali mislim da je to dozvoliti generalno gledajuci bila greska, jer se onda cesto dolazi u iskusenje de se sve napusti i pridruzi familiji. Kada gledamo kako su pojedini krajevi branjeni i padali, po mome misljenju prva faza je bila da odu stariji, zene i djeca a da onda za njima pobjegnu i oni koji su trebali da se bore i ostanu.
Meni licno najvise smetaju oni koji su odmah na pocetku pobjegli, ostavili kucu i imanje koje je neko drugi odbranio, nisu dali nikakav materijalni doprinos za odbranu. Na kraju kada se sve smirilo, popisali su sve zrtve drugih na taj nacin sto su to sto su imali prodali i kupili ili izgradili druge kuce po hrvatskoj, i sto je vrhunac odvratnosti, propagiraju taj svoj kukavicluk i drugima i vode propagandu, kako sve treba ovdje u bih napustiti i da nema ovdje nikakve perspektive za nas.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 21 pro 2012, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:35
Postovi: 1
RajvoSa je napisao/la:
Dakle sastavljena isključivo od dezertera iz BiH koji su se skrivali po urbanim centrima Hrvatske. Na zapovijed ministra obrane HB, hrvatska VP ih je kupila po Hrvatskoj i isporučivala u Grude. Je li iko došao u kontakt sa ovom brigadom ili ima još više informacija o njoj?









moj je otac bio u toj brigadi , a sramotno je kako pisete da su se skrivali pa su ih kupili
on je bio tridesettreci dobrovoljac u kastelima gradu sa 10000 stanovnika tako da ne pricate gluposti i ne crnite nase branitelje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 22 pro 2012, 20:10 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Sjećam se ovih napaćenih iz iskonske, kada su ih doveli u Ramu stvarno su jadno izgledali, bila je žestoka zima, a njih onako neiskusne i izgubljene poslali na jedan od težihih položaja, čini mi se Crni Vrh. Ono, čisti autogol, tada mi je ustvari bilo jasno da smo u žešćoj defanzivi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 06 vel 2013, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
Naj bolje bi bilo da izbrišete cijeli topić.Tu o ovoj brigadi naj više pišu pravi i na vrijeme uhljebljeni šminkeri a ustvari dezerteri, dok istinski bojovnici nisu imali vremena brinuti se o tome jer su bili po linijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 06 vel 2013, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Ovi iz "iskonske" da znaju mogli bi od RH uzet dobre novce. Naime, većina njih su u to vrijeme bili državljani RH i imali stalnu adresu u RH. Vojna policija je kupila ljude po stanovima, na ulicama, radnim mjestima, čak i ljude koji su 20 godina unazad živjeli u Hrvatskoj, u to vrijeme dovoljno je bilo da im u osobnoj bude mjesto rođenja livno, Travnik... pa da završe u autobusu za Ramu. Osobno znam lika kog su skupili na ulici, čovjek već dugo živio u Hrvatskoj, molio ih samo da ode doma da se pozdravi sa ženom i djecom i nisu ga pustili, znam i jednog momka, pokupili ga iz kreveta i bosog ga odveli, kad ih je pitao da se obuje, ovi iz VP mu rekli, ne brini se daćemo ti mi i obuću i odjeću, takvih je bilo koliko hoćeš, jedini kriterij je bio rođen na teritorij BiH.

Dakle, radi se o tome, da niko nema pravo građanina jedne države (RH), nasilno mobilizirati u postrojbe druge države i poslati u rat u drugu državu, mislim formalno pravno, znači to je temelj da ovi paćenici tuže RH i uzmu joj velike novce, ako presudu ne dobiju u RH, dobiće je u Strazburu 100%.
Ja da sam jedan od njih ne bi ni sekund razmišljao već bi prikupio dokaze, tužio, uzeo dobre novce i laganini ladio m..a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 175 "legendarna" brigada HVO-a
PostPostano: 06 vel 2013, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 04 vel 2013, 00:55
Postovi: 60
Formalno pravno oni su bili i državljani RBIH dakle nema sumnje da su tamo i vojni obveznici ,no ovdje je sporna terminologija pristupa tim ljudima!U vremenu kada je jedan dobar dio sposobnih za mobilizaciju iz Rame i drugih susjednih mjesta hladno zbrisali u RH ili Njemačku ,prevode se mobilazacije Ljudi sa Plehana,Foće,Modrana,Koliba,Banja Luke tj. Bosanske Posavine da naravno potpuno legitimno brane nacionalne interese gdje god zatreba!Nema suda niti Strazbura, no ima samo podsjećanje na istinu!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO