HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 20 ožu 2017, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisam to prije koristio. Neke stranice detektiraju te stvari i blokiraju te, ali vrlo su rijetke i izbace upozorenje pa možeš taj domain staviti na exclude.

Opera browser sad ima u sebi ugrađen jako dobar (možda najbolji na market) Block Ads opciju. Samo aktiviraš i to je to. Kad si u tab, prozoru ima opcija da vizualno porediš koliko sekundi treba browseru da učita čitavu Page sa reklamama i koliko bez. Razlika je ogromna, to se osjeti i kad surfaš, jako se osjeti. Kao bonus dobiješ na youtube ukinute reklame prije, i u sred, videa. Annotations se svakako sklone u settings na Youtube kad se prijaviš.

Hvale ovaj Opera Adblock kao najbolji jer zaustavi reklame već na izvoru, ne samo na client.

Na primjer forum.hr i njihove bezobrazne reklame:
(mjeri se učitavanje čitave stranice do kraja, ne koliko brzo iscrta design i layout na monitoru)

slika

Klix ima malo manje reklama, ali ipak ušteda i tu tko već duže tamo visi:

slika

Zanimljivo Daily Mail sa svojih 63 reklama na naslovnici ima sličan rezultat kao forum.hr sa svojih 7 reklama. Što znači da su vlasnici forum.hr podebelo bezobrazni i ljudima legli pravo na veze. Nimalo ne optimiziraju oglase, samo ih ogromne stresu ljudima u facu bez osjećaja krivice.

Firefox je od nedavno povijest za mene. Vuče se kao mrtav konj i ne želim sa njim više ništa imati.
Sad malo radim na Vivaldi. Čista poezija.

Firma koja je bila vlasnik Opere prodana Kinezima za oko 2 milijarde €, pa bivši direktor Opere okupio neku ekipu i otvorio novu firmu za Vivaldi browser. Još uvijek je Opera stabilnija i bolja, ali trebaju malo vremena i ovi koji prave Vivaldi. I u Operi i u Vivaldi rade sve Chrome extensions, jer su napravljeni na Chromium engine.

https://vivaldi.com/?lang=en

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BBC je napisao/la:
Firefox je od nedavno povijest za mene. Vuče se kao mrtav konj i ne želim sa njim više ništa imati.

Operu forsiram pa sigurno 12-13 godina, prije toga Internet Explorer sa nekakvim školjkama s kojima sam uspjevao ubrzati njegov rad ali neznatno. Onda sam naišao na Operu i od tad je non-stop koristim. Probao sam Mozillu ali je bila spora ko puž, zatim i Chrome ali mi se nije svidio. Znači Opera rules i u buduće, ne mislim da ću je ikad mijenjati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 20:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Adblock Plus meni super, miče sve dosadne reklame.
Ja nikako da se odvojim od Firefoxa, stvar navike.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Firefox mi je instaliran kao rezervni browser ali ga pokrenem samo kad moram, recimo kad imam neki problem sa zvukom na Operi i sl. Pokrenem Firefox pa onda krene update jer ga nisam pokrenuo pola godine-godinu. Iritantan mi je od prvog dana kad sam ga probao i kod mene užasno spor u odnosu na Operu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Imao sam neki lijevi browser što sam ga instalirao ne znam ni sam kako. Usporavao mi internet i izbacivao reklame. Izgooglao sam kako da ga uklonim i nije išlo. Googlam ti ja dalje sa imenom browsera i kako ga uklonim primjenim to i od tada mirno spavam. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 20:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35951
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Chrome je mislim daleko najpopularniji, ima najviše korisnika.
Chrome, Firefox i Opera su top 3 ostali su beznačajni osim IE koji je pretežno popularan u SAD-u.

Ja osobno koristim Firefox kao primarni i Chrome kao sekundarni.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Chrome, Opera i slični bazirani na Chromium engine imaju isti gadan bug kojeg izgleda nitko od njih nije svjestan. Kad listaš Images na Google i klikaš po njima nakon nekoliko klikova te šuta gdje hoće po stranici. Firefox zanimljivo jedini to ispravno radi. Ali nebitno, nije dovoljno da opravda postojanje.

To što Aga govori za Operu i 12-13 godina. Možda ne kuži, to nije isti browser kao tih početnih godina. U biti su potpuno dva različita browsera. Sad se i meni sviđa, ali dok nisu prešli na Chromium engine nisu nikako uspijevali držati korak sa ostalim browserima. Jednostavno im oduzimalo tonu vremena praviti i održavati svoj open source engine. Oni su valjda mislili svijet će to prigrliti, ali nije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Opera nije top 3. Mislim da jedva 5% tržišta drže.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Naravno da su Opera iz tog vremena i ova današnja dva svijeta ali njena brzina i u to vrijeme a i kroz sve ove godine korištenja mi je bila važnija od problema koje je imala, kao što su rušenje, zamrzavanje, back/forward bugovi i sl. Vremenom su se stvari peglale a ona je postajala sve stabilnija tako da sam sa ovom današnjom veoma veoma zadovoljan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2017, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Chrome je, kada se pojavio, bio savršen browser. Lagan i brz. Sada je usporeni bloatware od 500 i kusur megabajta. Prešao na Operu, koja je ono što je Chrome bio nekad. Firefox je uvek bio usporeno ***, nikad nisam razumeo šta ljudi vide u njemu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 22 ožu 2017, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Znači nisam jedini sa Firefox i tim problemom. Do njega je.
Jednom sam ga uspio ubrzati da leti kao raketa i rekoh sebi nikad više. Sate izgubio na najgore tweaks, on to vrati na default kad updatira. Uostalom glupo ugađati mu toliko. Ili nek radi ili nek ide u PM.

Bitno da su oni otpustili direktora jer je donirao nešto novca organizaciji koja je protiv gay brakova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ovaj Adblocker rastura. Skoro 15 000 blokiranih reklama za nedjelju dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ja neman ništa protiv Google-ovih reklama. Pošto puno Googlam kada Googlam, dobro je vidjeti po koju reklamu za ono što me interesuje ili što bi moglo da me interesuje. Nervira me samo kad mi izbacuje reklame za potenciju. Šta će mi to? Još nisam stigao dotle da mi treba erekcija tvrda kao kamen. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 17:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vladimir RUS je napisao/la:
Ja neman ništa protiv Google-ovih reklama. Pošto puno Googlam kada Googlam, dobro je vidjeti po koju reklamu za ono što me interesuje ili što bi moglo da me interesuje. Nervira me samo kad mi izbacuje reklame za potenciju. Šta će mi to? Još nisam stigao dotle da mi treba erekcija tvrda kao kamen. :zubati


Moj Vlado, prati se tvoje surfanje i onda ti izbacuje reklame koje trebaš. Aj moli moderaciju da briše ovu sramotu.

Ja sam sretan, pretjerano surfanje o islamu i terorizmu mi neće izbaciti reklame za Katarski PC, ili novi model odijela iz Saudijske Arabije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Agathonikos je napisao/la:
Ovaj Adblocker rastura. Skoro 15 000 blokiranih reklama za nedjelju dana.


Je. Poneke stranice ga skuže i ne daju dok ne ugasiš za njih.
Meni je najbolje Personal News. Na jedan klik imam nove vijesti iz mojih omiljenih izvora. I najbolje sve su formatirane isto dizajnom. Baš izgleda posebno i jako korisno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Meni se to dešava samo kad skidam neki fajl preko adf.ly pa ga moram isključiti da bih skinuo taj fajl.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Vladimir RUS je napisao/la:
Ja neman ništa protiv Google-ovih reklama. Pošto puno Googlam kada Googlam, dobro je vidjeti po koju reklamu za ono što me interesuje ili što bi moglo da me interesuje. Nervira me samo kad mi izbacuje reklame za potenciju. Šta će mi to? Još nisam stigao dotle da mi treba erekcija tvrda kao kamen. :zubati

Zar vam ne smetaju oni silni pop-upovi na jubito klipovima, gospodine Vladimire?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 26 ožu 2017, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vivaldi je isto dobar. Treba mu još par godina posla na njemu, mlad je još.

Opera je jaka.

- Biranje svojih sličica na bookmarks, samim tim mijenjanje u Speed Dial. (Uzme i screenshot od web stranice)
- Ad Blocker
- VPN
- Izdvojiti video popup da te prati na svim stranicama gdje surfaš. Korisno kad nešto Live pratiš ili bilo kakav video.
- Personal news
- Chrome extensions rade
- Opera extensions rade
- Suggestions ta Speed Dial
- Pin tab
- Lako vratiti greškom closed tabs bez extension

Vivaldi (što Opera nema lako):

- Split screen
- Tabs u Speed Dial (jako korisno)
- Možeš staviti bilo koju web stranicu u lijevi sidebar. U Operi samo sa dodatkom, i stranica koju ti dodatak doda.
- History ima svoj interni analytics. Pokazuje ti gdje gubiš najviše vremena, koje stranice najviše posjećuješ. Pa to kroz kalendar prikaže sa grafikonima.
- Možeš ih instalirati više na jednom PC da su neovisni jedan od drugog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 28 ožu 2017, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Bitno da su oni otpustili direktora jer je donirao nešto novca organizaciji koja je protiv gay brakova.


Bivši Firefox CEO ima svoju ekipu i novi browser, Brave: https://brave.com/
Onako, ima u sebi jak Ad Blocker i jako je brz pa možete probati. Za mene osobno ne postoji ništa posebno da bi opravdao instalaciju na mom Notebook. To hoće li browseru prokliziti poneka reklama svako pola sata nije ništa životno bitno.

Ima jedna nova opcija ali mislim da to nikad neće zaživjeti kako su zamislili. Da blokiraš sve Ads pa staviš stranice kojima ćeš preko Bitcoin donirati novac svaki mjesec da ih nagradiš. Ovisno koliko puta i koliko dugo si visio na tim stranicama. Kao kompenzacija portalima koji troše puno novca na objavu vijesti i članaka. Mislim da od tog nema ništa, iako plemenita ideja.
Trebali su ovu logiku obrnuti. Aktiviraš Ads na stranicama koje hoćeš, ili na svim, i zajedno sa vlasnikom stranice dijeliš zaradu od reklama.

Ostalo onako, design nije nešto posebno. Iako je i ovo mlad browser, tek prohodao. Jako je brz, već sam rekao. Ima neke čudne bouncing i slične animacije kad mijenjaš tabs. Zanimljivo ravno 5 sekundi. Poslije tog krene jako ići na živce.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 28 ožu 2017, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koliko se ta "ljevičarska" ideologija, da ne kažem krivo politika, upetljala u sve sfere društva. Mediji mu deru browser i ružno sve o njemu iako nikakvog razloga za to nema. Baš se vidi koliko mu ne mogu zaboraviti "gay epizodu".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 29 ožu 2017, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Chrome, Opera i slični bazirani na Chromium engine imaju isti gadan bug kojeg izgleda nitko od njih nije svjestan. Kad listaš Images na Google i klikaš po njima nakon nekoliko klikova te šuta gdje hoće po stranici. Firefox zanimljivo jedini to ispravno radi. Ali nebitno, nije dovoljno da opravda postojanje.



Kako im ovo promaklo. I na Chrome, i Opera i Vivaldi:

- web address field, type opera://flags/#enable-scroll-anchoring, enter = Disable
- chrome://flags/#enable-scroll-anchoring

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2019, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Klix-islam počeo kukati zbog gubitka novca. :laugh

Citat:
Vi koristite Ad Blocker. Gašenjem Ad Blockera na Klix.ba podržavate rad jednog od rijetkih nezavisnih medija u Bosni i Hercegovini i razvoj online novinarstva. Oglasi koje serviramo u vrlo malom procentu omogućavaju rad i napredak našeg medija, a sav sadržaj za vas ostaje potpuno besplatan. Hvala vam na razumijevanju.


I vi ostali Hrvati, ne idite tamo bez Adblocker-a. Nek im Turska šalje novac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2019, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I onda lijepo preko uBlock Origin klikneš na tu njihovu Notice i Ad Blocker skloni i to. :laugh
Nek svojoj neni notiraju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2019, 18:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
BBC je napisao/la:
Klix-islam počeo kukati zbog gubitka novca. :laugh

Citat:
Vi koristite Ad Blocker. Gašenjem Ad Blockera na Klix.ba podržavate rad jednog od rijetkih nezavisnih medija u Bosni i Hercegovini i razvoj online novinarstva. Oglasi koje serviramo u vrlo malom procentu omogućavaju rad i napredak našeg medija, a sav sadržaj za vas ostaje potpuno besplatan. Hvala vam na razumijevanju.


I vi ostali Hrvati, ne idite tamo bez Adblocker-a. Nek im Turska šalje novac.


Neizmjerno sam zahvalan na obavijesti. :palacgore1

De mi reci, instaliram Operu sad i kaže ima integriran ad-blocker. Je li taj dobar kakav jest ili treba još nešto instalirati?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Browsers & Ad Block review
PostPostano: 21 ožu 2019, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hvale ga da je jedan od najboljih. Nemoj imati 2 aktivirana. Samo će ti usporiti surfanje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO