HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 26 sij 2020, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kodi čitavo vrijeme radi bez problema, bar gledanje filmova i player. Kodi GUI sučelje trza (po)često, ali kad pokreneš film ide do kraja glatko.
Instaliran je onaj Buster OS, ništa posebno.
Youtube se naravno da gledati ali nisam uspio na 4K, nemoguće. Ide kao slideshow. Nešto sa tim HVAC, V9 hardware acceleration.

Samsung TV 4K sa Youtube vrti glatko. To je i normalno, matična u TV je veličine onih u PC/notebooks.

Nedavno sam uspio namjestiti hardware acceleration na Notebook, Linux sa onim posebnim drivers. Treba instalirati baš taj Chromium verziju sa tom podrškom i svi drugi browsers to prihvate. Već sam mislio odustati kad vidim gura hardware acceleration. Valjda treba i reboot napraviti. Pronađi Chromium sa tom podrškom. Ja ga ne koristim tako da je samo instaliran i leži bezveze da drugi browsers dobiju istu podršku. Ne znam jel to moguće na Raspberry CPU/GPU platformi, nisam još probao. Ali mogu danas pa ti javim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 30 sij 2020, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=243829

Nesto su oni radili po tom pitanju. Dosad sam na raspberryu vrtio uvijek libreelec, sad bi najradje taj njihov os, ako moze vrtit full hd videa u browseru, kodiju, vlcu itd. Izgleda da je to tu negdi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 30 sij 2020, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Danas sam saznao zašto Kodi GUI troši toliko CPU resursa kad je na idle, dovoljno da je sučelje otvoreno.
Ima veze sa Sony Playstation, stari kod i "game loop". Samo gledanje videa u Kodi ne troši puno resursa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 30 sij 2020, 20:23 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Je, to je uvik bio osjetni pad kad bi se otvorilo sucelje na slici videa. Za xbox je kodi napravljen, zar ne? U zadnje vrijeme se micem na popcorntime, ne znam kakav si sa tim. Baziran je na torrentima doduse, ne na streamovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 30 sij 2020, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja koristim samo torrent addon u Kodi. Pretražuje većinu tih velikih torrent search engines i sve što ima pronađe. Odgovara mi i za traženje subtitles da ne gubim vrijeme i kvarim štimung filma.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 01 vel 2020, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imam problem na Kodi u Raspberry, ne baš mal. Na Exit se smrzne pa Raspberry moram na dugme gasiti. Od nekih 10 gašenja 6-7 puta će to uraditi. Možda ima veze da u tom trenutku GUI vozi CPU na 100%.

Taj GUI su pravili idiotski i sad nemaju volje da ponovo programiraju. Refresh rate do 100 fps, rezolucija max luđačka. Kad ne gledaš film na Kodi a GUI je otovren to razvaljuje hardware do infarkta.
Masu ovakvih primjera sam vidio po forumima (razne konfiguracije ne samo Raspberry), bez da ulazim u to kako je ispravno gledati. Ali omjer, referenca je tu i ne da se negirati. 17-18-20% CPU kad ljudi gledaju HD filmove u Kodi, 80% CPU kad je sučelje samo otvoreno dugo vremena i bez ikakvog klikanja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 01 ožu 2020, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
To je problem i na ubuntu kod mene. Obicno sevratim na desktop, otvorim terminal i ukucam kill naredbu. Namjeravao samkodi zamijenit popcorn timeom ali sam shvatio da nema build tog programa za arm procesore. Kodi me pomalo izludi sa tim sitnicama, najgore mi je sto stalno nesto bude sa exodus dodatkom, pa azuriraj, mijenjaj, povuci, potegni.

Imas li kakvu tipkovnicu za raspberry? Ja kontam nabavit ovo, drzat kod tv.

https://www.amazon.de/dp/B07CCFSYFX/ref ... rii&sr=8-2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 02 ožu 2020, 05:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Raspberry nisam upalio odavno, sad imam NAS server pa na njemu Kodi instaliran.
Kupio jednu od onih malih tipkovnica i miša da mogu biti u ladici kad ne koristim. Sa prekidačem da ne moram stalno mijenjati baterije. Jako dobra stvar.

U svom Kodi sam namjestio xml file sa "SMARTREDRAW" i jako je pomoglo da se spusti CPU korištenje i grijanje i čitav GUI jako brz sad. Dirty Regions se ne koristi više u 18.x verzijama.
https://ioblogblog.wordpress.com/2019/0 ... artredraw/

Raspberry is nekog razloga kojeg nisam uspio dokučiti (bez VPN) nije radio dobro sa mojom LAN vezom sa router-om. Brzina surfanja i veze bila skoro nikakva. Mislio do kabla pa sad kako koristim isti kabel sa NAS serverom vidim da kabel nije bio problem. Uglavnom Raspberry sam morao koristiti preko WiFi, što je dosta glupo ali brzina je bila više nego dovoljna.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 06 stu 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Još nisam smislio šta da radim sa tim Raspberry Pi sranjem. Bezveze novac na to bacao.
Išta vrijendo ideje i vremena zahtijeva 3D printer i malu kućnu radionicu sa alatom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 07 stu 2020, 22:13 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Ja ga koristim dobro. Vrtim dual boot njihova os-a i os-a za retro igrice za malog. Na prvom vrtim neki iptv koji kupujem, i browser za gledat youtube i sl. Jis sam kupio i raspi zero isto za neki moj projekt koji ukljucuje tu iptv. Kao programer nadjes svakakvih korisnksti za raspi. Kad vec spominjes 3d printer neki dan sam narucio prusu mini. Nadam ga se koristit za kakve hobi projektice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 07 stu 2020, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kupio NAS server pa mi sad sve to nepotrebno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 14 stu 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nemam inspiraciju.
Car dashcam, treba napraviti jebeno lijepo kućište inače napraviš rugobu. Možda napravim weather station. Kupim mali LCD display. Ali imam ventilator na njemu koji vrti stalno. Moram vidjeti kako da ga gasim. I da Raspberry pozovem iz sleep mode sa Android app ili senzorom na pokrete. (Ako to već radim i na Android vidim prognozu za vrijeme) Kako god okreneš ne ide da je to stalno upaljneo i ista slika stoji na LCD. Bez obzira koliko su tvrdi na kraju se uništi display.

Sranje kako god okreneš. Možda napravim USB microscope sa njim.

https://www.hackster.io/search?q=raspbe ... ost_recent

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 20 stu 2020, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zajebao sam što sam kupio ovaj sa ventilatorom. Sad nije portable i mora stalno biti na električnu mrežu prikopčan. Čovjek uči na greškama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Digital photo frame
PostPostano: 11 tra 2021, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Još uvijek ne znam šta da napravim sa ovim Raspberry sranjem. Od početnog ushićenja spalo na teško razočaranje.
Koji god projekt da gledam kad pogledam dijelove koje moram naručiti i poštarinu Kinezi nude puno jeftinije adekvatan produkt sa 100x više opcija i kvalitetniji.

Ali da ne odgovaram ljude od hobija i probanja ako žele da se koristiti kakav je bez dodataka za:

- Prost i relativno brz NAS server
- VPN router imitacija (Mada svaki router / modem to sam dozvoljava pa bezveze)
- Andorid, ili Linux, Kodi PC
- Kao dobar tablet, da nije ograničeni Android ili gore Windows. Treba naručiti case i touch screen.
- Self hosting Password Manager. (Ali možeš i databazu kriptiranu zalijepiti na jeftin USB koji visi uz ključeve. Svaki projekt ima nešto jednostavnije da Raspberry izgleda kao prava komplikacija života bezveze.)

Tih nekoliko WOW projekta koje sam vidio od njega ne možeš imati bez 3D printera.
Najbolje puknti na njega Kodi, VPN i sakriti ga iza TV aparata. Podržava i 4K HDMI. Na kraju krajeva zato su ga i napravili, da bude minijaturni PC.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO