HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 09 lip 2020, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Excel aplikacija je čudo. Toliko se može stvari postaviti - makro naredbe, formule, kalkulatori, grafovi..., da je vjerojatno najkorsinija MS Office aplikacija.

Tema za međusobno pomaganje, otkrivanje malih tajni velikih majstora, razne upite i slično.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 09 lip 2020, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Najjači dio je ustvari VBA programiranje unutar Excela.

Mogućnosti automatizacije su skoro beskonačne.

Sve repetitivne stvari koje radiš svaki dan, mogu se automatizirati i umjesto 30 minuta posla svesti na jedan klik na gumb.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 09 lip 2020, 22:10 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Dao bih si vrlo dobar (4) ocjenu.
Jako bitna stvar za analizu prodaje i otkrivanje nekih “blind spots”.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 05:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Uvezivanje vise listova u jednu formulu mi je nekako standard. Ima dobrih tutoriala i na webu. Nedavno sam otkrio vlookup naredbu. Vrh ka se mora uvezati nekoliko baza podataka. Moze sluziti i za kontrolu...

Meni je najveci problem relativna nepismenost starijih kolega, jer umjesto da mi neke podatke printaju u pdf, printaju mi na papir i nikako to promijeniti.

Za sada mi je najveci problem pripremiti podatke za excel, jer ih dobivam iz raznih izvora, pa nekad treba okolokole da se dobije podatak pogodan za excel.

Inace, dobra tema.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Apple svoj uspjeh najviše može zahvaliti prvoj aplikaciji "excel tipa" Visicalc koji se prodavao u istom paketu sa kompom Apple II, tada revolucija za knjigovođe.
Nakon njega dolazi Lotus123 koji je također veliki iskorak i drži primat skoro cijelu deceniju 80-ih , a 90-ih preuzima MS Excel koji rapidno počinje dograđivati funkcionalnosti. Danas je prisutan u skoro svakoj branši kao standard, ali postoji mnoštvo odličnih i besplatnih inačica koji ga mijenjaju.

Formule i funkcije su osnova za korištenje.
Da bi ga se koristilo u potpunosti treba dobro znati VBA, ali nije nužno jer dosta toga se može automatizirati vizualnim rekorderom makroa, malo doraditi kod i stvar radi i bez neke posebne optimizacije koda jer današnji PC su strahovito brzi i trpe najtromije algoritme i lopata-programere.
Mnoštvo ugrađenih alata i addonsa za sve i svašta ga čine jednom od najkorištenijih aplikacija danas, a mislim i inače, gotovo da nema posla koji se sa njim ne može raditi ili bar automatizirati ili ubrzati pa je postao mjerilo moderne pismenosti, uz naravno ostali dio Office paketa.

Tko ga ne zna napredno koristiti neka uči, trebat će mu sigurno za nešto i nekada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 08:48 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
VBA programiranje bi bilo super kad bi bilo u nekom drugom jeziku. Recimo pythonu koji bi mogao ljudima biti laganiji za savladati. Visual Basic je meni katastrofa, posebno mi se ne sviđaju oni svi End-ovi, nekako mi je nepregledno, deklaracije varijabli užas. A ni onaj editor u excelu nije bog zna šta.

Citat:
Nedavno sam otkrio vlookup naredbu

Moderniji pristup je sa kombinacijom formula INDEX i MATCH. Kad se nađeš u situaciji da se mučiš sa vlookup-om:
https://www.got-it.ai/solutions/excel-c ... ndex-match


U zadnje vrijeme sam se našao par puta u situaciji da koristim tzv. array formule, to mi je relativno nova stvar i pomoću njih sam uspio izbjeć par puta da pišem VBA:
https://www.excel-easy.com/functions/ar ... mulas.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Tek sam počeo korstiti $reference, tj. da se fiksiraju ćelije/stupci ili redovi pri vučenju formula - tako da sam početnik za vas pojedine ovdje. :zubati


Interesira me konkretno, kako postavit ćelije, koje nude padajuće opcije. Najjednostavnije: Kako postaviti ćeliju sa dva ponuđena padajuća odgovora DA i NE.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
To bi bio "Data validation". Ali i opcije DA, NE moraš imati upisane negdje. Recimo:

Stavi u A1 DA
Stavi u A2 NE
Pozicionraj se na B1 i idi na Data pa Data Validation. U prozorčiću pod opcijom Allow odaberi List, a pod opcijom Source odaberi range od A1 do A2.
Na taj način u B1 dobiješ padajući izbornik sa opcijama DA i NE

Ako ne želiš da su ti opcije vidljive u ćelijama tablice sakrij ih negdi gdje se ne vide, u neke ćelije skroz desno negdi van vidnog polja ili u drugi sheet čak možda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
useless je napisao/la:
To bi bio "Data validation". Ali i opcije DA, NE moraš imati upisane negdje. Recimo:

Stavi u A1 DA
Stavi u A2 NE
Pozicionraj se na B1 i idi na Data pa Data Validation. U prozorčiću pod opcijom Allow odaberi List, a pod opcijom Source odaberi range od A1 do A2.
Na taj način u B1 dobiješ padajući izbornik sa opcijama DA i NE

Ako ne želiš da su ti opcije vidljive u ćelijama tablice sakrij ih negdi gdje se ne vide, u neke ćelije skroz desno negdi van vidnog polja ili u drugi sheet čak možda.


Zahvaljujem.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 18:18 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Dobra praksa kojom se ja koristim, a vjerojatno i drugi dodju do toga intuitivno - kad treba napraviti kompliciraniju kombinaciju formula, razlozim dio po dio formule u vise celija. I onda kad su sve spremne slozim ih u jednoj.

Recimo u A1 napisem IF nesto, u B1 napisem MATCH koji koristi rezultat iz A1, u C1 stavim INDEX koji koristi rezultat iz B1. I onda u D1 sastavim sve MATCH(INDEX(IF...))). Fino razlozis postupak i bude ti jasno i cisto. Postupak kasnije pobrises i ostavis gotovu formulu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Na internetu ima brda vodiča/tutoriala pogotovo za one koji znaju engleski. Tako da gotovo svatko može s lakoćom savladat program.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
useless je napisao/la:
VBA programiranje bi bilo super kad bi bilo u nekom drugom jeziku. Recimo pythonu koji bi mogao ljudima biti laganiji za savladati. Visual Basic je meni katastrofa, posebno mi se ne sviđaju oni svi End-ovi, nekako mi je nepregledno, deklaracije varijabli užas. A ni onaj editor u excelu nije bog zna šta.

Stvar navike i ukusa, ali Basic nije bezveze "basic".

Ali ako netko baš hoće, može u LibreOffice pisati makroe u Basic, Java, Python, BeanShell, a u MSExcel imaš addone za Python. Mogu se čak iz VBA pozivati .py scripte,...

Danas se može sve u svemu i sa svime :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 21:25 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Meni nikako nije lega vba, zeni za njen posa sam to mora pisat. Navodno ga javascript mijenja uskoro. Cilj je da se mogu pisati skripte na bilo kojoj platformi, a tu je javascript najbolji izbor.

A libreoffice calc :/, ko ga koristi. Pogotovo sad kad google sheets cvate. Na privatnom laptopu imam Ubuntu, a calc nikad nisam upalio, odem na sheets sta mi treba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 10 lip 2020, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
useless je napisao/la:
Meni nikako nije lega vba, zeni za njen posa sam to mora pisat. Navodno ga javascript mijenja uskoro. Cilj je da se mogu pisati skripte na bilo kojoj platformi, a tu je javascript najbolji izbor.

A libreoffice calc :/, ko ga koristi. Pogotovo sad kad google sheets cvate. Na privatnom laptopu imam Ubuntu, a calc nikad nisam upalio, odem na sheets sta mi treba.


Rekoh, danas se može u svemu sve napraviti, nekada to graniči sa mazohizmom ali se može. Naravno, nekada postoje i lagodna rješenja bez linije koda, samo konkretan addon. Ono, "tablični kalkulatori" su revolucija koja traje i olakšavaju život u ovoj eri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 11 lip 2020, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Preporučio bih ti da se priučiš ovom Conditional formatting: https://www.excel-easy.com/data-analysis/conditional-formatting.html

Vrlo jednostavna vizualna obrada podataka, evo ja je nedavno koristio za raspodjelu D'Hondt mandata (odabereš cijelu tabelu glasova i u toj skupini brzo označiš 14 dobitnih mandata).

Inače, sve manje koristim Excel, postaje poprilično passe. Zašto? E pa zato jer Excel uglavnom nikada nije konačno odredište. Konačno odredište je uglavnom neki boomer, krajnji korisnik podataka, koji želi lijepe grafove, trendove i informaciju predstavljenu u smislenom formatu. Excel je tradicionalno bio usputna stanica gdje je konačno odredište bio grafikon. Danas se Excel sve više preskače, i ide se na direktnu vizualizaciju podataka iz raznih baza. Nećemo o Pythonu, ali hoćemo o Microsoft Power BI i Tableau (ili jednostavniji Google Data Studio). Ovo što ste naučili o Excelu može biti korisno.

Preporučio bih kurs ovoga tipa: https://www.microsoft.com/en-us/learning/course.aspx?cid=20778

Baš sam napravio pretragu radnih mjesta i plaća za poslove gdje je glavni skill "Power BI" ili "Tableau" i median na zapadnim tržištima je oko 4.000 EUR mjesečno. A to je vrsta posla koja bi se bez problema mogla raditi i od kuće.

Ako se ne vidite kao programer, web dizajner i sl, mislim da je najlakša stvar za naučiti Power BI i Tableau i baciti se na svjetsko tržište rade. Morali bi se nametnuti kvalitetom, jer pored Muhameda iz Karachija i Pajeeta iz Mumbai, nećete cijenom.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 19 lip 2020, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
useless je napisao/la:
VBA programiranje bi bilo super kad bi bilo u nekom drugom jeziku. Recimo pythonu koji bi mogao ljudima biti laganiji za savladati. Visual Basic je meni katastrofa, posebno mi se ne sviđaju oni svi End-ovi, nekako mi je nepregledno, deklaracije varijabli užas. A ni onaj editor u excelu nije bog zna šta.

Citat:
Nedavno sam otkrio vlookup naredbu

Moderniji pristup je sa kombinacijom formula INDEX i MATCH. Kad se nađeš u situaciji da se mučiš sa vlookup-om:
https://www.got-it.ai/solutions/excel-c ... ndex-match


U zadnje vrijeme sam se našao par puta u situaciji da koristim tzv. array formule, to mi je relativno nova stvar i pomoću njih sam uspio izbjeć par puta da pišem VBA:
https://www.excel-easy.com/functions/ar ... mulas.html


Recimo da IF, AND, OR logičke funkcije odavno koristim, ali nikad nisam index, MATCH funkcije koristio. Ovo je za izvlačenje određenih podataka iz velikih baza podataka po nekom kriteriju - kako sam malo pogledao?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 19 lip 2020, 10:55 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
lider30 je napisao/la:
Recimo da IF, AND, OR logičke funkcije odavno koristim, ali nikad nisam index, MATCH funkcije koristio. Ovo je za izvlačenje određenih podataka iz velikih baza podataka po nekom kriteriju - kako sam malo pogledao?


Pa da, ako želiš izvući neki podatak iz velike tablice po kriteriju.

Evo dobra slika ovdje šta te dvije naredbe u kombinaciji najbolje rade.

Pronaći koliko je Frantz zaradio u ožujku.

[img]https://exceljet.net/sites/default/files/styles/original_with_watermark/public/images/articles/inline/dynamic%20lookup%20with%20INDEX%20and%20MATCH.png?itok=jIUT-_g-
[/img]

https://exceljet.net/index-and-match


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
JOš jedno pitanje, pošto ima Excel eksperata. :zivili

Dakle na prvom sheetu, želim imati ćeliju u koj ću određivati koliko sheetova će imati excel dokument. Naravno, da i pri tom kopira zadate formule u tom različitom broju sheetova.
Ovo je da se mogu odrediti različiti periodi (godine) projekcija, otplata, otplatnih planova - whatever, a da se pri tom održi struktura formula.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:14 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Zelis imati neku celiju u kojoj napises npr. 5, pa onda stisnes neko dugme ili tipku i izgenerira ti se 5 sheetova sa vec spremnim formulama u odredjenim celijama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
useless je napisao/la:
Zelis imati neku celiju u kojoj napises npr. 5, pa onda stisnes neko dugme ili tipku i izgenerira ti se 5 sheetova sa vec spremnim formulama u odredjenim celijama?

Da.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 12:31 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Ne znam jesi se dosad susreta sa makro programiranjem u excelu. Ako nisi prije svega trebas znati da se ti fajlovi onda spremaju kao xlsm, a ne kao xlsx. To rade iz sigurnosnih mjera jer se makro programiranjem mogu podvaliti razni virusi.

Da bi krenuo sa makro programiranjem moraš omogućiti Tab Developer (ne znam kako na hrvatskom ide, možda razvoj nešto).

https://support.microsoft.com/en-us/off ... n-us&ad=us

Citat:
The Developer tab isn't displayed by default, but you can add it to the ribbon.

On the File tab, go to Options > Customize Ribbon.

Under Customize the Ribbon and under Main Tabs, select the Developer check box.


Nakon toga se pojavi novi tab u excelu:
slika

E sad na tvoj zadatak.

Prva stvar je napravit dugme koje ćeš koristiti za generiranje. Odi na Developer tab, Insert odaberi Button, i onda klikni kursorom miša negdje u tablici gdje želiš pozicionirati dugme.

slika

Nakon toga će ti se otvoriti prozorčić gdje možeš upisati ime za funkciju koja će se pozivati kad klikneš na dugme. Samo prihvati defaultno ime ako oćeš, vjerojatno nešto tipa Button1_Click. I u tom prozorčiću klikni na New da bi krenuo pisati kod.

Sad ti se otvori prozor u kojem pišeš VBA kod sa već pripremljenim imenom tvoje funkcije unutar koje ćeš pisati, znači nešto ovako:
slika

Ovo bi bio tvoj kod, napisao sam i komentare (ovo iza apostrofa '):
Kod:
Sub Button1_Click()
    'Procitaj broj sheetova iz A1 i spremi u varijablu
    Dim brojSheetova As Integer
    brojSheetova = Range("A1").Value
   
    'Vrti petlju onoliko puta koliko je zadano sheetova
    Dim i As Integer
    For i = 1 To brojSheetova
        'Stvori novi sheet
        Sheets.Add
       
        'U celiju A1 dodaj neku formulu
        ActiveSheet.Range("A1").Formula = "=SUM(A1:A5)"
    Next i
End Sub


Kad klikneš na dugme, pročita broj iz celije a1 i stvori toliko sheetova koji imaju ovu jednostavnu formulu u svojim A1 celijama.

E sad, javi di zapneš, ovo je ipak velik zalogaj ako se dosad nisi susreta sa tim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
useless je napisao/la:
Ne znam jesi se dosad susreta sa makro programiranjem u excelu. Ako nisi prije svega trebas znati da se ti fajlovi onda spremaju kao xlsm, a ne kao xlsx. To rade iz sigurnosnih mjera jer se makro programiranjem mogu podvaliti razni virusi.

Da bi krenuo sa makro programiranjem moraš omogućiti Tab Developer (ne znam kako na hrvatskom ide, možda razvoj nešto).

https://support.microsoft.com/en-us/off ... n-us&ad=us

Citat:
The Developer tab isn't displayed by default, but you can add it to the ribbon.

On the File tab, go to Options > Customize Ribbon.

Under Customize the Ribbon and under Main Tabs, select the Developer check box.


Nakon toga se pojavi novi tab u excelu:
slika

E sad na tvoj zadatak.

Prva stvar je napravit dugme koje ćeš koristiti za generiranje. Odi na Developer tab, Insert odaberi Button, i onda klikni kursorom miša negdje u tablici gdje želiš pozicionirati dugme.

slika

Nakon toga će ti se otvoriti prozorčić gdje možeš upisati ime za funkciju koja će se pozivati kad klikneš na dugme. Samo prihvati defaultno ime ako oćeš, vjerojatno nešto tipa Button1_Click. I u tom prozorčiću klikni na New da bi krenuo pisati kod.

Sad ti se otvori prozor u kojem pišeš VBA kod sa već pripremljenim imenom tvoje funkcije unutar koje ćeš pisati, znači nešto ovako:
slika

Ovo bi bio tvoj kod, napisao sam i komentare (ovo iza apostrofa '):
Kod:
Sub Button1_Click()
    'Procitaj broj sheetova iz A1 i spremi u varijablu
    Dim brojSheetova As Integer
    brojSheetova = Range("A1").Value
   
    'Vrti petlju onoliko puta koliko je zadano sheetova
    Dim i As Integer
    For i = 1 To brojSheetova
        'Stvori novi sheet
        Sheets.Add
       
        'U celiju A1 dodaj neku formulu
        ActiveSheet.Range("A1").Formula = "=SUM(A1:A5)"
    Next i
End Sub


Kad klikneš na dugme, pročita broj iz celije a1 i stvori toliko sheetova koji imaju ovu jednostavnu formulu u svojim A1 celijama.

E sad, javi di zapneš, ovo je ipak velik zalogaj ako se dosad nisi susreta sa tim.


Hvala puno na trudu. Ovo je već advanced level. :klanjam

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 25 lip 2020, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Ako ti se ne da pisat kod ti uvijek mozes i snimit makro (Record Macro). Zapocnes sa snimanjem i svi tvoji potezi misem i tipkovnicom se snime, pa ih na pritisak dugmeta mozes ponovit. Znaci krenes snimat pa onda misem ides na sheetove, desni klik, novi sheet, klikni u celiju A1 upisi formulu, zaustavi snimanje. I sad kad kliknes na taj makro koji si snimio excel ti ponovi tvoje radnje u djelicu sekunde. Naravno na taj nacin gubis onu ideju da definiras koliko sheetova zelis, stvaras sheetove jedan po jedan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 13 sij 2021, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Dobri klipovi, simpaticne djevojke za index/match i za bjegunce iz vlookup.


_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kakvi ste s MS Excelom?
PostPostano: 15 lis 2021, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Imam rating od 100 do 599 i za svaki broj unutar ovog opsega imam raspon velicina.

Npr. ako je jedna velicina izmedju 2,2% -2,3% da joj dodijeli rating 182, a ako je je izmedju 7,8% i 7,9% da dodijeli rating 295.

Tako pojedinacni rejtinzi od 100 do 599 svaki ima svoj mali raspon.

Kako se moze automatski podesti da negdje upises npr. 2,26%, da mu automatski dodijeli rating 182.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO