HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 10:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Windows vs Linux vs MacOS, vaša iskustva
PostPostano: 14 lis 2011, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
slika

Svi smo čuli za Linux :) operativni sustav kojim se služe lopovi i kradljivci tuđih online podataka i bankovnih računa :) u narodu popularno zvani hakeri :) Šalim se :D

Linux je besplatan i stabilan operativni sustav otvorenog koda. O njemu je napisano na tisuće članaka i snimljeno nešto manje video klipova do kojih možete doći preko google tražilice. Na ovoj temi ću vam pokušati dočarati moja korisnička iskustva i pomoći vam da napravite prvi korak ka instalaciji neke od linux distribucije.

Za početak kratko video upoznavanje:



i pokrenut unutar virtaulbox-a na osx


_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 14 lis 2011, 22:54 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Za vecinu korisnika Linux je idealna stvar. Ne treba vam cak ni antivirus. Al eto, reklama cini cuda.

Ja imam Winse ponajvise zbog igrica.

:HercegBosanac

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 lis 2011, 02:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69018
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Imam oboje na laptopu, svaki na posebnoj particiji, Linux mi je uglavnom kad si nešto trebam isprogramirat (radi kompajlera).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 lis 2011, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Prvi susret.

PrvO korisničko iskustvo sa linuxom imao sam 2002 godine, kada sam došao u posjed cd-a tada popularne distribucije Mandrake (kasnije Mandriva). Instalacija u dualboot sa windows 98 je išla glatko na unaprijed pripremljenu particiju. Nakon pokretanja sustava dobio sam isti onaj osjećaj kao kada sam prvi put pokrenuo windows 95, tj strah od nepoznatog i bojazan da što ne zabrljam :)

Strah je ubrzo nestao, jer se pokazalo da je korisničko okruženje (KDE) slično onom koje sam imao na windowsu. Kao win korisnik počeo sam tražiti iste ili slične programe na linuxu. Prvo što sam tražio je bila zamjena za IE, Konqueror je bio zadani preglednik i obavljao je solidno svoju zadaću, sljedeće je na listi je bila zamjena za winamp, pronašao sam je u xmms-u. Dalje na listi su bile poželjne p2p aplikacije, zamjena za Nero, uredski alati,...

Neke stvari nisam mogao naći ili nisam bio tada zadovoljan sa njima, npr adobe/macromedia aplikacije su mi bile 'must have' .

Do tada sam aplikacije ili ti programe doživljavao onako kako sam ih vidio na monitoru, nisam imao pojma što se vrti u pozadini niti mi je bilo to važno. Winamp je za mene bio ono što vidim i predstavljao je jednu čvrstu cjelinu sažetu u .exe datoteci :) Tek sa instalacijom linuxa počeo sam shvaćati da se velika većina tih programa sastoji od mnoštva drugih sitnijih dijelova u pravilu različitog porijekla, tako je i winamp program sastavljen od manjih programa /aplikacija različitih autora upakiranih u jednu instalacijsku .exe datoteku. Dovoljno je kliknuti na tu .exe datoteku i da nam sve bude instalirano. Na linuxu je to drugačije riješeno, ovdje se svi ti dijelovi koji čine jednu aplikaciju distribuiraju putem zasebnih paketa (arihva). Za primjer ćemo uzeti instalaciju megapopularnoga VLC video playera, na windowsu je dovoljno skinuti .exe datoteku i pokrenuti instalaciju, dok je na linuxu potrebno skinuti nekoliko zasebnih datoteka koje čine isti taj VLC player. Zvuči komplikovano, zar ne? Ako odaberete neku modernu distribuciju linuxa, sve što ćete trebati uraditi je označiti aplikaciju (npr VLC) u instalacijskom menadžeru koji će provjeriti što nedostaje na vašem računaru od drugih aplikacija ili paketa potrebnih za rad tog playera te će ih automatski preuzeti i instalirati. Ako nakon instalacije poželite dodati neku drugu multimedijalnu aplikaciju npr video editor, instalacijski menadžer će preuzeti sa servera samo one pakete koji nedostaju za tu aplikaciju, dakle nema dupliciranja datoteka jer vlc i video editor (kdnlive) dijele dosta istih pozadinskih aplikacija.

--- NASTAVITI ĆE SE ---
:D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 01:40 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2011, 22:19
Postovi: 499
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg Bosna
slika

Ma nema ništa bez sudo komande :D

Šalu na stranu, koristim nix* sisteme umalo još od kada su izašli (tamo negdje prije rata, kompovi su bili jos nepoznata (i skupa stvar u HB)), no imao sam dost srece pa sam zbavio zvijerku sa predinstaliranim SCO Unix Sistemom, to je bila zvijerka uff ..
I to sam imao zeleni (da fakat zeleni) ekran, sa zelenim slovima ..
I rekao sam si, to je OS za mene ..
Kasnije tijekom godina sam se teskom mukom dobavio Solarisa 2, pa HP UX-a (zvali smo ga hp linux .. lol ), onda tijekom rata je dosao FreeBSD, i popularni Red Hat, i pomeo konkurenciju :D
Kasnije je dosao i unix ware 2, sa izrazito dobrim gui sučeljem, i to je bilo wow ..
Do 2000-te godine ništa se nije novo promjenilo, više unazadilo, Red Hat, Solaris i FreeBSD su dobili mnoge nadogradnje i nove verzije ..
Dok tijekom 2003 ili je to bilo 2004 nije dosao Ubuntu, koji je promijenio svijet i omogucio SVIMA da probaju taj OS posve besplantno saljuci CD-ove preko cijelog svijeta svima koji su zatražili ... :)
I eto, od tada je postao popularan linux, tj unix ..
Naravno, iole ozbiljne firme koriste unix servere za svoje poslužitelje jer nudi brzinu i stabilnost, i tako je bilo i ostalo ...

Osobno koristim Ubuntu 11.04 ali sa svojim vlastitim kernelom, koji vuce korjene jos od verzije 4.10, tijekom godina sam ga poboljsavao .. :)
No jbg, Windows ka Windows, previše ima alata i programa koji ljudi koriste svakim danom, tako da se nije lako skroz odreci Windowsa ..
Meni kao profesionalnom graficaru najvise nedostaju dostojni graficki programi koji su napravljeni za linux platformu ...
Tako, da i dan danas, koristim dual boot ..
Jedna particija Win, a druga Unix ..

slika

Šteta je što nitko ne želi da uloži u taj divni operativni sistem dovoljno love i vremena, bez problema bi zgazio svaku konkurenciju, uključujući i Windows shit ..

Toliko od mene ...

_________________
I krv svoju, za Herceg Bosnu moju ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prestao sam davno koristiti Linux. Ako nećeš previše namještati i koristiti samo za surfanje i Office OK je.

Inače je kao dobar i moćan BMW, ali više vremena provedeš pod njim dotjerujući nego što ga koristiš.

Windows instaliram i sve radi. Programe instaliram i odmah rade. Nema jebenih traženja posebnih drivera po net-u, nema RPM hell dependency.

Svaki put se nadam Linux će neke svoje gluposti za geaks srediti novom distribucijom. Svaki put probam neku popularnu distribuciju na notebook, ili bežična ne radi, ili zvučna ili pizda materina. Pa traži drivere po nekim blogovima. Ma marš u PM.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 17:27 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2011, 22:19
Postovi: 499
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg Bosna
BBC je napisao/la:
Prestao sam davno koristiti Linux. Ako nećeš previše namještati i koristiti samo za surfanje i Office OK je.

Inače je kao dobar i moćan BMW, ali više vremena provedeš pod njim dotjerujući nego što ga koristiš.

Windows instaliram i sve radi. Programe instaliram i odmah rade. Nema jebenih traženja posebnih drivera po net-u, nema RPM hell dependency.

Svaki put se nadam Linux će neke svoje gluposti za geaks srediti novom distribucijom. Svaki put probam neku popularnu distribuciju na notebook, ili bežična ne radi, ili zvučna ili pizda materina. Pa traži drivere po nekim blogovima. Ma marš u PM.


Nebi se baš složio, unix distirbucije po nezavisnom istraživanju imaju više uključenih drivera u sebi nego bilo koja Windows ili Mac distribucija :)
Što ih sami korisnici neznaju upaliti, e to je druga priča ..

_________________
I krv svoju, za Herceg Bosnu moju ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Očito im fale generic drivers. Windows neće nikad fulati da te izvede na net da ne znam kakvu bežičnu imaš. Linux uvijek zajebava sa raznim hardware.

Znam, kad namjestiš drivere na Linux dobiješ samo za to što koristiš, nema dodatnih libraries blah...blah...blah.

Hoću da ga instaliram i ukucam Wifi key da mogu odmah na net, ne da tražim drivere sa drugim laptopom po nekim blogovima. Sad kad je RAM i ostali hardware tako jeftin sva filozofija "less is more" od Linuxa je predpovijesna i zastarjela. Nek se jebu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sve ima svoje draži i mane.

Na windowsu vrijedi pravilo što je instalacija starija to su učestaliji problemi. Mislio sam da win 7 neće imati stare boljke, no grdno sam se prevario, nakon godinu i pol počeli si problemi, danas ako sustav ode u hibernaciju, poslije buđenja neke stvari ne rade, npr ako kliknem na gašenje kompa, isti se neće ugasiti već ostaje u vječitom logut stanju. Softver je isti od početka, jedino su učestale win nadogradnje.

Ja sa opensuse distribucijom nisam imao problema sa drajverima, 2 generacije desktop računara i sada laptop sve uredno radi. Svi problemi koji su nastajali su uglavnom proizvod moje znatiželje i neiskustva ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 18 lis 2011, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2011, 22:19
Postovi: 499
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg Bosna
Malo stariji screenshot moga unixa :)

slika

_________________
I krv svoju, za Herceg Bosnu moju ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 07 sij 2012, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Ne moze se porediti Linux sa Windowsom, posto je Windows komercijalni OS koga usavrsavaju programeri koji rade u firmi, dok je Linux besplatni open source OS koga uredjuju njegovi korisnici (dakle narodski receno svaka susa). Jedine dvije ogromne mane kod Windowsovih operativnih sistema je to sto su skupi (hajde sto se naplacuju, ali sto su preskupi), kao i to sto je Windows, zbog svoje opsirnosti trom i spor, dok su prednosti kod istog nevjerovatno mnogobrojnije negoli mane, dok kod Linuxa mana je prostost, uproscenost, sparam Windowsa uproscenost, a prednost je to sto je Linux potpuno besplatan, tako da mozes naruciti njihov CD ili DVD i to do te mjere da cak i postarinu ne moras placati. Ja sam jednom "narucio" CD sa Linux OS-om i stigao je za nekoliko dana cak iz njihovog skladista iz Holandije disk umotan u povecu kovertu sa natpisom TNT (naziv jedne strane kurirske sluzbe specijalizovane za dostave brzih paketa i posiljki), oni (mislim na ljude iz tog skladista) su platili postarinu, tako da je sasvim besplatno. Mrsko mi sad ganjati linkove po internetu, ali ukucaj nesto u fazonu get free linux CD ili takvo nesto slicno i naci ces original Linux OS besplatno, sa druge strane i Windows je izasao svojim korisnicima u susret tako da, ukoliko postanes Windowsov tester, dobijas na poklon original licencirani Windows OS za dzabe, s to vec atraktivni Windows cini jos atraktivnijim, tako da ako vidis po oglasnicima nekog ko prodaje original licencirani Windows 7 OS za 10-20 KM znaj da nije rijec o DVD-ju kupljenom u prodavnici kompjutera, vec o polulegalnim kanalima.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 07 sij 2012, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Meni je Linux nepraktičan, ne vidim neku prednost naspram Win 7. Ako su istinite prognoze za osmicu i ako će izgledati u onim tabovima, teška pušiona, onda ostajem još dugo pri sedmici.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 07 sij 2012, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Ernani je napisao/la:
Meni je Linux nepraktičan, ne vidim neku prednost naspram Win 7. Ako su istinite prognoze za osmicu i ako će izgledati u onim tabovima, teška pušiona, onda ostajem još dugo pri sedmici.


Mislin da je sve stvar navike, posebno kod novijih distribucija namjenjinih desktopu, jedna od prednosti je i cijena, novije distribucije linuxa ka ubuntu, automatski skidaju sve nadogradnje, instalirju se i deinstaliraju programi na jedan klik, imaš firefox, vlc itd isto ka na winu, dakle nema neke velike razlike, osim ako si navika na programe koje koristiš u winu a nema ih na linuxu, itd. windows će uvik imat prednost zbog ogromne baze korisnika. Ali osim igranja i nekih specifićnih profi zahtjeva koji zahtjevaju programe koji koristu samo odeređenu platformu za obićnoga korisnika nema neke razlike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 08 sij 2012, 07:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Imam Linux Suse 12 na Virtual Boxu, ne pamtim kad sam ga koristio zadnji put, priznajem da Linux ima nekih prednosti ali što kaže narod tko prvi njegova đevojka, Microsoft se nametnuo u početku i teško je sad tu nešto mijenjati, eventualno kad bi neke jake kompanije stale iza Linuxa i pokušale ga razvijati u nekom određenom smjeru, naravno prestao bi biti open source i gledao bi se profit ali mislim da ovakvo stanje svačije a ničije će još dugo držati Linux na dnu.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 13 sij 2012, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
U razvoju softvera za linux učestvuju jake kompanije. Ako je softver otvorenog koda ne mora značiti da je isti napisao neki student, naprotiv iza njega mogu biti dobro plaćeni inžinjeri.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 13 sij 2012, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:
Meni je Linux nepraktičan, ne vidim neku prednost naspram Win 7. Ako su istinite prognoze za osmicu i ako će izgledati u onim tabovima, teška pušiona, onda ostajem još dugo pri sedmici.


Ti "tabovi" će bit za tablete,ne ove za popit nego tablet PC ako znaš na šta mislim. :zubati
Inače moći će se isključit to na PC-u...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 sij 2012, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
ManInBlack je napisao/la:
U razvoju softvera za linux učestvuju jake kompanije. Ako je softver otvorenog koda ne mora značiti da je isti napisao neki student, naprotiv iza njega mogu biti dobro plaćeni inžinjeri.


Sve je to meni jasno ali velim, preko 90 % se u svijetu koristi Windows, npr. meni je OS X od Apple fenomenalan, Microsoft dosta stvari od njih kopira i stavlja u svoje nove verzije Windowsa pa nam to djeluje kao nešto novo a zapravo je prisutno duže od prezentiranog. Opet kakva korist kad taj isti OS X nije kompatibilan sa velikom većinom programa. Iskreno ako pogledamo strukturu korisnika operativnih sistema, to su većinom obični ljudi i nemaju prevelike zahtjeve, Linux kad stavis pred običnog čovjeka doslovno se pogubi i nema pojma gdje je, što radi i što treba.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 sij 2012, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
mario_cro je napisao/la:
Ernani je napisao/la:
Meni je Linux nepraktičan, ne vidim neku prednost naspram Win 7. Ako su istinite prognoze za osmicu i ako će izgledati u onim tabovima, teška pušiona, onda ostajem još dugo pri sedmici.


Ti "tabovi" će bit za tablete,ne ove za popit nego tablet PC ako znaš na šta mislim. :zubati
Inače moći će se isključit to na PC-u...


Znam ali nekih velikih promjena ne vidim, malo promjena UI i to je to, sviđa mi se što će biti opcija reseta kao na mobitelu da će se tako moći sve vratiti u početno stanje, neće biti više potrebno ponovno instaliranje. Tabovi mi djeluju kao nešto za retarde, stišćeš kockice sa slovima i gle otvara se nešto, ne odgovara mi takvo pojednostavljivanje softvera da na kraju liči na pizdariju.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 sij 2012, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ernani je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
U razvoju softvera za linux učestvuju jake kompanije. Ako je softver otvorenog koda ne mora značiti da je isti napisao neki student, naprotiv iza njega mogu biti dobro plaćeni inžinjeri.


Sve je to meni jasno ali velim, preko 90 % se u svijetu koristi Windows, npr. meni je OS X od Apple fenomenalan, Microsoft dosta stvari od njih kopira i stavlja u svoje nove verzije Windowsa pa nam to djeluje kao nešto novo a zapravo je prisutno duže od prezentiranog. Opet kakva korist kad taj isti OS X nije kompatibilan sa velikom većinom programa. Iskreno ako pogledamo strukturu korisnika operativnih sistema, to su većinom obični ljudi i nemaju prevelike zahtjeve, Linux kad stavis pred običnog čovjeka doslovno se pogubi i nema pojma gdje je, što radi i što treba.


Ista stvar je kada staviš neiskusna čovjeka pred windows :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 15 sij 2012, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
ManInBlack je napisao/la:
Ernani je napisao/la:

Sve je to meni jasno ali velim, preko 90 % se u svijetu koristi Windows, npr. meni je OS X od Apple fenomenalan, Microsoft dosta stvari od njih kopira i stavlja u svoje nove verzije Windowsa pa nam to djeluje kao nešto novo a zapravo je prisutno duže od prezentiranog. Opet kakva korist kad taj isti OS X nije kompatibilan sa velikom većinom programa. Iskreno ako pogledamo strukturu korisnika operativnih sistema, to su većinom obični ljudi i nemaju prevelike zahtjeve, Linux kad stavis pred običnog čovjeka doslovno se pogubi i nema pojma gdje je, što radi i što treba.


Ista stvar je kada staviš neiskusna čovjeka pred windows :)


E ja ga jebem koji u 20 godina ere PC-a i Windowsa nije sjeo za računalo, takvima ono onda ni ne treba.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2011, 19:00
Postovi: 53
Ali zato ih stavi pored Ipada i ko ribe u vodi ;) (upps, i to je izgovoreno uz sveto ime Linux)

_________________
Smiješne slike, Facebook statusi, Štikle


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:

Znam ali nekih velikih promjena ne vidim, malo promjena UI i to je to, sviđa mi se što će biti opcija reseta kao na mobitelu da će se tako moći sve vratiti u početno stanje, neće biti više potrebno ponovno instaliranje. Tabovi mi djeluju kao nešto za retarde, stišćeš kockice sa slovima i gle otvara se nešto, ne odgovara mi takvo pojednostavljivanje softvera da na kraju liči na pizdariju.


Bit će softwerskih poboljšanja,to je caka.
Navodno da će ovi AMD Bulldozer FX procesori radit 10-20 % bolje na Windows 8 -ci.
Inače ti procesori su totalno razočaranje godine,al kažu da je to do ovih windowsa 7,ne znaju iskoristit arhitekturu.No dobro,vidit ćemo...

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Ja sam inače zagriženi Intelovac, treba raditi na novim stvarima, dolaze vremena cirkulacije ogromne količine podataka i to računalo treba biti u stanju odraditi što brže, npr. hard diskovi kakve poznajemo sa magnetskom glavom polako odlaze u prošlost, počinju polako ulaziti SSD, 64 bitna verzija isto ide naprijed jer iznad 4 GB RAM-a računalo neće raditi na 32 bita, organizacija registry-ja isto mora pod hitno na osvježavanje itd.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:
Ja sam inače zagriženi Intelovac, treba raditi na novim stvarima, dolaze vremena cirkulacije ogromne količine podataka i to računalo treba biti u stanju odraditi što brže, npr. hard diskovi kakve poznajemo sa magnetskom glavom polako odlaze u prošlost, počinju polako ulaziti SSD, 64 bitna verzija isto ide naprijed jer iznad 4 GB RAM-a računalo neće raditi na 32 bita, organizacija registry-ja isto mora pod hitno na osvježavanje itd.


Ja sam se zajebo što sam uzeo Bulldozer, imam FX6100 . Za istu cijenu sam mogao dobiti neki intelov i5 koji pojede ovaj moj za doručak. Dobro nije loše ni ovo,nije tako strašno kako se pričalo...
Neznam jesi li čuo sa one poplave što su poharale tvornice tvrdih diskova? Več polako se izjednačuju cijene.SSD-ovi pali ,a HDD 1 tb 100 eura ,ošle cijene mehaničkih u nebo.
HDD će definitivno otić u povijest kad se počnu prodavat SSD -ovi od 500 gb-a za neke cifre 100-200 e ,a to čemo dočekat u narednih 3-4 godine,siguran sam.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
mario_cro je napisao/la:
Ernani je napisao/la:
Ja sam inače zagriženi Intelovac, treba raditi na novim stvarima, dolaze vremena cirkulacije ogromne količine podataka i to računalo treba biti u stanju odraditi što brže, npr. hard diskovi kakve poznajemo sa magnetskom glavom polako odlaze u prošlost, počinju polako ulaziti SSD, 64 bitna verzija isto ide naprijed jer iznad 4 GB RAM-a računalo neće raditi na 32 bita, organizacija registry-ja isto mora pod hitno na osvježavanje itd.


Ja sam se zajebo što sam uzeo Bulldozer, imam FX6100 . Za istu cijenu sam mogao dobiti neki intelov i5 koji pojede ovaj moj za doručak. Dobro nije loše ni ovo,nije tako strašno kako se pričalo...
Neznam jesi li čuo sa one poplave što su poharale tvornice tvrdih diskova? Več polako se izjednačuju cijene.SSD-ovi pali ,a HDD 1 tb 100 eura ,ošle cijene mehaničkih u nebo.
HDD će definitivno otić u povijest kad se počnu prodavat SSD -ovi od 500 gb-a za neke cifre 100-200 e ,a to čemo dočekat u narednih 3-4 godine,siguran sam.


HDD sa magnetskom glavom nema više dovoljno manevarskog prostora za razvoj zbog fizičkih ograničenja, nastoji se ubacivati podatke vertikalno u layere a ne kružno kao do sada ali velim puno je jeftinija solucija SSD koji su ustvari kao memory stick, samo čipovi nema mehanike. Toshiba je nastradala od poplava i tvornice na Tajvanu, sad su problemi u opskrbi i tu je problem kad su sve tvornice na istoku umjesto da su strateški raspoređene na svakom kontinentu, ali dobro to je već sfera profita. Ako kupiš Intel procesor svjestan si da pomažeš i izraelski ogranak i cionističku tehnokraciju, bar tako čitam na Youtube i kampanji Boycott Israel :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO