HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ernani je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Ista stvar je kada staviš neiskusna čovjeka pred windows :)


E ja ga jebem koji u 20 godina ere PC-a i Windowsa nije sjeo za računalo, takvima ono onda ni ne treba.

Nagledao sam se neiskusnih windows korisnika, koje uhvati panika zbog nekih nama 'banalnih' stvari. Problem sa njima je što ne žele naučiti i savladati OS koji je pred njima. Nema veze da li je pred njima windows ili linux oni isto reagiraju na probleme.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
ManInBlack je napisao/la:
Nagledao sam se neiskusnih windows korisnika, koje uhvati panika zbog nekih nama 'banalnih' stvari. Problem sa njima je što ne žele naučiti i savladati OS koji je pred njima. Nema veze da li je pred njima windows ili linux oni isto reagiraju na probleme.


Jbg ne možemo svi biti pametni :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:
HDD sa magnetskom glavom nema više dovoljno manevarskog prostora za razvoj zbog fizičkih ograničenja, nastoji se ubacivati podatke vertikalno u layere a ne kružno kao do sada ali velim puno je jeftinija solucija SSD koji su ustvari kao memory stick, samo čipovi nema mehanike. Toshiba je nastradala od poplava i tvornice na Tajvanu, sad su problemi u opskrbi i tu je problem kad su sve tvornice na istoku umjesto da su strateški raspoređene na svakom kontinentu, ali dobro to je već sfera profita. Ako kupiš Intel procesor svjestan si da pomažeš i izraelski ogranak i cionističku tehnokraciju, bar tako čitam na Youtube i kampanji Boycott Israel :zubati


Slažem se da nema više manevarskog prostora zbog fizičkih ograničenja.SSD je budućnost i tu nema govora. Samo je pitanje vremena kad će cijene past za SSD-ove od 250-500 gb-a ,tad je HDD gotov.
Znaš interesantno je al Toshibine tvornice nisu uopće nastradale ,imaš na netu .Jer su im tvornice u Japanu ,kolko ja znam.Sad što su oni đubrad pratili trend pa povisili cijenu...
Nastradao je Nidec ( proizvođač golemog dijela elektromotora koji pokreću tvrde diskove svih proizvođača a i ventilatore ,Sony ( proizvodnja prebačena u Kinu i kod sebe u Japan ).
Od ostalih proizvođača koji pogone imaju smještene u Tajlandu, najviše je pogođen Nikon.

To sa Izrael se mogu samo nasmijat,tim glupanima je nebo granica u izmišljotinama.Pretpostavljam da je to provala zbog ovog.
http://www.itx.ba/index.php?option=com_ ... 9&Itemid=2

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
mario_cro je napisao/la:
Slažem se da nema više manevarskog prostora zbog fizičkih ograničenja.SSD je budućnost i tu nema govora. Samo je pitanje vremena kad će cijene past za SSD-ove od 250-500 gb-a ,tad je HDD gotov.
Znaš interesantno je al Toshibine tvornice nisu uopće nastradale ,imaš na netu .Jer su im tvornice u Japanu ,kolko ja znam.Sad što su oni đubrad pratili trend pa povisili cijenu...
Nastradao je Nidec ( proizvođač golemog dijela elektromotora koji pokreću tvrde diskove svih proizvođača a i ventilatore ,Sony ( proizvodnja prebačena u Kinu i kod sebe u Japan ).
Od ostalih proizvođača koji pogone imaju smještene u Tajlandu, najviše je pogođen Nikon.

To sa Izrael se mogu samo nasmijat,tim glupanima je nebo granica u izmišljotinama.Pretpostavljam da je to provala zbog ovog.
http://www.itx.ba/index.php?option=com_ ... 9&Itemid=2


http://www.semicon.toshiba.co.jp/eng/ev ... _7141.html

Tu piše da su poplavljene 2 tvornice Toshibe na Tajlandu i da ispumpavaju vodu, još da se bore sa zagušenjem proizvodnje i otklanjanje u tijeku. Ma to je šala za Izrael, naletim nekad u "weird part of the internet" pa nađem takve kampanje, sad iz inata ću kupovati Intel dok ne umrem :zubati

Meni je žao ovih naših klinaca iz Hrvatske koji svake godine odnesu zlato na svjetskim informatičkim natjecanjima i u budućnosti će vjerovatno završiti negdje vani umjesto da se ovdje ispregovaraju nekakvi dealovi i dovedu ovakve firme. Glavno da Jaca blenta kaže da je budućnost u pravljenjima sedla za konje i magarce, plus u pastirstvu i konobarenju. Onda klinci dobiju takvu poruku i jasno im je koliko je sati. Nikako da se zaustavi taj odljev mozgova i navrijednije stvari svakog naroda - znanstvenika.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:

http://www.semicon.toshiba.co.jp/eng/ev ... _7141.html

Tu piše da su poplavljene 2 tvornice Toshibe na Tajlandu i da ispumpavaju vodu, još da se bore sa zagušenjem proizvodnje i otklanjanje u tijeku. Ma to je šala za Izrael, naletim nekad u "weird part of the internet" pa nađem takve kampanje, sad iz inata ću kupovati Intel dok ne umrem :zubati

Meni je žao ovih naših klinaca iz Hrvatske koji svake godine odnesu zlato na svjetskim informatičkim natjecanjima i u budućnosti će vjerovatno završiti negdje vani umjesto da se ovdje ispregovaraju nekakvi dealovi i dovedu ovakve firme. Glavno da Jaca blenta kaže da je budućnost u pravljenjima sedla za konje i magarce, plus u pastirstvu i konobarenju. Onda klinci dobiju takvu poruku i jasno im je koliko je sati. Nikako da se zaustavi taj odljev mozgova i navrijednije stvari svakog naroda - znanstvenika.


Nažalost onda ja imam loše informacije,nema veze.
Ma te gluposti sa one emisije " sa ruba znanosti" i onog "weird" dijela interneta kako to ti kažeš...nećemo komentirat.Materijali za proučavanje ,ukratko. :zubati
A kakvi dealovi? Mi smo odavno dokazali da smo nesposobni za sve ,koliko je samo ulagača odbijeno...
Odljev mozgova ? Jarane čekaj kad uđemo u EU ,kad se otvori tržište rada,desit će se isti scenario kao što se desio u Jugoslaviji 60-tih i 70-tih.Neće to bit samo obrazovani i pametni ljudi,nego iz svih slojeva.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 17 sij 2012, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
mario_cro je napisao/la:
Nažalost onda ja imam loše informacije,nema veze.
Ma te gluposti sa one emisije " sa ruba znanosti" i onog "weird" dijela interneta kako to ti kažeš...nećemo komentirat.Materijali za proučavanje ,ukratko. :zubati
A kakvi dealovi? Mi smo odavno dokazali da smo nesposobni za sve ,koliko je samo ulagača odbijeno...
Odljev mozgova ? Jarane čekaj kad uđemo u EU ,kad se otvori tržište rada,desit će se isti scenario kao što se desio u Jugoslaviji 60-tih i 70-tih.Neće to bit samo obrazovani i pametni ljudi,nego iz svih slojeva.


Zapamtio sam za Toshibu jer su spomenuli na kanalu 24 sata, ne pratim ja to baš svaki dan i u detalje niti je toliko bitno. Da pa to je najgore što je država najveći kočioc razvoja i tjera sve investitore i pretvara nas u društvo slugana i budala sa IQ max. 80 bodova, to si u pravu da će biti kao u vrijeme YU, van na bauštele ili na kakve najniže plaćene poslove koje ćeš raditi do kraja života. Ja se ne predajem i zasad namjeravam ostati, ali sam razmišljao o odlasku i zasad ako ću iskreno ovdje je puno sigurnije nego vani. Nije ni izazov ići vani na gotovo i bolje, meni je veći užitak ovdje nešto napraviti i promijeniti ovdje stvar na bolje.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 19 sij 2012, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Sad ste me zaintrigirali sa Linuxom, igrao sam se danas malo sa SUSE i Ubuntu verzijama, navike se teško mijenjaju. Nema velike razlike od Windowsa, brza instalacija, Terminal je otprilike isto što i command prompt, dobra grafika, imam problema sa instaliranjem update-ova, brz, nije potreban antivirus, besplatan, Chromium ili Firefox za browsere, zgodni programčići koji se mogu dodati poput alata za matematiku, fiziku, elektroniku, geografiju itd. Nastaviti ću se igrati i pisati dojmove, ocjena 3.7/5 zasad.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 20 sij 2012, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sretno, kad ti se x-server sruši ili neki error dobiješ. Nije to Windows.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 20 sij 2012, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Šta se tiće errora i rušenja neznan, sa dektop verzijama windowsa i linux iman dobra iskustva, obićno krivci budu loši driveri, tj. pokušaj da se nešto nakalemi.....
Šta se tiće update, na Ubuntu se instalira automatski, možda triba dozvolit da se koristu update programa koji nisu provjereni.
Šta se tiće kompliciranosti linuxa, sve je stvar navike i volje da nešto naućiš, windows je jednostavan OS, svima poznat, i super je za normalne zadatke, tako i lunux ako nemaš neke namjere za novije 3d igrice....
Ja san ka totalni laik ima namjeru koristit jedan stari P3 na 600, i 256 rama, za server muzički, da mi vrti squeeze server i torente, itd, znaći da radi 24 sata na dan.
Odma san uvalija windowse xp i uvalija eksterni SATA kontroler i SATA disk, jel je stariji PC i ima samo IDE, i na XP je to stvarno bilo sporo, mora si instalirat drivere za kontroler, i radilo je al slabo, sa zadrškon, svaku tolko bi se srušija, i nebi više vidija disk, pa bi proradilo....,
Onda san doša na ideju linux-a, instaliran, netriba driver, sve pripoznalo, opet sporo, al se ne ruši....
I onda odlućin instalaciju linux ubuntu servera, dakle bez GUI, samo text mod.
Skinen uputstva sa neta, instaliran to, ubacin squeezeserver za linux, torrent program, webmin, itd., priko webmina iman direkt sa weba kontrolu nad serveron, web klijent za torrent isto radi, sambu za rad u windows mriži, dodilija korisnike itd. i to funkionira odlićno vrti veliki dist 24 sata na dan, i iman sve šta san tija i mukte je, sam skida update svoje i za programe, tada san svatija kolko je win jednostavan i dobar dok netribaš nešto kompliciranije, i kolko je linux jednostavan u tome slućaju i da imaš punu kontrolu svega pomoću skripti....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 20 sij 2012, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tu i leži problem. Što miješate filozofiju desktopa i servera.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 20 sij 2012, 16:38 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Desktop verzije nemaju neke razlike u odnosu na win, uostalome win 7 je pokupija dosta rješenja sa KDE i gnome desktopa, windows je tek u zadnjoj verziji dobija neka rješenja šta linux ima već dugo u desktop. Automatske nadogradnje na nove verzije svi programa, moš odabrat oćeš samo kritićne update, sve programe itd..... Mana je linuxa šta je win polupara, šta je 99% popularnih progama pisana za win, šta proizvođaći igara ne pravu igre za linux itd..... Ali npr ako koristiš Firefox, Chrome, VLC, Picasu itd, šta koristi 95% korisnika razliku nećeš ni primjetit, filozofija rada je ista....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 23 sij 2012, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Jedan bit stisnut na 12 atoma otvara vrata golemim tvrdim diskovima
Konačni problem je i temperatura, koja se mora održavati konstantno niskom u slučaju 12-atomskih bitova, no znanstvenici vjeruju da će uspjeti jedan bit stabilno pohraniti na 150 do 200 atoma na sobnoj temperaturi, što zauzvrat vodi praktičnijoj primjeni.


Znanstvenici iz IBM-a procjenjuju da je na standardnom tvrdom disku potrebno oko milijun atoma kako bi se pohranio jedan bit (binarnu znamenku) informacija, no uspjeli su ga smjestiti na 12 atoma. To je, vjeruje se, najmanji svjetski dio magnetne memorije.

Metodom kojom je proizveden ovaj dio memorije, uskoro bi se mogli proizvoditi i puno gušći tvrdi diskovi, na kojima bi se moglo pohraniti puno veću količinu podataka.

-Otprilike svake dvije godine tvrdi diskovi postaju gušći. Očito pitanje je koliko dugo se to može nastaviti, a temeljno fizičko ograničenje leži u atomima. Pristup koji smo koristili je preskakanje na sam kraj, te smo provjerili možemo li pohraniti bit na samo jedan atom, a ako ne, koliko nam je atoma potrebno - objasnio je Sebastian Loth, vodeći znanstvenik na istraživanju, za BBC.

Problematična minijaturizacija

Otkriveno je i da na količini manjoj od 12 atoma bitovi gube svoju vrijednosti, koja može bili ili 0 ili 1, pošto su te jedinice osnove za pohranjivanje podataka u informatici.

Koristeći skenirajući tunelski mikroskop, znanstvenici su uspjeli nanizati i osam bitova na 12 atoma, te su dobili i bajt. Isto tako, materijal koji je korišten pri stvaranju 12-atomskog bita razlikuje se od konvencionalnog fero-magnetskog. Jače magnetsko polje koje takvi materijali odašilju mogu oštetiti nizove bitova, pa je minijaturizacija dosad bila problematična.

Konačni problem je i temperatura, koja se mora održavati konstantno niskom u slučaju 12-atomskih bitova, no Loth vjeruje da će uspjeti jedan bit stabilno pohraniti na 150 do 200 atoma na sobnoj temperaturi. To zauzvrat, vjeruje znanstvenik, vodi praktičnijoj primjeni.

- Ovo je sad tehnološki izazov otkrivanja novih proizvodnih tehnika - zaključio je.


http://www.dnevno.hr/techno/znanost/jed ... 35423.html


Evo nova vijest o diskovima, ne odustaju od magnetskih glava zasad :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 23 sij 2012, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv


Kako to Toshiba radi, kratka prezentacija.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 02 vel 2012, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Probao LInuxe, skoro sve distribucije, nisam našao nijednu koja mi u potpunosto odgovara i brzo se vratio na WinXP i Win7. Kod Linuxa je dobro što imaš neki dukčiji osjećaj kad radiš na njemu, cool je, lijepo izgleda, ikone, programi, sam interface. Ali kada je trebalo nešto uraditi ozbiljno morao sam se vratiti na Xp, neće Flash kako treba, pola stranica ne radi, igre kao da ne postoje, mogućnost na napraviš neku grešku je veća nego na windowsima. Linux je hardverski zahtjevniji od WinXp tako da ni to nije neka prednost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 02 vel 2012, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Muris Salihbasic je napisao/la:
Probao LInuxe, skoro sve distribucije, nisam našao nijednu koja mi u potpunosto odgovara i brzo se vratio na WinXP i Win7. Kod Linuxa je dobro što imaš neki dukčiji osjećaj kad radiš na njemu, cool je, lijepo izgleda, ikone, programi, sam interface. Ali kada je trebalo nešto uraditi ozbiljno morao sam se vratiti na Xp, neće Flash kako treba, pola stranica ne radi, igre kao da ne postoje, mogućnost na napraviš neku grešku je veća nego na windowsima. Linux je hardverski zahtjevniji od WinXp tako da ni to nije neka prednost.


Pojasni to u vezi flash-a, na što misliš na flash filmiće ili programe za izradu istih. Meni flash danas uredno radi, prije svega youtube i ostali video servisi, rijetkost je da sretnem fullflash stranicu, i nisam primijetio probleme. Linux i nije namijenjen za igre :) , grešku ćeš napraviti jer ne poznaješ sustav, slično si se ponašao i sa windowsima ;) . Linux nije zahtjevniji od windowsa ;)

Imas od mene ocjenu 'epic fail' :D

Npr ja na linuxu obavljam sve profesionalne poslove. Upade na antihrvatske sajtove, krađu email adresa sa njihovih foruma, zatim identifikaciju i dokumentovanje ;)

:biceovodobro

Šalim se, linux koristim profesionalno u poslu.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 02 vel 2012, 18:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neke distribucije zbog nekih licenci traže da instaliraš podršku za flash manualno. Odeš tamo u RPM, ili što već, manager i odmah ti je pokaže na listi. Samo markiraš i klikneš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 02 vel 2012, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
ManInBlack je napisao/la:
Muris Salihbasic je napisao/la:
Probao LInuxe, skoro sve distribucije, nisam našao nijednu koja mi u potpunosto odgovara i brzo se vratio na WinXP i Win7. Kod Linuxa je dobro što imaš neki dukčiji osjećaj kad radiš na njemu, cool je, lijepo izgleda, ikone, programi, sam interface. Ali kada je trebalo nešto uraditi ozbiljno morao sam se vratiti na Xp, neće Flash kako treba, pola stranica ne radi, igre kao da ne postoje, mogućnost na napraviš neku grešku je veća nego na windowsima. Linux je hardverski zahtjevniji od WinXp tako da ni to nije neka prednost.


Pojasni to u vezi flash-a, na što misliš na flash filmiće ili programe za izradu istih. Meni flash danas uredno radi, prije svega youtube i ostali video servisi, rijetkost je da sretnem fullflash stranicu, i nisam primijetio probleme. Linux i nije namijenjen za igre :) , grešku ćeš napraviti jer ne poznaješ sustav, slično si se ponašao i sa windowsima ;) . Linux nije zahtjevniji od windowsa ;)

Imas od mene ocjenu 'epic fail' :D

Npr ja na linuxu obavljam sve profesionalne poslove. Upade na antihrvatske sajtove, krađu email adresa sa njihovih foruma, zatim identifikaciju i dokumentovanje ;)

:biceovodobro

Šalim se, linux koristim profesionalno u poslu.


Epic fail, je li ? :zubati

Pa ne znam, što se tiče Flash-a YouTube je manje-više radio na svakoj distribuciji nakon instalacije Flash-a, koja nije integrisana sa svim distribucijama, što je veliki propust. Najviše problema sam imao pri gledanju fudbalskih utakmica, gdje određena stranica traži instalaciju određenog plugina ili jednostavno ne pokreće video kao na Windowsima. Na nekim distribucijama nisam mogao uopšte instalirati codece.
A zašto kažem da je zahtjevniji, zato što za najnovije distribucije Linuxa moraš imati ekstra računare, XP sa sim opcijama pokrećeš na najslabijem P4 sa 512 MB.
Imao sam i problema sa hardverom, mrežnom karticom i wireless adapterom.
Ali volim Linux, jednostavno onaj osjećaj je drukčiji, sve je lijepše, ima dobrih programa za skoro sve, vratiću se za par godina, nadam se da će napredovati kao sistem. Imam ga na USB, Puppy, kad popravljam ili skidam podatke sa drugih računara je vrlo koristan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 02 vel 2012, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Nemam pojma koji ti je plugin nedostajao, sigurno niti jedan legalan, hocu reci da sam se u životu 1x zajebao kliknuvsi na instalaciju plugina da bi mogao gledati video na xp-u. Ispostavilo se poslije da sam instalisao trojanca / spyware. od tada samo kažem ćao miki, ako video neće i ne može otvoriti VLC onda nešto nije uredu.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 04 vel 2012, 12:37 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Linux je za vecinu ljudi sasvim dovoljan, al eto, ljudi jednostavno nisu navikli na njega... Ja osobno imam Prozore iskljucivo zbog igrica...

Inace, VLC je po meni prilicno los video player... velik, kompliciran, a cesto i bugovit. Puno je bolji Splayer http://splayer.en.softonic.com/, jos nisam naisao na format koji taj maleni programcic nije procitao, i pri tom je jako brz.

P.S. Zar za Linux postoje virusi, trojanci i sl.? :neznam Odsnosno, plus Linuxa je sto nema za njega gamadi, tipa virusi i sl. bar koliko sam ja upoznat. To je jedan veliki plus sto niko jos nije spomenuo.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 04 vel 2012, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Linux je dobar za ubijanje dosade i špijuniranje ljudi na istom segmentu kod ISP-a, na kojoj si i ti.
Da se sve to i u WIn raditi, ali ne toliko duboko, i nije lako sve u Win namjestiti.

Jedno vrijeme davno sam to radio iz dosade. Moraš se samo paziti da ISP ne skuži.

- Čitao ljudima prepiske na messengeru
- Slušaš razgovore na skype
- Gledaš video prijenose sa web cam, razni messengeri
- Isključiš ljude sa Interneta kako poželiš :laugh

- Onda ja to nisam nikad radio, ******** mi. Ali moj prijatelj ljudima preuzimao komunikaciju na MSN pa jednu poruku zaustavi i umjesto nje slao svoju, kao da jedna od osoba u komunikaciji šalje.
Nepotrebno reći koji cirkus i nered je pravio. Da ne govorim da se ljudi mogu zbog toga ozbiljno posvađati.

- Ulaziš ljudima u mail kao da su oni
- Vidiš sve što surfaju (da, tad sam dobio first hand dokaz da je preko 70% surfanja pornografija)

- I tako, baš ništa na Internetu ne mogu uraditi da ti to ne vidiš. Što je najspecijalnije možeš presresti komunikaciju i zaustaviti je (smrznuti dugo koliko želiš, pa ubacivati svoje stvari u komunikaciju)


E tu je Linux jebeno moćan, ne za grafiku, surfanje i slično. Windows je za to i predobar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 04 vel 2012, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Je dobar Wins, samo sto se placa (bar bi trebao :zubati ). Ovaj je ipak besplatan, pa ni to ne treba zanemariti.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 04 vel 2012, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Aztec je napisao/la:
Je dobar Wins, samo sto se placa (bar bi trebao :zubati ). Ovaj je ipak besplatan, pa ni to ne treba zanemariti.


Ja ga platim sa Windows Loaderom kojeg skinem sa torrenta. :zubati

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 06 vel 2012, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Tko još kupuje softver najte biti smešni :zubati

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 06 vel 2012, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Ernani je napisao/la:
Tko još kupuje softver najte biti smešni :zubati


Ti šuti. :zubati

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Linux vs Windows, iskustva laika :)
PostPostano: 06 vel 2012, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ernani je napisao/la:
Tko još kupuje softver najte biti smešni :zubati


Onajj tko mora putovati i nositi laptop po EU i USA ;)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO