HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
turbotakija je napisao/la:
Sto se 2. SR tice. To cetnicko "oslobadanje" je za Bosnjake znacilo ìsto sto i ustasko za Srbe.

Brata od moje nene su tad odveli na drinu da ga zakolju sa petoricom drugih djecaka. Bilo mu je 13 godina. One su zaklali, njega pustio komsija od oca mu da pobjegne i ko fol pucao za njiim. Prezivio, cijeli zivot mucao. U proljece 92. selo pored Visegrada. Kuc kuc na vrata. Zena otvara. Likovi s carapama na glavama, da kljuc od auta, zena: ali zasto? Lik vadi pistolj i puca joj u celo. Izlazi joj muz, ovaj sto je prezivio klanje na drini 43. godine, pita: Zasto mi ubi zenu? Lik puca i njemu u glavu. Njenu sestru su pustili da ode. Auto su naravno odvezli. Kucu zapalili.


Užasna priča al složićeš se da takvih priča ima na svim stranama.
Mi smo naučili da nikad više ne smijemo živiti sa onima koji nas u kontinutetu ubijaju vijekovima, dakle sa Hrvatima i Muslimanima.
Šta ste vi naučili?

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Ne znam za druge ali ja sam naucio da je nacionalizam zlo i da je moguce da se svugdje na svijetu dese bas takve i gore stvari ukoliko se postave za to pravilni okviri.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
turbotakija je napisao/la:
Ne znam za druge ali ja sam naucio da je nacionalizam zlo i da je moguce da se svugdje na svijetu dese bas takve i gore stvari ukoliko se postave za to pravilni okviri.


Zlo je za tebe kad si musliman a u islamu nema nacija. ******** i muslimani ne mogu biti nacionalisti.
Kod nas je nacionalizam vruhunac ljubavi i privrženosti vlastitoj naciji i državi. :wub
Elem, dakle ništa nisi naučio. Dobro je što si se tako glup sklonio dalje od BiH. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Znam gdje je Višegrad ali ne znam gdje je Višeselo. :neznam

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
novovrijeme je napisao/la:
turbotakija je napisao/la:
Sto se 2. SR tice. To cetnicko "oslobadanje" je za Bosnjake znacilo ìsto sto i ustasko za Srbe.

Brata od moje nene su tad odveli na drinu da ga zakolju sa petoricom drugih djecaka. Bilo mu je 13 godina. One su zaklali, njega pustio komsija od oca mu da pobjegne i ko fol pucao za njiim. Prezivio, cijeli zivot mucao. U proljece 92. selo pored Visegrada. Kuc kuc na vrata. Zena otvara. Likovi s carapama na glavama, da kljuc od auta, zena: ali zasto? Lik vadi pistolj i puca joj u celo. Izlazi joj muz, ovaj sto je prezivio klanje na drini 43. godine, pita: Zasto mi ubi zenu? Lik puca i njemu u glavu. Njenu sestru su pustili da ode. Auto su naravno odvezli. Kucu zapalili.


Užasna priča al složićeš se da takvih priča ima na svim stranama.
Mi smo naučili da nikad više ne smijemo živiti sa onima koji nas u kontinutetu ubijaju vijekovima, dakle sa Hrvatima i Muslimanima.
Šta ste vi naučili?


Oni su upravo isto to naučili, samo još hoće 4x više teritorije nego posjeduju, bez Hrvata i Srba

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
novovrijeme je napisao/la:
turbotakija je napisao/la:
Ne znam za druge ali ja sam naucio da je nacionalizam zlo i da je moguce da se svugdje na svijetu dese bas takve i gore stvari ukoliko se postave za to pravilni okviri.


Zlo je za tebe kad si musliman a u islamu nema nacija. ******** i muslimani ne mogu biti nacionalisti.
Kod nas je nacionalizam vruhunac ljubavi i privrženosti vlastitoj naciji i državi. :wub
Elem, dakle ništa nisi naučio. Dobro je što si se tako glup sklonio dalje od BiH. :palacgore2



Ja ne znam zasto se uvijek kacis za mene kad vidis da sam enciklopedija i da te svakog puta izlevatim.

Kako ne moze ******** biti nacionalista kad je npr cak i vodja nacionalsocijalistickih SA grupacija, Ernst Röhm, bio ********?

Da ne nabrajam sad muslimane nacionaliste. Iako ja, kao stopostotni hetero macho muskarac, nisam nit ********, nit musliman.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
turbotakija je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Zlo je za tebe kad si musliman a u islamu nema nacija. ******** i muslimani ne mogu biti nacionalisti.
Kod nas je nacionalizam vruhunac ljubavi i privrženosti vlastitoj naciji i državi. :wub
Elem, dakle ništa nisi naučio. Dobro je što si se tako glup sklonio dalje od BiH. :palacgore2



Ja ne znam zasto se uvijek kacis za mene kad vidis da sam enciklopedija i da te svakog puta izlevatim.

Kako ne moze ******** biti nacionalista kad je npr cak i vodja nacionalsocijalistickih SA grupacija, Ernst Röhm, bio ********?

Da ne nabrajam sad muslimane nacionaliste. Iako ja, kao stopostotni hetero macho muskarac, nisam nit ********, nit musliman.


Enciklopedijo nadam se da znaš ćirilicu.
Islamska deklaracija ono što te napravijo.

Citat:
За разлику од данашњих друштава насталих на идејама једне нације и национализмом као продуктом који ствара националну државу, исламско друштво не могу да стварају идеје нације и национализма. Исламски одговор на национализам је панисламизам.

„ Панисламизам је увијек извирао из самог срца муслиманских народа, национализам је био увијек увозна роба. ”
Национализам је антиисламски покрет: „У муслиманско свијету без ислама нема ни патриотизма“.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 12:41
Postovi: 179
turbotakija je napisao/la:
I to je sranje, priznam. Cim su majmuni poput Murata Sabanovica uzeli u svoje ruke patriotizam, to je moralo sve otici u ***. Ali jbg. jedno je opaliti samar i zaustaviti kolonu tenkova koji idu prema Dubrovniku, ili to sa monahinjama, ali drugo je spaliti zivo dijete od godinu dana.

A sto se tice spadanja sa 70 posto na nulu - Uzicki korpus je imao dvadeset hiljada vojnika - nisu dosli svi, ali da je zafalilo, slali bi, a vamo stotinjak patriota slabo naoruzanih s budaletinom Muratom na celu. Tu nista bolje i nije moglo ispasti.


E,pa za to ima ona stara nemoj pa se ne boj.Potpuno neverovatno da niko tada Murata i slicne ne zaustavi i ne pita-Alo,majmune sta to radis,sto bijes vernike iz Busa,sta ti je monahinja kriva,ne mlati macolom spomenik,ne potpaljuj vatru,najebacemo, jaki su Srbi.
Jok,on pali zastavu,oni egzaltirano skacu podrzavaju,pevaju,vriste.A posle beze...Od onoliko muslkimana nijedan glas razuma..Ili ce biti da su svi mislili ko i murat.A Murat u Sarajevu,u lokalu od 100 kvadrata,iz kog je najuren Srbin,a on nagradjen za svoje tzv herojstvo.

I danas osnovne greske sa pocetka rata u VG ne priznaju i samozavaravaju se.

Kakvih 20 000,necemo se lagati,u VG uslo 100 ljudi jedan prozor razbijen...


https://www.youtube.com/watch?v=3XhwwzhwDbY&t=22s
Pogledati,samo te nesrece...Posle krivi Radovan,cetnici,Car Dusan,danas bi izdavali apartmane ,pili kavu,i brojali lovu,ali oce ljudi Murata i ekipu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Milutin je napisao/la:

Pogledati,samo te nesrece...Posle krivi Radovan,cetnici,Car Dusan,danas bi izdavali apartmane ,pili kavu,i brojali lovu,ali oce ljudi Murata i ekipu.


Vidi Bakire što uživa na 1:10 :smijeh
I onda 30 godina kmeči po Hagu jebo joj pas mater.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Milutin je napisao/la:
turbotakija je napisao/la:
I to je sranje, priznam. Cim su majmuni poput Murata Sabanovica uzeli u svoje ruke patriotizam, to je moralo sve otici u ***. Ali jbg. jedno je opaliti samar i zaustaviti kolonu tenkova koji idu prema Dubrovniku, ili to sa monahinjama, ali drugo je spaliti zivo dijete od godinu dana.

A sto se tice spadanja sa 70 posto na nulu - Uzicki korpus je imao dvadeset hiljada vojnika - nisu dosli svi, ali da je zafalilo, slali bi, a vamo stotinjak patriota slabo naoruzanih s budaletinom Muratom na celu. Tu nista bolje i nije moglo ispasti.


E,pa za to ima ona stara nemoj pa se ne boj.Potpuno neverovatno da niko tada Murata i slicne ne zaustavi i ne pita-Alo,majmune sta to radis,sto bijes vernike iz Busa,sta ti je monahinja kriva,ne mlati macolom spomenik,ne potpaljuj vatru,najebacemo, jaki su Srbi.
Jok,on pali zastavu,oni egzaltirano skacu podrzavaju,pevaju,vriste.A posle beze...Od onoliko muslkimana nijedan glas razuma..Ili ce biti da su svi mislili ko i murat.A Murat u Sarajevu,u lokalu od 100 kvadrata,iz kog je najuren Srbin,a on nagradjen za svoje tzv herojstvo.

I danas osnovne greske sa pocetka rata u VG ne priznaju i samozavaravaju se.

Kakvih 20 000,necemo se lagati,u VG uslo 100 ljudi jedan prozor razbijen...


https://www.youtube.com/watch?v=3XhwwzhwDbY&t=22s
Pogledati,samo te nesrece...Posle krivi Radovan,cetnici,Car Dusan,danas bi izdavali apartmane ,pili kavu,i brojali lovu,ali oce ljudi Murata i ekipu.



Aha, ti bi dakle izigravao Srdjana Aleksica pred Muratom (iako Murat nikoga nije ubio ali hajde da izjednacimo i to)?

Ako bi, sto je to samo jedan Srdjan Aleksic medju onoliko Srba?


Pokusavas opravdati jedan od najmostruoznijih zlocina samarima Murata Sabanovica. Je li ti to jasno uopste?

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:46 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
I kakve veze beba od nepune 2 godine ima s Muratom?

Bas me interesuje perverzija uz pomoc koje ces pokusati naci kauzalitet izmedju Muratovih samara i - za to vrijeme ceste pojave nacionalistickih kurcenja, sa zapaljenim maksumcetom.

I onda se cudite kako to da Hag nece da uvidi da ste u pravu. Covjece…

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
turbotakija je napisao/la:
I kakve veze beba od nepune 2 godine ima s Muratom?

Bas me interesuje perverzija uz pomoc koje ces pokusati naci kauzalitet izmedju Muratovih samara i - za to vrijeme ceste pojave nacionalistickih kurcenja, sa zapaljenim maksumcetom.

I onda se cudite kako to da Hag nece da uvidi da ste u pravu. Covjece…


Rat je grozna stvar.
Ameri su u Hirošimi spalili desetine hiljada žena i djece.
Sad znate šta je rat, nemojte više ratovati, pokušajte biti normalni iako vas islam vuče u zlo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 12:41
Postovi: 179
turbotakija je napisao/la:
Milutin je napisao/la:

E,pa za to ima ona stara nemoj pa se ne boj.Potpuno neverovatno da niko tada Murata i slicne ne zaustavi i ne pita-Alo,majmune sta to radis,sto bijes vernike iz Busa,sta ti je monahinja kriva,ne mlati macolom spomenik,ne potpaljuj vatru,najebacemo, jaki su Srbi.
Jok,on pali zastavu,oni egzaltirano skacu podrzavaju,pevaju,vriste.A posle beze...Od onoliko muslkimana nijedan glas razuma..Ili ce biti da su svi mislili ko i murat.A Murat u Sarajevu,u lokalu od 100 kvadrata,iz kog je najuren Srbin,a on nagradjen za svoje tzv herojstvo.

I danas osnovne greske sa pocetka rata u VG ne priznaju i samozavaravaju se.

Kakvih 20 000,necemo se lagati,u VG uslo 100 ljudi jedan prozor razbijen...


https://www.youtube.com/watch?v=3XhwwzhwDbY&t=22s
Pogledati,samo te nesrece...Posle krivi Radovan,cetnici,Car Dusan,danas bi izdavali apartmane ,pili kavu,i brojali lovu,ali oce ljudi Murata i ekipu.



Aha, ti bi dakle izigravao Srdjana Aleksica pred Muratom (iako Murat nikoga nije ubio ali hajde da izjednacimo i to)?

Ako bi, sto je to samo jedan Srdjan Aleksic medju onoliko Srba?


Pokusavas opravdati jedan od najmostruoznijih zlocina samarima Murata Sabanovica. Je li ti to jasno uopste?




Daj da vidimo muslimanskog Aleksica iz Visegrada,nesto mi se cini da medju onim izblajnhanim nesrecnicama u klimaksu nema takve,kao ni medju onim mudonjama koji samaraju monahinju.Daj jednog Aleksica medju muslimanima iz Visegrada...Nijedan.

Polako sa zlocinima,ne zaleci se,masovni su bili i na drugoj strani nad Srbima.Onaj u pionirskoj rusi sve pred sobom,bruka i sramota,ali da je druga strana nevina,to vise ni nesretni Murat ne tvrdi.Evo optuzuju jedni druge...
Murat i slicni retardi su uzrok..a posledica su zlocini..U slucaju Visegrada,muslimani moraju da smognu snage priznati svoje greske...Jok,oni ih i dalje kriju...e ta mimikrija ih je dovela na 10% umesto da danas kresu turistkinju na proputovanju...oni gledaju VG na netu...Nema popravnog...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4148
Milutin je napisao/la:
Lutorčina je napisao/la:
Ma Podrinje je priča za sebe. Zadrti i primitivni. Eto imaju prilike pored banje i mosta da naprave neku priču ali ne znaju. Nula smisla za bilo šta. Imali su od 1996 - 2005 oko 30 000 stanovnika danas su spali na 10 000. Nisu uspjeli zadržati ljude nego protjerali.




U pravu is ,a i nisi.
U pravu si nisu umeli ljude zadrzati,a opet tesko je Srbina koji je ziveo u velikom Sarajevu u urbanom centru zadrzati na brdu iznad Visegrada,ne ide to tako.
Ipak zive,i tek ce da zive.

To jest,raja koja je živjela u velikom gradu teško da se može navići na male sredine...mada znam i nekih obratnih slučajeva gdje su ljudi iz Sarajeva uspješno adaptirali na mala mjesta u Sloveniji,Holandiji ili Danskoj. Osnova svega je dobar posao i riješeno stambeno pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 02 sij 2021, 12:41
Postovi: 179
To je drugo.Visegrad je zaista imao oko 30 000 stanovnika,ali masa Srba iz Saarajeva je tu bila samo u prolazu ka Srbiji i inostranstvu.Grad je bio devastiran,bez privrede,razbijen infrastrukturno,bez ikakve perspektive.Dva sata busom do Uzica ili Foce.I aj ti zadrzi nekog inzinjera,ali fakultetski obrazovanog coveka iz velike urbane sredine.Tesko.Jos ako mu mesto dvosobnog stana na Marin dvoru ponudis kao opciju selo van grada bez puta i struje...
Ipak sve je to iza...Visegrad ...to ce biti jos jaca prica...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 09 lis 2021, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Mislim da je sad pravo vrijeme da prekinemo ove muslimanske žalopojke, melanholiju i patetiku, prizorima snimljenim u lijepome srpskom gradu Visegradu gdje duboka Drina vjekovima teče :zivili


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 30 kol 2022, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Olimpisjki centar Jahorina kupio Andrićgrad :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Višegrad
PostPostano: 08 stu 2022, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Citat:
OC Jahorina ulaže 20 mil KM u izgradnju akva parka i marine u Andrićgradu - Stiže i privatni investitor za hotel sa pet zvjezdica


slika



https://ba.ekapija.com/news/3824305/oc- ... a-i-marine


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 168 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO