HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2404 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 97  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 22:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30424
Aleksije, to je uobičajena ljudska osobina da stvari gleda iz vlastitog kuta, u smislu lopov misli da nema poštenih ljudi.

Eno imaš drugu temu USA će stvoriti bosansku naciju, koje je komedija za sebe. Muslimani obzirom da njima nacija ništa ne znači i da ih mijenjaju kao čarape, misle da Amerikanci mogu silom stvoriti novu naciju tek tako, zavrnut će valjda ruku Hrvatima i Srbima i oni će postati Bosanci. Ali ne vide stvar iz tuđe perspektive, koliko Hrvati i Srbi imaju jak identitet i koliko je takva ideja smiješna.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
'Dajte šansu mozgu', slogan nekoga tko nije završio faks.

Pa, tko se ne bi složio da je umjesto nje netko s dokazanim postojanjem mozga tamo.

No, dobro. Ona baš reprezentira državu koju predstavlja. Sve naopako.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 22:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30424
Čuj mozgu, haha.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
aleksije radicevic je napisao/la:
Sarajka seiri nad cinjenicom da je Martina iz hrvatskog presla u bosnjacki tabor, ali ne zna se pouzdano sta je razlog tolikom likovanju. Da bismo znali razog radovanju zbog Martinine promene strane, treba da znamo odgovor na jedno, po meni susitnsko pitanje: Sta je to hrvatska strana izgubila, a sta je muslimanska strana dobila nakon Martininog transfera?
Da li je Martina povukla odredjen broj svojih sugradjana ili sunarodnika da krenu njenim primerom? Ili, buduci da je Martinina osnovna delatnost knjizevnost, da li je hrvatska knjizevna scena izgubila nesto njenim prilaskom muslimanima, tj. da li je muslimanska knjizevnost nesto dobila?

Ako nemamo odgoovre na ova pitanja, onda je moguci odgovor: islamski fundamentalizam, koji je naravno svojstven i Sarajki. Islamski fundamentalizam, tj. ljudi koji su ga usvojili, cesto misle da pojave koje muslimanima strasno smetaju, zbog kojih osecaju sramotu isl. dakle, smatraju da iste pojave smetaju i drugima/hriscanima, pa se zato rugaju.
Medjutim, tu islamski fundamentalisti strasno grese. Ima primer jednog bivseg egipatskog muslimana, koji je presao na hriscanstvo. Naime, dok je bio musliman, zajedno sa svojim drustvom, cesto se trudio da lokalnim hriscanima nanese sto vecu sramotu. Pa su tako varali devojke, osramocivali ih, snimali ih u sramotnim situacijama, itd. pa onda to glasno objavljivali po gradu, slaveci i izrugujuci se. Medjutim, kad bi se hriscanska devojka vratila porodici, muslimanima je bilo sokantno saznanje da ih ta ista porodica prima s ljubavlju, i pomaze joj da se oporavi. Dok, s druge strane, da je neka muslimanska zena dospela u takvu situaciju, njena porodica bi je verovatno bez milosti ubila, zbog sramote.
Imamo cak najnoviji primer bosansko-muslimanske porodice u Francuskoj koja kaznjava devojku zbog veze sa nemuslimanom.
Dakle, muslimani se nekad iz potpuno pogrsnog uverenja da je nekom pojavom hriscanima nanesena sramora, rugaju i izrugujui zapravo izgledaju jako cudno kad to rade. :neznam



Meni je bolesno odobravanje od tebe Salonac a i Moderatora Kvačice konkretno ovo:

Citat:
Šta je ona napravila? Uslikala se bez dojke i pinala na facebooku post?
A i taj pin joj je također u stilu.
Nešto kao fejk prosjaci kad okače foto bolesnog random djeteta pored šešira za sitniš.




To žena ženi, nikad ne bi trebala reći, a ni napisati. I fino sam djevojci skrenula pozornost.
Na njoj je hoće li uvažiti. Bolest ne bira. I nad njom se ne seiri. I djecom...

Nemam ja što likovati što je Martina "prešla" u bošnjački tabor. Nije Kafka a ni Meša. (TO je onaj pisac pored Andrića 2. Najbolji srpski znaš)
Ovo je zetancija u dnevnopolitičkom kontekstu... Koju tvoj zakržljali mozak ne može da skuži.
Porazno je za BiH osoba sa zubotehničarskim zanatom bude ambasadorica. Porazno.
No još je poraznije ovim dupeuvlakačima forumskim, što ih vukla za nos. I to godinama joj nisu izlazili iz guze.

Ne kontam da može pisati pod Imenomi prezimenom o maturama, u gimnaziji...Ljubuški nema više od jedne :ucelo

A ni o faxu pobogu, a da nije završila. Ni Mostar nije Tokio :neznam

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Lokacija: Usa
Sarajka, pogrešno si prevela moj tekst o pinu.
Razmišljam hoću li uopće prevoditi ali, evo, ipak hoću. Jer si žena! :))

Ona se slikala bez dojke (pobogu, tko bi se tome rugao ili nešto slično) i slika je objavljena na naslovnici Glorije mislim. ALi da stoji par godina kao pin na fb profilu čemu i kome?
Poznajući nju ta slika ne sluzi ničemu nego u svrhu sažaljenja. I niko me neće za 3 života razuvjeriti. Pa i nikakav njezin srceparajući text ma o bilo čemu. Ikad.
Pisala sam o jednoj drugoj ženi bez dojke koja je veći heroj od nje jedno milion puta, koja je napravila prije, u bolesti i poslije više djela dobrih nego će Martina za 9 života. I ta žena je stvarna i nije jedina, ali ne kači slike sebe a kamoli svoje bolesti po netu i time prodaje knjige, ne ulizuje se Sarajevu, niti se uvlači politici koju je prije nekad pljuvala.


Što se tiče fejk prosjaka i fejk slika djece random printanih s neta i sl, kao da nikad nisi čula za to? Pa Sarajevo ih barem ima takvih.

Trun izrugivanja u mojim slovima nema niti apsolutno mrva negativnog. Niti vidim odkud si to izvukla, tj zašto.

Što se tiče Ljubuškog, ta gimnazija je bila jedna od boljih i visoko rangiranih u ex Yu prije rata. (ovo treba malo guglati, ili u arhive).
Sama sam je pohađala kasnije, čak putovala na nastavu, a uopće nisam iz Ljubuškog. I svjedok sam načinu rada u istoj. Mislim da nema dalje od toga. Ove nove generacije sada, ne znam, ali znam da su Ljubušaci tj redom Hercegovci često u HR maturanti sa stopostotnom riješenosti državnih matura u A razinama.
Znači, jedna gimn ali vrijedna.
Širokobriješka katolička da ne spominjem, a Mostar također.

Zašto sam se raspisala o ovoj gimnaziji? Jer ako išta ne volim je kad se kaka po stvarima koje nisi okusio.

_________________
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
De ignoriraj je. Usrali ste temu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 29 kol 2020, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
BBC je napisao/la:
Ovako izgleda život uhljebljene osobe na 7000 KM mjesečne plaće:

slika

slika

slika

slika

Ovako izgleda život ljudi bez plaće ili sa max 400 KM mjesečno:


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 kol 2020, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Draga Martina,

Što ti je život.. Zar jedina ja da ti čestitam na priznanju od države Italije, a ovi svi što su ti se uvlačili ni riječi?

Pa čestitke iako si samo zubotehničarka :D i nemaš fakultet..dobro si izlevatila i foumsko pučantvo i javnost :bihzastava


:palacgore1



Borba za preživljavanje: Fikret Dedić, koji je robijao zbog tri metra drva, i dalje prodaje gljive

Ima ljudi daju više nego što im kažem , kaže Dedić

Fikret Dedić iz Bužima, borac Armije RBiH, koji je osuđen na šest mjeseci zatvora jer je posjekao tri metra drva u šumi, danas preživljava prodavajući gljive koje ubere u šumi. Gljive prodaje na putu Bihać - Cazin, gdje ga je reporter "Avaza" danas sreo.

- Dobro je, stanu ljudi, prepoznaju me kupe gljiva iako im možda i ne trebaju - kaže ovaj veliki čovjek.

Cijena nije bitna.

- Ima ljudi daju više nego što im kažem - kaže Dedić.
Poželio nam je sretan put, a već su stizale mušterije.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 30 kol 2020, 07:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
BBC je napisao/la:
Martinu ćete vi zadržati, ona nije više hrvatski problem. U Sarajevu će živjeti. Vidjet ćemo kakve su joj zadatke dale drage UK/USA hambasade.

slika

slika


I zanesem tom ljepotom...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 10 ruj 2020, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Jučer nijedna crtica o 27. obljetnici gnjusnog zločina nad hrvatskim civilima u Grabovici.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 10 ruj 2020, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
kiler je napisao/la:
Jučer nijedna crtica o 27. obljetnici gnjusnog zločina nad hrvatskim civilima u Grabovici.


moja bivsa prijateljica je obicna kuja, nemoj da te to dovede u zabludu, znas kakve su kuje

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 11 ruj 2020, 08:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
LakePlacid je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Jučer nijedna crtica o 27. obljetnici gnjusnog zločina nad hrvatskim civilima u Grabovici.


moja bivsa prijateljica je obicna kuja, nemoj da te to dovede u zabludu, znas kakve su kuje



Care,bolje nego što misliš.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 11 ruj 2020, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Borac za prava onih koji joj daju 10.000 KM Brutto mjesečno.
Ništa novo pod kapom nebeskom. Bezkarakternih osoba je uvijek bilo na hrpe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:54 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Raspudić treba nju koristiti da bi napada onu bulu iz SDP-a što se bori za vrh SDP-a s podrškom "građanskoj ideji" protiv Hrvata koji "ruše odnose" s druga 2 naroda preko HDZ-a.

Nju i onu prijetnju mitraljezom treba koristiti u Saboru RH i to povezati sa onim klipom kada je 100 puta Komšića u 2 min nazvala predsjednikom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 01 lis 2020, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čekamo Martinu da javno stane u zaštitu ove žene.

Citat:
Nejri Latić Hulusić prijete SDA botovi: To su te tradicionalne vrijednosti i SDA gazije
Četvrtak, 01.10.2020.
|
Na mreži
“Kujurino, kopile komunističko…

To je taj uzvišeni novogovor, to su te tradicionalne vrijednosti, to su te SDA gazije.

Ovo živimo svaki dan, mi koji se usudimo kazati npr. da je nečiji automobil na pločniku.

Ovo je 1 od bar 50 patoloških poruka koje dobijem u toku mjeseca sa sličnim sadržajem, istim tezama uglavnom nakon nekog statusa ili javnog govora.

Ne bih nikada sebi dozvolila da kažem da ovako izgledaju SDA pristalice da nismo hiljadama puta apelovali da ta stranka ukori savjetnike, kadrove i pristalice koji često koriste i sami ovaj vid zastrašivanja. Poznato je da takvi nazivaju žene polovnjačama, droljama i samo daju za primjer ovim nesretnicima kako se nekaženjeno ponašati”, napisala je Nejra Latić Hulusić na svom Facebook profilu iznad uvrijedljivih poruka koje je dobila i objavila.

Ovo nije prvi put da se Nejri Latić Hulusić SDA botovi obraćaju na ovakav način i ona je i ranije javno govorila o ovom problemu.



slika

slika

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Martina pokazala Plenkiju ko je boss...naši Bosanci i Hercegovci.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mislim da su joj tablete za ograničavanje tumora razorile mozak. Drugačije se ne da objasniti.
Nije joj bilo dosta kad je rođeni otac šutnuo i ne želi sa njom ništa imati.

I ko će odlučiti ? Onih 1-2% "Bosanaca i Hercegovaca" koji se tako izjasnili na popisu ? Sumnjam da je ona i srednju školu završila. Treba provjeriti i tu diplomu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 15:13 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Ministry of Sound je napisao/la:
Martina pokazala Plenkiju ko je boss...naši Bosanci i Hercegovci.



Drolja sa dna kace.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mi smo je kaznili dovoljno. Ostatak života će morati u Sarajevu živjeti. Čim izađe izvan svoja 4 zida svaku riječ će morati vagati da tim radikalima oko nje nešto ne bi zvučalo "krivo".
To je sigurno agonija od života, konstantna gluma i pretvaranje. Ako te nešto u društvu naljuti šuti i gutaj.

A i ta kombinacija je baš za Sarajeva. Ona "ustašica", dijete "ustaša", suprug "četnik".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 15:27 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Za njih će uvijek biti pogana prljava kjafirka i prvom prilikom dok nešto krivo izjavi hebat će joj nanu gore od nas.

S druge strane mi kršćani praštamo i ako se unormali bit će primljena kao razmetni sin u onoj prispodobi. Ali teško je to očekivati jer imalo normalna osoba nikad ne bi do ovoga došla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Mnogi su osjetili kako je kad jednom samo ne ideš niz dlaku. No, bojim se da sad nema izbora. Uostalom, njoj ovakva razvaljena i za k. domovina odgovara. U normalnoj sa srednjom bi u Lidlu radila.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Odvratno.

Nije ni njoj lako, u pravu ste.
U Sarajevu će zauvijek biti ustashica.
A van bošnjačkih 26% nije rado primljena.

Ne znam je li realno da osoba koja je navodno studirala engleski u opisu napiše "woman rights activist". Ili čak i diplomirala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jefferson Davis je napisao/la:
Odvratno.

Nije ni njoj lako, u pravu ste.
U Sarajevu će zauvijek biti ustashica.
A van bošnjačkih 26% nije rado primljena.

Ne znam je li realno da osoba koja je navodno studirala engleski u opisu napiše "woman rights activist". Ili čak i diplomirala.


:laugh
Dobro si to uhvatio. Sad će ona to promijeniti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Aha, jednina i množina. :D

Neće u BiH ali u Zg bi mogla bit odlično primljena. Ja ne znam trenutno popularniju žensku osobu od pera na s-h govornom području. Ima budućnost s pisanjem o ženama i njihovim problemima. Dobra je ona ali je još bolji proračun KS koji takve plaća.

Jednom će prestat pa će i ovakvi prestati lajati.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Martina Mlinarević-Sopta aka OldSkul
PostPostano: 02 lis 2020, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Trebalo bi pitati Sarajku kaj ona i njezin narod misle o Emiru Kusturici.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2404 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 97  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO