HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 14:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 07 ruj 2016, 14:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 10:16
Postovi: 1254
Viđi vraga su sedam binjšah
su dva mača, a su dvije krune,
praunuk turkova s koranom,
Za njim jata prokletoga kota,
da opuste zemlju svakoliku,
ka skakavac što polja opusti.

U to vrijeme nije bilo Bošnjaka, kako vidimo iz Njegoševih stihova Gorskog vijenca.
Bošnjaci se nigdje ne spominju kao narodonosna cjelina islamske vjeroispovijesti, nego bošnjani, koji su postojali prije pojave islama, a što su dva različita termina, očigledno, od kojih je "bošnjake" stvorio Muhamed Tunjo Filipović čija je to i kovanica iz devedesetih godina prošlog stoljeća i milenijuma, koja valjda dimenzionira bošnjake u period od prije više od hiljadu i pol godina, duboko prije pojave islama, pa kao bošnjani su preuzeli islam i to su današnji Bošnjaci, mada se zna da je islam na ove prostore došao sa otomanskim carstvom poslije 1389 godine i gotovo tisuću godina poslije i opet to nisu bili nikakvi "bošnjaci", nego Muslimani srbi i hrvati, i djeca nastala silovanjem.
O tome na poseban način piše Andrić u djelu za koje je dobio Nobelovu nagradu, gdje u dijelu knjige koji nosi naziv Danak u krvi, pojašnjava cijelu tragediju počinjenu nad narodima koji su naseljavali u to doba Balkan.
Andrić je definitivno najvjerodostojniji autor, mada se niti za milimetar nije udaljio od povjesnih činjenica koje je brižljivo sabirao i sa ogromnom energijom, prenosio u kapitalno djelo Na Drini ćuprija,koje je ostavilo neizbrisiv trag u svjetskoj književnosti.

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 07 ruj 2016, 15:01 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
vezista je napisao/la:
Viđi vraga su sedam binjšah
su dva mača, a su dvije krune,
praunuk turkova s koranom,
Za njim jata prokletoga kota,
da opuste zemlju svakoliku,
ka skakavac što polja opusti.

U to vrijeme nije bilo Bošnjaka, kako vidimo iz Njegoševih stihova Gorskog vijenca.
Bošnjaci se nigdje ne spominju kao narodonosna cjelina islamske vjeroispovijesti, nego bošnjani, koji su postojali prije pojave islama, a što su dva različita termina, očigledno, od kojih je "bošnjake" stvorio Muhamed Tunjo Filipović čija je to i kovanica iz devedesetih godina prošlog stoljeća i milenijuma, koja valjda dimenzionira bošnjake u period od prije više od hiljadu i pol godina, duboko prije pojave islama, pa kao bošnjani su preuzeli islam i to su današnji Bošnjaci, mada se zna da je islam na ove prostore došao sa otomanskim carstvom poslije 1389 godine i gotovo tisuću godina poslije i opet to nisu bili nikakvi "bošnjaci", nego Muslimani srbi i hrvati, i djeca nastala silovanjem.
O tome na poseban način piše Andrić u djelu za koje je dobio Nobelovu nagradu, gdje u dijelu knjige koji nosi naziv Danak u krvi, pojašnjava cijelu tragediju počinjenu nad narodima koji su naseljavali u to doba Balkan.
Andrić je definitivno najvjerodostojniji autor, mada se niti za milimetar nije udaljio od povjesnih činjenica koje je brižljivo sabirao i sa ogromnom energijom, prenosio u kapitalno djelo Na Drini ćuprija,koje je ostavilo neizbrisiv trag u svjetskoj književnosti.


Dajte molim vas, ne pravimo se
mutavim. Zna se o kome je rijeç. Ne govorimo o Uzbekistancima.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 07 ruj 2016, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kad smo kod Njegoša, izučavaju li se njegova dela (bar GV) u FBiH?

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 07 ruj 2016, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
U RH je dio lektire. Ima i ulicu.u zegeju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 00:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Za Njegoša i Ćosića niko van EX Yuge nikad nije čuo. Pa i Selimović je sporan. Jedino Andrić obzirom da nobelovac nešto je poznatiji. No ni njegova djela se ne izučavaju...

A teorija zavjere je maloumno zaključivanje jer su svi pomenuti osim Njegoša miljenica srboslavskog režima. I zivjeli su u njemu. I logično da su pisali retardirane pizdarije o Turcima. JBG, Srbi imaju odnos prema Turcima poput siročadi prema očevima. Nikad prežaljeni, ostavljeni i samim tim isfrustirani. Zato ko god je vodu navodio na taj mlin bio je podoban neovisno koje nacionalnosti ili religijske pripadnosti.

A gusle su bolan krive za sve.... prosječni Srbin i ako je što pročitao kad od pomenuti, nije razumio. No zato kad djed Radovan zagusla o Dahijama i Marku K. to je dernek i hala gori :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 06:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Kad smo kod Njegoša, izučavaju li se njegova dela (bar GV) u FBiH?


Mi smo u Osnovnoj školi (u Širokom) imali Groski vijenac za lektiru. Izučava se, rekao bih, kako ne. Mada, po bošnjačkim školama vjerojatno se ne izučava... a možda i jest.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 06:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
novem je napisao/la:
Tuta je napisao/la:

Loše čitam. :D


Sigurno ćeš onda pročitati i gdje se nalazi ulica ovog nobelovca u Travniku. :zubati


Implicraš da ju nema, ili? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 06:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Baron je napisao/la:
Citat:
A šta je pogrešno rečeno u Gorskom Vijencu??
To je spev koji govori o slobodi srpskog naroda(a i hrvatskog) , i o izdajnicima svoga roda koji su gazili svoj rođeni narod u ime okupatora.
I nigde ne pominje Bošnjake već samo Turke zato jer njegoš niti bilo ko drugi nije znao za postojanje Bošnjaka , upravo zato što su Muslimani bili upravo samo to Muslimani i bili ponosni na svoje izdajstvo.
Da nisu muslimani bili toliki izdajnici i da nisu toliko prezreli svvoj narod samo zbog okupatora i islama , nikad kasnije ne bi bilo problema niti mržnje.


Ti si neki vrlo "tolerantan" Srbin. Lijepo ovdje takijaš da toleriraš Hrvate katolike i da se kao fol zalažeš i za njihove interese.

Ovdje je problem što se živi u prošlosti kao da je prije 5 minuta bila i što se tuđe otima preko pravdanja iz prošlosti. Turaka nema već 140 godina u BiH, a ovdje Srbi guslaju o "vekovnoj krivici" Bošnjaka. Jadni ne bili, kakve je i kakve će tek biti vaša "vjekovna krivica" u budućnosti, jer ne sumnjajte da će vam se suditi istim aršinom kojim vi sudite drugima.

Znao je Njegoš za Bošnjake, no je htio da svoju borbu maskira u borbu protiv okupatora, da bi kasnije bošnjačko otimao, kao što vi danas izjednačujete Bošnjake sa bjelosvjetskim Islamistima, da bi oteli i zauzeli bošnjačko tražeći potporu među sebi sličnima pod isprikom borbe protiv terorizma.
Pravoslavlje je također vrsta duhovne okupacije, pa ovdje se nitko ne žali na to.


Jebali te Hrvati katolici kad ne ćeš lipše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 08:14 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Za Njegoša i Ćosića niko van EX Yuge nikad nije čuo. Pa i Selimović je sporan. Jedino Andrić obzirom da nobelovac nešto je poznatiji. No ni njegova djela se ne izučavaju...

A teorija zavjere je maloumno zaključivanje jer su svi pomenuti osim Njegoša miljenica srboslavskog režima. I zivjeli su u njemu. I logično da su pisali retardirane pizdarije o Turcima. JBG, Srbi imaju odnos prema Turcima poput siročadi prema očevima. Nikad prežaljeni, ostavljeni i samim tim isfrustirani. Zato ko god je vodu navodio na taj mlin bio je podoban neovisno koje nacionalnosti ili religijske pripadnosti.

A gusle su bolan krive za sve.... prosječni Srbin i ako je što pročitao kad od pomenuti, nije razumio. No zato kad djed Radovan zagusla o Dahijama i Marku K. to je dernek i hala gori :D


Ćosić nikako nije kategorija jednog Andrića, Selimovića ili Njegoša.

Ne znam šta su tačno "retardirane pizdarije o Turcima" kada su istorijske činjenice da su Turci (a i muslimani uopšteno) činili zulume nad hrišćanima tog vremena, kao i da su hrišćani tretirani kao neko ko nije imao jednaka prava. Naročito je to bilo izraženo kada je krenulo propadanje OI.

Andrić i Selimović su rođeni u Bosni krajem XIX veka i tamo su odrasli, ne znam šta je čudno što su njihova kapitalna dela vezana za istu? :neznam
Pri tom je Andrić bio istoričar.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Njegoš je obični guslar a Ćosić debil.

To što su Turci činili zulume nad kršćanima nije krivnja ni mog djeda a ne ćaće. I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?

Ne budi lud. Ili raskrstite s frustracijama ili ...

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 08:33 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Njegoš je obični guslar a Ćosić debil.

To što su Turci činili zulume nad kršćanima nije krivnja ni mog djeda a ne ćaće. I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?

Ne budi lud. Ili raskrstite s frustracijama ili ...


Pa ja ni ne kažem da je krivnja tvog đeda ili ćaće.
Samo kažem da inspiracija za dela ima realno uporište, tako da je glupo optuživati Njegoša i Andrića da su nekakvi genocidni pisci.
Pri tom ljudi pišu da je Njegoš bio fašista (?!), a da ondašnji muslimani koji su ugnjetavali ljude na osnovu vere nisu bili fašisti.

Citat:
I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?


Ne, ali neće se sigurno ni Srbi i Hrvati ispričavati Bošnjacima što su se borili protiv Turaka i o tome pevali.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Njegoš je obični guslar a Ćosić debil.

To što su Turci činili zulume nad kršćanima nije krivnja ni mog djeda a ne ćaće. I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?

Ne budi lud. Ili raskrstite s frustracijama ili ...

Naravno da morate.Ne ti lično već vaša verska i politička elita.Naravno da morate.Jesi li ti potomak odvratnih Muslimani?Jesi.I kako se ponašaš?Da možeš radila bi isto što i oni.Zašto?Jer niste prošli katarzu.Vi ste one iste Muslimani od pre 200-300 godina na mentalnom kulturološkom nivou.Isti ste problem.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jednom davno sam iz dosade sjeo na zid pored jednog pijanca koji je sebi mrmljao u bradu. Poslije malo vremena skužim da recitira Gorski Vijenac, znao ga napamet (ili bar dijelove). Poslije sam saznao da je bivši profesor.

No, tu nije to fascinantno. Već da sam tad znao što recitira. Danas pojma ne bih imao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Leeroy Jenkins je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Njegoš je obični guslar a Ćosić debil.

To što su Turci činili zulume nad kršćanima nije krivnja ni mog djeda a ne ćaće. I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?

Ne budi lud. Ili raskrstite s frustracijama ili ...


Pa ja ni ne kažem da je krivnja tvog đeda ili ćaće.
Samo kažem da inspiracija za dela ima realno uporište, tako da je glupo optuživati Njegoša i Andrića da su nekakvi genocidni pisci.
Pri tom ljudi pišu da je Njegoš bio fašista (?!), a da ondašnji muslimani koji su ugnjetavali ljude na osnovu vere nisu bili fašisti.

Citat:
I što sad se ja vama ili neki deseti Bošnjak trebamo ispričavati u ime povijesti?


Ne, ali neće se sigurno ni Srbi i Hrvati ispričavati Bošnjacima što su se borili protiv Turaka i o tome pevali.


Kad smo već kod povijesnih uporišta i općenito povijesti ove od prije dvadesetak godina, reci mi molim te otkud djeneralu Mladiću onaj govor pred Srebrenicom o Dahijama i Turcima?

Kad već ideš do tog da ispitujemo stepene zadojenosti mržnjom kod naroda i povijesna uporišta za dogadjaje u bližoj i skorijoj pivijesti, na prostorima EX yuge pojasni mi taj povijesni momenat u nekom prihvatljivom psihološkom obliku?

Na kraju, kakva srpska borba protiv Turaka? O čemu ti? Najveći turski vazali su srbi. Jedino u guslarskom opusu djeda Radovana Marko Kraljević je bio "epski" junak. Povijesne činjenice pokazuju suprotno. Ja nemam pojma što se Srbi uopće traju i kao nešto mrze Turke :

Meni fizionomija Turaka i Srba je identična

Onda, zahvaljujući turskim osvajanjem naselili su se s ove strane Drine. Gdje Turčin šator tu srbin gunj. Pa kad Turčin ode Srbin zaviče " sveta srpska zemlja" itd itd

Ne trebaš biti povjesni ekspert za par jednostavnih zaključaka koji imaju pisana uporišta i povijesno su dokazani... dakle o čemu ti još jednom?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Strašno.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Kad smo već kod povijesnih uporišta i općenito povijesti ove od prije dvadesetak godina, reci mi molim te otkud djeneralu Mladiću onaj govor pred Srebrenicom o Dahijama i Turcima?



Možda čovjek bio vidovit pa znao da će danas Bakir Erdogana zvati bratom, a Cerić i Bakir govoriti da su Bošnjaci Turci. Kao i da će 20 godina iza rata muslimani nastaviti birati džamijaše da ih vode.
Nešto što mi naivni "Jugoslaveni" tada nismo znali.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 11:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
SarajkaDjevojka je napisao/la:

Kad smo već kod povijesnih uporišta i općenito povijesti ove od prije dvadesetak godina, reci mi molim te otkud djeneralu Mladiću onaj govor pred Srebrenicom o Dahijama i Turcima?



Možda čovjek bio vidovit pa znao da će danas Bakir Erdogana zvati bratom, a Cerić i Bakir govoriti da su Bošnjaci Turci. Kao i da će 20 godina iza rata muslimani nastaviti birati džamijaše da ih vode.
Nešto što mi naivni "Jugoslaveni" tada nismo znali.


Kirba je Srbenda. Kako će drugačije zvati sultana? Ne budi glup.

A što se tiče SDA to ti je hobotnica koja ima sigurno od 200k do 230k stranačkih uhljeba. Taman da nijedan više bošnjak ne glasa za njih dobro će proći. Kriminalna organizacija.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I smjene na Manjači su bile 3 X 10 ljudi. Egzekutori u Srebrenici su bili ne više od 100 ljudi.
Postalo je stvarno besmisleno išta sa vama diskutirati. Nigdje ne vodi i samo se iste stvari vrte unedgoled.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27491

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
BBC je napisao/la:
I smjene na Manjači su bile 3 X 10 ljudi. Egzekutori u Srebrenici su bili ne više od 100 ljudi.
Postalo je stvarno besmisleno išta sa vama diskutirati. Nigdje ne vodi i samo se iste stvari vrte unedgoled.


Znanstvenici su dokazali da i trava utječe na rad mozga. Ti si očigledno primjer. Srozao si se na razinu KiM-a. Imao si i prije mobilnih ispada... ali sad su sve učestaliji. Uzimam nešto čega nema na slobodnom tržištu? Trava ne obara?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Pa ja ni ne kažem da je krivnja tvog đeda ili ćaće.
Samo kažem da inspiracija za dela ima realno uporište, tako da je glupo optuživati Njegoša i Andrića da su nekakvi genocidni pisci.
Pri tom ljudi pišu da je Njegoš bio fašista (?!), a da ondašnji muslimani koji su ugnjetavali ljude na osnovu vere nisu bili fašisti.



Ne, ali neće se sigurno ni Srbi i Hrvati ispričavati Bošnjacima što su se borili protiv Turaka i o tome pevali.


Kad smo već kod povijesnih uporišta i općenito povijesti ove od prije dvadesetak godina, reci mi molim te otkud djeneralu Mladiću onaj govor pred Srebrenicom o Dahijama i Turcima?



LOL, pa nije Njegoš izmislio Dahije i Turke na ovim prostorima.
Uostalom o čemu je tačno početkom XIX veka trebalo da piše, objasni mi?
Mislim, šta se sada pretvaramo, tadašnji muslimani jesu tlačili tadašnje hrišćane i normalno je da su ovi hteli da se oslobode i da su o tome pevali.
Znači razluči sadašnjost od prošlosti, ne kažem da neko treba da se sveti današnjim muslimanima ili da to na bilo koji način opravdava današnje ponašanje.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
novem je napisao/la:

Osmanlije,Turci,Muslimani,dahije,relikt turske okupacije->Marš u Tursku!




Citat:
Znači razluči sadašnjost od prošlosti, ne kažem da neko treba da se sveti današnjim muslimanima ili da to na bilo koji način opravdava današnje ponašanje.

Jesu li se pokajali?Prošli kroz katarzu?Jesu li promenili obrazac ponašanja?Šta ćemo sa njihovim zločinima po odlasku osmanlija??

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:26 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kačamak je napisao/la:

Jesu li se pokajali?Prošli kroz katarzu?Jesu li promenili obrazac ponašanja?Šta ćemo sa njihovim zločinima po odlasku osmanlija??


Не сери.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Ja sam povijest odavno razlucila. Možda što me poput vas nisu trovali umobolni debili tipa ćosića.

Tačno je da Njegoša nije izmislio dahije i Turke ali je izmislio srpsku junački borbu protiv istih, usadio svojim gnušanjem mržnju koje ne traje dvajes' godina... nego koliko?

Ako je tebi prirodno da u zemlji gdje vladao komunistički režim četrdesetak godina oficir vojske i to visoki pominje povijest u kontekstu njegovog guslanja a koja je završena ...kada?


Onda nisi ni ti napravio psihički odmak... mada se trudis od turaka i te davne povijesti...

Cijenim jer sadašnju ne interpretiraš nakaradno ali nažalost imaš rupu.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO