HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 07:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
Kačamak je napisao/la:
Jesu li se pokajali?


Ne, naprotiv, jedva cekaju da nastave gdje su stali.

Kačamak je napisao/la:
Jesu li promenili obrazac ponašanja?


Ne mogu ga promijenit dok vjeru ne promjene.



I ova turkusha se ponasa ko prava begovica .. to je taj mindset. Nepopravljivi.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Editirala sam post. Konekcija me ubi.. ili forum zeza.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 13:51 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja sam povijest odavno različita. Možda što me poput vas nisu trgovali umobolni debili tipa ćosića.

Tačno je da Njegoša nije izmislio danijel i Turke ali je izmislio srpsku junački borbu protiv istih, usadio svojim gnušanjem mržnju koje ne traje dvajes' godina... nego koliko?

Ako je tebi prirodno da u zemlji gdje vladao komunistički režim četrdesetak godina oficir vojske i to visoki pominje povijest u kontekstu njegovog puštanja a koja je završena ...kada?


Onda nisi ni ti napravio psihički odmak... mada se trudi od turaka i te davne povijesti...

Cijenim jer sadašnju ne interpretiraš nakaradne ali nažalost imaš rupu.


Njegoš nije pisao istorijsku knjigu nego poeziju u XIX veku i to u vreme romantizma. Ona se temelji na onome što je u to vreme bila realnost, ostalo je umetnička nadogradnja.
Epovi i rodoljubive pesme su u svim zemljama nacionalno obojeni i ulepšani.

Nisu Turci odavde otišli jer su shvatili da je došlo vreme demokracije i ljudskih prava (to ni danas ne shvataju inače ne bi onoliko tukli po Kurdima), već su oterani tandžarom. To nije izmislila srpska historiografija, citiraj bilo koga stranog istoričara ili nađi bilo koju inostranu literaturu koja tvrdi drugačije.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Jbg Leri, ako gledaš Njegoša u kontekstu vremena u kojem je živio onda to vrijeme postavi i turska osvajanja. Turci nisu osvajali da bi naseljavali, jasno je i meni i tebi.

A jasno nam je zašto i kako su u povijesti takve " osvajačke sile" povlačile se i gubile .

Ja nemam trunku turkofilije, ali nije teško izgooglati tadašnja povijesna previranja...

Ne treba se zaludjivati glupostima.

Tito je uvjeravao narode da su se lafo neke odlučujuće bitke i ofanzive vodile na tlu u ex Yugi i da su direktno vezane za izhod drugog svjetskog rata...


Danas kad izgooglaš to, ispada da je dvadeset i nešto miliona ljudi glumila budale pred običnim bravarom a neki i vjerovali u to..

Tako i to sa turcima i tandzarama :D

Lijep ti dan.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Zato i postoji inostrana literatura.
Složićemo se da se ne možemo složiti oko svega.
Ljep dan i tebi. :D

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:

Jesu li se pokajali?Prošli kroz katarzu?Jesu li promenili obrazac ponašanja?Šta ćemo sa njihovim zločinima po odlasku osmanlija??


Не сери.

Da ne bi sad nastavili napušavanje,a hoćemo veruj mi ako ne odgovoriš,objasni mi zašto si ovako reagovao i šta je to što sam rekao laž?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
cvv35 je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Jesu li se pokajali?


Ne, naprotiv, jedva cekaju da nastave gdje su stali.

Kačamak je napisao/la:
Jesu li promenili obrazac ponašanja?


Ne mogu ga promijenit dok vjeru ne promjene.



I ova turkusha se ponasa ko prava begovica .. to je taj mindset. Nepopravljivi.
Никада нам нисте ни остављали други избор.


Мораће те је мењати или знаш већ све.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kačamak je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Не сери.

Da ne bi sad nastavili napušavanje,a hoćemo veruj mi ako ne odgovoriš,objasni mi zašto si ovako reagovao i šta je to što sam rekao laž?


Zato što me smaraju tvoji jednolični upisi u kojima ćeš ti nekog da čistiš i pročišćavaš.
Inače ti ne odgovaram i zaobilazim te, ali si me malopre konkretno pitao.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2015, 22:50
Postovi: 684
Lokacija: Okupirani teritorij
Kačamak je napisao/la:

Никада нам нисте ни остављали други избор.

Мораће те је мењати или знаш већ све.


Prvo ispratiti jedne, pa druge.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yBEVC-YZTVU
pax tibi marce evangelista meus

Non bene pro toto libertas venditur auro!

Srbi RAUS!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Baron je napisao/la:
Citat:
A šta je pogrešno rečeno u Gorskom Vijencu??
To je spev koji govori o slobodi srpskog naroda(a i hrvatskog) , i o izdajnicima svoga roda koji su gazili svoj rođeni narod u ime okupatora.
I nigde ne pominje Bošnjake već samo Turke zato jer njegoš niti bilo ko drugi nije znao za postojanje Bošnjaka , upravo zato što su Muslimani bili upravo samo to Muslimani i bili ponosni na svoje izdajstvo.
Da nisu muslimani bili toliki izdajnici i da nisu toliko prezreli svvoj narod samo zbog okupatora i islama , nikad kasnije ne bi bilo problema niti mržnje.


Ti si neki vrlo "tolerantan" Srbin. Lijepo ovdje takijaš da toleriraš Hrvate katolike i da se kao fol zalažeš i za njihove interese.

Ovdje je problem što se živi u prošlosti kao da je prije 5 minuta bila i što se tuđe otima preko pravdanja iz prošlosti. Turaka nema već 140 godina u BiH, a ovdje Srbi guslaju o "vekovnoj krivici" Bošnjaka. Jadni ne bili, kakve je i kakve će tek biti vaša "vjekovna krivica" u budućnosti, jer ne sumnjajte da će vam se suditi istim aršinom kojim vi sudite drugima.

Znao je Njegoš za Bošnjake, no je htio da svoju borbu maskira u borbu protiv okupatora, da bi kasnije bošnjačko otimao, kao što vi danas izjednačujete Bošnjake sa bjelosvjetskim Islamistima, da bi oteli i zauzeli bošnjačko tražeći potporu među sebi sličnima pod isprikom borbe protiv terorizma.
Pravoslavlje je također vrsta duhovne okupacije, pa ovdje se nitko ne žali na to.


Šta je to tuđe?? , šta je to Bošnjačko?? , jel vam to Allah i Sulejman poklonio i dao pa imate nešto ekskluzivno bošnjačko?? , čime vi pravdate da je nešto vaše?? , pa ničim čim ste okupatori.

Srbi tvrde da je to njihovo , a vi tvrdite da je vaše , e pa ko bude jači toga je i livada.

Iamo priliku da se konačno podelimo i da više nemamo problema jedni sa drugima , ali vi nećete nego hoćete da Srbima vladate pod krinkom multikulti.

Moraš shvatiti da je za Srbe najveća uvreda da im potomci okupatora koji su ponosni na to kreiraju identitet,državu i jo vladaju nad njima.

To je totalno neprihvatljivo kako za Srbe a tako i za Hrvate , jer ne može neki Osman,Husein i Mujaga da Srbiinu i Hrvatu kaže šta je Bosna i da im kažu šta nije njihovo tj.da oni određuju ko ima tapiju.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Da ne bi sad nastavili napušavanje,a hoćemo veruj mi ako ne odgovoriš,objasni mi zašto si ovako reagovao i šta je to što sam rekao laž?


Zato što me smaraju tvoji jednolični upisi u kojima ćeš ti nekog da čistiš i pročišćavaš.
Inače ti ne odgovaram i zaobilazim te, ali si me malopre konkretno pitao.

I mene nervira kad neko učestvuje na nekom forumu ili temi a ne znam jeli dečak ili curica a kamo li šta je po nacionalnosti pa ti ipak ne kažem da ne sereš,što se tiče zaobilaženja,sve što te interesuje si već pitao,гледе čišćenja,kao što rekoh ne ostavljaju drugi izbor,eto čak i Joe Izlaz to konstatuje.Za kraj,u vezi onog не сери,sve što ti mogu reći je дувај га мајмуне. :smajl034

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Sorry vođa XXX neću više ovo smo morali da raščistimo ja i mali iz igrice.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kačamak je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Zato što me smaraju tvoji jednolični upisi u kojima ćeš ti nekog da čistiš i pročišćavaš.
Inače ti ne odgovaram i zaobilazim te, ali si me malopre konkretno pitao.

I mene nervira kad neko učestvuje na nekom forumu ili temi a ne znam jeli dečak ili curica a kamo li šta je po nacionalnosti pa ti ipak ne kažem da ne sereš,što se tiče zaobilaženja,sve što te interesuje si već pitao,гледе čišćenja,kao što rekoh ne ostavljaju drugi izbor,eto čak i Joe Izlaz to konstatuje.Za kraj,u vezi onog не сери,sve što ti mogu reći je дувај га мајмуне. :smajl034


Enter znači unos.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 08 ruj 2016, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
I mene nervira kad neko učestvuje na nekom forumu ili temi a ne znam jeli dečak ili curica a kamo li šta je po nacionalnosti pa ti ipak ne kažem da ne sereš,što se tiče zaobilaženja,sve što te interesuje si već pitao,гледе čišćenja,kao što rekoh ne ostavljaju drugi izbor,eto čak i Joe Izlaz to konstatuje.Za kraj,u vezi onog не сери,sve što ti mogu reći je дувај га мајмуне. :smajl034


Enter znači unos.

Mešam često enter i exit a Plenković me podseća na slika
Nebitno..

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 09 lis 2016, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27472
Ne daju muslimani spomenik ili nešto slično Andriću u njegovom gradu na otvorenom iliti naziv ulice.


Citat:
Otkrivena skulptura Ive Andrića u njegovoj rodnoj kući u Travniku


Citat:
Dvije Andrićeve spomen-biste, jedna u bronci, rad akademskog kipara Zdenka Grgića iz Sarajeva, i druga Marka Gide iz Travnika, rađena u kamenu, nalaze se u crkvenim dvorištima župe Ovčarevo i Crkve sv. Ivana u Travniku.


slika

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zavjera protiv Bošnjaka u djelima Andrića, Selimovića, Ćosića...
PostPostano: 09 lis 2016, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36051
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Andrić nije prešao na pravoslavlje. U razdoblju u života u Beogradu odlazio je u franjevačku crkvu sv. Ante u Bregalničkoj ulici. Održavao je prisne kontakte s beogradskim franjevcima: Augustinom Čičićem, Ljubom Hrgićem i, osobito, s Jozom Markušićem, pjesnikom i gvardijanom beogradskog franjevačkoga samostana. Beogradska čaršija zvala je Andrića „fra Ivo“, a poslije rata „drug fra Ivo“. Postoji niz potvrda da je pisac slavio katolički Božić. Jednu indikativnu zgodu prepričava i Andrićev prijatelj, diplomat i pisac Branko Lazarević, u Dnevniku jednoga nikoga: “Kad mu je (Andriću) jedan činovnik Ministarstva, pogrešno čestitao božićne praznike, osorno i jetko mu je odgovorio: ‘Ja sam katolik, ja nisam pravoslavni!’ To je, možda, jedino do čega drži. On je, ako je nešto, katolik.”

Andrić je bio politički oportunist. Vješto je skrivao svoje pravo lice; razvio je posebnu taktiku maskiranja i vješta prilagođavanja novonastalim prilikama. Služio je revno i kontroverznim političarima.

Pomalo je neobično da je Hitlerova Njemačka prihvatila Andrića za jugoslavenskog veleposlanika s obzirom na to da je Andrić bio pristaša atentata na nadvojvodu Franju Ferdinanda, pobornik ujedinjenja južnoslavenskih naroda i uvjereni protivnik germanizacije. No, Nemec piše da je Viktor von Heeren, šef njemačkoga veleposlanstva u Beogradu, slao telegrame na više berlinskih adresa u kojima zagovara da se Andrićevo imenovanje prihvati. Andrića opisuje riječima: „On tečno govori njemački, ima oko 45 godina, neoženjen je, Hrvat je iz Bosne, pisac po zanimanju i uvijek je bio smatran jednim od politički najsposobnijih rukovodilaca u diplomatskoj službi Jugoslavije. Za vrijeme svog dugog djelovanja u Ministarstvu vanjskih poslova Andrić je uvijek održavao vrlo prisne odnose poslanstvom Njemačke i u svim pregovorima pokazivao je temeljito razumijevanje zahtjeva i interesa njemačke politike. Svrha njegova upućivanja u Berlin jest da se pokaže koliko se velika važnost pridaje mjestu predstavnika u Berlinu i kako postoji snažna želja da se naglasi kontinuitet sadašnje politike prema Njemačkoj. Andrić je dobio odlikovanje Grosskreuz nakon posjete Gosp. Neuratha Beogradu.“

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 66 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO