HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 23:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 sij 2016, 21:52 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
al-Quds.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 sij 2016, 22:00 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
Cuva Bog budalu svog.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 18 sij 2016, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Jermenija
Kuba
Brazil
Egipat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 sij 2016, 17:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kosovo slika

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 22 sij 2016, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba ti viza za Kosovo jer su ti Srbi gazde u otadžbini.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 vel 2016, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Tko je pametan, promišljen, ustrajan i željan može s malo novca putovati. Ne mora se noćiti u luksuznim hotelima. Može se biti pustolov. Spavati na otvorenom; na plaži, u parku, u šumarku, na ulici itd. Mogu se naći jeftini letovi. Npr. avionska povratna karta od Zagreba do Šri Lanke svega 414 eura. Tko se ne želi vraćati, samo 212 eura! Onda kad dođeš tamo sve je napadno jeftino. U reportaži sam vidio da je na placi u Šri Lanci 8 kg manga svega 1 dolar! Moj rođak koji je putovao ističe kako je jugoistočna Azija smiješno jeftina. Boravak u Tajskoj s noćenjima stoji oko 70 000 kn, a ako si spreman na pustolovinu i spavaš na otvorenom možeš mjesecima obilaziti s daleko manje novca. Jedan za kojega sam čuo ljeti radi na štandu, a zimi je slobodan. Bio je lani na Madagaskaru, a prethodno na još dosta dalekih odredišta (Indija, Tajska itd.). Najobičniji prodavač na štandu! Moj rođak iz Njemačke ima nepunih 26 godina, nije radio ili je radio neke lake poslove (teklić) nego studirao. Bio je u svim važnijim europskim gradovima (Rim, Venecija, Beč, Prag, Pariz, Barcelona, London, po Grčkoj), u SAD-u, Kini, Južnoj Koreji, Tajskoj, Kambodži, Indiji itd. S malo novca može se u svaki kutak planeta zaviriti, samo treba istinski željeti i nikada se ne plašiti ili ići crtom manjeg otpora. Tko istinski hoće naći će načina makar bio siromašan.

Završio sam danas višemjesečno gledanje reportaža Svet na dlanu dostupnih na YouTube-u. Sve sam epizode pogledao, svaka je izvrsna i drži gledatelja stalno zaintrigiranim. Voditelj je Slobodan Mićić, suvlasnik beogradske agencije Kon Tiki Travel. Lakše je nabrojiti gdje nije bio nego gdje je sve bio. Taj legendarni junak obišao je 180 zemalja svijeta, dakle skoro sve pošto je na svijetu 196 država. Počeo je intenzivno putovati u dobi od 19 godina, prethodno kao izviđač obišavši cijelu bivšu Jugoslaviju. Gledao sam njegove reportaže iz Kube, Dominikanske Republike, Gvatemale, Hondurasa, Kostarike, Paname, Kolumbije, Curacaoa, Ekvadora, Perua, Čilea, Bolivije, Argentine, Brazila, Kenije, Tanzanije, Ugande, Etiopije, Egipta, Jemena, Omana, Jordana, Sirije, Irana, Indije, Šri Lanke, Indonezije, Laosa, Kambodže, Hong Konga, Kine, Mjanmara, Bajkala, Australije, Aotearoe, Norveške, Finske, Danske, Cipra, Turske, Španjolske, Kanarskih otoka, Baleara, Malte, Kariba, Floride itd. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... VtHaNRt8Nt


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 04 vel 2016, 13:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21670
Prošao sam većinu europe i dobar dio bliže okolice.
Može se putovati za sitnu lovu, treba malo bolje gledati karte i to je to.

Trenutno imam malo djete, ali za kojih par godina...
Južna amerika je fora.
Neka tura Kuba, Peru, možda Meksiko & Guatemala :D
Argentina, Brazil...

Bjelorusija je isto navodno super.
Maroko i Egipat, ali trenutno nisu baš sigurni.
Uzbekistan i Iran.

Kina, Tajland, Kambođa.
Mongolija, Indija :D

Dugačak je popis :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 04 vel 2016, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Problem vam jeftino putovati ako ste mladi.
Traže da ostaviš online kreditnu karticu i sasvim nešto sitno naplate po uspješnom putovanju.

https://www.couchsurfing.com/

Tko živi na Jadranu može čitav svijet vidjeti. Samo on primi gosta na Jadranu, poslije toliko dana i u istim uvjetima on ide kod njega. Sve što ti treba je novac za kartu i za cigarete ako pušiš. Ako si ti gostu dao hranu uz smještaj, to isto dobiješ kod njega. Nema jeftinijih odmora po svijetu. Usput je to fenomenalna stvar jer dobiješ besplatno turističkog vodiča. Vodi te svugdje i priča ti što te zanima o kraju. Vodiči su masno skupi inače.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 04 vel 2016, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Škotska, Irska, Rusija, Kina, Japan, Koreja, Tajland, Indonezija, Vijetnam, Švicarska, neki dijelovi Francuske, Toskana, Prag, London....
Ponoviti Kataloniju, Beč, Budimpeštu...

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 17 vel 2016, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2012, 09:26
Postovi: 3402
Lokacija: Србија
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 02 ožu 2016, 02:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
NAJLJEPŠA MJESTA NA SVIJETU

Europa

* Stonehenge, Edinburgh, Oxford, London, Giant's Causeway, Dublin, islandski gejziri, Oslo, Spitzbergen, Stockholm, laponski nacionalni parkovi, Helsinki, finski otoci, Kopenhagen, Grenland, Bruges, Antwerpen, Amsterdam, Waddenzee, samostan Batalha, Lisabon, NP Laurisilva, Cordoba, Alhambra, Madrid, La Sagrada Familia, NP Gomera, Lascaux, Mont St. Michel, Versailles, Pariz (Eiffelov toranj), Dina Pyla, Camargue, Lubeck, Sanssouci, Dresden, Luneberg, otok Rugen, Bern, Zurich, ruta željezničke pruge Glacier-expresa u Švicarskoj, benediktinski samostan Melk, Salzburg, Beč, NP Hohe Tauern, Prag (Katedrala sv. Vitusa, Karlov most), Elbsandsteingebirge, Bratislava, Krakov, Gdansk, Belaveskaja pušča, Budimpešta, NP Hortobagy, Rilski samostan, NP delte Dunava, Dubrovnik, Plitvička jezera, Kornatski otoci, dorski stupovi u Segesti, Pompeji, Rim, Venecija, Firenca, litice Cinque Terre, Atena, Tesalija, Solun, Istanbul (Aja Sofija), Kurlandska kosa, Tallinn, Sankt-Peterburg, Moskva, Novgorod

Azija

* Efez, NP Goreme, Pamukkale, Bajkalsko jezero, Baalbek, Damask, Aleppo, Jeruzalem, Mrtvo more, Petra, Bagdad, Isfahan, Teheran, Samarkand, Shibam, San'a, Meka, Dubai, Kathmandu, NP Sagarmatha, Mahabalipuram, Taj Mahal, Delhi, Rangun, Sirigiya, Lahore, NP Sundarbans, Lhasa, Xian, Veliki kineski zid, Peking, Šangaj, Hong Kong, Shilin, Tokio, Kyoto, Fuji, otok Kyushu, Seoul, Hue, Sajgon, litice Ha Long, Angkor Vat, Bangkok, Borobodur, Komodski otoci, NP Brommo-Tengger-Semeru, Kuala Lumpur, Singapur

Sjeverna Amerika

* autocesta Panamericana, NP Denali, Mesa Verde, New York, Chicago, New Orleans, San Francisco, slapovi Nijagare, NP Yellowstone, NP Sequoia, Grand Canyon, Salt Lake City, havajski vulkani, Vancouver, NP Jasper, NP Wood Buffalo

Srednja i Južna Amerika

* Chichen Itza, Teotihuacan, Ciudad de Mexico, Havana, NP Tikal, NP Manuel Antonio, NP Braulio Carillo, NP Canaima, Quito, otoci Galapagos, Nazca, Macchu Picchu, Lima, jezero Titicaca, NP Huascaran, NP Paracas, La Paz, Brasilia, Rio de Janeiro, Iguacu, NP Capivara, Montevideo, Bogota, Buenos Aires, Valparaiso, NP Torres del Paine, Patagonija

Afrika

* Sahara, faraonske piramide, Abu Simbel, Aswan, Kairo, Fes, Marrakech, Tunis, NP Tenere, NP Murchison, NP Kraljice Elizabete, NP Masai Mara, NP Tsavo, Abidjan, krateri Kilimanjara, krater Ngorongoro, NP Serengeti, rezervat Okapi, Mosi-oa-Tunya, NP Chobe, Okavango, NP Etosha, Durban, Cape Town, Drakensberg i Royal Natal, NP Kruger, otok Reunion

Australija

* NP Kakadu, Melbourne, Sydney (Katedrala St. Mary), Great Barrier Reef, NP otok Fraser, Ayers Rock

Aotearoa

* NP Mount Cook, NP Fjordland


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 02 ožu 2016, 18:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21670
Zanimljiv popis, dobar dio sam i posjetio;
Europa

* Stonehenge, Edinburgh, Oxford, London, Giant's Causeway, Dublin, islandski gejziri, Oslo, Spitzbergen, Stockholm, laponski nacionalni parkovi, Helsinki, finski otoci, Kopenhagen, Grenland, Bruges, Antwerpen, Amsterdam, Waddenzee, samostan Batalha, Lisabon, NP Laurisilva, Cordoba, Alhambra, Madrid, La Sagrada Familia, NP Gomera, Lascaux, Mont St. Michel, Versailles, Pariz (Eiffelov toranj), Dina Pyla, Camargue, Lubeck, Sanssouci, Dresden, Luneberg, otok Rugen, Bern, Zurich, ruta željezničke pruge Glacier-expresa u Švicarskoj, benediktinski samostan Melk, Salzburg, Beč, NP Hohe Tauern, Prag (Katedrala sv. Vitusa, Karlov most), Elbsandsteingebirge, Bratislava, Krakov, Gdansk, Belaveskaja pušča, Budimpešta, NP Hortobagy, Rilski samostan, NP delte Dunava, Dubrovnik, Plitvička jezera, Kornatski otoci, dorski stupovi u Segesti, Pompeji, Rim, Venecija, Firenca, litice Cinque Terre, Atena, Tesalija, Solun, Istanbul (Aja Sofija), Kurlandska kosa, Tallinn, Sankt-Peterburg, Moskva, Novgorod

Azija, prva 3; Efez, NP Goreme, Pamukkale
Afrika, samo prvo; Sahara

Odkud ti popis i koja je fora s Aotearoa-om (Novim Zelandom) ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 02 ožu 2016, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Ovo su mjesta uvrštena u 416 stranica obimnu bogato ilustriranu knjigu Najljepša mjesta na svijetu koju sam danas dovršio čitati. LEO COMMERCE, Rijeka-Zagreb 2009., izvornik je nizozemski. http://www.superknjizara.hr/?page=knjig ... jiga=31494 Popis je po meni kvalitetan, najveće zamjerke što je izostavljen Madagaskar i manje otočne skupine Oceanije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 ožu 2016, 16:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21670
Ateist je napisao/la:
Ovo su mjesta uvrštena u 416 stranica obimnu bogato ilustriranu knjigu Najljepša mjesta na svijetu koju sam danas dovršio čitati. LEO COMMERCE, Rijeka-Zagreb 2009., izvornik je nizozemski. http://www.superknjizara.hr/?page=knjig ... jiga=31494 Popis je po meni kvalitetan, najveće zamjerke što je izostavljen Madagaskar i manje otočne skupine Oceanije.

Danke :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 ožu 2016, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ja bi voljela posjetiti Šećkoviće, Miliće i Vukosavce.

Krenula bi od Vukosavaca naravno i onda prema Šekovicima i Milićima u našoj dragoj RS. Kakav Japan ili Novi Zeland. Netaknuta priroda a vjerujem da bi u okolini tih prelijepom gradića srela i većinu koje je evolucija zaobišla

Evo naš Vujadin je negdje od Šekovića. Primjer moje tvrdnje :D


alal vera, zaboravila si boksit spomenut

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 03 ožu 2016, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ne bez zajebancije lijepi su Nijagarini vodopadi. Tamam mogu u Kanada ako Trump zabrani ulazak u SAd. :zubati

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 20 ožu 2016, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Bio sam u Budimpešti dva dana organizirano iz Zagreba preko Integrala. To je sedma država (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Crna Gora, Austrija, Češka, Mađarska) i peti glavni grad (Zagreb, Vrhbosna, Beč, Prag, Budimpešta) u kojem sam boravio u prvih nepunu 21 godinu života. Napravio sam 410 fotografija koje ću idućih tjedana postavljati na Wikimedijin Zajednički poslužitelj. Dosta spomenika, kipova i uresa na zgradama vidio sam samo iz autobusa ili nisam uopće stigao vidjeti ni slikati. Koliko ima tih pojedinosti na zgradama jednu veliku europsku metropolu moglo bi se razgledavati i slikavati tjednima, još kad bi se ulazilo u sve muzeje. Kad bih cijeli život samo putovao, razgledavao i slikavao opet bi mi mnoštvo svjetskih ljepota promaklo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 07 tra 2016, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zanimljivo za pročitati i pogledati priložene fotografije. Jako blisko ovoj temi.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... truth.html

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 07 tra 2016, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Ateist je napisao/la:
NAJLJEPŠA MJESTA NA SVIJETU

Europa

* Stonehenge, Edinburgh, Oxford, London, Giant's Causeway, Dublin, islandski gejziri, Oslo, Spitzbergen, Stockholm, laponski nacionalni parkovi, Helsinki, finski otoci, Kopenhagen, Grenland, Bruges, Antwerpen, Amsterdam, Waddenzee, samostan Batalha, Lisabon, NP Laurisilva, Cordoba, Alhambra, Madrid, La Sagrada Familia, NP Gomera, Lascaux, Mont St. Michel, Versailles, Pariz (Eiffelov toranj), Dina Pyla, Camargue, Lubeck, Sanssouci, Dresden, Luneberg, otok Rugen, Bern, Zurich, ruta željezničke pruge Glacier-expresa u Švicarskoj, benediktinski samostan Melk, Salzburg, Beč, NP Hohe Tauern, Prag (Katedrala sv. Vitusa, Karlov most), Elbsandsteingebirge, Bratislava, Krakov, Gdansk, Belaveskaja pušča, Budimpešta, NP Hortobagy, Rilski samostan, NP delte Dunava, Dubrovnik, Plitvička jezera, Kornatski otoci, dorski stupovi u Segesti, Pompeji, Rim, Venecija, Firenca, litice Cinque Terre, Atena, Tesalija, Solun, Istanbul (Aja Sofija), Kurlandska kosa, Tallinn, Sankt-Peterburg, Moskva, Novgorod


I naravno Beograd gde se Sava uliva u Dunav. Zar je to mala stvar da bi se izostavio, između ostalog?

Ogromna greška kod Pariza u kome je toliko većih znamenitosti od Ajfelovog tornja (Eiffelov toranj).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 09 svi 2016, 23:56 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Ja u Dubrovniku često viđam žuce, ljude s Dalekog istoka (Japana, Južne Koreje i Kine). Crnce veoma rijetko imam prilike vidjeti, ali nađe ih se i to najčešće američkih. Američkog domoroca mislim da nikad nisam imao prilike vidjeti. Od drugih kontinenata vidio sam i kratko pričao ili čuo da ih je netko vidio i kratko pričao s njima turiste iz SAD-a, Kanade, Aotearoe, JAR-a, Malezije i što me najugodnije iznenadilo Meksika, Brazila i Indije. Nedavno me gdje je neki hotel pitala neka Meksikanka, a prekjučer nakon što sam se kupao na Porporeli netko me je pitao kako mi nije hladno. Pitah ga odakle je. Lucknow, Utar Pradesh, Indija. Znači čak i odatle ima turista po Hrvatskoj. To je dokaz da se danas može putovati u egzotične zemlje lako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 10 svi 2016, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Ateist je napisao/la:
To je dokaz da se danas može putovati u egzotične zemlje lako.


Slozit cu se sa ovim, kolega Ateist. Nije sve sa globalizacijom pogresno. A svakako se slazem i sto se tice opaske da se sa relativno malo novca moze dobro putovati.

Sto se tice teme:
Bila sam u dosta zemalja i mjesta. Neke zemlje i mjesta su me odusevili, pogotovo Masaimara (Maasai Mara) u Keniji, Amanpulo na Filipinima i Vestmannaeyjar na Islandu. Voljela bih posjetiti Jamaicu u skorijem vremenu.

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 21 svi 2016, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Ja, kao osoba kojoj su samoća i izolacija najveće vrijednosti, maštam koji su najzabačeniji krajevi planeta u kojima bih se najviše osjećao daleko. Na svemreži postoji kalkulator koji računa koliko sati leta treba od točke A do točke B, na osnovi njega zaključuje se da su najdalje Chathamski otoci koji pripadaju Aotearoi.

http://www.prokerala.com/travel/flight-time/

* Dubrovnik-Port Moresby 20h45min
* Dubrovnik-Honiara 22h9min
* Dubrovnik-Nauru 21h33min
* Dubrovnik-Honolulu 19h19min
* Dubrovnik-Te Pito O Te Henua 22h31min
* Dubrovnik-Tokio 14h13min
* Dubrovnik-Manila 14h52min
* Dubrovnik-Pjongjang 12h13min
* Dubrovnik-Juneau 12h45min
* Dubrovnik-Ulan Bator 9h50min
* Dubrovnik-Ushuaia 20h17min
* Dubrovnik-Valparaiso 18h34min
* Dubrovnik-Antarktika 20h14min
* Dubrovnik-Sydney 23h43min
* Dubrovnik-Melbourne 23h14min
* Dubrovnik-Auckland 26h50min
* Dubrovnik-Christchurch 26h51min
* Dubrovnik-Wellington 27h4min
* Dubrovnik-Chathamski otoci 28h11min


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 10 srp 2016, 14:47 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Ministry of Sound je napisao/la:
Mrzim putovati, pakovanje, aerodrom, čekanje, let, tranzit, hoteli, obilasci mi predstavljaju veliki napor. Putovanja su umor, a ne odmor. Pri tome me ništa ne fascinira, bio sam na par tih kultnih mjesta, što čuda prirode što čuda ljudske ruke i nisam osjećao ništa, samo mehanički opalio fotke onako jer se kao mora. Ne osjećam nikakav pritisak niti želju da dodam bilo kakve destinacije na moju bucket listu.

Omiljeni odmor je u mjestu u kojem se ne događa ništa, a koje ima nekakvu plažu, ili u planinama, i par OK pubova i restorana. Nekim čudom, moj grad (ne rodni, nego posvojeni) ima baš to.


Danas se možda postavlja pitanje koji je smisao putovanja kad se slike svih gradova, znamenitih građevina i krajobraza svijeta može lako vidjeti na svemreži (Google Slike, Wikipedija, raznorazni putopisi). Ja volim kulturno-povijesne (zidine, gradine, utvrde, tvrđave, palače, dvorci, planirani gradovi, arheološka nalazišta, ljetnikovci, crkve, hramovi, raskošne javne zgrade, arhitektonske pojedinosti, muzeji i sl.) i prirodne (šume, mora, rijeke, jezera, otoci, brda, planine, vidikovci) znamenitosti. Međutim, svaku vrijednu građevinu mogu proučiti na svemreži. Zanima me npr. katedrala u Ciudad de Méxicu. Samo pođem na Google Slike, Wikipediju i još par stranica i vidim na slikama sve. Kako izgleda izvana, kako iznutra, kipove na nišama, nadvratnik, oltare, zvona, slike, mozaike itd. Isto tako lako mogu naći sve moguće informacije o njoj. Koliko su visoki tornjevi, koliko je teško zvono, kada je izgrađena, odakle je doneseno i tko je nosio kamenje, tko je naslikao slike itd. Praktično isto kao da sam bio tamo. Koja mi je razlika vidio ju uživo ili na slikama i snimkama, ako me ne zanima upoznavanje ljudi nego samo građevine kao takve? Praktično je nemoguće sve znamenite građevine vidjeti uživo, samo jednu Italiju u kojoj je svako selo puno znamenitosti (antičkih, srednjovjekovnih, novovjekovnih) moglo bi se razgledavati 10 godina. Na slikama mogu vidjeti gotovo sve znamenitosti, čak i ona mjesta kojima je u stvarnosti zabranjen ili otežan pristup mogu vidjeti na svemreži. Članak na Wikipediji o Britanskom muzeju. https://en.wikipedia.org/wiki/British_Museum U članku je kvalitetna slika skoro svakog izloška. Koja je onda razlika posjetiti taj muzej uživo ili ovako virtualno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 14 srp 2016, 15:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Koji je najbolji multicity fly planner?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Idemo u svijet! Koje bi zemlje / gradove voljeli posjetiti?
PostPostano: 14 srp 2016, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Ateist je napisao/la:
Američkog domoroca mislim da nikad nisam imao prilike vidjeti.
Od drugih kontinenata vidio sam i kratko pričao ili čuo da ih je netko vidio i kratko pričao s njima turiste iz SAD-a, Kanade, Aotearoe, JAR-a, Malezije i što me najugodnije iznenadilo Meksika, Brazila i Indije. Nedavno me gdje je neki hotel pitala neka Meksikanka,


jesu li Meksikanci bili skroz bijeli, europski tip? :D ako nisu, onda imaju domorodačke pretke. ipak si ih vidio. :yes

(imala sam dvojicu kolega iz Meksika, Jorge bijel da ne može bit bjelji, mogao bi proći i kao Rus, a Rafa pravi Aztec, s onim njihovim specifičnim nosom.)

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO