HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 31 ožu 2012, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
Aztec, ako su moljci onda se primjete po sobi, jesi li naletio na kojeg?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 31 ožu 2012, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lebowski je napisao/la:
Aztec, ako su moljci onda se primjete po sobi, jesi li naletio na kojeg?


U zadnje vrijeme nisam... jesam jednom prije mozda, recimo desetek mjeseci... :neznam A danas je neso izletjelo kroz prozor, al nisam siguran sta je bilo... A koliko ja znam licinke su te koje zderu... :neznam

Al svi tepisi su mi vuneni, vuneni prekrivaci, vuneni djemperi i sve je to nedirnuto, al eto, pamucne majce i nisu bas u najboljem stanju. :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Aztec je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Aztec, ako su moljci onda se primjete po sobi, jesi li naletio na kojeg?


U zadnje vrijeme nisam... jesam jednom prije mozda, recimo desetek mjeseci... :neznam A danas je neso izletjelo kroz prozor, al nisam siguran sta je bilo... A koliko ja znam licinke su te koje zderu... :neznam

Al svi tepisi su mi vuneni, vuneni prekrivaci, vuneni djemperi i sve je to nedirnuto, al eto, pamucne majce i nisu bas u najboljem stanju. :neznam


Pamučne majice se peru ručno u vrućoj vodi, bez grubog trljanja.
Inače, što se tiče kvaliteta markica na prostorima ex yu, dolazi c kategorija. Također, tkanine (bale ) od kojih se majice šivaju prolaze detaljnu provjeru za tržišta EU, lošije tkanje dolazi nama.
:001_cool


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Crvena Sonja je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

U zadnje vrijeme nisam... jesam jednom prije mozda, recimo desetek mjeseci... :neznam A danas je neso izletjelo kroz prozor, al nisam siguran sta je bilo... A koliko ja znam licinke su te koje zderu... :neznam

Al svi tepisi su mi vuneni, vuneni prekrivaci, vuneni djemperi i sve je to nedirnuto, al eto, pamucne majce i nisu bas u najboljem stanju. :neznam


Pamučne majice se peru ručno u vrućoj vodi, bez grubog trljanja.
Inače, što se tiče kvaliteta markica na prostorima ex yu, dolazi c kategorija. Također, tkanine (bale ) od kojih se majice šivaju prolaze detaljnu provjeru za tržišta EU, lošije tkanje dolazi nama.
:001_cool


Eh, da ne bi... :zubati Ja sve to ubacim zajedno u masinu, sareno, ne sareno, pamuk, vuna, lan, sintetika... i nek pere. :neznam Nije nikad nista bilo.

A sto se tih bala tice, pa moguce, medjutim ja ionako i nemam proizvod u kuci, pa tako i odjeca a da nije made in Taivan, Indonesia itd... bez obzira na marku. :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12343
P ne može tako, dobro si prolazio do sad. Meni se uvijek desila neka katastrofa kad nisam pazio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Aztec je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:

Pamučne majice se peru ručno u vrućoj vodi, bez grubog trljanja.
Inače, što se tiče kvaliteta markica na prostorima ex yu, dolazi c kategorija. Također, tkanine (bale ) od kojih se majice šivaju prolaze detaljnu provjeru za tržišta EU, lošije tkanje dolazi nama.
:001_cool


Eh, da ne bi... :zubati Ja sve to ubacim zajedno u masinu, sareno, ne sareno, pamuk, vuna, lan, sintetika... i nek pere. :neznam Nije nikad nista bilo.

A sto se tih bala tice, pa moguce, medjutim ja ionako i nemam proizvod u kuci, pa tako i odjeca a da nije made in Taivan, Indonesia itd... bez obzira na marku. :neznam


=))
Ako hoćeš sačuvati dobru majicu, košulju..itd..peri ručno :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 13:24 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Lebowski je napisao/la:
P ne može tako, dobro si prolazio do sad. Meni se uvijek desila neka katastrofa kad nisam pazio.


Ja samo pazim da stavim detrdjent za obojeni i njezan ves, ne odvrnem temperaturu i to je to. :neznam :zubati

Samo kad nesto prvi put perem stavim samo, u slucaju da boju ne pusta...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Istina je da nije sve za mašinu, iako piše da jeste. Ručno pranje je zakon za te bolje stvari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
teranova je napisao/la:
Istina je da nije sve za mašinu, iako piše da jeste. Ručno pranje je zakon za te bolje stvari.


Meni na nekoj robi pise da se pere samo na ruke, al ja i to u masinu, jer nemam vremena, a ni zivaca robu svako malo prati na ruke, osobito robu tipa dzemperi, pa to upije 10 litara vode...

Al s tom robom nemam problem, sto se ovih rupica tice...

Meni je bilo samo bitno da nisu moljci, da mi nebi i dalje zderali robu...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
za osjetljivu robu koristi tekuće deterdžente. općenito se odjeća ljepše pere s njima, rastope se lako, lijepo mirišu, a čuvaju se i boje.
neće biti rupica, jamčim ti.

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 02 tra 2012, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Za moljce , bube i ostale gamadi postoji samo jedno dobro, brzo i efikasno riješenje :
Homemade bacač plamena !
slika

Rezultat :
slika
Burn motherfu*kers :zubati

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 03 tra 2012, 19:28 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ilirk@ je napisao/la:
za osjetljivu robu koristi tekuće deterdžente. općenito se odjeća ljepše pere s njima, rastope se lako, lijepo mirišu, a čuvaju se i boje.
neće biti rupica, jamčim ti.


Ja koristim Persil za obojani ves, al praskasti, jer sam bas pred kupovinu od nekog kao strucnjaka procitao da nema razlike, osim sto tecni nece ostaviti bijeli trag, al da prasak bolje pere. A kako meni ne ostavlja taj trag. Tecni nikad ne mozes nasuti i za predpranje i za pranje jer iscuri. :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 03 tra 2012, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Aztec je napisao/la:
Ilirk@ je napisao/la:
za osjetljivu robu koristi tekuće deterdžente. općenito se odjeća ljepše pere s njima, rastope se lako, lijepo mirišu, a čuvaju se i boje.
neće biti rupica, jamčim ti.


Ja koristim Persil za obojani ves, al praskasti, jer sam bas pred kupovinu od nekog kao strucnjaka procitao da nema razlike, osim sto tecni nece ostaviti bijeli trag, al da prasak bolje pere. A kako meni ne ostavlja taj trag. Tecni nikad ne mozes nasuti i za predpranje i za pranje jer iscuri. :neznam

'Ben ti sunce, pa ti mozes knjige o toj temi pisati. :laugh

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 03 tra 2012, 21:04 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
puntar2.0 je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Ja koristim Persil za obojani ves, al praskasti, jer sam bas pred kupovinu od nekog kao strucnjaka procitao da nema razlike, osim sto tecni nece ostaviti bijeli trag, al da prasak bolje pere. A kako meni ne ostavlja taj trag. Tecni nikad ne mozes nasuti i za predpranje i za pranje jer iscuri. :neznam

'Ben ti sunce, pa ti mozes knjige o toj temi pisati. :laugh


Moderan muskarac, sta's. :thumbup1 Ma internet, nama sta covjek ne moze izguglati. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 22 sij 2013, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Aztec je napisao/la:
Jucer vidim da su mi zderali pamucne majce, i to meni najdraze sto je najgore. Mala *** uopce nece da jedu sve, nego samo skupe i dobre stvari. Imam u ormaru sapune, kestene, lavandu :zubati i sl., jucer sam ga temeljito pocistio... Ovi proizvodi za moljce, insekticidi, ne znam koliko su zdravi...

Zanimljivo da u drugom ormaru di drzim ove krpe za svaki dan, bez i jednog sapuna ili bilo cega nikad ni ne taknu, pa ni vunu, nego mi zderu samo (fine) pamucne majice. :zubati


puntar2.0 je napisao/la:
'Ben ti sunce, pa ti mozes knjige o toj temi pisati. :laugh


slika

Ko kaže da ovde dominira politika? :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 22 sij 2013, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13036
Lokacija: Zagreb
Aztec, imam isti problem, također je riječ o finim najdražim pamučnim majicama...
Kolikobsam ja shvatio, problem se javlja jer je tkanina jako tanka, i to blizu ušivene etikete...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 22 sij 2013, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
Vrlo je bitno da se tačno zna na kojim mestima se pojavljuju rupice što bi moglo eliminisati moljce kao potencijalne žderače. Mislim da imam odgovor ali da sačekamo brižnog gospodičića Azteca slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 24 sij 2013, 12:02 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
Ako ti je negdje u blizini usisavac,promijeni vrecicu iz njega. Znaju biti u vrecici.. I kupi Raid..


Privitak/ci:
raid.jpg
raid.jpg [ 21.95 KiB | Pogledano 5990 put/a. ]

_________________
Israel
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 24 sij 2013, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako imate moljce onda znajte da vam je bilo vrijeme staru garderobu pobacati ima 5 godina. Samo gomilate po ormarima ono što ne nosite, moraju se privući moljci.

Evo kako ja radim. Uzmem nešto u ruke i pitam se jesam li to obukao u zadnjih godinu dana. Ako nisam ide u smeće, ili odnesem u Caritas kontejner.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 27 sij 2013, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2012, 11:10
Postovi: 106
Od kako znam za sebe u ormare i latice stavljam lovorov list. Isto tako i u kuhinji. Pokušajte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 12 stu 2016, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 12 stu 2016, 00:03
Postovi: 1
Moja mama, sestra i ja smo primetile rupice na majicama pre tri godine. Odjednom su skoro sve nase omiljene majice imale identicne rupice. Kao i svi (citam po forumima i vidim iste detalje) pomislile smo da je u pitanju ves masina, kaiš, torba i sl... Mama i sestra su imale rupice na predelu stomaka, ja na predelu levog ramena. Posle godinu dana, prestale su rupice na levom ramenu i presle i meni na predeo stomaka. Uvek dve rupice, uvek razmaka 1cm, uvek iste velicine.
Iako vrlo skepticne u vezi magije generalno, pogotovo moja mama i sestra, morale smo da se suocimo sa tim nazalost, jer smo pronasle sve i svasta u kuci. Isle smo na razna ciscenja i zastite, iako ne znamo nista o tome i verovatno nas je puno njih prevarilo, ali nismo odustajale od pokusaja resenja problema. Svaka osoba kod koje smo isli nam je rekla da su te rupice direktna poveznica sa nekom vrstom madžijanja/vradzbina/poslate negativne energije i sta već, neprijatna mi je i sama pomisao na to.
Ne zelim nikoga da plasim, niti iritiram, samo prenosim nase iskustvo.
Sestrin decko je poceo da dobija iste rupice na majicama, zatim zena koja je pomagala u njihovom stanu, kao i kucna pomocnica u stanu gde zivimo mama i ja. Sve su rekle da im se to prvi put desava i to od kada rade kod nas. Kada je jedna prestala da radi kod nas rekla je da joj se to vise ne desava. Verovatno bih i ja otisla iz naseg stana da sam bila na njenom mestu :)
Godinu dana je sve prestalo, nijedna rupica, ni na jednoj majici. Mozda je neka od zastita funkcionisala.
Ali onda je pocelo opet i sada se ponovo suocavamo sa rupicama na omiljenim majicama, uvek pamucnim.
Nikada nijedna krpa, veš, nista drugo, samo i iskljucivo pamucne majice i to odlicnog kvaliteta.
Trazila sam po forumima da vidim da li iko pise o tome i iskreno sam iznenadjena onim sto citam. Moljac nece birati uvek isto mesto gde da zagrize, niti ce masina da izjede dve identicne rupice na istom mestu svaki put, i to samo na majicama, niti je prašak prejak. (Sestra i ja imamo dve totalno razlicite masine i praskove, sanse da nam te dve masine izjedu majice na isti nacin su 0) Cigareta nece izgoreti na isti nacin svaku majicu, niti ce kais ili torba. Sve majice su razlicitih brendova, iako je to uopste glupo spominjati.
Ja uglavnom nosim kosulje i to se nikada nije desilo na kosulji. Moljci pamuk ne jedu. U vise navrata mi se dogodilo da se rupice na majicama dogode skoro na ocevid. Nosim majicu, znam de facto da nema rupice (rupice na stomaku se itekako vide cim je obucete) i onda se niotkuda pojave dok sedim i ne radim nista ''sumnjivo'', sto bi moglo da je rascepa, pogotovo ne na tako specifican nacin.
Eto, samo sam htela da malo ''osvezim'' i razbijem temu da su u pitanju masine i moljci, jer ne mogu biti. Svako sa malo logike ce znati da je u pitanju nesto drugo.
Bacila sam mnostvo omiljenih majici i cela stvar me uzasno nervira, mozete verovati ili ne da je u pitanju bacanje magije, ja ne mogu nikada biti sigurna, niti tvrdim bilo sta, ali pocinjem da verujem da to jeste to.
U svakom slucaju, ne vidim nista lose u tome da covek pokusa da se zastiti od toga, kako god smatra prikladnim.
Zene kod kojih smo isli na zastitu su nam savetovale da nikako ne nosimo majice sa tim rupicama i da ih bacimo. Ja jos uvek nosim neke, jer ne mogu svaki cas kupovati nove majice i uglavnom se to desi na omiljenim majicama koje sam obukla jedanput ili nijednom, pa odbijam da se ''oprostim'' od njih odmah. Uvek mi je neprijatno kad gledam u te rupice, kao u dva oka.
Nadam se da sam mozda nekome pomogla oko dileme, dodirnuti se skakljive teme verovatno nikada nije dobar pocetak na jednom forumu, ali bas me briga. Ja znam sta mislim o tome.
Pozdrav svima i sve najbolje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako se rijesiti moljaca?
PostPostano: 12 stu 2016, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6897
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
:palacgore2

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO