HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 144 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 15 ožu 2011, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
jure split je napisao/la:
bio sam na njegovom predavanju u splitu o bosanskim piramidama.priko dva sata je trajalo.kaže lik da su bosanske piramide najstarije na svitu jer su ovi u egiptu čekali građevinsku dozvolu a ovi u bosni na crno napravili :zubati :smajl007 ispalo je da ima pet piramida u visokom i da su to najveće piramide na svitu.kaže da ga svi smatraju luđakom.još je reka da je vlada u egiptu imala sastanak o tome ako se u bosni nađu piramide koliko će to utjecat na egipatski turizam.onda je bilo govora o tome da su svi europljani iz bosne pa onda da je on ima problema sa plućima pa kad je uša u piramidu da je ozdravija.da će tamo napravit zdrastveni turizam.na kraju je govorija da mu kupimo knjigu...moj prijatelj je zaspa...

mora čovjek nečim financirati iskapanje u visokom.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Emir Imamović Pirke: Tajna Doline piramida
podnaslov: u potrazi za dokazima da su u Bosni i Hercegovini živjela inteligentna bića
slika

S poglavljima čiji naslovi govore više od bilo kakvog infa:

Dan MZ MgiD; Za sve je kriv David Beckham; Borba biljaka i vremena; Šta je NASA snimila u Visokom; Zatočenici trouglova ili šta djeca ne znaju o EU; Alternativnu historiju ne pišu pobjednici; Dijete teških kostiju; Trokutasta pizza, Kleopatrin pupak i pivo za Tutankamona; Kad je bik dobio infarkt; Elvisova neopjevana ljubav; Nasa prošlost: jučer, danas, sutra; Krastavi Turčin i ludi Jovo; Führer u Sibiru; Send and receive; Ostala je uvijek ista; Uloga krave u alternativnoj arheologiji; Kristalne lubanje sila; Kad mrtvi zapale; Raja s Atlantide i druge ugledne zvanice; Sto maraka je sto maraka, a Nikola je Plečac; Sat u koljenu; Velika karijera malog Dine; Piramido, ti ne rasteš lijepo; Gosti zemlja – zrak; Faraonske ja sam krvi; Imam piramidu u avliji!; Večer domaćih rakija; Vikend u vručici; Iz guzice u glavu i obratno; Čovjek udaren u ranu; Smrt u koverti; Zemlja nek se trese; Jebeš zemlju koja piramide nema

i još neuglazbljenim hitom:

Pjesma čuvara piramida


Faraonske ja sam krvi,
kao što je Ramzes prvi.
Tutankamon šalje gene,
da mi teku sad kroz vene.

Ka istini mi idemo,
da sad svima pokažemo.
Prailiri tu su bili,
u amanet ostavili,
sve nas iste, različite,
da čuvamo piramide. (refren)

Prailiri, moj narode,
mene vaše riječi vode.
Piramidom i tunelom,
kuglom, snagom,
svetom zemljom.
Nek ponosno sada gazi,
narod koji prošlost pazi.

refren

Sveti moji pradjedovi,
nađeni su vam grobovi.
Grobovi, al' i kugle,
energijom da nas pune.
Bosno, majko prailirska,
u ponosu i u slavi,
piramidu smo ti dali.

refren

Svako slavi svoje slave,
u dolini krvi plave.
Krvi plave, kosih strana,
dolina smo odabrana.

refren, 2x


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Piramidioti. Bišćo je jedan od njih.
Žalosno da ministarstva daju novac za te opsesije amatera.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Izvanredna prodaja magle po Hrvatskoj koliko vidim,...a štaš uvijek su bili slabi na haušku i na viceve o Muji i Hasi :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bišćo sa svojom propagandom. Narod kojem Osmanagić treba kopati i pronalaziti izgubljeni identitet.

Muko moja sa kim Srbi i Hrvati trebaju graditi normalnu državu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Moj Bišćo, nije ovo sajt obožavatelja Osmanagićevih hauški,...naprotiv :zubati

ajde magla,...i to ona visočka sa mirisom truHli koža


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
bumbar92 je napisao/la:
Moj Bišćo, nije ovo sajt obožavatelja Osmanagićevih hauški,...naprotiv :zubati

ajde magla,...i to ona visočka sa mirisom truHli koža


A sto nesmijem stavljati vijesti o piramidama? Zato sto pokazuju da dolazi narod to gledati ili sta? Sve se to desava nije nista izmisljeno.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
OOOOOOOOOJ ŽIVOTEEEEEEEE

pa zar još ima idiota koji vjeruju u piramide :smajl049

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Osmanagića Spam,...nemere, a ako pronađe nešto iz srednjovjekovne Bosne, pisani trag, faraonsku ogrlicu, papuču ili šćap,...onda mere, ba. A ovu prodaju visočke magle po svijetu mi ne uzbijamo..., haman.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:01 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
bumbar92 je napisao/la:
Osmanagića Spam,...nemere, a ako pronađe nešto iz srednjovjekovne Bosne, pisani trag, faraonsku ogrlicu, papuču ilišćap,...onda mere, ba.


A ako ima nesto starije od srednjovjekovne Bosne? Kamen ovo ono?

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Bišćanin je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Osmanagića Spam,...nemere, a ako pronađe nešto iz srednjovjekovne Bosne, pisani trag, faraonsku ogrlicu, papuču ilišćap,...onda mere, ba.


A ako ima nesto starije od srednjovjekovne Bosne? Kamen ovo ono?


stariji je svaki kamen od srednjovjekovne Bosne, ili je Bosna još od Kenozoika, jelde, ajde bolan ne mozgaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Svi ugledni stručnjaci svijeta se javno ogradili od Osmanagića. Jer ih koristio na svojoj web stranici kao povrdu "da postoje piramide". što ovi nikad nisu izjavili, pa mu prijetili da će ga tužiti ako ne skloni njihova imena sa web stranice.

Naglo su sva ta imena "stručnjaka koji kažu da postoje piramide" nestale sa web stranice.
Osmanagić i bosniaks company ih u javnosti napdali da "su protiv biH" i "protiv bošnjačkog naroda". Poznato ? Da, da...vrlo poznato.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Bio, vidio, ono što je interesantno da ljudi ne posjećuju stvarnu atrakciju - grad Visoki, nego piramide...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:08 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
BBC je napisao/la:
Svi ugledni stručnjaci svijeta se javno ogradili od Osmanagića. Jer ih koristio na svojoj web stranici kao povrdu "da postoje piramide". što ovi nikad nisu izjavili, pa mu prijetili da će ga tužiti ako ne skloni njihova imena sa web stranice.

Naglo su sva ta imena "stručnjaka koji kažu da postoje piramide" nestale sa web stranice.
Osmanagić i bosniaks company ih u javnosti napdali da "su protiv biH" i "protiv bošnjačkog naroda". Poznato ? Da, da...vrlo poznato.


Bogami Hrvati najvise dolaze na piramide, pa ti vidi ko je budala. Valjda tu nesto ima sem tvoje prosipacine.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da, vjerujemo ti. Onako nisi lažljiv karakterom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:12 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
BBC je napisao/la:
Da, vjerujemo ti. Onako nisi lažljiv karakterom.


Citaj vijesti pa ces znati. U Zadru pocinju detaljno istrazivati na seminarima piramide u Visokom :nanana

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Zadru na svjetsku konferenciju Osmanagića nisu ni zvali. To što on organizira je financirano novcem poreznih obveznika federacije, i u njegovoj privatnoj režiji.

Drugim riječima, trpa se po Hrvatskoj da dobije legitimitet za svoje gluposti. Sve sa novcem onih "koji za hljeba nemaju".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:15 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Ja ne znam što se ložite ?Bile ili ne te piramide, dobro će nam doći priliv stranih turista i njihovih novčanih srestava.Daj budite praktični.

Neka ljudi dolaze i troše, mi ćemo im lagati, da piramide postoje, godinama.Pa stvaranje iluzije radi sopstvenog profita je dozvoljeno.Možda nije moralno, ali nije zabranjeno ni zakonom.Ako ima ko da vjeruje, što im razbijati iluzije.

Koperfild milione zarađuje tako, što ne bi Visočani profitirali a i okolina.

Malo svrate do Sarajeva i tako to :)

Turizam.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Bišćanin je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Da, vjerujemo ti. Onako nisi lažljiv karakterom.


Citaj vijesti pa ces znati. U Zadru pocinju detaljno istrazivati na seminarima piramide u Visokom :nanana


Šta je reć, nisu valjda rudari iz Kaknja odustali?

Bolje i studenti arheologije iz Hrvatske nego rudari i bageristi iz Bošnjakije, barem neće biti devastacija i uništavanja arheoloških slojeva kao do sada gdje je najnježniji alat bila planska lopata.
Vlast, da je po svim pravilima ne bi dopustila Osmanagi da prismrdi, nego bi ga uhapsili za devastaciju arheoloških lokaliteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
emt je napisao/la:
Ja ne znam što se ložite ?Bile ili ne te piramide, dobro će nam doći priliv stranih turista i njihovih novčanih srestava.Daj budite praktični.



Sve je to OK. Ali Osmanagiću novac za te gluposti daju ministarstva.
I država BiH kao takva svoj ugled stavlja iza svakakvih prevaranata. Sve se to u svijetu prati. Zato danas poznati svjetski stručnjaci zaobilaze BiH u širokom luku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
emt je napisao/la:
Ja ne znam što se ložite ?Bile ili ne te piramide, dobro će nam doći priliv stranih turista i njihovih novčanih srestava.Daj budite praktični.

Neka ljudi dolaze i troše, mi ćemo im lagati, da piramide postoje, godinama.Pa stvaranje iluzije radi sopstvenog profita je dozvoljeno.Možda nije moralno, ali nije zabranjeno ni zakonom.Ako ima ko da vjeruje, što im razbijati iluzije.

Koperfild milione zarađuje tako, što ne bi Visočani profitirali a i okolina.

Malo svrate do Sarajeva i tako to :)

Turizam.


Nitko ne spori da se zarađuje na šupljoj priči i hauški, ali samo da ne devastiraju i ruju,...kontaš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
bumbar92 je napisao/la:
Bišćanin je napisao/la:

Citaj vijesti pa ces znati. U Zadru pocinju detaljno istrazivati na seminarima piramide u Visokom :nanana


Šta je reć, nisu valjda rudari iz Kaknja odustali?

Bolje i studenti arheologije iz Hrvatske nego rudari i bageristi iz Bošnjakije, barem neće biti devastacija i uništavanja arheoloških slojeva kao do sada gdje je najnježniji alat bila planska lopata.
Vlast, da je po svim pravilima ne bi dopustila Osmanagi da prismrdi, nego bi ga uhapsili za devastaciju arheoloških lokaliteta.


Mi smo na pocetku tog arheoloskog booooooma :biceovodobro moras to razumijeti. Svake godine ce biti bolje. Evo kazes dolaze Hrvati da to istrazuju, pa dobro neka pokazu tacno kako to ide.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Je, kaže Osmanagić da su "na tragu velikog otkrića". Ima nekih 7 godina to isto govori.
Problem sa Osmanagićem je što je otjerao sve poznate svjetske arheologe i speleologe i ostale stručnjake, da danas ne žele više doći u BiH na neko drugo vrijedno nalazište.

Jer ljudi normalno strah da će im slični kao Osmanagić opet svojim muljanjima uprljati ime, koje su stvarali čitav svoj život.

Osmanagić je za svoje sebične veliko-bošnjačke fantazije, a i narod koji ga podržava, napravio veliku štetu ostatku BiH. Pa i samom bošnjačkom narodu prije svega.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
BBC je napisao/la:
Je, kaže Osmanagić da su "na tragu velikog otkrića". Ima nekih 7 godina to isto govori.
Problem sa Osmanagićem je što je otjerao sve poznate svjetske arheologe i speleologe i ostale stručnjake, da danas ne žele više doći u BiH na neko drugo vrijedno nalazište.

Jer ljudi normalno strah da će im slični kao Osmanagić opet svojim muljanjima uprljati ime, koje su stvarali čitav svoj život.

Osmanagić je za svoje sebične veliko-bošnjačke fantazije, a i narod koji ga podržava, napravio veliku štetu ostatku BiH. Pa i samom bošnjačkom narodu prije svega.


On je obični šalabajzer.

Citat:
Nitko ne spori da se zarađuje na šupljoj priči i hauški, ali samo da ne devastiraju i ruju,...kontaš.


To si u pravu.Kod nas se nažalost u svim aspektima života samo uništava.Nije to samo arheologija u pitanju, već gdje god okreneš.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krah priče o bosanskim piramidama: Nema više novca za sumnjiva istraživanja
PostPostano: 01 stu 2011, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sklon sam vjerovati da on stvanro vjeruje da tu postoje neke stare piramide. Više neka opsesija i fanatizam, nego da svjesno laže.
Što se tiče samih piramida. Ali nije razlog da porezni obveznici financiraju njegove gluposti i opsesije.

No, lagao je i muljao za druge stvari. Pa je otjerao sva poznata imena od sebe.
Trenutno mu nije preostalo ništa nego da na web stranici objavljuje slike nekih političara i gradonačelnika koji posjete brdo, pa piše kako "oni misle da tu ima piramida".

Isto da mene uzmeš da pregledam tipa vizualno i dijagnosticiram mu tumor.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO