HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 05:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 125 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 01:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Privitak:
hbhb7a38662f674654b.jpg
hbhb7a38662f674654b.jpg [ 37.14 KiB | Pogledano 3171 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 01:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Privitak:
7fgbtbnc6798a0586160a145a3.jpg
7fgbtbnc6798a0586160a145a3.jpg [ 37.31 KiB | Pogledano 3169 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Privitak:
6f09a0e37c4f54a9b0152383.jpg
6f09a0e37c4f54a9b0152383.jpg [ 27.67 KiB | Pogledano 3168 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 02:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Privitak:
rgtrhc4a90921f46ef6aae6a30213.jpg
rgtrhc4a90921f46ef6aae6a30213.jpg [ 80.38 KiB | Pogledano 3165 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 02:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Privitak:
tghrtfgh3388824c392e246.jpg
tghrtfgh3388824c392e246.jpg [ 43.87 KiB | Pogledano 3165 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 17 pro 2015, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Ima i toga: Zgroženi korupcijom vlasti, građani traže da gradonačelnik bude – mačak!

Građani polumilijunskog Barnaula, glavnog grada Altajske oblasti u Sibiru, zgroženi raširenošću korupcije i nepotizma u tamošnjoj gradskoj vlasti traže da se gradonačelnikom imenuje mačak imenom Barsik.

Osamnaestomjesečni mačak Barsik postao je ‘ozbiljni’ kandidat kada je u jednoj on-line anketi na lokalnom portalu dobio više glasova od svih ostalih potencijalnih kandidata za čelnog čovjeka tog grada 3.600 kilometara udaljenog od Moskve.

U anketi u kojoj je sudjelovalo 5.400 građana, kandidaturu mačka Barsika podržalo je čak 91 posto njih, prenosi Tanjug.

“Ljudi više ne znaju kome da vjeruju. Zaključili su da više ne mogu imati povjerenja u vlast”, komentirao je anketu umirovljenik iz Barnaula Jevgenij Kuznjecov.

Donedavni gradonačelnik Barnaula Igor Savicev podnio je ostavku nakon što je protiv njega podignuta optužnica prema kojoj je gradska zemljišta prodao tvrtkama čiji su vlasnici njegovi rođaci, oštetivši time gradski proračun za 11 milijuna rubalja, odnosno 157 tisuća dolara.

U međuvremenu su po gradu osvanuli jumbo-plakati najpoželjnijeg gradonačelničkog kandidata sa sloganom “Samo miševi ne glasaju za Barsika!”

slika

=))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 06:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
zlatna ribica je napisao/la:
=))


Za slučaj da ti nije toliko smešno, već si se sažalila kad si videla da sama visim na ovoj temi - hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 06:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Citat:
I njima treba naša pomoć, pomozimo pticama da prezime!

U današnje vreme većina ptica nažalost je ugrožena našim uticajem… Kako u urbanim tako i u ruralnim područjima, one gube staništa i izvore hrane. Zato im je tokom zimskih dana potrebna naša pomoć kako bi preživele. Pročitajte kako sve možete pomoći pticama da prezime…

Postoje suprotna mišljenja o dohranjivanju ptica zimi, od toga da nije potrebno i da ih treba prepustiti prirodnom odabiru, do toga da je dohranjivanje svakako potrebno. Ipak, neki stručnjaci smatraju da je važno sačuvati što veći broj jedinki…

Hranilice
Kod hranilica je bitno da imaju krović, kako se hrana ne bi brzo nakvasila, trunula ili se smrzavala, i ne treba ih bojiti jarkim bojama, jer se toga ptice plaše. Redovno proveravajte hranilice i uklanjajte mokru i smrznutu hranu i svakodnevno je zamenite svežom.

Ako primetite da je sva hrana pojedena, nastavite svakodnevno da ostavljate hranu. Naime, ptice koje “računaju” na hranu koju im nudite mogu uginuti od gladi ukoliko preskočite hranjenje.

Hranilice treba postaviti na stubove visine oko jednog i po metra, ali možete ih staviti i na spoljne zidove, ispod krova, na staje, garaže ili balkone…

Hrana
Ptice ne jedu isključivo jednu vrstu hrane, već ishranu upotpunjuju i drugim namirnicama. Stručnjaci predlažu da se iskombinuje nekoliko vrsta hrane kako bi se privuklo što više vrsta ptičica.

Međutim, najnekvalitetnija hrana je hleb. Ako ga već dajete, hleb treba da bude star, sa semenkama, sitno izdrobljen, a njega najčešće jedu vrapci i kosevi, pa je najbolje za njih pripremiti posebnu hranilicu. Nikada nemojte davati pticama ubuđali hleb! Ono što nije dobro za vas nije ni za ptice!

Ptice koje se pretežno hrane semenjem (vrapci, zebe)
Osnovnu mešavinu čine sitnije semenke (hrana "za zebe") a možete dodati semenke belog i šarenog suncokreta. Iako crni suncokret ima dosta masnoća koje su potrebne za zimu, stručnjaci ipak preporučuju mešavinu.

Ptice koje jedu meso
Postoje dve vrste ptica koje se hrane mesom: one koje se hrane na tlu (crvendać, palčić) i one koje se hrane na drveću (detlići, senice). Međutim, treba ih hraniti podjednako. Ponudite im kugle ili štapiće od loja ili slanine u koje su utisnute razne semenke, goveđi loj i kosti s masnoćama, ali što manje crvenog mesa. Hrana ne sme biti soljena!

Ptice koje se hrane voćem (kos, drozd)
Ove ptice pretežno se hrane na tlu, jer ne mogu sleteti na hranilice koje su obično manjih dimenzija. Stoga se hrana za njih servira na očišćenom delu tla ili u većim hranilicama oko metar i po iznad zemlje. Njima svakodnevno treba nuditi sitno seckano sveže voće. U istu hranilicu možete servirati i semenke i voće pa ptice mogu da biraju.

Ptice koje žive uz vodu ili na vodi (labud, patka)
Njima se na obali ili u plićaku mogu ponuditi kukuruz, pšenica i salata, no tek kada se ptice približe, jer će inače hrana potonuti. Ove ptice vole hleb, ali on nije za njih zdrav pa ga ipak izbegavajte, ako ikako možete.

Takođe, uz hranu svakako treba ostaviti i vodu, pogotovo ako je napolju temperatura ispod nule, kada su bare i drugi izvori vode zaleđeni. Kontrolišite je i redovno menjajte.


http://www.b92.net/ljubimac/ostale-zivotinje.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1074753

Pticama je teško da dođu do hrane zimi, a masna kugla košta koliko i jedna čokoladica i treba tri sekunde da se ostavi negde. Budite dobri.

Ja kupujem ove:

http://www.pet-centar.rs/detalji_proizvoda.3daecd89e0c1465788254495fb24c9ee.versele-laga-winter-fatball-masna-kugla-za-divlje-ptice-1kom-90g.aspx


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prošlu zimu jednu grlicu udomio na tjedan i spasio. Bila na donjim granama i kad sam prišao ne miče se. Prvo sam pomislio blefira da je mrtva da je ne primjetim. Kad sam polako pružio ruku ne reagira, i tako je i dodirnuo. Onda sam vidio da nešto nije u redu. Pa je uzeo i odnijeo doma.
Bila sva rasčupana i na kraju se obnovilla, perje lijepo, svijetli. Nije još uvijek imala crnu ogrlicu oko vrata. Pretpostavljam da je bila premlada i nije sebi znala pronaći dovoljno hrane pa iznemogla od slabosti.

Majke ti koji apetit je imala. Čitav dan je jela, u sred noći krene kljucati.

Vidi se da se daju lako pripitomiti. Lako doći u iskušenje zadržati je doma. Ali ne treba to raditi jer je to divlja ptica, nevezano što zakon kaže. Kad sam je pustio vraćam se istim putem nakon 15-ak minuta i na vhu drveta 2 odrasle grlice (sa ogrlicama), ona i još jedna mlada bez ogrlice. Pretpostavljam mužjak, ženka i jedna druga mlada iz istog legla.

Kad sam tu prolazio danima dok je ona bila doma te 3 ptice su bile u krošnjama i nju tražile, skoro uvijek.
Zanimljivo kad sam prilazio grlici do je bila pri podu te ptice na vrhu krošnji su dizale takvu galamu i krilima i zvukom da ne primjetim ovu pri zemlji. Probali je spasiti od predatora.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
BBC je napisao/la:
Prošlu zimu jednu grlicu udomio na tjedan i spasio. Bila na donjim granama i kad sam prišao ne miče se. Prvo sam pomislio blefira da je mrtva da je ne primjetim. Kad sam polako pružio ruku ne reagira, i tako je i dodirnuo. Onda sam vidio da nešto nije u redu. Pa je uzeo i odnijeo doma.
Bila sva rasčupana i na kraju se obnovilla, perje lijepo, svijetli. Nije još uvijek imala crnu ogrlicu oko vrata. Pretpostavljam da je bila premlada i nije sebi znala pronaći dovoljno hrane pa iznemogla od slabosti.

Majke ti koji apetit je imala. Čitav dan je jela, u sred noći krene kljucati.

Vidi se da se daju lako pripitomiti. Lako doći u iskušenje zadržati je doma. Ali ne treba to raditi jer je to divlja ptica, nevezano što zakon kaže. Kad sam je pustio vraćam se istim putem nakon 15-ak minuta i na vhu drveta 2 odrasle grlice (sa ogrlicama), ona i još jedna mlada bez ogrlice. Pretpostavljam mužjak, ženka i jedna druga mlada iz istog legla.

Kad sam tu prolazio danima dok je ona bila doma te 3 ptice su bile u krošnjama i nju tražile, skoro uvijek.
Zanimljivo kad sam prilazio grlici do je bila pri podu te ptice na vrhu krošnji su dizale takvu galamu i krilima i zvukom da ne primjetim ovu pri zemlji. Probali je spasiti od predatora.


Kao mlađi smo redovno hvatli golubove i tamanili ih,jedne prilike sam zatvorio goluba u radnju,međutim toliko je pokušavao da nađe izlaz da je u jednom trenutku rascvjetao staklo kljunom,kolikom brzinom je udario u njega...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ova se pripitomila brzo. Brzo je i dobila snagu pa nije zbog iznemoglosti. Nije više dizala frku kad bi je uzimao u ruku ili dirao. Nije ni pokušavala pobjeći. Jela iz ruke. Očito joj hrana za ptice odgovarala.
Ne znam jel bila iznemogla zbog nedostatka hrane ili je možda auto udarilo. Tu gdje je bila vozi se 30 km/h pa je možda ošamutilo. Teško sad znati ali nije ni bitno.

Baš ste bili sadisti kao klinci.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
BBC je napisao/la:
Ova se pripitomila brzo. Brzo je i dobila snagu pa nije zbog iznemoglosti. Nije više dizala frku kad bi je uzimao u ruku ili dirao. Nije ni pokušavala pobjeći. Jela iz ruke. Očito joj hrana za ptice odgovarala.
Ne znam jel bila iznemogla zbog nedostatka hrane ili je možda auto udarilo. Tu gdje je bila vozi se 30 km/h pa je možda ošamutilo. Teško sad znati ali nije ni bitno.

Baš ste bili sadisti kao klinci.


Nismo sadisti,nego ih klopali.Kao kad ti mlatneš pile za ručak,samo ovo teže uhvatiti :zubati

Dapače,spasio sam par puta jastreba,pa mlade sove,pa divlje zečeve...

Najteže se bilo slikati sa jastrebom,ogroman je bio.Prvo su ga vrane i švrake naganjale,da bi se zapetljao u metalnu ogradu.Koristio sam rukavice za varenje da me ne ozlijedi kandžama-to je strahota koliko je jak u njima,jedva sam ga odvojio od šipke,i to sa obje ruke!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A to. Hebo ga ti, "tamaniti" znači osušiti za zimnice.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 19 pro 2015, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
BBC je napisao/la:
A to. Hebo ga ti, "tamaniti" znači osušiti za zimnice.


Tamanili smo sve-ribe,žabe,zmije,jaja od svih letećih stvorova,voće,povrće...Terminatori :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 21 pro 2015, 02:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
BBC je napisao/la:
Prošlu zimu jednu grlicu udomio na tjedan i spasio. Bila na donjim granama i kad sam prišao ne miče se. Prvo sam pomislio blefira da je mrtva da je ne primjetim. Kad sam polako pružio ruku ne reagira, i tako je i dodirnuo. Onda sam vidio da nešto nije u redu. Pa je uzeo i odnijeo doma.
Bila sva rasčupana i na kraju se obnovilla, perje lijepo, svijetli. Nije još uvijek imala crnu ogrlicu oko vrata. Pretpostavljam da je bila premlada i nije sebi znala pronaći dovoljno hrane pa iznemogla od slabosti.

Majke ti koji apetit je imala. Čitav dan je jela, u sred noći krene kljucati.

Vidi se da se daju lako pripitomiti. Lako doći u iskušenje zadržati je doma. Ali ne treba to raditi jer je to divlja ptica, nevezano što zakon kaže. Kad sam je pustio vraćam se istim putem nakon 15-ak minuta i na vhu drveta 2 odrasle grlice (sa ogrlicama), ona i još jedna mlada bez ogrlice. Pretpostavljam mužjak, ženka i jedna druga mlada iz istog legla.

Kad sam tu prolazio danima dok je ona bila doma te 3 ptice su bile u krošnjama i nju tražile, skoro uvijek.
Zanimljivo kad sam prilazio grlici do je bila pri podu te ptice na vrhu krošnji su dizale takvu galamu i krilima i zvukom da ne primjetim ovu pri zemlji. Probali je spasiti od predatora.


Kako se one drže zajedno. :001_smile

To što si uradio je stvarno lepo i prelepo. Ko zna koliko je ljudi prošlo tuda pre tebe a da nisu stali ili da nisu čak ni primetili. Kod tebe bi sigurno živela duže i udobnije, ali ipak je to ptica. I ja bih je pustila na tvom mestu, koliko god da mi se sviđa. Napolju je slobodna, sa svojima, može da leti i da sere ljudima po glavi - gde ćeš bolje od toga.

Ja sam počela da kupujem hranu za ptice pre 3-4 godine i to slučajno. Hranila sam jednog žutog mačka sa ulice u prozoru od kuhinje, između stakla i rešetki, i odjednom sam počela da nalazim sve isprevrtano i pojedeno do poslednje granulice. I onda, jednog dana, šok - deset ptičurina se zaleće u prozor. Svrake. I moram da kažem da mi nisu baš bile simpatične kao one ptičice koje obično viđam.

Od tad ostavljam hranu na par mesta. Masne kugle sam skoro pronašla, nema ih baš po ovim našim pet šopovima. Koga zanima, šta god da se ostavi, bolje je nego ništa.
Sve te životinje napolju su gladne i bolesne. Ne mogu one da nađu hrane koliko im treba, pogotovo zimi, a ko zna i šta piju. A još su tu i bolesti i paraziti i sto čuda. Kučićima je verovatno najteže da se snađu. Meni su i mačka i pas sa ulice, samo što se to na psu mnogo više vidi. Brat je našao napolju svu pokislu negde krajem aprila i oporavila se kakva je bila, ali opet se vidi da se mučila. Veterinar je procenio da je tad imala oko pet meseci, a pošto je prilično visoka, bila je sva rahitična i neuhranjena. Nije mogla da se najede, a ni danas ne može da se popravi iako jede puno. Kukovi su joj pri hodu izgledali kao klackalica, s naporom se kretala i sedala i ustajala. Donekle se to dovelo u red, ali i dalje se pomalo kreće kao kišna glista, nešto na s. A imala je milion buva, jedva smo je očistili od parazita, pa je onda i dlaka počela da joj opada u pečatima. I dalje je sva prestrašena i samo se plaši da ne ostane gladna. U međuvremenu je završila kod tate i mame. Tata mora da je odvaja od drugog kučeta kad jede, toliko je luda oko hrane. A voli samo mene i tatu, nikog drugog ne zarezuje dva posto. Ostalo joj je i to da voli da odskita, pa baš mora da se bude pažljiv s njom kad se nađe napolju. Ko zna šta je sve doživela kad je ispala takva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 21 pro 2015, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
Dr Who je napisao/la:
zlatna ribica je napisao/la:
=))


Za slučaj da ti nije toliko smešno, već si se sažalila kad si videla da sama visim na ovoj temi - hvala.


Nisam se sažalila, nego mi je smiješno :) Neki ljudi baš imaju smisla za trolanje, a to treba cijeniti :D Pogotovo u ova tmurna vremena.
A i volem sijamske mačke, moja jedna teta je imala jednu (uginula davno), Irma se zvala, imala je plavu ogrlicu i i bila je sva bucasta i uvijek dolazila na prozor pozdravljati prolaznike.
A mi doma imamo dvije mačke, odnosno jednog starijeg mačka i malu mačku, i psa, crnog labradora. On je ipak kralj našeg dvorišta, ali osobnost mu je jako blaga i potpuno je mazan i ljenčina, i nije kao većina pasa da ne voli mačke... naše mačke si legnu na njega i tako spavaju..

Evo jedna starija njegova slika, sad već ima 7 ili 8 godina, i debel je ko neki medo... ne zato jer previše jede, nego jer se ne voli kretati baš, i kad negdje i ide, koristi svaku priliku koju može da si sjedne i odmori :D

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 22 pro 2015, 02:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
zlatna ribica je napisao/la:
Nisam se sažalila, nego mi je smiješno :) Neki ljudi baš imaju smisla za trolanje, a to treba cijeniti :D Pogotovo u ova tmurna vremena.
A i volem sijamske mačke, moja jedna teta je imala jednu (uginula davno), Irma se zvala, imala je plavu ogrlicu i i bila je sva bucasta i uvijek dolazila na prozor pozdravljati prolaznike.
A mi doma imamo dvije mačke, odnosno jednog starijeg mačka i malu mačku, i psa, crnog labradora. On je ipak kralj našeg dvorišta, ali osobnost mu je jako blaga i potpuno je mazan i ljenčina, i nije kao većina pasa da ne voli mačke... naše mačke si legnu na njega i tako spavaju..

Evo jedna starija njegova slika, sad već ima 7 ili 8 godina, i debel je ko neki medo... ne zato jer previše jede, nego jer se ne voli kretati baš, i kad negdje i ide, koristi svaku priliku koju može da si sjedne i odmori :D


:001_smile Lepotan. Baš je kao medo. Ništa slađe nema od tih lenjivaca i debeljuca, pogotovo kad su tako blentavi i dobroćudni. Ja sam uvek imala i kucu i macu, uglavnom ženke. Nekih desetak godina i papagaja, čak mi je ostao i ožiljak na donjoj usni od njega.
Kad sam bila mala, imali smo labradorku, samo žućkastu i malo manju od tvog crnka. To je bilo najbolje kuče na svetu, obožavala sam je. Bila je kao usisivač. Koliko god da joj se da hrane, sve pojede za sekund. I stalno je devojka sređivala kuću. Odelo iz korpe za veš, otirače, tepih iz predsoblja, njen krevetić... sve uzme i izvuče u dvorište ako niko ne gleda. Sećam se i da je obožavala sneg. Posle je stigao vučjak, pa je ona dobila drugaricu iz parka, a sad su ostale ta iz parka i ova nova.

Zanimljivo, ali još nisam čula za labradora koji juri mačke.

Iznenađena sam da je tvoj umeren u jelu. Valjalo bi malo da oslabi, zbog kukova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 22 pro 2015, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dr Who je napisao/la:

Kako se one drže zajedno. :001_smile

To što si uradio je stvarno lepo i prelepo. Ko zna koliko je ljudi prošlo tuda pre tebe a da nisu stali ili da nisu čak ni primetili. Kod tebe bi sigurno živela duže i udobnije, ali ipak je to ptica. I ja bih je pustila na tvom mestu, koliko god da mi se sviđa. Napolju je slobodna, sa svojima, može da leti i da sere ljudima po glavi - gde ćeš bolje od toga.

Ja sam počela da kupujem hranu za ptice pre 3-4 godine i to slučajno. Hranila sam jednog žutog mačka sa ulice u prozoru od kuhinje, između stakla i rešetki, i odjednom sam počela da nalazim sve isprevrtano i pojedeno do poslednje granulice. I onda, jednog dana, šok - deset ptičurina se zaleće u prozor. Svrake. I moram da kažem da mi nisu baš bile simpatične kao one ptičice koje obično viđam.

Od tad ostavljam hranu na par mesta. Masne kugle sam skoro pronašla, nema ih baš po ovim našim pet šopovima. Koga zanima, šta god da se ostavi, bolje je nego ništa.
Sve te životinje napolju su gladne i bolesne. Ne mogu one da nađu hrane koliko im treba, pogotovo zimi, a ko zna i šta piju. A još su tu i bolesti i paraziti i sto čuda. Kučićima je verovatno najteže da se snađu. Meni su i mačka i pas sa ulice, samo što se to na psu mnogo više vidi. Brat je našao napolju svu pokislu negde krajem aprila i oporavila se kakva je bila, ali opet se vidi da se mučila. Veterinar je procenio da je tad imala oko pet meseci, a pošto je prilično visoka, bila je sva rahitična i neuhranjena. Nije mogla da se najede, a ni danas ne može da se popravi iako jede puno. Kukovi su joj pri hodu izgledali kao klackalica, s naporom se kretala i sedala i ustajala. Donekle se to dovelo u red, ali i dalje se pomalo kreće kao kišna glista, nešto na s. A imala je milion buva, jedva smo je očistili od parazita, pa je onda i dlaka počela da joj opada u pečatima. I dalje je sva prestrašena i samo se plaši da ne ostane gladna. U međuvremenu je završila kod tate i mame. Tata mora da je odvaja od drugog kučeta kad jede, toliko je luda oko hrane. A voli samo mene i tatu, nikog drugog ne zarezuje dva posto. Ostalo joj je i to da voli da odskita, pa baš mora da se bude pažljiv s njom kad se nađe napolju. Ko zna šta je sve doživela kad je ispala takva.


Inače, ljudi koji žive u zgradama imaju odgovornost da ih ne hrane po prozorima i balkonima. Možda se susjedi neće žaliti ali *** im sigurno idu na živce.
Kad ih navikneš na hranu stalno tu dolaze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 23 pro 2015, 01:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
Nisam baš dotle luda. Prašuma oko vodovoda ili šta je već tu mi je na 30 metara, ostatak ide jednom dekici a i on stavlja u park. Hranu za mačka sam morala da premestim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 04 sij 2016, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2013, 22:00
Postovi: 942
slika

Mačke prefriganke :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 04 sij 2016, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
zlatna ribica je napisao/la:
slika

Mačke prefriganke :D

Mačke su veličanstveni predatori, inteligentna i nezavisna bića. Psi su mučena i retardirana verzija vukova stvorena od ljudi, Uruk Hai životinjskog sveta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 04 sij 2016, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
"You see, Greg, when you yell at a dog, his tail will go between his legs and cover his genitals. His ears will go down. A dog is very easy to break. But cats make you work for their affection. They don't sell out the way dogs do."--Jack Byrnes

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 05 sij 2016, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja volim sve životinje, pa tako volim i pse. Ali mačke cenim deset puta više nego pse, jer nisu retardirani proizvod ljudskog mučenja i genetskog inženjeringa. Još važniji razlog zašto ih deset puta više cenim je što su ljudi pripitomili (stvorili) pse, a mačke su pripitomile ljude. Postale su ljudski kućni ljubimci bez da su izgubili ijednu svoju divlju karakteristiku.

Nikako ne mogu da shvatim zašto ljubitelji pasa smatraju da su psi inteligentniji zato što odtrče i donesu ti loptu koju si bacio, za razliku od mačaka koje neće da odtrče i donesu ti loptu zato što nisu retardi i shvataju da ih zajebavaš kada baciš loptu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 05 sij 2016, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja volim sve životinje, pa tako volim i pse. Ali mačke cenim deset puta više nego pse, jer nisu retardirani proizvod ljudskog mučenja i genetskog inženjeringa. Još važniji razlog zašto ih deset puta više cenim je što su ljudi pripitomili (stvorili) pse, a mačke su pripitomile ljude. Postale su ljudski kućni ljubimci bez da su izgubili ijednu svoju divlju karakteristiku.

Nikako ne mogu da shvatim zašto ljubitelji pasa smatraju da su psi inteligentniji zato što odtrče i donesu ti loptu koju si bacio, za razliku od mačaka koje neće da odtrče i donesu ti loptu zato što nisu retardi i shvataju da ih zajebavaš kada baciš loptu.

Psi jesu inteligentniji iz čisto fizioloških razloga,imaju duplo veći čeoni režanj mozga u odnosu na mačke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kućni ljubimci
PostPostano: 05 sij 2016, 00:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja volim sve životinje, pa tako volim i pse. Ali mačke cenim deset puta više nego pse, jer nisu retardirani proizvod ljudskog mučenja i genetskog inženjeringa. Još važniji razlog zašto ih deset puta više cenim je što su ljudi pripitomili (stvorili) pse, a mačke su pripitomile ljude. Postale su ljudski kućni ljubimci bez da su izgubili ijednu svoju divlju karakteristiku.

Nikako ne mogu da shvatim zašto ljubitelji pasa smatraju da su psi inteligentniji zato što odtrče i donesu ti loptu koju si bacio, za razliku od mačaka koje neće da odtrče i donesu ti loptu zato što nisu retardi i shvataju da ih zajebavaš kada baciš loptu.


Kao što je Mar-kan već rekao, mačke su retardi u poređenju s psima, dokazano u mnoštvu studija. Samo što si vlasnici mački tu glupost (životinjski autizam) proizvoljno tumače kao neku duboku inteligenciju.

Inače, ko drži mačke oko trudnica (većina žena tijekom svog života) je retard na kub.

https://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasmosis

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 125 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO