HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
daramo je napisao/la:
Znači prije si Bosanka neko Posavka ili Šokica?
Vidiš ja nikako Posavinu ne mogu ubaciti u kulturni sklop Bosne, po ničemu.
Šokica je prije svega regionalna odrednica za nizinski dio Hrvata s karakterističnom kulturom i običajima s kojom se većina ponosi a zašto i ne bi.

Budem sigurno, obećavam, ali kad ti staviš koju sliku pitoresnog ravničarskog sela iz kojeg potječeš.


ja sam rođena u Modriči, koja je i onda bila grad(ić). zapravo je veća selendra sad nego što je bila u Jugi. :zubati

ali evo, za južnog Bosanca poput tebe :D


slika

ovo je neka stara fotka, u ovoj zgradi ispred nekad je bilo Borovo. desno je parkić i zgrada općine, lijevo Pošta. preko puta Borova džamija. desno od Borova je Korzo i nasred njega katolička crkva.

evo novije fotke, slikano s istog mjesta ali u suprotnom smjeru.
Konzum :rofl

slika



tu je nekad bila robna kuća Modričanka (na mjestu Konzuma). ravno je pravoslavna crkva, desno od nje stanica milicije, a iza crkve moja ulica (naša kuća je na drugom kraju ulice).

eto, dosado. imaš i moj stari kvart.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prva asocijacija ulje za motore.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 09:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Eto purgerice vidiš da nije strašno, nećemo nikome reći da nisi iz vlaške :zubati

Umjesto da malo podržite Vladu Šeha valcer Bečanka se sprda, 90% forumaša su ionako gradski seljaci prema tome trebali bi i mi malo da potaknemo forumaše iz malih mista da ponosno predstave svoj zavičaj.
Inače ti je tako i u Mostaru, uvijek prva generacija građana sa sela sprda i omalovažava seosku djecu, posebno je to izraženo u školskoj dobi.
Nikada nisam imao takav odnos i predrasude i uvijek sam se družio sa svojim seljacima.



Inače gabi ovaj seljak mi je susjed :D

slika

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
@dara,jesi li ti čuo za izreku 'Kolji 'ko nije iz Jara'... :kava

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 10:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kako ne, zet je iz Jara :D

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
daramo je napisao/la:
Eto purgerice vidiš da nije strašno, nećemo nikome reći da nisi iz vlaške :zubati


što je u redu, jer i nisam. stavila sam sliku kvarta, ne svoju adresu. :nanana

ja nemam predrasuda glede porijekla, jer neki pametni i meni dragi ljudi su sa sela. smiješni su mi nazovi purgeri koji se sprdaju s dotepencima, a zaboravljaju da su se njihovi roditelji ili djedovi stepli s Kozare ne tako davno. s druge strane, pojma nemaju kako zaista izgleda neka, recimo, prava građanska klasa. no, kako bi i znali s kozarskim genima.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 10:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dobar dio gradskih cura zbog "ljubavi" završi na selu a ove seoske jadne cure se slome da ulove gradskog dečka.
Snob Šehi ne gine neki gradski Bošnjak, Turčin ili Arap pa kad je odvede u svoju bliskoistočnu selendru Vladino selo će joj izgledati ko Beč.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
daramo je napisao/la:
Kako ne, zet je iz Jara :D


onda ti je sve jasno... :zubati

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
SarajkaDjevojka je napisao/la:
I ličis na Čehu. .. Ti iz Šekovića pobjegao u predgradje BG i sad postaš karte neke, A Brčko vidio nisi :D
Smiješno. Mene posavka odhranila u ustašiji tamo :D

Moja malenkost se iz mog mjesta nije selila.
Tu je rođeno par mojih generacija, kaj imaš kontra purgera?
Ili karata? :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 30 svi 2017, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
daramo je napisao/la:
Dobar dio gradskih cura zbog "ljubavi" završi na selu a ove seoske jadne cure se slome da ulove gradskog dečka.
Snob Šehi ne gine neki gradski Bošnjak, Turčin ili Arap pa kad je odvede u svoju bliskoistočnu selendru Vladino selo će joj izgledati ko Beč.


LOL jesam te isfrustirala. Pa shvati da su meni ti moždani driblinzi zeza upravo da se nalijepi ovako neTko poput tebe. :wink
A šuplja ti i teorija. Sa je metropola za sve bosanske gradove, a u Beču se nalazim već. Tako da me nikakav bliskoistočnjak ne treba nigdje voditi.
Gledaj ti da kakvu nindju žemsku na Kravicama pokupiš u razgledanju oko bajrama, pa da ti punac u miraz ostavi neki naftni izvor u pustinji.
Ja sam obezbijedjena :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 31 svi 2017, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Sva si ti obezbeđena.Zagorela si ko stari roštilj.Ti i tvoje-zeze.Bolje pitaj babu da ti dadne par hiljada evra da ugradiš silikone to bi trebalo da ima efekta pod uslovomda skratiš jezik.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 31 svi 2017, 09:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mala se osigurala tako što je od smrada bosanske metropole pobjegla konjušariti, nema šta.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 31 svi 2017, 09:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
daramo je napisao/la:
Mala se osigurala tako što je od smrada bosanske metropole pobjegla konjušariti, nema šta.

Zamisli molim te,oženiš tako nešto.Ne znam...Bože sačuvaj druge i hvala ti za mene.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 31 svi 2017, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Znaš ti šta je za nju neki Hrvat,Srbin?Ko milion evra da nađeš na putu.A neki Švaba,naučna fantastika.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 31 svi 2017, 11:15 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
daramo je napisao/la:
Eto purgerice vidiš da nije strašno, nećemo nikome reći da nisi iz vlaške :zubati

Umjesto da malo podržite Vladu Šeha valcer Bečanka se sprda, 90% forumaša su ionako gradski seljaci prema tome trebali bi i mi malo da potaknemo forumaše iz malih mista da ponosno predstave svoj zavičaj.
Inače ti je tako i u Mostaru, uvijek prva generacija građana sa sela sprda i omalovažava seosku djecu, posebno je to izraženo u školskoj dobi.
Nikada nisam imao takav odnos i predrasude i uvijek sam se družio sa svojim seljacima.



Inače gabi ovaj seljak mi je susjed :D

slika


Po čemu je Mate Bulić seljak? Koliko on obrađuje hektara zemlje ili posjeduje grla stoke? Danas ta podjela selo-grad više nema smisla jer su i ljudi na selu masovno napustili način života otprije 100-200 godina i posvetili se mobitelima, televiziji, sjedenju po kafićima itd. Bulić se posvetio pjevanju, a da je živio prije 200 godina i rekao ocu da on ne želi čuvati ovce nego pjevati, dobio bi batine da ne bi sebi došao 3 dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 01 lip 2017, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Di se širite? U pravcu čega?

To ti ne mogu reći javno. :whistling

SarajkaDjevojka je napisao/la:
VI niste rušeni s te strane i to vam je jedina prednost.

Rušeni s te strane nismo, ali zato gađani jesmo.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Što se gustine naseljenosti tiče, puste priče.

Držimo mnoge MZ u Distriktu Brčko.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ovako dobar dio kolača imamo s Hrvatima. Fis i Bingo su ugušili sve srpske prodajne lance :D Tempo di je? Pa ostali? Mrtvilo :D

Držte, ali bez Hrvata i to onu stvar, gospođice Sarajka. :whistling

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Dobro i Interex je slabo prošao, tuš i konzum. ..Ali Srba je Senad bukvalno potopio sa Bingom.

Pitaj Senada ko mu puni kasu. Interex (Intermarche) je bio francuski lanac, ne bošnjački. Tuš slovenski, a Konzum hrvatski. Bingo u centru grada (u Srpskoj Varoši) ti radi u okviru tržnog centra Sloboprom S, a ovaj drugi u Grčici radi u Grčici, u ulici Braće Ćuskića br. 10 (srpska ulica), a treći u ulici Desanke Maksimović bb. Sve su to srpske ulice. Sasvim je jasno ko mu najviše puni kasu. Osim Binga, Srbi pune kasu i svojima. Imaš čula si za Hiperkort (Fructa Trade), kao i za manje poznate (ali ništa manje markete) poput Želje, Bogičevića, Gafro-komerca itd. Ne drži samo Bingo markete imaš i hrvatski Yimor kod koga mnogi moji poznanici takođe kupuju. On i Fructa su jeftiniji od tog tvog Binga.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Cijeli centar grada vam je bošnjački. .

I prije je bio multietnički i sad je.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Pola zgrada je u vlasništvu "begova" iz Rahića a pola i oni Albanci što drże Palme su bogati.

Bilo u doba harača i otimačine od hrišćanske raje. :kava

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Imaš Begiće zlatare poznate sa nekretninama pa Zekerijaha Osmića. .

Za ovog tvog Begića sam čuo, baš kao što sam čuo i za Đokića, isto u centru grada i to u strogom centru grada. ;)

https://www.facebook.com/Nakit-i-satovi-Djokic-607128982646329/

A i za ovog tvog "Zeku" sam čuo.

http://www.ebrcko.net/vijesti/vijesti-brcko/21625-brcansko-tuzilastvo-istrazuje-zekerijaha-osmica

:kava

Ako ti je do slatkog, svrati do mene ( :whistling ) ili u San Marco. :)

http://sanmarco-doo.com/o-nama/poslasticarnice/

A imaš u FIS-u Brčko brčanske čokolade iz Srpske Varoši.

https://www.facebook.com/SlatkisDOO/

:)

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Svi dobri lokali u centru naśi... od Boe pa do hrvatskog kulturnog zentra....Zanatski komplett izuzev jednog lokale naš. .. Prema džamiji savskoj sve je bukvalno bošnjačko.

Taj dio da, mada i on nije baš skroz.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
..kuće uz Savu i restoran Šeher naše. ..od graničnog prijelaza i centra bukvalno deset porodica nemaš srpskih. ..uz put prema "Kaldrmi "Vardaru".. Picolu "... sve naše. Naselja Rijeke, Ivici i Klanac preko Brke naše. .. Preko klanca trenutno ide zaobilaznica da rastereti put duž Save. . I opet se taj put preko klanca spaja s našim centrom grada... nadalje dolazi Brod koji je naš. . Pa ide malezijski put a prije Fis i hrvatska sela iza koja se s našim spajaju. ..i tako sve do razdvajanja Orašje granični prijelaz i suorotni pravac Tuzla. .. Sve naše... Znači bilo kakvo spajanje s tim dijelovima mora preko naše teritorije.

Uz Savu oko džamije da. dok Sava je i od graničnog prelaza i opštine preko spomenika borcima VRS, Hotela Jelena i tržnog centra Sloboprom, MB Radić Pumpe itd. To je srpsko. Potočari, Stanovi, Gornji Brezik i Donji Brezik su ti odmah blizu grada tako da nisu slijepo crijevo. To su takođe srpska mjesta. Da ne zaboravim i Grčicu koja je najveća mjesna zajednica u Brčkom, Imaš i Ilićku koja ti je najveće mjesto kada su u pitanju izbjeglice, uglavnom bivši stanovnici Sarajeva i te regije, Tuzle i tuzlanske regije, kao i iz B. Krajine i kninske Krajine. Taj dio držimo mi, kao i neka mjesta u zapadnom dijwlu Distrikta poput Vučilovaca, Bukvika, Krepšića itd.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
..od graničnog prijelaza i centra bukvalno deset porodica nemaš srpskih. ..uz put prema "Kaldrmi "Vardaru".. Picolu "... sve naše. Naselja Rijeke, Ivici i Klanac preko Brke naše. .. Preko klanca trenutno ide zaobilaznica da rastereti put duž Save. . I opet se taj put preko klanca spaja s našim centrom grada... nadalje dolazi Brod koji je naš. . Pa ide malezijski put a prije Fis i hrvatska sela iza koja se s našim spajaju. ..i tako sve do razdvajanja Orašje granični prijelaz i suorotni pravac Tuzla. .. Sve naše... Znači bilo kakvo spajanje s tim dijelovima mora preko naše teritorije.
Lopare pak, Konjkovići i ona majevička sela su slijepo crijevo majevica i opet naša teritorija.
Čelić nikad pao nije... Rahić i Maoča?

Aha, nema nego šta. :sleep1

Da ne zaboravim i Trnjake, Slijepčeviće, Gredice, Popovo polje, Brezovo polje selo, Sandiće, Krbete, Dubravice Gornje, Buzekaru, Ražljevo, Gredice, kao i, sama znaš, vewć sam spominjao neka mjesta u zapadnom dijelu Brčkog. Ova mjesta, čini mi se, nisam spominao u ranijim pisanijima na ovoj temi te je red i da njih predstavim.

SarajkaDjevojka je napisao/la:
VI jedino ste povezani tamo po tim selima sa BN...Sve vrijedno je na našoj i HR strani ...
Ne znam o čemu govoriš? HR ti preko puta a Orašje paralelno. ..plus TK i preko Majevice i sa strane Srebrenika. .. a Gradačac ... Hrgovi i Ormanice?
Iz Previla imaš siguran put za Čelić i odstupnicu fenomenalnu. ..dok su Lopare mrtvaja. ..Slijepo crijevo. Preko lošeg puta i Majevice spustiś se u G.Tuzlu a na Priboj ako ćeš Tojšići i Simin Han prepun bijeljnskih Bošnji :D
Vujo i Karmelo za Brčko moraće iz BG potegnuti na tenku :D

To vrijedno se nalazi i na našoj strani. Imaš poljoprivrednih oranica i na našoj strani koliko ti duša ište. I prestani da pod svoje ubrajaš i Hrvate, oni su bili dobili svoju opštinu unutar Federacije tako da ne koristi ih kada ti trebaju, a kada ti ne trebaju, onda su kamenjari. :D

Sarajka, taj tvoj Čelić važi za jednu od demografski najlošijih opština u Federaciji, ako ne i najlošiju, a tu je negdje i Amidžin Teočak. To su sve otpatci od Ugljevika i Lopara. Čelić ti je dio Lopara koji je pripao Federaciji. Ako su Lopare i Ugljevik mrtvaja, onda možeš samo da misliš u kakvom su stanju te tvoje mrtvaje, a da ne govorim o tome šta ste bili dobili poslije rata u okviru muslimanske tj. ošnjačke opštine Brčko. :D

Ćao Selma, i molim te, ne naginji se kroz prozor. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 02 lip 2017, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ne rekoh da i oni gradački poduzetnici sa Belamionix ulaze na tržste

Belamionix ti je firma iz Brčkog.

http://www.ekapija.com/website/bih/company/preview/104885/BELAMIONIX-d-o-o-Br%C4%8Dko

:kava

I mi konja za trku imamo.

http://www.sk-marketi.com/

Takođe Brčko, srpska trgovačka firma, kalibra Belamionixa (uvoz i prodaja).

SarajkaDjevojka je napisao/la:
pa Malagić i Oglavina sa fabrikama i prodajnim salonima namještaja. .. Dvije peletare koliko se sjećam od nekih likova iz Slovenije i AT...

I tu imate konkurenciju u vidu MasterWood Simića, Jelen (bivši Staklorad) itd.

http://www.masterwoodsimic.com/

http://www.jelen.ba/default.php

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Arizona komplet. ... sve na ovoj strani...

Ne znam na koju stranu misliš, možda misliš na Gradačačku Arizonu. To ti je "divlja" Arizona, dok vlasnik "prave" (brčanske) Arizone je Santovac (Hrvat), keine Bošnjak. :D

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Mislim Brčko je bez tih tvojih predgradskih naselja i bijeljinske ceste ( dijela) naše ovamo imaš Grbavicu jedino :)

U Brčkom je većina opštine prigradsko pošto grad je mali. Zato se i ide na proširenje. Imamo mi mnogo više od Grbavice, a šta sam i već napisao na ovoj temi, ništa se ti ne brini. ;)

SarajkaDjevojka je napisao/la:
A zaobilaznica se gradi od pedesetih ali ne trasom kojom ti pišeš. U centru trešti onaj Mirza sa koncertima ili onaj novi ne znam ime. .

Ne znam na koju zaobilaznicu misliš. ali ova odnedavno, od prije koju godinu.

Trešti, u to sam siguran. I trešti i krešti. :D

Čim mu ni ime nisi upamtila znači da nije ni vrijedno pomena ili slabo ti pamćenje pa ti biraj šta ti je bolje od to dvoje. :zubati

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Tako da je Brčko srpsko kao i ja što sam srpkinja. ..

Pitaj svoga djeda, možda te šokira novim saznanjem. :whistling

SarajkaDjevojka je napisao/la:
Zaboravih selo Ulice rodno mjesto Tome A...i Bijelu. .. dolje niže s druge strane Skakavu :))) i tako

Kitimo se tuđim perjem i tako to. :001_rolleyes

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 02 lip 2017, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jedino tenkovima na Raču za Brčko Vujo moraćete :D vjeruj.
A zaobilaznica je mrtvo slovo na papiru. Godinmaaaa. Koja vas spaja s maticom. Lijepo predješ u HR na Gunju ili Orašje pa autoputom u BG :D
Preko BN loš izbor :D

Zaobilaznica oko Brčkog se gradi punom parom.


_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 03 lip 2017, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Prosto je smorno i nemoguce na sve tvoje gluposti odgovoriti. Pa ću ukratko. VI držite i sa i bez Hrvata K. Ako to tebi nije jasno koji dole živiš, zakopaj se u rov. Najbolje ti je.
Brčko jeste gradić, ali gradić izmedju TK i BN (koja je ajmo reći malo veća selendrečina za Tuzlu i TK kojem bošnjački većinski dio grada gravitira). To što Srbi drže prema BN prigradska naselja i oranice važno je koliko i činjenica, da ja živim u Bangladešu privremeno.
VI gravitirate spojiti se s dijelom grada koji je na relaciji prema BN, ali čovječe uz rijeku Savu pa do graničnog prijelaza i mosta na Gunji bošnjačko je. Kao i većinski centar ..Zaboravila sam Mujkiće i onaj dio od bolnice na novom kružnom, takodjer je naš do Antunovićeve pumpe i dalje. Preko vam je Sava i Hrvati a mi do Srebrenika i Gradačca do Tuzle pomiješani sa posavskim Hrvatima. Ti ljudi nisu kamenjarci, valjda si jebeni retard. Podrugljivo se kamenjarci kaže za Hercegovce. Kao da si s marsa.
Uglavnom, što god bilo u budućnosti ti posavski Hrvati su bošnjački prirodni saveznici. Jer smo većina a sela izmiješana i logično da njima takodjer ne odgovara srpski koridor. Koji je tebi?
Upotrijebi logiku, HR ti je 200m vazdušne linije i sad nekom iz Lipovca, Skakave ili Ulica to bi trebao biti strateški cilj da se Srbima omogući. Jesi ti uopće normalan?
Vlasnik Belamionixa tržnog preko puta pijace na klancu je iz Gradačca rodom. Prvi prodajni centar i centrala tamo su. Kao i Condor restorani koji su u sklopu toga.
Što se Čelića tiče odem ja na bazene s kumom nekad u Orašje a nekad u Čelić. ..Za četaljske Lopare je velegrad. Mlijeko i mliječne proizvode izvozi i u TK. Kakav otpad Lopara? Lopare su otpad same sebe. O Teočaku da ne govorim i tvojim retardiranim usporedbama. Pa ono jezero u Sniježnici je turistička atrakcija. .. Ti si definitivno lud i iz te selendrečina nisi ni do TZ maknuo.
Okolinu sopstvenu ne poznaješ.
Što se obilaznice tiče ne govorim o ovoj nego onoj "velikoj" preko Rijeka i Ivika pa do Grbavice i česme palim četnicima :D

Baš se vidi da si ljakse sopstveni grad ne poznaješ. I ti bi sa mnom o Osmiću i sličnim raspravljao linkovima :D
Ludilo.

Što se Ulica tiče tamo sam ja domaća, a i Tomine šire familije :D
Kuma mi je porijeklom domaća ali živi u Zegeju :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 07 lip 2017, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kad neko nadrazvuče onu koja razvači onda je to glupost. :zubati

Mislim da su Hrvati posebna priča koju ne treba prisvajati sa ciljem kako bi bošnjačka strana izgledala jače. :D

Te stoga, u Brčkom, kao i u čitavoj BiH, svako za se da se posmatra. Osim toga, poslije ukidanja Hercegbosne, onemogućavanja hrvatskog kanala kao i onemogućavanja ponovnog uspostavljanja trećeg entiteta od strane Bošnjaka mislim da na Hrvate Bošnjaci ne mogu da računaju.

Tuzla jeste grad, ali samo polovično pošto postoje dijelovi grada koje liče kao da se 80-e dešavaju i dan danas. :D

Srbi u Brčkom ne žive samo u pravcu prema Bijeljini već i u pravcu prema Majevici (Potočari, kao i Dubravice Gornje) kao i u pravcu pored rijeke Save pa sve do opštine. Da ne zaboravim i neka mjesta u zapadnom dijelu Brčkog, kao i mješovita mjesta gdje takođe ima puno Srba poput Novog Brčkog, Eš Naselja itd. Što se tiče samog centra, on je širok pojam, a i takođe multietničan.

Onaj dio gdje su radnje turskog tipa, sasvim sam siguran da je to bošnjačko, krv nije voda, a ni beg cicija. :D

Za Brku isto znam da je bošnjačka, kao i za Kolobaru, ali to je centar grada koliko je Zenica glavni grad Bosne i Hercegovine. :D

Centar grada je tamo gdje je tržni centar Delta, pekara Klas i gdje je bila Bobar Banka. To je centar grada. Kolobara je dalje, ako je to centar, onda je centar udaljen od centra. :D

Centar je mješovit. Možda na tom konkretnom dijelu ima više Bošnjaka, ali zato ima i tu dpodosta Srba, kao i Hrvata i drugih nacionalnosti.

Što se tiče srpskih krajeva, da ne zaboravim i Vučilovac, kao i Grbavicu koja je odmah tu do gradske bolnice. Oko Antunović pumpe je takođe multietnički kraj, ima i tu Srba.

Preko Save su Hrvati, ali to je druga država, mjesto Gunja, mada i tu ima Srba, znam lično jednog, Srbin po ocu.

Što se tiče mjesta do Srebrenika i Tuzle još jednom bih zamolio da ne miješaš Hrvate sa Bošnjacima da bi bila jača. :D

Drži se svojih. ;)

Ti ljudi (Hrvati u Posavini) zaista nisu kamenjarci, ja to nisam ni tvrdio, to si ti nešto skroz izvrnula kod sebe, a ti si u riječi "jebeni retard" možda opisala sebe. :neznam

Nisu ni Hrvati Hercegovci kamenjarci jer kamenjarci su izraz koji simbolizuje nešto drugo. To je izraz koji koriste Sarajlije da bi nekog omalovažili.

Posavski, kao i ostali Hrvati u BiH su saveznici Bošnjacima u budućnosti samo u vlažnim sapunjaviim snovima jedne mladomuslimanke željne nečeg velikog hrvatskog ispod njene bluze. :whistling

Hrvatska mi je 8 kilometara sjeverno od mog mjesta konkretno, ali i sa rijekom razgraničen je sam grad, kao i mostom koji u slučaju nekog ne daj bože nekakvog sukoba ide u vazduh. :D

Opet ona. Lipovac i Skakava su ti hrvatska mjesta dušo tako da drži se ti bošnjačkh mjesta. Prije će Hrvati Brčkog sada da se okrenu Srbima negoli Bošnjacima. Mada mislim da ni jednim ni drugima pošto poslije Dejtona i oni su imali svoju opštinu u Brčkom, a što mislim da treba da im se i vrati nazad, kao i nama Srbima grad Brčko i okolna sela sa strane Bijeljine i Lopara, a i vama Bošnjacima vaši dijelovi Brčkog jer mislim da Brčko Distrikt nema smisla kao što je imao u prvim godinama postojanja. Svakome njegovo, tako jeste nabolje. Kao Doboj što je dobio tr opštine, jednu srpsku, glavnu i dvije Federalne: jedna bošnjačka i jedna hrvatska (Doboj Jug i Usora).

Ne znam odakle je vlasnik Belamionixa, samo znam da je firma osnovana u Brčkom. Ni Slobodan Ćurčić (koji je vlasnik tržnog centra Sloboprom S) nije rodom iz Brčkog već iz Sarajeva, ali firma se računa gdje je formirana. Vlasnik je i Hotela Jelena koji važi za najpoznatiji hotel u Brčkom.

Imaš i u Brčkom bazene, kao i u banji Dvorovi kod Bijeljine.

Mlijeko ti u Loparskom kraju proizvodi neki Smajić iz Čelića. Mljekara mu se zove Milch Product Smajić. Tipično u tvom fazonu. :D

Pored mlijeka radi i sir. I ukus i miris Halal Dojč Evrope. :D

Jezera imamo i mi Srbi tog kraja i to koliko hoćeš zato ne hvali se time. Imamo jezero u Pelagićevu, Donjem Žabaru, Čović Polju i Pukišu.

Evo jezero u Pukišu i tvoji hvale...

http://nasivrazici3.blogger.ba/arhiva/2011/09/26/2884016

...a Donji Žabar imaš ovdje..

http://jezerozabar.com/

...Pelagićevo...

http://www.bistrobih.ba/nova/jezero-pelagicevo/

Imaš i na Klixu o tom jezeru.

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivosti/miroslav-klose-u-bih-upecao-sarana-kapitalca/130618064

i Čović polje.

https://www.facebook.com/izlet.jezero/

:kava

Kako ti reče da se zove ono tvoje jezero u Teočaku? :zubati

Dominiramo. :cool :cool :cool

Sad ko to ne poznaje okolinu. Ko to kaže, ko to laže... :whistling

Čuvajte se, gospođice Sarajka, raspoređeni smo na svakoj tački. ;)

:aleale

Pozdrav za Teočak. Ako vam je to glavni adut u ovoj regiji onda na.ebali ste gospođice Sarajka. :zubati :whistling

Ne znam o kojoj obilaznici govorite pošto ni ne znam da je to obilaznica (pošto prolazio sam tim putem, ali znam da sljedeća "ona velika" obilaznica spaja Brčko sa Srbijom. :)

Poznajem Brčko više nego vi Sarajlije (i Sarajlijke). ;)

A i ni Brčko mi nije stran pojam, bio sam u svim krajevima istog tako da ne brinite vi za mene kulturna miterevropska gospo. :D

A sad ste i Hrvatica vidim. :D

I meni je jedan stric po majkinoj strani (polu)Hrvat, a jedan rođak (polu)Bošnjak pa...

Pozdrav gospođice Sarajka ti da bu di bu da :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 11 lip 2017, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Hrvati u Posavini nisu posebna priča pojasnila sam ti i razloge. Nikom dolje nije u cilju stvarati vama Srbima koridor koji život znači. Tu Hrvate spaja interes s nama. A i državu HR odnosno Slavoniju. Jer samo bi budala podržala vaša prigradska srpska naselja na uštrb grada i graničnog prijelaza s maticom i založila se protiv naših i sopstvenih interesa koji smo većina.

Naravno da su HR sela kao i naša u tom dilu. Ništa se tu nikad neće promijeniti bez obzira na dnevnopolitička prepucavanja i odnose u FBIH.
Samo lud čovjek bi mogao tvrditi suprotno.

Pišeš nebuloze kao i obično :D

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 11 lip 2017, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prvo se od vas očekuje da priznate genocid nad Hrvatima, onda može savez.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 11 lip 2017, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19062
Lokacija: među zvijezdama
Zar džemosajd nije izlizan pojam za tvoju malenkost? Plus ti s Posavinom imaš toliko, kao ja sa Zanzibarom. A nisi ničiji ni opunemoćenik, da se oglašavaš, pogotovo nisi posavskih Hrvata.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 11 lip 2017, 23:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Popis je pokazao da ste najviše etnički očistili. Prvo vaša katarza pa tek onda savez.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moje malo mjesto
PostPostano: 14 lip 2017, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Hrvati u Posavini nisu posebna priča pojasnila sam ti i razloge. Nikom dolje nije u cilju stvarati vama Srbima koridor koji život znači. Tu Hrvate spaja interes s nama. A i državu HR odnosno Slavoniju. Jer samo bi budala podržala vaša prigradska srpska naselja na uštrb grada i graničnog prijelaza s maticom i založila se protiv naših i sopstvenih interesa koji smo većina.

Naravno da su HR sela kao i naša u tom dilu. Ništa se tu nikad neće promijeniti bez obzira na dnevnopolitička prepucavanja i odnose u FBIH.
Samo lud čovjek bi mogao tvrditi suprotno.

Pišeš nebuloze kao i obično :D

U Dejtonu Brčko tj. teritorija prijeratne opštine Brčko bila je podijeljena u tri opštine, od kojih dvije su pripale Federaciji BiH i jedna kapitalna koja je pripala Republici Srpskoj. Što se tiče Federalnog dijela opštine, on je bio podijeljen u dvije zasebne opštine, jednu bošnjačku i jednu hrvatsku opštinu tako da čak još od tada Hrvati i Bošnjaci u Brčkom nisu jedno. To što ste vi Bošnjaci zajedno sa Hrvatima krenuli prvo na JNA pa onda i na Srbe nakon čega je počeo i rat, to danas ništa ne znači s obzirom na to da, ako je neko danas bliži Hrvatima onda su to Srbi mada ni oni pošto u Brčkom kao Diistrktu je manje bitno ko je ko mada to se zna pošto mali je Brčko grad tako da možeš ti ponavljati svoje zablude koliko hoćeš niko ti ne brani samo sto tako moraš znati da niti su samo prigradska naselja u pitanju kada je u pitanju srpska strana (pošto Srba ima i na Novom Brčkom koji je grad, kao i Grbavici koja je preko puta gradske bolnice, kao i u centru u određenom broju), da ne zaboravim i Dizdarušu koja je u zapadnom dijelu, a koja je većinski bošnjačka. I tu ima Srba (povratnika u to mjesto). U Bijeloj koja je većinski hrvatska ima i tu nešto Srba (povratnika), kao i u Ceriku (takođe povratnika, Bukviku (isto povratnici) tako da Sarajka nisi računala mnoga mjesta koja su mješovita. I tu ima Srba. Tamo gdje su Srbi i Bošnjaci, a većina Bošnjaci, tamo ima jako malo Hrvata, a tamo gdje su Srbi i Hrvati, a većina Hrvati, tamo jako malo ima Bošnjaka tako da Sarajka tako da Sarajka vaše "spajanje sa Hrvatima" dodatno nema smisla. Zato su tvorci Dejtona i pravili (između ostalog zato) i hrvatsku opštinu pošto koliko ste spojivi toliko ste i nespojivi. Kao i između ostalog Srbi sa vama Bošnjacima ili Hrvatima tog kraja (Brčkog). Zato se i, pretpostavljam, išlo na Distrikt. Pošto je sve zamršeno, što zbog nedobre povezanosti srpskih, bošnjačkih i hrvatskih mjesnih zajednica unutar svojih redova svaki etnos ponaosob, što unutar nekih mjesnih zajednica koje su multietničke. Lično, nama Srbima to ne smeta, primili bismo jedan dio Bošnjaka i Hrvata (a što je i bio slučaj 1995-1999) u okviru svoje opštine, a dio bi Srba završio u Federaciji tj. u Federalnim opštinama.
Brčko kao Doboj (tri opštine: dvije federalne i jedna kapitalna srpska) je najbolje alternativno riješenje za Distrikt koji je od 2008 propao i počeo da se urušava (ne rade gradski bazeni, ne radi fabrika obuće Izbor od koje je samo zidna konstrukcija ostala, kao ni nekada poznati Bimeks, kao ni Interplet).

Sarajka, moje su nebuloze duboko utemeljene, a što pokazuje i gomila teksta sparam kojeg si ti nemoćna i nedorasla. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO