HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 18:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pas je najbolji čovjekov prijatelj
PostPostano: 11 lis 2010, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2010, 20:41
Postovi: 1
UZGAJIVAČNICA BigStars nudi na prodaju vrhunske stence Americkog Stafordskog Terijera (2 muzijaka i 4 zenki).Štenci su za preuzmanje. Otac stenaca: Sola Dils Produ To Be Mine Majka stenaca: Wendy Zlatni Lav Long Step. Otac je svjetski prvak, sin od Don King Of Rings dvostruki prvak svijeta i europe, a unuk od Dr.Hakenbush trostruki prvak europe i prvak svijeta, a majka je kcerka od europskog prvaka White Head Long Step. Stenci ce biti cijepljeni, očišćeni od parazita,sa rodovnicama. Vise informacija na http://www.astbigstars.com ili na mail:[email protected]
slika
slika

Zenke
slika
slika
slika
slika :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: P:Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 17 lis 2010, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Lijepo shtene,drago mi je da je u Bihacu ima par odlicnih uzgajivacnica pasa posebno AST-a,kad se sjetim da je poslije pada Pritoke iz iste dovedena 2 vrhunska pit bulla i da se tako krenulo...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Utuvio sam su i glavu da si nabavim ćuku, kada malo popuste obveze sa poslom. Vidio sam i ovog američkog stafordskog terijera i kako se ono kaže, to bješe ljubav na prvi pogled :zubati

O njima sam pročitao sve najbolje, da su terijerska aristokracija, izrazita inteligencija, lojalnost, pa i ljubav prema djeci. No, ono što me muči je činjenica da su bliski rođaci američkim pitbul terijerima, a sa obzirom na njihovu reputaciju, ne želim riskirati.

Istraživao sam malo temu ali se nikako ne može dobiti suvisao odgovor: doslovno pola ljudi tvrde da su u potpunosti različiti po temperamentu i da su ovi AST umiljati ko janje. Druga polovica ljudi tvrdi da su oni i pitbull terijeri skoro ista stvar. Pa sad ti budi pametan :neznam

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
Svašta mi je prošlo kroz ruke od pasmina,ali njemački ovčari su se pokazali kao neprikosnoveni za moje zahtjeve.Doduše,nije za stana zbog veličine i održavanja dlake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
Svašta mi je prošlo kroz ruke od pasmina,ali njemački ovčari su se pokazali kao neprikosnoveni za moje zahtjeve.Doduše,nije za stana zbog veličine i održavanja dlake.


Ovi terijeri su milina za održavanje, s vremena na vrijeme ih malo "počešljati", ali nemaju nikavih problema sa dlaka. Nego, što ti misliš - je li AST i Pitbull jedna te ista stvar?

Sibirski husky gubi pola tona dlaka svaki dan, a i prava je aristokracija među psima, ti doslovno misle da su i iznad vlasnika, imaju zajeban personality, ali svi vlasnici se kunu u njih.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58630
Lokacija: DAZP HQ
svjedočio sam kad je stafordski terijer zgrabio nekakvog mješanca za njušku, a kao i svaki terijer kad zgrabi ne pušta, osim da ga poliješ vrućom ili ledenom vodom ili da si stvarno autoritativan vlasnik, pa ga dobro izlupaš.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
svjedočio sam kad je stafordski terijer zgrabio nekakvog mješanca za njušku, a kao i svaki terijer kad zgrabi ne pušta, osim da ga poliješ vrućom ili ledenom vodom ili da si stvarno autoritativan vlasnik, pa ga dobro izlupaš.


jel definitivno bio AST a ne pitbul?

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58630
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
dudu je napisao/la:
svjedočio sam kad je stafordski terijer zgrabio nekakvog mješanca za njušku, a kao i svaki terijer kad zgrabi ne pušta, osim da ga poliješ vrućom ili ledenom vodom ili da si stvarno autoritativan vlasnik, pa ga dobro izlupaš.


jel definitivno bio AST a ne pitbul?


definitivno staford od susjeda jer se moj cucak družio s njim, tj. jedino je mog cucka tolerirao. :zubati za utjehu, vlasnik je narkoman, diler, naganjala ga murja po kvartu, a znaš kako se kaže, svaki pas je samo oličenje karaktera svog vlasnika.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
1. Sibirci su veliki umjetnici za bježanje i čak i ako zaista brinete o njima oni mogu odlutati, da ih nikad više ne nađete i ne vidite. Oni se mogu provući i kroz najmanje rupe u ogradi, preskočiti i dva metra visoku ogradu gracioznošću balerine, izvući se iz tankih ogrlica da bi im čak i sam Hudini pozavidio, mogu se penjati uz ogradu poput mačke ili kopati ispod ograde kao manijaci; brzo nauče otvoriti svaka vrata, tako da im nijedna brava nije problem... zato vlasnici sibirca moraju izgraditi čvrstu ogradu koju ne mogu ni preskočiti ni potkopati, s vratima koja ne mogu otvoriti, ali i pored toga moraju stalno provjeravati i najmanje rupe, klimave daske na ogradama, kao i sjaj u njihovim očima koje kažu „ja znam nešto što ti ne znaš". Zapamtite: izraz „osiguran od bježanja" ne postoji u rječniku sibirca!


2. Samo jedan pogled na krater koji je iskopao sibirac dovoljan je da shvatite kakav je dobar kopač rupa. Shodno njegovoj prirodi, sibirac sam bira gdje će i kad kopati, što predstavlja veliki problem za mnoge vlasnike, naročito za one koji imaju vrt kojim se ponose. Sibirci koji imaju mjesto na kojem mogu kopati su zadovoljniji i manje destruktivni. Taj njihov Instinkt je prastar, iskonski i nemojte misliti da ćete vi biti ta osoba koja će ga iskorijeniti.


3. Sibirac je pas za sve sezone, jer njegovo krzno je dobar izolator protiv hladnoće, ali i protiv visokih temperatura. Održavanje sibirca je veoma jednostavno: čist boks, ograđeno dvorište i pseća kućica. Njegovo gusto krzno koje ga tako efikasno štiti linja se nekoliko puta godišnje, tako da praktično možete puniti jastuke pramenovima i grudama dlake, jer haski je jedina pasmina koja ima ljekovitu dlaku, bez psećeg „mirisa", koja djeluje antialergijski i antireumatski (ja osobno izrađujem jastučiće i koristim ih u svakodnevnom životu). Ako ste alergični na dlaku i smeta vam „dlakavo" dvorište i kuća, izaberite drugog ljubimca.


4.Sibirski haski vrlo rijetko ili gotovo nikako ne laje, više voli cviliti ili zavijati. Kad je pun mjesec, s visoko podignutom glavom on će proizvesti jedan od najljepših zvukova u prirodi-sibirski urlik. I dok taj zvuk može biti glazba za Uši obožavatelja haskija, susjedi mogu misliti drugačije. Kao po pravilu, sibirac neće svom vlasniku najaviti dolazak stranca, pa pošto vlasnik neće biti lajanjem obaviješten svaki put kad neko dođe na njegov posjed, ostaje bez odgovarajuće zaštite. Mnogi vlasnici sibiraca imaju i druge pse čuvare.


5. Sibirac će se bez problema naviknuti na novu sredinu. Nomad u srcu, nema straha od automobila, niti instinkt da se sam vraća kući. Jednom izgubljen, može se lako ozlijediti, razboljeti, postati štetočina loveći male životinje ili kopajući u susjedovom dvorištu.Vlasnici moraju znati, da zbog sigurnosti sibirac mora biti stalno na povodcu. Uvijek trebate imati na umu da će sibirac odlutati. Ne čini on to da bi pobjegao od svog gospodara ili zato što ne voli svog gospodara, to je samo zato što ga privlače novi zvuci, mirisi, prostranstva...


6. Dobivajući potrebnu obuku, sibirac može poštovati jednostavne naredbe i ponašati se odgovorno i poslušno u dosta prilika, no ozbiljniji trening je u suprotnosti sa sibirčevom prirodom. Čak i naučen na poslušnost, sibirac sam donosi odluke da li će i kada poslušati. Nemojte se iznenaditi ako se i ne osvrne na vaš poziv-kad nije zainteresiran za trening, neće to sigurno učiniti da bi zadovoljio vas. Mudar vlasnik mora biti malo kreativniji umjesto da se pridržava samo pravila obuke, mora stalno izmišljati nove igre i vježbe, koje moraju biti interesantne i pune izazova. Sibirac je dovoljno inteligentan da pravi razliku između pojedinih situacija i primjenjivat će različita pravila ponašanja zavisno od situacije; zato je treniranje sibirca za svakog dresera poseban izazov. Oni su inteligentni, energični i tvrdoglavi i uvijek morate biti spremni na razna iznenađenja. Obuka mora početi kad je pas vrlo mlad. Pošto su to psi čopora, veoma je važno da se nametnete kao vođa čopora, kao ALFA, veoma rano. Ako to uspijete postići, obuka će se mnogo lakše odvijati.


7. Druženje je vrlo bitan faktor u sibirčevom životu-potrebno mu je stalno društvo drugih pasa ili ljudi. Ne osjeća se dobro kada je sam i postaje destruktivan. Zato ako ste previše zaposleni, ne uzimajte sibirca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
Ministry of Sound je napisao/la:
Nego, što ti misliš - je li AST i Pitbull jedna te ista stvar?


Sad ću provjeriti kod prijatelja uzgajivača-veterinara iz RS-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:

7. Druženje je vrlo bitan faktor u sibirčevom životu-potrebno mu je stalno društvo drugih pasa ili ljudi. Ne osjeća se dobro kada je sam i postaje destruktivan. Zato ako ste previše zaposleni, ne uzimajte sibirca.[/i]


Da, ovo se provlači u svim uputima vlasnika. Pas koji zahtijeva društvo, pametne igre i sl. Bez obzira koliko ga dobro izdresirao, neće te uvijek slušati...previše su nezavisni i inteligentni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
Mar-kan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Nego, što ti misliš - je li AST i Pitbull jedna te ista stvar?


Sad ću provjeriti kod prijatelja uzgajivača-veterinara iz RS-a.


Zvao sam frenda-nije isto,ovaj je za borbe,ast za izložbe.Ast nervozan,nije za djecu,zanima ga sve što ne treba,nije neki čuvar,kad vidi kravu ili nešto slično-pojeo bi je:))

On je kao mlađi osvojio 1.mjesto u ex-Yu sa nekim terijerima u paru!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Sad ću provjeriti kod prijatelja uzgajivača-veterinara iz RS-a.


Zvao sam frenda-nije isto,ovaj je za borbe,ast za izložbe.Ast nervozan,nije za djecu,zanima ga sve što ne treba,nije neki čuvar,kad vidi kravu ili nešto slično-pojeo bi je:))

On je kao mlađi osvojio 1.mjesto u ex-Yu sa nekim terijerima u paru!


Da, pročitao sam to za izložbu, samo glede djece - svi vlasnici se kunu da nema tolerantnijeg i brižnijeg psa od AST-a.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ja imam samo jednu rijec, i samo jedan pasmina, doberman.


_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dobermani su ružni.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ministry of Sound je napisao/la:
Dobermani su ružni.


A sta si ti to Modni macak? :D

Meni osobno su jako lijepi, al meni je ionako bitnije kakav je kao pasmina, a izgled mi je sekundaran.

Evo ga ovdje s vlasnikom



A evo ga i ovdje...


_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Aztec je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Dobermani su ružni.


A sta si ti to Modni macak? :D

Meni osobno su jako lijepi, al meni je ionako bitnije kakav je kao pasmina, a izgled mi je sekundaran.


Pa sve se pika, izgled, inteligencija, temperament.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Dobi ima sve. Izgled je subjektivna stvar, a sto se inteligencije i temperamenta tice, a osobito lojalnosti i odnosa prema djeci, tu dobiju nema ravnog. Tako da bi meni to prevagnulo i nadoknadilo izgled. Al i kad je u pitanju prehrana je prvi. :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 15 lis 2011, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32117
Aztec je napisao/la:
Dobi ima sve. Izgled je subjektivna stvar, a sto se inteligencije i temperamenta tice, a osobito lojalnosti i odnosa prema djeci, tu dobiju nema ravnog. Tako da bi meni to prevagnulo i nadoknadilo izgled. Al i kad je u pitanju prehrana je prvi. :zubati


Osjetljiva pasmina za naša podneblja.Zimu nikako ne podnosi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 16 lis 2011, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
I u zakonima postoji konfuzija. Mnoge zemlje su zabranile određene "opasne" vrste pasa, prvenstveno ova 4:

Citat:
(a) American pit bull terrier or pit bull terrier,

(b) Japanese tosa,

(c) dogo Argentino,

(d) fila Brasileiro,


Fazon je u tome da su pojedine države samostalno odlučile da je AST spada u obitelj Pitbulla, i da je zabranjen, dok se u drugim državama AST ne smatra za Pitbulla. AST klubovi se bore pred sudovima pokušavajući dokazati genetske razlike. Evo drakonskih zakona kanadske države Manitobe:

Citat:
"Pit Bull dog" means

(i) Pit Bull Terrier; or

(ii) Staffordshire Bull Terrier; or

(iii) American Staffordshire Terrier; or

(iv) American Pit Bull Terrier; or

(v) Argentine Dogo; or

(vi) Any dog which has the appearance and physical characteristics predominantly conforming to the standards for any of the above breeds, as established by the Canadian Kennel Club or the American Kennel Club or the United Kennel Club ...as determined by a veterinarian licensed to practice in Manitoba.

...Any Pit Bull dog within the City of Winnipeg is and shall be conclusively deemed a dangerous dog. ...No person shall keep or harbour any Pit Bull dog regardless of age on or after June 1, 1990, except where the owner has a valid dangerous dog licence for that dog which has been issued prior to that date. [23][24]

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 16 lis 2011, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Dobi ima sve. Izgled je subjektivna stvar, a sto se inteligencije i temperamenta tice, a osobito lojalnosti i odnosa prema djeci, tu dobiju nema ravnog. Tako da bi meni to prevagnulo i nadoknadilo izgled. Al i kad je u pitanju prehrana je prvi. :zubati


Osjetljiva pasmina za naša podneblja.Zimu nikako ne podnosi...


Pa sad to ne znam, i nisam primjetio s obzirom da je nas uvijek na toplom, i to je def. pas za stan/kucu i za ljude i nikako nije dobro ga drzati odvojenog.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 16 lis 2011, 15:55 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
dudu je napisao/la:
svjedočio sam kad je stafordski terijer zgrabio nekakvog mješanca za njušku, a kao i svaki terijer kad zgrabi ne pušta, osim da ga poliješ vrućom ili ledenom vodom ili da si stvarno autoritativan vlasnik, pa ga dobro izlupaš.


"osim da ga polijes vrucom ili hladnom vodom" :zubati tako mozda samo pse shkutornjake mozes razvaditi ,pitbullu mozes samo pomocu brejstika labrnju otvoriti i to ako znas kako se radi sa brejstikom,moras nabiti i zavrnuti brejstik inace ne pusta...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 28 stu 2011, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
1. Sibirci su veliki umjetnici za bježanje i čak i ako zaista brinete o njima oni mogu odlutati, da ih nikad više ne nađete i ne vidite. Oni se mogu provući i kroz najmanje rupe u ogradi, preskočiti i dva metra visoku ogradu gracioznošću balerine, izvući se iz tankih ogrlica da bi im čak i sam Hudini pozavidio, mogu se penjati uz ogradu poput mačke ili kopati ispod ograde kao manijaci; brzo nauče otvoriti svaka vrata, tako da im nijedna brava nije problem... zato vlasnici sibirca moraju izgraditi čvrstu ogradu koju ne mogu ni preskočiti ni potkopati, s vratima koja ne mogu otvoriti, ali i pored toga moraju stalno provjeravati i najmanje rupe, klimave daske na ogradama, kao i sjaj u njihovim očima koje kažu „ja znam nešto što ti ne znaš". Zapamtite: izraz „osiguran od bježanja" ne postoji u rječniku sibirca!


2. Samo jedan pogled na krater koji je iskopao sibirac dovoljan je da shvatite kakav je dobar kopač rupa. Shodno njegovoj prirodi, sibirac sam bira gdje će i kad kopati, što predstavlja veliki problem za mnoge vlasnike, naročito za one koji imaju vrt kojim se ponose. Sibirci koji imaju mjesto na kojem mogu kopati su zadovoljniji i manje destruktivni. Taj njihov Instinkt je prastar, iskonski i nemojte misliti da ćete vi biti ta osoba koja će ga iskorijeniti.


3. Sibirac je pas za sve sezone, jer njegovo krzno je dobar izolator protiv hladnoće, ali i protiv visokih temperatura. Održavanje sibirca je veoma jednostavno: čist boks, ograđeno dvorište i pseća kućica. Njegovo gusto krzno koje ga tako efikasno štiti linja se nekoliko puta godišnje, tako da praktično možete puniti jastuke pramenovima i grudama dlake, jer haski je jedina pasmina koja ima ljekovitu dlaku, bez psećeg „mirisa", koja djeluje antialergijski i antireumatski (ja osobno izrađujem jastučiće i koristim ih u svakodnevnom životu). Ako ste alergični na dlaku i smeta vam „dlakavo" dvorište i kuća, izaberite drugog ljubimca.


4.Sibirski haski vrlo rijetko ili gotovo nikako ne laje, više voli cviliti ili zavijati. Kad je pun mjesec, s visoko podignutom glavom on će proizvesti jedan od najljepših zvukova u prirodi-sibirski urlik. I dok taj zvuk može biti glazba za Uši obožavatelja haskija, susjedi mogu misliti drugačije. Kao po pravilu, sibirac neće svom vlasniku najaviti dolazak stranca, pa pošto vlasnik neće biti lajanjem obaviješten svaki put kad neko dođe na njegov posjed, ostaje bez odgovarajuće zaštite. Mnogi vlasnici sibiraca imaju i druge pse čuvare.


5. Sibirac će se bez problema naviknuti na novu sredinu. Nomad u srcu, nema straha od automobila, niti instinkt da se sam vraća kući. Jednom izgubljen, može se lako ozlijediti, razboljeti, postati štetočina loveći male životinje ili kopajući u susjedovom dvorištu.Vlasnici moraju znati, da zbog sigurnosti sibirac mora biti stalno na povodcu. Uvijek trebate imati na umu da će sibirac odlutati. Ne čini on to da bi pobjegao od svog gospodara ili zato što ne voli svog gospodara, to je samo zato što ga privlače novi zvuci, mirisi, prostranstva...


6. Dobivajući potrebnu obuku, sibirac može poštovati jednostavne naredbe i ponašati se odgovorno i poslušno u dosta prilika, no ozbiljniji trening je u suprotnosti sa sibirčevom prirodom. Čak i naučen na poslušnost, sibirac sam donosi odluke da li će i kada poslušati. Nemojte se iznenaditi ako se i ne osvrne na vaš poziv-kad nije zainteresiran za trening, neće to sigurno učiniti da bi zadovoljio vas. Mudar vlasnik mora biti malo kreativniji umjesto da se pridržava samo pravila obuke, mora stalno izmišljati nove igre i vježbe, koje moraju biti interesantne i pune izazova. Sibirac je dovoljno inteligentan da pravi razliku između pojedinih situacija i primjenjivat će različita pravila ponašanja zavisno od situacije; zato je treniranje sibirca za svakog dresera poseban izazov. Oni su inteligentni, energični i tvrdoglavi i uvijek morate biti spremni na razna iznenađenja. Obuka mora početi kad je pas vrlo mlad. Pošto su to psi čopora, veoma je važno da se nametnete kao vođa čopora, kao ALFA, veoma rano. Ako to uspijete postići, obuka će se mnogo lakše odvijati.


7. Druženje je vrlo bitan faktor u sibirčevom životu-potrebno mu je stalno društvo drugih pasa ili ljudi. Ne osjeća se dobro kada je sam i postaje destruktivan. Zato ako ste previše zaposleni, ne uzimajte sibirca.


Vidi mu pogleda, slatko ali i maksuz krvoločno :D

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 28 stu 2011, 07:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58630
Lokacija: DAZP HQ
cucak izgleda ko za Hitler jugend.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Američki Stafordski Terijer(stenci)-sampionska rodovnica
PostPostano: 28 stu 2011, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ja to zovem "tačkasti pogled".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 173 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO