HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: sri pro 11, 2019 3:24 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prednosti posta i autofagija - iskustva
PostPostano: čet ruj 12, 2019 7:41 am 

Ministry of Sound je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
ovo sam tek sad vidjela.

pretpostavljam da misliš na ove spojeve kao suplemente? ja sam protiv bilo kakvih dodataka, osim željeza :D (za sebe)
resveratrola ima u grožđu i vinu, pa hajd, to mi je još i ok. ali ako moraš uzeti tableticu - ja ne bih.
da ponovim, suplementi. ako je netko bolestan pa mora uzimati lijekove, to je druga priča.

Dosta se o tome priča u zadnje vrijeme, možda je najbolje (za laike) objašnjeno ovdje:

https://podcastnotes.org/2019/01/30/sinclair/

ma znam to, nisam htjela nadugačko i naširoko.
problem (kako ga ja vidim) je u tome da ti izvana utječeš na stanične procese. unosiš spojeve koji sudjeluju u više biokemijskih reakcija u nadi da ćeš "popraviti" samo jednu, a vođen si uspjehom terapije na miševima. ljudi nisu miševi.
razina NAD+ se smanjuje s godinama, ali se smanjuju i razine enzima i drugih spojeva u organizmu. ako stanicama ubacuješ prekursore NAD-a, ne znači da ćeš se automatski podmladiti, možda ćeš smrdati sve ostalo. npr. potaknuti rast bolesnih stanica (to se i navodi u jednom od članaka).
drugo, starenje je prirodan proces, ne možeš ga zaustaviti. možeš jesti zdravo, biti fizički aktivan, izbjegavati stres...i opet ne znaš kad će te klepit.
sjeti se Flo Jo i kako je završila. i u kojoj dobi.

גבריאל

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2019 8:58 am 

ZGabriel je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Dosta se o tome priča u zadnje vrijeme, možda je najbolje (za laike) objašnjeno ovdje:

https://podcastnotes.org/2019/01/30/sinclair/

ma znam to, nisam htjela nadugačko i naširoko.
problem (kako ga ja vidim) je u tome da ti izvana utječeš na stanične procese. unosiš spojeve koji sudjeluju u više biokemijskih reakcija u nadi da ćeš "popraviti" samo jednu, a vođen si uspjehom terapije na miševima. ljudi nisu miševi.
razina NAD+ se smanjuje s godinama, ali se smanjuju i razine enzima i drugih spojeva u organizmu. ako stanicama ubacuješ prekursore NAD-a, ne znači da ćeš se automatski podmladiti, možda ćeš smrdati sve ostalo. npr. potaknuti rast bolesnih stanica (to se i navodi u jednom od članaka).
drugo, starenje je prirodan proces, ne možeš ga zaustaviti. možeš jesti zdravo, biti fizički aktivan, izbjegavati stres...i opet ne znaš kad će te klepit.
sjeti se Flo Jo i kako je završila. i u kojoj dobi.

flo jo je bila na više dopa od ronnie colemana, manje više svi elitni sportaši su na raznim PEDs, tako da ne bih rekao da se ikoga od njih može koristit kao primjere zdravog života. ali generalno u pravu si, nema garancija, to govorim i poučen osobnim primjerima, jure živi zdravo i sportski sastavi ga sa 40, mate živi ko gudin, puši, pije, itd. i izgura do 80. život- ruganje. ali mislim da treba zdravo živit prvenstveno zbog kvalitete života, dugovječnost je samo potencijalni bonus. pročitao sam ovaj ministrov link i da skratim, dotični david ne doručkuje i ne ruča (iako jede jogurt i te spojeve za "doručak"-valjda mu je to u 6 popodne), ne jede crveno meso zbog nekog spoja koji navodno izaziva bolesti srca, izbjegava sve UH... uglavnom jogurt + spojevi i blitva + riba uz prethodno gladovanje pola dana to mu je valjda dijeta, tako se hrane japanci poznati po dugovječnosti.

Vrh

PostPostano: čet ruj 12, 2019 9:01 am 

Ja sam sinoć postio s baklavom... :zubati

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.