HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 07:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ] 

Volite li pse?
1. DA 62%  62%  [ 16 ]
2. NE 38%  38%  [ 10 ]
Ukupno glasova : 26
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 6294
Naša Kvačica je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Otkud znate da nije bio ustasa? :D


Ne možeš biti prijatelj sa psom. Pogriješio si jer si se "trudio biti friendly". Shvaćam ja dobar si kao čovjek, mislio si ako sam ja prijatelj njemu, i on će uzvratiti isto prema meni, zvuči pošteno samo kod psa ta logika ne važi.

Psi u čoporu imaju strukturu hijerarhije, zna se tko je vođa. Pas je sretan ako ima povjerenje u vođu čopora, to ga čini sigurnim. Kao u kompaniji, ako se direktor trudi sa svima biti prijatelj i ugoditi, vjerojatno će ga radnici zajebavati.

Ako te pas vidi kao slabog vođu onda on hoće tebi se nametnuti kao gazda što je pretpostavljam taj njemački ovčar i radio. :zubati


Tocno. Svaki pas ce iskoristiti slabost vlasnika i nametnuti se kao vodja cak i najmanji. To se najlakse moze vidjeti kad setaju pse na uzici. Tocno se vidi koji pas je gazda vlasniku jer obicno on vuce njega umjesto da ide s njim

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2427
Lokacija: Negdi na granici svitova
aleksije radicevic je napisao/la:
U Pozarevcu mi je brat imao nemackog ovcara, koji je bez razloga lajao na mene, a ja se bas trudio da budem frendli s njim. Bio je vezan po ceo dan, i kad vidi da neko prema njemu ide sa uzicom za setnju, pocne da skace od srece kao lud. Kad izadje iz dvorista, trci kao lud, brat je jedva drzao uzicu u ruci dok trci za njim.
I buduci da ga je setnja cinila tako srecnim, odlucim da ucinim gest dobre volje, pa da ga ja prosetam. I stric mu stavi uzicu ja je uzmem i on krene da trci, ja za njim. Mislim, nece ovde biti nekih problema, jedva da obraca paznju na mene, trci, njuska okolo, pa pa opet trci. Al' ne lezi vraze. U jednom trenutku okrene se prema meni i pocne da skace po meni, ja ga odgurnem, a on ma ujede za ruku, i to jedva istrgnem ruku. Pocepao sam trenerku. Podviknem malo, misleci da ce da ga smiri autoritativan ton, ali ne. Nasrce na mene, tako da sam jedva dosao do neke ograde da tu vezem uzicu, odvojim se od njega i da odem po strica. U procesu me ugrizao za debelo meso. Otrgnem se, a neka deca se vracala iz skole. Pocnu da mi se smeju, kao vlasnik psa se plasi sopstvenog psa. Mars bre deco, u tri lepe. :kava
I vrate ga kuci, a ja lepo macku u ruke, mazim je pred njim, neka crkne od ljubomore. A on na taj prizor, kad neko mazi macku, dok je on vezan, bas popizdi. Vise mu nisam prilazio. Osim mozda jednom. Bila je neka slava ili rodjendan, ili smo jednostavno pili u kafani. Stric i ja se unistili od piva, brat nas dovezao do njihove kuce, i ja se secam da sam pao nekako u njegov prostor, stric se iskidao od smeha. Nista vise do jutra se ne secam, ali su mi ispricali da sam se ispovracao po njemu - psu.

Elem, iako je vaspitavan da se lepo ponasa, on se ponasao ruzno. Uprkos mojoj dobroj volji, bio je opasan za mene. Nemojte samo da mi govorite da sam morao ovako ili onako da se postavim prema njemu. Jos mi treba u zivotu da proucavam psihologiju dzukeletina. :kava

Dobri moj Aco.
Ćuko nije odgojen čim on tebe vuče, dakle kera treba odgojiti. I taj tvoj fini pristup je kao što sam gore objasnio pogrešan. Ćuki moraš biti autoritet pa i izdegenečit ga ako je potrebno i onda radit sa njim. Zato kažem za više od pola ljudi koji posjeduju psa bi bilo bolje da ga nemaju. A ne more ti ćuko bit normalan ako ti je na lancu stalno.

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Aleksa samo zna da su cuko i on neprijatelji :zubati
Od ostalih informacija ne zna ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2427
Lokacija: Negdi na granici svitova
Pas Acinog strica :zubati


Privitak/ci:
C66BB08D-8C5E-4129-8D87-E1331EC90EDA.jpeg
C66BB08D-8C5E-4129-8D87-E1331EC90EDA.jpeg [ 229.8 KiB | Pogledano 1193 put/a. ]

_________________
Za dom spremni
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 20830
Lokacija: među zvijezdama
Upozorenja: 2
Lol bas je meden!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:14
Postovi: 10777
Kažu da vremenom vlasnici počinju da liče na svoje ljubimce, pa bih zamolila naše forumase da postave svoje i pseće slike radi procjene navedenog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 21 lip 2023, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Od mačaka nema pametnijih životinja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Mystic C je napisao/la:
Od mačaka nema pametnijih životinja.


Tako je. Mačka nikada neće progutati kamen, čarapu ili sunđer kao što to neki psi rade.
Jedna koju znam je već tri puta plaćala operacije (i to masno, privatna vet. klinika je u pitanju) jer joj je pas gutao sve na šta naiđe.
Cane corso je u pitanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 01:09 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Ne samo to nego što se mačke nauče na pijesak u vršenju nužde, a dobar dio i na klasičnu wc šolju. Psi su po tom pitanju higijenska katastrofa i izvor potencijalno raznih zaraza. Pa onda dodaj i opadanje dlaka i svega što to prati, nikada psa ne bih držao u stanu taman da mi plate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Mystic C je napisao/la:
Ne samo to nego što se mačke nauče na pijesak u vršenju nužde, a dobar dio i na klasičnu wc šolju. Psi su po tom pitanju higijenska katastrofa i izvor potencijalno raznih zaraza. Pa onda dodaj i opadanje dlaka i svega što to prati, nikada psa ne bih držao u stanu taman da mi plate.


Nedavno sam se vozila liftom u kome je bio i pas. Komšija i njegov valjda labrador, neko žuto govedo u svakom slučaju.
Kad sam ušla u stan imala sam šta da vidim - moje crne pantalone pune dlaka i to onih oštrih koje se zabodu u tkaninu. Jedva sam iščetkala, horor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1518
Rutinerr je napisao/la:
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Ima masa primjera gdje se mačka zaštitnički ponaša prema djeci. Itekako mačka može biti odana, ali nije tupava kao pas da će biti odana svakoj budali


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Rutinerr je napisao/la:
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Pas je čoporaš i ta tzv odanost je pokoravanje vođi tj vlasniku. Zbog čega ljudi imaju potrebu da humanizuju životinje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Novdan je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Ima masa primjera gdje se mačka zaštitnički ponaša prema djeci. Itekako mačka može biti odana, ali nije tupava kao pas da će biti odana svakoj budali


Pa eto, imaš mit a ja vjerujem da je istina kako je medvjedica našla onog princa trojanskog i othranila ga.
Imaš dječaka kojeg su vukovi othranili, našli su ga.
Tako da i mačka ima sigurno taj osjećaj prema djeci.
Al govorim uopšteno, privrženost i odanost psa i mačke ne mogu u istu rečenicu.
Pa varaš se, mora se i to zaslužiti kod psa.
Neke vrste, kao recimo akita su izuzetno tvrdoglave i praktično te oni biraju da li ćeš im biti gazda ili ne.
Ako si budala, možeš ti njega imati, al nećeš mu biti šef sigurno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Teranova 2 je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Pas je čoporaš i ta tzv odanost je pokoravanje vođi tj vlasniku. Zbog čega ljudi imaju potrebu da humanizuju životinje?


Kakogod, činjenica da je odana životinja.
Nisam siguran da sam prava adresa za to pitanje.
No, tačno da se mnogi prema psu ponašaju kao članu porodice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Čemu služi 'odanost' životinje. Nemaš ženu, decu, prijatelje?
Koji će mi biće koje po cele dane bulji u mene i prati me u stopu. To da poludiš bre, koji pacijent treba da budeš da ti to prija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Pa ok, ti imaš razloge zašto ne bi trebala imati psa.
Nije baš tako, vjeruj. Ne voli ni pas non-stop pažnju.
Treba i on svoj prostor.

Mnoge porodice imaju psa.
Nisam siguran da su pacijenti.

Naravno, nisam kompetentan da objasnim obzirom da sam u statusu single.
I nemam ni psa :zubati

Ono što vidim je da drže psa upravo zbog djece. Djeca vole životinje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Užas
https://youtube.com/shorts/xqKfby1fd_M?feature=share


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:14
Postovi: 10777
Aleksije, pronašla sam psa za tebe. Rotfrajer! Srpska rasa. Školovan i obrazovan. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Novdan je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:
Mačka nikad neće biti odana čovjeku kao pas. Ona gleda samo sebe.
Svaka životinja se linja. Uostalom kao i čovjek.
Psi se nauče da ne vrše nuždu u kući. To je dio dresure. Da, mačke su po tom pitanju pametnije, al opet, ta posuda sa pijeskom je tu i ne može da ne smrdi.


Ima masa primjera gdje se mačka zaštitnički ponaša prema djeci. Itekako mačka može biti odana, ali nije tupava kao pas da će biti odana svakoj budali


Moja mačka se zaletila i otjerala psa koji krenuo da prati i laje na mene i djecu. Imaš hrpu snimaka gdje se mačke potuku sa psima i gdje ovi nakon toga zbrišu glavom bez obzira. Nisu plašljive životinje i zaista vole djecu, ali jasno pokazaju kada im se ne igra i kada im smeta maženje, čupanje i ostalo što djeca praktikuju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
Od mačke nema lepše životinje, ona je vrh animalne evolucije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 12:08 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 21:24
Postovi: 1356
Slatke kad su male, slatke kad porastu.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 09:16
Postovi: 2852
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Jao! Imam genijalno pitanje za sledece forumase: Lapusa, Sarajka, Saksija, Rutiner, Kvaka i narocito Mar-kan! :D

Kad bi kod vas na Balkan bilo kao kod nas civilizovanih - da kad setas dzukelu po gradu, pa dzukela izvrsi nuzdu, a ti moras lepo pokupiti njegov izmet u kesicu, pa u kantu za smece, jer je to zakon - da li biste i dalje bili dzukelovlasnici? :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Volite li pascad?
PostPostano: 22 lip 2023, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:14
Postovi: 10777
Ja sam to već radila u Njemačkoj. Rodezijski gonic ridzbek. Ne kaki obilno. Par kuglica kao koza. Imaš kesicu, sagnes se i pokupis. Ništa strašno, ni gadljivo. *** k'o ***!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO