HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 28 vel 2015, 15:25 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Ministry of Sound je napisao/la:
"Mostarac" Markovina (ako se implicira Hrvat Hercegovac) je Dalmatinac Markovina, babo mu je uvezeni JNA kadar sa strane. Ne kažem da Hrvati nisu u stanju producirati smeće (Kukić, Raguž itd su sjajni primjeri), no Markovina ipak nije autohton (osim možda po majci muslimanki).

Stara mu je srpkinja iz mostara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Citat:
Dr. Boris Havel: Nezavisna Palestina postala bi uporište goleme prijetnje - Islamske države

Zgražanje samo nad Netanyahuovim izjavama zvuči cinično. U kampanji su se čule i arapske uvrede i objede

...

Svi izraelski ustupci uzaludni

Netanyahu se liberalnoj ljevici i u Izraelu i u svijetu zamjerio izjavom da odustaje od projekta uspostave palestinske države. Ta bi država, po njemu, bila golema sigurnosna prijetnja za Izrael. Ona jest izrečena u jeku kampanje, no ja osobno iz nje iščitavam političku odgovornost više nego populizam. Naljutila je i Obamu, koji je otvoreno navijao za pobjedu ljevice te je čak financijski i logistički potpomagao. Slični impulsi agitiranja za stranu koja će Palestincima bezuvjetno dopustiti izgradnju države na židovskoj zemlji stizali su i iz drugih krajeva svijeta, uključujući Europu. Nešto slično smo vidjeli u Hrvatskoj tijekom Domovinskog rata, kad je sva nazovipacifistička ljevica zagovarala pregovaranje s nositeljima velikosrpske ideologije, odnosno hrvatsku kapitulaciju. Kasnije se Sorosevim novcem financiralo protuhrvatske aktivnosti kojekakvih “nevladinih organizacija”, a notorna Documenta i danas optužuje Hrvatsku vojsku za nepostojeće ratne zločine.

...

http://www.vecernji.hr/svijet/nezavisna ... ave-998780

:palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Baš sam nedavno čitao Orwellov osvrt na engleske pacifiste za vrijeme Drugog svjetskog rata, koji su se i tada zgražali samo nad engleskom i američkom upotrebom vojne sile, dok sa nacističkom i komunističkom (stranom) nisu imali problema. On tu tvrdi da je tkz. pacifizam profašistički.

Citat:
The majority of pacifists either belong to obscure religious sects or are simply humanitarians who object to taking life and prefer not to follow their thoughts beyond that point. But there is a minority of intellectual pacifists, whose real though unacknowledged motive appears to be hatred of western democracy and admiration for totalitarianism. Pacifist propaganda usually boils down to saying that one side is as bad as the other, but if one looks closely at the writing of the younger intellectual pacifists, one finds that they do not by any means express impartial disapproval but are directed almost entirely against Britain and the United States. Moreover they do not as a rule condemn violence as such, but only violence used in defence of western countries. The Russians, unlike the British, are not blamed for defending themselves by warlike means, and indeed all pacifist propaganda of this type avoids mention of Russia or China. It is not claimed, again, that the Indians should abjure violence in their struggle against the British. Pacifist literature abounds with equivocal remarks which, if they mean anything, appear to mean that statesmen of the type of Hitler are preferable to those of the type of Churchill, and that violence is perhaps excusable if it is violent enough. After the fall of France, the French pacifists, faced by a real choice which their English colleagues have not had to make, mostly went over to the Nazis, and in England there appears to have been some small overlap of membership between the Peace Pledge Union and the Blackshirts. Pacifist writers have written in praise of Carlyle, one of the intellectual fathers of Fascism. All in all it is difficult not to feel that pacifism, as it appears among a section of the intelligentsia, is secretly inspired by an admiration for power and successful cruelty.


Interesantan osvrt.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Lijepa kolumna, iskrena.
Volio bih vidjeti kako bi izraelska "ljevica" bombardirala Gazu da ima vlast poslije terorističkih napada. I nacisti su sebe zvali "ljevičarima", ali to vrijedi kite.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Pessimus dux je napisao/la:
Citat:
Dr. Boris Havel: Nezavisna Palestina postala bi uporište goleme prijetnje - Islamske države

Zgražanje samo nad Netanyahuovim izjavama zvuči cinično. U kampanji su se čule i arapske uvrede i objede

...

Svi izraelski ustupci uzaludni

Netanyahu se liberalnoj ljevici i u Izraelu i u svijetu zamjerio izjavom da odustaje od projekta uspostave palestinske države. Ta bi država, po njemu, bila golema sigurnosna prijetnja za Izrael. Ona jest izrečena u jeku kampanje, no ja osobno iz nje iščitavam političku odgovornost više nego populizam. Naljutila je i Obamu, koji je otvoreno navijao za pobjedu ljevice te je čak financijski i logistički potpomagao. Slični impulsi agitiranja za stranu koja će Palestincima bezuvjetno dopustiti izgradnju države na židovskoj zemlji stizali su i iz drugih krajeva svijeta, uključujući Europu. Nešto slično smo vidjeli u Hrvatskoj tijekom Domovinskog rata, kad je sva nazovipacifistička ljevica zagovarala pregovaranje s nositeljima velikosrpske ideologije, odnosno hrvatsku kapitulaciju. Kasnije se Sorosevim novcem financiralo protuhrvatske aktivnosti kojekakvih “nevladinih organizacija”, a notorna Documenta i danas optužuje Hrvatsku vojsku za nepostojeće ratne zločine.

...

http://www.vecernji.hr/svijet/nezavisna ... ave-998780

:palacgore2


Vidiš komentara... Zbog komentara čovjek ne može, a da ne dobije dojam da kod Hrvata postoji vrlo raširena pojava antisemitizma, a i gluposti... Jedan mi je zagrebački profesor, studirao u Beogradu i doktorirao, rekao da je otišao iz Beograda jer su tamo ljudi dosta zatucani i glupi, pa je došao u Zagreb. Odgovorio sam mu samo da se dobro zajebao. A on mi veli da je u ono vrijeme, vrijeme SFRJ, bila malo drugačija percepcija za njega, nego danas... e jebi ga.

Zanimljivo kako se kod nas Hrvata (moram pisat nas da mi netko opet ne bi srao da sam Musliman ili Srbin, iako nemam ništa protiv i da jesam) pojavi taj čoporativni obrambeni mehanizam kada se brane ta naša odvratna djela u našoj povijesti, misleć na klanje židova u Endehaziji ili bilo kakvo drugo zlo. Odmah krene - "Židovi su nacisti, Srbeki su glupi... a mi smo najbolji", e pa nije to baš tako.

Inače, Havel je napisao jako dobar članak, za ovakav članak potrebna su neka muda, jer ti ovi dežurni antisemiti pođu srat, postaješ pristaša aparthajda, kolješ palestinski živalj itd. Mi to i ne znamo koliko su nam mentalne štete nanijele ustaše, NDH i Pavelić Ante... nismo ni svjesni.


Privitak/ci:
Untitled.png
Untitled.png [ 90.94 KiB | Pogledano 8358 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto uzimaš screenshot sa stranice koja govori u prilog tvojoj agendi, a ne sa stranice na kojoj su komentari sa više simpatija prema kolumnisti i kolumni.
Ti misliš da je ovdje netko sa tobom čuvao ovce, i možda ih jebavao po brdima kao ti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Zašto uzimaš screenshot sa stranice koja govori u prilog tvojoj agendi, a ne sa stranice na kojoj su komentari sa više simpatija prema kolumnisti i kolumni.
Ti misliš da je ovdje netko sa tobom čuvao ovce, i možda ih jebavao po brdima kao ti.


Hahah, pa problem je što je doslovno svaki komentar takav... imaju dva-tri poštena, priznam, od njih 150. Pogledaj sam. Ovo je slučajno uzet screenshot. ;)

Evo uzeo sam sada komentare s najmanje lajkova... svaki pozitivan komentar o Izraelu ili bar neutralan potone zbog balasta dislajkova...

http://www.vecernji.hr/svijet/nezavisna ... /komentari


Privitak/ci:
Untitled.png
Untitled.png [ 79.17 KiB | Pogledano 8328 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To jednostavno nije istina. Svatko može otići i pogledati.
A i da istinu govoriš ne opravdava tvoj komentar i preseravanje o "klanju Židova" i slično.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
To jednostavno nije istina. Svatko može otići i pogledati.
A i da istinu govoriš ne opravdava tvoj komentar i preseravanje o "klanju Židova" i slično.


http://www.vecernji.hr/svijet/nezavisna ... /komentari

Gospodine BBC, eto vam link iznad, pogledajte... zar vam branim? Zar je vama normalno što je među top komentarima onaj koji veli da Izrael kontrolira ISIL? :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalno da će ljudi pročitati, nisu sa tobom ovce jebavali da ti vjeruju "na riječ".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Normalno da će ljudi pročitati, nisu sa tobom ovce jebavali da ti vjeruju "na riječ".


Pa izvolite ljudi. :) Očekujem povratnu informaciju o dojmovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Tuta je napisao/la:
Mi to i ne znamo koliko su nam mentalne štete nanijele ustaše, NDH i Pavelić Ante... nismo ni svjesni.


45 godina indoktrinacije komunizmom, promašo si prazan gol

drugarska krtika :zubati

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Najispravnije: Totalitarni extremni marginalci koji su zajašili na vlast bez potpore i izbora naroda vladahu od 1941. do 1990. 50 godina.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Amen.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Pessimus dux je napisao/la:
Citat:
Dr. Boris Havel: Nezavisna Palestina postala bi uporište goleme prijetnje - Islamske države

Zgražanje samo nad Netanyahuovim izjavama zvuči cinično. U kampanji su se čule i arapske uvrede i objede

...

Svi izraelski ustupci uzaludni

Netanyahu se liberalnoj ljevici i u Izraelu i u svijetu zamjerio izjavom da odustaje od projekta uspostave palestinske države. Ta bi država, po njemu, bila golema sigurnosna prijetnja za Izrael. Ona jest izrečena u jeku kampanje, no ja osobno iz nje iščitavam političku odgovornost više nego populizam. Naljutila je i Obamu, koji je otvoreno navijao za pobjedu ljevice te je čak financijski i logistički potpomagao. Slični impulsi agitiranja za stranu koja će Palestincima bezuvjetno dopustiti izgradnju države na židovskoj zemlji stizali su i iz drugih krajeva svijeta, uključujući Europu. Nešto slično smo vidjeli u Hrvatskoj tijekom Domovinskog rata, kad je sva nazovipacifistička ljevica zagovarala pregovaranje s nositeljima velikosrpske ideologije, odnosno hrvatsku kapitulaciju. Kasnije se Sorosevim novcem financiralo protuhrvatske aktivnosti kojekakvih “nevladinih organizacija”, a notorna Documenta i danas optužuje Hrvatsku vojsku za nepostojeće ratne zločine.

...

http://www.vecernji.hr/svijet/nezavisna ... ave-998780

:palacgore2


doc je napisao/la:
Citat:
"Dok sam 2002. – 2005. studirao na Hebrejskom sveučilištu u Jeruzalemu, na aspekt srpskog obračunavanja s Hrvatskom na temelju povijesti Drugog svjetskog rata i stradanja hrvatskih Židova u Holokaustu ukazao mi je profesor David Bankier, direktor Međunarodnog instituta za istraživanje Holokausta pri Jad Vašemu. Dr. Bankier mi je na prvom semestru studija predavao historiografiju Holokausta. Skrenuo mi je pozornost na opskurni skup koji su u proljeće 2003. na Jad Vašemu organizirali neki srpski povjesničari, a na koji nije bio pozvan ni on, niti itko od vodećih ljudi memorijalnog muzeja. Na skupu su sudjelovali i neki židovski povjesničari iz Hrvatske za koje su organizatori procijenili – krivo, ispostavit će se – da će podržati njihove teze, te niže rangirani činovnici s Jad Vašema, a skup jedva da je bio objavljen po glasilima. Poslije se ispostavila čemu tajnovitost: svrha skupa bila je da se pri Jad Vašemu prihvati mitski broj od 700 000 ubijenih Srba u Jasenovcu kao povijesna činjenica. Čitava stvar je propala zbog protivljenja hrvatskih židovskih povjesničara, a skup je, kako sam čuo, okončan uz puno neakademske svađe i prepirke.

Problematika srpskog obračunavanja s Hrvatskom preko Židova i Holokausta, profesoru Bankieru nije bila nepoznanica."


http://issuu.com/betisrael/docs/ruah17


doc je napisao/la:
Citat:
Banjalučki kongresi

Prije tri godine u Banja Luci je održan kongres o islamskom terorizmu na koji je kao jedan od govornika pozvan i profesor s Hebrejskog sveučilišta dr. Raphael Israeli. Profesor Israeli je stručnjak za Bliski Istok i Kinu, i jedan od vodećih svjetskih eksperata za islamski radikalizam. O povijesti i prilikama na Balkanu i u Hrvatskoj u to vrijeme nije znao puno. Kako smo dugogodišnji prijatelji, Israeli je nakon kongresa došao k nama u Zagreb. Bio je izvan sebe od nevjerice da su Hrvati, kako su mu domaćini iz Banja Luke objasnili, u Jasenovcu ubili sedamsto tisuća Srba. Kako je tema kongresa bilo Kosovo, BiH i širenje radikalnog islama na Balkanu, ja sam ostao zatečen spoznajom da su domaćini Israeliju više govorili o Jasenovcu nego o Gornjoj Maoči. Pokazao sam mu neke knjige, osobito demografska istraživanja Vladimira Žerjavića, prema kojima je broj deset puta manji od banjalučkog navoda. Bio je to mučan razgovor. Israeli se po povratku u Jeruzalem o svemu raspitao kod profesora Jehude Bauera, jednog od najvećih živućih povjesničara Holokausta. S olakšanjem sam primio vijest da mu je Bauer potvrdio moje, a opovrgnuo banjalučke statistike, te čak predložio da netko u Hrvatskoj znanstveno istraži problematiku današnjeg hrvatsko-srpskog sukobljavanja preko manipuliranjem tim brojkama.


http://issuu.com/betisrael/docs/ruah17

Hrvatski židovski bojovnici na braniku domovine. :zivili


religija/bla-eni-alojzije-stepinac-t12627-100.html

Autor tog članka je Boris Havel.

Inače bio je u nedjelju gost Treće povijesti na HRT 3. Tema Judeja u doba Isusovog rođenja.

Jako dobra emisija. I jako dobar gost. Iznenadio me obziran pristup temi i dobro poznavanje Biblije i Novog zavjeta.

Hrvat 1/1

A čita i ćirilicu. :laugh

https://huji.academia.edu/BorisHavel/CurriculumVitae

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Tko zna možda jednog dana Hrvatska postane normalna država pa nas u Izraelu budu ovakvi predstavljali umjesto raznih gujomira...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
ivica je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Mi to i ne znamo koliko su nam mentalne štete nanijele ustaše, NDH i Pavelić Ante... nismo ni svjesni.


45 godina indoktrinacije komunizmom, promašo si prazan gol

drugarska krtika :zubati




2:20 :yes



slika

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-1412 ... lski-sukob



A još postavlja i ovakve filmiće na svom kanalu. :zubati

I dare say I like him.

:zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
ivica je napisao/la:
Tuta je napisao/la:
Mi to i ne znamo koliko su nam mentalne štete nanijele ustaše, NDH i Pavelić Ante... nismo ni svjesni.


45 godina indoktrinacije komunizmom, promašo si prazan gol

drugarska krtika :zubati


Alal vera, 4 godine fašističkih i 45 komunističkih antisemita. Ne poričem ništa. Samo pitaj te komentatore s Večernjeg šta misle o Drugu Titu, a šta o ustašama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Misliš da bi u bilo kojoj europskoj državi komentari bili drugačiji i da je prosječni Europljanin žestoko protiv politike dvije države? A oni nisu bili žrtve 50-godišnje indoktrinacije totalitarnih režima.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
volvoks je napisao/la:
Misliš da bi u bilo kojoj europskoj državi komentari bili drugačiji i da je prosječni Europljanin žestoko protiv politike dvije države? A oni nisu bili žrtve 50-godišnje indoktrinacije totalitarnih režima.


Ovakve komentare čujem od radikalnih ljevičara po cijeloj EU, ali ne od prosječnog naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 06 tra 2015, 23:33 
Offline

Pridružen/a: 23 stu 2009, 15:30
Postovi: 174
Tuta je napisao/la:
...
Vidiš komentara... Zbog komentara čovjek ne može, a da ne dobije dojam da kod Hrvata postoji vrlo raširena pojava antisemitizma, a i gluposti... Jedan mi je zagrebački profesor, studirao u Beogradu i doktorirao, rekao da je otišao iz Beograda jer su tamo ljudi dosta zatucani i glupi, pa je došao u Zagreb. Odgovorio sam mu samo da se dobro zajebao. A on mi veli da je u ono vrijeme, vrijeme SFRJ, bila malo drugačija percepcija za njega, nego danas... e jebi ga.

Zanimljivo kako se kod nas Hrvata (moram pisat nas da mi netko opet ne bi srao da sam Musliman ili Srbin, iako nemam ništa protiv i da jesam) pojavi taj čoporativni obrambeni mehanizam kada se brane ta naša odvratna djela u našoj povijesti, misleć na klanje židova u Endehaziji ili bilo kakvo drugo zlo. Odmah krene - "Židovi su nacisti, Srbeki su glupi... a mi smo najbolji", e pa nije to baš tako.

Inače, Havel je napisao jako dobar članak, za ovakav članak potrebna su neka muda, jer ti ovi dežurni antisemiti pođu srat, postaješ pristaša aparthajda, kolješ palestinski živalj itd. Mi to i ne znamo koliko su nam mentalne štete nanijele ustaše, NDH i Pavelić Ante... nismo ni svjesni.


Komentare na VL ostavlja uvijek ista populacija koja je stalno prisutna tamo, vjerojatno ih ima po zadatku iz raznih udruga, stranaka itd. koje se žele probiti u medije, pa im je prisutnost u komentarima jedini način da dospiju u mainstream (primijetih mnogo ekavice, bosanskih izraza u komentarima gdje prevladava govor mržnje, općenito dosta nizak profil komunikacije). Mislim da je veći problem u tome što administracija dopušta takve komentare na svoj portal, kao i odsutnost korekcije od strane službi za nadzor el medija. U pravilu je broj pregleda komentara znatno niži od broja čitanja članka, ono što povećava broj otvaranja su sami komentatori tj. aktivnosti na forumu, tako da to malo tko čita osim zainteresiranih pojedinaca. Isti profil ljudi se pojavljuje i na komentarima kod stranih portala, na YT su još gori od ovog. Koliko sam uspio vidjeti najviše je islamističkih simpatizera. Mislim da je velik dio komentara rezultat naručenog aktivizma kojem je cilj upravo stvaranje antisemitskih i antizapadnih dojmova kod onih koji to pregledaju ("electronic jihad" kako to naziva jedan od čelnika MB-a, od 4:00 na videu).

https://www.youtube.com/watch?v=zbCMZv-fHSQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 09 tra 2015, 05:42 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
http://www.vecernji.hr/hrvatska/srbi-se ... /komentari



++++++++
Šta reći...žalosni ljudi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 13 svi 2015, 08:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Eh što volim kad Bošnje blokiraju pristup našim političkim i vjerskim vođama financijskim resursima. Trenutno im ne daju pristup javnim poduzećima. Konačno se ohrabre zinut koju. Doduše, ušute se kad dobiju što žele. Možda ih zato i zaj. s pristupom resursima pa im onda daju ono na što ionako imamo pravo, a zauzvrat se ušute. Evo jedan od takvih tekstova:

Citat:
'Mali bh. Hrvati' smetnja 
velikoj Bosni. Izbacuje ih se iz vlasti kako bi se iselili


http://www.vecernji.hr/svijet/mali-bh-h ... li-1005008

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 13 svi 2015, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Citat:
Srbi su svoje "probleme" s Hrvatima riješili etničkim čišćenjem, nakon Hrvata iz Posavine sad su na udaru i Hrvati u Hercegovini, jedini autohtoni stanovnici u BiH dok i njih ne očiste. Treba konačno podići glas protiv toga i raskrinkati bošnjački nacionalizam koji prema Hrvatima primjenjuje hegemoniju! Umjesto toga oni okreću pilu naopako pa na kraju ispada da je hrvatska uloga u BiH ista kao i srpska!


Prvi komentar.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Večernji list
PostPostano: 13 svi 2015, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
doc je napisao/la:
Citat:
Srbi su svoje "probleme" s Hrvatima riješili etničkim čišćenjem, nakon Hrvata iz Posavine sad su na udaru i Hrvati u Hercegovini, jedini autohtoni stanovnici u BiH dok i njih ne očiste. Treba konačno podići glas protiv toga i raskrinkati bošnjački nacionalizam koji prema Hrvatima primjenjuje hegemoniju! Umjesto toga oni okreću pilu naopako pa na kraju ispada da je hrvatska uloga u BiH ista kao i srpska!


Prvi komentar.


Zar ti se ne čini nezgodna pozicija tumačiti različitost statusa HR HB i RS? Obje su u jednakom obujmu podržavane od matičnih država. Eventualno bi mogao uložiti prigovor da je RS tražila secesiju, a HB nije, mada je to za Bošnjake gotova stvar, za njih su oboje separatisti. Dakle, samim tim što su podržavani od stranih država, bez obzira na konačan cilj, oni su agresori.

Kao da je srpska uloga u ratu u BiH bila loša, pa se ne bi trebale izjednačavati hrvatska i srpska. Kamo sreće da su po posljedicama bile jednake srpskoj, imali bi entitet. S tim da, Srbi kao secesionisti imaju entitet, za razliku od Hrvata koji su branili 100% Bosnu.

Pičkast prvi komentar, konjušarski.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 140 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO