HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 12:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Takva nan sudbina, teska i surova, nije nan sudjeno da budemo bratstveni i jedinstveni, ae steta steta...bas mi za nekako... :zubati
Nego, imas ti nesto o Slaviji, ubaci neki klipic ili fotku.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
puntar2.0 je napisao/la:
Takva nan sudbina, teska i surova, nije nan sudjeno da budemo bratstveni i jedinstveni, ae steta steta...bas mi za nekako... :zubati
Nego, imas ti nesto o Slaviji, ubaci neki klipic ili fotku.


Izdao si svoje ORJUNAške pretke :D

slika

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13032
Lokacija: Zagreb
Za Dinamo su uvijek navijali samo Hrvati, a za Hajduk... pa i sami vidite :sega

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nešto neće ona slika gore...

slika

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Zvornički Vukovi su u neprijateljstvu sa Sokolovima godinama.
Što se ostalih scena tiče,rekao bih da se srpska ( u Srbiji) scena budi. Ostale manje pratim. Što se Željezničara tiče, dosta Srba je navijalo za Želju nekada,kao i za Velež,danas svi znamo šta je i kako je...


a evo nešto mimo teme, a vrijedi pogledati


_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 svi 2013, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
volvoks je napisao/la:
Za Dinamo su uvijek navijali samo Hrvati, a za Hajduk... pa i sami vidite :sega

Da, da svakakvih nas ima....
slika

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 13 svi 2013, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zmajček je napisao/la:
Ovo se ne zaboravlja nikad,unatoč rezultatu.
Ja kao klinjo,večer prije nisam mogao spavati,40.000 ljudi na stadionu,10.000 iz Mostara.

Vokri :evotigana



Uf, što me uhvati nostalgija, razdobolje 1986-1991, nogomet nedjeljom poslijepodne, ili na Grbavici ili uz radio, (a kasnije navečer uz pregled na TV). Poseban osjećaj, ove mlađe generacije su ostale pomalo zakinute.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 lip 2014, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2014, 15:50
Postovi: 3
[/quote]
Real gone je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Tornado su iskljucivo kosarkaski navijaci koji ponekad posjecuju nogomet..
Da Partizan oslabi u kosarci ne bi bilo ni 10% sadasnjih navijaca u sali. Inace u ex YU na kosarku prelaze oni navijaci koji oslabe u nogometu. Kod Grka to nije slucaj.. Realka, nemoj o navijanju, molim te.. Idi pricaj o depiliranju, heklanju, tracaj , ganjaj modne trendove a ne ovuda pricat o navijanju ljudima koji vise od 20 godina hodaju po stadionima


Sorry, ali ne uklapam se u vaše (bosansko-hercegovačke?) tipizirane stavove o ženskom polu..pa me nabrojano ne zanima previše..

I baš ću da vas živciram i dalje pričama o "isključivo muškim temama"...! :pepam

Dakle, zaključili smo da ste uglavnom smešni u košarci kako na reprezentativnom tako i (pretežno) na klupskom nivou, pa je logično da nemate ni navijače koji tu nešto vrede.. :zubati




retrospektiva sa nekih utakmica hr.lige u razdoblju od 98' -05

naglasak na utakmicu play offa zadar-cibona 98'
,kad je zadar kaznjen igranjem pred praznim tribinama zbog nereda svojih navijaca .

Ispred dvorane Jazine okupilo se cca 35 000 -40 000 navijaca,koji su bili na staroj atletskoj stazi ispred jazina u parku i na bedemimam iznad jazina , sporednim igralistima itd. Tesko je sve bilo uhvatiti u jedan kadar ali dobar dio je vidljiv.
Kadrovi s te utakmice su vidljivi u ovom videu .Ima i posebni snimci tog dogadjaja samo traju 30-40 min u 3-4 dijela ( Ko ima volje tipkajte Zadar Open 1 dio ,pa dalje 2.dio,3 dio ...) .
Pred sezonu 99/00 na predstavljanju igraca za sezonu kad aj Zadar pojacan Dinom Radjom i povratnikom Arijanom Komazecom na istom mjestu se okupilo 20 000 ljudi ti priredilo ogromnu bakljadu. Mislim da su to poprilicne brojke za grad koji je tada brojio 75 000 ljudi i koji nema previse aktivnih navijaca iz drugih gradova ,za razliku od Bg-a i ostatka srbije koji navijaju za Partizan a ostali vise manje za CZ,pa zajedno nebi mogli skupiti 40 000 ljudi na jednoj kosarkaskoj utakmici .

Zato dragi susjedi bacite oko na ovaj klip pa i dalje tvrdite da hrvati nemaju kosarkaske navijace ,bar na klupskom nivou ,iako sam i sam bio prisutan na nekim reprezentativnim akcijama ,neda mi se traziti snimke i slike a i pitanje jel postoji ista osim mozda onih sa prijenosa utakmice i pokoja iz novina , zato sto nas nikad nije bilo briga za snimanje slikanje ,a kompjuter neznam, jel iko ima tada od navijaca ,mozda tek pocetkom tj. vise sredinom 2000-ih bice 2-3 maloljetna momka koji su tada pocinjali ici na utakmice , tako da je snimaka i slika jaako malo u odnosu na danasnje vrime kada se svaka glupost snima ,tada na neka gostovanja od 2000 ljudi na kosarci nisi ima nijednu sliku ,sad kad vidim kako svi prave junacke price od nekih slika , malo mi je i za ali samo zbog nasih maldjih sto ni oni neznaju kakva su to vrimena bila ,jel ovaj internet ispire mozak danasnjim generacijama sa ovako nekim redikulima koji nisu vidili dvoranu ni stadion a pricaju lovacke price kao da su prosli sito i reseto .

Pozdrav svim Old School generacijama od jednog starog navijaca koji je provea 17-18 g na tribini u komadu

Uzivajte u kratkom ali dobrom video uradku
:zadar1:
http://youtu.be/A15EfelceLY


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 27 lip 2014, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Uh sićam se ovog okupljanja isprid Jazina, bio sam tamo mada se ne sićam di (mislim negdi po sredini parkirališta) hebote koje uspomene iz Jazina, mada moram reći da mi nisu mrske ni uspomene sa Višnjika, dapače :D . Jedino što nam klub više ne igra na onoj razini kao prije no nadajmo se da će se to vratiti na one stare razine u narednom periodu .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 lip 2014, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2014, 15:50
Postovi: 3
malo je reci lipo :zivili
ima i s visnjika pogotovo prvu sez. odlicna izdanja,velika brojnost svaku utakmicu ,cak i protiv malih klubova poput heliosa po 4500 ,a Tornada puna ona 3 odjeljka ,a i kasnije ne tako lose samo se brojka smanjila drasticno zbog svih malverzacija i dogadjanja u klubu i oko njega tako da mislim da ni puno vece skupine u takvoj situaciji nebi imale neku brojnost s obzirom na promjenu dvorane di ipak nije ka u jazinama da znas tocno di je ko na kom mistu pa nekad i spontano se dosta ljudi prikljuci .I totalno krivo misto na tribini .Al bit ce to sve opet dobro samo nek se stanje u klubu popravi pa da se privuce vise mladih navijaca i vrate oni neki stari koji su se posli 20 g. stufali i pobjeda a kamoli da gledaju da Zadar jedva ikog moze doma dobiti.

Nego nije ovo teme malo san skrenija ,ispricavan se ako san jos vise poremetija situaciju ,nije mi bila namjera ka onima sto su unistili lipe stare price sto su neki pisali ode sa svojim vridanjem , samo san cita ovaj forum,nisan bija ulogiran
,pa sam vidija da neki grobari tu prozivaju Tornado tj hrv navijace u kosarci pa san se ulogira da stavin bar neki video ili sliku cisto da vide da nije bas tako .
Mora bi pronaci sliku mislim da je 86 g. radi se o tome ako neko nije zna prva baklja u svim dvoranam na svitu zapaljena di naravno nego u jazinama ,iman sliku nego mi se neda sad kopati ,drugi put. Iman i s nog, slike jel san vidija da neki govore kako smo na nogomet samo svracali povremeno sto i nije bas tako ,imali smo pauze ,ali to je radi bojkota i svadja s upravom sto je i trenutna situacija .Iako istina kosarka nan je prvi sport i uvik smo imali vecu brojnost ali 90 ih je na jugu staova je cesto bija pun jug ili bar na pola ,a kazu da je taj stari jug bez stolica i onog dijela za novinare prima 1000 i vise ljudi ,ali tesko je i ispratiti sve redovno u oba sporta ,to ni puno puno vece grupe nemogu tako da nevirujen da nan ko ima sto zamjeriti na tu temu , ali i to je van teme foruma jel su slike iz 90 ih i pocetka 2000,a tema je ex yu.

Iako ima i tu nesto upravo se sjetih , snimka krcatih stanova i uletanja u teren i proslave ulaska u drugu ligu 86' g. ,znaci nesto od navijanja i iz 3 yu lige .vide se zastave i navijaci ,doduse snimak je katastrofa al ....

Sve u svemu dobar je ovo forum tj tema , gust mi je bilo citati onog grobara i boysa i onda poceli uletati neki sa svadjanjem i repliciranjem na shemu moj tata je jaci od tvog tate i ode sve u kvragu .Bas steta !! :zadar1: :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 lip 2014, 09:06 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2014, 15:50
Postovi: 3
Evo ga snimak ,ipak je bila 1985 , znan da je 86' Zadar igra u 2. ligi pa san se malo preracuna ,nisan od onih koji guglaju pa pisu ,a nije ni da san toliko mlad pa da se nepotkrade godina .

Ulzak Zadra u 2.Ligu Zapad 1985g. ,kraj utakmice i uletavanje Tornada u teren.
Inace ode san bija jos dite,al kazu mi neki stariji da je tada ludnica u gradu bila veca nego za najvecih kosarkaskih derbija u to vrime,sto iskreno i mene cudi .
Svejedno vridi pogledati do kraja bez obzira na kvalitet snimke ,jel ovo pokazuje da je bilo nesto od scene i u 2 i 3 ligi ,vjerojatno ne svaku utakmicu al ovo sigurno nije jedina to znam .

:zivili


http://youtu.be/pTrpsYnKNTAzak




:zadar1:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 lip 2014, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Checazzo je napisao/la:
Evo ga snimak ,ipak je bila 1985 , znan da je 86' Zadar igra u 2. ligi pa san se malo preracuna ,nisan od onih koji guglaju pa pisu ,a nije ni da san toliko mlad pa da se nepotkrade godina .

Ulzak Zadra u 2.Ligu Zapad 1985g. ,kraj utakmice i uletavanje Tornada u teren.
Inace ode san bija jos dite,al kazu mi neki stariji da je tada ludnica u gradu bila veca nego za najvecih kosarkaskih derbija u to vrime,sto iskreno i mene cudi .
Svejedno vridi pogledati do kraja bez obzira na kvalitet snimke ,jel ovo pokazuje da je bilo nesto od scene i u 2 i 3 ligi ,vjerojatno ne svaku utakmicu al ovo sigurno nije jedina to znam .

:zivili


http://youtu.be/pTrpsYnKNTAzak




:zadar1:


Nisi skrenija sa teme, triba nas još Zadrana na forumu :D

Ja zadarski nogomet ne pratim uopće, bar ne dok je vakva situacija u klubu :neznam
Košarku i kad dobivamo i kad gubimo, makar trenutno djelujem u Zagrebu - uvik pratim kad god imam neki prijenos ili snimku :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 pro 2014, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
exiTh je napisao/la:
Samo sto nisam nikad shvatio sto je u to vrijeme bilo in nositi one naranđžaste, ili koje već boje, majice jakne...? Valjda mi neko moze odgovoriti od iskusnijih?


Alpha Industries (MA-1) pilotske jakne, kod nas ih krstili spitfajerkama. Bilo ih je teško nabaviti, a danas ih imaš uzeti u Zegeju:

http://alphaarmyshop.hr/

slika

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 pro 2014, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8149
Lokacija: Republic of Srpska
Ove jakne možeš i dan danas vidjeti kod navijačkih grupa i to onih radikalnijih u Srbiji, jednostavno one u navijačkom svijetu imaju svoje mjesto u čitavoj Evropi.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 pro 2014, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ja jos posjedujem zelenu..
ovdje u NL nose ih uglavnom desno radikalne navijacke podgrupe i to uglavnom
Feyenoorda Utrechta i ADO Den Haaga...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 pro 2014, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2014, 19:47
Postovi: 1
Evo jedna od smjesnijih scena sa tekmi Dinamo Crvena Zvezda ww.vecernji.hr/nogomet/tajne-135-arkan-je-tada-na-zvezdinoj-klupi-sjedio-naoruzan-938464/multimedia/p3


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO