HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 06:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2278 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 92  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3940
Brane je napisao/la:
Dinamo mislim ima oko 10-ak milja (kuna) od sponzora, znači svih ne jednog. Tako ako zbrojiš Tommy i SS znači 7-8milja + ovi sitni, tu su negdje...

SRAMOTA!
U svakom slučaju, evo navest ću par firmi i prosječni profita zadnji 5 godina (ako neko ne zna: prihod - svi troškovi = profit)
HEP oko 3 milijarde (u okolici Splita ima 4 HE na Cetini, oko 1 milijardu poticaja daje vlasnicima solarni i vjetroelektrana)
INA oko 2,8 milijardi (sad ulažu u obnovu RAF Rijeka pa im je pao na "samo" 600 milijuna)
ZABA oko 2 milijarde (vlasnik Unicredit po EU financira ne samo sport, nego sve živo od kulture, umjetnosti, glazbe itd.)
PBZ oko 1,7 milijardi (Intesa SanPaolo ista stvar)
T-COM oko 1,9 milijardi (sad ulažu nešto u 5G)
ERSTE oko 1 milijardu (isto ko i gore navedene banke, po Austriji sve financiraju)

Sve ispod 50 milijuna kuna (minimalno 2 sezone ugovor) po sezoni + bonusi 5 milja za prvenstvo i 5 milja za kup, po meni je nedopustivo što se tiče Dinama i Hajduka. To su isključivo krive Uprave, oni su ti što ministar kaže koje trebaš agresivnim marketingom prisilit da ti budu sponzori. Iz jednostavnog razloga što im negativan trend radi veću štetu od tih 50 milijuna.
Nisu sponzori bedasti, svako povezivanje s braćom Mamić ili udrugom "Naš Hajduk" im može donijeti puno više negativnog nego pozitivnog publiciteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Ma i prije toga je bilo siromašno.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Brane je napisao/la:
Dinamo mislim ima oko 10-ak milja (kuna) od sponzora, znači svih ne jednog. Tako ako zbrojiš Tommy i SS znači 7-8milja + ovi sitni, tu su negdje...

SRAMOTA!
U svakom slučaju, evo navest ću par firmi i prosječni profita zadnji 5 godina (ako neko ne zna: prihod - svi troškovi = profit)
HEP oko 3 milijarde (u okolici Splita ima 4 HE na Cetini, oko 1 milijardu poticaja daje vlasnicima solarni i vjetroelektrana)
INA oko 2,8 milijardi (sad ulažu u obnovu RAF Rijeka pa im je pao na "samo" 600 milijuna)
ZABA oko 2 milijarde (vlasnik Unicredit po EU financira ne samo sport, nego sve živo od kulture, umjetnosti, glazbe itd.)
PBZ oko 1,7 milijardi (Intesa SanPaolo ista stvar)
T-COM oko 1,9 milijardi (sad ulažu nešto u 5G)
ERSTE oko 1 milijardu (isto ko i gore navedene banke, po Austriji sve financiraju)

Sve ispod 50 milijuna kuna (minimalno 2 sezone ugovor) po sezoni + bonusi 5 milja za prvenstvo i 5 milja za kup, po meni je nedopustivo što se tiče Dinama i Hajduka. To su isključivo krive Uprave, oni su ti što ministar kaže koje trebaš agresivnim marketingom prisilit da ti budu sponzori. Iz jednostavnog razloga što im negativan trend radi veću štetu od tih 50 milijuna.
Nisu sponzori bedasti, svako povezivanje s braćom Mamić ili udrugom "Naš Hajduk" im može donijeti puno više negativnog nego pozitivnog publiciteta.

Zašto im onda išta plaćaju, genijalac?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 12:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..svi sponzori traže obostrani interes..jebiga ja da nema Hajduka na maxu bi ga odavno isključio i takvi je hrpa mislim bas hajdukovci donose promet bez obzira na rezultat..menadžment je tu zakaza a inoroblem sto HNS ugovara prava od prenosa a ne klubovi..koliko kafića u Splitu koji su puninkad igra hajduk da svaki sponzorira deset tisuća kuna skupilo bi se...eto navela sam ta dva primjera a ima ih jos


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
EVO ŠTO ČEKA HRVATE U LIGI PRVAKA! OSIM HNL PRVAKA, SVI KREĆU U 2. KOLU KVALIFIKACIJA KONFERENCIJSKE LIGE

Hrvatska će u europskoj sezoni 2021./22. ponovno imati četiri predstavnika. Prvak ide u 1. kvalifikacijsko kolo Lige prvaka u kojem su zasad svoje mjesto potvrdili Olympiacos, Malmö, Bodo Glimt, Kairat, Šahtjor Soligorsk, Ferencvaros, Žalgiris, Riga, Shkendija, Shamrock Rovers, HJK Helsinki, Dinamo Tbilisi, Hamrun Spartans, Valur, Budućnost i Flora.

Ždrijeb 1. kvalifikacijskog kola LP bit će održan 15. lipnja, a utakmice se igraju 6./7. te 13./14. srpnja.

Za ulazak u skupine Lige prvaka hrvatski prvak trebat će izbaciti četiri suparnika, ispadanje u 1. kvalifikacijskom kolu donosi plasman u 2. kvalifikacijsko kolo Europske konferencijske lige, ispadanje u 2. nudi seljenje u kvalifikacijsko kolo Europske lige, ispadanje u 3. kolu kvalifikacija za LP u play-off rundu EL, a oni klubovi koji ispadnu u play-offu LP, idu direktno u skupinu Eurolige.

Preostala tri hrvatska kluba s europskom vizom, drugi i treći iz prvenstva, pobjednik Kupa ili četvrtoplasirana momčad prvenstva, bit će sudionici nove Europske konferencijske lige. Svi startaju u 2. kvalifikacijskom kolu za koji će ždrijeb biti 16. lipnja, a utakmice se igraju 22. i 29. srpnja.

Dinamov europski koeficijent je 44.500, Rijekin 13.500, Hajdukov 8.000, a Osijekov 6.000, dok Gorica i Istra 1961 imaju koeficijent Hrvatske koji je nakon ove sezone skromnih 5.255.


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... e-15069103

Citat:
Europski koeficijent:

Dinamo 44.500

Rijeka 13.500

Hajduk 8.000

Osijek 6.000

Gorica 5.255

Istra 1961 5.255


Očekujem od Osijeka i druga dva hrvatska kluba puno u Konferencijskoj ligi da nam napucaju koeficijent.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
Procurio video ispada Nenada Bjelice: 'Pi*** vam strinina, bit ćete gladni kruha!'

Trener Osijeka Nenad Bjelica izgubio je živce nakon utakmice s Rijekom


https://www.vecernji.hr/sport/procurio- ... ha-1488420

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 29 tra 2021, 19:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..koji *** oce nije mu smetalo dok je bio u dinamiji dok su svi vjetrovi tili u Dinamova jedra..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 01 svi 2021, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
Odličan Jadranski derbi.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 01 svi 2021, 21:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..pedeset minuta odličnog ajduka..mozda najboljeg ove sezone..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 02 svi 2021, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278


Biuk, Ljubičić, Jurić najbolji kod Hajduka. Uz Kačaniklića.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 02 svi 2021, 16:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..cudo je koliko se podcjenjuje juric..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 svi 2021, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
1:1
Hajduk - Dinamo
https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... u-15070792


Privitak/ci:
Screenshot_2021-05-05 HNK Hajduk Split GNK Dinamo Zagreb live score, video stream and H2H results - SofaScore.png
Screenshot_2021-05-05 HNK Hajduk Split GNK Dinamo Zagreb live score, video stream and H2H results - SofaScore.png [ 19.22 KiB | Pogledano 2961 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 svi 2021, 19:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..jedan od bolji derbija u kojoj hajduk nije bio u sporednoj ulozi..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 svi 2021, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Hajduk je trebao pobjedit danas. Šteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 05 svi 2021, 20:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
laganini je napisao/la:
..cudo je koliko se podcjenjuje juric..

..ovo od neki dan juric danas vrhunska partija..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 06 svi 2021, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Vidi se da je Dinamo langsam, al ova 2 juniora Ljubičić i Biuk veliki talenti. O Livaji smo već sve rekli i prije nego je došo/vratio.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 06 svi 2021, 14:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..ne triba zaboravit colinu koji je po meni prvi pick za repku bolji je igrac od barisica..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 06 svi 2021, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
Kaftanzoglio je napisao/la:
Nije 1. HNL , nego 2. HNL ali trenutno je prvi BSK iz Bijelog Brda. Za njih sam prvi put čuo kad su pobijedili Orijent prošle godine. Moglo se desiti da imamo prvi put u 1. ligi klub iz mjesta većinski naseljenog Srbima, ali su unaprijed odustali, navodno zbog financija.

To je ono što me odbija od HNL-a da su sportski rezultati manje važni od novaca i toga kakav netko ima stadion. Ne znam da li postoji ijedna liga u EU gdje se izbori prvu ligu na terenu i onda odustane.

Da gazda kluba je jedan bivši zastupnik SDSS-a i čija se firma obogatila na obnovi Hrvatske nakon rata. Koliko sam čitao misle jednog dana u prvi ligu zaigrati kada financijski budu stabilni.

Prošle godine je bila ista situacija sa Croatia Zmijavcima, nije bilo kmečanja jer očito Zmijavci nemaju većinski srpsko stanovništvo.

Da, to je zato je manjim ligama uefa uvela zapadnjačke kriterije. Idu od pretpostavke ako Englezi mogu kriterije podnijeti da mora nužno 1. HNL.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 06 svi 2021, 15:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..ma niko nije kmečao neko ko ne zna da triba uvjete za prvu mislio da neko kajla manjim klubovima..vise je uvjeta od infrastrukture do zastupljenosti svi selekcija..iako ima i tu preseravanja ko sto lokosi mogu igrat na Maximira a Dugopolje jedne godine nije moglo u Splitu..al dobrobit je HNS..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 06 svi 2021, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
KULTNI HRVATSKI KLUB IMAO JE VELIKI PLAN: ‘MAN CITY I JUVENTUS BILI SU SPREMNI UĆI U CIJELU PRIČU...‘

Rijeka, Osijek, Istra 1961, Šibenik... Popis hrvatskih nogometnih prvoligaša koji na svojim čelnim upravljačkim pozicijama imaju privatne vlasnike trebao je prije nepune dvije godine postati brojniji za još jednog člana. Tada je naime, u projektu preuzimanja kontrole nad vinkovačkom Cibalijom bila jedna strana tvrtka koja je za operativca u Hrvatskoj imala Miroslava Bičanića. Taj nekadašnji hrvatski reprezentativac, danas nogometni menadžer bio je vrlo blizu ostvarenja cilja. Ali onda je, kako nam je rekao gostujući u SuperSportske Podcastu, sve odjednom zarmlo...

O čemu se točno radilo?

- Predstavljao sam dakle, jedan investicijski fond iz Švicarske koji mi je dao odriješene ruke za taj projekt. Odabrana je Cibalia jer se nalazi u Slavoniji za koju su mnogi dionici tog posla vezani. Mislim da je to klub koji ima jako veliki potencijal. Grad je stao iza projekta, ujedinili smo vlast i oporbu Grada, imali smo podršku gradonačelnika Bosančića, energiju i sistem, praktički crveni tepih pod nama... - priča nam Bičanić.

Je li već onda uslijedila klasična hrvatska priča?

- Nismo mogli nakon gotovog projekta i revizije dugovanja, otkupiti zemljište na kojem je stadion Cibalije. Time smo otvorili svu ostalu problematiku i ostalih klubova. Zašto Pampas može, a Gradski vrt ne u slučaju Osijeka ili zašto Kantrida zjapi prazna, a ide se na Rujevicu i tako dalje.. Mi smo htjeli otkupiti zemljište da bi mogli napraviti već gotov arhitektonski projekt sa shopping-centrom, kinom... Ali, stari zakoni su ostali na snazi, nije ih se promijenilo, nije se moglo upisati za vlasnika otkupljenog zemljišta, nije se moglo onda ni ući u bolje financijske aranžmane s ulagačima. Koncesija na 99 godina Švicarce nije zanimala i morali smo odustati.

Kakva je bila vizija, kako su Švicarci trebali zarađivati na - Cibaliji?

- Bio je koncipiran stadion za 12.500 gledatelja. Sadržavao je poslovni kompleks i kamp sa sedam terena za 200-tinjak djece. Shopping-centar, kino, autobusni terminal... Sportski, Vinkovci su unikatni u Europi, dobili smo na osnovu nje i potpuno partnerstvo s Juventusom koji je vidio priliku da kroz Cibaliju dođe u bazen u kojem su osim Hrvatske blizu i Srbija i BiH. Tu su Švicarci vidjeli i sportski motiv, trebala je Cibalia biti nova snaga na nogometnoj karti Hrvatske. Naši ciljevi bili su da budemo drugi, treći, četvrti u HNL-u i da se borimo za Europu - jasan je bio Bičanić.

Sve bi se zasnivalo ipak, na razvoju mladih igrača. Rezultat, ako bi se dogodio - dobro bi došao.

- HNL bi trebao biti razvojna liga. Mi nismo toliko jaki ni bogati da bismo imali samo jedan veliki klub. Kod nas još uvijek postoje politički utjecaji po klubovima, ali možemo se odrediti na način da bi se privukli investitori u naš nogomet ili sport općenito. Košarka, rukomet, vaterpolo, nekada je sve to bilo profesionalno. Nogomet preživljava danas u Hrvatskoj, a ostali sportovi se gase. Vlada bi mogla povesti računa o poreznim olakšicama za domaće ili strane investitore u hrvatski sport, a mi sad imamo brane i prepreke kojima im ne olakšavamo - kaže Bičanić pa dodaje:

- Švicarskim investitorima kada su dolazili u Cibaliju, na ustima su bila samo dva pitanja. Rekli su, doći ćemo ako nam država da porezne benefite na državnoj ili lokalnoj razini. Ako ne, rekli su da će kupiti klub u drugoj zemlji, a na kraju su i kupili klub u Austriji. Jedan od suinvestitora trebao nam je biti i Manchester City koji je na kraju kupio Lommel u Belgiji. Dakle, mi našim bogatim ljudima koji bi investirali ne dajemo porezne olakšice, ne dajemo to ni strancima. Zatvoreni smo, vrtimo se u istom kolu i to stalno radimo - priča Bičanić.


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... u-15070733

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 07 svi 2021, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
VIDEO: TOPLAKOVA VOJSKA SRUŠILA SLAVEN, IZDRŽALA S DESETORICOM I POBJEGLA SA ZAČELJA! POGLEDAJTE GOLOVE


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... e-15071342

Sin Darija Šimića, Roko zabio lijep gol za Lokomotivu.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 07 svi 2021, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Rudeš vodeći u drugoj, derbi s Dragovoljcem će odlučit ko će u HNL

Osijek gubi od Gorice 1:0 za sada...


Privitak/ci:
Screenshot_2021-05-07 1 HNL live score, fixtures and results - SofaScore.png
Screenshot_2021-05-07 1 HNL live score, fixtures and results - SofaScore.png [ 25.23 KiB | Pogledano 2811 put/a. ]
Screenshot_2021-05-07 2 HNL live score, fixtures and results - SofaScore.png
Screenshot_2021-05-07 2 HNL live score, fixtures and results - SofaScore.png [ 56.43 KiB | Pogledano 2811 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 07 svi 2021, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5115
Reconquista je napisao/la:
Citat:
VIDEO: TOPLAKOVA VOJSKA SRUŠILA SLAVEN, IZDRŽALA S DESETORICOM I POBJEGLA SA ZAČELJA! POGLEDAJTE GOLOVE


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... e-15071342

Sin Darija Šimića, Roko zabio lijep gol za Lokomotivu.

Ovo je čisti prekršaj kod drugog gola Lokosa :neznam

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 09 svi 2021, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
slika

DINAMO FURIOZNO DO NASLOVA, RIJEKA ZABILA ČAK TRI AUTOGOLA! POGLEDAJTE SVE GOLOVE U SLAVLJU MODRIH


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... h-15071781

=))

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1. HNL
PostPostano: 12 svi 2021, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..tri kola prije kraja hr dragovoljac na pragu prve lige..Spajić se smije gore negdi..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2278 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 92  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO