HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 16:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 21 srp 2011, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Nermin Haskic,strijelac dva pogotka protiv Orrebra,inace Banovicanin,stigao ove sezone iz Buducnosti. :palacgore1

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3997
Cestitke za oba kluba. Mogu reci da su dobro organizovani.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Željo će ove godine razvaliti Premijer ligu BiH. Dobra momčad pravo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
lider30 je napisao/la:
Željo će ove godine razvaliti Premijer ligu BiH. Dobra momčad pravo.

Mislim da ce opet iste ekipe otici u Evropu,jedino se mozda Olimpik ili Zrinjski umijesaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 12 sij 2011, 21:51
Postovi: 108
lider30 je napisao/la:
Željo će ove godine razvaliti Premijer ligu BiH. Dobra momčad pravo.



ja skinuo sve parove osim želje i to me zajebalo za 1800 kuna.igra sam i na sarajeva pobjedu.mislija ja ovi izbacili dinama neće to željo proć.zajeba se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:29 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
jure split je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Željo će ove godine razvaliti Premijer ligu BiH. Dobra momčad pravo.



ja skinuo sve parove osim želje i to me zajebalo za 1800 kuna.igra sam i na sarajeva pobjedu.mislija ja ovi izbacili dinama neće to željo proć.zajeba se.

Sheriff je ekipa koja ima daleko bolje uslove nego i jedna ekipa u bivsoj Jugoslaviji,dovode igrace iz najjacih Brazilskih klubova i uvijek finansijski dobro posluju,jer uvijek prodaju najbolje igrace pa dovode nove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:31 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
imaju dobar stadion sa dobrom travom.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
zapovjednik je napisao/la:
jure split je napisao/la:


ja skinuo sve parove osim želje i to me zajebalo za 1800 kuna.igra sam i na sarajeva pobjedu.mislija ja ovi izbacili dinama neće to željo proć.zajeba se.

Sheriff je ekipa koja ima daleko bolje uslove nego i jedna ekipa u bivsoj Jugoslaviji,dovode igrace iz najjacih Brazilskih klubova i uvijek finansijski dobro posluju,jer uvijek prodaju najbolje igrace pa dovode nove.


Ove godine su ih promijenili malo više. Četiri standardna su otišli prije ove sezone. Tako sam čuo.
Opet to ne umanjuje Željin uspjeh. :palacgore2

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
pomocni stadion Sheriffa,ovdje se igrala utakmica


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 22 srp 2011, 19:36 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
lider30 je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
Sheriff je ekipa koja ima daleko bolje uslove nego i jedna ekipa u bivsoj Jugoslaviji,dovode igrace iz najjacih Brazilskih klubova i uvijek finansijski dobro posluju,jer uvijek prodaju najbolje igrace pa dovode nove.


Ove godine su ih promijenili malo više. Četiri standardna su otišli prije ove sezone. Tako sam čuo.
Opet to ne umanjuje Željin uspjeh. :palacgore2

Tako oni svake sezone rade,nesto kao Dinamo,dovedu igrace,skuplje ih prodaju.
Jesu dosta prodali igraca ali su i doveli nove koji su mladji i koji ce mozda cak sledece sezone otici iz kluba za debele pare.
Doboro rada,tipicna ekipa modernog fudbala u kojoj se zaradjuju pare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Haris Medunjanin,Najskuplji igrac Zeljinog protivnika.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Roberto Colautti,jedan od najboljih igraca Maccabija

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Vaclav Kadlec,najskuplji igrac Sparte Prague,ima samo 19 godina.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
Najskuplji igrac Zeljeznicara je Zajko Zeba 650 000,a Sarajeva Sedin Torlak 650 000.
Ekipa Zeljeznicara vrijedi 6 275 000,a Sarajeva 5 375 000.
Dok njihovi protivnici Maccabi i Sparta kostaju 13 350 000 odnosno 21 175 000.
Medunjanin kosta 2 miliona,a Kadlec 3,5 miliona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58907
Lokacija: DAZP HQ
al smo mi sila, vrijedimo više nego sva ova 4 nabrojana kluba zajedno! :dinamo

http://www.transfermarkt.de/de/dinamo-z ... n_419.html

čestitke Želji i Sarajevu, fin uspjeh, najbolje tek dolazi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 12 sij 2011, 21:51
Postovi: 108
To je samo po sebi veliki uspjeh, koji, međutim, još više dobiva na težini kada se u obzir uzme da su sarajevski plavi bili bolji od ekipe iza koje stoje stotine miliona eura, u liku kontroverznog gazde Igora Smirnova.

Javna je tajna da je vlasnik i predsjednik Sheriffa Igor Smirnov usko povezan sa ruskom mafijom, te da ima svoje prste u mnogim mutnim poslovima u Moldaviji, Ukrajini i Rusiji.

Smirnov osim fudbalskog kluba, praktično posjeduje i nešto manje od trećine Moldavije, odnosno regiju Transnitriju u kojoj se nalazi Tiraspol.

U Transnitriji važe drugi zakoni, valuta, državna obilježja, zvanični jezik i još mnogo toga u odnosu na ostatak Moldavije, a vlasnik Sheriffa je ujedno i predsjednik nepriznate Transnitrije, koja je naseljena pretežno ruskim stanovništvom.

Praktično su u ovoj regiji drugi zakoni nego moldavski, a Smirnov je više puta optuživan za saradnju sa mafijom i takvo ponašanje, ali je u Transnitriji on najbogatiji i najmoćniji. Tako vuče i konce u fudbalskom klubu, a kompanija Sheriff ima lance benzinskih pumpi i supermarketa, televizijski kanal, saradnju sa Mercedes-Benzom, dvije fabrike za proizvodnju hljeba, mrežu mobilne telefonije, fudbalski klub i moderan stadion u čiju izgradnju je uloženo 200 miliona dolara.

Na dan utakmice zajedno sam sa kolegama novinarima krenuo put Tiraspola iz Kišnjeva, prijestolnice Moldavije. Vozač nam je bio simpatični, ali vidno isprepadani Moldavac, koji je nekih sat i pol puta do Tiraspola uzdisao i neprestano se krstio. Nije bilo prijatno sjediti kraj njega, pogotovo kada su nam se na check-pointu ukazali ljudi iz prošlosti - pravi sovjetski vojnici, sa kalašnjikovima oko pasa, raskopčani do stomaka i ledenog, pravog ruskog pogleda.

Jadnog Moldavca su prililično maltretirali. Te izađi iz auta, te uđi u auto, da bi mu na kraju lupili nekakvu kaznu, kao zbog saobraćajnog prekršaja.

Tiraspol je grad od nekiuh 150.000 stanovnika i u prilično je zapuštenom stanju. Valjda je gazda Smirnov sav mogućni novac uložio u izgradnju stadiona i sportskog kompleksa, dok sve oko tog velelebnog zdanja izgleda presiromašno i jadno.

Glavni stadion se gradio od 2000. do 2002. godine i njegov kapacitet je za 14.300 gledalaca. Uz glavni teren postoji još pet pomoćnih kao i natkrivena dvorana koja se koristi tokom zime. Tu je i škola fudbala za najmlađe, gradi se i hotel sa pet zvjezdica, a ima i apartmana za fudbalare. Sve se to prostire na 40 hektara. Sve je zvanično u vlasništvu Sheriffa iako ima tu još dosta toga što je prekriveno velom tajne.

Želio sam, ali nažalost nisam, vidjeti lice Smirnova kada je danski sudija označio kraj utakmice u kojoj su fudbaleri Željezničara sa Sheriffom odigrali neriješno 0:0 i plasirali se dalje u treće pretkolo Evropske lige. Zato sam na konferenciji za medije vidio lice trenera poraženih Vitalija Rashkevicha. Blijed, izgledao je kao da mu je neko umro. Gazda sigurno nije bio prijatan.

S druge strane, vidio sam neka mnogo vedrija lica u taboru Željezničara. Još je ljepši bio osjećaj kada su stigle vijesti iz Sarajeva, da je na Koševu bordo tim demolirao Orebro i također prošao dalje. Lijepo je vidjeti kako se ljuti gradski rivali raduju zbog uspjeha onih drugih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
dudu je napisao/la:
al smo mi sila, vrijedimo više nego sva ova 4 nabrojana kluba zajedno! :dinamo

http://www.transfermarkt.de/de/dinamo-z ... n_419.html

čestitke Želji i Sarajevu, fin uspjeh, najbolje tek dolazi.

Skup je Dinamo,svaka cast.
To je zato sto ima Dinamo veliki broj reprezentativaca i dobri su u Evropi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 23 srp 2011, 17:23 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
jure split je napisao/la:
To je samo po sebi veliki uspjeh, koji, međutim, još više dobiva na težini kada se u obzir uzme da su sarajevski plavi bili bolji od ekipe iza koje stoje stotine miliona eura, u liku kontroverznog gazde Igora Smirnova.

Javna je tajna da je vlasnik i predsjednik Sheriffa Igor Smirnov usko povezan sa ruskom mafijom, te da ima svoje prste u mnogim mutnim poslovima u Moldaviji, Ukrajini i Rusiji.

Smirnov osim fudbalskog kluba, praktično posjeduje i nešto manje od trećine Moldavije, odnosno regiju Transnitriju u kojoj se nalazi Tiraspol.

U Transnitriji važe drugi zakoni, valuta, državna obilježja, zvanični jezik i još mnogo toga u odnosu na ostatak Moldavije, a vlasnik Sheriffa je ujedno i predsjednik nepriznate Transnitrije, koja je naseljena pretežno ruskim stanovništvom.

Praktično su u ovoj regiji drugi zakoni nego moldavski, a Smirnov je više puta optuživan za saradnju sa mafijom i takvo ponašanje, ali je u Transnitriji on najbogatiji i najmoćniji. Tako vuče i konce u fudbalskom klubu, a kompanija Sheriff ima lance benzinskih pumpi i supermarketa, televizijski kanal, saradnju sa Mercedes-Benzom, dvije fabrike za proizvodnju hljeba, mrežu mobilne telefonije, fudbalski klub i moderan stadion u čiju izgradnju je uloženo 200 miliona dolara.

Na dan utakmice zajedno sam sa kolegama novinarima krenuo put Tiraspola iz Kišnjeva, prijestolnice Moldavije. Vozač nam je bio simpatični, ali vidno isprepadani Moldavac, koji je nekih sat i pol puta do Tiraspola uzdisao i neprestano se krstio. Nije bilo prijatno sjediti kraj njega, pogotovo kada su nam se na check-pointu ukazali ljudi iz prošlosti - pravi sovjetski vojnici, sa kalašnjikovima oko pasa, raskopčani do stomaka i ledenog, pravog ruskog pogleda.

Jadnog Moldavca su prililično maltretirali. Te izađi iz auta, te uđi u auto, da bi mu na kraju lupili nekakvu kaznu, kao zbog saobraćajnog prekršaja.

Tiraspol je grad od nekiuh 150.000 stanovnika i u prilično je zapuštenom stanju. Valjda je gazda Smirnov sav mogućni novac uložio u izgradnju stadiona i sportskog kompleksa, dok sve oko tog velelebnog zdanja izgleda presiromašno i jadno.

Glavni stadion se gradio od 2000. do 2002. godine i njegov kapacitet je za 14.300 gledalaca. Uz glavni teren postoji još pet pomoćnih kao i natkrivena dvorana koja se koristi tokom zime. Tu je i škola fudbala za najmlađe, gradi se i hotel sa pet zvjezdica, a ima i apartmana za fudbalare. Sve se to prostire na 40 hektara. Sve je zvanično u vlasništvu Sheriffa iako ima tu još dosta toga što je prekriveno velom tajne.

Želio sam, ali nažalost nisam, vidjeti lice Smirnova kada je danski sudija označio kraj utakmice u kojoj su fudbaleri Željezničara sa Sheriffom odigrali neriješno 0:0 i plasirali se dalje u treće pretkolo Evropske lige. Zato sam na konferenciji za medije vidio lice trenera poraženih Vitalija Rashkevicha. Blijed, izgledao je kao da mu je neko umro. Gazda sigurno nije bio prijatan.

S druge strane, vidio sam neka mnogo vedrija lica u taboru Željezničara. Još je ljepši bio osjećaj kada su stigle vijesti iz Sarajeva, da je na Koševu bordo tim demolirao Orebro i također prošao dalje. Lijepo je vidjeti kako se ljuti gradski rivali raduju zbog uspjeha onih drugih.

Dobar post :palacgore1
Sheriffu nije neka steta sto su ispali jer ce oni ionako zavrsiti na kraju sezonu u plusu,
Oni ce oprat pare od sponzora i igraca i nikom nista,za gazdu jos jedna uspjesna sezona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 28 srp 2011, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Da vidimo, koliko vrijedi Sarajevo i Željo. Ovo danas (i uzvratna) je test mogu li klubovi iz BiH i prismrditi Europi.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 28 srp 2011, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
Zrinjskom se brani stavljanje zastave HVO-a (za obljetnicu),evo navijači sarajevskih premijerligaša u europi kače zastave Armije BiH(nije nikakva obljetnica).

Ajmo jedan tekst sa slikama na naslovnu i raširit na ostale portale kad ostalih medija nemamo.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 28 srp 2011, 21:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24675
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mahali ne mahali oni ga 5:0 ispušiše.

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 19 kol 2020, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Muslimani ostvarili najveći uspjeh u istoriji muslimanskog klubskog fubala.
Prošli 1 pretkolo pretkola za kolo Lige šampina!
Šok nevjerica slavlje veće nego onomad kad su Hrvati upali u finale SP.

slika

slika

:punk :osama :klanjam
BRAVO BRAVO BRAVO! :punk :osama :klanjam
:punk :osama :klanjam

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 19 kol 2020, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58907
Lokacija: DAZP HQ
Realno, nikad lakše skrumpirat se do Europe, igra se na jednu tekmu, lako te zapadne da budeš i domaćin, nema publike ni pritiska, mislim da bi ove godine moglo biti padobranaca u Ligi Uefe. Ne znam jel se u 4. pretkolu igraju 2 tekme kao u play offu Lige prvaka.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 19 kol 2020, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 28 srp 2020, 18:32
Postovi: 890
Čudi mi se da hercegovačkim kapital još nije odlučio više investirati u Zrinjski. Ima se dovoljno novaca da se svake godine bude prvak BiH i barem dođe grupne faze EL-a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: BiH klubovi u Evropi
PostPostano: 19 kol 2020, 22:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Mislim da je ovo prvi put da je neki bh klub prešao jedno pretkolo LP.
Zrinjski je uvijek igrao od drugog pretkola.
Izbacili velške amatere jer svi profesionalni velški klubovi igraju engleske lige, u svakom slučaju čestitke.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO