HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 21:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 121 post(ov)a ] 

Što nas čeka
Slična razina - odlazak na sve EP i 6 od 7 SP, uz prolazak grupe kao minimum, uz još jedno polufinale 63%  63%  [ 20 ]
Lagani pad - Švicarska, Danska i Poljska 25%  25%  [ 8 ]
Osjetniji pad - Češka, Mađarska, Grčka, Rumunjska 13%  13%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 32
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 29 pro 2022, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Aha, ma ne može. Nemamo mi toliko vrhunskih. Imamo iznadprosječno ali ne opet baš puno.

Meni je i ovo O.K. što svi klubovi dobiju dio transfera u kojima je netko igrao.

Evo vidim Hašk će dobit neku lovu za Petkovića. To je njima ogroman novac. Dubrava za Juranovića.

Za Yu, kad bi igrač otišao van samo bi dobio klub lovu koji ga je prodao.

Sustav je dobar, ono što je manje dobro su pohlepni igrači koji olako zaborave tko ih je doveo tamo gdje jesu. 10 k € svakom treneru koji te trenkao bi bio red ako dobiješ 5 milja recimo a to rijetko koji radi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 30 pro 2022, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Brane je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Nije pošteno da Dinamo zadržava novce od transfera igrača iz svoje omladinske škole.

Puno bi bolje bilo da se novac od transfera Dinamovih igrača dijeli ravnomjerno svim registriranim klubovima u državi.

To bi bilo civilizacijsko postignuće. Klubovi bi nastavili ulagati u proizvodnju vrhunskih igrača, ali bi čitava država od toga imala koristi, a ne samo klub koji pravi profesionalce kao sada.

Valjalo bi osnovati HZNO, Hrvatski zavod za naplatu odšteta. Da pravedno raspodjeljuje novce od transfera svim klubovima koji to zaslužuju samim svojim postojanjem, bez obzira na broj profesionalaca koje sami odškoluju.

Budućnost reprezentacije bila bi blistava.

To je kontraproduktivno :zubati


A je li?

Znači za očekivati bi bilo postupni pad proizvodnje novih profesionalaca?

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 16 sij 2023, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Tko stoji iza NK Ravnice?

https://www.nk-ravnice.hr/o-klubu/

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 16 sij 2023, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
ovako na prvu kad vidim sponzore i znam tko su im direktori: Ravničani. :D

ovo misija, vizija i vrijednosti je doslovno iskopirano od jedne od ovih korporacija.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 18 sij 2023, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5208
Jiv je napisao/la:
Tko stoji iza NK Ravnice?

https://www.nk-ravnice.hr/o-klubu/

Nemam pojma, al to je teren od NK Maximira koji je by the way stariji klub od Ravnica.
Ravnice su ti kvart južno-zapadno od stadiona, ako su se zvali tekstilac možda je to ona propala tvornica košulja ili čega već tamo prema Dubravi kod ZET-a...

Bio sam tamo prije 5-6 godina i tad se pričalo da je Šimić jedan od ulagača.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 05 vel 2023, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ


u nastavku twitta imate plejadu opisanih talenata nove generacije.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 20:08 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
dudu je napisao/la:



Svijetla budućnost sad stoji pred njim(a), kao što kaže pjesma stjepana džimija stanića "bio sam konjušar cara".

Pazi imena, rocco zaković... =)) ante crnac!!!!

Ali, BATURINA!!!! :w00t

Ko je ovaj Hodža? Goranac?

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 20:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16443
Jiv je napisao/la:
Tko stoji iza NK Ravnice?

https://www.nk-ravnice.hr/o-klubu/

...bio stanovnik ravnica ko student...prvi put čujem za taj klub.. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 22:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9284
Ja bi tu dodao Vrcica iz Hajduka u napadu, mozda njega, prije Brajkovica takodje Hajduk. Vuskovic vjerojatno nije tu jer ima samo 15 godina ali je po talentu, usudim se reci, u rangu Gvardiola. To su vanserijski talenti koji sa 20. godina vec igraju kako igraju.

Josko je sa 20 vec mozda i najbolji stoper svijeta u ovom trenutku. Mislim da bi mali Vusko mogao slicno, ako ga ne pojede slava koju vec ima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 22:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16443
..vrcić ne znam nije po fizikalijama nešto..i čuić je zabija al nije to to..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
dudu je napisao/la:


ovdje je 5 igrača Istre i 3 Hajduka.

sad svi proizvode igrače i Rijeka i Osijek, Istra, širi se krug kvalitetnih sredina.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 09 vel 2023, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3326
crni_bombarder je napisao/la:
Ja bi tu dodao Vrcica iz Hajduka u napadu, mozda njega, prije Brajkovica takodje Hajduk. Vuskovic vjerojatno nije tu jer ima samo 15 godina ali je po talentu, usudim se reci, u rangu Gvardiola. To su vanserijski talenti koji sa 20. godina vec igraju kako igraju.

Josko je sa 20 vec mozda i najbolji stoper svijeta u ovom trenutku. Mislim da bi mali Vusko mogao slicno, ako ga ne pojede slava koju vec ima.

Vrcić je više osmica po meni, to je znao igrati u mlađoj repci i bolje mi je izgledao nego u prednoj liniji, Brajković mi se nikad nije sviđao, nema dribling ali zato nema ni šut, Vušković je 2007 a ovo su između 2002 i 2005 godišta, Vušković je tehnički odličan, volio bi vidjeti više agresivnosti od njega, sličan je bratu u tom segmentu, više se provlači i igra zonski, s tim da je to razumno s obzirom da nije najbrži i najagilniji za takvo nešto. Tu fali dosta igrača kao npr. Mikolčić iz Cibalije, a riječane su baš osakatili, nema Bodetića, Mikloša, Panića, Kukoča, previše je dinamovaca utrpao a nije najboljeg među njima Vrbančića.

_________________
Dudu "HDZ će pomesti izbore, veća pobjeda nego prije 4 godine." 61>>>>66


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Valjda nas neću ureknuti, ali se čini da smo osigurani barem do 2028. Već imamo vrhunski stoperski par za do 2032. (Šutalo i Gvardiol). Brozović i Kovačić su tu do Eura 2028., ako ne i SP 2030. Majer je već polustandardan, i to je već pola ekipe. Juranović i Sosa/Stanišić isto do 2030. Livaković isto.

To je već 8 od 11 koji iza sebe imaju dva velika natjecanja.

Nadati se da će se pojaviti i vanserijski ofenzivni vezni ili napadač kojeg svi čekamo, i to je to.

Odlasci Modrića i Perišića će biti bolni, pogotovo u istom ciklusu, ali nema riječi o brutalnoj smjeni generacija kakva je uslijedila nakon SP 2018. Možda je u toj vrhunsko odrađenoj smjeni generacija najveća zasluga Dalića uopće.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Dolaze sve bolji i kvalitetniji igrači, pogotovo ofenzivni, dakle vezni i napadači.

Naravno teško je reći može li se itko i približiti karijeri Modrića, ali to i nije presudno, s masom odličnih se lakše zamjeni jedan fenomen. Luka koliko god velik i bitan ipak nije gol igrač pa da se pitamo tko će nam zabijati nego mi doslovno sad nemamo nikog da može zabijati u kontinuitetu i nijedan napadač ne ulazi u red 5 najbitnijih igrača.

Od napadača koji dolaze: Beljo, Frigan, Ljubičić, Šimić, Vidović, Ratkov (ako ga maznemo Srbima), svi osim Frigana su već vani, najstariji ima 21 godinu, svi su odlični talenti, nek dva naprave vrhunsku karijeru i nama je dosta.

U vezi su Sučić i Baturina koji su već sad za A reprezentaciju i za prve zamjene nedodirljivoj trojci, ali ima još jako puno zanimljivih igrača koji dolaze i tu nam je zapravo najmanja briga, kreativnih veznjaka kao pljevi. Zapamtite i ime Luka Vrbančić iz Dinama, 17 godina, priključen prvoj momčadi, talent ranga Baturine.

U obrani je tek obilje, tu smo počeli doslovno štancati moderne stopere, brze, stasite i tehnički potkovane, ali to je svakako najlakše proizvesti.

Ono gdje najteže stvaramo igrače su prodorna krila i bekovi, osim Rukavine i Biuka, koji je nažalost otišao u MLS, ne padaju mi na pamet neki ubojiti donekle dokazani klinci. Dobro osim Frigana iz Rijeke, on je više desno krilo nego klasični napadač.



Privitak/ci:
FoijCxaXsAITy9Z.jpeg
FoijCxaXsAITy9Z.jpeg [ 71.65 KiB | Pogledano 765 put/a. ]

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
I dalje su skoro sva ta imena lutrija, bilo bi super kad bi dobio 2 (osim Gvardiola, koji je već unutra) reprezentativna igrača od tih 40 ili koliko ih već ima na slici.

Htio sam samo reći da je smjena generacija već izvršena.

Osim naravski, ako se ne ispostavi da Modrić samo svojim pristupom van terena (s onim što ne vidimo) ne diže kvalitetu možda za 20ak posto, pa da to ne bude ogroman udarac. Zato ne bi bilo loše kada bi se on odmah, po odlasku u mirovinu, pridružio stručnom stožeru.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Vrbančića sam gledao uživo, nije on kao Baturina. Dobar je, ali ne baš toliko.

Ima jedan stoper u Lokomotivi Matej Matić, gledao sam ga isto uživo, ne znam zašto je još u Lokomotivi, mislim da će se i za njega još čuti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
I dalje su skoro sva ta imena lutrija, bilo bi super kad bi dobio 2 (osim Gvardiola, koji je već unutra) reprezentativna igrača od tih 40 ili koliko ih već ima na slici.

Htio sam samo reći da je smjena generacija već izvršena.

Osim naravski, ako se ne ispostavi da Modrić samo svojim pristupom van terena (s onim što ne vidimo) ne diže kvalitetu možda za 20ak posto, pa da to ne bude ogroman udarac. Zato ne bi bilo loše kada bi se on odmah, po odlasku u mirovinu, pridružio stručnom stožeru.


Tri već imaš sad, to su Sučić, Beljo i Baturina, 3 igrača spremna za ozbiljnu priliku u reprezentaciji.

Ne znam jesi li uopće gledao Baturinu, ali to je spektakularan igrač, već sad uz 4 reprezentativca Dinama glavni igrač u klubu, zabijao više puta protiv Hajduka.

On je kao popravljeni Kovačić, kao Kova koji zna zabit i dodat i ima viziju, jednako s lakoćom kreće u trk, prolazi igrače, samo je još konkretan, na transfermarktu već vrijedi 15 milijuna eura. Zapravo mene podsjeća na Iniestu. Na njega se kladim da je novi mesija hrvatskog nogometa, isto je malo tonto kao kad je Modrić bio mlad, ima dozu kurcobolje kao Brozović, to su očito pozitivne vrline. Imaš ga priliku pogledati već od sutra kad krene U21 Euro.



Luka Sučić također 20 godina, vrijedi 18 milijuna eura, malo u padu jer je operirao koljeno prije par mjeseci, igra za Salzburg, A reprezentativac. On je moderni box to box, brži i viši Rakitić.

Od ostalih dokazani HNL igrači su Frigan, Perković, Kačavenda, Stojković, Hodža itd., Vidović je Bayernov projekt, prošlu sezonu odradio u Vitesseu, stalno u prvih 11, zabija i asistira.

Jedino gdje vidim problem je što Dinamo više ne bazira igru na mladima nego na već dokazanim igračima, to rezultira tome da se otvaraju vrata prve momčadi samo generacijskim talentima poput Gvardiola i Baturine, a velika većina ide okolnim putem, čak i klase poput Šutala. Dobra stvar je da Istra odlično razvija te mlade igrače, podigla je Belju za Osijek i Šutala za Dinamo, a i sama je počela proizvoditi poput mladog Perkovića koji je došao u Dinamo. I Rijeka se trgla napokon, Frigan i Hodža su ozbiljni potencijali.

Hajduk ima hrpu mladih kvalitetnih, samo nisam siguran da su u stanju proizvesti top klasu, svi njihovi igrači budu limitirani, čak i klase poput Pašalića i Vlašića, jedino je Perišić iznimka (ranije i Srna), ali on je svakako fenomen, najspremniji i najtalentiraniji sportaš uopće (talent za sve sportove).

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Junuz Djipalo je napisao/la:
Vrbančića sam gledao uživo, nije on kao Baturina. Dobar je, ali ne baš toliko.

Ima jedan stoper u Lokomotivi Matej Matić, gledao sam ga isto uživo, ne znam zašto je još u Lokomotivi, mislim da će se i za njega još čuti.


Lokomotivu više ne gledaj da je pod Dinamom, to je postala gotovo ravnopravna škola nogometa i ne trči se više iz Lokomotive u Dinamo kao nekad. I moj nećak je već u 2 navrata odbio prelazak u Dinamo iz Lokomotive, razlog je taj da u Lokomotivi dobijaju veću slobodu jer nema presinga rezultata, a u tim mlađim kategorijama sad već redovno dobijaju Dinamo i igraju prave derbije.

Kačavenda i Stojković iz Lokomotive su bolji od svakog mladog dinamovca osim od Baturine, top potencijali.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Apropos početka Eura za U21, a i ostanka Modrića, vadim ovaj post iz naftalina.

Ministry of Sound je napisao/la:
Evo nove informacije koja ide u prilog tezi da Modrić ostaje do Eura 2024. (zašto ne, to je samo godinu dana nakon Lige nacija).

Također, u ovome se krije još jedan dodatni faktor koji nije spomenut u uvodu (a na što nas je podsjetio dudu na drugoj temi). Usprkos dobroj proizvodnji igrača, Hrvatska nije zabilježila puno uspjeha u U-21 generaciji, a koja bi trebala biti jedan od najjačih indikatora za budući razvoj reprezentacije (ipak je riječ o uzrastu u kojem već igraju mnogi prvotimci). Hrvatska je 2021. dogurala do četvrtfinala u U-21, što je do sada bio najveći uspjeh te selekcije, i rani nagovještaj širine koja je doprinijela uspjehu na SP 2022.

U-21 se igra sljedeće godine, i kao uvijek, poslužit će kao kvalifikacije za OI 2024. Za U-21 nastupaju Sučić, Beljo, Šimić, Ljubičić, Baturina i ostali (mislim da mogu nastupiti i Gvardiol i Šutalo, jer nisam još vidio pravilo da te nastup za seniorsku selekciju diskvalificira za U-21, pitanje je samo hoće li im Dalić dopustiti). U-21 zapravo znači da si imao 21 godinu ili manje kada su krenule kvalifikacije (2021.)

Citat:
Players born on or after 1 January 2000 are eligible to participate.


Večernji:

Citat:
Kuje se senzacionalan oproštaj kapetana: Plan je da Modrić nosi hrvatski barjak i igra na Olimpijskim igrama!

Izbornik Zlatko Dalić na dočeku vatrenih potvrdio je ono što smo i očekivali: "Luka Modrić nastavlja igrati za reprezentaciju". No nije jasno precizirao do kada. Sigurno je da će u lipnju igrati završnicu Lige nacija, no to znači i da će započeti kvalifikacijski ciklus za Euro, gdje nas u ožujku očekuju utakmice na Poljudu protiv Walesa (25. 3.) te u gostima protiv Turske (28. 3.). Znajući našeg kapetana, kad krene u kvalifikacijski ciklus, sigurno će ga i završiti. Uostalom, Euro 2024. igra se u Njemačkoj, naši će tamo imati toliko veliku podršku da će se osjećati kao kod kuće. I sigurno je to idealan motiv Luki Modriću. No u HNS-u se počeo kovati plan o najsenzacionalnijem mogućem Modrićevu oproštaju, koji bi se dogodio na Olimpijskim igrama u Parizu u kolovozu 2024. godine! Zamislite otvaranje Igara na kojima zastavu Hrvatske nosi Luka Modrić, a onda kao jedan od trojice starijih igrača predvodi kockaste do olimpijske medalje. Naime, na Olimpijske igre plasiraju se mlade reprezentacije, ali onda za turnir mogu prijaviti i bilo koja tri igrača starija od 23 godine! Ne sumnjamo da bi među njima bio i Luka Modrić, iako bi tada bio već na pragu 39. rođendana.

Uz Modrića bi šansu dobila još dva senatora, vjerojatno Perišić i Kovačić.

Jedan uvjet se mora ostvariti

No do takvog scenarija treba se zadovoljiti još jedan, glavni uvjet. A to je da se Hrvatska premijerno plasira na Olimpijske igre. Prvi korak je već učinjen, jer Bišćanova mlada reprezentacija plasirala se na Euro, koji će se od 21. lipnja do 8. srpnja igrati u Rumunjskoj i Gruziji. U skupini smo s Rumunjskom, Španjolskom i Ukrajinom, a nakon što prođemo skupinu, za plasman na OI trebamo se plasirati u polufinale. Naime, na Olimpijske igre će četiri europske reprezentacije, s time da će među njima sigurno biti domaćin Francuska. Bišćanu neće biti lako ostvariti taj plasman, ali na Euru će u momčadi imati i A-reprezentativce Gvardiola, Šutala i Sučića pa je taj podvig itekako moguć. Hrvatska prvi put na OI s nogometnom momčadi, a predvodi je Luka Modrić. Kakav bi to senzacionalan kraj reprezentativne karijere našeg kapetana bio!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
dudu je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
I dalje su skoro sva ta imena lutrija, bilo bi super kad bi dobio 2 (osim Gvardiola, koji je već unutra) reprezentativna igrača od tih 40 ili koliko ih već ima na slici.

Htio sam samo reći da je smjena generacija već izvršena.

Osim naravski, ako se ne ispostavi da Modrić samo svojim pristupom van terena (s onim što ne vidimo) ne diže kvalitetu možda za 20ak posto, pa da to ne bude ogroman udarac. Zato ne bi bilo loše kada bi se on odmah, po odlasku u mirovinu, pridružio stručnom stožeru.


Tri već imaš sad, to su Sučić, Beljo i Baturina, 3 igrača spremna za ozbiljnu priliku u reprezentaciji.

Ne znam jesi li uopće gledao Baturinu, ali to je spektakularan igrač, već sad uz 4 reprezentativca Dinama glavni igrač u klubu, zabijao više puta protiv Hajduka.

On je kao popravljeni Kovačić, kao Kova koji zna zabit i dodat i ima viziju, jednako s lakoćom kreće u trk, prolazi igrače, samo je još konkretan, na transfermarktu već vrijedi 15 milijuna eura. Zapravo mene podsjeća na Iniestu. Na njega se kladim da je novi mesija hrvatskog nogometa, isto je malo tonto kao kad je Modrić bio mlad, ima dozu kurcobolje kao Brozović, to su očito pozitivne vrline. Imaš ga priliku pogledati već od sutra kad krene U21 Euro.



Luka Sučić također 20 godina, vrijedi 18 milijuna eura, malo u padu jer je operirao koljeno prije par mjeseci, igra za Salzburg, A reprezentativac. On je moderni box to box, brži i viši Rakitić.

Od ostalih dokazani HNL igrači su Frigan, Perković, Kačavenda, Stojković, Hodža itd., Vidović je Bayernov projekt, prošlu sezonu odradio u Vitesseu, stalno u prvih 11, zabija i asistira.

Jedino gdje vidim problem je što Dinamo više ne bazira igru na mladima nego na već dokazanim igračima, to rezultira tome da se otvaraju vrata prve momčadi samo generacijskim talentima poput Gvardiola i Baturine, a velika većina ide okolnim putem, čak i klase poput Šutala. Dobra stvar je da Istra odlično razvija te mlade igrače, podigla je Belju za Osijek i Šutala za Dinamo, a i sama je počela proizvoditi poput mladog Perkovića koji je došao u Dinamo. I Rijeka se trgla napokon, Frigan i Hodža su ozbiljni potencijali.

Hajduk ima hrpu mladih kvalitetnih, samo nisam siguran da su u stanju proizvesti top klasu, svi njihovi igrači budu limitirani, čak i klase poput Pašalića i Vlašića, jedino je Perišić iznimka (ranije i Srna), ali on je svakako fenomen, najspremniji i najtalentiraniji sportaš uopće (talent za sve sportove).


OK, ako Baturina, Sučić i Beljo ostvare zapažen nastup u ovim kvalifikacijama (nekoliko utakmica sa više od 20ak min i ocjenom iznad 7), onda je možda to to.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54
Postovi: 4099
Baturina je novi projekt. Pumpaju ga mediji i budala pd ćaće. Novi Ante Ćorić u perspektivi, posebno ako ga rano prodaju u top klub.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Imota je napisao/la:
Baturina je novi projekt. Pumpaju ga mediji i budala pd ćaće. Novi Ante Ćorić u perspektivi, posebno ako ga rano prodaju u top klub.


Kakav Ćorić, on nije nikad dominirao, samo je bio fini španer i luda glava, daleko je od Baturine.

Baturina je baš Hajduk rasturio kao nitko i to ne jednom, trpa vam kako god stigne. Da ne pričam o suradnji između njega, Ivanušeca i Petkovića, to je za divota bilo gledati ovog proljeća. U 4 ili 5 utakmica protiv vas ima 3 gola i 2 asistencije i to sve dok nije napunio ni 20 pa sad nađi takvog igarača, nema ga u najstarijim almanasima.

Usput ćaća mu je rijetko normalan lik, zato mali i valja, jednostavno je seljak, a mali Martin seljačko dijete, c/p Luka Modrić.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54
Postovi: 4099
dudu je napisao/la:
Imota je napisao/la:
Baturina je novi projekt. Pumpaju ga mediji i budala pd ćaće. Novi Ante Ćorić u perspektivi, posebno ako ga rano prodaju u top klub.


Kakav Ćorić, on nije nikad dominirao, samo je bio fini španer i luda glava, daleko je od Baturine.

Baturina je baš Hajduk rasturio kao nitko i to ne jednom, trpa vam kako god stigne. Da ne pričam o suradnji između njega, Ivanušeca i Petkovića, to je za divota bilo gledati ovog proljeća. U 4 ili 5 utakmica protiv vas ima 3 gola i 2 asistencije i to sve dok nije napunio ni 20 pa sad nađi takvog igarača, nema ga u najstarijim almanasima.

Usput ćaća mu je rijetko normalan lik, zato mali i valja, jednostavno je seljak, a mali Martin seljačko dijete, c/p Luka Modrić.


Mate baturina centrafor normalan haha dobra dobra uvik je bio dežurni redikul.

Mali nema 50 utakmica u nogama i već je maradona, ok da ne čujemo to svake sezone za novog projekta. Halilović, Ćorić itd. I to talenta šta ima upropastit će medijsko forsiranje i pohlepni menadžeri.

Ivanušec? Jel to onaj zbog kojeg najkonkretniji igrač reprezentacije mora glumit beka u odlučujućoj utakmici? S kim će taj surađivat pobogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Budućnost hrvatske reprezentacije 2022.-2050.
PostPostano: 20 lip 2023, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Ne može hajdukovac bez klubašenja, za početak stvorite jednog ključnog igrača pa da onda slušamo vaše argumente.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 121 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO