HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Ne vodi 3. mjesto u dodatne kvalifikacije nego plasman u Ligi nacija, zato BIH i Srbija imaju siguran play off i prije početka kvalifikacija taman da su završili kao zadnji u grupama jer su pobjednici svojih grupa u Ligi nacije.

Već se i zna da u ožujku Srbija igra s Norveškom pa s pobjednikom meča Škotska-Bugarska.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ček, zar zadnjeplasirane ekipe u skupinama Lige Nacija imaju priliku za play-off ako završe na 3 mjestu u kvalifikacijskoj skupini? Sad sam vidio članak u kojem stoji da je to moguće u slučaju Hrvatske, ali ako me sjećanje služi, mislim da griješe.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Ministry of Sound je napisao/la:
Ček, zar zadnjeplasirane ekipe u skupinama Lige Nacija imaju priliku za play-off ako završe na 3 mjestu u kvalifikacijskoj skupini? Sad sam vidio članak u kojem stoji da je to moguće u slučaju Hrvatske, ali ako me sjećanje služi, mislim da griješe.


Liga nacija ima poredak od prvog do posljednjeg mjesta. Mi smo završili 9. pa samim time, ako se ne kvalificiramo izravno, ulazimo u play off ako je 5 repki ispred nas plasirano izravno (u ovom slučaju visi samo Švicarska) pa samo mi sigurno in. Unutra je još gotovo sigurno Island, a ostala dva po plasmanu su Wales i Slovačka.

BIH kao pobjednik grupe je zaštićena pa ne može igrati s najboljima nego tek kad se popuni play off iz A lige počinje se puniti njihov play off (B liga). Trenutno su kandidati Sjeverna Irska, Izrael, Mađarska i Rumunjska.

Pobjedinici C lige su isto priviligerani pa ne mogu igrati s jačima od sebe, ali se nijedan pobjednik neće izravno plasirati osim Finske eventualno pa se već zna da će play off lige C činiti Škotska, Norveška (ima još neke šanse za izravan plasman), Srbija i Finska/Bugarska.

Play off iz lige D je praktički poznat iako Kosovo i Makedonija imaju još uvijek šanse za izravan plasman, a to su pored ove dvije reprezentacije još i Gruzija te Bjelorusija.

Zanimljivost je da se play off igra u ožujku 2020. godine, a skupine se izvlače krajem 11. mjeseca tako da će se izvući krnje skupine, a pobjednici play offa će ući u skupine iz 4. pota.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Još jednom ponavljam, poredak u skupini iza drugog mjesta je nebitan, u play off se ide na temelju plasmana u Ligi nacija, Gruzija je sigurna za play off iako je 4. u svojoj grupi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 13:50 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
dudu je napisao/la:
Sad je već definitvno da imamo problema s igrom u gostima, 3 puta smo poveli 1-0 i nijednom nismo pobjedili (iznimka je demoliranje Slovačke). Svaki put zabijemo za 1-0, promašimo mrtvaca za 2-0 i onda stanemo. Ovo je već druga ptopuštena meč lopta za Euro.

Postalo je vidljivo da nam je Brozović postao stožerni vezni igrač, baš se primjetilo da nedostaje, samo uz njega na terenu Modrić je opušten i može nešto odigrati prema naprijed. Druga rak rana ekipe su bekovi, nisu u stanju započeti napad zbog čega su Modrić, Kovačić i kasnije Rakitić stalno dolazili u zadnji red po loptu, bekovi nemaju nikakvu probojnost prema naprijed, niti moć ponavljanja. Jedva čekamo Vrsaljka da se vrati, a mislim i da mladi Domagoj Bradarić iz Lillea treba dobiti priliku, ipak je prvotimac i igra na deficitarnoj poziciji lijevog beka.


Tu krivim Dalica, u gostima igra na tu taktiku da kad povedemo idemo da cuvamo rezultat i igramo kontre. Ali mi to neznamo i to se sad vidilo. Kod kuce opet ne gura tu taktiku jer nije u redu da se branimo kad smo gosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Pa nismo mi imali neke igre ni izrađene akcije na svjetskom nego neriješenim rezultatima u 90 minuta do finala. Recimo Belgija je na svjetskom završila 3. sa skorom 6-0-1, a Hrvatska druga sa 3-3-1. Kad bi to pretvorili u ligaški sustav, Belgija 18 bodova, Hrvatska 12..

Ali dobra je vijest da nam protivnici u ovim kvalifikacijama ne ulaze uopće u šanse, u zadnje 4 utakmice za protivnike 2 prilike i 2 gola, s tim da je ovaj od Walesa praktički neregularan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 14 lis 2019, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
neretvanin je napisao/la:
Čak i 3.mjesto vodi u dodatne kvalifikacije. Al ako smo Slovake u gostima dobili 4:0, onda nebi trebali na Rujevici izgubit.


Igrat će se na Maksimiru.

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 15 lis 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
novovrijeme je napisao/la:
Hrvatska ladno prolazi, Srbija ima sansu iako je grupa poprilicno jaka ali nazlost i Muslimani imaju sansu jer im je grupa opet debilna.


Ni u debilnoj grupi ne mogu izboriti plasman. :smijeh
Braća Grci uvijek odrade posao. Hvala im do neba.

Citat:
79' - Nevolja za Prosinečkog! Kovačević se povrijedio! Izgleda da će uspjeti nastaviti igrati...

88' - Kovačević postiže autogol! Sada je sve jasno, Zmajevi su ostali bez šansi za plasmanna Euro.

- Susret je završen. Zmajevi su izgubili rezultaotm 2:1 i na taj način se oprostili od plasmana na Euro kroz kvalifikacije.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/kvali ... /191015141


:aleale

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO
PostPostano: 15 lis 2019, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
novovrijeme je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Hrvatska ladno prolazi, Srbija ima sansu iako je grupa poprilicno jaka ali nazlost i Muslimani imaju sansu jer im je grupa opet debilna.


Ni u debilnoj grupi ne mogu izboriti plasman. :smijeh
Braća Grci uvijek odrade posao. Hvala im do neba.

Citat:
79' - Nevolja za Prosinečkog! Kovačević se povrijedio! Izgleda da će uspjeti nastaviti igrati...

88' - Kovačević postiže autogol! Sada je sve jasno, Zmajevi su ostali bez šansi za plasmanna Euro.

- Susret je završen. Zmajevi su izgubili rezultaotm 2:1 i na taj način se oprostili od plasmana na Euro kroz kvalifikacije.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/kvali ... /191015141


:aleale

Hahaha
Novi đenosajd kmee kmeee

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 15 lis 2019, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ovako losa grupa i BiH nije prosla. Da nema Pjanica i Dzeke, to je reprezentacija na nivou Luksemburga, Malte...

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 06:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
lider30 je napisao/la:
Ovako losa grupa i BiH nije prosla. Da nema Pjanica i Dzeke, to je reprezentacija na nivou Luksemburga, Malte...


Džeko će u sljedećem kvalifikacijskom ciklusu biti u 36.,a Pjanić u 32. godini života...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Zašto je BiH grupa lošija od naše, oni su imali 2 reprezentacije sa osvojenim EP i SP, a mi smo imali reprezentacije koje su tek 2016. prvi put vidjeli veliko natjecanje kad su proširili format sa 16 na 24 ekipe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kaftanzoglio je napisao/la:
Zašto je BiH grupa lošija od naše, oni su imali 2 reprezentacije sa osvojenim EP i SP, a mi smo imali reprezentacije koje su tek 2016. prvi put vidjeli veliko natjecanje kad su proširili format sa 16 na 24 ekipe.


Kakve veze ima šta je netko radio pred 30-40 godina ili 20 godina? Gleda se po trenutnom rankingu. Mađarska je pedesetih bila najbolja reprezentacije Europe, sad su ništa.

Nebuloze pišeš.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Barem 15 godina unazad bi trebalo gledati, što znači uopće trenutni ranking u reprezentativnom nogometu gdje se odigra 6 utakmica godišnje, znači po tebi BiH je trebala pregaziti Italiju jer se Italija nije kvalificirala 2018 i sve ono prije se briše?

Grčka je 2004. osvojila EP
Od 2008. do 2014. su odigrali u kontinuitetu sva četiri EP i SP, od toga su 2012 i 2014. prošli u nokaut fazu. Imaju 2-3 kluba koja su odmah tu po snazi iza liga petice.

Finska je ajde lošija, ali ni tu Finsku nismo pobijedili kad je trebalo u kvalifikacijama za SP 2018.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Muslimanski fudbal :smijeh

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Kaftanzoglio je napisao/la:
Barem 15 godina unazad bi trebalo gledati, što znači uopće trenutni ranking u reprezentativnom nogometu gdje se odigra 6 utakmica godišnje, znači po tebi BiH je trebala pregaziti Italiju jer se Italija nije kvalificirala 2018 i sve ono prije se briše?

Grčka je 2004. osvojila EP
Od 2008. do 2014. su odigrali u kontinuitetu sva četiri EP i SP, od toga su 2012 i 2014. prošli u nokaut fazu. Imaju 2-3 kluba koja su odmah tu po snazi iza liga petice.

Finska je ajde lošija, ali ni tu Finsku nismo pobijedili kad je trebalo u kvalifikacijama za SP 2018.

Od prošle godine je uveden Elo rating, a prije toga (još dok se se izvačile kvalifikacije) je bio stari sistem rankinga, kad odigraš utakmicu briše se najstarija utakmica od prije 4 godine. Bodovi se dobivaju ovisno koji je protivnik na rankingu i koliko se briše starih bodova.

Grčka je propala kao i Bugari, nisu dobili ni Lihtenštajn, šamaraju ih Finci i Armenci. Kvalifikacije prije i Farski otoci su ih 2 puta dobili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:10 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Grčka je kao Turska, južnjačka reprezentacija koja može imati padove u igri od nekoliko godina, ali gdje je liga jaka, narod temperamentan, masovno se prati nogomet, ne može se nikad protiv njih unaprijed upisati 3 boda.

Ja bi čak tu dodao i Hrvatsku u taj mentalitet iako mi imamo bolje igrače trenutno koji igraju u velikim klubovima, ali i dalje nema sustavnog rada jer da smo sustavni onda bi najuspješniji izbornik bio Niko Kovač, a ne Dalić ili Ćiro koji nemaju pojma o nogometu, ali su dobri u prosipanju patetične demagogije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
novovrijeme je napisao/la:
Muslimanski fudbal :smijeh

slika


Gledao sam baš to drugo poluvrijeme, Grčka je igrala kao Barcelona, lijepo od noge do noge s odličnim promjenama strana dugim loptama, nikad nisam vidio Grke da igraju tako, navodno su skroz pomladili ekipu, mogli bi biti neugodni u budućnosti. BIH se nije mogla sastaviti, 3 pasa nikako napravit, preći centar, kao da sam gledao City-Dinamo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
Kaftanzoglio je napisao/la:
Grčka je kao Turska, južnjačka reprezentacija koja može imati padove u igri od nekoliko godina, ali gdje je liga jaka, narod temperamentan, masovno se prati nogomet, ne može se nikad protiv njih unaprijed upisati 3 boda.

Ja bi čak tu dodao i Hrvatsku u taj mentalitet iako mi imamo bolje igrače trenutno koji igraju u velikim klubovima, ali i dalje nema sustavnog rada jer da smo sustavni onda bi najuspješniji izbornik bio Niko Kovač, a ne Dalić ili Ćiro koji nemaju pojma o nogometu, ali su dobri u prosipanju patetične demagogije.

Po tvojim upisima uz dužno poštovanje djeluješ da nemaš pojma o nogometu, ili da ga ne pratiš godinama.
Niko Kovač je bio izbornik i dobio je otkaz jer je ugrozio plasman na prošlo Euro.
Dalić je lik koji ima hrpu igrača koji znajunigrati nogomet, članovi su najjačih momčadi u Europi, njegovo je samo posložiti kockice i motivirati ih. A ne kao Niko Kovač koji se nije prilagodio i njegova njemačka čvrsta ruka ga je dovela do otkaza.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Niku Kovača su igrači bojkotirali, čak i gore nego Čačića. Uzalud mu svo znanje kad nije imao kontrolu svlačionice i podršku najboljih igrača u svojim metodama. I da ne zaboravimo da smo s njim odigrali najgoru utamicu na velikim natjecanjima ikad, goru i od Ekvadora 2002., kad smo pregaženi od Meksikanaca u Brazilu.

Jedno je za Hrvatsku sigurno, koliko god da se teško i mukotrpno plasiramo na velike turnire tamo gotovo nikad ne razočaramo čak i kad ispadnemo u grupi. Niko je to jedini uspio.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Uz dužno poštovanje, EP i SP su samo jedan turnir gdje se igra 3-7 utakmica i gdje može jedan gol ili čak sudački previd odlučiti da li si kralj ili pokojnik. Meksiko je tada bio strašno jak i možda bi osvojili da ih nije sudac izbacio protiv Nizozemske.

Turnir - treneri koji imaju uspjeh na jednom turniru ne mogu stati u istu rečenicu sa trenerima koji imaju 50 jakih utakmica godišnje i osvajaju trofeje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Pa naravno da se ne mogu uspoređivati, zato izbornika i zovemo izbornikom, a ne trenerom reprezentacije, to su 2 različita posla i to što je netko vrhunski klupski trener nije baš nikakva garancija za reprezentaciju i obrnuto.

Daliću možemo naći 100 mana, ali jako malo koji se tiču same reprezentacije, više po pitanju pedigrea.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58278
Lokacija: DAZP HQ
Kaftanzoglio je napisao/la:
Grčka je kao Turska, južnjačka reprezentacija koja može imati padove u igri od nekoliko godina, ali gdje je liga jaka, narod temperamentan, masovno se prati nogomet, ne može se nikad protiv njih unaprijed upisati 3 boda.

Ja bi čak tu dodao i Hrvatsku u taj mentalitet iako mi imamo bolje igrače trenutno koji igraju u velikim klubovima, ali i dalje nema sustavnog rada jer da smo sustavni onda bi najuspješniji izbornik bio Niko Kovač, a ne Dalić ili Ćiro koji nemaju pojma o nogometu, ali su dobri u prosipanju patetične demagogije.


Ako je nešto u Hrvatskoj sustavno razvijeno onda je to nogomet da su nam bar ostali sektori toliko dobro posloženi. Nogomet je u Hrvatskoj bazno savršeno razvijen pogotovo u kontekstu uvjeta u kojima se to obavlja. Problemi su u onom dijelu u kojem je veliki novac, ali tog novca nikad ne bi bilo da baza ne daje plodove. Način i kontinuitet kojim Hrvatska izbacuje nove igrače je unikatan u cijelom svijetu, i mi imamo oscilacije po generacijama, ali u svakoj generaciji imamo top svjetskog igrača i X internacionalnih klasa. U zadnje vrijeme nema više ni dijaspore da nam daje gotove igrače nego je sve produkt naše nogometne škole.

Netko će reći da je to genetika, ali imaju i drugi sličnu genetiku pa nam nisu ni blizu po rezultatima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3881
Dinamova škola je sigurno jedna od najboljih, a genetika za nogomet nema veze. U kojem bi to još sportu najbolji na svijetu mogao biti Modrić ili mali debeli Maradona da nema nogometa? To što zovu genetika je zapravo masovni interes, sva djeca od malena žele biti nogometaši i samo to, dok u Skandinaviji ili Alpskim zemljama domicilno stanovništvo ima 5-6 sportova koje će izabrati prije nogometa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kvalifikacije za EURO 2020.
PostPostano: 16 lis 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Drago mi je da su ispušili i zbogom. Ko im jebe mater.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 291 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO