HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5301 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 213  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 11 ožu 2023, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2898
Brane je napisao/la:
Hajduk posluje s tajnim računima još od '90i,


Opet, kakvim tajnim računom? Blokada Hajdukovog računa je bila općepoznata stvar u medijima i javnosti. O čemu ti trabunjaš?

Brane je napisao/la:
preko kojih je prodavao igrače, zato se i ne zna di je dio para od transfera.


da, veliki dio novca od prodaje mnogih igrača u tom dobu je ukraden Hajduku od ološa koji je bio u klubu tih godina, Hvala dragom Bogu i Našem Hajduku tu gubu koja je dva puta uspjela klub dovesti na rub stečaja smo zauvijek izbacili iz kluba naglavačke.

Brane je napisao/la:
Kako je grad Split postao vlasnik Hajduka ako je bio državni klub?


Već sam ti napisao, tako što je Grad Split kupio dionice Hajduka, opet moram pitati, jel imaš ti osnovnoškolsko obrazovanje?

Kakav državni klub? Pa svi klubovi su bili "državni", u komunizmu nije postojao pojam privatnog vlasništva, nakon dolaska demokracije klubovi su nastavili biti u državnom vlasništvu što je naravno bilo užasno loše po gotovo sve klubove jer kao i cijela privatizacija koja je bila užas tako su i u klubove postavljane užasno nekompetentne uprave koje bi uglavnom uništavale sve do čega bi se dokopale, sva sreća pa se od toga pobjeglo za početak preoblikovanjem u športsko dioničko društvo, a konačno uvođenjem socios modela upravljanja.

Brane je napisao/la:
Hajduk je otišao u stečaj


Zašto imaš konstantnu potrebu lagati da je Hajduk otišao u stečaj? Jel zato da ti bude lakše što ti je tvoj zločinački lopovski klub crko 2004. godine, nakon što je iz mafijaške povlaštene pozicije zlostavljao hrvatski nogomet u liku Croatie?

Laganjem ti neće biti ništa lakše. Crkotina je crkotina, crkla je 2004, laganje to neće promijeniti niti laganjem možeš pobjeći od toga.


Brane je napisao/la:
i Grad Split se namirio sa dionicama.


Grad Split jest kupio dionički udio u Hajduku, da.


Brane je napisao/la:
Da nebi Hajduk prestao postojat država je napravila zakon di je omogućeno dioničko vlasništvo odnosno dokapitalizacija.


Zakon o športu je napravljen 2006 godine, Hajduk se preoblikovao u š.d.d 2009, lažeš da je zakon napravljen zbog Hajduka. Zakonom se država htjela riješiti balasta desetaka raznih sportskih klubova iz raznih sportova koji su očajno poslovali, a u isto vrijeme naplatiti svoj dug od dioničara ulagača.

Brane je napisao/la:
Dužni ste pare na sve strane bili od igrača do firmi,


Točno bili smo puno dužni, užasna situacija. Jesi otkrio Ameriku?

Brane je napisao/la:
pa Štimac, Bilić i dr. su dali pare


Točno, te osobe su bile jedne od mnogo dioničara Hajduka.

Brane je napisao/la:
da Hajduk ne propadnete i nikad im niste vratili pare, pa su prebili to sa dionicama.


Velika četvorka dobit će dionice u protuvrijednosti uloženog 2001. godine

Interesantno je i pitanje kakva su potraživane "velike četvorke"(Štimac, Asanović, Bokšić i Bilić) koja je 2001. godine uložila 10 milijuna i 700 tisuća kuna. Često su se spominjale i nekakve kamate, međutim, Klarić to kategorički niječe.

"Četvorka će dobiti dionice za iznos koji su uložili, dakle njima taj novac neće biti isplaćen, a što će oni kasnje s tim dionicama to je njihova stvar. Što se tiče nekakvih kamata, moram vam objasniti da one ni ne postoje, jer su oni 2001. godine taj novac praktički darovali, želeći se uključiti u Upravni odbor. Samo ukoliko ih Skupština, koja je bila održana nekoliko mjeseci kasnije ne bi prihvatila u taj odbor, novac bi im bio vraćen sa kamatama za tih nekoliko mjeseci. No, kako ih je Skupština prihvatila više nikakve kamate ni ne postoje. U tom ugovor u koji smo tada potpisali postojala je klauzula da ukoliko se jednom Hajduk pretvori u dioničko društvo, oni će dobiti dionici u protuvrijednosti iznosa i to je ono što se sada zapravo i događa.

ozbiljno misliš da će ti proći ove milion puta viđene isto toliko puta demantirane konstrukcije iz zločinačke lopovske mafijaške kuhinje gnjk ćetničkog




idemo dalje,


dakle,

u istoj rečenici, u prvom dijelu rečenice napišeš da nismo nikakve ulagače našli:
Brane je napisao/la:
Niste vi nikakve ulagače našli,


da bi u drugom dijelu iste rečenice napisao da smo našli ulagače:
Brane je napisao/la:
nego su ljudi iz sentimenta dali pare Andabak, Rimac, Tommy, onaj iz Mercedesa itd.


nikad vas tattine internetske četničke jurišnike nije krasila neka inteligencija, ali ovo je next level :dragobojic


Brane je napisao/la:
Vi navijači niste htjeli dat pare a sad glumite vjerne navijače, pokažite dionice, svi su dobili počasnu potvrdu ko prvi dioničari
Di su vam potvrde.


Kada je Hajduk izlistao svoje dionice sve su prodane i preoblikovanje je u potpunosti uspjelo. Mnogi navijači su kupili dionice, ne znam koliko je točno pojedinačnih dioničara Hajduka je li je taj broj u stotinama ili tisućama, ja osobno znam oko desetak ljudi koji posjeduju jednu dionicu Hajduka, danas je do pojedinačne dionice Hajduka, pogotovo ako si fizička osoba praktički nemoguće doći ako nisi multimilijunaš, ljudi je čuvaju životom, znam da je jedna nedavno na aukciji DPH Osijeka otišla za 30.000 kuna, Hajduk trenutno ima 536.432 dionice, u svakom slučaju nebitno, puno je bitnije naravno krupna struktura nekoliko najvećih dioničara, odnosno njihov postotni udio u vlasništvu.

Što se tiče ovoga
Brane je napisao/la:
Vi navijači niste htjeli dat pare


Navijači Hajduka su trenutno u procesu otkupa dionica kluba u definitivno najvećoj takvoj akciji ikada u Hrvatskoj, a vjerojatno i puno puno šire.

Navijači Hajduka svaki mjesec uplaćuju stotine tisuća kuna i polako otplaćuju dionice, rezultati od nekoliko zadnjih mjeseci


Veljača 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 55.902,81€
višak u odnosu na plan: 7.902,81€
postotak plana ostvaren: 116,46%

Siječanj 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 57.402,27€
višak u odnosu na plan: 9.402,27€
postotak plana ostvaren: 119,59%

Prosinac 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 444.221,37kn
višak u odnosu na plan: 114.221,37kn
postotak plana ostvaren: 134,61%

Studeni 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 465.821,67kn
višak u odnosu na plan: 135.821,67kn
postotak plana ostvaren: 141,16%

i tako dalje... svaki mjesec zadnji nekoliko godina

gledaj dobro gubo tattičevska lopovska

Ovo znači imat živi klub, dok ti imaš crkotinu koja čeka da četnik u izgnanstvu digne sidro, da se kao kula od karata raspadne zločinačko mafijaško carstvo koje četnikuje hrvatskim nogometnom desetljećima i po drugi put crkne


Brane je napisao/la:
Skupili ste oko 150 mil. kuna, pola je otišlo na dugove


točno, svi dugovi prije preoblikovanja su sanirani, mislim da su ti brojke krive plaćeno je više na dugove ali desetak miliona gore dole.

Brane je napisao/la:
i još su vam ljudi oprostili kamate i dio duga.


nitko nam nije oprostio niti jednu lipu kamata lažove prljavi gubavi

Brane je napisao/la:
Onda ste vi navijači počeli reketarit Tommya, Andabaka i ostale da vam daju svoje dionice.


Ovo je izgleda autoprojekcija tattičevskog lopovskog okota koji jedino što poznaje jest reketaranje, krađa, lopovluk. Slabašan coping mechanism kad si poklonik četnika u progonstvu i njegovog lopovskog carstva i ne možeš podnijeti što ti je najveći rival transparentnim poslovanjem i snagom vlastitih navijača sam stao na noge.

Pati gubo lažljiva.

Brane je napisao/la:
Vi upravljate klubom a niste otplatili ni dionice iz kluba izvlačite pare preko te vaše udruge da otplatite dionice.


Sad mi je drago što sam ovo već stavio, jer vrijedi to staviti i dva puta, ma i sto puta u post,

uplate donatora navijača Hajduka preko trajnih naloga koje obračunavaju banke, među tisućama trajnih naloga i moj:

Veljača 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 55.902,81€
višak u odnosu na plan: 7.902,81€
postotak plana ostvaren: 116,46%

Siječanj 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 57.402,27€
višak u odnosu na plan: 9.402,27€
postotak plana ostvaren: 119,59%

Prosinac 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 444.221,37kn
višak u odnosu na plan: 114.221,37kn
postotak plana ostvaren: 134,61%

Studeni 2023

UKUPNO UPLAĆENO: 465.821,67kn
višak u odnosu na plan: 135.821,67kn
postotak plana ostvaren: 141,16%

to se zove SNAGA.

dok tvoja zločinačka klika u progonstvu samo zna za reketarenje, lopovluk, krađu, izvlačenje i krađu novaca igrača, zaposlenika, države, nema koga ta zločinačka klika nije pokrala

Brane je napisao/la:
Dinamo je otišao u stečaj


Prva i jedina istinita rečenica u cijelom tvom postu.

Tako je Dinamo je otišao u stečaj i crko.

Brane je napisao/la:
i preoblikovao se u udrugu.


Ugašeni NK Dinamo se nije preoblikovao u nikakvu udrugu. NK Dinamo je ugašen 2004., udruga građana koja se danas natječe u prvoj hrvatskoj nogometnoj lizi (nitko ne zna od kuda je došla, samo se jedan dan stvorila) je osnovana 1998. godine, kako se nešto ugašeno 2004. godine može preoblikovat u nešto što postoji od 1998. Lopovi iz Maksimirske su malo putovali kroz vrijeme?


Brane je napisao/la:
Hajduk otišao u stečaj


Hajduk nikada nije otišao u nikakav stečaj, možeš sam sebe lagati do mile volje da bi si pokušao pobjeći od istine, neće ti pomoći.

Hajduk nikada nije otišao u stečaj, NK Dinamo je, crko je. Ugašen. Deal with it.


Brane je napisao/la:
i preoblikovao su dioničko društvo


Hajduk jest preoblikovao svoju vlasničku strukturu i postao športsko dioničko društvo.

Brane je napisao/la:
s kojim opet upravlja udruga Naš Hajduk


Hajduk jest klub sa socios modelom poslovnog upravljanja kuba, čiji je nositelj Naš Hajduk. Krivo je reći da udruga Naš Hajduk upravlja klubom, klubom upravlja Uprava kluba na čelu s predsjednikom, predsjednika bira Nadzorni odbor, kojeg biraju članovi kluba u izborima koje organizira udruga Naš Hajduk.

Brane je napisao/la:
Dok su oni dužni pare Štimcu, Biliću, Bokšiću i prave se kao to ništa to je sve OK.


Zašto lažeš da smo dužni pare Štimcu, Biliću, Bokšiću lažovčino tattičevska pokvarena?

Brane je napisao/la:
https://www.zabranjeni.hr/naslovnica/hajduk-je-duzan-400-milijuna-kuna-3285761

https://www.index.hr/sport/clanak/stima ... 26427.aspx

https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... bu-4260078


Opet si otkrio da je Hajduk 2008. bio u dugovima i financijskim problemima? Svaka čast, kako ti samo uspijeva. Dokapitalizacija i hitno upumpavanje desetaka milijuna kuna investitora u klub je bilo onako, ljudima u Hajduku je bilo malo dosadno pa zašto ne.

Što se tiče Štimca, da više ne duljim, najjednostavije najkraće objašnjenje te osobe - Štimac je Hajduku ono što je Stipe Mesić Hrvatskoj.

On je bio u klubu u ono užasno vrijeme dok je upravu kluba postavljala politika, on je svojim katastrofalnim vođenjem kluba i iznošenje novaca iz njega klub doveo na rub propasti. Hvala Bogu da je sada i zauvijek daleko od ikakvog utjecaja na Hajduk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 11 ožu 2023, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2023, 20:20
Postovi: 326
Smederevac oladi malo

_________________
na početku bješe riječ, i riječ bješe kod Boga, i Bog bješe riječ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 12 ožu 2023, 11:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4912
Šporet je napisao/la:
Hajduk jest preoblikovao svoju vlasničku strukturu i postao športsko dioničko društvo.

Naravno, pa to je ono što cijelo vrijeme tvrdim.

Da li je otišao u stečaj službeno?
Ajde priznam ne znam :neznam
Ali je po zakonu morao u stečaj jer godinama nije podmirivao svoje obveze.
Kako se to pravno službeno zove ne znam, možda predstečaj, ali u svakom slučaju bio je u nelikvidnosti, znači nije mogao podmirit svoje financijske obaveze.

Država je spasila Hajduk Ivo Sanader i Primorac koji je vodio tada ko ministar vodio taj projekt zakona o preoblikovanju, vaš hajdukovac.
https://www.vecernji.hr/sport/spasili-s ... je-1591004
Znači i ministar Primorac vaš hajdukovac potvrđuje moje izjave da bi Hajduk prestao postojati i da bi NOVI Hajduk morao počet ponovo iz najniže lige.
Dakle rekao sam istinu.

Nisu bitni detalji, bitno je to da vi nas napadate i okrivljujete za neke sumnjive radnje u Dinamu koje ja priznam.
Bilo je sumnjivih radnji u Dinamu, glupo bi bilo da to niječem

Međutim ono što je ridikulozno je da ste vi isto tako radili te sumnjive radnje u Hajduku i ne samo da ih ne priznate, nego kad bilo tko na njih ukaže prikazujete ga lažovom, muljatorom, plaćenikom itd.

Ja jako pozorno pratim nogomet, tako da mi kao što vidiš ne promiče puno toga.

Država vam je poklonila 10% dionica, al o tome ne pričate, da je država Dinamu poklonila 26mil. kuna to bi bilo ono smak svijeta.

Citat:
Splitski gradonačelnik Andro Krstulović Opara i predsjednik Hajduka Ivan Kos u srijedu su potpisali ugovor kojim se vlasnički udio Grad u tom klubu povećeva s dosadašnjih 56 posto na 65.92 posto. Iza Grada Splita i njegovih 65.92 posto najveći udio u vlasništvu Hajduka ima udruga Naš Hajduk (24.53 posto).

Krstulović Opara je također potpisao i ugovor s ravnateljem Centra za restrukturiranje i prodaju (CERP) Milanom Plećašom po kojem se Gradu Splitu ustupa potraživanje CERP-a od Hajduka oko 2.28 milijuna kuna plus kamate.

"Današnjim potpisivanjem ugovora s vodstvom Hajduka Grad Split postaje i pravni vlasnik značajnog udjela od 9.82 posto dionica Hajduka, koje tvore vrijednost oko 26 milijuna kuna i time ćemo vlastiti udio u temeljnom kapitalu Hajduka povećati na 65.92 posto a dosadašnji udio grada u vlasništvu Hajduka bio je oko 56 posto", rekao je splitski gradonačelnik.

Krstulović Opara je objasnio kako je o povećanju vlasničkog udjela grada Splita u nogometnom klubu prošle jeseni pregovarao s predsjednikom Vlade Andrejom Plenkovićem.

"Vlada je na moj zahtjev prenijela 9.82 posto dionica Hajduka iz portfelja države na portfelj Grada Splita", kazao je Krstulović Opara pritom podsjetivši kako je Vlada RH na sjednici održanoj 23. studenog 2017. donijela odluku o prijenosu ovih dionica na Grad Split.


Privitak/ci:
Screenshot 2023-03-12 at 10-39-11 Spasili smo hrvatski sport od stečaja a Hajduk je prvi uspješno proveo preoblikovanje.png
Screenshot 2023-03-12 at 10-39-11 Spasili smo hrvatski sport od stečaja a Hajduk je prvi uspješno proveo preoblikovanje.png [ 31.7 KiB | Pogledano 1418 put/a. ]
Screenshot 2023-03-12 at 10-41-38 Spasili smo hrvatski sport od stečaja a Hajduk je prvi uspješno proveo preoblikovanje.png
Screenshot 2023-03-12 at 10-41-38 Spasili smo hrvatski sport od stečaja a Hajduk je prvi uspješno proveo preoblikovanje.png [ 98.18 KiB | Pogledano 1418 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 12 ožu 2023, 11:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Koje gomile teksta za ništa.
I Hajduk i Dinamo i svi ostali klubovi su prolazili kroz različite faze i preoblikovanja.
Sve je to pokriveno pravno i država niti itko drugi o tome ne spori tako da je sva ta priča suvišna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 00:40 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2023, 09:36
Postovi: 425
Ovo je budućnost? Mag koji preuzima Dinamo?


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... ..-5455479



DARIO ŠIMIĆ 'MI IGRAČI NISMO OBRAZOVANI KAKO KVALITETNO UPRAVLJATI SVOJIM NOVCEM. ZBOG JEDNE ŽENE IZGUBIO SAM 90 POSTO NOVCA KOJI SAM ZARADIO....'



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 00:43 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2023, 09:36
Postovi: 425
Zašto se ne bore za Cibonu dok je uništena?

Slušam onog pandura kojeg je Mamić uvalio kako ima 100 000 eura odštete ako ga isključe iz kluba.

Mamić je stvorio zlatnu koku i banda je želi oteti, izvući sve šta mogu i pretvoriti u ruglo.

Sve preko sekte Možemo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 00:47 
Offline

Pridružen/a: 01 vel 2023, 09:36
Postovi: 425
HHerceg je napisao/la:
Dinamo 2004-danas se nije preoblikovao nego se ugasio i na sudu tvrdio da nije pravni nasljednik Dinama 1945-2004 jer nije htio nasljediti dugove Dinama 1945-2004.
Hajduk je preoblikovan iz udruge građana ili šta je već bio te postao šdd a igrači su u zamjenu za dug dobili dionice.

Dinamo je 2017 isplatio dugovanja Ladiću s kamatama i Mamić je to priznao na sudu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2898
Brane je napisao/la:
Ali je po zakonu morao u stečaj jer godinama nije podmirivao svoje obveze.


Netočno. Ne postoji fraza "moranje u stečaj", u stečaj se ili ode ili ne ode, to što bi htio da je Hajduk morao i otišao u stečaj da bi mogao izjednačavati svoj crknuti Dinamo (1945-2004) sa Hajdukom je tvoj problem.

Dugovanja prema vjerovnicima su potpuno normalne pojave u poslovnom svijetu, a pogotovo u postkomunističkoj, postprivatzacijskoj Hrvatskoj, Hajduk je dugo vremena plesao po rubu stečaja, uvijek se boreći sa vlastitim dugovima kako je znao i umio i nikada nije dopustio svoj stečaj, naravno pošto se radi o nogometnom klubu, za razliku od tipične firme koja kad posluje u dugovima pati proizvodnja ili radnici, u specifičnom slučaju sportskog kluba kada zapadne u dugove najviše pati sportski rezultat.

Tako da se Hajduk desetljećima, od 90ih preko ranih 2000ih do 2010ih borio i hrvao sa svojim dugovima, svjesno žrtvujući sportski rezultat jer je alternativa bila stečaj što nikada nije bila opcija. Hajduku nitko nije šapnuo da postoji treća opcija - ugasiš klub sa stotinama milijuna kuna duga, pošalješ ga u stečaj, prekineš sve veze s njim i nastaviš se bezbrižno natjecati sa nekom udrugom građana sa 0 kuna dugova, dok se svi drugi klubovi, a posebno najveći rival čupa i hrva sa svojim dugovima, otplaćuje ih, a za sve vrijeme pati mu sportski rezultat jer je prva briga ne otić u stečaj, a na terenu šta bude.


Brane je napisao/la:
Kako se to pravno službeno zove ne znam, možda predstečaj, ali u svakom slučaju bio je u nelikvidnosti, znači nije mogao podmirit svoje financijske obaveze.


Zove se: Hajduk se desetljećima borio sa svojim dugovima i sve ih otplatio do zadnje lipe u jednoj neprekinutoj pravnoj osobi i nikad mu niti jedna lipa nije otpisana, dok je ugašeni NK Dinamo (1945-2004) natukao stotine miliona kuna duga, otišao u stečaj, ugasio se, da bi na njegovo mjesto od nikud došla nekakva gnk udruga građana i nastavila se natjecati sa 0 kuna duga kao da se ništa nije dogodilo.

Brane je napisao/la:
Država je spasila Hajduk Ivo Sanader i Primorac koji je vodio tada ko ministar vodio taj projekt zakona o preoblikovanju, vaš hajdukovac.
https://www.vecernji.hr/sport/spasili-s ... je-1591004
Znači i ministar Primorac vaš hajdukovac potvrđuje moje izjave da bi Hajduk prestao postojati i da bi NOVI Hajduk morao počet ponovo iz najniže lige.
Dakle rekao sam istinu.


Lažeš.

Primorac:

"Bilo bi nepošteno reći da je Zakon o športu samo moje djelo. On je djelo i stotine sportskih radnika, proslavljenih hrvatskih sportaša, kolega iz HOO, stručnjaka iz područja sportskog prava, ekonomskih znanosti, sportske medicine i drugih. Svi oni su sudjelovali u izradi ovoga Zakona, a uz sve to održali smo više od 100 javnih prezentacija gdje su svi oni koji nešto znače u hrvatskom športu dali svoje sugestije. U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta cijeli jedan tim vrijednih ljudi godinama se sustavno bavio izradom Kad govorimo o onom djelu Zakona koji se tiče preoblikovanja što više treba reći nego da su u njegovoj izradi sudjelovali naši vodeći poput Prof.dr. Siniše Petrovića, Prof.dr. Zorana Paraća, Prof.dr. Jakše Barbića, i niz drugih koji su vrijedno radili no čija imena nisu bila po tiskovinama. Uz sve to istodobno je niz mojih suradnika boravilo u raznim državama EU koji su pitanja preoblikovanja ranije rješili (npr. Španjolska) analizirali njihova zakonska rješenja i prijedloge te ih kasnije implementirali u naš Zakon. Siguran sam da je u malo koji Zakon koji je donesen u RH od njene samostalnosti dosada je unijeto toliko sustavnosti, temeljitosti i znanja. No naravno, za svaki Zakon pa i za ovaj postoji prostor za poboljšanje.
Dobro je još jednom naglasiti novosti koje je Zakon o športu donio, mimo preoblikovanja koje se inače neminovno veže uz taj Zakon.
Na Zakonu se radilo gotovo 6 godina, dakle s njegovom izradom se započelo i prije moga mandata. On je donio usklađenje našeg sportskog sustava i važećih propisa u športu s onim EU."

Kao što sam već rekao, Zakon o sportu je donijet da bi država konačno od sebe otkačila balast "državnog" vlasništva sportskih klubova naslijeđenog iz komunizma (jer je takav sustav državi generirao samo dugove i neplaćene obaveze), a da se u isto vrijeme država uspješno naplati od upumpanog privatnog kapitala kroz dionice klubova, kao i iz razloga usklađivanja pravnih normi sa EU s kojom je RH bila u procesu pristupnih pregovora, a postojeći zakoni o sportu, ili bolje rečeno nepostojanje istih, su bili u teškoj suprotnosti sa regulativama EU, zbog naslijeđenog državnog vlasništva iz komunizma klubovi su zapravo levitirali u zrakopraznom prostoru ne znajući tko im je zapravo vlasnik, a Uprave je postavljala politika.

Dakle, nikakav Zakon o sportu nije spasio Hajduk od stečaja, Hajduk od stečaja su (tada) spasili investitori koji su u klub upumpali preko 100 milijuna kuna vlastitog kapitala, da nije toga bilo Hajduk ne bi mogao servisirati svoje najvažnije obaveze i pretvaranje dijela duga grada i države u vlasnički udio ne bi imao nikakvog smisla, Hajduku je trebao kapital i Hajduk je to ostvario. Ukoliko nakon pet krugova/poziva za kupnju dionica sve dionice nisu prodane automatski nastupa stečaj. Sve dionice su naravno prodane, a interes je bio još i veći, ali država i grad su se upisali na određeni udio dionica pa je ostalo manje za privatne investitore.

A Primorac je tipični političar, koji kao i svatko (a pogotovo ako je političar i hoće na Hajduku uhvatiti neke poene) voli Hajduka stavljati u usta, a pogotovo se hvaliti da ga je baš on "spasio" jer je Hajduk daleko najveće ime u Hrvatskoj a i puno šire.

Tako da nikakav Primorac niti zakon o sportu nisu spasili Hajduk, i sva sreća da oko toga ne trebamo ići u ŠBBKBB priče jer imamo savršen dokaz u 2012oj godini.

Jer iako je Hajduk ulaskom svježeg kapitala svojih dioničara prodisao, ključni problem je ostao isti, a to je da je i dalje kroz Grad Split politika u upravu kluba postavljala šupljoglavce koji su uspjeli spalit sav kapital od pretvorbe i Hajduk je ponovo došao pred sam rub stečaja, definitivno puno bliže tada stečaju nego 2008 kada se odlučilo da se ide u preoblikovanje, jer se tada, 2012. na Banovini glasalo o odlasku u stečaj ili biti jamac za kredit Hajduku gdje je prva opcija praktički jedini favorit i izglasavanje stečaja je trebala biti formalnost. Onda se pred Banovinom događa ono što se događa i što ulazi u legendu za naredna stoljeća.

Dakle, hipotetski čak i da nije bilo zakona o sportu, to samo znači da bi se 4 godine prije pojavio Naš Hajduk ili neka inačica Našeg Hajduka i spasila klub, kao što ga je spasila 2012, prodavali bi krv ako bi trebalo, a ne da ne bi skupili šugavih stotinjak miliona kuna, jer Hajduk ne može umrijeti zato jer to nikada neće dopustiti njegovi navijači, a kad je tvoj NKDZ (1945-2004) umirao 2004 ni golubove na tomislavcu nije bilo briga, a isto tako će biti i kada će umirati udruga građana GNK, u to budi siguran.

Brane je napisao/la:
Nisu bitni detalji, bitno je to da vi nas napadate i okrivljujete za neke sumnjive radnje u Dinamu koje ja priznam.
Bilo je sumnjivih radnji u Dinamu, glupo bi bilo da to niječem

Međutim ono što je ridikulozno je da ste vi isto tako radili te sumnjive radnje u Hajduku i ne samo da ih ne priznate, nego kad bilo tko na njih ukaže prikazujete ga lažovom, muljatorom, plaćenikom itd.


Bitni su detalji, itekako su bitni, iako to nisu detalji nego ogromne činjenice koje ne ne možeš promijeniti, niti od njih možeš pobjeći, niti će ti uspjeti jalovi pokušaji izjednačavanja kojima želiš pobjeći od činjenice da ti se klub ugasio sa stotinama miliona kuna duga, tu činjenicu ne možeš "razvodniti" pa da malo stečaja "podijeliš" drugima da ti bude lakše. Neće ti biti lakše jer od činjenica ne možeš pobjeći.

slika
slika

Ugašeno, mrtvo, crklo, nema, nula, zero, niente, nada. Žali se pogrebnom poduzeću, digni spomenik ako te volja. To je sve što možeš. Istinu i činjenice promijeniti ne možeš.

Brane je napisao/la:
Država vam je poklonila 10% dionica,


lažeš lažovčino

država je svoj udjel u dionicama prenijela na Grad Split pošto su i država i grad jedinice iste javne/državne uprave na različitim administrativnim razinama, 26 miliona kuna je kapitalna vrijednost dionica ne gotov novac neznalico tattičevska lažljiva.

ako država ili Grad Split misle da nešto poklanjaju, da su prevareni, kako ti zato što si neznalica tvrdiš, zašto država i grad ne prodaju svoje dionice i isplate se istog trena, dobiju čisti keš, Naš Hajduk jedva čeka potpisati takav ugovor, zašto se drže dionica Hajduka kao da su dionice Tesle :neznam

Zato što je Hajduk danas financijski stabilan klub, zato što je Hajduk daleko najveće ime Hrvatske i širih prostora koje donosi najviše komentar, klikova, lajkova gdje god da se spomene u kojem god smislu, zato je Našem Hajduku gotovo nemoguće naći bilo koga od dioničara koji imaju od 2-3% pa naviše dionica da prodaju jer nitko ne želi prodat ni u ludilu, pa brzo upadaju na dražbe kad netko od dioničara ode u stečaj ili slično pa mora prodat svoj udio.

Brane je napisao/la:
da je država Dinamu poklonila 26mil. kuna to bi bilo ono smak svijeta.


država i grad Zagreb desetljećima ilegalno upumpavaju doslovno stotine i stotine miliona kuna poreznih obveznika u zlo iz Maksimirske u svim njegovim oblicima i imenima, trebala bi mi cijela stranica da ih sve nabrojim.

Zločinačka osovina Bandić - Mamić i izvlačenje novaca poreznih obveznika za financiranje Mamićevog mafijaškog carstva iz Maksimirske:

Citat:
Dinamu od Grada Zagreba preko 300 milijuna kuna


https://nogometplus.net/dinamu-od-grada ... juna-kuna/

Citat:
Dinamu i ove godine 40 milijuna kuna iz zagrebačkog proračuna


https://www.poslovni.hr/hrvatska/dinamu ... cuna-70607

Citat:
Spomenik korupciji: Kako su na maksimirsko ruglo spiskali 900 milijuna naših kuna


https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-2 ... 68262.aspx

zamisli zločinačku stoku bezobraznu, milijardu kuna našeg novca posisali za ruglo i imaju obraza tražiti da im država gradi stadion

Citat:
Izračunali smo koliko su nam novca oteli i poklonili Mamićevom Dinamu


https://www.index.hr/vijesti/clanak/izr ... 68461.aspx


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Stvarno si dosadan.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 13 ožu 2023, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58271
Lokacija: DAZP HQ
Ostavi se mog kluba i moje svetinje. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 14 ožu 2023, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4912
Šporet je napisao/la:
lažeš lažovčino


Opraštam ti uvrede i sve pare što smo dali Hajduku i ostalim u HNL.
Citat:
A veliku korist od Dinamova igranja u skupini Europa lige opet će imati čitav HNL. Svi klubovi HNL-a koji se ne natječu u europskim skupinama dobit će na kraju ove sezone preko HNS-a od UEFA-e tzv. “solidarne uplate” od oko 500.000 eura po klubu. Na ovaj način su klubovi HNL-a u zadnjih pet godina na osnovu Dinamovih nastupa u Europi raspodijelili oko 13 milijuna eura.


Koji je smisao rasprave s tobom kad stalno nešto izmišljaš
Udruga dinamo postoji od 1996 i preuzela je Dinamo i športsko društvo je otišlo u stečaj i brisano.
Kasnije je udruga dinamo platila većinu tih dugova i Ladiću i Cvitanoviću.

Predstečajni postupak Hajduka
1. Sud pozvao Hajduk na predstečajnu nagodbu s vjerovnikom Robert Jarnijem
2. Sud odgodio stečaj Hajduka dok odgovorne osobe Hajduka ne dostave popis imovine.

Bolje se brini o svom Hajduku, dok ti i ta udruga naš hajduk vičete Vratite dite materi u NO ste postavili sve zagrebčani.


Privitak/ci:
NO Hajduk.png
NO Hajduk.png [ 21.78 KiB | Pogledano 1192 put/a. ]
Screenshot 2023-03-14 at 17-25-54 Split Odgođen stečaj Hajduka.png
Screenshot 2023-03-14 at 17-25-54 Split Odgođen stečaj Hajduka.png [ 51.72 KiB | Pogledano 1192 put/a. ]
Screenshot 2023-03-14 at 17-27-24 Split Odgođen stečaj Hajduka.png
Screenshot 2023-03-14 at 17-27-24 Split Odgođen stečaj Hajduka.png [ 38.83 KiB | Pogledano 1192 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 14 ožu 2023, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4912
Zanar je napisao/la:
HHerceg je napisao/la:
Dinamo 2004-danas se nije preoblikovao nego se ugasio i na sudu tvrdio da nije pravni nasljednik Dinama 1945-2004 jer nije htio nasljediti dugove Dinama 1945-2004.
Hajduk je preoblikovan iz udruge građana ili šta je već bio te postao šdd a igrači su u zamjenu za dug dobili dionice.

Dinamo je 2017 isplatio dugovanja Ladiću s kamatama i Mamić je to priznao na sudu.

Ma ne samo Ladiću, nego i Cvitanoviću i ostalima.
Pa Cvita je bio trener juniora u Dinamu, šta bi bio trener u klubu koji mu je dužan pare.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 14 ožu 2023, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
PLES MILIJUNA NA MAKSIMIRU: NAPUSTI LI ŠUTALO OVOG LJETA DINAMO, OVAJ BI VATRENI ZA MODRE BIO IDEALNA ZAMJENA


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... a-15315367

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 15 ožu 2023, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Kao što vidimo,odlaskom Mamića Dinamo je uvelike "procvjetao".
Još kad ih za vikend Jakirović sruši sa Rijekom usred Maksimira,a Hajduk pobijedi Belupo eto neizvjesnosti u HNL. :pepam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 15 ožu 2023, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Poboljšali smo obranu. Primili smo dvostruko manje golova nego prošlu utakmicu.

Znači ipak se kreće.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 15 ožu 2023, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4912
Reconquista je napisao/la:
Poboljšali smo obranu. Primili smo dvostruko manje golova nego prošlu utakmicu.

Znači ipak se kreće.

:zubati :dinamo


Privitak/ci:
HNL.png
HNL.png [ 34.84 KiB | Pogledano 1118 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 18 ožu 2023, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2898
Brane je napisao/la:
Opraštam ti uvrede i sve pare što smo dali Hajduku i ostalim u HNL.
Citat:
A veliku korist od Dinamova igranja u skupini Europa lige opet će imati čitav HNL. Svi klubovi HNL-a koji se ne natječu u europskim skupinama dobit će na kraju ove sezone preko HNS-a od UEFA-e tzv. “solidarne uplate” od oko 500.000 eura po klubu. Na ovaj način su klubovi HNL-a u zadnjih pet godina na osnovu Dinamovih nastupa u Europi raspodijelili oko 13 milijuna eura.


Ozbiljno ćeš pokušat s ovim, sad kad si uništen činjenicama i kad su ti razotkrivene sve laži ideš s ovim ušljivim ljigavim kafanskim frazama? Samo to ti je preostalo.

Ovo sa "davanjem" para ostalim klubovima u HNL-u koji bi se trebali klanjat u zahvalnosti me podsjeća na one idiote koji govore; "kako možete biti protiv Jugoslavije i Beograda koja vam je izgradila autoput bratstvo i jedinstvo, koja vam je izgradila toliko tvornica i zgrada, morate biti zahvalni Jugoslaviji i Beogradu a ne ih rušit. Kako ste samo zločesti i nezahvalni"

kao kad mafijaš koji reketari cijelo mjesto babi na pijaci da 2 dolara više i onda se krevelji "gledajte mene kako sam dobar, zahvaljujte mi"

Smeće gadljivo tattićevsko.

Brane je napisao/la:
Udruga dinamo postoji od 1996 i preuzela je Dinamo


lažeš, nikakva udruga nije preuzela ugašeni Dinamo, to je pravni, ali i logički oksimoron, ne može se preuzeti nešto ugašeno, ako novi vlasnik preuzima neki subjekt preuzima svu njegovu imovinu i obaveze, a preuzimanje ostavlja more pisanih dokaza od tijela kluba do pravnih/trgovačkih institucija koje nadgledaju/provode preuzimanje,

naravno da nikakva udruga nije preuzela ugašeni dinamo koji se ugasio i otišao u stečaj sa svojim stotinama miliona kuna dugova, uopće je pravno nemoguće da udruga građana registrirana kao neprofitna organizacija preuzme š.d.d. tako da opet si uhvaćen u laži

Brane je napisao/la:
i športsko društvo je otišlo u stečaj i brisano.


da, NK Dinamo (1945-2004) je crko i otišao u stečaj te je naravno, kao i kod svakog stečaja, subjekt brisan iz registra trgovačkog suda, to je točno.


Brane je napisao/la:
Kasnije je udruga dinamo platila većinu tih dugova i Ladiću i Cvitanoviću.


koji odvratni lažov, da otplatila većinu dugova, i to Ladiću i Cvitanoviću koji su 15 godina kasnije nakon desetljeća "poslovanja" GNKa sa izbrisanim stotinama miliona kuna dugova "naplatili" svoje dugove tako da su u mercedesima sa zatamljenim staklima primali crne kese sa novcima da pređu tatti i prestanu lajat po medijima da su ih izvarali jer su ugasili klub koji im je dugovao i osnovali neku udrugu koja se krenula natjecat umjesto ugašenog kluba

sva sreća pa su pravo i pisani trag otporni na savitljive kičme jadnika koji su pristali promijenit ploču za kesu prljavog keša i poziciju u klubu nakon što su deset godina trubili da ih je pokralo

slika
slika

presuda Županijskog suda u Zagrebu iz 2006. i presuda Vrhovnog Suda Republike Hrvatske iz 2009 koja potvrđuje prvu presudu da udruga građana GNK i ugašeni NK Dinamo nisu ista pravna osoba i da Cvitanović može lajat na mjesec.

kakva šteta što Cvitanović nije imao kristalnu kuglu pa da zna da će desetljeće kasnije zločinačkoj udruzi GNK toliko uspješno ići mafijašenje hrvatskim nogometom da će njegov smiješni dug moći isplatiti bez da trepne, možda se ne bi bezveze tužio pa da imamo i sudsku potvrdu da je NK Dinamo (1945-2004) ugašen u stečaju i da udruga građana GNK nema nikakve veze s ugašenim Dinamom a kamoli da je pravni nasljednik. Naravno presuda Vrhovnog suda je praktično nepotrebna, i samo je dodatna potvrda očitoga, svakome je posve jasno jednim pogledom na registar Trgovačkog suda da je pravni subjekt ugašen, Cvitanovićev problem što su ga prevarili mogao je podnositi tisuću tužbi.


Brane je napisao/la:
Predstečajni postupak Hajduka
1. Sud pozvao Hajduk na predstečajnu nagodbu s vjerovnikom Robert Jarnijem
2. Sud odgodio stečaj Hajduka dok odgovorne osobe Hajduka ne dostave popis imovine.


Sad iz nemoći vadiš random slučaj s Jarnijem iz 2002. godine, vremena kad je svaka čistačica prijetila Hajduku stečajem ako se ne naplati. I jel Hajduk otišao u stečaj zbog Jarnija? Daj odluku uprave, izvod o stečaju iz trgovačkog suda? Nema a? Nema zato jer je Hajduk kao i ovaj smiješni dug Jarniju tako i desetke, možda i stotine drugih i puno većih dugova vukao, borio se s njima, dogovarao s vjerovnicima odgode i nagodbe, i sve ih otplatio ili prije ili nakon pretvorbe, sa svojim kapitalom, sve u istoj pravnoj osobi, sve do jedne lipe. Takvu borbu sa dugovima Hajduk je platio dvadesetgodišnjim rezultatskim užasom i drastičnim padom kvalitete igrača jer nije bilo novaca za bolje,

dok se s druge strane NK Dinamo (1945-2004) jednostavno ugasio i proglasio stečaj i izbrisao si stotine miliona kuna dugova i samo se nastavio natjecat kao neka udruga građana koja se od nikud pojavila u HNL-u sa nula kuna dugova i bez ikakvog opterećenja poslovanja, a ono jučer od muke proglasili stečaj, guba zločinačka

Citat:
Nedužni Dinamo: Više od 120 milijuna kuna duga isparilo s nestalom Croatijom


https://slobodnadalmacija.hr/sport/doma ... ijom-46927

Citat:
Potom je dioničko društvo, s utegom od 120 milijuna kuna duga samo prema Državi (bilo je 303 milijuna što je kasnije smanjeno), otišlo u stečaj, a sva su dugovanja kluba ostala na dioničkome društvu u stečaju.



Citat:
"NOBEL" ZA EKONOMIJU
Zadržali:
1. status prvoligaša
2. koeficijent kod UEFA-e
3. trofeje Croatije
4. sponzore Croatije
5. praktično istu Upravu
6. većinu istih igrača
7. omladinski pogon
8. pravo korištenja stadiona u Maksimiru

Riješili se:
1. duga državi od otprilike 120 milijuna kuna
2. (selektivno) duga igračima koji su igrali za Croatiju
3. duga prema raznim vjerovnicima
4. lošega imagea
5. naivaca koji su vjerovali dioničkom društvu


Dinamo je samo državi bio dužan 400 miliona kuna, prvo smanjeno na 300 pa konačno na 100 miliona kuna. Država vam je oprostila 300 miliona kuna duga i ni to vam nije pomoglo svejedno ste se ugasili.

Nitko zapravo ne zna koliki je bio ukupni dug NK Dinama u trenutku stečaja, poslovanje kluba ne da nije bilo transparentno nego je bilo u tolikoj magli makinacija da je provođenje kompletne revizije sa svim trgovima novca praktično bilo nemoguće utvrditi.

Sjećam se jednog nalaza koji je ugrubo govorio, kada se zbroje svi dugovi prema državi, svim igračima, raznim tvrtkama, kojekakvim kooperantima i posrednicima i kome sve ne,... da je ukupni dug NK Dinama (u svim ostalim imenima NK haškgrađcroatinamo) iznosio oko 300 miliona njemačkih maraka, odnosno tada oko milijardu kuna.

Sve je bio balon od sapunice, državna poduzeća su isprva sipala silan novac u klub, a onda su prestala (jer nije bilo novaca za ništa, hrvatska ekonomija se gušila u nazovi privatizaciji) pa se nastavilo na "majke mi", sve je bilo savršeno, Franjo je bio navijač, nitko nije pitao odakle je novac i jel ga opće ima, bilo je baš kao sad, Croatia vječni prvak, svi najbolji igrači odmah u Croatiu (ostale klubove kao i Hajduk već tada počeli pritiskat dugovi i nisu ni u snu mogli pratit "superupješnu" Croatiu koja je puna ko brod), Canjuga najbolji MeNaDŽer u galaksiji, ma teklo je med i mlijeko

i onda je Franjo umro

i balon od sapunice se raspuknuo, Canjuga odmah znao da tu nema pomoći odmah se ispalio od tamo, životarili su još 4 godine i onda se ugasili i proglasili stečaj

inače, jedina dva razdoblja u trideset godina hrvatske lige kad zlo iz Maksimirske nije provodilo zločinačku okupaciju hrvatskog nogometa su razdoblje domovinskog rata (1992-1995) i razdoblje između gašenja modela Croatie i proglašenja stečaja NK Dinama (2001-2005)

prvaci u ta dva razdoblja

1992-1995 - 3 puta Hajduk jednom Croatia
2001-2005 - 3 puta Hajduk jednom NK Zagreb jednom Dinamo

ostale 22 HNL sezone - GNK Croatia prvak 21 puta, 1 (jednom) prvak Rijeka

ako nemate mafijaško izgrađen sustav podređen samima sebi rezultatski ne postojite, a onda ne postojite nikako već si gasite klub.


Brane je napisao/la:
Bolje se brini o svom Hajduku, dok ti i ta udruga naš hajduk vičete Vratite dite materi u NO ste postavili sve zagrebčani.


U čemu je problem da netko ima prijavljenu adresu u Zagrebu :neznam

Hajdukovci su ionako u gotovo svakom kutku Hrvatske većina, skoro i u Zagrebu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 19 ožu 2023, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278


7:05

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 22 ožu 2023, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Citat:
UGLEDNI DOKTOR S VIŠE OD 300 RADOVA SKICIRA NOVI STATUT DINAMA. MODELI SU REAL, BARCELONA I - HAJDUK
slika

Prema informacijama Jutarnjeg, na stolu radne grupe za izradu Statuta našli su se slični temeljni akti Reala i Barcelone, dva globalno najrazvikanija manekena socios modela, a onda i njemački Regel 50+1, te naposljetku Hajdukov model.

Cilj je u novom dokumentu sintetizirati ono najbolje iz njihovih Statuta i upravljačkih praksi te odbaciti sitnice koje u startu žuljaju one konzervativnije Dinamove navijače, poput podatka kako je Barca s demokratski napisanim statutom zaglavila u minusu od milijardu eura i da je Hajduk kao "dite puka" kronično neuspješan kada govorimo o trofejima i europskim nastupima.

Masovnim učlanjenjem u finišu borbe za Skupštinu BBB-ovci su stekli pravo na sedam zastupnika, pomogli Barišiću da nadglasa Mamićevu struju i usput omasovili Dinamovo članstvo (oko 30 tisuća).


https://sportske.zabranjeni.hr/sn/nogomet ... k-15318214

Nego kaj. Naš Dinamo. :dinamo1

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 22 ožu 2023, 18:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Citat:

Kada organizmu otkažu dva od pet unutarnjih organa, nema ništa logičnije nego da u pomoć pozovete - internista i specijalista hitne medicine. Tom logikom vodili su se u Dinamu kada su na čelo radne grupe za izradu novog klupskog Statuta imenovali dr. Vladimira Gašparovića, uglednog zagrebačkog liječnika


Haha, Krušelj se ruga demokratskom Dinamu, a kao i svi ostali sada svjestan što je nama naša borba dala i što slijedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 23 ožu 2023, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4689
Mamić je radia za svoj žep, ali je luđački volia Dinamo. Ne more mu se to osporit. I plea je svoju mrižu, od lige i nog.saveza je napravia svoju klijentelu. On je bia gazda u klubu, svin menadžerčićiman je odmah kaza di in je misto. Pravi kočijaš, on zapovida konjiman. I vrlo sposoban trgovac.
U Hajduku je bila druga stvar. Ondi su konji zapovidali, menadžerčići i mladeški ttenerčići su gledali svoje uske interese i klub in je bia sredstvo a ne cilj. Uz to su u Hajduku gledali tko će koga zajebat, mislili su živit samo od stare slave, umisto pratit šta se zbiva okolo i učinit nušto. Mamić i njegova klika ispleli su klijentelsku mrižu dok su se u Hajduku zajebavali i dok su pojedinci punili žepe a Hajduku ni dz.
Mladež su zapustili, propadali su i budzašto prodavani i odbacivani izgledni igrači (Tičinović, Bartolović, Kiš, Vukušić, Balić, Erceg, Čop, Andrijašević, Elez), kvalitetni iz svog bazena koji su se nudili su odbačeni (što je Dinami obilato iskoristia) dok su pritplaćena mista u prvoj momčadi imale Muje i Hase, neznani Bugari, Grci, Turci, Bliskoistočnjaci i Afrikanci.
Rika je s odbačenin Hajdukovin igračiman, njih četvoricon, osvojila naslov!
Dinamo je dilova proaktivno i u nog.savezu i sudačkoj organizaciji, a u Hajduku ništa. Pa ga danas bez straha drsko pokradu. Pri bi za to izgubili položaj i ne bi nikad sudili u ligi višoj od županijske. Štaviše i malo je sudaca južnije od Zrmanje.
U Hajduku su nemarno dopustili propadanje Splita, Zadra i Dubrovnika, koji su bili točke otpora Dinamu. Umisto posuđivat igrače njima, a ne onakven Šibeniku.

Onda dohodidu i financijsko-pravni čimbenici nejednaka tretmana koje je drugi forumaš poviše u tekstu navea.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 23 ožu 2023, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 23 ožu 2023, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

Oršić bi se vratio.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 23 ožu 2023, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4689
Boje je Oršiću pobić ća nazad u Hrvatsku. Onakav igrač može proć u svin ligaman Petice, Engleska je smrt za nogometne umitnike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: GNK Dinamo Zagreb
PostPostano: 24 ožu 2023, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3165
Sokolić je napisao/la:
Boje je Oršiću pobić ća nazad u Hrvatsku. Onakav igrač može proć u svin ligaman Petice, Engleska je smrt za nogometne umitnike.

Ma on je pogriješio što je otišao grlom u jagode, jasno je bilo da mu svetci nisu prezentirali di ga vide niti je on njih analizirao, da jesu ne bi ga stavili na desno krilo.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5301 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 213  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO