HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2305 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 93  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 13 kol 2021, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Dalmatinci nisu toliko talentirani za nogomet koliko misle. Ako je problem samo u upravi i navijačima Hajduka , zašto se nije stvorila neka druga sredina kao Zadar ili nekad Šibenik u košarci, Dubrovnik u vaterpolu? Ne može valjda 10 klošara iz Splita spriječiti kvalitetan rad svih klubova na potezu 400 kilometara od Sv. Marije Magdalene do Prevlake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 13 kol 2021, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Ponajbolji dalmatinci završe u Dinamu, problem i je Hajduku što je Dinamo ozbiljno zagrabio u njihov bazen, u neka druga vremena nema šanse da bi Modrić, Vrsaljko, Moro (rođeni Splićanin) stasali u Dinamu, a sad u Dinamu igraju Livaković, Petković, Ademi, a i među mladim nadolazećim igračima ima Dalmatinaca.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 13 kol 2021, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 kol 2021, 12:49
Postovi: 505
Porastom standarda u Dalmaciji bit će sve manje domaćih igrača vrijednih spomena.

Uvoziti Albance, Kosovare. Tko nekoć Njemačka Hrvate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 13 kol 2021, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
Kaftanzoglio je napisao/la:
Dalmatinci nisu toliko talentirani za nogomet koliko misle. Ako je problem samo u upravi i navijačima Hajduka , zašto se nije stvorila neka druga sredina kao Zadar ili nekad Šibenik u košarci, Dubrovnik u vaterpolu? Ne može valjda 10 klošara iz Splita spriječiti kvalitetan rad svih klubova na potezu 400 kilometara od Sv. Marije Magdalene do Prevlake.


...o čemu ti lupetaš i ovakav je hajduk veliki klub s obzirom na regiju od jedva nešto više od 800.000. stanovnika moglo bi se reć jedana gradić...u prvoj ligi je pola igrača koji su iz Dalmacije ..skoro svake godine izbacimo klasu..igrači igraju u velikim europskim klubovima..o drugim sportovima da i ne govorimo..i ti mi o talentu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 14 kol 2021, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..u dvi utakmice ajduk je ima vise gledatelja nego u ostalih sesnest utakmica skupa..toliko o veličini kluba..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 14 kol 2021, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3287
laganini je napisao/la:
..u dvi utakmice ajduk je ima vise gledatelja nego u ostalih sesnest utakmica skupa..toliko o veličini kluba..

To više govori o slabosti drugih klubova, jer ni ta posjeta na poljudu nije ništa posebno, Zrinjski koji ima 5 puta manju bazu je imao 4 tisuće navijača protiv Želje, a na Pecari smo već standardno popunili cijelu gostujuću tribinu. Još kad uzmemo u obzir da je jedino što je ostalo od tog kluba su navijači.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 14 kol 2021, 12:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..to i kazem mozes bit trgovačko drustvo i to uspješno al nisi klub ..nista sportskog u tome..napoli je osvojio tri il dvi titule a opet je veliki klub..kuzis..sumnjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 07:51 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
laganini je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Dalmatinci nisu toliko talentirani za nogomet koliko misle. Ako je problem samo u upravi i navijačima Hajduka , zašto se nije stvorila neka druga sredina kao Zadar ili nekad Šibenik u košarci, Dubrovnik u vaterpolu? Ne može valjda 10 klošara iz Splita spriječiti kvalitetan rad svih klubova na potezu 400 kilometara od Sv. Marije Magdalene do Prevlake.


...o čemu ti lupetaš i ovakav je hajduk veliki klub s obzirom na regiju od jedva nešto više od 800.000. stanovnika moglo bi se reć jedana gradić...u prvoj ligi je pola igrača koji su iz Dalmacije ..skoro svake godine izbacimo klasu..igrači igraju u velikim europskim klubovima..o drugim sportovima da i ne govorimo..i ti mi o talentu..


Sve je stvar omjera uspješnosti i popularnosti. Uzmi recimo nogomet i skijanje. U skijanju smo imali 20 natjecatelja otkad je Hrvatske, a 5-6 ih je osvajalo medalje. Svaki četvrti Hrvat koji je odlučio profesionalno skijati osvojio je medalju. U nogometu se u zadnjih 100 godina u Dalmaciji rodilo milijun djece koji su htjeli igrati za Hajduk, a koliko ih je nešto osvojilo?

I prvi osvajač kristalnog globusa u slalomu za Jugoslaviju je bio Rok Petrovič, porijeklom Dalmatinac s Korčule. A da njegovi roditelji nisu odabrali Sloveniju nego Split, možda bi bio propali nogometaš Hajduka. Osvajač medalje u skijanju sigurno ne bi bio.

Sad zamisli koja bi bili sportska velesila da je netko stručan selektirao i usmjeravao djecu u pravi sport umjesto da svi žele biti prosječni ili ispodprosječni nogometaši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 10:54 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
7 od 11 koji su startali na zadnjoj utakmici protiv spanjolaca je iz dalmacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15805
Dalmatinci su talentirani u sportu i tu nema dileme, ali da je uprava Hajduka nekvalitetna je također istina. Dinamova nogometna škola je puna Dalmatinaca. Npr Hajduk je odbio Modrića pa je otišo u Dinamo. Takvih primjera ima mnogo

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 11:01 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Sport i nogomet nije isto. Ja sam upravo napisao da bi imali više medalja u drugim sportovima kad bi imali manje prosječnih i ispodprosječnih nogometaša. Ali postotak djece koji idu u nogomet s vremenom je sve veći, prije sam još čuo da netko trenira nešto drugo, sad svi samo nogomet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 13:24 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 582
Kaftanzoglio je napisao/la:


Sve je stvar omjera uspješnosti i popularnosti. Uzmi recimo nogomet i skijanje. U skijanju smo imali 20 natjecatelja otkad je Hrvatske, a 5-6 ih je osvajalo medalje. Svaki četvrti Hrvat koji je odlučio profesionalno skijati osvojio je medalju. U nogometu se u zadnjih 100 godina u Dalmaciji rodilo milijun djece koji su htjeli igrati za Hajduk, a koliko ih je nešto osvojilo?

I prvi osvajač kristalnog globusa u slalomu za Jugoslaviju je bio Rok Petrovič, porijeklom Dalmatinac s Korčule. A da njegovi roditelji nisu odabrali Sloveniju nego Split, možda bi bio propali nogometaš Hajduka. Osvajač medalje u skijanju sigurno ne bi bio.

Sad zamisli koja bi bili sportska velesila da je netko stručan selektirao i usmjeravao djecu u pravi sport umjesto da svi žele biti prosječni ili ispodprosječni nogometaši.


"Prosječan" nogometaš će zarađivat (barem) 100 000 eura godišnje nekih 15-ak godina dok će i vrhunski skijaš živjeti od stipendije Olimpijskog odbora. Nogomet popularnošću jednostavno totalno dominira Europom i nekih 90% interesa i novaca se vrti oko nogometa. S tim da se opet skoro nitko ne odlučuje za nogomet iz ekonomske računice, nego zato što im je zabavniji, posebno od individualnih sportova, gdje bi dane i mjeece provodio sam sa trenerom ili možda još par sličnih osobenjaka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 582
a skijanje je stvarno loš primjer, nemamo mi uvjeta za to, pola godine moraš provesti izvan zemlje već u ranoj mladosti, to nikad ne može bit ni blizu nekog masovnijeg treniranja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 16 kol 2021, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
Kaftanzoglio je napisao/la:
Sport i nogomet nije isto. Ja sam upravo napisao da bi imali više medalja u drugim sportovima kad bi imali manje prosječnih i ispodprosječnih nogometaša. Ali postotak djece koji idu u nogomet s vremenom je sve veći, prije sam još čuo da netko trenira nešto drugo, sad svi samo nogomet.

..zar tako nije svagdje u svijetu zar klinac u Italiji ajmo rec u Milanu s sportskim genom nece Počet s nogometom ako ima sportski gena..svagdje u svitu je tako ..jedino ako je s petnest visok 2,00 nece jer ga fizika vodi drugim sportovima...teorija ti je promašena..neki je ovdje analizira učinke naši na olimpijadi pa je većina osvajača iz dalmacije pa čak moglo bi se rec iz Splita ..samo zlatni Jelić splitski proizvod Pavić u parovima bez uvrede Mektic je pomoćna radna snaga od tri zlata su Dalmatinski proizvodi..da ne ulazim u analizu ostali medalja..nema grada na svitu s vise osvajača medalja na OI u odnosu na broj stanovnika il NBA igraca pa i nogometaša ..ribati hajduk ima krizu upravljanja plus neke druge okolnosti pa ne da umanjujem uspjehe Dinama i zg sportova je ipak makabizacija zg koja je ok donila poneki uspjeh zg sporta al dugoročno uništila dosta sportski centara da sad ne idem u daljinu analizu..dalmosi su rodjeni za sport tako spominjanje nekog od antitalenta je najgluplja teorija na svitu..bez uvrede


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 30 kol 2021, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
Vuskovic na posudbi u HSV. :smijeh
Laganini na aparatima.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 31 kol 2021, 00:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
...pa i ne baš dobar ugovor ako sam dobro razumio a vuško i elez teško mogu skupa dva stopera koji vole držat loptu..biće on igračina a i brat mu je veliki talent...kadet..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 31 kol 2021, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3287
laganini je napisao/la:
...pa i ne baš dobar ugovor ako sam dobro razumio a vuško i elez teško mogu skupa dva stopera koji vole držat loptu..biće on igračina a i brat mu je veliki talent...kadet..

A rođak Moreno :zubati. Uglavnom dobar posao hajduka(ako se ostvari), čovjek je ispao iz rostera, a zaradit će dobre novce, samo ne znam koliko je njemu pametno ići u 2 Bundesligu

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 31 kol 2021, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
Gazda je napisao/la:
laganini je napisao/la:
...pa i ne baš dobar ugovor ako sam dobro razumio a vuško i elez teško mogu skupa dva stopera koji vole držat loptu..biće on igračina a i brat mu je veliki talent...kadet..

A rođak Moreno :zubati. Uglavnom dobar posao hajduka(ako se ostvari), čovjek je ispao iz rostera, a zaradit će dobre novce, samo ne znam koliko je njemu pametno ići u 2 Bundesligu

...mlad je momak valjda neće izgorit inače znalac ...minus ipak brzina..po meni bi slobodno moga igrat šesticu po kapacitetima..a hsv puca na prvu ligu ako i ne u izlogu je ..a ako i to ne za dvi godine nazad s 21 godinom i s nekakvim iskustvom..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 31 kol 2021, 06:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Gledao sam sažetke protiv Rijeke. Rijeka ih rasturila. Komunizam, tj. Naš Hajduk je zlo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 31 kol 2021, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16386
..nebi reka rasturili taktički prije ozljeda lovrencica i delowa koji je dobar al spor je odlučilo utakmicu..trener je posli vadio delowa al steta je vec napravljena...drugo poluvrime autobus u sesnest i tobje kraj price..čist previd trenera..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 02 ruj 2021, 13:06 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Cekam komentar na odlazak Vuskovica i dolazak Katica.
Po meni je to opt potez dobar je to novac koji je izvucen za Vuskovica (5 miliona ako HSV udje u 1 BuLi).
Za dio tog novca je doveden Katic koji je po meni top igrac za Hajdukove uslove.
Super posao od uprave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 06 ruj 2021, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Ništa novo. Rika se bacala na glavu protiv Hajduka, a za ne falit odmah su na početku polomili Lovrenčića. Odmah mi je došla slika od nazad 35 godina kad je Mladenović polomia Gračana.
Hajduk je drža Riku stisnutu, ova je dva puta pogodila što nije znala protiv PAOK-a.
Tribat ćedu ovi izdržat taj ritam. Daleko je do kraja prvenstva.
Doć će vrlo skoro vrime kad će Hajduk vraćat nazad bodove protiv ovih gostiju šta su našli blistat na Poljudu pa nisu posli ništa u Europi napravili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 08 ruj 2021, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Kaftanzoglio je napisao/la:
Dalmatinci nisu toliko talentirani za nogomet koliko misle. Ako je problem samo u upravi i navijačima Hajduka , zašto se nije stvorila neka druga sredina kao Zadar ili nekad Šibenik u košarci, Dubrovnik u vaterpolu? Ne može valjda 10 klošara iz Splita spriječiti kvalitetan rad svih klubova na potezu 400 kilometara od Sv. Marije Magdalene do Prevlake.


Reka si i osta živ.
Zadar je tradicijski košarkaška sridina. Dubrovnik je tradicijski vaterpolska sridina. Neretvanska dolina tradicijski je rukometna sridina. Split je uz nogomet tradicijski dava i košarkaše i vaterpoliste, a otkako su otkrili muški rukomet i to.
Šibenik je nogometna sridina, ali je mali, pa se kakvoća rastakala između nogometa (većina) i košarke (manjina).
Za moćneg prvoligaša tribaš imat jaku privredu koje će moć stat iza njega.
Na dalmatinskon području nimaš toliko gradova koji bidu to mogli. A sve manje-više gravitira Hajduku.
Još u onoj državi veliki je uspih bia imat stabilneg nogometneg drugoligaša.
Usporedi i s nogometašima Splita. Hajduk se prima klubu iz isteg odnosia neprijatejski. Jedva je disa pod Hajdukovim bršljanskin zagrljajen. A u Splitu su dilovale najveće Hajdukove igračke i trenerske legende.

I tako pored "zauzetih" gradova Splita, Zadra, Šibenika i Dubrovnika, koji bis ti to dodatni grad u Dalmaciji "izmislia"?

A reć da Dalmatinci nisu talentirani za nogomet... Mislin čoviče, ne mogu nać rič za glupost koju si izvalia.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 24 ruj 2021, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Subašić i Melnjak. U Hajduku doista mislidu ozbiljno. Vonje na naslov. Dodatni motiv za stare igrače za se vratiti i pomoći Hajduku u borbi. Tuče li Hajduk Lokomotivu u nediju, stvar bi se ozbiljno mogla zakuhat.

Prvenstvo je već sad postalo zanimljivo. Puno priokreta. U završnici. U više utakmica, kod više klubova. Povrimeno i drugi posrnedu pa nitko ne pobigne na vrhu.

Četiri kluba u trci za prvaka. Ovo se još nikad nije dogodilo u HNL-u. Imali smo situacija u ovih 30 godina da su bila tri kluba utrkivala se za prvo misto, pa su tako znali bit Hajduk, Dinamo i Zagreb, pa Hajduk, Dinamo i Varaždin. Te mi godine prve padadu na pamet. Četiri nikad dosad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HNK Hajduk Split
PostPostano: 25 ruj 2021, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
Ajmo Torca, da vidimo đe smo...

https://www.dnevnik.ba/sport/kviz-za-ha ... bu-2617329


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2305 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 93  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO