HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 09:43 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Prosli godina sam znao cesto zavirit u UEFA Youth League, kako je ove godine premijerno i Hajduk ucesnik tog natjecanja, malo sam se vise pozabavio tim natjecanjem.
Nadam se da ce i Hajduk zabiljezit dobre rezultate kao sto je to Dinamo znao prosli godina da uradi.
Samo kad sve to pogledam i dalje imam jak dojam da se skroz malo ulaze u omladinski sport na nasim prostorima jos je tu Dinamo i cjela Hrvatska u regionu ispred ostali.
Eto ipak je Hajduk uspjeo da uzme jedno prvenstvo, znaci da se nesto radi a moje misljenje je, da je tu najzasluzni Boro Primorac.

Da se sad odmaknemo od HR, meni je jako zanimljivo kako se malo radi u BiH po tom pitanju. Kad upravo u sredini gdje nema para i gdje liga je slaba mozes preko juniora mnogo toga da postignes.
Kako to da je prvak u BiH bila Zvijezda09, ako sam dobro shvatio iz Ugljevika ?
Nit je bogat klub da ima za ulaganje nit je velik grad da u njemu vrvi od talenata. Meni je to samo dokaz koliko Zrinjski ali i Siroki zapostavljaju svoju omladinsku skolu.

U cemu je Problem ?
Losa infrastruktura, nedostatak strucnog kadra da radi sa mladima, neinteres mladi za sportom ili jednostavno los kucni odgoj i nedostatak discipline koja je preduvjet za uspjeh?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kad je Zvijezda 09 bila prvak?
Možda prvak Republike Srpske ili si možda mislio na Modriču?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 11:36 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
daramo je napisao/la:
Kad je Zvijezda 09 bila prvak?
Možda prvak Republike Srpske ili si možda mislio na Modriču?


Topic: Juniorski nogomet

https://www.klix.ba/sport/nogomet/juniori-zvijezde-09-postali-prvaci-bih-ocekuju-plasman-u-ligu-prvaka/210529070
https://de.uefa.com/uefayouthleague/match/2033683--zvijezda-vs-trabzonspor/

Prosle godine je Zvijezda 09 iz Bjeljine bila Juniorski prva BiH.
Zrinjski bio 6i a Siroki 7i .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nisam znao, u Bijeljini je ozbiljan rad s mladim igračima, i Radnik ima odličnu školu i najmlađu seniorsku ekipu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16121
..hajduk pregazio albance iz Makedonije s dva gola novog bisera Filipa Cuica..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
daramo je napisao/la:
Nisam znao, u Bijeljini je ozbiljan rad s mladim igračima, i Radnik ima odličnu školu i najmlađu seniorsku ekipu.


Ok ali ovo je bila Zvijezda 09 a ne Radnik ?
Valjda ovi u Bijelini koriste blizinu Beogradu i posavjetuju se tamo malo.
Neso, sto nazalost, nasi ne rade nikako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zato kažem u Bijeljini, vjerojatno i većina tih igrača kasnije potpiše profesionalni ugovor s Radnikom koji ih onda prodaje dalje Zrinjskom.
Tako se financiraju za razliku od Zrinjskog ili tipa Veleža koji ima najgoru omladinsku školu od premijerligaša.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
daramo je napisao/la:
Zato kažem u Bijeljini, vjerojatno i većina tih igrača kasnije potpiše profesionalni ugovor s Radnikom koji ih onda prodaje dalje Zrinjskom.
Tako se financiraju za razliku od Zrinjskog ili tipa Veleža koji ima najgoru omladinsku školu od premijerligaša.

To sam ustanovio da im je nogometna skola uzas, ali sad trazim uzrok tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2018, 18:51
Postovi: 174
Zvijezda je klub srpskih izbjeglica iz sela Brgule kod Vareša koji su naselili sela oko Bijeljine. Klub se zove se po planini iz zavičaja.

Osnivač i sponzor kluba je Boris Stanišić, vlasnik Etno sela Stanišić. Dakle, težak par desetina miliona i dosta ulaže u fudbal, pogotovo omladinski. Napravio je odličan fudbalski kamp i akademiju sa svim pratećim sadržajima. Kad je Rudar Ugljevik, bivši šampion Srpske sa stadionom koji je zadovoljavao evropske uslove, propao i otišao u stečaj, njegova imovina je data na licitaciju. Tad je Stanišić otkupio taj stadion i na njemu je seniorski tim igrao Premijer ligu BiH.

Organizovanjem probnih kampova i turnira, te skautingom pokupe sve što valja u RS. Sjećam se da su, kad je to zaživilo sa mlađim kategorijama, roditelji ispisivali djecu iz kadeta Borca i slali u Bijeljinu da igraju i školuju se.

Prošlogodišnju titulu sa omladincima Zvijezde je osvojio Zlatko Krmpotić, poznati igrač iz bivše Jugoslavije i kasnije uspješan trener. Vodio je kadetske i omladinske reprezentacije Srbije.

S druge strane, pošto je privatni kapital u pitanju, a Radnik zavisi od gradskog budžeta Bijeljine u kojoj je vlast dualna i u rasulu, Zvijezda je dosta finansijski moćnija od Radnika. Tako da jedino može biti slučaj da Zvijezda zapazi nekog talentovanog klinca u Radniku i da ga kod sebe prebaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 01 lis 2021, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Znam za Brgule, vrlo blizu sam bio kao izbjeglica dok je HVO drzao Vareš.

Bravo za Stanisca, o tom upravo i pricam, nije mi jasno kako neko ne pokupi te talente u Bosni i iskreno radi snjima. Veca je korist valjda jednog top igraca prodat nego uzimat roditeljima stotinjak maraka da im sin igra, ne bitno kakav je igrac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Juniorski nogomet
PostPostano: 09 lis 2021, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Eto, sve mi moramo.

https://slobodnadalmacija.hr/sport/hajd ... va-1133548

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO