HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 06:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ] 

Regionalna nogometna liga
PROTIV 47%  47%  [ 7 ]
AUSTRIA HRVATSKA 7%  7%  [ 1 ]
MAĐARSKA HRVATSKA 0%  0%  [ 0 ]
SRBIJA HRVATSKA 0%  0%  [ 0 ]
AUSTRO-UGARSKO-HRVATSKA LIGA 20%  20%  [ 3 ]
BALKANSKA LIGA Grčka-Srbija-Hrvatska 7%  7%  [ 1 ]
JUGOLIGA 20%  20%  [ 3 ]
NE ZNAM 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Potaknut izjavom Nenada Bjelice kako nema ništa protiv Jugolige da bi volio igrat protiv Zvezde itd.

Ja sam mišljenja ako idemo na regionalnu ligu da to bude sa saveznicima, jedina država s kojom je Hrvatski Sabor potvrdio savezništvo bila je Austrija tamo u 15-16st.

S druge strane do sad je UEFA imala čvrsto NE regionalnim ligama, međutim UEFA i predsjednik Čeferin je ove godine imao konzultacije o Jugoligi na kojima su bili Dino Rađa i još neki. Tamo su prenjeli svoja iskustva itd.
Ja volim uvijek čitat između redaka, šta UEFA ima sa basketom, ništa! Očigledno da se na mala vrata priprema Jugoliga, jer HDZ već je sve spremio za rušenje Šukera.

Umjesto kukanja i kmečanja, zašto nebi navijači i javnost udarili kontru i krenuli u stvaranje Austrijeske i Hrvatske lige, pogotovo sad kad imamo ugled Viceprvaka svijeta.

CROS Croatia-Osterreich liga
Dobro to izbrendirat i mislim da bi i njihova i naša javnost to prihvatila, jer bi to bila jedna jaka liga i financijski bi ojačala i navijači bi se zapalili više...

Naravno znam da je ovo pucanj u prazno, ali ono čisto malo da vidim kako vi razmišljate...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 13:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Nađi intervju Čeferina za sportske prije 15 tak dana kad je bio jubilarni broj.

Nije protiv regionalne lige, ali ne želi jugoligu zbog rizika. Rane su još svježe.

Dalo bi se raspravljat o regionalnoj ligi s Austijancima, Mađarima , Česima, a Srbi nek igraju sa Crnogorcima, Grcima, Rumunjima i Bugarima.

Nizozemci i Belgijanci već dogodine skupa s Luksemburgom igraju zajedničku ligu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Po meni bi trebalo napraviti puno veću i jaču ligu koja bi bila kompetitivna ligama 5ice, a to bi bile Poljska, Češka, Slovačka, Mađarska, Austrija, Švicarska, Slovenija, Hrvatska, Srbija, Bugarska, Rumunjska i Grčka. Ili od ovog napraviti dvije lige, sve manje od toga nije vrijedno jer nećeš dobiti bolju ligu od Nizozemske.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
maradot je napisao/la:
Nađi intervju Čeferina za sportske prije 15 tak dana kad je bio jubilarni broj.

Nije protiv regionalne lige, ali ne želi jugoligu zbog rizika. Rane su još svježe.

Dalo bi se raspravljat o regionalnoj ligi s Austijancima, Mađarima , Česima, a Srbi nek igraju sa Crnogorcima, Grcima, Rumunjima i Bugarima.

Nizozemci i Belgijanci već dogodine skupa s Luksemburgom igraju zajedničku ligu.


Bravo za info, nisam uopće znao za Benelux...
https://inews.co.uk/news/dutch-belgian- ... sal-506046

Znam da u Australiji igraju 1 il 2 kluba sa N.Zelanda...

Izgleda da sam dobro čito između redaka...

Uglavnom
Grcima fali partner, pa je logika da ga potraže kod bugara, rumunja, srba, nego kod turaka s kojima su stalno u sukobu (tu bi svaki derbi bilo mrtvi)

Nama je bliže Austrija i po mentalitetu i po uređenju, Mađarska osim Budimpešte i nije nešto, makar su uredili stadione, pitanje je infrastrukture...
Recimo Zagreb, Split, Osijek, čak i Zadar i Pula imaju zračne luke (Rijeka je tu malo u pušingu) znači idealno za putovanja u ligi, odnosno svi gradovi imaju izlaz na Autoceste što olakšava navijačima i klubovima putovanja...
Ne znam kako Mađarska stoji po tom pitanju?

Naši: Dinamo, Rijeka, Hajduk, Osijek, Varaždin, Pula, Belupo, Zadar, Šibenik il Marsonia
Austrijski: Salzburg, Austrija, Rapid, LASK, Sturm, Klagenfurt, Tirol, još jednog
18 klubova 50:50 podjela love, zajednička druga liga
- po meni bi treći bio samo višak i radio bi probleme, pogotovo Mađari i Slovenci umišljene velesile...
Česi i Slovaci imaju Poljsku gore i prirodnije im je da s njima igraju

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Klubovi poput Salzburga, Basela, Dinama, Olympiakosa, Crvene Zvezde i da ne nabrajam dalje nemaju što raditi u malim i slabim ligama, razlika u odnosu na najveće bit će u suprotnom sve veća i u konačnici će voditi superligi gdje neće biti mjesta za nikog osim par klubova izvan lige petice (šanse za Ruse, Turke, Portugalce, Nizozemce). Ostali će završiti u ambisu nekih drugo razrednih natjecanja koja nitko neće pratiti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Da ali ne gledaš širu sliku, Moro, Livaković, Petković, Ademi sve su to igrači sa juga iz malih nogometnih škola (Solin, Zadar, Metković).
Ako ti uzmeš Dinamo, Hajduk itd. po dva kluba iz svake lige, baš je to Super liga kojoj je smisao prije svega novac...

Ja sam za ovu ligu baš zbog toga da dobijemo financijsku konstrukciju i održivost i mi i austrijanci.
Oni imaju jače financije i sportsku infrastrukturu, mi imamo bolje nogometne škole i jači brend, jer spadamo u vrh svjetskog nogometa već godinama

Naravno da moraš šlepat neke manje sredine, al zato možda baš tamo dobiješ novog Olu ili Mandžu, Lukicu itd. Uostalom neko mora ispast iz lige, misliš da bi Zvezda ili Olimp. to prihvatili samo tako, da moraju igrat drugu ligu, za neke sitne pare...

Ova liga bi imala širinu i jakih 7-8 klubova i 7-8 manjih di bi se razvijali mladi igrači, a i derbi Hajduka-Dinama bio dobio na respektu i snazi, jer bi igrali samo 2 puta godišnje, a ne 4 ko sad.
To multipliciranje utakmica još + kup radi anti-kampanju ljudima, jer im se neda gledat 4 puta godišnje Dinamo-Hajduk itd.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Nikakve regionalne lige ne dolazi u pitanje, već samo HNL. Sve manje klubove koji ne proizvode talente bi trebalo privatizirati kako bi postali stabilni. Tako bi dobili jaku HNL. Ajde ako je nekima baš do regionalne lige mogli bi omogućiti stranim klubovima sudjelovanje. Maribor i Zrinjski bi nam dobro došli kao pojačanja.

U svim sportovima gdje sudjelujemo u regionalnim ligama klubovi i reprezentaciju počinju biti uništene. Dobar primjer je ABA liga gdje su nam klubovi postali drugorazredni i to isto se događa u rukometu. Onaj tko želi regionalne lige taj je izdajnik.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Pa privatizirani su ti skoro svi klubovi...
Istra, Rijeka, Osijek, Gorica, Lokomotiva, Hajduk-polovično...
Ne znam za Varaždin...
Ostaju ti samo:
Inter
Slaven - financira ga RH preko Belupa odnosno Podravke
Dinamo - financira ga grad Zagreb
Što se mene tiče, ja podržavam njemački model 50+1 vlasništva navijačima.

Liga po meni i nije nešto jaka (nedostaje novca) ako imaš jedan klub u Europi, to što Dinamo sad igra LP realno je posljedica lakšeg sustava kvalifikacija, također ti je povećan broj klubova i u LP i u EL.
Međutim većina ljudi to ne kuži, jer ne prate nogomet tako temeljito.


Naravno da su sve Jugolige srozale hrvatski klubski sport...
Ja sam to odma reko, još se sjećam svađa po bircevima, di je ekipa brijala da će nam bit još jači klubovi i više navijača...ubiti više navijača ni nemaš osim u nogometu, ove ostale sportove prate samo gledatelji...
Dovoljno se sjetit basketa Zadra-Jazina, Cibone, Zagreba, pa i Splita jedno vrijeme
Rukometa Zagreb Dom Sportova 4 finala Lige prvaka, Metkovića itd.
Vaterpolo svi su znali koje Perica Bukić, Dudo Šimenc itd. Mladost, Jug itd.

Čim makneš navijače iz sporta, sport propada. Mi smo ubiti digli sve te klubove s istoka, tako da su sad oni jači od nas, mađari u rukometu, makedonci, srbi u basketu, vaterpolo je isto pao klupski...


Najbolji primjer uspješne lige financijski i navijački ti je hokejaška EBEL liga, mi i austrijanci, po tome vidiš kako smo mi s jednim klubom digli EBEL i po gledanosti i po marketingu i izbrendirali to...svi su u Hrvatskoj gledali hokej.


Čitaj između redaka, jugoliga je pred vratima, da nije navijača BBB,Torcide,Armade...već bi imo jugoligu...šta misliš da bi te Mamić i Mišković pitali...

Zato treba reagirat na vrijeme i pokrenut ligu s austrijancima. Ne gubimo ništa ni klubovi ni navijači, 9 naših 9 njihovih klubova...samo možemo dobit na gledanosti i financijski

Ja sam protiv slovenaca, zašto bi mi ulagali u njihovu ligu, njihova liga je 3-4 klase ispod naše. Ne znam zašto ljudi briju na te slovence toliko, mislim nemam apsolutno ništa protiv njih, ali oni su za nas 4.liga
Zrinjski može, al pitanje je koliko je to njima u interesu, jer teško bi do Europe, bolje recimo da igraju kup s nama Široki i Zrinjski...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 09 stu 2019, 22:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Nogomet se strašno diže. Čeferin je rekao da će se razlikovati europski nogomet od ostatka svijeta.
Amerikanci i Kanađani ogroman marketing rade sad sa MLSom i njihovim franšizama.
Poslije svjetskog prvenstva 2026 godine u SADu i Kanadi nogomet će vjerojatno biti prvi sport po popularnosti.
Sad je već prestigao bejzbal.

Mađarska je pronašla dobar model izgradnje stadionske infrastrukture. U Europi su trend su manji stadioni bez atletskih staza.
Klubovi u Engleskoj ako ne rade novi stadion, paraju atletske staze i ukopavaju tribine bliže terenu zbog atmosfere i boljeg dojma.

Regiju je već pojela globalizacija po tom pitanju, kaskamo strašno. Ako ne bude u budućnosti dobrog marketinga, a na to se trebamo ugledati na Amerikance, i plana širenja lige na regionalnu ligu sustavno ćemo propasti, i mi i Srbi i svi okolo.

Zašto ne bi bila regionalna liga ne samo prva liga, nego i druga i treća, pa ispod nacionalna i županijska itd.

Zašto moje Posušje ne bi igralo npr protiv Imotskog, Zmaja iz Makarske ili nekog iz Crne Gore.

Trenutno nas spašava nas taj talent koji imamo na ovakvom malom prostoru ali samo za nacionalnu vrstu.

Među nogometnim trenerima postoji stav da se na području Dinarida, od cca Zadra do Trebinja, rađaju najveći nogometni talenti.

To treba iskoristiti

Lp


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Protiv.

Ukoliko smo zadovoljni s uspjesima reprezentacije, i ukoliko se slažemo da je teško nadmašiti sadašnje uspjehe, onda je svaka radikalna promjena sadašnjeg stanja potencijalna opasnost za budućnost hrvatskog nogometa. Jednostavno, imamo previše za izgubiti, a malo za dobiti, i s toga, oni koji su za radikalne promjene bi trebali argumentirati kako bi konkretno udruživanje ovoga tipa pomoglo svim nacionalnim selekcijama. Da se razumijemo, ne navijam za klubove u HNL, s toga me ne zanima dobit, gledatelji, stadioni. Klubovi su važni samo kao rasadnik talenta za reprezentaciju (iz moje vizure, koja možda nije reprezentativna).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Hrvatski nogomet je dugo godina žestoko napadan od politike i medija. Othrvao se isključivo zahvaljujući jednom fanatiku i luđaku jer nijedan normalan čovjek to ne bi uspio.
Koliko je napad bio širok govore i neki primjeri sa ovoga foruma, nakon povijesnog uspjeha dinama i reprezentacije(zahvaljujući Dinamu) mnogi i danas otvoreno pozivaju na kompletnu smjenu svih dinamovih kadrova. A danas je taj glavni kadar Bjelica, koji je pokazao da je čovjek sa mudima i kvalitetom i da se ne boji nikoga i ne povodi se za nikakvim trendovima.
Zamislite koja je to faca čovjek, danas kad je najpopularniji čovjek u državi on ne podilazi javnosti i ne kenjka poput Dalića, sada kada ga svi dižu u nebesa što je stvorio Petkovića, Oršića, što je poduplao vrijednost Olmu, Ademiju, Dilaveru i svima ostalima, sada kada mu javnost titra jajaca, on to ne koristi, nego naprotiv otvoreno na TVu kaže sve je njih doveo netko drugi iako je javnost vjerovala da je to bio on.

Najveći problem hr nogometa je Hajduk, da se Hajduk vrati na razinu koja mu dolikuje kao klubu sa tradicijom i najvećim brojem navijača po utakmici u čitavoj regiji, HNL bio vratio svoj drugi stup i time podigao i ukupnu kvalitetu HNLa, podigao marketing, interes, TV...
U Europi da time imamo 2 sigurna u skupini, a još dva povremeno, ništa više od toga ne bi bilo ni realno ni potrebeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Ministry of Sound je napisao/la:
Protiv.

Ukoliko smo zadovoljni s uspjesima reprezentacije, i ukoliko se slažemo da je teško nadmašiti sadašnje uspjehe, onda je svaka radikalna promjena sadašnjeg stanja potencijalna opasnost za budućnost hrvatskog nogometa. Jednostavno, imamo previše za izgubiti, a malo za dobiti, i s toga, oni koji su za radikalne promjene bi trebali argumentirati kako bi konkretno udruživanje ovoga tipa pomoglo svim nacionalnim selekcijama. Da se razumijemo, ne navijam za klubove u HNL, s toga me ne zanima dobit, gledatelji, stadioni. Klubovi su važni samo kao rasadnik talenta za reprezentaciju (iz moje vizure, koja možda nije reprezentativna).


Zanimljivo pitanje...pokušat ću odgovorit na njega, kroz ZG školu nogometa, koju sam i sam prošo...

Znači kad govorimo o reprezentaciji, moramo naglasit dvije škole nogometa zagrebačku (više tehničku) splitsku (više fizičku)
Te dvije škole nogometa pune preko 95% našu reprezentaciju s talentima. Važno je napomenut reprezentacija nisu samo seniori, nego i mlada reprezentacija U21 zatim juniori U18 il U19 ovisno o FIFA-UEFA pravilniku, zatim kadeti U17 i tako dalje...čak imaš i ovu olimpijsku mislim U23...

Uglavnom više-manje definicija uspjeh je napravit nešto više nego realno ti prognoziraju stručnjaci ili zajednica u kojoj živiš.
Vatreni su '98e bili treći i '18e drugi i to je realno i po stručnjacima i po zajednici uspjeh. Međutim neki će naglasit plasman na SP EP također kao uspjehe, ali to nije istina.
U svim kvalifikacijama mi smo realno po FIFA bili prvi ili drugi po snazi, samim time plasman na SP il EP je realno ostvariv izravno ili kroz pripetavanje (što bi rekli alkari) odnosno ne plasman bi bio neuspjeh.
Naravno tu postoje otežavajući faktori kao ozljede (Bokšić), sudačke pogreške (Šukerov gol za 3:2 protiv Juge) i sl.

Zašto se neuspjeh tretira ko uspjeh, pa vrlo jednostavno da bi neuspješni ljudi zadržali svoj status i ostvarili financijsku dobit.
Najbolji primjer je tu Mamić, koji je preko politike SDP-HDZ prije 20god. došo u Dinamo ko čovjek iz srednje klase, a danas je jedan od najbogatijih hrvata.
Posljedica toga je da je Dinamo tada među 20 najboljih klubova Europe, spao na kvalifikacije, iako su LP i EL povećavale broj klubova i drastično olakšale ulaz manjim ligama. A reprezentacija i Dinamo nisu napravili nikakav uspjeh sve do njegovog protjerivanja iz RH...

Međutim kad pogledamo mlađe uzraste, vidimo da imamo dva 1/4 finala na SP. Jedno U21 sa Šuškom protiv Brazila i jedno U17 sa Bašićem protiv Kameruna.
Na prvi pogled djeluje solidno, ali kad se pogleda bolje imamo hrpu propuštenih EP i SP u svim tim kategorijama. Kad se na to dodaju još loši nastupi di smo znali gubit od S.Arabije i sl. onda se dobije pravi uvid u naš nogomet.

Jedino Vatreni, znači seniori su napravili uspjeh od svih reprezentacija. Kad tu dodamo da su '98e skoro svi igrači stasali u bivšoj Jugoligi, onda nam ostaje samo '18a i finale s francuzima.

Što nam to govori, da naši uspjesi nisu sustavni, nego prije svega plod improvizacije i poklapanja određenih faktora.
To su prije svega naši igrači koji su stasali u europskim klubovima svojim radom, pokušaj Štimca da preuzme HNS što je prisililo Mamića da postavi Šukera da bi zadržo primat u izboru izbornika svih reprezentacija.
Šukerov nogometni put koji mu je omogućio upoznavanje vrhunskog nogometa i prenošenje toga u HNS. Di je u 4 godine digno proračun sa 90mil. na 200mil. kuna, omogućio svim reprezentacijama vrhunske uvjete i najbolje kampove. Proguro da Vatreni na SP igraju sve utakmice u noćnom terminu itd.

Iz svega ovoga se vidi da tu nema nekog sustavnog razvoja koji bi mi ugrozili, jer mi sustava ni nemamo.
Ukoliko netko tvrdi da HNS ima sustav, ja bi ga zamolio da mi objasni kako to da nemamo niti jednog vrhunskog sudca? Bebek je naš najbolje rangirani sudac, tko realno može očekivat da Bebek koji se probio na foru anti-rasizma i te popratne FIFA UEFA programe može napredovat, kad jednostavno nema kvalitetu za vrhunskog sudca.

Austrijsko-hrvatskom ligom 9 naši 9 njihovi klubova, mi gubimo 1 jedan klub oni 3 u prvoj ligi. Međutim otvara se prostor našim talentima u austrijskim klubovima, jer austrijanci nemaju tako dobre škole nogometa, a našim igračima fali klubova koji mogu redovito i malo bolje platit igrača.
Ukoliko bi išli i na drugu zajedničku ligu, tu bi se našim mladim talentima otvorio još veći prostor, jer austrijski klubovi u drugoj ligi puno bolje plaćaju od naših.

Nama se otvara prostor za naše talente, a austrijancima prostor da podignu kvalitetu svojih mladih igrača, jer bi se brže i bolje razvijali uz naše talente.

To znači da bi naše reprezentacije dobile veći bazen talenata iz kojeg bi mogle birat mlade igrače a austrijeke reprezentacije bi dobile kvalitetnije mlade igrače/talente.
Logično je očekivat da bi se uspjesi naših reprezentacija povećali, a vjerovatno bi dobili i bolje sudce, jer bi morali birat kvalitetnije zbog kontrole austrijanaca, za razliku od ovih podobnih koje biraju sada određene grupacije ispod stola.

Evo to bi po meni bio napredak samo sa reprezentativne strane, još bi samo dodo da vjerovatno bi prvi klub izravno išo u LP, naravno drugi u kvale. ko i sad...što isto pomaže u razvoju mladih igrača.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Kontradiktoran ti je upis, polaziš s krivog stajališta, a to je da se podrazumijeva hrvatski visoki plasman i da je sve manje od toga neuspjeh. Na taj način mogu razmišljati Španjolci, Nijemci, Francuzi, Brazilci, Talijani i Argentinci, nitko više.

Hrvatski nogomet je fenomen globalnih razmjera, nedokučiv za najveće umove. Jedna Španjolska ne može uzeti dvije medalje u 20 godina na SPu, a to uspjeva jedna mala postkomunistička zemlja s nikakvom nogometnom infrastrukturom, ali s nevjerojatnim kontinuitetom izbacivanja velikih igrača.

Nogomet odavno nije zajebancija, to je veliki biznis u kojem zemlje poput Hrvatske ne bi trebale uopće participirati (ili točno onoliko koliko participiramo u svjetskoj/europskoj ekonomiji). Tu za nas jednostavno nema mjesta pa ipak stalno smo tu.

Kad smo bili najslabiji (2002-2004) i tad smo igrali na SPu i EPu i tada pamtimo neke legendarne pobjede i utakmice (vs Italije i Francuske).

Mlade reprezentacije nisu tu da stvaraju rezultate, nije ni realno da imamo redovno super jake mlade reprezentacije jer nemamo populaciju koja može u jednom godištu iznijedriti 15-20 kvalitetnih igrača, ali kad se dođe u seniorski nogomet mi već 30 godina imamo jezgru 30tak igrača koji skupa ili pojedinačno znače nešto na nogometnoj karti.

Baza je sve manja, ali produkcija ne pada, jedan od razloga je da iako je djece sve manje ona su ipak koncentriranija u većim mjestima i drugo scouting je daleko jači nego ikad, doslovno nijedno talentirano dijete ne može proći ispod radara, selekcije se rade stalno, a prva U15 reprezentacija se već slaže od klinaca koji napune 12 godina kroz razne kampove i turnire na niovima gradova, županija i sve šire.

Jučer sam gledao na Sveticama mega derbi U12 Dinamo-Lokomotiva, to je stvarno čudo za gledati kako klinci od 11 godina igraju na velikom terenu, koja kombinatorika, držanje formacija, shvaćanje igre, kad to vidiš shvatiš da tek dolazi najbolje za hrvatski nogomet. Dinamo i Lokomotiva rade na vrhunskoj razini školovanje djece i kroz stalnu selekciju napreduju svake godine. Tu je još i Hajduk kao veliki rasadnik kvalitetnih igrača pa onda i Osijek kao najjača škola izvan ove 3. To je sve skupa jedan svjetski fenomen koji sam sebi ne mogu objasniti zašto kao na traci izbacujemo klase. Kad gledam te klince prvo što primjetiš je ozbiljnost, nema zaigranosti, treneri su nabrijani, kako imaju leteće zamjene tako odmah vadi igrača ako napravi glupost, imaju ozbiljan fond treninga na tjednoj bazi, u Dinamo čak 4 trenera rade s jednom generacijom, to je sve skupa gledano i organizirano na top razini. Kolike su zasluge HNSa u svemu tome teško je reći, ali u konačnici sva ta natjecanja su njihova, svi ti klubovi funkcioniraju unutar lokalnih saveza koji su pod HNSom tako da je besmisleno reći da oni nemaju nikakvih zasluga za sve to. Po meni iza hrvatskog nogometa je najveća ozbiljnost, sustavnost i rad u odnosu na sve drugo, a što je relevantno, u Hrvatskoj, samo još turizam ima tu razinu ozbiljnosti i profesionalnosti koja nesto znači u širem kontekstu od našeg.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 14:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 745
Hrvatima nogomet nije sporedna stvar. Shvaćaju ga preozbiljno.

Ali zanimljivo mi je ovo što Orban radi s infrastrukturom. Zašto toliko ulažu u nogometne stadione?

Upravo sam naletio da ulažu i u Srbiji u stadion u Bačkoj Topoli, znači svugdje gdje ima Mađara.

Link: http://mojabackatopola.rs/sport/potpisa ... -stadiona/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
dudu je napisao/la:
Kontradiktoran ti je upis, polaziš s krivog stajališta, a to je da se podrazumijeva hrvatski visoki plasman i da je sve manje od toga neuspjeh. Na taj način mogu razmišljati Španjolci, Nijemci, Francuzi, Brazilci, Talijani i Argentinci, nitko više.

Hrvatski nogomet je fenomen globalnih razmjera, nedokučiv za najveće umove. Jedna Španjolska ne može uzeti dvije medalje u 20 godina na SPu, a to uspjeva jedna mala postkomunistička zemlja s nikakvom nogometnom infrastrukturom, ali s nevjerojatnim kontinuitetom izbacivanja velikih igrača.

Nogomet odavno nije zajebancija, to je veliki biznis u kojem zemlje poput Hrvatske ne bi trebale uopće participirati (ili točno onoliko koliko participiramo u svjetskoj/europskoj ekonomiji). Tu za nas jednostavno nema mjesta pa ipak stalno smo tu.

Kad smo bili najslabiji (2002-2004) i tad smo igrali na SPu i EPu i tada pamtimo neke legendarne pobjede i utakmice (vs Italije i Francuske).

Mlade reprezentacije nisu tu da stvaraju rezultate, nije ni realno da imamo redovno super jake mlade reprezentacije jer nemamo populaciju koja može u jednom godištu iznijedriti 15-20 kvalitetnih igrača, ali kad se dođe u seniorski nogomet mi već 30 godina imamo jezgru 30tak igrača koji skupa ili pojedinačno znače nešto na nogometnoj karti.

Baza je sve manja, ali produkcija ne pada, jedan od razloga je da iako je djece sve manje ona su ipak koncentriranija u većim mjestima i drugo scouting je daleko jači nego ikad, doslovno nijedno talentirano dijete ne može proći ispod radara, selekcije se rade stalno, a prva U15 reprezentacija se već slaže od klinaca koji napune 12 godina kroz razne kampove i turnire na niovima gradova, županija i sve šire.

Jučer sam gledao na Sveticama mega derbi U12 Dinamo-Lokomotiva, to je stvarno čudo za gledati kako klinci od 11 godina igraju na velikom terenu, koja kombinatorika, držanje formacija, shvaćanje igre, kad to vidiš shvatiš da tek dolazi najbolje za hrvatski nogomet. Dinamo i Lokomotiva rade na vrhunskoj razini školovanje djece i kroz stalnu selekciju napreduju svake godine. Tu je još i Hajduk kao veliki rasadnik kvalitetnih igrača pa onda i Osijek kao najjača škola izvan ove 3. To je sve skupa jedan svjetski fenomen koji sam sebi ne mogu objasniti zašto kao na traci izbacujemo klase. Kad gledam te klince prvo što primjetiš je ozbiljnost, nema zaigranosti, treneri su nabrijani, kako imaju leteće zamjene tako odmah vadi igrača ako napravi glupost, imaju ozbiljan fond treninga na tjednoj bazi, u Dinamo čak 4 trenera rade s jednom generacijom, to je sve skupa gledano i organizirano na top razini. Kolike su zasluge HNSa u svemu tome teško je reći, ali u konačnici sva ta natjecanja su njihova, svi ti klubovi funkcioniraju unutar lokalnih saveza koji su pod HNSom tako da je besmisleno reći da oni nemaju nikakvih zasluga za sve to. Po meni iza hrvatskog nogometa je najveća ozbiljnost, sustavnost i rad u odnosu na sve drugo, a što je relevantno, u Hrvatskoj, samo još turizam ima tu razinu ozbiljnosti i profesionalnosti koja nesto znači u širem kontekstu od našeg.


Nemoj se čuditi čovjeku, to je posljedica dugogodišnjih, strahovitih napada na hrvatski nogomet, baš zato što je to fenomen i što ima ogroman nacionalni značaj. Pa i sam si donedavno slično razmišljao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Nemam nikad negativistički stav pa ni prema Mamiću, meni je kod njega najviše smetalo to što ima ignorantski stav prema navijačima, a nema kluba bez navijača i tu je bitku nemoguće dobiti. To je trajalo godinama, a otkad ga nema i Dinamo i reprezentacija dišu punim plućima, u godinu i pol dana su srušeni svi rekordi i sva prokletstva i to nije slučajno. Mamićev način ponašanja suštinski ne odgovara zagebačkom mentalitetu, da je mogao biti tih i raditi iz pozadine danas bi ga se dizalo u nebesa, ovako će završit kao neki redikul. U biti, on bi sjajno sjeo Hajduku, oni vole te bukače.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5092
Ne slažem se skroz s tobom dudu...

Znači da pojasnim, ako ti na EP imaš 16 ekipa na SP 12-13 po čemu je to uspjeh plasirat se na EP SP? Ako ti po najvećim nogometnim autoritetima FIFA i UEFA spadaš među 10-ak ekipa Europe i Svijeta.

Ne samo to, nego ti i šira nogometna zajednica daje za pravo da spadaš tamo.
Uzmimo ovu grupu za EP sada, realno sve te ekipe spadaju u 2.nogometnu ligu. Ne kažem da ih se treba podcjenjivat, ali pobijedit Mađarsku, Slovačku, pa to očekuje od nas sav nogometni svijet...

Broj stanovnika ne igra apsolutno nikakvu ulogu u nogometu, jer po tome bi Kina, Indija, Pakistan, USA bili daleko najbolji...

Što se tiče Lokosa, Dinama, pa to je uvijek tako bilo, NK Zagreb ti je dugi niz godina imo najbolju nogometnu školu u RH, pitaj bilo koga koje tamo treniro prije Bandića-Medića, čak je i Zagrebello bio top, to priznam i ja koji ne volim Medića
Nekad davno si imo Concordiu i HAŠK, zato sam i reko ZG i ST škola, to je preko 100god. tradicije svaki.
Problem je što mi često podcjenjujemo sami sebe ne samo u nogometu, svjesno i podsvjesno.

Sam si dao odgovor...
Sad je svijet povezaniji, komunikacija je bolja, svi klinci idu u nogometne škole, a prije se igralo po školskim igralištima... di sad možeš vidit klince da haklaju na školskom...
Prije si uvijek mogo složit ekipu koja ne trenira, a recimo bila bi alpari Dinamu, većinom klinci koji su trenirali nisu se probili, odnosno nebi igrali svoju poziciju, nisu imali kopačke i sl. Zamisli prije nisi di imo kupit kopačke za klince, nego sam moro starog nagovorit da mi donese iz Njemačke...
Malo samopromocije:
Ja sam ti prvi primjer, ja sam uvijek krpo pozicije, fali lijevi bočni (uvijek je falilo ljevaka) ja ko dešnjak igram to, jer ja igram lijevom skoro ko desnom, jedino duge lopte nisam mogo, tu bi s vanjskom igro, fali zadnji vezni, fali stoper, fali desni vezni, kad su prijateljske onda me pusti igrat u napadu...naravno to ti dopi.... i neda ti se više krpat za ekipu, zato što sam ja najbolji ja bi se trebo žrtvovat...ko je stariji on puca slobodnjake, zamisli kako to danas glupo zvuči itd.

Talenata je uvijek bilo, samo što su treneri bili u kur... mi smo imali 2 trenera, obodvojica cugeri, propali nogometaši...naravno da se klinci razbježe, tu dodaj cure, tulume, izlaske itd.
Vrlo jednostavno ćeš doć do zaključka da ništa nije drugčije, osim što su se mogućnosti povećale. Pogotovo kad starci vide kakva se lova vrti u nogometu.
Mene osobno to oduševljava, jel volim gledat mlađe uzraste...jednostavno volim nogomet.

Čisto malo statistike, kod nas se rodi oko 30.000 djece oko pola su dečki znači ti imaš 15.000 klinaca za nogomet samo u jednom godištu, a generaciju čine bar 2-3 godišta.
Što želim reć, nismo mi baš tako mali...šta bi Island trebo reć ili Wales

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
I ja sam prošao nogometne škole, Dubrava, Zagreb pa Dinamo, i u ta vremena (90-tih) je to bilo na dobroj razini, ali što kažeš čudo je bilo ako imaš kupljenu opremu i nije ipak toliko ozbiljno bilo na treninzima i utakmicama bar negdje do 15-6 godina.. U Dinamo kad sam došao završio sam odmah na lijevom beku jer sam ljevak, a zapravo samo po prirodi uvijek bio prednji vezni tako da to nije dugo trajalo. :D

Možeš nabrajati razloge da bi podržao svoj stav i nije da neke stvari ne stoje, ali kad vidiš širu sliku i u kontekstu drugih zemalja mi jesmo fenomen. Imaš jedno istraživanje na forumu koje je radio Ministar (posebna tema), uzima u obzir veličinu države, GDP, broj nogometaša i neke slične paramatere i po tome Hrvatska strašno odskače od neke predpostavljene pozicije, mislim da je rezultat pokazao da smo trebali otići na 2 velika natjecanja.

Ne da se realno objasniti da Hrvatska u ovom trenutku ima Modrića, Rakitića, Brozovića, Kovačića, Roga, Badelja, Pašalića, Vlašića, Moru, i da dalje ne nabrajam, u veznom redu. To je prevelika klasa za top repke, a nama se ni greškom ne bi trebalo dogoditi.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
dudu je napisao/la:
Nemam nikad negativistički stav pa ni prema Mamiću, meni je kod njega najviše smetalo to što ima ignorantski stav prema navijačima, a nema kluba bez navijača i tu je bitku nemoguće dobiti. To je trajalo godinama, a otkad ga nema i Dinamo i reprezentacija dišu punim plućima, u godinu i pol dana su srušeni svi rekordi i sva prokletstva i to nije slučajno. Mamićev način ponašanja suštinski ne odgovara zagebačkom mentalitetu, da je mogao biti tih i raditi iz pozadine danas bi ga se dizalo u nebesa, ovako će završit kao neki redikul. U biti, on bi sjajno sjeo Hajduku, oni vole te bukače.

Ama brate.
Ne da mi se ponavljati ono što sam godinama pisao.
Da u ZG ne vole Mamićevo ponašanje je činjenica, ali to nije uzrok problema. Jer čuvena utakmica i atmosfera na Dinamo Weeder je bila 2007. godinama od dolaska Mamića, a sukob je počeo kasnije.
Jedini pravi razlog zašto Dinamo nije ostvario ono što je po kvaliteti trebao je sustavi napad na dinamo, baš zato što je neprijatelj prepoznao kud takav Dinamo vodi.
A mamićevo ponašanje im je bilo sredstvo koje su koristili za rušenje hr nogometa. Da nije bilo toga niti bi se on pojavljivalo u medijima niti bi se ono uopće doživljavalo, kamoli kao nešto bitno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Pa tko sad napada Dinamo kad postiže najbolje rezultate?

Klub doslovno živi okupan ljubavlju navijača, čak iako je Zoran Mamić u klubu, ali on je skroz povučen, jednostavno pametniji od Zdravka i kako je trebalo zapravo biti.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Ne zaboravimo 40 milijuna eura koje je taj notorni kriminalac ukrao Dinamu.
I “slucajnost” da je sve procvalo kad je pobjegao u Hercegovinu od suda.

Tip je teski psihopat - Dinamo to sam ja. I slicne sheme.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Pa niko, zato i je iskorak. O tome i govorim. Iako je Zoran sportski direktor, a Zdravko i dalje sve vodi, neprijatelj je doživio poraz na SPu i otad se primirio.
Da ne spominjem ostalo, pred sami početak prvenstva je na HRT, nedjeljom u 2 voditelj huškao na reprezentaciju i to ne da nije bio skandal za zatvora, nego je imalo prođu.
Danas kad pođu srat protiv repke ili dinama budu ušućeni prije nego krenu, a to je posljedica rezultata koji se temelji na dugogodišnjem vanserijskom radu u Dinamu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
PCM je napisao/la:
Ne zaboravimo 40 milijuna eura koje je taj notorni kriminalac ukrao Dinamu.
I “slucajnost” da je sve procvalo kad je pobjegao u Hercegovinu od suda.

Tip je teski psihopat - Dinamo to sam ja. I slicne sheme.

A kompletnu upravu Dinama i sve poslušnike koje je doveo treba smijeniti. Jel tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:29 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
zaba1111 je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Ne zaboravimo 40 milijuna eura koje je taj notorni kriminalac ukrao Dinamu.
I “slucajnost” da je sve procvalo kad je pobjegao u Hercegovinu od suda.

Tip je teski psihopat - Dinamo to sam ja. I slicne sheme.

A kompletnu upravu Dinama i sve poslušnike koje je doveo treba smijeniti. Jel tako.


Upravu :sega
To je jedna te ista osoba koje je u Medjugorju. Inace sve top svjetske korporacije i top svjetski klubovi kao CEO-a imaju ex tajnicu bivseg CEO-a.
To je kljucna kompetencija. Bill Gates i Steve Jobs su nakon svog odlaska postavili svoje sekretarice da “vode klub”.

Mamic se i dalje ruga glupanima poput tebe, samo si ti preglup da to pojmis.

Za neupucene sadasnji CEO Dinama je gospodja koja je bila dugogodisnja tajnica Zdravka Mamica.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Regionalna Bundes-HNL liga
PostPostano: 10 stu 2019, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Dobro jasno je da je Mamić najzaslužniji za stanje u Dinamu, ali ipak nije sam. Velike zasluge ima danas najveći njegov suradnik tamo, Bjelica, ali i svi ostali od vrha do dna.

Tako da treba kompletna smjena svih njegovih poslušnika, dok još ima vremena da se Dinamo izvuče.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO