HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 09:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 21 srp 2021, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Pa ja mislim da im godisnji Budget nije veci od toj 560.000€


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 21 srp 2021, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Talent je teško sakrit. Imam i ja jednog koji odskače, brz je i drukčije udara loptu ali ipak mislim da nije dovoljno dobar jer rijetki se probiju do 1. HNL. No, još ima šanse, u mlađim kategorijama se pale i gase neprekidno jer tu dob i razvijenost igraju veliku ulogu. Puno ih znam da su rasturali sa 14 ali sa 16 kad su i drugi ojačali - banana. Moj je sve bolji iz godine u godinu, vidjet ćemo. Volio bih da potpišemo lihvarski ugovor s Maminjom ali guramo i školu. :D

Hr klubovi organiziraju kampove po BiH pa brzo uoče tko odskače. 80 % onoga što valja u BiH i Hr završi u Dinamu. Rijetko tko prođe mimo.

Evo ovaj dečko je primjer za temu kojeg tražite, i sinu sam ga apostrofirao da se može, i iz 3. lige iskočit, ako si dovoljno dobar i uporan. I jedan od rijetkih koji je prošao mimo Dinama.

https://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Kati%C4%87

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Dižem temu jer objašnjava krah Reprezentacije BiH. Jedina nada je da se u dijaspori izbrusi nekoliko vanserijskih talenata.

HNL i dalje proizvodi puno igrača, skoro svi u udarnoj ekipi su nastali u HNL-u. A sad se opet aktivirala i dijaspora i kreće u ovim mlađim uzrastima.

I dalje mi je žao što je proizvodnja u Zrinjskom i ostalim našim klubovima u PL BiH srednja žalost. Izgleda i Srbima. Primjer gdje BiH sve zajedno vuče pri dnu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1505
Ministry of Sound je napisao/la:
Dižem temu jer objašnjava krah Reprezentacije BiH. Jedina nada je da se u dijaspori izbrusi nekoliko vanserijskih talenata.

HNL i dalje proizvodi puno igrača, skoro svi u udarnoj ekipi su nastali u HNL-u. A sad se opet aktivirala i dijaspora i kreće u ovim mlađim uzrastima.

I dalje mi je žao što je proizvodnja u Zrinjskom i ostalim našim klubovima u PL BiH srednja žalost. Izgleda i Srbima. Primjer gdje BiH sve zajedno vuče pri dnu.

Proizvodnja igrača u BiH, pa tako i u Zrinskom će biti sve gora jer ne postoji sustav koji bi izbacio talentiranog pojedinca. I ovo malo djece što trenira plod je isključivo entuzijazma roditelja. Nešto kao privatni obiteljski biznis. Roditelji plaćaju sve od članarine, opreme, autobusnih karti i slično. U takvoj jednoj situaciji teško je stvoriti kvantitetu koja bi izbacila talentiranog pojedinca.
Hrvatska bi umjesto ulaganja novaca u razna folklora udruženja napravila odličnu stvar kad bi taj novac ulagala u omladinske pogone klubova u Herceg Bosni, uz naravno uvjet transparentnog trošenja. Mislim kako bi to pokrenulo stvari s mrtve točke.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 12:48 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
joe enter je napisao/la:
Nema proizvodnje igrača na ovim prostorima , već je sve to čisti prirodni talenat uz dosta sreće i bez ikakvih pravila.

Da bi bilo proizvodnje moralo bi biti i sistema , a sistema nema odavno mada ga i ranije slabo bilo.
Uglavnom ovi prostori imaju talente , u hrvatskom fudbalu postoje par ljudi koji prepoznaju talente ali to nema veze sa sistemom , jer da ima onda bi klupski fudbal bio na zavidnom nivou , on to svakako nije.



To i ja mislim iako sam laik ali zvuci mi logicno.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16228
Gaugamela93 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Dižem temu jer objašnjava krah Reprezentacije BiH. Jedina nada je da se u dijaspori izbrusi nekoliko vanserijskih talenata.

HNL i dalje proizvodi puno igrača, skoro svi u udarnoj ekipi su nastali u HNL-u. A sad se opet aktivirala i dijaspora i kreće u ovim mlađim uzrastima.

I dalje mi je žao što je proizvodnja u Zrinjskom i ostalim našim klubovima u PL BiH srednja žalost. Izgleda i Srbima. Primjer gdje BiH sve zajedno vuče pri dnu.

Proizvodnja igrača u BiH, pa tako i u Zrinskom će biti sve gora jer ne postoji sustav koji bi izbacio talentiranog pojedinca. I ovo malo djece što trenira plod je isključivo entuzijazma roditelja. Nešto kao privatni obiteljski biznis. Roditelji plaćaju sve od članarine, opreme, autobusnih karti i slično. U takvoj jednoj situaciji teško je stvoriti kvantitetu koja bi izbacila talentiranog pojedinca.
Hrvatska bi umjesto ulaganja novaca u razna folklora udruženja napravila odličnu stvar kad bi taj novac ulagala u omladinske pogone klubova u Herceg Bosni, uz naravno uvjet transparentnog trošenja. Mislim kako bi to pokrenulo stvari s mrtve točke.

..bas bi tribala oo sto HDZ ulaze novac a Milanović kupi poene..sve ono u stilu pomozi sirotu na sramotu..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 18:23 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1505
laganini je napisao/la:
Gaugamela93 je napisao/la:
Proizvodnja igrača u BiH, pa tako i u Zrinskom će biti sve gora jer ne postoji sustav koji bi izbacio talentiranog pojedinca. I ovo malo djece što trenira plod je isključivo entuzijazma roditelja. Nešto kao privatni obiteljski biznis. Roditelji plaćaju sve od članarine, opreme, autobusnih karti i slično. U takvoj jednoj situaciji teško je stvoriti kvantitetu koja bi izbacila talentiranog pojedinca.
Hrvatska bi umjesto ulaganja novaca u razna folklora udruženja napravila odličnu stvar kad bi taj novac ulagala u omladinske pogone klubova u Herceg Bosni, uz naravno uvjet transparentnog trošenja. Mislim kako bi to pokrenulo stvari s mrtve točke.

..bas bi tribala oo sto HDZ ulaze novac a Milanović kupi poene..sve ono u stilu pomozi sirotu na sramotu..

Kao da će ta djeca igrati za Milanovića i HDZ, a ne za Hrvatsku. :klanjam

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 18 stu 2021, 18:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35874
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ne treba Hrvatska, to bi trebali Dinamo i Hajduk.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 stu 2021, 09:46 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Dinamo dokazano ima sistematski rad sa mladim, a vjerujte da i Hajduk ima dobru skolu nogometa tamo je problem onda tranzicija iz Juniora u Seniore i tu se mnogo igraca izgubi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Gledam bh. repku, i svi mlađi bolji bošnjački igrači su rođeni izvan BiH. Znači definitivno nešto smrdi u državi Trokutistan.

Meni je to čudno, ja sam odrastao i igrao nogomet sa Bolićem, N. Šabićem, Mirsadom Hibićem, a to je samo jedan grad i ajmo reći jedna generacija. Svi oni su nastali u Jugi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 12:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35874
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Smrdi to da su omladinske škole užasne, loš i nestručan trenerski kadar i uvjeti, većina roditelja ne može niti priuštiti djetetu da trenira nogomet ako želi jer sve moraju sami financirati.
U omladinskim pogonima se gura vezom a ne talentom, zato i ako se proizvode više koji igrač to je dijasporaš.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Smrdi to da su omladinske škole užasne, loš i nestručan trenerski kadar i uvjeti, većina roditelja ne može niti priuštiti djetetu da trenira nogomet ako želi jer sve moraju sami financirati.
U omladinskim pogonima se gura vezom a ne talentom, zato i ako se proizvode više koji igrač to je dijasporaš.


Pa tako ti je u mlađim kategorijama i u Zg. Sve djeca od raznih gazda, ujedno i sponzora. No, svejedno oni koji su baš dobri izbiju na površinu. U juniorima već skoro da nema toga.

Zagreb je pun dobrih igrača. Mislim da je i do liga, moraš ti igrat jake utakmice da bi bio dobar i da bi vidio gdje si pa napredovao. Nevjerojatno je teško probiti se do 1. HNL a kamoli do repke.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 12:34 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 15:33
Postovi: 3161
Muslimani nemaju kad proizvoditi igrače kad su zauzeti stvaranjem građanske države

Doduše slabo im ide za sada ali bitna je volja :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 13:57 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ne treba zanemariti čimbenik pada baze. broj rođenih u BIH je pao 70%, najbolji Hrvati i Srbi sanjaju igrati za matične države.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Premalo se novca ulaže.
Današnji sport, fudbal posebice iziskuje sredstva, pa evo kad pogledamo u okruženju, Dinamo jest mašina za stvaranje igrača, ali koliki novci se tu obrću. Naravno, nije to došlo samo, međutim Dinamo je imao izuzetnu podršku prije svega grada Zagreba a i ostalih instaci dok nije krenulo.
Isto je i kod istočnih susjeda, Vučko milione pumpa u CZ i Partizan.

U KS Sarajevo i Željo dobiju cca 200 k KM da podijele. S tim ne možeš ništa.
I ovi koji nešto više dobijaju, recimo Sloboda dobije više od milion KM od Kantona, onda Velež je preko veza u vladi FBiH isto dobijao preko milion KM, Zrinjski isto ima finu cifru, ali budimo realni, to su sve mizerni novci za nešto veliko napraviti.
Da prođeš kvalifikacije kao prvak i dočepaš se bar grupne faze KL, više ćeš novaca uzeti nego kroz domaće prvenstvo i kroz te finansijske injekcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Nije do novaca, pa ne bi Džeko i Pjanić nastali.

Mislim da je više do promjene mentaliteta u Bošnjaka. Kladionica, auto, piva, cigara... I ne samo omladine nego i trenera, kako ćeš onda očekivati bilo što.

U Vitezu nešto pokušavaju:

https://nklokomotiva.hr/vijest/potpisan ... iteza-1735

Vidjet ćemo...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Nije do novaca, pa ne bi Džeko i Pjanić nastali.

Mislim da je više do promjene mentaliteta u Bošnjaka. Kladionica, auto, piva, cigara... I ne samo omladine nego i trenera, kako ćeš onda očekivati bilo što.

U Vitezu nešto pokušavaju:

https://nklokomotiva.hr/vijest/potpisan ... iteza-1735

Vidjet ćemo...


Džeko bi danas igrao u Famosu iz Hrasnice ili bi konobarisao da ga nije odveo Plišek u Češku.

Pjanić je svakako produkt zapadnih škola fudbala.
Njemu je nuđeno da igra za Francusku.

Pa nisu samo Bošnjaci u BiH.
Evo godinama rade nešto po Hercegovini.
Rezultat skoro ništa.
Jednostavno igrač dođe do nekog nivoa i tu stane.
I ako ode vani, nije materijal za velikog igrača.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9210
Odgovori su jasni, nemaju muslimani preca posla nego da se bave sportom. Sta su napravili od zimskih sportova u Sarajevu, di su talenti, od ZOI im je ostala infrastruktura koja je zapustena i unistena, od rata nista obnovili nisu ni bob stazu ni hokej na Zetri ni skakaonice na Igmanu, niti biatlon staza na Igmanu. Tamo idu rostiljati, ne trenirati.

Srbi na Jahorini bar pokusavaju, nemaju neke vrhunske skijase ali tu i tamo neki solidan ispliva, natjece se u svjetskom kupu, nestoi se dogadja.

U genetskom kodu im je da sjede na minderu, neka mi ne zamjere ali tako stvari stoje, postoje izuzeci pa ako je jedan Dzeko napravio karijeru nebitno sto je to kroz Cesku, on je napravio. Ali Dzeko ima drugi mentalni sklop, on nije carsijski golub koji visi na dzamijskim olucima i razmislja o tome koga danas prevariti, covjek je modernih gledista i to se odmah vidi jer karakter je u sportu jako bitan.
Nije Dzeko jedini, ali vecina muslimanskih nogometasa su po karakteru sitne varalice, onako daj mu neki angazman negdje u Turskoj drugoj ligi, neka platica, on zadovoljan, otvorice cevabdzinicu na bascarsiji ili shisha bar.

Sjecam se kad je par oceva muslimanskih mladica iz Europe, dijasporski talenti, kad su svjedocili da ih zovu iz BiH nogometnog saveza, da im klinci odu na okupljanje a onda im neki Sabahudin iz saveza (ne zaboravite, njima je i notorni ubojica Hamdija Abdic bio eminentni nogometni radnik, covjek je vodio bihacko Jedinstvo i radio u BH savezu) udara samare i trazi pare ako zele nastupati. Decki pokupe prnje i odu nastupati za Nizozemsku, Austriju i tako dalje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Rade Krunić je primjer da ipak bude slučajeva.

Kod muslića nitko.

Evo Šutalo, Menalo su primjer nasih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ibrinim starom su rekli kako imaju takvih na kile.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Magarac, pročitaj još jednom naslov.
Od silne mržnje nisi u stanju niti na sportsku temu prokomentarisati normalno.
Muslimani, muslimani, muslimani....zabališ ko šizofreničar.
Šta bolan Srbi na Jahorini pokušavaju?
Prave hotelske komplekse za bogate.
Kakve to veze ima sa sportom?
Ne znam da se organizovala neka sportska manifestacija?
Da te pitam, jel i Nurkić taj izuzetak? Je li Musa? Jesu li Teletović, nekad Kinđe, Sušić?
Zašto imaš potrebu da sereš na usta?
Neki od najboljih igrača sa ovih prostora bilo da je u pitanju fudbal ili košarka dolaze iz redova mog naroda.
Muči, plači i crkni od muke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:21
Postovi: 7777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Rade Krunić je primjer da ipak bude slučajeva.

Kod muslića nitko.

Evo Šutalo, Menalo su primjer nasih.


Pa i ne baš.

Tih Krunića, Šutala, Menala ima i iz reda bošnjačog naroda.

Recimo, Hadžiahmetović, Duljević. To je taj profil igrača.

Dok recimo jedan od perspektivnijih stopera, Ahmedhodžić je švedska škola, ali nastupa za našu reprezentaciju.
Igra u Chshipu za Sheffield United, dogodine EPL. Mlad i perspektivan stoper.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58618
Lokacija: DAZP HQ
Di ste Šutala ugurali u red s ovim mediokritetima, to je vrhunski stoper koji ide iz Dinama za 20tak milijuna eura.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa pričamo isključivo o onima koji su poniknuli u BiH.

Znamo mi da zapadne zemlje znaju napravit sve. Islamske ne.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto je u BiH prestala proizvodnja vrhunskih igrača?
PostPostano: 19 pro 2022, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9210
Muki je ubacio Sutala medju ove njihove polovnjake ali to je vec standard, Pjanica su svojevremeno gurali da je bolji od Modrica.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO